Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Jozef Strandgut Kedd Márc. 26, 2024 7:29 pm

» Küldetés: Hogyan rajzolj határvonalat
by Wilhelmina von Nachtraben Hétf. Márc. 25, 2024 9:01 pm

» Rothadó kalász - Észak (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Robin Holzer Szomb. Márc. 23, 2024 7:52 pm

» Várakozás a semmibe
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Márc. 23, 2024 11:26 am

» Sötétségből a fényre.
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Márc. 23, 2024 11:23 am

» [Magánküldetés] Rote Fenster hinter den Wänden (V.I.Sz. 822. Nyár)
by Nessaris Maera Csüt. Márc. 21, 2024 7:14 pm

» Kyrien Von Nachtraben
by Kyrien Von Nachtraben Csüt. Márc. 21, 2024 1:33 pm

» Toborzó irodák
by Kyrien Von Nachtraben Csüt. Márc. 21, 2024 1:31 pm

» Kyrien Von Nachtraben
by Waldert von Dunkelwald Csüt. Márc. 21, 2024 11:42 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

[Küldetés - 821. Nyár]"Ne legyenek más isteneid..."

+5
Naela Valinarys
Wilhelmina von Nachtraben
Jozef Strandgut
Vyrath
Serene Nightbough
9 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down  Üzenet [7 / 7 oldal]

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Szóval a falusiak nem tűntek el, s ők sem utaztak előre az időben. A falusiak itt voltak, csak féltek, s most mernek csak kilesni: elmúlt-e a veszély?
Ó, ha tudnák...
Leo, úgy tűnik, egy hihető hazugsággal akarja biztonságban tartani a falusiakat, vagy saját magát, hogy mi módon, az nem teljesen világos számára, ennek oka az, hogy világéletében őszinte igyekezett lenni, valamint hogy nemrég elég erősen fejbe vágták, s egy kis halálfélelmet is átélt. Csak egy kicsit.
Damien gondosan B és C terveket, hogy mit reagálna, ha netalán megint feléjük szaladnának dárdákkal, vasvillákkal, szitkokkal, miegyébbel, ettől függetlenül a lehető legteljesebb ártatlan büszkeséggel kihúzva magát gyalogol Leo és Mina mellett.
Csak tűnjünk el innen.
Szeretne végre megmosakodni, lepihenni, enni, inni és egy ideig nem menni sehová.
A rövid hajú hölgy erősen nehezményezi, amit Leo mondott, Damien pedig csak lassan kifújja a levegőt... Ebből baj lesz. Muszáj okvetlenül kétféle megoldást tárni eléjük. Most kérdezősködni fognak.
De ő meg nem szólalhat meg, még a végén nekiesnek... hogy a nyavalyába.
Minában is egyre sürgetőbb az érzés, hogy olajra lépjenek. Egyenesen előrenéz, igyekszik nem elkapni senki tekintetét. Közben a jóslat néha-néha beugrik, vajon mit jelenthet? S mikor fog bekövetkezni, amit jósol?
- Menjünk innen... Minél hamarabb. - mondja halkan Damiennek, alig látható szájmozgással, de egyre erősödő idegességgel.
- Azt kellene.
Mina azonban előtte még Leo-hoz fordul, mégis csak tartozik neki annyival, hogy megköszönje, amit tett.
Amit miért is tett? Ha észrevette a bejövetelükkor a félreértést, akkor miért?
Vagy azt hiszi: TÉNYLEG északi vagyok?
Nevethetnékje támad, de nem igazán tud hitelt adni eme feltételezésnek.
- Köszönöm, hogy segített. Ott az elején. Azonban útra kellene, hogy induljunk most. A legközelebbi viszontlátásra!
Nem is tudja, miért mondta, néha a szavai irányíthatatlanul törnek elő.
- Viszontlátásra, Leo - mondja halkan Damien, jobbára azt a nevet használva,a melyet először hallott ettől az embertől. Nem tette olyan hangosan, hogy az itteni ismerősei is hallják, így nem róhatja fel neki, hogy veszélybe sodorta, hiszen valószínűleg ők nem így ismerik.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

Lothar von Nebelturm

Lothar von Nebelturm
A Nebelturm család feje
A Nebelturm család feje

A falubéliek Syele, Hans és Jozef vitatkozására vegyes döbbenettel reagálnak. Többen vállat vontak, majd visszatértek a házukba, mások gyanakvóan nézték, ahogy összekapnak az állítólagos felfedezők egymással. A falubéliek nagy része a két egyházival értett egyet, s már amúgy is iszonyatosan meg volt ijedve, eddig sem ment a barlang közelébe, ezután sem akart.
Jozef gyanúja azonban egyre csak erősödhetett annak látták, minden pontosan úgy állt a faluban, ahogy hagyták. Minden és mindenki, amit kint hagytak, mielőtt bementek volna, ott hevert érintetlenül a faluban, ahogyan hagyták. Azonban senkit sem lehetett a falubéliek közt látni, aki korábban elhagyta volna őket. A nagy zsibongás közepette Suzynak sikerült megragadnia az alkalmat, s eltávolodnia a többiektől, majd elérni a falu határát.
Mina és Damien azonban nem mondhatták magukat ilyen szerencsésnek. Jól emlékezett rájuk a kis falu, mikor elindultak ők is, hogy kereket oldjanak, többen már árgus szemekkel kémlelték őket. Többüknél kés, kasza, furkósbot, vagy bármi egyéb olcsó, improvizált harceszköz lapult. Látszott rajtuk, hogy készek arra, hogy megállítsák őket a tovább haladásban, nem egy ember közülük már meg is tette az első lépéseket feléjük, haragos, kiélezett tekintetével egyre csak őket pásztázva.


Határidő: 2019.11.29.


//Figyelem: Aki elérte a falu határát, s már nem akar másmerre menni, mint haza (ő jelen esetben egyelőre csak Su) annak az utolsó köre következik! Hasonlóan az első körhöz, írja le, hogyan oldotta meg a hazautat a mocsáron át, pontosan úgy, ahogy az első körben az ideutat tervezte meg. Ha ezzel megvan, számára a játék véget ért. A többieknek pedig hajrá, már nincs sok hátra Wink //

//Extra figyelem: Hogy kicsit megpörgessük, mostantól aki nem ír határidőre, és nem szól róla, hogy késni fog, azt nem várjuk meg és úgy veszem, hogy abban a körében passzív volt. Aki szól, az természetesen kap haladékot//

Tertullius

Tertullius
Klerikus
Klerikus

Egy pillanatra átfut a meglepettség az arcomon, ahogyan a kis vakarcs lány, meg a még irritálóbb novícius megszólalt a hátam mögött. Bátor, de balga. Szomorú arcot vágva fordulok feléjük, majd meglepetten válaszolok nekik hangosan, hogy lehetőleg mindenki hallja.
- Hát nem emlékeztek az ígéretre, hogy visszatér? Hogy hiába győztük le, bármikor visszajön? De hisz..te elestél, és beverted a fejed! – fordulok a kislány felé – Valaki, orvost! Gyorsan! – forgolódok össze-vissza – Nincs magánál!
Próbálok felfordulást kelteni, aggódva vizsgálva a lányt. A novíciuson is könnyen prédát statuálhatnék egy egyszerű szúrással, de felesleges lenne – sokkalta jobb ötleteim is vannak. Most csak egyszerűen odalépek hozzá és egy apró mosoly keretében homlokára teszem a kezem.
- Te lázas vagy! – kiáltom újra hangosan – Ez egy járvány! A bányából
!– mondtam színpadiasan, majd félve hátráltam el a selftől. Lehet egy egész falut felbomlasztok ezzel. Ha elhiszik hogy elkapták, nyert ügyem van, ha pedig békén hagynak és távozhatunk akkor is – az egyedüli veszélyforrás, ha úgy döntenek hogy inkább megölnek vagy visszazárnak, nehogy elterjedjen a dolog.

Syele Wilder

Syele Wilder
Kultista
Kultista

Jozef vezetőjének reakciója egyértelművé tette, hogy hátsó szándékai vannak. De még is mit nyer azzal, ha az embereket elrémíti a bányáktól?
- Szerintem az egyetlen, aki beverhette a fejét, az te voltál. – köpenyem alól kiemelem az aranylapot és a magasba emelem. – Ez az aranylap a szellem sírjában volt. Ő adta ezt nekünk, valami idióta jóslatról hablatyolva. Neked is kell, hogy legyen egy. – szabad kezemmel Jozefre mutatok. – És neked is. – majd Wilhelmináékra. – És nektek is. Mind láttátok, hogy a szellem szertefoszlott.
Ezután közelebb lépek a férfihoz és halkan, hogy csak ő hallja, szólok hozzá.
- Nem hagyom, hogy elrontsd a dicsőségemet.


_________________
„Ha a gyümölcs túl magasan van…akkor csak kidöntjük a fát." - Syele Wilder
Böses Omen
(figyelembe veendő passzív)

Jozef Strandgut

Jozef Strandgut
Klerikus
Klerikus

Értetlenül meredek az atyára, aki nyilvánvalóan megbolondult, bár eddig sem volt normális, ha engem kérdeznek, de ez………
Syele reakcióján egy cseppet sem csodálkozom, ám az aranykártya kijátszása nem a legjobb egy aranyra éhes faluban.
Mikor hozzám lép és a homlokomra teszi a kezét, azonnal hátrébb ugrom és eltaszítom a karját, miközben a harag elsötétíti az arcom.
- Nincs joga hozzám érni! – sziszegtem rá. – Már nem vagyok a maguk kis noviciusa. – leheltem szinte a levegőbe, mert nem akartam leleplezni még most sem magunkat. – Pont maga intézte el. – fejeztem be, aztán még hátrébb lépve a lány után indultam, nem foglalkozva most már az őrült atyával. – Sajnos a harc közben a szörny elvette az eszét, de majd hazafelé, ha megpihenhet, rendbejön. – vetettem oda, de megálltam, ahogy a felbiztatott emberek a vámpírra és kísérőjére reagáltak. – A ….hölgy és a lovagja kellően kivette a részét a harcból, hogy megvédjék ezt a közösséget, szóval jobb lenne, ha békén hagynák őket. Különben sem hinném, hogy az uraság örülne, ha a maguk öntörvénykedése miatt hellenburg ide küldené a katonaságot, vagy igen? – játszom rá az esetleges félelmükre.
Én most már azért is meg akarom nézni azt az önjelölt uraságot, aki a történtek ellenére még csak ide sem dugta az orrát. Johannes meg keresse meg a lovagokat……aprópó lovagok….
- Tényleg senki nem látott kijönni onnan senkit előttünk? – kaptam el az egyik falusi karját még mielőtt nekiindultam volna.

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

- Ó a fenébe. - morogja, ahogy látja, ahogy a falusiak gyakorlatilag fegyverekkel közelítenek feléjük.
Leo valami nagyon komplikált és kitalált módon igyekszik felhívni a figyelmet magára - vagyis nem ez a célja, de Mináéknak nagyon jól jönne -, miközben mindenféle szemen szedett hazugsággal, kitalációval próbálja elijeszteni a falusiakat a bányától.
A leányzó, aki szerinte lázas, viszont nem hagyja ezt. Így aztán nem is tudnak arrébb slisszolni, pedig Damiennek az lett volna a terve, hogy most szépen köddé válnak.
Nem igaz, legyőztek egy csomó kőszörnyet, kijutottak egy sötét veremből, és még most sincs vége?!
- Köszönöm. - néz meleg mosollyal a sötét tündére, aki kiáll értük. - Vége van. Megtettük, amit tudunk, most pedig mindenki szépen hazamegy.
- Köszönjük. Mindenki kivette a részét a dologból. - biccent Damien Jozef felé, s figyeli, mit tesznek a falusiak.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

Lothar von Nebelturm

Lothar von Nebelturm
A Nebelturm család feje
A Nebelturm család feje

A falusiakat elég nehéz meggyőzni, mert látszik rajtuk, teljesen fel vannak csigázva, ingerültek, idegesek. Ahogy Jozef kérdezett tőlük, csak rázták a fejüket.
- Nem. Ti voltatok az elsők, akik kijöttek. - mondta az egyik nő, ahogy kissé zavarodottan nézett végig a csapaton, mert nem értette, miért kérdezték ezt.
- Segítettek vagy sem, azért vittétek be őket, ott pusztuljanak meg. Északiak, nem bízhatunk bennük! Dobjuk vissza őket! - mondta az egyikük.
A falusiak közül páran már harcra készen indultak meg Mináék felé. De volt jobb helyzetben az időközben összeveszett Jozef, Syele és Hans sem. A falusiak egyre kevésbé értik, miről beszéltek.
- Ezek megtébolyultak! Járvány, arany, kő?! - ordította fel valaki.
- Tűnjetek innen, mielőtt ránk hozzátok az istencsapását! - ordították a trió felé, ahogy a falusiak próbáltak tőlük eltávolodni. Párat még seprűt, vasvillát is ragadtak, hogy odébb tessékelhessék őket, ha túl közel jönnének.


Határidő: 2019.12.06.

Syele Wilder

Syele Wilder
Kultista
Kultista

Persze, hogy pánikolni kezdenek! Miért ne kezdenének pánikolni? Ez az agyalágyult idióta teljesen összezavarta őket. Ideje hát, hogy egy igazi szónok nyugtassa le a kedélyeket!
Eltettem az aranykártyámat, majd két kezemet kissé előre emelve megpróbáltam kedves mosollyal lenyugtatni a csürhét.
- Mindenki nyugodjon le! Nincsen semmiféle járvány. Egyikünk sem szenvedett súlyos sérüléseket, kivéve őt persze… - mutattam Jozef vezetőjére. - …és a tárnákat megtisztítottuk. Nincs többé veszély. Az átok megszűnt! Engedjék meg, hogy beszélhessünk Duncan gróffal, és már mentünk is utunkra.
Látván, hogy páran rögtönzött fegyverekhez nyúltak, nem igazán akartam megközelíteni őket, de ha a hülye megint keresztbe tesz nekem, esküszöm, lenyeletem vele a saját nyelvét.


_________________
„Ha a gyümölcs túl magasan van…akkor csak kidöntjük a fát." - Syele Wilder
Böses Omen
(figyelembe veendő passzív)

Tertullius

Tertullius
Klerikus
Klerikus

Vajon hová tűntek a lovagok, a galambpáros és a démon? Nem bánnám ha meghaltak volna, ám a lovagokat jobban élveztem volna egyesével kivégezni, amiért otthagytak.
Élvezettel szemléltem, ahogy a faluban egyre inkább kitört az aggódás és düh a falusiak között, már-már ott tartottak, hogy elzavarnak minket. Az lenne a legjobb igazából, ha ez így is maradna: néhány hétig még aggódnak rajta, hogy mi történt, utána pedig elterjedne a kiszínezett mendemonda arról, hogy ami lent van, az megőrjíti az embert.
Csak mosolyogva figyeltem, ahogyan Syele a magasba emeli kis lapocskáját. Megpróbálhatnám kikapni a kezéből, ám akkor egyszerű tolvajnak titulálnának. Nem, majd ha egy helyre visz az utunk. Miután kibeszélte magát, én is újra felszólaltam.
- Sajnáljuk. Nem tudjuk mi történhetett lent. Elmegyünk. Elmegyünk ameddig valahogy el nem terjed, vagy meg akarja Isten átkozni miatta az egész falut...ha még nem történt meg. Én fegyverrel se érnék inkább magunkhoz, hisz kitudja abból mi lenne... – kiáltom szomorúan, Mináék felé pillantva is, majd egyszerűen elindultam kifelé a faluból, lassan ballagva.

Jozef Strandgut

Jozef Strandgut
Klerikus
Klerikus

Nem először látjuk azt, hogy a babonás félelem mit művel az egyébként dolgos és csendes parasztokkal és itt sincs másként, főként, hogy Johannes atya is kiveszi a hergelésből a részét. Sosem kételkedtem benne, hogy lételeme az intrika és senki mást nem tart szem előtt saját magán kívül, szóval a viselkedése nem lep meg és az sem, hogy szívesen veszejtene el csak úgy "véletlenül" egy zavargásban.
- Nincs mit. - biccentettem a vámpírlány és kísérője felé, ám láttam, hogy ha most itt szópárbajt fogunk vívni, a végén agyon csapnak minket, mert kitör a pánik, mindegy kinek hisznek vagy kinek nem.
Ebben már van gyakorlatom sajnos.
Viszont az aggasztó, hogy senki nem távozott előttünk, mert a visszafelé utunkon nem láttunk tetemeket......
- Az Úr ítélt, ahogy látjátok, megkímélte az életüket, hogy jöttök ti ahhoz, hogy felülbíráljátok! - förmedtem a nagyhangúakra, aztán Johannes felé biccentettem. - Menjen, ha akar menjen, de én megnézem mit szól ehhez az egészhez a gróf. Mi meg tényleg elmegyünk, ki a faluból, el tőletek, úgy hogy nyugodjatok le.

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Leo mégis mit beszél? Ettől semmi sem lesz jobb. Ordítani akar, elszaladni jó messzire, maga mögött hagyni ezt az egész zavarodást. A sötételf viszont szintén ezen a vonalon halad tovább. Végül is nem valószínű, hogy logikus lenne előkapni most az aranykártyát és körbelebegtetni. Bár eszébe jut ez az ötlet is. Az biztosan nem segített, hogy mindenki mást mond, és bár szívesen kiállna a lány mellett, aki kijelentette, nincs itt semmilyen járvány, azzal másik oldalon vágná maga alatt a fát...
- Nem vagyunk északiak! Ha az élőholtak elszabadulásával együtt nem veszett volna oda a szeráfom, most megmutatnám nektek.
- Békében eltávozunk, ha engeditek. - keresi Damien a falusiak tekintetét, kérlelve a sorsot, vagy bármely entitást, ha figyel, valahogy engedje már őket útjukra.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

Suzanne Walford

Suzanne Walford
Kultista
Kultista

Ahogy távolodott a falutól, egyre jobban megnyugodott, hogy senki nem akarja megakadályozni, hogy minél messzebb mehessen. Ezzel a felismeréssel, és nyugalommal párhuzamosan lassultak sietős léptei, és rendeződött a légzése, és a pulzusa.
Viszonylag kényelmes, de nem ráérős tempóban igyekezett minél délebbre haladni, és egyúttal olyan úton, ahol elkerülheti Hellenburgot.
A szerencse nem kedvezett neki, mert bár szeretett volna akár több faluva is távolabb éjszakázni a bányáktól és Erictől, de hiába sétált hosszú percekig, félórákig, majd órákig, nem találkozott az úton mással. Aztán már nem is akart, csak a következő faluba elérni sötétedés előtt, és ott kényelmes, nyugod szállást találni, ahonnan reggel tovább indulhat.
Úgy hajtotta álomra a fejét, hogy annyit kért Armarostól: ne háborgassa senki másnap az útja során.


_________________
I will bring light to the world. I want to show everyone, that He is gentle, and kind. He can make the world better, and end all the suffering.

Személyes passzív: Ártatlanság
Típus: Passzív
Erősség: III.
Felhasználás: Mágiamentes
Leírás: Suzanne arca és kisugárzása annyira kedves és ártatlan, hogy senki sem gyanakodna arra, hogy egy mélységit szolgál, ameddig ennek nem adja egyértelmű jelét. A körülötte lévők nem támadják meg, és ha bajba kerülne akkor az emberek ösztönösen a védelmükbe veszik. Természetesen amint Suzy használja a képességeit, vagy elmondja, hogy kultista, a hatás megszűnik. Ez a passzív hatás elnyom minden más passzív képességet, mely Suzy-t megzavarná benne.

Lothar von Nebelturm

Lothar von Nebelturm
A Nebelturm család feje
A Nebelturm család feje

A falusiak zavarodottságán nem segített, hogy módszeresen egymással vitatkoztak a kis kompánia megmaradt tagjai. Hans volt a szerencsésebb a bandából, neki sikerült meghunyászkodásának hála óvatosan elmenekülni és kijutni a falu határára. A többiek nem úszták meg ennyivel. A falusiak, látván a káoszt és zavarodottságot egyet gondolva egy emberként estek neki a kis csapatnak, nem kisebb céllal, mint hogy megpróbálják kitessékelni őket a faluból, amilyen gyorsan csak lehet, s közben csapni, lökni őket, ahol érik, hogy ezzel sürgessék a folyamatot.
- Takarodjatok innen, ti őrültek! - kiabálta valaki az egyre haragosodó tömegből. Jozef különösen nagy pácban volt, mert olybá tűnt, őt is Mina és Damien cinkosának tartották, miután kiállt mellettük. Talán már nem is gondolják azt, hogy északiak. Talán már csak azt gondolják, elvesztették az eszüket.
Suzy ekkor már messze járt, kint az országúton, s ebből mit sem hallott. Csak bandukolt egyenletes tempóban a következő kis faluig, melyet sötétedés után egy bő fél órával sikerült elérnie. Hasonló falu volt ez is, mint az, ahol jártak, csupán csak a bánya hiányzott mellőle.


Határidő: 2019.12.14.

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

- Nem vagyunk őrültek! - tör ki belőle a felháborodott tehetetlenség.
- Csak menjünk innen. Ne védd magad. Támadásnak veszik. - súgja Damien, és igyekszik előrehaladni a tömegben.
- Akkor...?
- Érted... Csak ne feltűnően.
- Megmentettük az életeteket! Őrültnek nevezitek Wilhelmina von Nachtraben grófnőt és Damien Nightwind grófot, miután ezt tették? Igazán szép hála. Erőszak nélkül távozunk, megmondtuk. Most engedjetek el minket és ne bántsatok senkit! - áll Jozef mellé, amennyiben őt is zaklatni kezdenék.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

Jozef Strandgut

Jozef Strandgut
Klerikus
Klerikus

Ezek az emberek teljesen megőrültek és most már megzavarodva ellenünk fordultak. Semmi értelme nem lett volna tovább erőlködni, hogy a grófhoz mehessünk, mert akkor valószínűleg csak harc árán tehettem volna meg, bántani pedig, bármennyire is dühös voltam rájuk, nem akartam. Csak ostoba, babonás népség volt.
- Menjünk innen! – kiáltottam Mináéknak és löktem el a közelembe jövő embereket, igyekezve kitérni az ütések elől.
Hogy ne legyen semmi sérülés bevetettem a titkos fegyveremet, a gyűrűt, már bevált párszor. Aztán, ha meghátráltak még elmormoltam az Operientest, ezzel remélhetőleg elvesztenek minket szem elől.
Így bosszúsan, de elindultam Johannes után.

Név: Ring of the Pumpkin King
Leírás: Egy furcsa, gumiszerű anyagból készült gyűrű, amelyet réges-rég találtak a Nebelwaldban és egyesek szerint Terráról került át egy ideiglenes kapcson keresztül. A gyűrű ékkő helyett egy gumi tökfejet ábrázol, amely megnyomásra ijesztő kacajt hallatt és veroniai tartózkodásának ideje alatt elég mágiát magába gyűjtött, hogy ez a hang elijjessze a legtöbb állatot és nem harcra edzett embereket/tündéket.

Név: Operientes (Takarás)
Típus: Bűbáj (1/5 kör)
Erősség: II. (Papi ág - Fortis Dei)
Ár: 2500 váltó
Felhasználás: Szövetség alapú
Leírás: Az ellenfél szemére mintha sűrű fátyol borulna, így elveszíti látása nagy részét, inkább csak körvonalakat, árnyékokat lát a körülötte állókból. Nem okoz teljes vakságot, de megnehezíti a barát és ellenség megkülönböztetését valamint a célzást is. Két körig tart.




Tertullius

Tertullius
Klerikus
Klerikus

Magamba nevetve figyelem a falu határából, az egyre inkább kialakuló fellázadását a csőcseléknek. Örömmel tölt el, ahogyan beigazolódik a feltételezésem és a tervem - remélem annyira felhergelik magukat, hogy az újdonsült vezetőjükhöz is felmennek.
Nehéz döntés, hogy nekivágjak e egyedül a mocsárnak, vagy várjam be őket. Nyilván rám lesznek dühösek, ám Wilhelmina nem fordul ellenem, a többiek pedig nem igazán jelentenek veszélyt, amennyire ismerem őket - ráadásul szórakoztató lenne nézni a dühüket is.
Mindazonáltal nem szeretnék kockáztat elbizakodottságomban. Tisztában vagyok azzal, hogy többen vannak mint én, és kitudja milyen trükkjeik vannak - ha pedig itt tesznek velem valamit, még a következményekkel sem kell foglalkozniuk.
Nézem hát őket egy darabig, és elindulok visszafelé. Hosszú út lesz, így amint csak lehetőségem nyílik rá, vásárolok vagy lopok egy lovat, esetleg felszállok egy szekérre, ami észak felé halad. Csak remélni merem, hogy a mocsárig élve sikerül a művelet, másképp nagy valószínűséggel csak jó néhány sérülés után fogok tudni átkelni rajta.

Syele Wilder

Syele Wilder
Kultista
Kultista

Harag gyűlt fel bennem, amely hamar el is szállt, hiszen tehetetlen voltam ennyi ember ellen. Lemondóan néztem a vár felé, majd összehúztam magamon a köpenyem, hogy minél kisebbnek látszódjak az emberek között. Nem láttak már szívesen. Pedig megmentettük a seggüket az éhenhalástól. Hálátlan csürhe.
Látva Jozef magabiztosságát, inkább közelebb álltam hozzá, hogy vele és remélhetőleg Wilhelmináékkal együtt juthassak ki erről az ostobák gyülekezetéről. Úgy döntöttem csendben maradok, de legbelül már azon gondolkodtam, miképpen tehetném a földdel egyenlővé ezt a helyet, hogy megfelelő elégtételt kaphassak belőle. Még a különös éteri kacagásra sem figyeltem igazán.


_________________
„Ha a gyümölcs túl magasan van…akkor csak kidöntjük a fát." - Syele Wilder
Böses Omen
(figyelembe veendő passzív)

Lothar von Nebelturm

Lothar von Nebelturm
A Nebelturm család feje
A Nebelturm család feje

Jozef gyűrűje akkorát ordított, hogy az egész falu beleremegett. Páran rögtön a tárna felé fordították fejüket, hogy nem omlik-e be a bejárata neki. A gyűrűnek hála a falu halálra rémülten menekült, el egyenesen a bandától, amilyen messzire csak tudtak. Még azok is, akik eddig viszonylag nyugodtabbak voltak és halálra rémültek tőle. Többen a falusiak közül a várúr birtoka felé futottak, hogy ott leljenek menedékre, elvégre az volt a legbiztonságosabb hely a vidéken. Ennek hála aztán a kis csapat gond nélkül elérte a falu határát.
Hans mindeközben útnak indult egymaga, át a sűrű mocsáron, egyenesen északnak. Rá talán még hosszabb út várt, mint Suzyra, hiszen át kell nyargaljon a folyón, a frontvonal senkiföldjén, egyenesen vissza a saját otthonába. Napnyugtára el is ért a következő faluba. Lovát eladni nem adja el egyik gazda sem szívesen, ám Hans némi keresgélés után egy dörzsölt képű vén paraszemberbe botlott, aki elegáns mosollyal az arcán jelentette ki, hogy bizony örömmel adná el egyetlen lovát (mint azt ahogy könnyes szemekkel búcsúztatta), a megszokott ár duplájáért. Noha Hansnak fogalma sem volt róla, mennyibe kerülhet egy ló, azonban az elsőre szembetűnt neki, hogy az árajánlat pofátlanul drága volt. De hát a ló mégiscsak ló.


Határidő: 2019.12.22.

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Hőseinkről sok mindent el lehet mondani, de azt nem, hogy ne lennének harcedzettek. Mégis, össze kell szedniük minden erejüket, hogy ne ugorjanak ki a bőrükből a groteszk, ördögi hang hallatán, mely Jozef irányából jön, ám egyértelműen nem ő adja.
Végül kábán nézik csak, ahogy a falu rohanni kezd, megfutamodván.
Mina torkát csiklandozni kezdi a nevetés.
- Nem tudom, mi volt ez, de nagyon jól jött, köszönjük... - törli le az izzadtságot a homlokáról a sötételf. Ki gondolta volna, hogy egy ilyen ketyere menti meg egyszer az életüket... Na meg a becsületüket.
- Köszönünk mindent. Most... hazafelé kéne, hogy vegyük az irányt. Hátha még visszajönnek. De ha nem is, nekem nagyon elegem van ebből a helyből. - borzong, és megdörzsöli a homlokát. Még mindig érzi, ahol fejbe verték.
Menetelnek hát hazafelé, hogyha az emberlány [Syele] jönni akar, természetesen nem bánják, jöhet egy darabon, amíg egyfelé vezet az útjuk.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

Syele Wilder

Syele Wilder
Kultista
Kultista

Amikor az emberek menekülőre fogták, kaptam csak fel a fejemet, kérdőn nézve körül, s hallottam meg az idegen ordítás visszhangját, ahogy a környező hegyekről hallatszottak vissza fülembe. Végignéztem ahogy egyesével rohannak vissza házaikba és a környező utcákra az emberek, majd értetlenül néztem Jozefra és Wilhelmináékra.
- Még is mi történt? Mi volt ez a nagy visítás? Hátborzongató volt… - lehet, hogy valami természetfeletti, igazságot akart nekem, s ezzel próbált segíteni? Túl szép lenne, hogy igaz legyen.
Így lehetőséget kaptam, hogy legalább tüzet rakhassak egy ház tövében, reménykedve, hogy porig égeti az egész falut, ám nem akartam egyedül maradni. A nemes hölgy távozni akart, az ő mágiája nélkül pedig igen nehéz lett volna lángokat varázsolnom, így hamar le is mondtam eme tervemről. Inkább megkérdeztem, utazhatok e velük egy darabon. Legnagyobb megkönnyebbülésemre, nem látták akadályát.


_________________
„Ha a gyümölcs túl magasan van…akkor csak kidöntjük a fát." - Syele Wilder
Böses Omen
(figyelembe veendő passzív)

Jozef Strandgut

Jozef Strandgut
Klerikus
Klerikus

Nem gondoltam volna, hogy ezek az emberek ennyire megijednek a gyűrű hangjától, bár kétségtelenül most mintha még ijesztőbb lett volna, mint legutóbb. Így aztán a mágiám bevetésére már nem is volt szükség, hiszen az emberek pánikba esve, szanaszét futottak, úgy ott hagyva minket, mintha sosem akartak volna meglincselni minket még az előbb.
- Csak egy apró kis tréfa, ami eddig mindig bevált figyelem elterelésnek, de azért még én is meglepődtem a mostani hatásán. Ezek az emberek aztán tényleg félnek. – válaszoltam a kíváncsi kérdésekre, amit mindhárman nekem szegeztek, még mindig kicsit kábán nézve az iszkolók után.
A vámpírnőnek csak bólintani tudtam, hiszen igaza volt, kár kísérteni a sorsot, ha már így alakult.
Ezek után már nem volt tényleg maradásunk és én elindultam Johannes püspök után, biztosan tudva, hogy nem úszom meg a dühét, hogy szembementem vele, de hát egyedül én maradtam most neki a visszaút biztosítására, hogy a többiek hová lettek….rejtély.
Talán egy darabig együtt megyek a többiekkel, amíg az utunk is el nem válik.

Lothar von Nebelturm

Lothar von Nebelturm
A Nebelturm család feje
A Nebelturm család feje

Hosszú út vezetett vissza az ismert világba. A Mocsárvidék elrejtette a kis falut a maga pletykáival együtt. A falubéliek ezek után még évekig nem mertek a bánya közelébe sem menni. A hisztéria pedig szép lassan alábbmaradt. Nem maradt más belőle, csak az a különös üzenet, melyet a túlélők a zsebükben vittek el...

A küldetés jutalma mindenkinek 300 TP, 3000 váltó. Ezen kívül mivel Jozef egy másik lapot is magához vett, 1 Arany jutalmat szerzett vele. Végezetól, a különös mágikus aranylapoknak hála az alábbi varázstárgyat érdemelte ki mindenki. A fegyvert, mely a leghatalmasabb ellenségek ellen is megsegít:

Név: Jóslat (1)
Típus: -
Leírás: Egy fémlemezre vésett díszes tarotkártya, rajta egy egyedi karcolattal. Képe testesíti gazdája eltökéltségét, s földre ejtve vezeti hordozóját útján. Közvetlenül azelőtt kell elejteni, hogy annak gazdája megfogalmaz magában egy kérdést a jövővel kapcsolatban. Ha állított helyzetben éri a földet, változást, lehetőséget hoz, s a kérdésre a válasz igenlő, helyeslő, biztató lesz. Ha fordított helyzetben éri a földet, a változástól való félelem átka éri hordozóját, s a kérdésére a válasz nemleges, tagadó. Miután felhasználták, a rajta lévő kép elhalványul, s erejét veszti. Az erejét vesztett lapocska aranyként is felhasználható.
Kritérium: Csak az a karakter használhatja, aki elsőnek megérintette.


Mindenkinek más és más kártyát mintázott meg az arany:
Syele: Torony
Mina: Nap
Jozef: Püspök
Hans: Igazság
Damien: Mérték
Suzy: Remete


És mivel legalább öten befejeztétek a küldetést, így egy recept is kisorsolásra kerül köztetek. A szerencsés nyertes...dobpergést kérek...Hans! Jutalma az alábbi varázsital receptje, melyet kedve szerint adhat el, vagy akár használhat föl:

Név: Az újjászületés itala
Hozzávalók: kőris, borostyán, borsmenta, gargoylevér
Tanulás: ember mester
Leírás: Híg, barnás, csillogó felszínű folyadék, ízre keserű és enyhén pikáns. Kúrája megtisztítja a testet a mágia és a hosszú csaták okozta apró, láthatatlan sérülésektől, felfrissítve azt. Az italt elfogyasztó karakternek lehetősége van újból kiválasztani, a kasztjához tartozó képességek közül melyiket kívánja megvenni (pénzvisszatérítés a már megvett képességért nincs). Mellékhatása: aluszékonyság, fáradékonyság, mély alvás az elkövetkező napokban, esetleg hőemelkedés, láz.
Kritérium: Démonoknak rendelkeznie kell legalább egy a fajtájukra jellemző képességgel


Gratulálok mindenkinek a küldetés teljesítéséhez!

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [7 / 7 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.