Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Sigrun Hjörnson Csüt. Ápr. 25, 2024 10:17 am

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Ostara Kedd Ápr. 23, 2024 8:14 pm

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:14 am

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:12 am

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm

» Hóhajú Yrsil Bűvös Boltja
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:30 pm

» Ez vagyok én
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Ápr. 20, 2024 9:58 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Tyrwel Ghlan

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Tyrwel Ghlan Empty Tyrwel Ghlan Csüt. Feb. 18, 2016 3:29 pm

Vendég


Vendég

Név: Tyrwel Ghlan
Faj: Tünde
Frakció: Nincs
Kaszt: Tünde őrző
Nem: Férfi
Kor: 28 év

Kinézet: Komoly arcú, tünde férfi közeledik feléd, akinek magassága körülbelül 190 centiméter környékére tehető. Hosszú, méz-szőke haját kétféleképpen viseli: hétköznapok során hátul a háta közepéig befonva, míg nevezetesebb alkalmak és ünnepeknél kiengedve és pár hajfonattal díszítve. Arcáról semmit sem lehet leolvasni, sőt rejtélyes hatást kölcsönöz neki. Vastag szemöldöke, s a világra kíváncsi zöld tekintete arról árulkodik, hogy még nem látott eleget a világból, de valamennyire megérti a körülötte élőket. Ajkai kifejezetten vonzóak lehetnek a gyengéd nem számára. Kisugárzás tekintetében, cseppet sem tűnik barátságosnak, vagy annak a személynek, akit a saját oldaladra állíthatsz. Alkatilag a vékonytól testesebb, ráadásul a napfénytől a bőre enyhén barna. Különös ismertetőjegyei közé tartozik a jobb szemöldökénél látható, apró, átlós heg, ami egy tőrtől származik. Másik pedig az ajka bal oldalán található anyajegy. A harmadik a bal oldalán megfigyelhető kardvágás, ami egy emlékezetes párbaj eredménye. Az az egyik gyenge pontja.
Öltözködését elnézve ad magára, s megjelenésére. Rendszerint puha anyagú kelmékbe öltözik. Kedvenc színe, a méregzöld, mogyoróbarna és a királykék, így ezeket látni rajta, ám ritkán világosabb darabokat sem veti meg magától.

Jellem: Békeszerető, s emellett bölcs tünde. Ügyeit rendszerint nyugodt módon szereti rendezni, s csak végső esetben folyamodni az acél kegyetlen igazságához. Nem gyáva alak, de nem eszetlen, mert ha túlerővel találja magát szemben, akkor inkább meghátrál, mint mártír váljon belőle. Rendszerető tünde, aki szereti a tisztaságot és férfi mivolta miatt az egyszerűbb dolgokat. Nehezen enged magához másokat. Mindig figyelemmel kíséri végig az idegen alakok mozdulatait, ezáltal időben el tudja kerülni a problémásabb helyzeteket. Nem hírtelen haragű, de végtelenül sem jámbor. A számára nem tetsző személyektől hamar megválik, hogy ne rabolják egymás idejét. Sokat gyakorol, a kemény munka híve. Nem veti meg magától az új helyzeteket, gyakran merészkedik ingoványos talajra. Barátai előtt teljesen felszabadult, akkor látható tőle igazából mosoly. Ha van célja, akkor határozottan halad felé, s ritkán lehet őt eltéríteni a saját utjáról. Szereti leírni a saját tapasztalatait egy naplóba.

Előtörténet:

Lrodin Ghlan levele a fiához:

Drága egyetlen fiam, mikor ezeket a sorokat olvasod, akkor tudnod kell, hogy már nem élek. Megkérlek téged, hogy vigyázz anyádra helyettem is. Mikor megszülettél ott voltam veled, azonban egy gonosz erő elragadt tőled. Sejtem milyen nehéz lesz felnőnöd nélkülem, egy szerető apa nélkül. Elbuktam, ám bocsáss meg nekem. Ez a sötét rossz nem más, mint a kalandozás, vagyis jobban mondva egy bizonyos angyali kard kutatása. Közel járok talán, de lehet tévedek. Remélem te erősebb leszel nálam, s nem hagyod magad befolyásolni mások által. Annyi mindent tudnék neked mesélni, hogy egy könyv lapjai sem lennének elegendőek. Szóval igazából három jó tanácsom van számodra: 1, Vigyázz a nőkkel! 2, Vigyázz az itallal! 3, Kerüld ezt a angyali kardos dajkamesét, akármit hallasz róla! Igérd meg, hogy te nem véted el ugyanazokat a hibákat. Szerető apád, Lrodin Ghlan

28 évvel ezelőtt született a Tünde erdő szívében, egy tehetős ékszerész apától és egy druida anyától. Apja három nap után szó szerint felszívódott örökre, semmi magyarázatot nem adott senkinek sem, hogy miért távozott. Az anyjára hárult az a felelősségteljes feladat, hogy a kis Tyrwelt felnevelje. Egy évig gyászol édesanyja, aztán a volt férje munkáit és tulajdonát eladta, hogy kisebb házba költözzön az egyéves babával. Már kisbabaként külön játszott a többiektől, s nagy nehezen engedett oda másokat. Valamint a környezetére mindig figyelt, hogy aztán otthon a munkától fáradt egyetlen szülőt kérdezze, ami csak érdekelte őt. Hét éves korában érkezett egy levél Tyrwelnek, amit természetesen először az anyja olvasott el nagy sírás közepette. A kisgyerek azonban annyit szűrt le az egészből, hogy az anyját valaki megint nagyon megbántotta, s hogy a levél írója idegen ember lehet. Tíz éves korában kezdett el érdeklődni a katonai pálya felé, azonban játszótársak nékül csupán képzeletbeli ellenségek ellen küzdött. Megmaradt szülője többször próbált házasodni, ám mindannyiszor tragikus halállal végződött; mert a Fekete Métely nevezetű titkos csoport kinézte magának a fiút, hogy későbbiek során saját céljaikra használják fel. A kinézett férfiak ugymond baleset miatt vesztették el az életüket. Anyja átoknak fogta fel, s egészsége fokozatosan romlani kezdett. Mikor Tyrwel tizenkét éves lett, akkor elvesztette az egyetlen rokonát, aki addig vigyázott rá. Örökség gyanánt megkapta azt a házat, amiben éltek, emellett azt a levelet, amit kisebb korában nem értett meg. Az eddig sem túlságosan közösségi Tyrwel befordult önmagába. Hazafelé indult, ám Fekete Métely két embere elrabolta őt, azonban az a szerencséje, hogy az egyik őrző szemtanúja volt a jelenetnek. Egy távoli kunyhóba cipelték, ahol Tyrwel ellenállt és nem akart a Fekete Métely embereivel menni. Hegyomlásnak nevezett ember végül bepöccent, így megízleltette vele a tőrt. Egy vágást ejtett a fiú jobb szemöldökénél, ami egyik ismertetőjelévé vált. A saját vérének láttán megijedt Tyrwel, s elhallgatott. Rájött hamar, hogy veszélyben van az élete, s a Hegyomlásnak nevezett személy ellen semmit sem tehet. Az őrző egészen a rejtekhelyükig követte őket, aztán hazatért, hogy hozzon erősítést. Hajnalban érkeztek vissza, vadászok és őrzők egyaránt. Reggel 7 órakor került sor arra, hogy a Fekete Métely emberei, s a Tünde királyság őrzői összecsaptak egymással. Mindkét oldalon jelentős számú veszteség keletkezett. Tizenkét éves fejjel egy közeli éles tárgynál elvágta a fogva tartó kötelet, majd mindkét oldalt megviccelve elszökött előlük. Nem tudta merre indult, csak távol akart lenni mindenkitől. Egy druida tünde nő, s őrző párja talált rá a rengetegben. Mivel nekik sosem lehetett gyermekük, ezért befogadták őt.

Tyrwel első napló beírása:

Lealisa, akit anyámnak kellene szólítanom, tele van melegséggel, amit nem tudom miként kellene fogadnom. Hálás vagyok, amiért megtaláltak engem. Norlond, a kardok és pengék ismeretére tanít, hogy meg tudjam magam védeni, azonban őt sem hívom apának. Talán velem van hiba, de lehet időt kellene magamnak adnom.

Tizennégy éves korára tanult meg folyékonyan írni és olvasni, emelett nevelő apjával elkezdte megismerni az acél kegyetlen igazságát. Tizenhat éves korában történt, hogy figyelmetlensége miatt Norlond a bal oldalán egy kardvágást ejtett. Nem halálosat, de egy szép öt centis emlék keletkezett, hogy máskor ügyesebb legyen. 18 éves korára, már elég ügyenesen bánt a karddal, s a lovaglással sem voltak gondjai. Úgy döntött, hogy beáll az őrzőkhöz, mert rá ott van szükség. Tyrwel a bucsúzás pillanatában képes volt kiejteni az anyát és nagy nehezen az apát. A könnyed életét felváltotta a fegyelem, a rend és parancsok követése, ami igazán nehezére esik. Leginkább az ügyességi mérközéseken győzött, azonban az erő tekintetében alul maradt. A kudarcok, a csalódások és az élet keménysége azonban lassan átformálta egy határozott céljai felé haladó tündévé. A kiméletlen gyakorlások, s a kemény munka híve lett, aki az őrzők kötelékében kivívta mások elismerését. 8 év kiképzés után büszkén állt ott a többiekkel az ünnepségen, mikor tiszteletbeli őrzőkké váltak. Az ünnepség után két nappal azonban egyik riválisa alaptalan vádat hozott fel ellene, mint például, hogy egyik gyakorló küldetést azért hagyta ki, mert fontosabbnak találta, hogy egy nővel legyen. Mivel Tyrwel nem tudta bizonyítani a kihagyást, hogy mi okból maradt el, ezért tömlöcbe vetették. Hosszú tárgyalás után elküldték az őrzőktől, azonban nem zavarták el a Tünde királyság területéről. A rászakadt szabadság után nem találta a helyét a világban. Több ízben kipróbálta a kétkezi munka nehézségeit, úgy mint földművelést, később rakodómunkást és legutolsó sorban favágót. Rövid időn belül hamar kiderült, hogy teljesen ügyetlen hozzájuk. A megoldást a karavánőri feladat jelentette, azonban el kellett fogadnia, hogy nincs állandó lakhelye. Így kezdte megismerni a különböző utak során a többi faj képviselőit, a különböző tájegységeket és a fajok közti viszonyokat. Az utazásai során egy-egy helyen hallott az angyali kardról, ami minden egyes alkalommal arra kezdte el ösztönözni, hogy a keresésére induljon. Karavánőri foglalkozását végül akkor hagyta abba, mikor a Veszett kutyák nevezetű haramia közösség több alkalommal kirabolták őket. A megmaradt vagyonából utazó felszereléseket vett magának, majd megindult a kard keresésére, mit sem törődve az állítólagos apa figyelmeztetésével.

Tyrwel bejegyzése a naplójába utazása első estéjén:

Nem maradt más nekem, mint saját magam és a célom. Ha létezik az a kard, akkor majd elfeledteti velem mindazt a keserűséget, nélkülözést, amit életem során meg kellett tapasztalnom. Él bennem a remény, hogy én sikerrel járok, vagy ha nem, akkor valahol otthonra lelhetek végre. Dicső jutalom, vagy halál a jussom, kitartok és békességben élem le e sorok után az életem.



A hozzászólást Tyrwel Ghlan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Feb. 18, 2016 5:05 pm-kor.

2Tyrwel Ghlan Empty Re: Tyrwel Ghlan Csüt. Feb. 18, 2016 4:02 pm

Ciel von Eisenschnittel

Ciel von Eisenschnittel
Felderítő Kapitány
Felderítő Kapitány

Észrevételeket megkaptad a chaten, üdv az oldalon Very Happy

ELFOGADVA
Felszerelés: Kétkezes Kard 

Személyes passzív: A-cél-os akaraterő 
Leírás: Tyrwel számára immáron semmi más nem maradt, csakis a cél amit űz és hajt. A szent meggyőződés, miszerint valahol csak reá várakozik a legendás erejű fegyver a legsötétebb helyzetekben is reménnyel tölti el, így az éhség és a fájdalom kevésbé zavarja, emellett pedig a félelmét is képes (kissé) kordában tartani. 

Név: Force of nature / A természet ereje
Szint: 1.
Ár: Az Őrzők kezdéskor ingyen megkapják, 1000 váltó
Leírás: Az őrző a természetből merített energiával feltölti kardját, amivel egy távolra is ható, zöld, mágikus hullámot indít. Szintenként fokozatosan egyre erősebb, de kezdetben igen gyengécske.

Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.