Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Jozef Strandgut Kedd Márc. 26, 2024 7:29 pm

» Küldetés: Hogyan rajzolj határvonalat
by Wilhelmina von Nachtraben Hétf. Márc. 25, 2024 9:01 pm

» Rothadó kalász - Észak (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Robin Holzer Szomb. Márc. 23, 2024 7:52 pm

» Várakozás a semmibe
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Márc. 23, 2024 11:26 am

» Sötétségből a fényre.
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Márc. 23, 2024 11:23 am

» [Magánküldetés] Rote Fenster hinter den Wänden (V.I.Sz. 822. Nyár)
by Nessaris Maera Csüt. Márc. 21, 2024 7:14 pm

» Kyrien Von Nachtraben
by Kyrien Von Nachtraben Csüt. Márc. 21, 2024 1:33 pm

» Toborzó irodák
by Kyrien Von Nachtraben Csüt. Márc. 21, 2024 1:31 pm

» Kyrien Von Nachtraben
by Waldert von Dunkelwald Csüt. Márc. 21, 2024 11:42 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Azonnali játék: Walpurgis

+8
Alicia Zharis
Gloria
Adrastea
Institoris
Lexa Warde
Hilde von Nebelturm
Astonien Michelberger
Azrael
12 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Azonnali játék: Walpurgis Empty Azonnali játék: Walpurgis Vas. Május 01, 2016 12:31 pm

Azrael

Azrael
az Égi Kovács
az Égi Kovács

Walpurgis-éj, május-éj, boszorkányéjszaka... Sok néven emlegetik ezt a kereszténység előtti időkből származó, azóta is túlélő ünnepet, amely az áprilisról májusra virradó éjszakát foglalja magába. A Tünde-erdőben egy hatalmas tisztáson ilyenkor egy hatalmas fesztivál keretében ünneplik az életet, a természetet, a boldogság minden formáját, noha a keménykötésű apácáknak ez inkább tűnhet perverz, részeges orgiának, mint ünnepnek. A mulatságra minden nép meg van hívva, így a kedves játékosok is betévedhetnek Witchglade területére, hagyva, hogy elragadja őket a mámor és a heveny őrület.

A feladat meglehetősen kötetlen, vegyetek részt az ünnepségen, szabadon lehet ereszteni a fantáziát bátran! Ami biztos, hogy rendesen fogy az alkohol, de az egész közeg hatása is rásegít a tompulásra, és a szemérmetesség is inkább minősül bűnnek ez estén, mint erénynek, legalább is az ott mulató tömegnek bizonyosan. (Természetesen a karakterek nem kötelesek azonosulni vele.)

Jutalom: 150 TP

https://questforazrael.hungarianforum.net

2Azonnali játék: Walpurgis Empty Re: Azonnali játék: Walpurgis Vas. Május 01, 2016 6:19 pm

Astonien Michelberger

Astonien Michelberger
Klerikus
Klerikus

Különös érzés fog el.
Sokat hallottam már a Walpurgis-éjről; most, hogy felszenteltek, és már néhányszor kimerészkedtem Észak biztonságos környékéről, úgy döntöttem, elmegyek azon az éjen a Tünde-erdőbe.
Tisztában voltam vele, hogy ha a feljebbvalóim rájönnek, jelentősen... megcsappan a bizalmuk irántam. Igaz, nincs az információk közt sok konkrét dolog, és összesen két olyan alakkal beszéltem, aki állítólag volt már ott, de az is elég volt, hogy el tudjam képzelni, milyen.
Nem a semmiért akarok menni.
Na nem maga a mulatozás érdekel. Amikor én iszom, az általában azért van, hogy az alkohollal oldjam valaki nyelvét, miközben én valami teljesen ártalmatlan nedűt eresztek le a torkomon. Most csupán... kíváncsi vagyok.
Úgy tűnik, mégsem csak a tolvajlás tudja felkelteni az érdeklődésem.
Útnak indulok hát; hű almásderesem hátán (még mindig nem adtam vissza a templomnak, mióta azon kísértem a Katedrálisba az inkvizítort) hagyom el Carolusburgot, reverendában, teljes felszereléssel - és természetesen a köpennyel, ami takarja ezt az egészet. Mégiscsak a tündékhez tartok, s már az emberi mivoltom is elég kirívó lesz. Semmi szükség rá, hogy tudják, az Egyházhoz tartozom.
Most csak egy közönséges utazó vagyok, aki hallott a Boszorkányéjről, és elhatározta, hogy a saját szemével akarja látni.

Már egy ideje érzem.
Nem tudom, mit.
Igen, már látom a fényeket, és igen, már vagyok olyan közel, hogy néhány hangfoszlány eljusson a fülemig. Mégsem ezek miatt van; a furcsa sejtés, ami motoszkál bennem, egészen... új. Még csak nem is hasonlít a várakozás izgalmára.
Leszállok a hátasomról, és ösztönös óvatossággal haladok tovább Witchglade felé. Bár már leszállt az éj, kellemes meleg van, így elég fojtónak érzem a reverenda és a köpeny kettősét, de jelenleg ezzel foglalkozom a legkevésbé.
Valamiért biztos vagyok abban, hogy tudnak az érkezésemről.

Fények. Nagyon sok fény.
Ez ötlik a szemembe először, mikor a tisztásra lépek. Nem sokkal ezelőtt kikötöttem a lovamat egy fához, így azzal már nem kell foglalkoznom jó ideig... és ahogy elém tárul az ünnepség, meg is feledkezem róla.
Még több fény. Tábortüzek, lámpások, és nem tudom biztosra mondani, melyik mágia műve - talán mindegyik. Az biztos, hogy jóval többen vannak, mint hittem, mégsem zavaró a tömeg... a szokatlan érzés viszont még erősebbé válik.
Nem akarok feltűnő lenni, mégis észrevesznek ketten. Fura, mintha inkább suhannának felém, mintsem a földön közelednének.
-Köszöntünk téged, pap. - szólít meg az egyikük, angolul, s olyan meglepett vagyok, hogy ugyanezen a nyelven válaszolok nekik.
Nem lenne értelme titkolnom, hogy értem minden szavát.
-Honnan tudjátok, hogy az vagyok? - közben szemügyre veszem őket. Két tünde lány, elég fiatalok, s annyira hasonlóak, hogy elgondolkodom rajta, nem ikrek-e. Formás az alkatuk, s ugyanolyan, tűzvörös ruhában vannak, amitől még jobban vonzzák a tekinteteket.
Vagy ez az egész csak illúzió? Még jobban hatalmába kerít a bizonytalanság.
Mi folyik itt?
-Mindent tudunk rólad. Ne félj, hisz nem azért jöttél ide, igaz? - válaszol a másik... vagy ez ugyanaz? Már nem emlékszem.
-Gyere velünk, pap, megmutatjuk Walpurgis mágiáját... - mire feleszmélhetnék, húzni kezdenek a forgatag közepe felé. Nem tudom, hogy, de időközben lekerül rólam a köpeny, és láthatóvá válik a reverendám, ez mégsem zavar senkit.
Nem vagyok kirívó. Bár az öltözetem más, mégis ma éjszaka egyformák vagyunk.
...miért gondolok ilyenekre? Ezek az én gondolataim egyáltalán?
Nem tudok ellenkezni, s már csak azt veszem észre, hogy a kezembe nyomnak egy kupát. Nem... próbálok ellenkezni, rázom a fejem, de mindketten csak nevetnek. Náluk nem látok semmilyen italt, s ez is gyanússá teszi az egészet.
Mégis belekóstolok.
Édes. Mégsem túlzottan az, van benne valami gyümölcsös, jóleső fanyarság, s olyan összhatása van, hogy rögtön kortyolná is a következőt az ember. Észre se veszem, és már ki is ürült.
Egy pillanaton belül megtölti valaki. Valahonnan.
Megfeszítem önuralmam, és egyelőre nem iszom többet. Azt viszont nem tudom megakadályozni, hogy tovább vezessenek - a 'rángatás' nem lenne jó kifejezés erre a szelíd, mégis erélyes húzásra.
-Hogy tetszik Witchglade, pap? - nevet az egyikük. Miért hívnak mindig így? Talán szokatlan nekik, hogy egy magamfajta tévedt ide?
Magamfajta... most eszmélek rá. Lehet, hogy tudnak a frakciómról, de vajon leleplezték az álcám? Rájöttek, hogy csak tolvaj vagyok?
Ez a gondolat segít tisztán tartani elmém... egyelőre.
-Bámulatos... mi ez az érzés? Mi ez a forgatag? - válasz helyett az egyikük idelép hozzám, kiveszi kezemből a kupát, és ajkamhoz emeli. Ez aztán az ösztönzés.
Meglepően közel van. Túl közel.
A meglepettségtől védekezni se tudok, helyette egy húzásra lehajtom az ital felét. Utána pislogok, próbálok ellépni, és ezen ismét nevetnek. Amelyik közel van, visszaadja a maradékot...
...de az már megint tele van.
Egyre kevésbé értem ezt az egészet.
-Azt kérded, mi ez az érzés? - simít végig a vállaimon a tünde. Akaratom ellenére beleborzongok az érintésbe... arrébb lépek, s hogy eltereljem a figyelmem, ismét a számhoz emelem a kupát. Késve jövök rá, hogy ez rossz döntés volt, de már késő.
Kár, hogy nem tudom tettetni az ivást. Az ő figyelmüket biztos nem kerülné el.
Kezd a fejembe szállni. Valahogy meg kellene oldani, hogy ne kelljen többet innom... igaz, hogy az ünnepség miatt jöttem, és már a hallottakból is nyilvánvaló volt, hogy ez nem egy hivatalos estély lesz, de hogy ilyen hamar engedjek a mámornak?
Nem. Még nem.
Most veszem csak észre, hogy hiába lépek el - a közelemben lévő lány követ, és a simítást a felkaromon fejezi be.
-Ez Walpurgis éjszakája, pap... talán nem élvezed? - a másik is mellém jön.
Ismét hátrálok, ők azonban ismét csak mosolyognak rajtam.
-Walpurgis éjszakája? Azt mondjátok, maga az ünnepség okoz ilyen mámort?
-Ne törődj azzal, mi miatt van... csak add át magad... engedd... - kinyújtja a kezét, de most hirtelen hozzámsimul, miközben átkarolja a vállam.
Mi?
Ártatlanul és teljes meglepettséggel pislogok, mikor hozzányomja idomait a felkaromhoz. Újra segít számhoz emelni a kupát - olyan gyorsan történik az egész, hogy ellenkezni sincs időm, meghúzom hát az italt.
-De... de...
-...csak élvezd... - csinálja ugyanezt a másik a bal oldalamon, arcán kéjes mosoly uralkodik. Közben az első lágyan, mégis ellentmondást nem tűrően belecsókol a nyakamba.
Aztán... csak annyit érzek, hogy ismét húzni kezdenek.
Valahová.

Világosság.
Arra számítottam, hogy fájni fog a fejem, de egyáltalán nem érzek ilyesmit. Pislognom kell, mire kitisztul a szemeim előtt a szoba, és az ágy, ahol fekszem.
Egyedül vagyok. Felszereléseim nem messze, egy széken látom, s amennyire ki tudom venni, hiánytalanok. Kintről nyerítést hallok - idehozták a lovam is? De ki volt az? Hogy talált rá? És...
Számtalan kérdés kavarog bennem, de kisvártatva mindet kiszorítja egy újabb.
Miért... miért gondoltam...
...miért?
Felkelek, és gyors mozdulatokkal nyúlok a holmim után.
Hosszú utam lesz a Fővárosba.

3Azonnali játék: Walpurgis Empty Re: Azonnali játék: Walpurgis Vas. Május 01, 2016 8:36 pm

Hilde von Nebelturm

Hilde von Nebelturm
Vámpír Toronyőr
Vámpír Toronyőr

* A nap már vörösbe táncolt át Witchgladben, s piszkos lepelként terület el az árnyas falucska körül. Az elfek már nagyban szórakoztak a hatalmas máglya körött, mely pont úgy világított a színek kavalkádjában, mintha csak abból származott volna a teljes fénye az alkonyatnak. Ő maga lustán hevert egy megtermett bükk aljában, egy jó kulacsnyi vörösbort iszogatva, miközben egy illatosra sütött fokhagymás kenyeret majszolt, ami mint ismeretes volt, a Witchgladeiek egyik különlegessége volt, s elvileg igen különleges fűszerekkel készült, amitől is szinte valami hús nélkül is kellően ízletes fogásnak számított. 
- Emlékeztess, miért is vagyunk most itt? 
- Csak azért, amiért utoljára horgászni is voltunk. Pihenni! Jó munkáért bő kézzel osztják a jutalmat, s mi igen jól dolgozunk. 
* Ebbe végül is nem tudott belekötni a lándzsa, s továbbra is nekidöntve hevert a bükknek, a barna posztónadrágot, s szürke inge viselő lány mellett. Nem volt csönd, véletlenül sem, az általában oly csöndes elfeket megszállta a boszorkányság, s úgy kurjongattak, mintha csak farkasok lettek volna, akik a holdat ünneplik. Emellett persze visongva szólt valamilyen részeg hegedűs zenéje is, melytől valamiért egészen lustának érezte magát. A pusztulás sebes és pontos volt: Mindenfele részegek és szinte ittasok hevertek, többek között egy dalnokkal, aki kúszva próbált közlekedni a tűztől elfele, miközben nadrágjának öve lecsúszva mutatta annak perselyét. Ennek a szerencsétlennek a fülébe valamilyen kis lény kapaszkodott, nem volt benne biztos, hogy jól látta-e így pityókásan, de annyira nem is érdekelte. Jó volt a bor. Finom, tüzes csókkal simogatta ajkát, s bármennyire is erős lehetett (Egek, volt vagy 18%-os!), mégis kívánta, s mivelhogy egyébként igen buzgón dicsérte az Urat, nem okozott neki szívfájdalmat a tény, hogy most éppen a bűnös viselkedések egyikét folytatta. A lándzsa se szólt, ámbátor legutóbbi részegségét csúnyán megszenvedte, a mostani mókásnak tűnt, s nem nagyon tudta elképzelni, hogy miként is tudna ártani a kialakult helyzetnek... Ezen sokat rontani nem lehetett. Talán egy fertályóra úszott el az ital gyengéd folyóján, ahogy egy vigyorgós, szeplős elf gyerek lépett oda elé, szint szemével felráncigálva kómaszerű passzivitásából. Akcentusa roppant erős volt, ám érthető.
- Gyere szórakozni a tűzhöz te is, minden faj barátja tündéknek most.
- Nem is tudom.
* A tünde hamiskás mosollyal nyúlt bele zsebébe, egy szütyőt előhalászva belőle, melynek spárgáját eloldotta, s egy dundi, nyírfakéregbe tekert bagót emelt felé, továbbra is fültől-fülig vigyorogva, valami olyasmi hamissággal, melyet tettetni nem is nagyon lehetett, s leginkább olyan elemi butaságnak volt bizonyítéka, melyet elképzelni se tudott. Ujjával csettintett egyet, annak nyomán tűz lobbant a kis koporsószeg végén, s úgy nyújtotta azt felé.
- The first hit is always free... Ajándék vendégnek. Fűszeres dohány.
- Nem kéne... Ez nagyon rossz ötlet. 
* A fűszeres kenyér csodás ízéből okulva (S nagyatyja szavára véletlenül se figyelve) bátran nyújtotta oda a kezét az hívogatóan szúrós szagú cigarettáért, s kételkedve emelte szájához, nagyot szívva belőle. Az eredmény egy köhögőgörcs volt, amire a vigyori elf hahotába tört ki, kitörölve a könnyként gyülekező vidámságot szeméből. Ez nagyon felidegesítette, s így ismét egy hatalmasat szívott bele, amitől legalább kétszer akkorát köhögött.
- Eazy... Lazán. Nagy szívás volt, fújd ki magad.
- Egek... Ekkora marhaságot. 
* Közben a másik továbbra is hahotázott, amire vagy másik három elf sétált oda melléjük. Egyik egy szurokfekete hajú férfi volt, kellemes vonásokkal, a másik kettő pedig fiatal, vörös ikerpáros leányzó, akik leginkább a férfiaknak hízelegtek. Nyelvük érthetetlennek tűnt, s kacagások zavaró, szinte magának címzett volt. Nagyon szívre vette a dolgot, s pont emiatt érezte azt, hogy igazán bizonyítania kell. Hatalmasakat szívott a nyárfatekerésű csodadohányból, s taknya-könnye egybefolyt, ahogy végül elpusztította azt mintegy még további hat tüdőzés után. Az elfek felhúzott szemöldökkel, s árnyalatti aggodalommal figyelték, ahogy szinte ájulás közel került a lélegzetének elvesztése miatt.
- Minden rendben, kedves vendég?
- Tuti, hogy jó ötlet volt Henry?
* Ahogy lassan levegőzött és levegőzött, a szédülés valahogy elmúlt, s helyét egy furcsa, gyanús érzés vette át. Nem igazán értette mit is jelentett ez, de úgy hatott, hogy lábra kell állnia, s megölelnie a maga mögött lévő fát. Az puha és kellemes volt, s érezte a kapcsolatot az öreg növénnyel. Egyek voltak, a szó minden jelentésében... Az idő megállt, saját megítélése szerint talán fél óráig szorongathatta azt, ám valójában jóval rövidebb lehetett az érzéki aktus, s aligha volt meg akár öt másodperc is.
- Uram Isten, mit tettek?! FABUZI LETT!
* A látványra az elfek elvigyorodtak, majd sokatmondóan egymásra pillantottak, s a fekete hajú férfi belekapott a kezébe, közelebb rántva a tűzhöz, ami hirtelen mindenféle szép színben lángolt. Ha ez nem lett volna elég, az erdő most már tele volt furcsa alakokkal, kik ocsmány fekete ruhában járkáltak, olyan arccal, mint a rosszul vakolt fal, s rútul gyártott gyökérszerűkkel. Vigyora menten lefagyott, s felváltva pillantott hol a fekete, hol a vörhenyes elfre. Azok csak bólintottak, majd végül a vörös megszólalt.
- Gyere tánc tűzhöz, ott a witch... boszorkányok nem bántanak... Walpurgis... Boszorkányűzés!
* Ahogy lassan vette a levegőt, óvatosan megindult a tűz felé, s hirtelen a rikoltó zene csodálatosabb volt mindennél. Annak éles és hirtelen zsongva érkező színei mind különleges árnyalatokat hordoztak, s nem is tudta, hogy mikor kapta magát össze, de ritmustalan módon, örülten ugrálva utánozta az elfeket a tűz körül, ugyanúgy érezve azoknak vallásos áhítatát. Volt ott minden: A máglya körött egymás kezét fogva szökkent egy démon és egy pap, mellettük egy hatalmas sárkány rázta, akinek minden dübbenésére visítva kiáltottak fel az emberek. Megint közelükben egy goblin kapaszkodott egy óriásba, aki pedig nagyapját fogta. Minden olyan tökéletes volt, a boszorkányok tényleg nem mertek közel kerülni hozzájuk, s bár gyakorlatilag bokáig hányásban szórakoztak, akár arany is lehetett volna ott, nem tetszett volna neki jobban... Ilyen volt hát isten egy másik aspektusa, isten a természetben... Érezte a jelenlétét, bátorítóan simogatta a vállát, s bár ugyanaz volt, mint akit a templomból ismert, mégis máshogy... Bohókásabban talán? Esetleg ő is élvezte a walpurgist?
- Skyclad!
* Kiáltotta fel valaki a tömegben, amire is elengedték a kezét, s láthatóan tovább is ugrálva kezdték levetni ingeiket és nadrágjukat. Egy kicsit megijedt a dologtól, s azonnal Hellenburg szép és tiszta eszméi ugrottak be neki, ám mégsem sem volt kedvében követni őket, s igen melegnek is találta a környezetet hirtelen... 
- Skyclad!
* Bátran vetette le magáról öltözékét, ha ez kell az elfek istenének megismeréséhez, hát hajrá. Mindig is kíváncsi volt, mennyiben is más az, mint az ő sajátjuk. Öltözete sebesen landolt mellette a földre, majd a sötétség csak oly sebesen elnyelte, emlékei pedig szurokba fordulva vésztek el fejéből. Kapuzárás. 

- És akkor levetted az inged, hahahaha, és a nadrágod is... HAHAHAHAHAHAHAHAHA
* Szar volt a mai nap, hányásba ébredt meztélen, s nagyapja már azelőtt kacagott, hogy értette is volna mi történt. Most már lovon volt, irányban hazafele, mielőtt bárki megpillanthatta volna tegnapról... Mérgesen kapott a hajába, miközben hisztérikusan visítva próbálta karmolni a lándzsa felületét. Nem történt semmi olyan a Walpurgis folyamán, amiről ne beszélhetett volna, ám nyakán gyanús vámpírtámadások nyomait viselte, s emellett még mindig kóválygott a feje a tegnapi furcsa estétől.
- Kíváncsi vagyok mit szólna ehhez Von HimNE MERD FOLYTATNI! NE MERD, CSÖND CSÖND! Neee! 
- Nade Skyclad!
* A ló furcsán kapta fel a fülét a fába szorult féregként acsító lányra. Nem... Többször nem fog jönni elf rituálékra... Ezek a népek nem normálisak... Witchglade legalábbis biztosan nem. 
- 'Cuz there aint no party like an elvish party, 'cuz an elvish party never stops.

4Azonnali játék: Walpurgis Empty Re: Azonnali játék: Walpurgis Hétf. Május 02, 2016 10:50 am

Lexa Warde

Lexa Warde
Nekromanta
Nekromanta

Elzárva kell élni a világ elől, hogy ne hallj a Walpurgis-éjről. Eddig még egyiken sem volt alkalmam részt venni, és mivel évek óta tervezgetem, hogy ellátogatok egyre, idén úgy éreztem el jött az én időm is. Már késő délután megérkeztem Witchgladebe, így mire a tűző napot leváltották a fényes csillagok az égen, egy helyi fogadóban már bőségesen megalapoztam az ünnepi hangulatomat.
A tisztás szélén egy fa tövében helyet foglalva szemléltem az eseményeket. Kezemben fakupát szorongattam, melyből rohamos gyorsasággal ürült a finom vörösbor. A nagy tábortűz körülött táncolókat néztem, a sátrak közül tompán szűrődtek ki a sokféle hangszerek vidám dallamai. Tőlem jobbról egy tünde hölgy formás alakja kezdett kirajzolódni, ahogy lassú léptekkel közelített felém. Megállt mellettem, majd pár másodperc méregetés után leült mellém. Gyönyörű volt. Hosszú, aranyszőke haja hullámos tincsekben ért lapockájáig. Arca rózsás volt, világos kék szemei csak úgy ragyogtak. Egy kihívó, vöröses ruhában volt, melynek szoknya része combközépen véget is ért. A ruha vágása határozottan kiemelte dekoltázsát, amikre a hölgy nem panaszkodhatott. Pláne nem én.
– Sziaaa… - vigyorodott rám. Pupillái hatalmasak voltak, tekintete olyan üveges volt, hogy olyan érzés fogott el, mintha nem is hozzám beszélt volna. Kezében fából kifaragott kis tálat szorongatott. A tál tartalma rengeteg hosszú szárú szürkés gomba volt, piciny kerek kalapjaikat apró, zöldesen világító pettyek díszítették. Kinyújtotta felém a tálat.
– Nem kérsz? – kacagott fel. Mivel ma még úgy sem ettem semmit, és az éhségtől szinte korgott a gyomrom, így nem tudtam nemet mondani a guszta ételnek. Sosem voltam egy nagy gombás, de most egyszerűen megkívántam…
Először csak pár szemet vettem fel, hogy megkóstoljam. Kifejezetten karakteres ízük volt, ami meglehetősen tetszett. Amikor másodszorra, majd harmadszorra csaptam le a tálka tartalmára, a leányzó nevetve csapott játékosan a kezemre.
– Naa, hagyj azért nekem is. – Jelentette ki majd apró csókot nyomott a számra. Alig kezdődött még el az ünnep, de már most nagyon élveztem. Csókját viszonoztam, amire válaszul megfogta a vállaimat, lenyomta a földre majd fölém hajolt. Hosszú hajfüggönye az arcomba hullott. Eltelt egy jó harminc perc amíg a hölggyel szórakozgattunk, amikor fejemben furcsa bizsergést kezdtem érezni. A hangok egyre kezdtek eltompulni. Ijedtemben gyorsan felültem, aminek eredményéül a lány oldalra puffant mellém. Ahogyan a körtáncra meredtem, olyan érzés volt, mintha egyre távolodni kezdene tőlem az egész tisztás. Eltelt egy jó pár perc mire a lány feltápászkodott, majd tekintetét rám vetette. Egyik szemében harag lángjai pezsegtek, míg a másik kettőben egyfajta szidalom árnyalatát tudtam kivenni. Várjunk csak… egy… kettő… három. MIII? ENNEK HÁROM SZEME VAN? Rémült arckifejezésemre kérdően felhúzta szemöldökét, aminek hatására a homlokán helyet foglaló szem furcsán rebegni kezdett.  Azonnal felpattantam majd sarkon fordultam, azonban a mögöttemálló fa pont útban volt, ezért fejemmel elég kemény találkozásban volt része. Elkezdtem simogatni sajgó fejem búbját, amire a fa cinikusan felnevetett.
– Te most kimersz nevetni?! – förmedtem a fára, majd öklömmel csapást mértem törzsére, aminek az lett a vége, hogy a fa megint felnevetett, nekem pedig csak vérzeni kezdtek ujjaim. Szégyenemben FAképnél hagytam a galád növényt az elf lánnyal együtt, majd az erdőbe szaladtam. Már alig kaptam levegőt a sok futástól, amikor az egyik fagyökérben megbotlottam, és arccal a földnek estem. Semmi kedvem nem volt a felkeléshez, így csak megfordultam, s hanyatt feküdtem a magas fűben. A ritka lombkoronákon át az eget bámultam egy jó pár percig. A csillagok egyre közelebb és közelebb repültek hozzám, már szinte olyan közelségben, hogy meg tudtam volna őket fogni.
– Ne gyertek ide léégyszii… - motyogtam magam elé, majd a csillagok lenéző tekintetét hogy kikerüljem, az oldalamra fordultam, s lehunytam a szemeimet. Ekkor bizsergést kezdtem érezni a kezeimen. Aztán a lábaimon is. Majd az arcomon is. Kinyitottam szemeim, majd a látványra, hogy a fűszálak kezdenek teljesen behálózni és körém fonódni kiszakítva magamat közülük azonnal felpattantam.
– NE NE NE, KÉRLEK! – ordítottam a kegyetlen gyepre, majd menedékül a szemközti fát választottam, melyre mint riadt macska másztam fel. Az egyik vaskosabb ágon helyet is foglaltam, s lábaimat megnyugodva lógattam lefele. A fűcsomók mézesmázos hangon csalogattak lefele.
– Háh! Nem dőlök be a trükkötöknek! – kiáltottam le rájuk. Egy jó húsz percig még meredtem magam elé, amikor az ágra egy kisebb testű fekete madár szállt le mellém. Néztük egymást egy pár másodpercig, majd ösztönösen megszólaltam.
– Szia madár uraság. – mosolyogtam rá bambán.
– Te tudsz beszélni?! – meglepődöttségétől szinte leesett az álla a csőre, ami elé egyik szárnyát húzta, hogy eltakarja. A madár hangján annyira meglepődtem, hogy szinte kibillentem egyensúlyomból, és majdnem leestem.
– Te tudsz beszélni? – kérdeztem vissza a madárra.
– Persze, hogy tudok te tökkelütött, hát nem látod, hogy dalos pacsirta vagyok? Valahogyan az éneklésnél a dal szövegét is kell mondanom, nem hümmöghetek csak úgy, mint egy félnótás. Egyébként nevem is van. Walter. – Egy Walter nevű madárral beszélgettem, miközben a fűcsomók ölelése elől menekültem, de még is, nagyobb biztonságban éreztem magam, mint valaha bármikor.
– Én Neil vagyok. – viszonoztam a bemutatkozást Walternek.
– Hé Susanne! Itt egy sötételf aki beszél! – Kiáltotta el magát a madár, aminek eredményéül egy hozzá hasonló, csak kisebb testű fajtársa jelent meg mellette.
– Ő a feleségem, Susanne. Susanne, ő itt Neil.
– Üdvözletem, uram. Mi járatban hát a mi fánk tájékán?
– Hát az egész egy nagyon furcsa történet így nem kezdek bele de… de… a füvek meg akarnak ölni szerintem. Életre keltek, és most be akarnak kebelezni. – Meséltem nagy riadtan Susannéknek.
– Ooooh nooo… not again. – a hallottakon Walter elgondolkodott egy picit. – Rendben, az lesz, hogy mi most lemegyünk és megbeszéljük velük, hogy ne bántsanak téged, aztán pedig mész a dolgodra, rendben? – döntötte oldalra fejét kérdően.
– Nagyon hálás lennék. – Ki sem mondtam, a két madár lerepült a földre, majd némi csipogás után intettek szárnyaikkal, hogy jöhetek.
– Azt mondták, hogy csak megijedtek, hogy úgy rájuk vetődtél, ezért egyszerű védekező mechanizmus volt az egész, nem haragszik rád egy fű sem száltól szálig…
– Ezer köszönet, Walter. – mondtam megkönnyebbülve – és nagyon sajnálom, fű. Nem akartalak megijeszteni benneteket. – Sarkon fordultam, majd elindultam vissza a fesztivál felé. Hátrafordultam még egyszer, majd visszaintegettem a két kedves, szárnyaikkal integető madárnak, és a jobbra balra dülöngélő fűszálaknak.
Ugyan annak a fának a tövében foglaltam helyet, mint ahonnan elindultam. Az ünnepség még nagyban tartott, én viszont már kegyetlen fáradt voltam. A tűzbe meredve furcsa színekben pompázó táncoló alakok léptek ki onnan, így elvontam róla a tekintetemet magam mellé. Az elf lánynak már se híre se hamva sem volt, azonban a fatálka a tartalmával együtt mellettem hevert. Elgondolkodtam pár percig… viszont nem… még egyszer nem.

5Azonnali játék: Walpurgis Empty Re: Azonnali játék: Walpurgis Kedd Május 03, 2016 12:49 pm

Institoris

Institoris
Klerikus
Klerikus

Hasogató fájdalomra ébredek a bal lábszáramban.
Olyan, mint amikor a démonnal verekedtem meg a határszélen... küszködve támaszkodom fel, s az agyam időközben kábán állapítja meg, hogy a tenyerem alatt csupasz, hűvös fű hajlik a földig. Rémlik, hogy inni kértem, s valaki azt mondta, levisz a nagy tüzekhez, a szabad ég alá: hogy sem fegyver, sem semmi efféle nem volt nálam, amikor a meredek partfal beszakadt a lovam alatt, mert, a pihenőmet szabad vágtával óhajtottam tölteni.
Hát most tölthetem ülve.
Tudatosul bennem, hogy a hátam a fa durva törzsének vetem, de csak távolról: hangos, néhol disszonáns zene lüktet végig a levegőn és rajtam is elmosódva, s a kezem rátalál a fakupa szárára, amelyet valaki előzékenyen mellém helyezett. A fa tapintása felidézi bennem az angolos kiejtésű német szavakat. Ez lesz az. A fájdalomcsillapító. Félálomban kortyolok belőle, lassan dolgozva fel a tényt, hogy párszáz yardra óriás tisztás terül el; jókora máglya lobog ott, s a tér minden talpalatnyi, szabad helye vonagló, szabad mozgású alakokkal telt.
Ez biztos lázálom. Leestünk, és eltörtem a lábam.

Hanem ahhoz képest, hogy lázálom, meglepően valósan forog velem az egész környék, s bár a szokatlan gyógyszer a lábam fájdalmát így-úgy eltompítja, vele tompít minden mást is. Ilyen nagy távolságból is érzem a hatalmas tűzoszlop melegét: tudom, hogy arccal lehetek felé, mert a narancsvörös fény átszűrődik a szemhéjamon, s a mellkasom meg a hasam nincsen kitéve annak a lágy borzongásnak, amelyet a hátamon és a felkarom hátsó oldalán érzek.
Kábán, szédülve nézek fel, de a harsogó fény s a furcsán elterülő zene eltompítják még a Holdat is - kurjongató, elmosódott kiáltozás meg izgatott nevetés úszik a fülembe, hogy magával húzzon. Ha magamnál volnék, alighanem letagadnám, hogy otthonosnak hat az áttüzesedett éjszaka: hagyom, hogy a fejem tartalma ide-oda hintázzon a homlokom mögött ziláltan, s a mély fakupából folytatom az ivást zavartalanul.
Olyan édesen aludtam.
Aztán jön a hang, meg a szokatlan, a fejem hátulsó traktusát kaparászó érzés.
- Jól vagy, uram?
Női hang, s ahogy kinyitom a szemem, arc is társul hozzá: kontúrjait elmossa a saját látásom széteső vibrálása, a közelségét mégis érzem. Furcsán kellemetlen, de valahogy jobban zavar, hogy felfelé kell szegnem a fejem, hogy a szemébe nézhessek. Szuszogva bólintok, nyelve egyet mellé. Ideje kipróbálnom a hangszálaimat, s álmos morgásuk az első, amelyet régi ismerősként köszöntök, mióta félig magamhoz tértem.
- Jól. Talán eltörtem a lábam.
- Sajnálom – érkezik a dorombolón lágy válasz, amely magától bújik a fülembe. Fel sem eszmélek, hogy a tekintetemmel követem a mozdulatait, ahogyan a fűbe térdel, s különösen természetesnek érzem, amit mond, sőt, azt is, ahogyan mondja. – Nem értek a gyógyításhoz. De kereshetek valakit, aki el tudja látni a sérülést. Vagy… ha bárhogy segíthetek, csak mondd.

Olyan, mintha kívülről figyelném magam, de még úgy sem látnék tisztán. Lázálom, csak az lehet. Annál is inkább, mert őt még sose láttam: itt ez a kellemetlennel határos, zsizsegő érzés is a fejemben, amely máskor veszélyhez kapcsolódik, a hatodik érzékem azonban megbízhatatlanul kolompol, akárcsak a többi. Dalolva vibrál, végigrezgetve a gerincemet az éjféli szél kedve szerint, mintha csak rajtam játszana az éjjeli erdő.
Tünde-erdő. A tündék adták az italt is, s az övék a tűz is valószínűleg - mélyen belül hálás vagyok, hogy jut nekem is belőle, mert az az érzésem, a jókora lángok fényébe tartozni ugyanaz, mint az éjszakához tartozni. Vagy csak ehhez az álomhoz. Erőtlenül intek neki a szememmel, de valahogyan, emögött az ólmos kábultság mögött mégiscsak éberséget érzek. Nem az érzékeimét vagy az eszemét, hanem amögött még valamit.
- Ne fáradj. Ma nem megyek sehová.
- Nem volna fáradtság - feleli ő bársonyosan, s egy pillanatra megragad a pillantásom a szempilláin. Sűrű, fekete ívek. Alatta ívbe fordulnak az ajkai is.
- A kupád, uram – teszi hozzá játékos aggodalommal. – Üres. Kérsz az enyémből? Bor van benne. Vagy hozhatok vizet. De ha fájdalmaid vannak, jót tenne az ital kábasága.
- Bort - szólok, még mielőtt felfoghatnám, mit mondott egyáltalán: mint amikor valaki más válaszol helyettem, olyan elhamarkodottan csendül a szavam. Kivételesen azonban nem az arcát figyelem, hanem a nyakát. Előrehajolt, s a tűz felől érkező forróság valahogy hangsúlyosabbá teszi az illatát: fahéj az első, ami eszembe jut, mintha ő maga is forralt bor lenne. Félig alszom, félig éber vagyok, s a sötétség mintha dalolva mélyülne. A kezem jobban emlékszik az érintésre, mint én: ahogy a tenyeremre cirógat, magától rándul meg egy kissé, mert tapasztaltam már ilyet, ha nem is tőle. Érzésre azért ugyanilyen volt. Tétován pislogok párat, hátha magamhoz térek, de hiába. A lábam fájdalmas, tompa sajgásáról tudom, hogy hasogató kínnak kellene lennie, mégsem tudom révenni magam, hogy ezzel törődjek. Ráébredek öntudatlanul is, hogy a szívdobogásom hozzáidomult az elfek távoli dobszavához. - Hol vagyunk.

- Hadd segítsek! – mosolyodik el megint a választásomra - talán rossz ötlet volt, mégsem vagyok képes bánni -, s a kezem helyett megtámaszt a nyakszirtemen, hogy innom adjon. Hagyom magam, s még a mennyei ítélőszék előtt is letagadnám, milyen jólesnek a hajamba fűzött ujjai. Mintha csak valami metszetből léptünk volna elő, úgy dermedünk meg egy percre, amíg a bora elfogy s aminthogy a kupán már nem fér az én kezem, hát az ő keze hátára tapintva segítek neki megdönteni azt. A bőre olyan meleg, amilyenre számítottam - mégiscsak a tűz mellől jött.
Átkozott ereje van az elf bornak. Vagy csak harmadnapja nem ettem.
- A Tünde-erdőben. Witchglade-ben – duruzsolja nyugodt, bódító hangon, s a kupát leteszi, szabad ujjaival végigcirógatva a torkomat, átfuttatva őket a gégém domborulatán; önkéntelenül hunyom le a szemem, mert az érverésem erre úgy lendül meg, hogy a fülembe tóduló vér el is nyomja az első szavait. A gerincem alja áthevül, és bor ide vagy oda, a torkom szárazabb, mint előtte. - Walpurgis-éj van ma, a boszorkányéjszaka. De te biztos tudod. Hogy kerültél ide? Már ha nem sértelek, de nem olyannak tűnsz, mint aki fesztelenül tudná érezni magát egy efféle mulatságban. Nincs lovad? Nem látom sehol.
A szavára felkapom a fejem, s a hirtelen mozdulattól minden meglöttyen, ami a homlokom mögött kavargott eddig az orvossággal elkeveredő ital gőzében. A mosolya árulkodó, de az agyam javarészt lefoglalja a hideglelés, amely ide-oda szaladgál bennem.
- Boszorkányszombat! Boszorkányszombatra hoztak.
Szikrányi ijedtséggel keveredő kábaság alól nézek rá, ahogy rájövök, hogy nem fogok tudni lábra állni.
- Boszorkány vagy te is?
Mosoly ömlik el a vonásain, mintha bolondságot beszélnék.
- Persze – szól könnyed játékossággal. – Azért jöttem ide, hogy megegyelek.
Apró szünetet tart, amíg egymást nézzük.
- Nincs mitől félned – mondja aztán. - Ide mulatni jöttek az emberek.
A torkom még bizsereg a cirógatása nyomán, s a vele járó zsongás lefut a csigolyáimon. Hosszú pillanatokba kerül visszanyernem a hangom, de a zöngéjén én magam is érzem, hogy csalhatatlanul megváltozott.
- Én nem félek.
- Gondoltam – bólintja, mint aki erre a válaszra számított. – De a félelem hiánya jelenthet bátorságot vagy ostobaságot is. Te vajon melyik csoportba tartozol?
- Az ostobába - döntöm hátra a fejem szédelegve, egyre próbálva tagadni, mennyire jól érzem magam a balzsamos levegőn. Olyannyira tudatában vagyok a közelségnek meg a mozdulataiak, mintha valahol, valamikor már egymásra hangolódtunk volna. - Különben nem lennék itt.
- Nem nézel ki valami jól – mondja egyszerre, s én tűröm, hogy a tenyerét a homlokomra tapassza. Hűvösnek tűnik, ám a szédülésen segít. - Lázad is van.
Álmatagon biccentek, vagy talán csak gondolom.
- Csak sebláz. Reggelre elmúlik.
Vagy rosszabb lesz. De ez olyasmi, amivel felcser sem sokat kezdhetne. Érzem, ahogy áthajlik felettem, s a kupába kapaszkodva fölegyenesedik.
- Hozok még bort. Maradj csak itt.
A mosolya félreérthetetlen.
- Már nem mintha el tudnál menni.
Hirtelen vízre vágyom, rohamszerűen csak: az érzékeim végletesen csaponganak, s ez kimerít annyira, hogy félig elszundítsak, mire távolról a lépteit hallom megint. Álom az álomban.
Iszonyúan fáradt lehetek.

Félig ébredek csak fel a lépteire a füvön; számítok az érintésére a nyakamon, s a frissen mert borba hunyorítok egy pillanatra, mielőtt megadnám magam a gondoskodásának. Szédülök tőle, de ma éjjel helyénvalónak tűnik szédülni.
- Pihenned kell – dorombolja a fülembe. - Én majd itt maradok. Reggel kerítek neked valakit, aki el tudja látni a sérülésed.
Már-már magától értetődő, hogy újra megfogom a kezét a kupán, s a szemébe nézek egy pár szívdobbanásnyi ideig, amíg iszom: elég volt a borból mára, régen nem ittam ennyit, mégis úgy érzem, jobban járok így, mintha a lábamnak szentelném a tompítatlan figyelmem. Eszembe jut, ahogyan végigcirógatott a gégémen, s a borzongásom alatt valódi válasz helyett csak a szemhéjammal bólintok neki.
- Reggel elindulok haza - motyogom kábán, minden meggyőződés nélkül. Kitűnő lovas vagyok, de láb nélkül akármilyen jó is lehetnék. - Mulass a többi vendéggel.
Rövid, szívdobbanásnyi szünet következik, majd kecses lábait maga alá húzva a fűbe telepszik, mellém. Arra számítok félálomban, öntudatlanul, hogy simogatni fog, de nem teszi. Csak a tekintetével.
- Ha kedvem lenne mulatni a többi vendéggel, akkor minden bizonnyal ott lennék - feleli konokul, az orrát ráncolva. - Tényleg pihenned kéne, hogy legyen erőd holnap a lovagláshoz. Minden bizonnyal hosszú út vár rád.
Ez a rendíthetetlen, szelíd, ugyanakkor megátalkodott ellenkezés nagyon is emlékeztet valakire: egyetlenegy olyan ember létezik Veronián, aki ilyesmit büntetlenül megtehet, ez pedig nem más, mint Anat.
Nem ma álmodnék vele először.
Megdörzsölöm a halántékomat, hogy elrejtsek valamennyit a rám törő zavarból, aztán nekitámaszkodom a fának; noha kellemes, zsibbadó fáradtságban úszom s mind a hat érzékem egyszerre dalol, nagyon is tudatában vagyok a jelenlétének mellettem. Forrónak érzem a szemhéjamat, a hasam viszont lúdbőrözik az ingem alatt.
- Kiheverem, ha mondod - dünnyögöm szokatlanul szelíden, mert a képzettársítás akaratlanul is megnyugtat egy kissé.
- Bízhatsz bennem.
Rásandítok a szemem sarkából: most először nézem meg magamnak a csinos vonásait, s bár szívem szerint a tudtára adnám, hogy én soha nem bízom meg senkiben, rá kell jönnöm, hogy a bor kivonta az izmaim egy részét az ellenőrzésem alól. Összeszorítom a szemem, hátha kijjebb józanodom egy kissé, de hiába.
Megadón szusszanok föl, és lehunyom a szemem, mielőtt túlságosan mélyre süllyedne a nyakából lefelé. Érzem a felőle érkező izgatott hevességet, és minden bódultságom ellenére képtelen vagyok tagadni, hogy az érintését várom.
Mélyen fogok aludni álmomban is. Mint már annyiszor.
- Hát jó...

https://goo.gl/PNcR7L

6Azonnali játék: Walpurgis Empty Re: Azonnali játék: Walpurgis Kedd Május 03, 2016 2:17 pm

Adrastea

Adrastea
Kísértő
Kísértő


Belém szivárog a zene. Krémesen csúszik szét a bőrömön, becsöpög a pórusaimba, a véráramomban kering, mint a levegő, a csontjaim tölti ki élettel. Együtt mozgok a többiekkel. Egyetlen apró részecskéje vagyok a lantok ritmusára együtt lélegző-hullámzó tömegnek. Jobbra-balra dőlök, vállakhoz simul a vállam, hátakhoz a hátam. Szabadnak érzem magam, mintha szállnék, és szállok is igazából.
Gyűlölöm minden percét. Minden hangját. Minden testrészt, ami hozzám ér. Minden szempárt, ami éhesen nyal végig a tagjaimon. Biztonságban érezni magad a lehető legnagyobb ostobaság, amit csak tehetsz. Kilök magából a tömeg, mintha érezné a bennem feszülő ellenállást. A szélére sodródom, valaki egy kupa bort nyom a kezembe, vigyorogva veregeti a vállam. Legszívesebben arcom köpném. De inkább csak hátrálok tovább. Futni kéne. De hová?
Hozzá.
Abban a pillanatban, ahogy meglátom, már nem hallom a zenét, nem érzem az orromban a táncolók bűnös kipárolgását, a külvilág fokozatosan épül le köröttem, megszűnik létezni. Csak az arcot látom. A határozott, szögletes, megfejthetetlen vonásokat, a barna pillantást, ami démonian vörösnek tűnik, ahogy a tűznyalábok sárgán végignyalnak az arcán. Ezer mérföldről is ki tudnám szagolni, hogy ennél a férfinál sose lenne esélyem. És pont ezért… kell. Nemcsak megtetszik, nem törékeny, múló vágy, valami sokkal mélyebb, sokkal ősibb ösztönszerű akarás veszi át a lábaim felett az irányítást, ahogy elindulok felé.
− Jól vagy, uram? – kérdezem kifejezéstelen hangon, halvány mosollyal, ahogy megállok előtte.
− Jól. Talán eltörtem a lábam – bólint és felel. Hallatszik, hogy rég használta a hangszálait.
A tüdőmbe fagy az utolsó korty levegő. A gyomrom öklömnyire rándul össze, ahogy leguggolok, majd a fűbe térdelek vele szemben, szétterjed bennem az elhessegethetetlen gondolat: valamit elrontok most. Először az agyamban lüktet tompán, majd kiszárítja a szám, összeszorítja a torkom, szétfolyik a mellkasomban, mint ahogy a vízbe csöppentett tinta színezi át pillanatok alatt a folyadékot. Valamit megszentségtelenítek most. Futni kéne. De hová?
El tőle.
Nekem nincs jogom ilyen királyi vadhoz.
Ilyen királyi vadhoz méltatlan, hogy sebesülten csapjanak le rá.
− Sajnálom – búgom bársonyos hangon, ahogy a rémálomból riadó gyermekeket csitítja az anyja. – Nem értek a gyógyításhoz. De kereshetek valakit, aki el tudja látni a sérülést. Vagy… ha bárhogy segíthetek, csak mondd – az áruló barátok gyalázatosan kedves hangján beszélek. Nem érzem tisztán a szándékot, csak valahol megfoghatatlanul mélyen: azért akarom rendbe hozni, hogy utána összetörhessem. Rám néz.
− Ne fáradj. Ma nem megyek sehová.
− Nem volna fáradtság – bizonygatom. De inkább csak magamnak. A tudatom egy elrejtett szegletéből valami baljós ösztön minduntalan azt súgja, hogy meg kéne fojtanom. Csak egyetlen gyors mozdulatba kerülne, hogy a démoni karmok feltépjék a bőrét, a bordái úgy reccsennének, mint a száraz ágak, ha az erdőben óvatlanul lép az ember rájuk, a következő pillanatban pedig már a tenyeremben is tarthatnám a szívét, talán még érezhetném, ahogy egy utolsót dobban az ujjaim között. Mégse az életét akarom. A tudatát bemocskolni sokkal kielégítőbb lenne. Beférkőzni a lényébe, kitölteni a bennem lévő éjsötét űrrel, kioltani a szeméből a fényt. A fogaim megvillannak az ajkaim között, mintha támadásra készülő ragadozó lennék: mosolygok.
− A kupád, uram – kiegyenesítem a gerincem, hogy beleláthassak az ivóalkalmatosságba. – Üres. Kérsz az enyémből? Bor van benne. Vagy hozhatok vizet. De ha fájdalmaid vannak, jót tenne az ital kábasága.
Meg akarom érinteni. Óvatosan nyúlok felé, olyan finoman ölelem körbe a tenyerét az ujjaimmal, mintha attól tartanék, hogy törékeny üvegből van, ami a legkisebb érintéstől szilánkjaira törne. Nem akarom megvágni a kezem.
− Bort – meglep a hirtelenség, ahogy válaszol. Ösztönösen közelebb húzódom hozzá, a mosolyt nem engedem leolvadni az arcomról. – Hadd segítsek! – nyájasan csendül a hangom, ahogy engedem az ujjaim közül kicsúszni a kezét, a tenyerem a tarkójának támasztom, a boros kupát a szájához emelem. Az ujjbegyeim könnyedén simulnak az erős szálú tincsek közé, elképzelem, milyen lenne úgy kalandozni a rövidre nyírt hajban, hogy közben vágytól párásan lehelne a bőrömre. Természetellenesen groteszknek hat a kép. Nem létezik, hogy ez a férfi akarhatna engem. Biztos a tiszta, őszinte lányokat szereti. Az én sötétségem megakadna a torkán.
− Hol vagyunk.
− A Tünde-erdőben – felelek készségesen. – Witchglade-ben – pontosítok. – Walpurgis-éj van ma, a boszorkányéjszaka. De te biztos tudod – biccentek, hogy nagyobb hitelt adjak a szavaimnak. Elvégre olyan embernek tűnik, aki jól kiigazodik a világban. Sőt, valószínűleg sokkal jobban, mint én. – Hogy kerültél ide? Már ha nem sértelek, de nem olyannak tűnsz, mint aki fesztelenül tudná érezni magát egy efféle mulatságban. Nincs lovad? Nem látom sehol – se a hangom, sem a szavaim nem árulnak el. Csak a szemem villan felé az üzenettel.
Futnia kéne.
El tőlem.
A hajában felejtem az ujjaim, miközben a kiürült kupát magunk mellé teszem. Majd az ujjaim előrecsúsznak, a nyakán siklanak végig – most akár meg is fojthatnám −, a hüvelykujjam az álla alá támasztom, mutatóujjammal az arcát cirógatom, míg beszélek.
− Boszorkányszombat! Boszorkányszombatra hoztak.
Olyan hirtelen zavart rémület villan meg egy pillanatra a szemében, hogy majdnem megsajnálom. És elhatározom, hogy nem fogom bántani.
− Boszorkány vagy te is?
A meglepettségtől elkapom a kezem, mintha megégetne a bőre. Akaratlanul is elmosolyodom. – Persze – felelem könnyedén, pajkos hangon. – Azért jöttem ide, hogy megegyelek – még egy jóízű kuncogás is kicsúszik az ajkaim közül. Persze megint csak játszok. Ezerszer rosszabb vagyok, mint bármelyik boszorkány.
− Nincs mitől félned – komolyodok el végül. – Ide mulatni jöttek az emberek.
− Én nem félek. – Nem tudom meghatározni, miről árulkodik a hangja. Aztán már nem is próbálom.
− Gondoltam – bólintok, engedve, hogy az ajkaim sarkát halvány mosoly ívelje fölfelé. – De a félelem hiánya jelenthet bátorságot vagy ostobaságot is. Te vajon melyik csoportba tartozol? – oldalra billentett fejjel, kíváncsian méregetem a vonásait, megpróbálom olvasni az arcát, közben ügyelek arra, hogy az enyémre ne üljön ki semmi.
− Az ostobába. – Biccentek, elmosolyodok. − Különben nem lennék itt. – Elgondolkodva nézem az arcát. Szemérmetlen tekintettel fürkészem a vonásait, így, hogy a szemeit lehunyta, nem kell megjátszanom semmit.
− Nem nézel ki valami jól – jelentem ki, inkább csak magamnak. Kézfejem a homlokára fektetem. Anyám mérte mindig így a lázam. Vagy, ha lett volna egy szerető anyám, biztos így tette volna. – Lázad is van. Hozok még bort. Maradj csak itt – a kupáért nyúlok, ahogy fölegyenesedek. Visszafordulok felé, hogy kacér mosollyal fűzzem még hozzá: − Már nem mintha el tudnál menni.
Amíg a legközelebbi boroshordóhoz érek, azon gondolkodok, hogy mennyire szántam fenyegetésnek az utolsó szavaim. Vagy ha nem is tettem úgy, ő vajon annak vette-e. Megtöltöm a kupát, néhány kelletlen szóval levakarok magamról egy igencsak részeg tündét, majd elnyújtott léptekkel igyekszem vissza az idegenhez.
Várok néhány pillanatot, hagyom pihenni, mielőtt újra melléguggolnék, majd a már-már begyakorolt mozdulattal a szájához emelem a kupát.
Távol vagyunk a zenétől. Távol a táncoló lángoktól, ide csak a fénye ér el, a melege nem. A zene és a tömeg hangja se fülsiketítő, mégis zavaró. Elég távol vagyunk mindentől, ami megakadályozhatna abban, hogy bántsam. Mégse bántom. Talán azt akarom bizonyítani, hogy mégse vagyok szörnyeteg. Talán csak vele ellentétben én félek. Vajon meddig mehetek még el, mielőtt kipusztul bennem az emberség utolsó morzsája is? Vajon egyáltalán van-e értelme ragaszkodni hozzá?
− Pihenned kell – jelentem ki ellentmondást nem tűrően. – Én majd itt maradok. Reggel kerítek neked valakit, aki el tudja látni a sérülésed – ígérem, és ezúttal teljesen biztos vagyok benne, hogy komolyan is gondolom.
− Reggel elindulok haza – jelenti ki fátyolos hangon. Nekem vannak kétségeim, tekintettel az állapotára nem teljesen biztos, hogy elég lesz ide egy éjszakányi pihenés. − Mulass a többi vendéggel.
Felvonom a szemöldököm. Persze eszem ágában sincs felhívni arra a figyelmét, hogy engem nem lehet csak úgy visszautasítani, vagy egyáltalán utasítgatni. Legalábbis mi ketten most egészen biztosan nem vagyunk abban a helyzetben, amiben megtűröm, hogy megmondják, mit csináljak. De nem hisztizek fölöslegesen, inkább csak sóhajtok egy aprót, majd tüntetőlegesen leülök a fűbe. – Ha kedvem lenne mulatni a többi vendéggel, akkor minden bizonnyal ott lennék – szólalok meg végül − a hangom halkságával fedem el az élét −, ahogy a fejemmel az egyre gyorsuló ritmusra hullámzó tömeg felé intek.
− Tényleg pihenned kéne, hogy legyen erőd holnap a lovagláshoz – szelíden, inkább kérem, mint utasítom. – Minden bizonnyal hosszú út vár rád.
A mozdulatait figyelem, ahogy a halántékához nyúl. Tudom, hogy valamit rejtegetni próbál. Persze mindegy is, nekem igazán nincs jogom megkövezni érte.
− Kiheverem, ha mondod – olyan hangsúllyal felel, ahogy még nem szólt hozzám az este folyamán. Érzem az ismerős-idegen vibrálást felőle, mintha mást látna bennem. A szeretőjüket gyászoló férfiak sajátja az a képesség, hogy szinte bárkibe bele tudják képzelni imádatuk tárgyát. Legyen szó hasonló színű hajról, azonos fényű szemről, puha tapintású bőrről, jellegzetes hangról. Ha az ember igazán akarja, bárkiből lehet bárki.
Sértve érzem magam, de nem mutatom.
− Bízhatsz bennem – nem engedem megremegni a hangom, hogy ne adjak okot a kétkedésre. Legalábbis neki nem. Ellenben egész határozottan körvonalazódik bennem a terv. Ha majd elég mélyen alszik, hajnalban tényleg keresek valakit, aki ért hozzá, sínbe teszi a törött lábát és hazajuttatja. Valami azt súgja, hogy nem akarok vele találkozni, miután kijózanodott.
Ő rám néz, én mosolygok. Tudom, hogy nem bízik bennem. Nem is teszi rosszul. Az arcát kezdem cirógatni, majd a homlokára siklik a tenyerem, végül a hajába rejtem az ujjbegyeim, mielőtt még megszólalna.
− Hát jó.


_________________

7Azonnali játék: Walpurgis Empty Re: Azonnali játék: Walpurgis Kedd Május 03, 2016 3:56 pm

Gloria

Gloria
Klerikus
Klerikus

- Emlékeztess még egyszer, miért is vagyunk itt?
- Mert anya megparancsolta, hogy a legutóbb után vigyázz rám. Na persze nem mintha nem tudnék magamra vigyázni. – jelentette ki Alan felhúzott orral. – De rád is rád fér egy kis lazulás, olyan vagy mint egy alkoholista… Csak munkával.
- Na persze.
- Különben is! Megtisztelve kéne hogy érezd magad, hogy eljöhetsz és hallgathatod csodálatos lantjátékomat! Tudod a witchgale-i beltaine-ra nem hívnak meg akárkit zenélni!
Beltaine… Vagy Walpurgis, ahogyan az emberek nevezték, az ünnep, amikor mindenki magából kikelve, méltóságukat és gátlásaikat levetkőzve térnek vissza a természethez átadva magukat az állati ösztönöknek. A druidák megmagyarázták már számtalanszor a szimbolikáját és a jelentőségét, de mégis mindenki úgy tekint rá ami: egy hatalmas buli, amikor bármi megtörténhet. Sok beltaine-on volt már, így pontosan tudta, mire számítson, de még így is meg tudta lepni a színes forgatag, tele a tündéktől különböző fajú népekkel, ahogyan szépen lassan megkezdik a módszeres vedelést és különböző bódító vagy éppenséggel hallucinogén szerek fogyasztását. A barna kancájáról leugorva Alan rögtön ment üdvözölni a társait a zenészek között, odaintett a dobosoknak és lepacsizott a fuvolásokkal. Nővére csak csendben fejcsóválva nézte, de nem akart csatlakozni hozzájuk. Egy-egy beszélgetésfoszlányt elkapva úgyis azt ecsetelték, hogy ki hány tünde és emberlányt fog az éjjel magához édesgetni, na meg hogy hanyasával… Ehhez a témához pedig aligha tudott hozzászólni. Bár az volt a dolga, hogy vigyázzon, hogy Alan most ne törje be egy előkelőség fiának orrát sem, reménykedett benne, hogy nem kell folyton a sarkában lenni, és hogy tényleg azzal lesz elfoglalva, hogy az est nagy részében élete legjobb előadását nyújtsa. Nekiindult a mezőnek. Kivételesen nem viselt fegyvereket, csak egy egyszerű halvány rózsaszín inget és zöld nadrágot, hogy valamennyire azért beleilljen az ünnepbe, és most még szokásos tünde könnyű páncéljával sem takarta el magát. Bármennyire is vadul sikerülnek néha ezek az éjszakák, vérontásról még sosem hallott. A szórakozás és az alkohol a népeket is közelebb hozta egymáshoz. Egy fonott virágkoszorú landolt a fején, de hiába forgolódott, hogy kitől kapta, a feltehetően tünde lány már eltűnt a tűz körül táncolók között. Nem tudta megállni, hogy ne mosolyodjon el, miközben megigazította a virágokat a fején.
- Gyere táncolj velünk! – rikkantotta felé egy meglehetősen jóképű fiatal tünde.
- Igyál velünk! – szólt egy másik és már a kezébe is nyomott egy kupa fűszeres bort. A beltaine-nak egy szabálya volt: ha tudatánál akart maradni az ember egész éjjel, akkor sem enni sem inni nem volt szabad… Sem pedig beszívni a füstöt a tüzekből, bár ez utóbbi tudta, hogy elkerülhetetlen lesz. Visszautasította az italt is, és szinte már menekült arrébb. Egy csapat táncoló kiskamasz porokat szórt a tűzbe, amitől színes lángok csaptak fel belőle. Intettek neki is, hogy menjen, és végülis ez nem árthatott meg. Vett a kis zsákból és beledobott ő is egy adag port. A hatalmas zöld lángok láttán a gyerekek tapsolni és rikoltozni kezdtek, Loreena pedig velük nevetett. A dobok hangjára behúzták a táncba őt is, velük el mert menni, mert nem aggódott attól, hogy minden féle kétes itallal kínálgatnák, de mégiscsak részt vett így ő is kicsit a buliban. Túl volt már azon a korszakon, hogy egy ilyen éjszaka után három férfi között ébredjen meztelenül, véraláfutásos nyakkal, de mégsem akart teljesen lemondani a szórakozásról.
- Nézd, hoztam ilyet is próbáljuk ki! – nyomott újabb kis zsákot Lory kezébe, a lány pedig úgy döntött kicsit elszórakoztatja őket. Feldobta a zsákot, és egy szélütéssel az egészet belelökte a tűzbe. A lángok magasra csaptak kék lánggal majd zölddel és vakító narancsszínűvel, a füst pedig elkezdett terjedni, de jó illata volt. Édes volt, mégis fűszeres… Vajon honnan szerezte a lány azt a port? Mit számít?
- Tudsz még ilyet? Mutass ilyet! – kérték a kamaszok. Hát ki ő, hogy nemet mondjon? Körbeforgott a dobok hangjára, majd kezével nagy kört téve kavarta fel az egész tüzet. A füst és a hő egészen körbe vette őket, a lángok szinte nyaldosták a bőrét. Csak örült a tűznek… Egészen beleszédült az illatokba, és nagyon szomjas volt. Eltántorodott a kis csapattól, és bár az elméje hátsó részében már szólt a vészharang, hogy azokban a porokban is volt valami, annyi józan esze már nem maradt, hogy ne az egyik asztalról vegyen el egy kancsó forró gyümölcsbort. Jóizűen hajtotta föl, majd tett egy kis kitérőt a zenészek felé, ahol Alan bosszúsan veszekedett valakivel.
- Lory, jó hogy jössz!
- Hogy… mi? – nézett testvére zöld szemeibe kicsit kábán. A fejében szóltak a dobok, de a lantot valóban hallotta. A ritmus betöltötte a testét mintha a belsejében kalapált volna, és hirtelen nagyon keve lett követni a lábával. – Megyek táncolni, oldd meg…
- De nem tudom! Biancát éppen hány az egyik varázsgombától a sátor mögött, de a nép dalt akar!
A lány nem értette a nagy riadalmat, hiszen annyira részeg már mindenki nem mindegy az nekik?
- Hát akkor énekelj!
- Mi lenne ha egyszer az életben segítenél?
- Én mindenkinek segítek.
- Csak nekem nem! Tudod a szövegét ennek? – eljátszott néhány dallamfoszlányt, mire Lory bólintott és ismét beleivott a kezében tartott kupába, amiről fogalma sem volt, hogy hogyan került oda miután elhagyta a legutóbbit.
- Gyere az emelvényre.
Lory elrúgta magát a földről és felugrott a színpadra ahol a zenészek játszottak. Egy percre meg mert volna esküdni hogy még Lloydot is látja de nem volt benne biztos. Lenézett a hatalmas máglyákra és a körülötte felhőtlenül szórakozó emberekre. Olyan felhőtlennek tűntek és boldognak, minden beléjük ivódott gátlás és szomorúság nélkül. Pont olyanok voltak, mint amilyennek az idők hajnalán megteremthették őket… A semmiből két fuvolás termett mellette, egyikük vidáman belecsókolt a lány nyakába, elé pedig Alan ült le, lábait lelógatva az emelvényről, majd a húrok közé csapott néha ráütve egyet-egyet a lant testére. Loryból kitört a nevetés mikor eszébe jutott, hogy az öccse biztos egy lány fenekének képzeli a hangszerét… A dal elkezdődött, a dobok felhangzottak, ő pedig pörögni kezdett és együtt táncolt a fuvolásokkal. A negyedik taktusnál eszébe jutott, hogy énekelnie kéne a szöveget is, hát megpróbálta… Maga is meglepetten tapasztalta, hogy a szöveg, amit hall a saját torkából jön, és a hangja bár képzelten, de egyáltalán nem olyan rossz, mint képzelte – bár ha rossz lett volna sem tűnt volna fel senkinek.

In the meadows our dreams will ring
And the winds will sing our songs.
Let us leap over the fires with the sparks
On Walpurgis Night!

Hear the fiddles, hear the fiddles,
The fires are kindled!
Follow the round dance, follow the round dance
On Walpurgis Night!

Még három dalt énekelt el a zenészekkel, mind után ivott egy kicsit hogy ne száradjon ki a torka, majd egyszercsak az egyik pörgéskor elvétette az emelvény végét, és elterült a mellette lévő füvön. Megpróbált felállni, hogy visszamásszon, de nem sikerült. A fű kényelmes volt, a hideg föld pedig ragaszkodott a hátához, mintha égben köttetett szerelem gyúlt volna közöttük. A csillagok vidáman néztek le rá, sőt még a sarló alakú Hold is mosolygó szájnak tűnt innen lentről.
- Mosolyogsz rám? – kérdezte meg tőle Lory, és visszamosolygott neki. Csak nem úszta meg józanul ezt a beltaine-t sem, de legalább felírhatta a listára, hogy akkor sem játszunk porokkal, ha kiskamaszok adják. Már bennük sem lehet megbízni… A fele mellett tőkegomba nőtt, érezte az illatát összekeveredve a zsályával és a macskagyökérrel, amik a porokban voltak. A másik füle mögött egy bogár zümmögött, és a látóterében, amit nem az égi fények foglaltak egy virágzó fa szirmait is látta. Végülis ez az ünnep az élet ünneplését kellett jelentse nekik. Minden életét, a sajátjukat és az apró dolgokét is. Ez volt az utolsó gondolat, amire még másnap is emlékezett, de hogy közte mi történt… Azt már csak a természet tudja.


_________________
"Find the lady of the light gone mad with the night
That's how you reshape destiny"

8Azonnali játék: Walpurgis Empty Re: Azonnali játék: Walpurgis Kedd Május 03, 2016 10:21 pm

Alicia Zharis

Alicia Zharis
Nekromanta
Nekromanta

//Warning: buliromboló: on//

Witchglade. A hely, ami fenekestül felforgatja egy személy gyomrát életét, ha a megfelelő éjen érkezik. Aliciánál is most jött el az ideje annak, hogy megtapasztalja az itteni történéseket, de nem azért, mert annyira rajongana ezen jeles alkalmakért, főleg nem az ehhez hasonló eseményekért. Még csak a gondolat sem fogalmazódott meg benne, hogy kíváncsiságból meglátogatja, még csak fel sem merült a kérdés, hogy micsoda mulatságot is tarthatnak ott. Hallott a Walpurgis-éjről meséket, rebesgették az ottani szentségtelen, pajzán eseményeket, melyekre néhányan úgy emlékeznek vissza, mint legjobb pillanataikra, a lenge ruhadarabok vagy éppen a semmi viseléséről nem is beszélve. Mindemellett még olyanról is értesült, hogy a mámor, a szenvedély és szemérmetlenség itt az úr, ám ezek közül egyik sem tartozik a nekromanta lényéhez, így jogosan jöhet a kérdés: hogyan is keveredett ide?
A tábortűznél üldögélve ő maga is ezen tűnődik. Mi a jó fenét is keres itt? Mert hogy nem itt kéne lennie, ebben egészen biztos. Még a kért bort is óvatosan kortyolgatja, annyira gyanús neki ez a hely a korábban említettek miatt. Nem egy olyan személlyel találkozott ezen a szentnek nem éppen nevezhető éjszakán, aki különösen csillanó szemekkel figyelte őt, majd körbenyalta a száját, ezzel egyértelműsítve gondolatait: fejben épp levetkőztették. Ekkor csak vetett a nyomorultakra egy hideg és elutasító pillantást, amely olyan mélyen érintette a bámészkodókat, hogy nyomban elkotródtak más keblek meleg ölelését felkutatni. Így kell ezt csinálni. Azonban ez nem minden…
Undorító az, amit itt művelnek. Nem elég, hogy páran szemet vetettek rá, hát még nyilvánosan ki is mutatják, milyen is egy igazán felforrósodott hangulat. És… megbotránkoztató. Pucéran, már-már fölöslegesen hordott ruhaanyagokkal rohangálnak, hiszen így is kilátszik alóluk minden, és míg sikerült elvergődnie a borokkal teli asztalkáig, sikeresen elvezették őt máshová, nem is akárhová: egy fásabb, erdősebb területre, ahol még néhány párocska igencsak érdekes dolgokat művelt, ki állva, ki fekve. Elsavanyodva fordult aztán el, nem érdekelve, hogy megpróbálják őt visszarántani: egy egyszerű mozdulattal tépte ki a szorító ujjak közül kezét, majd minden zavaró tényezőt ignorálva jutott el a borokig, majd jelenlegi ülőhelyéig, ahol… Nos… Ugyanolyan túlfűtött a környezet, mint bármelyik másik négyzetméteren. Aki az italt osztotta neki udvariasságból, az is kissé kótyagos volt már a sok alkoholtól, látni lehetett a vörös orcán és orrán, valamint a beszédén is érezhető volt, hogy nincs már feltétlen tudatában annak, mit is tesz. Kissé csálén lépdelve fordult egy fakupához, amelyet kis híján elejtve rakott Alicia elé, ezt követően öntött neki, de a fele mellé ment, a másik pedig túlcsordult a kupából.
- Kedves… - csuklik egyet. – Honnan is jött ke-hikk-kegyecskéje?
- Sehonnan – ad goromba választ, és gyanakodva méregeti a neki kitöltött italt.
- Tudok… Hikk. Tudok adni egy… tudja… hikk, de csak ha… hikk… kell – nevetgél huncut vigyorral a pofáján. Nem kell hozzá sok, hogy a sötét tünde grimaszoljon.
- Nem érdekelnek az ajánlatai – utasítja el durván. – Egy kis pihenő után megyek innen – kortyol aztán bele a borba, majd fanyalogva rakja vissza az asztalra. Nem ízlik neki.
Türelmetlenül kopogtat körmeivel maga mellett a padon, hallgatva a tűz ropogását. Könyökét ráteszi térdére, tenyerébe helyezi arcát, és a csillagos eget vizsgálja, ahová legalább nem jutottak még fel a magukat levetkőzött párosok. Ideges és frusztrált, szívesen indulna már, viszont egy újabb hosszú út előtt nem ártana pár falatot nyelni, na meg… Nem hagyná ki a legjobb fogást, ha már van rá lehetősége. Figyelembe véve, hogy ezen a mulatságon gyakorlatilag így minden ingyen van, könnyű dolga lesz gyomra megtöltésével, amit egy hosszabb idő óta először tehet meg szabadon. De hogy mennyire lesz jóízű a falatozás ilyen társaság mellett, valamint hogy mennyire lesz étvágya… Kétli, hogy annyira jól fog esni neki.
Lassan már fújtat, annyire ingerli a környezete. Hallja a halk, kéjes nyöszörgéseket, a cuppogást, amelyek a csókolózó, enyelgő párocskáktól jönnek, és tudja jól, hogyha oldalra néz, melleket és feneket markolászó férfiakat talál őket kényeztető nőkkel. Beleborzong ebbe – már nem azért, mert oly’ tetszetős lenne az elképzelt látvány. Amitől pedig már majdnem kiborul, az nem más, mint a távolabbról érkező sikoltások, és hogy… mellette is… csinálják…
Hová is keveredett tulajdonképpen?
Homlokánál támasztja már a fejét, eltakarva még szemeit is, és fejcsóválva igyekszik figyelmen kívül hagyni a hangokat. De nem… nem, nem, nem, nem, nem és nem, ő ezt nem bírja tovább. Most fog felállni, elindulni a tisztás széle felé, megkeresni egy használható utat, csak maga elé nézve sétálni azon egészen addig, míg egy nekromanta-mércével is normálisnak számító városban, faluban nem találja magát.
Érintést érez a hátán. Finomat, kedveset, és ettől kirázza a hideg. Mozdulni sem mer, a váratlanság miatt minden izma megfeszül, és teljesen megmerevedik; még a lélegzetét is visszafojtva várakozik, mi is következik. Van egy sejtése, de nem venne mérget arra, hogy valóban az fog történni, amire egy ilyen helyen számítani lehet. Legalábbis… Próbálja elhitetni magával, hogy ez így van.
A mögötte lévő nő végigsimít a hátán, teljesen hozzásimul, puha domborulatait hozzányomva Aliciához, aki izzadni kezd ettől, feszültté válik, de még mindig olyan sokk hatása alatt van, hogy képtelen tenni ez ellen bármit is. Az, hogy az oldalán a köpenye alatt is végigtáncolnak az ujjak, csak hab a tortán, de ez még mindig nem minden.
- Miért nem dobod le ezeket a koszos rongyokat? – lehel a nyakára, hangja negédes, azonban még mielőtt válaszolra kerülne a sor, az ujjak a sötételf hasára csúsznak, majd fel, tenyerébe fogva a melleket, melyeket szerencsére ruha fed. Az hiányzik, hogy még a fölső alá is benyúljon…
- Biztosan csodás tested van – biztatja ezzel is a vetkőzésre, a nekromantának pedig meg sem kell fordulnia ahhoz, hogy maga elé tudja képzelni azt a pajzán vigyort, ami szétterülhet a másik a képén. - És ez a csúnya csuklya is takar, pedig nem kéne rejtened a szép arcodat – folytatja, és gyengéden simít a térdtől a combokig, majd lehetőség szerint a combok közé. A holdcsókolt alsó ajkába harap, kissé összehúzódik – ez pedig még jobban ösztönzi a mögötte lévő nőt. Lent lévő kezét óvatosan áldozata felsőtestét fedő szövetek alá bújtatja, ismét a kebleket cirógatva.
- Tetszik, ugye? Nyögj fel bátran, itt nem kell félned – veszi le a nekromanta fejéről másik kézzel a ruhadarabot, majd félresöpri a sötét hajzuhatagot, és az így már megközelíthető puha nyakat puszilgatni kezdi, fogaival néha finoman ráharapva. Egyelőre erre nem érkezik válasz, az ismeretlen pedig ellenállás híján úgy érzékeli, mintha mindez tetszene kiszemeltjének. Megérinti a sötételf arcát, állánál fogva finoman maga felé fordítja, ám a holdcsókolt váratlanul elüti a nő kezét, hirtelen húzza magára csuklyáját, igazítja meg felhúzódott fölsőjét, majd áll föl, hogy elhagyja a tisztást. A zaklató, aki mellesleg elég nyitott öltözetet vett magára, valamint tűzvörös haja pompásan illik az éjszaka hangulatához, teljes döbbenettel fogja fel, hogy elutasították. Azonnal a nekromanta elé lép, hogy megtorpanásra kényszerítse, és ez így is történik – de csak egy pár pillanatra.
- Mi az, talán valamit rosszul csináltam? – érdeklődik kínosan nevetgélve, idegesen tűrve hegyes füle mögé göndör tincseit.
- Elegem volt, elmegyek – jelenti ki hűvösen, és már indulna is, azonban a vörös nem hagyja ezt.
- El… - csillannak fel szemei, a magabiztos vigyor visszatér arcára. – Csak nem itt szerednéd? - simul oda ismét Aliciához, aki aztán megfogja a vállait, hogy eltolja magától.
- Nem szeretnék semmit, csak elhagyni ezt a borzalmas vidéket – sétál el mellette, a vörös viszont megragadja a könyökét.
- De… De mégis miért? Hát… Hát nem jó ez? Miért nem csináljuk azt, amit a többiek is? – kérdezi bizonytalanul és kétségbeesetten, utoljára körbemutatva, mire a másik hideg pillantást vet rá.
- Undorító. Keress inkább egy hozzád hasonló mocskos partnert, engem hagyj ebből ki.
Karját megrántja, ezzel kiszabadulva a hosszú, vékony ujjak fogságából, aztán hátat fordít neki, végül magában fortyogó haraggal hagyja maga mögött a tisztást a kellemetlen, nyomasztó társasággal együtt. Ha meg is állítják, hogy újabb tapasztalat átadásával próbálkozhassanak, a sötételf dühösen rájuk vicsorog, ezzel elérve, hogy békén hagyják őt. Kikeveredve a bűn fészkéből, megtalálva egy, a Hold által megvilágított, kitaposott ösvényt, folytatja a vándorlást, igyekezve egy rossz álomnak felfogni ezen éjszaka eseményeit. Mert nem, ez nem történt meg vele – ez csak egy beteg álom a nehéz hétköznapok miatt. Ez nem lehet több annál.

https://questforazrael.hungarianforum.net/t700-alicia-zharis

9Azonnali játék: Walpurgis Empty Re: Azonnali játék: Walpurgis Kedd Május 03, 2016 10:28 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Amelyik pillanatban nem az jár a fejében, hogy vajon ez egy jó ötlet volt-e, olyankor hagyja magát átengedni aziránti büszkeségének, hogy épp milyen jól is néznek ki...
Olyan az egész, mintha egy - pontosabban kettő - különös drágakő lennének valamiféle ásványkiállításon. Mindenki tündökölni akar, mindenki más, mint a többi, együtt mégis valami hatalmas, színes egyveleget alkotnak, mely kavarog, csökken, gyűlik, tekereg összevissza. Eleinte persze ez a két kő kissé kívülállónak érezte magát - mint ahogy gyakran szokták mindenféle társaságban -, ám lassan rájöttek, hogy a nagy keveredésben olyan könnyen el lehet veszni, hogy szinte küzdeni sem lehet ellene. Idővel már kiválni volt nehéz. Lassan párává váltak a racionális gondolatok s elszivárogtak, fel a rengeteg bárányfelhő felé, amelyek olyan szépek, és valahogy most mintha egyre különösebb alakokat öltenének, melyek táncolnak a zenére.
A ritmus magával rántotta őket. Most pedig csapdába esett szabadokként élvezik azt a furcsa állapotot, hogy nem csinálnak semmit, pusztán... gondolkodnak? Éreznek? Már azt sem lehet tudni. Már semmit sem lehet tudni.
És Mina rájön, mennyi ideje szeretett volna semmit sem tudni.
Ott tartózkodásuk idejének nagy részét eddig azzal töltötte, hogy a népeket figyelte... próbálva felállítani valamiféle logikai rendszert, ám egy idő után teljesen elveszett. Amikor éppen azt hitte, megvan a minta, megjelent egy kivétel. Majd sok kivétel. Végül arra jutott, hogy semmi kapcsolat nincs az itt lévők között, kivéve egyetlen dolgot...
...hogy el szeretnék engedni magukat. Ezen az egy napon.
Ez az egy nap, ez az egy nap, csak egyetlen nap, a holnap más lesz, megint ugyanúgy fog menni minden, mint eddig, ismételgetni maában, indulnak tovább a vándorútjukra, netán majd egyszer haza, kutatják, amit eddig, igyekeznek túlélni, kincseket szerezni és eladni, megtörni az átkot, meg effélék... pontosan, ahogy eddig volt...
De ezek már csak szavak. Ahogy Mina fülébe más nem jut el, csak a bódító muzsika, így a szavak, mint vándorlás, átok és effélék valahogy elsiklanak a tudata mellett, mintha csak egy másik világhoz tartoznának. Ez a tömeg, ez a kavalkád mintha elzárta volna most magát attól. Elkülönítve vannak. Vagyis inkább... mintha az a másik világ lenne bezárva. Eltéve egy időre. Nem vesznek tudomást róla, senki sem vesz. Csak a most van. Még csak nem is a ma, csak a most.
Úgy érzi, kicsúszik a lába alól a talaj... mikor egy pillanatra kizökken a ritmusból. És nem csak képletesen érzi így, mert rájön, hogy tényleg zuhan. A hátára érkezik, és a hirtelen bevillanó, eddig némaságra ítélt eszével tudja, hogy gyönyörűszép csipkés, éjszín mintás ibolyalila estélyije most csupa sár lett. És gyűrődés. és még talán el is szakadt.
Nah remek. Csodás. pedig már éppen ott tartott, hogy...
Sóhajtva ragadja meg Damien kezét, aki gyönyörű fekete talárjában azonnal a segítségére siet, és ahogy ránéz arra a csodálatos öltözékre - meg úgy az egész tökéletes összhatásra, fekete bőr, fekete ruha, fehér haj, gyönyörű zöld szemek, ő meg itt fekszik a koszban... Ki tudja, mi van a levegőben, mely felerősíti az érzelmeket, de a legyőzöttség, kudarc és szégyen egyvelege olyan erővel sújtja le, hogy alig bír felállni. Damien érzékelve a leányzóban bekövetkezett hangulatváltozást, sietve oldalon ragadja őt s finoman kievickél vele a tömeg perifériájára, ahol is kinevez egy jókora, vízszintesen kifektetett fatuskót ülőalkalmatosságnak és odakíséri Minát.
Ebből persze az lesz, hogy az elkövetkező percekben három illuminált állapotban lévő elf lépked oda hozzájuk sorban, akik azt hiszik, hogy Mina többet ivott a kelleténél és nem bírta törékeny kis gyomra. Akadnak megjegyzések szerelmi bánatra is, de azt persze egyikük sem találná ki, mi a helyzet valójában...
- Talán vissza kéne mennünk... - köhint párat a sötét tünde. - Nincs kedvem még egy sor kínos magyarázkodáshoz...
Mina el akar süllyedni szégyenében. Bosszúsan törölgeti könnyeit. - Akkor menj. Táncolj csak. Élvezd a szabadságot, vagy hogy mondják.
- Ne durcizz. Te is tudod, hogy pár perc, és jól fogod érezni magad.
- Aha, persze, könnyű mondani...
- Mi a probléma? Segíthetek esetleg? - lép oda hozzájuk egy délceg szőke elf, meglepően józannak tűnik. Mina felnéz, majd ahogy végigméri, inkább a két kezébe temeti az arcát, hogy ne lássák. - No, csak nem megbántotta valaki a kisasszonyt?
Damien azonnal a védelmére kelne, de sajnos nem biztos benne, mit mondjon. Az "elszakadt a ruhája" elég gyatra ürügynek tűnne. Pedig... igaz, az isten verje is meg... - Nincs semmi gond, a kisasszonynak épp rosszkedve van, de nem fog ez sokáig tartani - biztosítja az idegent, próbálva titkolni, mennyire vágyik arra, hogy amaz lelépjen és hagyja őket nyugton... Elég neki egy síró Mina, nem hiányzik még egy kérdezősködő szépfiú is.
- Értem én, hogy le akarnak rázni, de egy ilyen napon nem hagyhatok egy fiatal hölgyet szomorkodni. - A hangja. Mint a méz. Ragadós, aranyszínű, folyik mindenhova. Damient a hideg rázza ki. Próbál a lehető legkevésbé ellenségesen felpillantani a tünde szemeibe - fűzöld. vagy égszínkék?... Attól függ, hogyan esik rá a fény. De mindenesetre el kell ismernie, hogy gyönyörű. A nyavalyába is.
- Egy ideges fiatal hölgy még rosszabb, mint egy szomorkodó fiatal hölgy. - csattan fel mérgesen.
- No! - Szőke herceg, úgy látszik, kicsit hátrált az agarakkal. Persze valószínűleg csak játssza a fejét, nem adta fel ilyen könnyen. - Nem fogom firtatni, mi történt, kisasszony, csak annyi tanácsot tudok adni, hogy én az ön helyében elfeledném most, és valami olyasvalamit tennék, ami... hogy fogalmazzak... máskor sosem jutna eszembe. Ám meg fog lepődni, mennyire jó is. Mint átugrani egy akadályt. Sosem gondolta, hogy képes rá, ám most mégis megteszi, és tudja mit? Élvezni fogja. Valamint, semmi következménye nem lesz. Holnap a nap ismét felkel, a népség beáll dolgozni, mindenki teszi a maga dolgát. De ma... éljünk, ahogy a természet is megújul!
Na tessék, egy prédikáló hippi. Csak ez hiányzott most - gondolja Damien, félig leeresztett szemhéjain keresztül bámulva maga elé, és várva a kitörő vulkánt, nevezetesen Mina reakcióját... Már feladta, hogy beleszóljon az egészbe. Legalábbis, amíg túlságosan el nem fajul a helyzet.
- Nnem tudom... Lehet, nem is igazán kéne itt lennem. Nem nekem való hely ez, sajnálom.
- Nem magának? Hát ki más illene jobban a tündék erdejébe, mint egy efféle gyönyörű virág?
Szipogva felnevet. - Virág? Én? Mégis milyen virág lennék én?
- Fehér rózsa. - szólal meg Damien hangja oldalról, eltűnődve. A sötétbőrű maga is meglepődik ekkor... -...mondjuk. - teszi hozzá zavartan. Mina kezd elveszni. Ismét hagyja, hogy beáramoljon fülein a zene. A muzsika olyan, mintha maga a hold táncolna. A faágakat lengén meglibbenti a szél, leveleik elhajlanak, mintha csak összevissza pörgő leányok szoknyája hussanna fel.
- Jól mondja a fiatalúr. Látja? Nincs itt ok semmi szomorúságra... - Nem teszi hozzá, de szinte lehet hallani: ennyi bókoló férfi közt. Az önelégültség szinte süt ezekből a szavakból. Mina előássa az arcát és egy kis törölgetés után szalonképesnek is érzi megmutatni.
- Nem kívánnak fogyasztani egy kis áfonyapálinkát? Csodálatos nedű, és nem is veszítik el az eszüket tőle. Pusztán kissé... könnyedebbek lesznek, ennyi az egész.
- Na igen, és ha egy árok mellett képzelik azt, hogy tudnak repülni, akkor vicces lesz, mert váratlanul kemény talajba ütközhetnek. - jegyzi meg egy vidám emberférfi. - Vagy ha esetleg összetévesztik a...
- Nemmm feltétlen tévesztenek össze semmit semmivel... Mint mondtam, és mint sokan mondják, a mérték egy fantasztikus dolog, csodálatos katasztrófákat lehet vele elkerülni, és ha élnek vele, akkor viszont sok jóból nem maradnak ki. - Valahonnan hirtelen előkap egy tálcát, tele poharakkal, amelyekben borzasztóan halvány, szinte áttetsző, mégis lilás árnyalatban tündöklő, erjedt illatú folyadék áll.
- Köszönjük, de nem...
-... szeretnek idegenektől italt elfogadni. Teljesen megértem - A fickó arrébb lép két tántorgó részeg útjából, akik szintén a periféria felé tartanak, esélyesen más célból, mint nemrég Mináék... - Ez esetben hajlandóak egy táncra?
Mindketten pislognak. Mi ez a többes szám? - Mármint... Damien is táncolhat?
A tünde elmosolyodik. Negédesen. Szemei enyhén fátyolosnak tűnnek, mégis valami elképesztő tűz világlik bennük. - Itt mindenki  táncolhat.
Óh, hát persze... nem, nem megy... nem megy nekem ez a felengedés... - Hirtelen eszébe jut, mi lenne, hogyha Lloyd is itt lenne. Erre irányíthatatlanul felnevet. Zavartan hagyja abba hirtelen, és felnéz, de Damien nem szól semmit, az aranyhajú pedig meglepően, de elégedetten mosolyog csupán. Kinyújtja mindkét kezét. Mina valami furcsa indíttatásból kifolyólag megragadja az egyiket, a hozzá közelebb levőt, majd Damienre nemsokára két szempár szegeződik. Ő elvörösödve, zavartan bámul a felé nyújtott kézre, de mivel a vámpírlány is megfogta a másikat, nem tud mit tenni... tétován kinyúl, és átfonja a hófehér, puha ujjakat, amelyek mintha valamiféle nemeshez tartoznának.
Tényleg, ki lehet ez a fickó? Még a nevét sem tudják... - Hívhatnak Avanelnek. - szólal meg hirtelen lágyan amaz, ahogy a tömegen keresztül simulva húzza őket maguk után. Kapaszkodnak belé, akár a körhintába, úgy érzik, ha elengednék, elképesztően messzire repülnének.. avagy sodródnának.
Beszédhangot már nehéz kivenni, ahogy egyre közelednek a zene forrásához. Avanel minden lépése mintha egybeolvadna a ritmussal, mintha vele élne együtt, mintha abból született volna. És táncolnak.
Hárman. Vagy egyes egyedül. Vagy több ezren. Egy idő után nem lehet tudni, minden mozdulat összevegyül rengeteg másikkal, a sok élőlény tekeredik, mozdul, és mégis egy helyben marad. Légvételek, szívdobbanások. Élet. Mintha egy rakásnyi friss virághajtásnak hirtelen két lába nőtt volna és ráadásul minddel itattak volna pár pohár áfonyapálinkát...
Hoppá, ők nem is ittak. Elképesztő, de ebben a pillanatban Mina úgy érzi, ez vétek volt. Illetve... talán meg lehetett volna kóstolni. Talán nem lett volna bajuk belőle... csak egy kicsit... hisz ilyen különleges alkalom nem sok lesz... bár, talán jövőre... de ki tudja, ők eljönnek-e... ki tudja, mi lesz még akkor. Egy év távlata, egy örökkévalóságnyira levőnek tűnik. Még a holnap is messzi... azaz a ma... mennyi is lehet az idő?
És ekkor hirtelen megpillantja Avanel nyakát. Ahogy a férfi oldalra fordítja a fejét, és a hófehér bőr szabadon marad, rajta pedig a kidagadt erek... óh, milyen finom vér is csörgedezhet azokban.
Nyel egyet, és majdnem megint elvéti a lépést. Ijedten kapaszkodik meg a férfiban, átkarolja a vállát, közelebb húzódik hozzá, szíve kétségbeesetten ver, mint a marokba fogott verébé, hisz majdnem megismétlődött az előbbi történés, ami miatt kénytelen volt elvonulni sírni.
Hirtelen karok ölelésében találja magát. Avanel magához húzza, finoman, ő pedig hozzásimul, akár egy párnához, a védelmező melegségbe... Furcsamód nem akar szólni semmit. Ilyen nagyon ritkán fordul elő, de most nincs ingerenciája beszélni. Ahogy lélegzik, megérzi a férfi illatát, Damiené mellett... egy virágos mező illata. Bódító, már szinte émelyítő.
Ekkor veszi észre, hogy a sötét tünde is milyen közel áll hozzájuk. A sötétben alig venni észre, melyik végtag kihez tartozik, pusztán annyit észlel, hogy egy csapatnyi összefonódó, forró, élettől lüktető kar érintkezik egymással, egy csomó szem bámul meredten és érzékelés nélkül a semmibe, egy csomó fül hallgatja a körülbelül szférák zenéjét, és egy csomó hajszál gabalyodik össze... fekete, fehér, arany... Körülöttük megannyi alak imbolyog, ugrál, tör be kis védelmező körükbe, majd szakad ki belőle. Percekig álldogálnak a mozdulatlanság renyhe tavában, és mégis, ennek ellenére kapkodniuk kell levegő után.
Minát hirtelen annak a felismerése, hogy hagyta magát visszarángatni a tömegbe, újra a valóság talajára rántja, s egy darabig kábultan, kerek szemekkel néz maga elé, hitetlenkedve nyelve a megannyi illattal, kétlábúak és a természet kipárolgásaival ellátott levegőt.
- Látják? - búgja a fülükbe az aranyhajú, mint holmi elégedett hittérítő. - Én megmondtam. Nos, megbánta, kisasszony, hogy nem maradt ott sírdogálni?
- Szó sincs róla... - zihálja, majd magára nem jellemző módon elmosolyodik.  
- Ennek teljes szívből örülök. Tudják, én már sokadjára veszek részt ezen az ünnepen... Idejét sem tudom, mikor voltam itt először.
- Itt nőtt fel, igaz? - kérdezi Damien, észre sem véve, hogy immár egész kedvtelve csatlakozik be a beszélgetésbe. Közben vált a zene, sejtelmesebb, sötétebb lesz, finom, apró dallamok váltják egymást.
- Nos, nem teljesen... jártam én sokfelé. - érkezik a nem teljesen nyilvánvaló válasz. - De rengeteg érdekes titkot rejteget a világ... - sóhajt fel.
- Hát az biztos - jegyzi meg Mina, a nyakán feszülő ereket figyelve.
- Azt hiszem, én itt is hagyom magukat. Megnézem, a húgom merre jár - kuncog.
- Nahát, van... itt a húga is?
- Igen, imádja ezeket az ünnepélyeket a leányzó. Fiatal még, szertelen, így hagyom szórakozni, de azért nem árt fél szemet rajta tartani - azzal kacsint egyet azokkal a csodaszép zöldeskékekkel. - További csodálatos éjszakát mindannyiuknak. Nem hiszem, hogy még valaha látjuk egymást - libbennek az utolsó szavak, és ő is velük. Pár pillanat, és már el is tűnt, mint valami csodaszerű jelenség.
Furcsamód, így belegondolva, mintha valahonnan ismerős lett volna nekik ez az alak. Az arca, a mozdulatai, mimikái... az ital, és... a tánc...
Ám épp abban a pillanatban, hogy a felismerés az elméjüket karistolná, a zene arrébb söpri mindet.
Damien egyszer csak karon kapja Minát, s pörgetni kezdi, ő pedig nem ellenkezik. Őszinte, elemi mosoly jelenik meg az arcán, s örömtelien suhan az árral. Simul közelebb, röppen, mint egy pillangó, és már nem érdekli, hol lesz sáros vagy szakadt a ruhája. Azon veszi észre magát, hogy nevet. De a hangja nem tűnik ki a tömegből, olyan, mintha ezer másik hang kacagna vele együtt. Örömük összeforr, ahogy a füst kavarog a levegőben, s egyik porszemcse kél táncra a másikkal.
Emlékek villannak át az elméjén, érzések, gondolatok, ahogy karjait e köré a lény köré fonja, aki nélkül ki tudja, hol lenne most. Akivel megosztja mindenét, már egy jó hosszú ideje. Mint most ezt a táncot. Aztán már nem kell ide senki, az egész tömeg eltűnhetne, csak ők vannak a hatalmas sötétség közepén, forogva körbe-körbe. Ahogy máskor egész életük versenyfutás az idővel, úgy az idő most megszűnik, koncentrálódva lesz a csillagok fényében valahol messze. Azokat hol felhő árnyékolja el, hol gátlás nélkül világlanak, mint az alant táncolók szemében a fény, ám mégis afféle örök éjt ígérnek. És még semmi sem fénylett ilyen élesen és élénken, mint ez a mélysötét.
Kéz ragadja meg a karját, ahogy a hóhajú megragadja, s libben vele ki ismét a periféria felé, ki a hatalmas hangyatömegből. Háta erősen vágódik neki egy faágnak, de nem érdeklik, most még a fájdalom is afféle kellemes borzongást szül benne. A zene hangja lassan halkulni kezd, de még mindig elér idáig is. Ahogy a tömeg eltűnt körülöttük, a levegő hűvössé válik, de az éji szellő sem képes csillapítani a lángoló hőséget. Fogak mélyednek a nyakába, sebet nem okozva, csak finoman, megremeg, karjait erősen és ösztönösen a neki simuló test köré fonja. Fejét hátraveti, haja egybeolvad a fatörzs sötétségével, sóhaja eggyé válik a széllel. Csukott szemeit hirtelen nagyra nyitja, s a fenti égre bámul. Megragadja a derekán lévő egyik kezet, agresszívan húzza a szájához, majd beleharap, s ismét felsóhajt, ahogy az ismerős, vasas íz elönti a száját. Másik keze elveszik Damien hajában, a vér lassan összefolyja egész arcát, finom, forró folyóként behálózva, mígnem egybeömlik a ruha élénkvörösével.
Damien a szemébe néz.
Damien előrehajol, hogy saját vérét ízlelhesse az ajkain...



A hozzászólást Wilhelmina von Nachtraben összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 04, 2016 12:27 pm-kor.

10Azonnali játék: Walpurgis Empty Re: Azonnali játék: Walpurgis Szer. Május 04, 2016 12:19 am

Lloyd Hawthorn

Lloyd Hawthorn
Tünde Gárdista
Tünde Gárdista

* A sötétbe hajló éj langyos, már-már pirító szellője játékosan kapott bele meztélen farpofájába, mókásan piszkálva annak némely szőrszálát. Talán egy órája heverhetett már a földön, nevetség és általános vidámság tárgyaként. Hogy került oda? Nem tudta, s időnként ziháltan vett magához pár szusszanást, hogy pótolja a lemaradt levegőket... Igen... Elfelejtett lélegezni. Egészen új valója volt ez a részegségnek, s kellemetlen is. Egyfajta kapuzárási pánikként nehezedett rá a felismerés, hogy ennél jobban egész biztosan nem lesz képes bebaszni,akkor sem, ha még kétszáz évig él. Hangja megcsuklott, zavartan nyáladzott a poros földre pár negatív tót szót.
- Haaaa a se'eem.
* Ősi tündenyelvnek tűnhetett a mondandó, bár leginkább a "Kérlek ne piszkáld a tomporom" fordítása volt, s magának az ünnepnek, mintsem bárkinek szólt volna. Hol van Lili? Nem látta sehol, nem érezte jelenlétét... Egek, megitta volna?! Megfeszítette izmait, az erőlködés jajongva szaladt végig rajta, s rá kellett jönnie, hogy vagy eltörte a nyakát, vagy simán csak képtelen a mozgásra, veszett rázkódás kivételével. Szörnyű volt, a valóság hidegen fagyott el a lángoló tűztől piruló seggén, s az izzadtság hűsen csorgott egészén végig, a rettenetes sorsa mibenségét jajongva minden pillanatban. Mit tettem? Hogy tettem? Folyt át a valóság falain a narrációba kérdése, a példa tipikusan egyértelműsítette a tényt, hogy bizony a térivás közel sem volt lehetetlen... Nem Loydnak.
- Liiii
* Fájdalmas nyöszörgésére nem érkezett válasz, a tündér nem volt a közelben, de még a távolban sem, ugyanis szemei nagyon vizslatták az ezer csillagtól fénylő poros talajt, de biza nem lelte. Nyelve sajgott. A hányás savas íze még ült rajta, ez jó hír volt, mélyen benne valami elemi ösztön arra sugallta, hogy így talán nem fog meghalni, s be is csukhatná a szemét... De nem! Lihegett fel hirtelen, a puszta gondolattól is elálmosodott, s ahogy majdnem meglelte az álom, lélegzetvétele kihagyott. Ez kérem nem móka volt, nem kacagás. Lloyd Hawthorn az életéért harcolt. Nem sárkánnyal persze, s még csak bögyös hölgy se várta jutalomként, de a halandóság teljes súlya úgy nehezedett rá, mint ahogy a gravitáció makacs húzása, ami a földet való szoros ölelését tette nem szükség, de már-már állapot szerűvé.
- Seítcség
* Egy elhaló szenvedő panasz, senki sem hallotta meg, s senkit se érdekelt... Szemei lecsukódtak, tüdeje kipréselte az utolsó lélegzetét, majd elméje csúszkálni kezdett. Emlékek... Egy fiatal gyermek, aki egy kedves kiképzőnővel edz... Egy ifjú titán, aki egy utazókaravánnal járja be Veroniát... Egy fess férfi, aki egy kislánnyal együtt sertepertél... Egy talpig felnőtt, ereje teljében, akkora melleket szorítva, mint az önnön feje... Mellek, milyen csodásak... Far, mely gyönyörű gömbölő... Egy szép orca, daloló szemekkel és furulyázó ajkakkal...
- A nőőők
* Hördült fel hirtelen, szinte görcsösen rándulva össze, aminek hatására mintha képes lett volna megemelni a kezét. Siker... Nem hallhatott meg, hisz a nők! Mi lett volna velük nélküle? Minden asszony, minden fehérnép kardjába dőlne a hír hallatán, pedig ezelőtt az Ő kardjába dőltek. Nem... Nem halhatott meg még. Amíg volt hófehér tompor amit nem érintett, vöröslő arc, amit nem simított, s pofon amit nem kapott meg, távozása nem lehetett. Makacsul emelte meg a kezét a legszentebb erő mindenségét összegyűjtve. Ez a kéz az övé, ez a kéz él. Ez a kéz nagy dolgokra hivatott, nagy dolgokat tesz majd. Diadalittasan csapott hát le vele, s első nagy cselekedete gúnyájába vetve vakart meg egy szúnyogcsípést seggén, miközben görcsösen figyelt arra, hogy nehogy ismét elaludjon.
- Keeeeee feeee és jááárj!
* Most már volt némi erő magában, kezét nekivetette a talajnak, s egyetlen karjának minden ittas izma olyan összhangban feszült meg, mintha csak egy jól olajozott vámpír masinéria lett volna. Órák teltek el... Erőlködött és erőlködött, küzdve a makacsul szorító földdel, ami pont úgy ölelte most őt, mint amikor az ember az előző este hibájából menekülne egy dagadt asszonytól, de az olyan csontroppantóan tartja, hogy ha ki akar jutni, egy kanállal kell levágnia a saját kezét. Küzd az ember, dolgozik az izom... Recsegve ropogva sikerült megemelnie a fejét a szédítő magaslatokban, már szinte közel tíz centire volt a portól, s a furcsa, színes világtól majdnem el is hányta magát. Elfek forogtak itt ott, egy hatalmas tűznél táncolva teljes meztelenségben. Ő ebből kimaradt, kimarad. Lilit is megpillantotta, egy nagy fa tövében ült egy ócska szuroksötét lándzsa mellett, látszólag nem foglalkozva hősies küzdelmével. Jellemző.
- Ott keee leeeem
* Keze tovább emelte, nyaka is úgy feszült mint egy bika izma az igában... A meztelen nők látványa csodálatos volt, s tudta jól, hogy neki ott volt a helye a közelükben, legalább olyan meztelenül, hátha csurranna-cseppenne némi méz számára. Elkeseredett zihálással erőlködött tovább, míg végül feje leesett, halkan puffanva a porban. Nem ment neki. Keserves, ziháló zokogás lett rajta úrrá, amiről most lemaradt, az olyasmi, amit nem engedhetett meg magának. Ott kellett volna lennie köreikben, megemelve saját zászlóját, ami aztán biztos nem lobogott volna a szélben... De nem... Egész egzisztenciájának legnagyobb kríziseként rönkként hevert a földön, korhadó, puha, férges rönkként. Pontosításképpen a férgek persze nem a belét, hanem a lelkét rágták, ám annak minden jajdulása legalább annyira fájt neki, mintha csak valóban a hús agonizáló szimfóniája szólt volna benne. Gyenge volt... Tehetetlen és gyenge. Működő kezét minden erejével belevágta a földbe, mely halkan puffant, gyengeségének tökéletes szimbólumaként.
- E seeeeki vaok.
* A keserves könnyek tovább folytak belőle, zihálva kenődve el a földön. Veszített. A nagy hadurak szerint a háború az igazi csata, ám ez mind bolondság, s a saját magad ellen vívott dali küzdelem az egyetlen olyan kihívás, melyet mindenképpen vállaidra kell venned. Ő megtette, s veszített. Győzött a gyengesége, s bizony ma nem fog se nőhöz, de még csak további alkoholhoz se jutni, pedig már igen szomjazott.
- Neeeem.
* A keseredettség nem tartott sokáig, s ismét megpróbált magát felemelni, ami most még az előző próbálkozás feléig se vitte el. Szánalmasan esett ismét le, konstatálva, hogy neki vége. Az egyetlen, amibe is bízhatott az simán az idő volt, s a tény, hogy semelyik részegség sem tart örökké. Utána fájdalmasan, de józanítóan hat majd a másnaposság, de ennél a földi pokolnál minden jobb lehet csak. Jelleme, valója, aspektusa... Mindtől megvonták, s csak egy lélegző húshalom lett, ami sem vidámságot, sem szórakozást nem ismert már. Meghalt... Mégis lélegzett, ha éppen eszébe jutott...

* Két meztelenül forgolódó elf furcsán tekintett végül végig rajta, az egyik kacagva szólalt meg komája felé, aki éppenséggel a kelleténél egy kicsit jobban érdeklődött a közelében álló legalább oly meztelen nő iránt.
- Te, mit kéne csinálnunk azzal a szerencsétlen dalnokkal?
- Hagyjad, még csak tíz perce fekszik ott, majd csak kijózanodik.

11Azonnali játék: Walpurgis Empty Re: Azonnali játék: Walpurgis Szer. Május 04, 2016 1:51 am

Alexander Schwarz

Alexander Schwarz
Északi Katona
Északi Katona

Lassan ügettem lovammal a Tünde erdőben, amikor már messziről jól látszódó hatalmas ünnepségre figyeltem fel. Valószínűleg a közeli Witchglade-ben tartják a szokásos boszorkányéjszakát. Valahogy személyemet nem hatotta meg az efféle tivornyázásba nyúló mulatság, viszont az utóbbi időben eldöntöttem magamban, hogy ideje elkezdenem élni. Lehet, nem a legjobb kezdés, de valahol muszáj belevetni magamat a sűrejébe. Ahogy haladtak el mellettem a fák, úgy lettek fényesebbek a lángok, és úgy lett annál hangosabb a zenebona. Be is értem a tettek mezejére, ahol kapásból belebotlottam néhány részeges alakba, akik közül az egyiknek sikerült is a gyomortartalmát a lovam lábára eresztenie, amit a lovam egy enyhe rúgással hálált meg. Ki is dőlt, de nagyon reméltem, hogy csak megpihent egyet a fáradalmai miatt. Nem biztos, hogy egy ittas ember megölése jó fényt vetne rám. Főleg, hogy nem párbajban, nem a becsületemet védve vagy egyéb háborús ok miatt halt meg. Többet agyalok egy részeg disznón, mint kellene.
Mielőtt körbejártam volna az eseményt, egy szállóban helyet foglaltam magamnak, biztos, ami biztos, legyen hol nyugovóra térnem, és a hátasomnak is szereztem helyet a közelben. A fogadóstól érdeklődtem, mit érdemes ilyenkor csinálni, esetlegesen kerülni.
- Jó uram ilyenkor itt két dolgot csiná’nak a népek: vedelnek, meg szerelmet keresnek, ha érti mire gondolok. Hó’napra úgyis minden újra ugyanúgy lesz, mint azelőtt.
Értettem mire gondolt, a fura akcentusával együtt is. Egy fogadóstól azért többet vár az ember, de ki tudja, lehet nem akart elriasztani engem. Igaz azt is megkérdeztem, hogy mit nem kellene csinálni, ami miatt akarva akaratlanul is bajba kerülök.
Elindultam hát, a rengetegbe szerencsét próbálni és hamar egy kocsmában kötöttem ki. Beléptem az ajtón ahol érkeztemre mindenki faarccal, kissé meglepődve nézett: ez még nem ivott egy csepp alkoholt se’, és lassan megy le a nap is! Bár egyedül szerettem volna lenni, és felmérni a terepet, néhány önjelölt idegenvezető mindenképpen a pártfogásába akart venni, amitől egy pillanatig ódzkodtam, de nem kellett sok, hogy meggyőzzenek. Ital italt követett, amit egész jól is tűrtem egy darabig, aztán pedig kicsit megütötte a fejemet a dolog. Képtelenebbnél képtelenebb történetek, egymásra licitálás, kiabálás, és szokásos farokméregetéssel telt a további része az estének. Amikor végre én is belekezdhettem az egyik történetembe, amiben felvágtam, hogy zsoldos-lovag vagyok, ugyanazok az arcok fogadtak, mint mikor beléptem az ajtón. Viszont most másnak szólt ez a józanító pillanat: kiderült, hogy a kocsma déli többséggel volt megtelve.
- Mentségemre szóljon, hogy én állom a következő kört?
Szólaltam meg végül kicsit sem megszeppenve, de azért szívesebben hagytam volna el a helyet meglévő belső szervekkel. Szerencsére a tömeg elfogadta a kifogásomat, és tovább vedelte a lőrét, amit álltam számukra. Úgy is döntöttem, hogy továbbállok, mert a társaság lehetséges, hogy már nem igényli a jelenlétemet. Ezzel a gondoltam jártam keltem, és azon elmélkedtem, hogy most piszok nagy mázlista vagyok e, vagy éppen ellenkezőleg. Igazából a formámat mutatja, hogy sikerült egy olyan ivóba bemennem, ahol nem annyira kíváncsiak rám, szépen fogalmazva.
Egy sikátorba értem mikor két alak tűnt fel velem szemben. Elsőre nem voltak szembetűnőek, és a kis utcában is lézengett pár részeg, de ők határozottan nem voltak azok. Talán szánt szándékkal jöttek utánam, vagy csak a kocsmából érkeztek elégtételt venni. Az egyik megszólalt:
- Mi a neved északi?
Meglepődtem, mert semmilyen felségjelzés, és fegyver nem volt nálam, amiből esetlegesen kitalálhatták volna, hogy fővárosi vagyok. Közeledve hozzájuk így válaszoltam:
- Mivel egyáltalán nem tűntök fenyegetőnek ebben a sötét elhagyatott sikátorban, így felelek számotokra: Alexander Schwarz vagyok. Miben tudok számotokra segíteni?
- Először is megmutathatnád mi van nálad, aztán majd meglátjuk - felelt vigyorogva, de inkább vicsorogva, a társa pedig kuncogással kísérte, társának mesteri szójátékait.
- Van nálam egy pár csizma, a páncélom, 3 kulacs…ami..ó!- lepődtem meg majd az egyik kulacs alján lévő néhány korty bort lehúztam gyorsan, majd folytattam – amik sajnos üresek. Egyébként ez nagyon rossz dolog, amit ti most terveztek csinálni, én ha ilyen idős lennék, inkább keresnék egy normális munkát.
Miután egymásra nézett a két alak, felnevettek és ismét felém fordultak:
- Mi egyáltalán nem vagyok rablók! Őrségből váltottunk, viszont hallottuk, hogy van errefelé valami ismeretlen bajkeverő, gondoltuk kirakjuk a szűrit’!
A csodálatos helyzetfelismerésem után úgy döntöttem, hogy jobb lesz valamiféle újabb alkoholforrás után néznem, mert ez így elég kínosra sikeredett. Azt hittem tanítok, aztán meg én tanultam.
Egyre jobb a helyzetem, vajon mi jöhet még? Találkozok egy szép lánnyal, aztán kiderül, hogy töke van a menyasszonynak… Na, az lenne még a szép. Utolsó utam a mulatság és a zene központjába irányult, ahol is egy fának nekidőlve, két kancsó bort elvéve leültem. Egyértelmű kudarc volt az este számomra, de legalább a bor itt van nekem, mint jó ismerős, aki sosem ver át, és mindig akkor jön amikor én szeretném. Ezen morfondíroztam, amikor is, előzetes jóslatom első részeként, odajött hozzám egy hölgy:
- Csatlakozhatok? Úgy látom maga idegen errefelé, biztosan nem vágyik a magányosságra.
Igaza volt. Bár könnyen teremtek általában kapcsolatot az emberekkel, ezen az ismeretlen helyen, hol egyetlen ismerős arc sem bukkan fel, jól esett számomra a társasága. Mint kiderült róla, ő is a Főváros szolgálatában áll, viszont ő nem zsoldosként, hanem szolgálóleányként tengeti ottani napjait. Egy nemes hölgyet kísért el, aki ha minden igaz, már rég kiütötte magát a jóféle boroktól, és esetlegesen egyéb anyagoktól. Ahogy telt az idő, és fogyott a bor, egyre többet nevettek, egyre több lett a szó, és még annál is több lett a tett. Bár ittas voltam, úgy gondoltam, hogy még jobban is el lehet tölteni ezt az éjszakát. Megcsókoltam a lányt, aki szerencsére viszonozta azt, majd kézen fogtam és a szálló irányába vezettem. Mikor végre a kivett szobámhoz értünk, gyorsan kinyitottam az ajtót, majd magunkra zárva, nem sokat tétovázva, szenvedélyesen folytattuk azt, amit a mulatságon elkezdtünk. Gyönyörű hosszú, szőke haja volt és kék szeme. Egyszerűen megbűvölt a látvány, ami a szemem elé tárult. Vékony, kecses alkata és hófehér bőre volt. Ez a mai napig, és valószínűleg élni fog bennem.
A másnap reggel fájdalmasabb volt, mint reméltem. Szétment a fejem, a gyomrom fel volt fordulva és forgott velem a világ. Mikor feltápászkodtam nagy nehezen az ágyra fura látvány fogadott: egy hatalmas bajuszos fickó hálóköntösben:
- Valamivel kevesebb bajszod volt az éjjel!
Nevettem fel majd a fogadós azzal a lendülettel kivágott, és kitiltott, mivel mint utólag kiderült az ő lányával töltöttem az éjszakát.

12Azonnali játék: Walpurgis Empty Re: Azonnali játék: Walpurgis Szer. Május 04, 2016 4:38 pm

Hóhajú Yrsil

Hóhajú Yrsil
Kísértő
Kísértő

- ...hát igen, ha jól emlékszem ez a kettőszázkilencedik alkalom, amikor részt veszek rajta. - mondom miközben az ujjaimmal megpróbáltam beletúrni a másik gyönyörű ősz hajába. Kicsit olyan mint az enyém, bár közel sem olyan hófehér. Az ővé inkább ezüstös fényű, s aggodalmaktól tompa fénnyel világít a holdfényben. A jobbomban egy ezüstberakású aranyserleget fogtam, s jól meghúztam a finom déli bort.
- A saját érdekedben démon, tartóztasd a kezed. - taszítja el egy határozott mozdulattal el a felé közeledő kezem. - De mutasd az utat, meghálálom.
Megráztam a nyakamban lógó csengőmet, és jóízűen felkacagtam. Végigsimítottam a gyönyörű női alakomon, a rajtam tekergőző óriáskígyóm volt az egyetlen ami bármit is fedett rajtam. Óvatosan oldalra pillantottam, hátha elcsípek egy kósza bámuló pillantást a másiktól. Viszont a drága zsinatelnök úgy tűnik nem több, csupán egy szobor. Vajon azért nem néz ide, mert szégyenlős, vagy ezért mert odalent...óhhh.
- Egek, olyan merev vagy... - válaszoltam durcásan. Pedig tényleg kedves vagyok hozzá, ezen az ünnepségen nem szabadna bárkinek is ilyen unottnak lenni. Ahogyan meghúztam a serlegemben lötyögő boromat, tettem egy félköríves mozdulatot az előttünk elterülő tisztáson, ahol alig minden ötödik emberen volt ruha. Részegek tántorogtak énekelve, egymásba kapaszkodva. A tisztás közepén egy hatalmas máglya égett, ezt körbe táncolva emberek, tündék és démonok ittak és mulatoztak. Jól tettem hogy elhoztam néhány régi csábdémon ismerősömet. Így legalább a buli nem áll meg. Jörmungand óvatosan lecsúszott rólam, hagyva hogy teljes pompámban mutatkozzak meg, s én Esroniel elé álltam.
- Nos ha jól tippelem, az a százados a tiétek. - mutattam oldalra egy meztelenül és fenemód részegen tántorgó fickóra, akin egyedül egy szál lábvér volt. - Meg az a kettő is mellette.
- Igen, azok. Valóban. - az újdonsült társam egyenesen odamegy, és módszeresen, egyszerű verekedésnek álcázva praktikusan a döngölte földbe őket, majd visszatérve azonnal újabb kérdést intézett felém - Esetleg nőket látott-e ? Azok fontosabbak.
Hogy nőket-e te cudar ? Még szép hogy láttam, őket nézem reggeltől estig. Láttam kicsit, nagyon, teltebbet, és kevéssbé teltet, szimmetrikusat és asszimetrikusat is. Na meg persze néztem az arcukat is. Hála Freyának, tízből kilen nem visel ruhát. A maradék egyről pedig lecsalogattam.
- Óh, hogy nőket ? - kérdeztem meglepetten. - Itt áll egy előtted is, nem ? - kacsintottam rá. Azért legalább egy picit figyelhetne rám is. Még a végén tényleg elhiszem hogy nem érdeklem. Megfordultam majd kinyújtóztattam a tagjaimat. Intettem, hogy kövessen. Ahogyan a máglyarakás mellett vezettem el, egy fiatal tünde lépett oda, egy nagy tányér szárított gombával, és kedvesen megkínált minket.
- Hát attól függ miféléket. A válasz ez mögött rejlik. - mutattam fel egyet a tálból, majd bekaptam. Biccentettem, hogy vegyen belőle, ám ő egy kedves mosollyal elutasította.
- Olyanokat, kedves...hogyishívnak...Akik az én zászlóm alatt szolgálnak, és olyan dolgokat tesznek, amik megsértenék ezt a bizonyos lobogót és ami mögötte van. - felelte nagyon tárgyilagosan. Hmm, kedvesnek szólított, ez már egészen jó. Lessz mit emlegetnem, ha újra találkozunk.
- Ó, hát akkor unalmas katonákat igaz ? Délieket igaz ? - kérdeztem, úgy hogy magam is tudtam rá a választ. Elvettem a tálat, majd megettem még néhányat, majd odaadtam a zsinatelnöknek, kedvesen mosolyogva.
- Akkor most arra...vagyis nem, arra inkább ! - mutattam először a tisztás egyik, majd másik vége felé. Eleinte néhányat botladoztam, de hamar talpra álltam. Elég sok gombát ettem meg ahhoz, hogy durván beálljak tőle. - Ahogy elnézem, te nemigazán vagy az a típus aki el tudná engedni magát. Mond, ti mivel szórakozotok a szabadidőtökben ?
- Nos, hogy őszinte legyek, én szeretek sakkozni. - Mondja miközben a tálat ügyesen a feje tetején egyensúlyozva követ - Gyakran játszom az egyik tisztemmel. Illetve a feleségemmel szoktam vívni szabadidőmben.
- A feleségeddel... - mormogom magamban csendesen. Hmm sakk és vívás. Végülis elég nemesi időtöltés. - Ha a sakkot ismered, a Tafl is megy neked ? - kérdeztem felvidulva, miközben egészen láthatóan kezdtem produkálni a gomba hatásait. A kezemet lágyan kezdtem lebegtetni, mintha csak hullámok lennének a tengerparton. Lábujjhegyen egyensúlyozva léptem át pár végletekig lerészegedett tündét és démont, akik megigézve bámultak minket.
- Tafl? Nem, nem tudom mi az. - válaszolja egykedvűen.
- Énekelni szoktál ? Mármint szent énekeken kívül...nem hallottál még Yrsil dalairól ? - kérdeztem reménykedve.
- Áh, az ízléstelen vándordémon? Hallottam. Magam tettem indexre a dalait, igen. - válaszolja ridegen. Alig észrevehetően megrándul a szemem sarka, az ízléstelen szóra. Valahogy kedvem volna most kitépni a tüdejét, de ezt most le kell nyelnem. Elvégre amikor ilyen szép smaragdszínű lepkék táncolnak  a nyulakkal, nem idegeskedhet az ember. A démon, pontosabban.
- Könyveit, nem ? -helyesbítek. - Olvastad legalább mielőtt az Indexre tetted ? - mosolyodtam el rajta. Biztosan elolvashatta. Néhány lépés után viszont sikeresen kiérünk a tömeg szélére, ahol már tisztán látszott a fák közül kilógó déli zászló. Vettem még pár gombát Niel fején lévő tálból, majd rákérdeztem a dologra.
- Mi volt rossz benne ? A korbácsos-kötözős rész ? Vagy a kilenc főre jutó orgia sorrendjének taglalása ? Netán a démoni szarvakról szóló rész ? Az én egyik kedvencem a démoni farokról szóló epizód, neked ? - rohantam le a kérdéseimmel. Végül is itt az idő hogy kritikát is kapjak a könyvemhez, bár nem tudhatja, hogy én írtam őket. Ahogyan azt sem hogy még fogok.
- Minthogy összességében nem szeretem az ilyen irodalmat, nem emlékszem semmire. De tudom, hogy borzalmas volt. Miért is venne bárki ilyet a kezébe? Komolyan... - rázza ki a hideg, majd megcsóválja a fejét. Láthatóan kiül az arcára az undor és a megvetés jellegzetes jelképe. Nem ez az első, ugyanezt a tekintetet láttam már korábban és már akkor is rajongtam érte.
- Nem tudom, milyen elképesztően torz fantáziájú alak lehet ez az Yrsil, de az biztos, hogy ha nő lennék, távolról kerülném. Hát még a húgom... - folytatja eltűnődve.
- A torz fantáziában egyetértek. Bár a többi hét úgy tűnik átment az index próbán. Örülök neki. - felem neki, tisztázva a kilétem. Némán hallgat, nem tudom éppen azon agyal hogy eltegyen láb alól, vagy hogy valami rosszabbat tegyen. A fák közé vezetem, ahol egy halom déli katona fetreng egymással...vagyis egymáson...akarom mondani mindenhol. Néhány hasonló tál hever a földön, mint Niel kezében, kiloccsant bor és sör szaga áztatja a levegőt. A legtöbbjük férfi, ám néhányuk, mint az kedves társam feltételezte, nő. Szélesen vigyorgok rá, s minkét kezem hüvelyk- s mutatóujját derékszögbe fordítva az arcát mint egy festményt örökítem meg az emlékezetemben. Ez már valami amire emlékezni kell, az az arckifejezést meg tudnám szokni a mindennapjaimban.
- Őket kerested ? - biccentek az elveszett őrjárat felé - Egészen beleillesz a képbe azzal a tálkával. - nevetek rá. Szemem előtt már elég vad kép kezd megszületni, a gomba egyre jobban hatni kezd. Repülő kicsi rókák, amelyek nevetve keringenek Niel feje körül. Jörmungant a semmiből eltűnve előkúszik a sötétségből, felcsavarodva a karomra, a nyakam mögött pedig Niel felé hajolva. Az egyik pillanatban még elveszetem Jörmungand gyönyörű mintázatában, a következőben pedig látom azt az ember teljes páncélban felém rontani, akit egészen eddig navigáltam az most hálátlanul gyomron térdel. Hátán hatalmas angyalszárnyak, páncélos csizmái pedig a mellkasomra, és a lábam közé lép. Kifekszem, mert mi mást is tehetnék ? Csak értelenül meredek a világ leghálátlanabb emberére.
- Ha tudod ki vagyok, "testvér", miért gúnyolódsz ? - kérdezi dühösen.
- Uhhh...mi...Jörmungand ? - nézek éretlenül a bal karomon tekergő kígyóra, mintha magyarázatot várnák tőle a kialakult helyzetre. Niel hiába próbálta eldobni, csak a fejét lökte el magától, amely szépen visszalendült oda ahol a teste többi része volt...a balomra. Vészjóslóan sziszeg, ám jobbommal kábán végigsimítok a fején, lenyugtatva és elnémítva.
- Azt hiszem ez lehet a déli kedvesség, amelyról annyit hallottam. - válaszolom, miközben jól meghúzom a fejem mellett heverő korsót. A bor kétoldalt lefolyik a szám szélén, miközben a jobbommal kopogtatot a másik csizmáján. Igazán visszavehetne, ez csak egy ártatlan tréfa volt.
- Megkaptad amit szerettél volna nem ? - mosolygok rá rendületlenül újfent. Úgy tűnik a déli kedvesség sem jobb az északinál. Mi, démonok nem tartozunk sehova. - Azt mondtad meghálálod...vagy hazudtál volna ?
- Meghálálom, de ne tégy gyanús mozdulatokat. Gyanúsan közel voltál most ahhoz, hogy leválasszam valamidet. - mondja, majd eltűnteti a szárnyait, és felsegít - Egy italra meghívhatom, segítségéért.
Megragadom a segítő kezet, amely felsegít a földről. Egyenesen Niel szemébe nézek, majd elfogadom az ajánlatát. Elvégre jól jön számára egy barát. Vagy valami más.
- Egy ital megteszi. - mondom, majd Jörmungand fejét a kezembe véve halkan suttogok neki valamit. Hozzon egyet a kártyáim közül. Azt hiszem idő van, hogy felajánljak valamit számára. Valamiért. Arrébb vezetem, ahol két kidőlt déli katona hever egymás karjaiban egy kunyhó oldalában. A kunyhó előtt egy kisebb pad és asztal hever, rajtuk néhány palack borral. Óvatosan, nagy szakértelemmel választok közülük addig amíg egy megfelő évjárathoz nem érek.
- V.I.SZ. 768-as, ez egy remek évjárat volt annakidején. Tudtommal minden elfogyott, bár néhányat őrizgetek a pincémben még... - kacsintok rá, egyértelműsítve a meghívást. Először neki, majd magamnak töltök, s iszom előre hogy lássa nem mérgezett. - Engedd meg hogy felajánljam ezt. - mondom, majd a hajamba nyúlva egy kártyát varázsolok elő, ez a névjegyem. Felmutatom, hogy jól látható legyen a holdfényben is, majd átnyújtom neki. Átveszi a kártyát, s forgatva azt felvonja a szemöldökét.
- Mit akar ezzel, és milyen trükköt szőtt bele? - kérdezi gyanakvón, s bizonytalanul nézegeti a névjegyem.
~ Ennyi a trükk. Csupán ennyi.
A fejében beszélek, a szám néma, de mosolyra húzódik. Meghúzom a bort, majd a földön közelgő Jörmunganra vetem a tekintetem. Ahogyan az ölembe kúszik néhányszor megcsókolom a síma, pikkelyes bőrét.
~ Ha eltéped a kártyát, meghallak. Ha szükséged van a szolgálataimra... - felhajtom az asztalon lévő apró poharakba kitölött erős tünde-szesz egyikét - ...az ellenérték fair... - felhajtom a következőt - ...és nem tartozom elszámolással érte senkinek... - megiszom még egyet, majd felállok - ...megszerzem amit kérsz. - végül kiiszom a boromat. - Információval kereskedem.
- Jó, akkor ezt eltenném, és köszönöm. - csúsztatja a kártyát a páncélozott kesztyűje alkarvédőjébe, majd bólint - Ha nem haragszik, most mennék rendet tenni.
Csettintek a nyelvemmel, s integetek, eltűnök a mulatozó népek közt. Talán örökre. Még a máglyánál találkozom egy gyönyörű nővel, akinek nem tudok ellenállni. Vagy inkább ő nekem nem tud. A kéjes vágyakkal teli sikolyát az erdőből kihallatszó fura csattogás és jajveszékelés kíséri. Ez volt hát a kettőszázkilencedikk Walpurgis éj számomra.

//Kérni szeretném, hogy ez canon legyen, Niellel egyeztetve//


_________________
"I was the biggest idiot that Alicia seen and endured. She can do this."

Azonnali játék: Walpurgis Fox-icon
https://questforazrael.hungarianforum.net/t324-hohaju-yrsil

13Azonnali játék: Walpurgis Empty Re: Azonnali játék: Walpurgis Szer. Május 04, 2016 7:59 pm

Azrael

Azrael
az Égi Kovács
az Égi Kovács

Éljen hát a Walpurgis-éj! A másnap pedig mindenki sajgó fejjel (egyes szerencsés kivételekkel) vonhatja le a tanulságot, amitől pont 150 TP-al lettetek bölcsebbek!

https://questforazrael.hungarianforum.net

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.