Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Sigrun Hjörnson Csüt. Ápr. 25, 2024 10:17 am

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Ostara Kedd Ápr. 23, 2024 8:14 pm

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:14 am

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:12 am

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm

» Hóhajú Yrsil Bűvös Boltja
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:30 pm

» Ez vagyok én
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Ápr. 20, 2024 9:58 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Rothadó kalász - Észak (V.I.Sz. 822. Ősz)

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Rothadó kalász - Észak (V.I.Sz. 822. Ősz) Empty Rothadó kalász - Észak (V.I.Sz. 822. Ősz) Pént. Márc. 15, 2024 2:41 pm

Ostara

Ostara
Próbaidős Mesélő
Próbaidős Mesélő

Ide írhatják azok a reagjaikat, akik úgy érzik, a senki földje mögötti eldugott kis falucska a Veroniai Királysághoz tartozik.

2Rothadó kalász - Észak (V.I.Sz. 822. Ősz) Empty Re: Rothadó kalász - Észak (V.I.Sz. 822. Ősz) Szomb. Márc. 23, 2024 7:52 pm

Robin Holzer

Robin Holzer
Klerikus
Klerikus

A déli nap melege még az ősz közepén is erősen sütötte a félig learatott földekre felállított rakásokat, a völgybe vezető út mentén. Nem túl messze csendesen csordogált a folyó a fák takarásában, és a távolban már fel is bukkant egy régi kolostor épülete. Csend volt körülöttem, csak a szellő rázta meg a búzaszárakat, és a fák meg a bokrok leveleit.
Hosszú hónapokig tartó bezártság után már nagyon jól esett a hosszú séta még akkor is, ha kifejezetten kellemetlen helyzetet kellett valahogy elrendezni, lehetőleg áldozatok nélkül.
Ezért ki is használtam a lehetőséget, hogy mielőtt a völgybe érek, lassan lépkedve mélyen beszívjam a folyó és a fák megnyugtató illatát.
Nemsokára egy hídhoz értem, amely alatt a folyóból eltérített víz a kolostor felé folyt tovább, mely már csak egy köpésre lehetett az úttól. A hídon átkelve a kellemes csendet és nyugalmat meg-megtörte egy kapa földbe csapódásának hangja a régi kőépület kertjéből.
Mély levegőt vettem, de aztán elmosolyodva tartottam tovább a célom,  elsőként a falu felé. Nem csak elméletileg olyan ez az érzés, mintha hazatértem volna. Több szempontból is.
Az úton tovább haladva a kapálás hangja elhalkult ahogy akolostort elhagyva egyre beljebb értem a  völgybe. Nem is telik sok időbe, hogy megpillantsam az első épületet: egy nagy serfőzdét, amelyből máris érezhetően áradt az erjedt szeszillat.
Mögötte nem messze az aprócska falu terült el, két oldalán egy-egy dombbal közrefogva. Balra, a folyó túloldalán egy szekértábort fedezhettem fel, ami három szekérből és egy sátorból állt és Hellenburg zászlaja lobogott felette, jobbodon pedig, a domb tetejét hajként benövő erdő előtt ugyan abban a felállásban láthattam meg egy másik tábort, amott viszont egy északi grófság zászlaja lobogott.
Mivel nem lett volna tanácsos azzal kezdenem, hogy bemasírozok a Hellenburgi területre ha nem is látványosan, de árulkodóan Egyházi öltözékben, inkább a grófsági terüllet felé fordultam. Meghallva a serfőzdéből kihallatszó hangos nevetgélést ést vitatkozást, kissé lelassítottam mellette a lépteimet, hátha már most elcsíphetek egy-két hasznos megjegyzést.
-...mert minket nem ezért fizetnek! - hallatszódott ki egy karcos férfi hangja a félig behajtott ajtók mögül.
-De ha már itt vannak az urak... - szólt egy kevésbé erélyes hölgy hangja. - Maguknál fegyverek vannak. Képzettek és erősek... Íh! - a nő felsikkantott, hogy valami hangosan csattant, feltehetőleg a serfőzde ajtaján.
-Na ennyi elég is lesz, vagy másodjára nem tévesztek! Eridjél innen! Fizetünk a falunak az italért! -
És persze a nőnek nem kellett kétszer mondani, fiatal, szőke fejét azonnal az épületen kívülre fordította, s remegő lábaival igyekezett vissza a faluba. Mint a riadt őzgida, úgy kapta fel a fejét, mikor meglátott engem az úton, de hamar fellélegzett. Talán látta, hogy nő is, és egyedül is vagyok.
-Adjon Isten. - köszöntött még enyhén remegő hangon a kék szemű leány.
-Erőt, egészséget - biccentettem, bátorító mosollyal nézve a lányra. - Nem túl illemtudóak az urak, ha jól hallom. - jegyeztem meg, némi cinkosságot igyekezve teremteni közöttünk.
-Zsoldleső kurafi az összes. - súgta a lány, közelebb érve, nehogy odabent meghallják. - Pár napja érkeztek a szekerekkel. Azt hittük segíteni fognak. De csak vedelik az alkoholt és elviszik a szalmát. Pedig most igazán jól jönne néhány erős férfi. Maga mi járatban errefelé? -
Ráncolva a szemöldökömet gondolkodtam néhány pillanatig a hallottakon. Végül mélyet sóhajtottam.
-Ha jól sejtem, részben ezek miatt az Urak miatt jöttem. Hallottam, hogy bár érkeztek ide katonák, a falu problémája nem akar megoldódni. -
-Nem. Sőt, egyre rosszabb. - sóhajtott a lány. - A goblinok már a faluba randalíroznak éjszakánként. Tyúkokat, rúhát, eszközöket lopnak. Lakatokat törnek le.-
Séta közben intett az egyik öregasszonynak, aki a kertkapuban állt, kutyájának füle tövét vakargatva, amaz meg csak visszaintett.
-Szegény Gretha-néninek nem is lenne kutyája, ha nem aludna a házban. Tévedésből jött a két királyság ide, de most nem hajlandóak segíteni, a jó Isten tudja miért. És maga nekünk jött segíteni? -
Gyorsan úgy döntöttem, hogy tulajdonképpen nem fontos, eredetileg miért küldtek ide. Ez a lány, de valószínűleg Gretha néni is fél és csalódott. A területi vitát ráérünk eldönteni, ha már nyugodtan aludhatnak.
-Amilyen hamar csak lehet. - bólintottam.
A lány arcán megkönnyebbülés futott végig, s talán egy kis öröm is, ahogy meghallotta szavaimat.
-Köszönöm. Hála az Égnek, végre valaki. De ha nem gondolja tolakodásnak, azt szabad tudnunk, hogyan űzné ki a Goblinokat? Johann, a szolgabíró nagyon ellenzi, hogy drasztikus lépést tegyünk. Fegyvereink meg nincsenek… -
-Bevallom, hogy pontos tervem nincs. Keveset tudok ahhoz a helyzetről, hogy a legjobb megoldást kidolgozhassam. Remélem néhány kérdés a megfelelő embereknek - néztem a szemébe kérdőn felvonva a szemöldököm, hátha kisegít megfelelő emberek nevével - segíteni fog eldönteni a kérdést. -
-Értem. - bólintott a lány, mintha tényleg értené. - Megfelelő embert? Hát itt igazából két ember van, akik mindent tudnak a problémáról. Meg persze a két tábor a dombokon. Az öreg Johann, aki most a bírói házban lehet, vagy Matheus. Őt utoljára reggel láttam, a régi kolostor felé tartott. -
Bólintottam. Mindig nagy megnyugvás, ha nem ellenségnek, hanem segítségnek tekintenek, és válaszolnak a kérdéseimre, hogy mielőbb rendet teremthessünk közös erővel.
-Nagyon köszönöm! Ha a katonák mégtöbb gondot okoznának, ne féljen szólni! A kolostornál biztosan tudni fogják, hol talál meg! - mosolyogtam a lányra, Aztán elsőként Johann bíró háza felé indultam (egy ekkora faluban igazán nem nagy dolog megtalálni), már csak azért is, hogy jelezzem neki az érkezésemet.

A templom előtti kis tértől nem messze meg is láttam a legnagyobb házat, amit szalmafedővel el lehetett látni, s egy igen díszes cserépedény állt a szintén díszes kertkapu mégdíszesebb oszlopán. A kertben egy idős asszonyság sepregetett, aki azonnal felfigyelt közeledésemre, és meg is kérdezte ki vagyok, és miért jöttem. Egyelőre nem árultam el, hogy inkvizítor vagyok. Nem tudom még, hogy riadalmat keltene, esetleg ellenállást váltana ki. Hogy a déli tábornak nem tetszene, az egész biztos. Robinként mutatkoztam be, mint a kardforgatásban és a szörnyvadászatban jártas vándor. Az asszonyrábolintott, és elment a szolgabíróért.
Hamarosan vissza is tért, egy hasonlóan koros, ősz haját már rég elhullajtott, vastag bajuszos úr kíséretében.
-Adjon az Úr szép napot Robin. - köszöntött szívéjesen és be is engedett a kertkapun. - Fáradj beljebb. Kardforgató szörnyvadász, azt mondod? Örömmel hallom. Csak nem füledbe jutott a mi kis kellemetlenségünk?-
Mosolyogva, fejhajtással üdvözöltem az idősebb urat.
-Sajnos hallottam, mivel küzdenek. - biccentettem, és elfogadva az invitálást beléptem a kapun.
-Remek. - csapta össze a tenyerét. - Térjünk is akkor a lényegre. Én abban bíztam, hogy majd Északról lejönnek megoldani a bajunkat, de sajnos Matheussal elbeszéltünk egymás mellett, így kialakult a helyzet, amit bizonyára látott, mikor belépett szerény kis földünkre. Szóval örülök, hogy valaki legalább hajlandó segíteni is. Mennyiért? -
Én csak akkor szólaltam meg, mikor becsukódott mögöttem a kapu.
-Ha nem bánja, fontos lenne tudnom, hogy nem hallhat minket itt más, és bízhatok egyelőre a diszkréciójában. -
Johann megértően bólintott és az öreg asszony felé fordulva intett, hogy hagyja őket magukra. Ezután körülnézett, s széttárta kezeit.
-Az udvar a legbiztonságosabb a diszkrét beszélgetésekhez. És persze, az arany igen sok diszkréciót érdemel, ebben igazad van. No meg hát egy erdőnyi goblinról van szó, bizonyára tudsz róla... -
Sajnálkozva bólintottam. Kár, hogy rögtön azt feltételezi, hogy nyereségvágyból segítenék az ügyben.
Az udvaron aztán elővettem a köpenyem alól a megbízó levelemet.
- Először is, nem teljesen helytálló megfogalmazás, hogy vándor volnék - jegyeztem meg, ahogy a kezébe adtam a papírt. - Elnézését kérem az apró ferdítésért, de úgy véltem, bölcsebb, ha egyelőre nem terjed el a hír, hogy északról egy inkvizitor is érkezett a faluba. -
Az öregúr kissé óvakodva vette el a levelet, s futotta végig gyorsan, majd röviden biccentve visszaadta azt.
-Értem. - mondta értőn, de nem voltam teljesen biztos benne, hogy teljesen megértett. - Szóval a Katedrálisban is tudnak rólunk. Ez megnyugtató hír. De mint inkvizítor?... Rövid hallgatás követte kérdését, majd megköszörülte a torkát. -Mivel lehetek a szolgálatára? -
-Valójában én szeretnék az önök szolgálatára állni - igyekeztem megnyugtatni. Ahogy arra egy kis faluban számítani is lehetett rá, a jelenlétem önmagában feszültté tette kissé, ha nem is mutatta. - Ehhez viszont a lehető legtöbbet kellene tudnom arról, mi folyik itt. Mindenesetre úgy vélem, hogy jogosan az a királyság mondhatja magáénak a falu területét, amelyik képes és hajlandó elhárítani a goblinok okozta gondokat, és megvédeni a falut. -
-Ebben egyet értünk. - sóhajtott fel az úr. - Nagyon nem lehet túlbonyolítani. Nem sokkal több mint egy hete goblinok tanyáztak le a falu fölötti erdőségben. Sejtettem, hogy ezekből a dögökből hamar gond lesz, ezért nem késlekedtem levelet írni a grófsághoz, ahova mindig is fizettük az adónkat. Csakhogy ott már nincs élő család aki birtokolhatná a földet, így tovább ment a levelem, mígnem érkezett egy csapat, akik eredetileg segíteni akartak. De az Isten úgy akarta, hogy Matheus, az új lelkész a faluban hasonlóan hezitálás nélkül írt levelet Hellenburgnak. Aztán amazok is megjelentek. Most már lassan négy napja, hogy egymást ugatják, a zsoldosok meg csak a táborokat őrzik, mert egyik sem hajlandó a másiknak munkát végezni. Igen kellemetlen szituáció alakult így ki, meg kell hagyni. - vakarta a kopasz tarkóját és megköszörülte a torkát. - Tudjuk jól, hogy mind a kettő királyság hajlandó és képes segíteni, de amíg nem bizonyítják a másiknak saját igazukat a falu adójának jogáról, addig nem fognak lépni. -
Már Johannt hallgatva törtem a fejem. Nem tévedtem. Kényes, és rendkívül kellemetlen ez az ügy.
-A falusiaknak meg nincs fegyverük ahogy hallottam… -sóhajtottam. - Az északi táborban oda tudok hatni, elvégre azért küldtek, hogy haladjon a dolog valamerre. Matheussal szót tudnék vajon érteni? Valószínűleg a délieknek ő tudna a lelkére beszélni… -
-A fiatalember nagyon megértő. Mi is meg tudtuk beszélni a nézeteltéréseinket. - legyintett Johann, de azért a szemöldökét gondterhelten húzta össze. - Szót érteni a táborok vezetőivel viszont sokkal nehezebb lesz, mint azt gondolná. Egymás között tárgyalnak. A javaslatainkat még csak meg se fontolták. Maga is jobban jár, ha nélkülük keres megoldást. Úgy hallottam többen is érkeztek ma kintről. Reggeltájt egy tünde nő. Az biztos tudhat valamit a dögökről. Meg egy hollódoktort emlegettek nem is olyan régen. Gondolja azokkal meg lehetne oldani? -
Ezen elgondolkodtam. Ilyen körülmények között, lehet túl sokáig tartana, hogy meggyőzzem a csapatokat, hogy ha nem is össszefogva, de jó értelemben egymással versengve álljanak neki a problémát megoldani. Lényegesen gyorsabban a végére járhatok, ha külön utas megoldást választok.
-Azért mindenképpen teszek egy próbát a táborban, elvégre egy inkvizítornak van szava, de a kívülről jötteket is mindenképp megkeresem már közben. Addig is, ha nem muszáj ne említse a megbízatásomat, nem akarnék mégtöbb gondot okozni! -
-A szám zárva marad. - bólintott elégedetten az öreg. - Ha szállásra lenne szüksége, szóljon Margarettnek, ő fel tud szabadítani egy szobát itt a házban. A viszont látásra... szörnyvadász Robin. -
- Köszönöm, bíró uram! - hajtottam fejet hálásan.
Szóval csökönyös, kőfejű katonákkal van dolgom… De legalább olyanokról is hallottam, akik esetleg segíthetnek. Mielőtt kifejezetten elmentem volna bárhova, a faluban akartam körbenézni, a hangulatot megismerni, hogy tudjam, honnan kell elindulni.



Felszerelés: Rövidkard, Bőrvért

Kiegészítők:

Név: Szolga csengő
Tárgy: Kiegészítő
Leírás: A csengő csilingelése egy nekromanta álltal idézett lényt ami valaha ember volt (csontváz, zombi, kísértet) az oldaladra tudsz állítani, addig ameddig el nem pusztítják, vagy a Nekromanta meg nem hal. De csak óvatosan, a csengő hangja felkelti a többi lény figyelmét.

Egyéb tárgyak:

Név: Egy jó szó...
Típus: -
Leírás: A kiszabadított északi parancsnok hálája jeléül még visszafele úton egy menlevelet fogalmazott meg mindenkinek, aki segített a rablók legyőzésében. A levél felmutatásával az alacsonyabb rangú katonák egyszer elnézik, hogy valami nekik nem tetszőt tégy: nem támadnak rád, valamint fogságba kerülés esetén elengednek.
Kritérium: Csak Észak területén használható fel, és ott is csak egyszer – a katonák utána elkobozzák.


_________________

Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.