Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Zivriahan Ma 5:57 pm-kor

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Erlendr von Nordenburg Ma 3:10 pm-kor

» Alicia Zharis
by Ostara Ma 2:50 pm-kor

» Alicia Zharis
by Ostara Ma 2:48 pm-kor

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm

» Hóhajú Yrsil Bűvös Boltja
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:30 pm

» Ez vagyok én
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Ápr. 20, 2024 9:58 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Johnny Wood előtörténete

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Johnny Wood előtörténete  Empty Johnny Wood előtörténete Csüt. Okt. 13, 2016 7:42 pm

Johnny Wood

Johnny Wood

Név: Johnny Wood
Faj: Elf
Kaszt: Megszállott
Kor: 28
Frakció: Nincs
Külső: Sovány, bordái már már szemet szúróan láthatók, egész testét, sebhelyek fedik.2 méter magas. Rövid fekete hajával, és vörös szemével bárkiben félelmet kelt. Véres, szakadtas , fekete köpenyt hord.

Belső: Egy kapzsi alak, aki szinte bármit képes megtenni a pénzért, legyen az egy csecsemő meggyilkolása a saját szülei szeme láttára vagy simán csak egy egész család lemészárolása. Ennek ellenére mégis kedveli a humort, mi több, sosem hagyja ki a lehetőséget arra, hogy megcsillogtassa morbid vicceit, melyek a lehető legrosszabb pillanatban érkeznek, többnyire azok felé, akiknek pont nem kéne hallaniuk. Kevés dolog érdekli, többnyire csak afelé hajt, hogy elég hatalommal és erővel rendelkezzen, benne lévő mélységi darab pedig ebben tökéletesen megsegíti. Mindenre van valami cinikus megjegyzése, még akkor is képes lenne valakibe belekötni, ha éppen a saját beleivel fojtogatnák. .

"Hajdanán egy nyugodt kalmár voltam. Az országok között jártam nap mint nap. Néha egy-egy város kocsmájában oltottam szomjamat. Ám egy napon,mikor
egyáltalán nem számítottam rá, banditák támadtak meg egy kis Trandia nevű falu mellett. Elvertek, egész testemet kék, és lila foltok takarták.
2 nap múlva találtak rám a falubeliek. Mire magamhoz tértem már egy asztalon feküdtem. Feltápászkodtam,és körül néztem...Fájdalmat  éreztem szívemben. Vadakat láttam futni, melyeket egy sárkány vadászott le. Majd minden elhomájosodott....
-Ez már a való világ?-kérdeztem.
De sajnos nem az volt.
Egy vadászt láttam,amint elejti a sárkányt, majd szárnyakat növeszt.
Felrepül, és lelő pár sast. Majd szárnyai eltünnek. Lezuhan és meghal.
Testét dögevők kezdik fel falni. Azokat szarvasok taposság agyon.
De hirtelen a vízbe kerültek. Cápák vetették rájuk magukat. Majd halott barátom sikolyát hallottam. Hirtelen én is vízben voltam. Ám egy halász kifogott, hálójában voltam, a halakkal. Hirtelen
körmeimből karmok lettek. Ki vágtam velük a hálót. Majd-akaratom elleénre-felszálltam. Én is láttam a sasokat de íj helyett tőröm lett.Közelebb repültem,és kegyetlenül leböktem őket.Szárnyaim elvésztek, a vadász tetemére érkeztem. Feltápászkodtam. A holttest megmozdult. Majd belém mászott...A barátom hangját hallottam újra. De visszatértem a valóságba.
viszont valami furcsát éreztem. Körmeim valóban karmok lettek.
Késeket láttam... Aztán egy maszkos férfi
közelitett felém egy nagy késsel...
Szívembe akarta döffni, de akkor, valami furcsát éreztem... Zöld fény ereszkedett ki a testemből.
Az ember ledobta a kést, és elfutott.
Egy öreg mágus rohant be a terembe.
Elsápadt és csak annyit mondott:
-Fekete mágia
Az emberek felgyújtották a házat, miközben hangos kiálltásokat hallatak:
-Vesszen az ördög!
Itt kezdetét vette, egy kiadós üldözés. Rohantam, rohantam, órákon át. Egyre rosszabul éreztem magam, kezem kocsányos lett, és szinte már vonszoltam. Pár óra múlva rátaláltam egy barlangra. Itt leültem sarokba.
-Nem félsz?-kérdezte egy ismeretlen hang.
-Ki...Ki az?-Léptem hátra meghökkenten.
-Belőled szólok...
-Micsoda?
-Én vagyok az a szörnyeteg, amivé tettek.
-Mi? Szörnyeteg vagyok? Hogyan?
-A banditák, nem egyszerű banditák voltak. Ők a mélységet terjesztették. Amíg kivoltál ütve, egyféle mérget helyeztek el testedbe.
-És most mi vagyok? Egy kalmár, vagy egy szörnyeteg?
-Nézd meg magad...
Azzal a hang elhallgatott.
Kirohantam egy békés tóhoz. Tükörképemen láttam: Már nem egyszerű tünde vagyok, hanem egy szörnyeteg...Gyönyörű szépen világító kék szemeim, vörösek lettek.
-Ilyen külsővel, nem láthatnak meg. Még a végén a városiőrség végezne velem.
Amikor teljesen tudasodott bennem, hogy egy szörny vagyok; A fű nem zöldelt úgy mint eddig. A víztükre teljesen bemocskolódott. A gyönyörű alföld, ronda, magas hegységnek hatott.
Nem tudtam mit tegyek. Bujdossak, vagy folytassam ediggi életem. Ekkor furcsa hangokat hallottam:
A falubeliek utol értek. Fogaimat össze szorítottam, és felkiáltottam:
-Engem kerestek? Én kellek nektek?
A falubeliek ekkor csata kiáltásokat hallattak, és felém rohantak.
Kíméletlenül lemészároltam mindenkit. Pár perc múlva, mindent véres cafatok borítottak.
Egy utolsó még életben maradt. Veszetten kezdett menekülni, de én utána ugrottam. Kettéhasítottam.
Ekkor a törvények már nem érdekeltek, hanem a túlélési elvek alapján éltem: Ölj vagy téged ölnek meg. A földre rogytam. A körülöttem lévő vértenger szagától teljesen megrészegültem.
-Ez az! Ez az! - mondta a fejemben lévő hang. - Ezzel elfogadtad sorsodat! A Mélység végleg felemésztette testedet! Innen már nincs visszaút!
Már nem érdekeltek szavai. Vissza mentem a faluba: Holttestek mindenütt... Csak egy pár félelemtől reszkető, nő és gyerek áll liba sorban egy csuklyás mágus elött. Egy kisfiú oda lépett a mágushoz, az pedig megrángatta karját.
-Fertőzött! Túl mozgékony a karja! -elmormolt valami igét és a gyerek holtan húlt a földre. Átfurakodtam a lehangoltságot megtestesítő asszonyok között.
-Szóval fertőzöttet keresel? - kérdeztem határozottan miközben karmaim hegyeztem. - Hát kapsz egyet!
Egy hirtelen vágással eldeformáltam a mágus arcát, mire az vérbe fagyva ereszkedett a földre.
Az asszonyok, és a gyerekek sírva elrohantak. kis gondolkodás után bevonszoltam a mágus testét egy közeli házba. Leszedtem róla ruháját. Csukjás köpenyét magamra öltöttem. Szememet a csuklyával takartam. Ebben a ruházatban indultam útnak Veronia veszélyes világába.



A hozzászólást Johnny Wood összesen 11 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Ápr. 17, 2017 2:31 pm-kor.

2Johnny Wood előtörténete  Empty Re: Johnny Wood előtörténete Csüt. Okt. 13, 2016 8:52 pm

Ciel von Eisenschnittel

Ciel von Eisenschnittel
Felderítő Kapitány
Felderítő Kapitány

Jól van. Akkor beszéljük itt, majd vissza fogom törölni később ezeket az üzeneteket, mert egyébként nincs helyül az előtörténeteknél Very Happy De most még üzengess nyugodtan, mert akkor itt beszéljük. 
Linkelek neked pár segédletet, hogy könnyebb legyen az átoperálás.
Számokat fogok tenni ide, hogy könnyebben átlátható legyen, de ne ijedj meg nagyon, ha soknak találod Very Happy Nem baj, ha van egy-egy hiba, mind kezdtük valahol.

1) A "Razar" nem igazán elf név, az oldalon az elfek angolszász esetleg kelta nevekkel rendelkeznek. Ilyet tudok ajánlani, lényegében bármilyen angol név jó lenne, pl a John Smith is, de gondolkozhatsz valami királyabban is, ha szeretnél Very Happy Ha erdővel, természettel kapcsolatos kifejezés, akkor az tökéletes vezetéknévnek.

2) Kasztoknál egyelőre az elfeknél nincs zsivány, linkelek egy kis segédletet, hogy mik érhetőek el egyelőre. Ahol jelölve van a "Faj:"-nál, hogy Elf, azzal lehet játszani: https://questforazrael.hungarianforum.net/t205-jatszhato-kasztok

3) A Jellemzőket érdemes inkább szétosztani egy "Küllem" és "Jellem" leírásra. Emellett ne fukarkodj, nyugodtan beszélj a karakter kinézetéről egy picit többet is Very Happy Ne felejtsd el, ez lesz az, ahogy a többiek látni fognak majd téged. Sokkal jobb, ha azt is tudják, hogy zsíros, csapzott hajad van, hol vannak sebeid, milyen a szemed színe. A jellem mondjuk még ennél is fontosabb, keresek gyorsan egy példát, hogy lényegében mit kéne leírni. Ez itt A(n)drastea ET-je, ez volt az első, ami most a kezem ügyébe került. Nyilván nem kell ennyire ügyesnek lennie, de valami ilyesmire gondolj a jellemhez Very Happy https://questforazrael.hungarianforum.net/t440-adrastea

4) Az előtörténet elfogadásának minimuma nálunk a 1000 szó. Ebből néha el-elengedünk egy pár szót, de lényegében jó, ha ennyi megvan. Itt meg tudod számolni ezt: http://kriszti.timba.biz/szoszamlalo-word-counter/

5) A történet lényegében a legérdekesebb résznél van elvágva. Szerintem nyugodtan bővítsd ki az előző részeket is, illetve magyarázd meg, honnan is jön az a zöld fény, hogyan kerül oda a mágus Very Happy Segítek egy picit ebben, hogy mire gondolok.

Eredeti: "Hajdanán egy nyugodt kalmár voltam."

Mit lehetne pl belőle: " Hajdanán egy nyugodt kalmár voltam, olyan átlagos csóka, akit nem igazán érdekeltek a világ dolgai. Ide-oda jártam, kereskedtem, felfedeztem Veroniát, de végül mindig csak arra vártam, hogy egy kocsmában egy jó pohár sör mellett egy szép menyecske vaskos seggére markolhassak. Nem érdekelt a család, nem érdekelt a politika, nem érdekelt a mágia se. Egyik napról a másikra éltem, s minden pillanatát élveztem ennek, egészen addig, hogy ... stb "

Ne félj belemenni a dolgokba Very Happy Az előtörténet az, ahol megmutatod a karit, úgy kell azt, hogy durranjon.

6) Annak ellenére, hogy nagyon rövidke, látok benne lehetőséget, hogy nagyon jó kis előtörténetet lehessen ebből kihozni, mert elég szép szavakat használsz Very Happy Engedd el magad, ne félj. Ha te szeretnél játszani, én segítek addig, amíg tökéletes nem lesz, itt barátok vesznek körbe, ha még ezt nem is feltétlenül tudod. Amúgy nézz fel chatre bátran, ott szoktak menni a beszélgetések közben. 

Sok sikert, ha bármi kérdésed van, tedd ide fel nyugodtan nekem és segítek.

3Johnny Wood előtörténete  Empty Re: Johnny Wood előtörténete Szomb. Okt. 15, 2016 3:25 pm

Ciel von Eisenschnittel

Ciel von Eisenschnittel
Felderítő Kapitány
Felderítő Kapitány

Nagyon ügyes irányba indult el az Et, azt kell mondanom, hogy egyre jobban meg vagyok veled elégedve, pláne, hogy még kezdő vagy. Nagyon kreatív dolgokat találsz ki, s már most ügyesen használod az írói eszközöket, illetve fordulatokat Very Happy Azért persze mindig lehet min fejlődni még, ezt még egy 10 éve játszó játékos is aláírja neked, nincs olyan, hogy tökéletes játékos. 

1) "Név:Johnny Wood" Ha egy :-ot teszel, akkor tegyél utána egy üres helyet a space-el.

2) "Sovány,magas alak.Rövid fekete hajával,és vörös szemével bárkiben félelmet kelt." A , után is tegyél kérlek egy üres helyet, a . után is. Ez fontos szövegszerkesztés szempontból is Very Happy

3) "Szörny alakjában egészen más a helyzet;bár nem az a tipikus,ijesztő szörnyeteg,annál is inkább erejében rejlik a titok." A Megszállottaknak ilyen alacsony szinten annyira nincs szörnyalakjuk, sőt, igazából könnyen beépülnek emberek közé. Többnyire úgy jelenik meg ez az alak, hogy kocsányos, ilyen rettenetes formára tudják váltani testük bizonyos részeit. Adok neked két linket Very Happy

Maguk a mélységiek, hogy ismerd meg őket egy picit: https://questforazrael.hungarianforum.net/t298-melysegiek

A képességek amikkel a megszállott rendelkezik (egyelőre csak az egyesed van meg): https://questforazrael.hungarianforum.net/t636-megszallott-kultista

Emellett szeretném, ha megválaszolnád nekem a következő kérdésekre a választ a kinézetbe: Vannak-e sebei valahol a testén? Tetoválása van? A sovány mit is takar konkrétan, látszanak a bordái, vagy azért izmos? Magas, de mégis mennyire (180 magas, vagy inkább 2 méter?)?

4) Belső: Nagyon tetszik amiket leírtál róla, ismét megmutattad, hogy nagyon ügyes ötleteid és terveid vannak a karihoz. Emellett egy kicsit talán mutass többet ennél meg. Mutatom mire célzok Very Happy

" Egy kapzsi alak,aki humor kedvelő.Egy kis pénzért mindenkit eltesz láb alól.Nem érdekli semmi,csak a hatalom.Mindenre van valami cinikus megjegyzése."

Egy kapzsi alak, aki szinte bármit képes megtenni a pénzért, legyen az egy csecsemő meggyilkolása a saját szülei szeme láttára vagy simán csak egy egész család lemészárolása. Ennek ellenére mégis kedveli a humort, mi több, sosem hagyja ki a lehetőséget arra, hogy megcsillogtassa morbid vicceit, melyek a lehető legrosszabb pillanatban érkeznek, többnyire azok felé, akiknek pont nem kéne hallaniuk. Kevés dolog érdekli, többnyire csak afelé hajt, hogy elég hatalommal és erővel rendelkezzen, benne lévő mélységi darab pedig ebben tökéletesen megsegíti. Mindenre van valami cinikus megjegyzése, még akkor is képes lenne valakibe belekötni, ha éppen a saját beleivel fojtogatnák.

Ne félj megmutatni nekünk a karaktered, kíváncsiak vagyunk rá, nem is kicsit Very Happy

5) "Amikor nem gyilkol,éppen karmait hegyezi a következő áldozat bánatára." Igazából általában nincsenek karmai a megszállottaknak, de megkapod ezt majd személyes passzívnak, s akkor lehet karmod, oké?

6) "Elvertek." Ez nekem picit csonka itt. Nyugodtan írj róla, hogy mennyire is vertek el és hogyan. Betörték az orrod? Zöld és lila foltos voltál? Fejbe vágtak egy széklábbal? esetleg egy üveget törtek el a hátadon? Eltört az állkapcsod?

7) Szerintem a látomást ide tedd a történetbe, s ne a végére. Miközben delíriumosan fetrengesz, akkor szálljon meg téged egy mélységi darabja, s akkor éld át az egésze. Logikai tekintetben érdekesebb, mert ugye itt két napig ki vagy ütve, s adja is magát, hogy lényegében mi is történt... Ki tudja, lehet a banditák a mélységieket szolgálták, s azért támadtak meg, hogy jó célpont legyél egy mélységinek? Ki tudja~ Csakis te Very Happy

Cool "2 nap múlva találtak rám a falubeliek.Mire magamhoz tértem már egy asztalon fegüdtem.Feltápászkodtam,és körül néztem.." Érdemes hozzászólásban inkább kiírni a számokat, mint betűvel tenni. Emellett a fegüdtem-et k-val írják. Ha írod a hozzászólást, a szövegdoboz kihúzza pirossal a hibákat a szövegben, nem is kell figyelned erre, csak átolvasni, s kijavítani azt, ahol piros van.

9) Azért is jobb, ha az egész látomás korában történik, mert az megmagyarázza a zöld fényt, amit kiadtál magadból.

10) Szerintem a parasztok inkább csak a házat égessék fel, amiben te voltál, ne az egész falut.

11) A részhez ahol menekülsz, írd be azt, hogy milyen kétségbeesetten is rohansz és menekülsz. Gondolj arra, hogy kiköpöd a tüdőd, ahogy kétségbeesetten rohansz, megbotlassz, felhorzsolod a lábad, rohansz tovább. Valami ilyesmi Very Happy Utána pedig valahol egy pár órányi menekülés után találj rá arra a kis barlang mélyedésére, és oda bújj be félelmedben, ahol már végül nem hallod, hogy kergetnének téged a parasztok.

12) " :Már egyszerű elf vagyok,hanem megszállott... " A játékon belül valószínűleg nem sokan ismerik azt, hogy mi is egy megszállott. Szerintem hagyd ki azt a részt, hogy a családoddal egy ilyen végzett, inkább írd azt le, hogy úgy döntöttél elhagyod a családod, hogy ne lássanak így meg, ahogy kinézel. (Szerintem írd bele azt is, hogy a szemeid eredetileg zöldek vagy kékek voltak, nem pirosak, s csak most vált azzá).

13) "A fű nem zöldelt úgy mint eddig.A víztükre teljesen bemocskolódott.A gyönyörű alföld,ronda, magas hegységnek hatott. " Ez nagyon, nagyon jó. Tetszik, hogy ennyire belegondoltál abba, hogy mit is jelent számodra az, hogy elveszítetted azt, amit megszoktál.

14) Mit szólsz hozzá, ha itt megszólít téged a szörny, akinek a része benned él? Nagyon látványos lenne, ha a mélységi beszélne hozzád, s szerintem érdekes csavar lenne a karakter tekintetében. Megmutatom, mit lehetne például.

- Ez nem lehet...
Szólaltam végül fel, sírástól fakult hangon, amikor is hirtelen a fejembe fájdalom nyílalt, s sebesen egyre inkább lüktető kínná alakult, míg végül meghallottam egy mély, selymes hangot, amely mégis úgy hangzott, ahogy egy ember nem beszélhetett volna.
- Hogyne lehetne, már az enyém vagy...
- KI BESZÉL?! Hol vagy - Fordultam körbe zavartan, de nem láttam semmit, csak a szörnyet, aki a vízszínről bámult vissza rá - Hol vagy, mit akarsz te féreg?
- Óh, én a zöld vagyok, a benned rejlő sötét vágyak, a szörnyeteg ami mindig is voltál. Csak segítettem azzá válni, aminek születtél. Jó érzés, nem?
Üvöltve vertem bele kezem a földbe, amitől is felszakadt rajta a bőr. A távolból kacagást hallottam, ám végül a fájdalom megszűnt, s csak egy utolsó mondat visszhangzott a fejemben.
- Használd az ajándékom ahogy akarod... Csak terjeszd az őrületet.

Mindent összevetve NAGYON meg vagyok veled elégedve, csak így folytasd.


4Johnny Wood előtörténete  Empty Re: Johnny Wood előtörténete Szomb. Okt. 15, 2016 6:28 pm

Ciel von Eisenschnittel

Ciel von Eisenschnittel
Felderítő Kapitány
Felderítő Kapitány

Nos, mint mondtam is neked Facebookon, a történet nem ütötte meg a minimum szószámot, de mivelhogy mindent megtettél amire megkértelek, s más speciális körülmények amiket beszéltünk, ezt elfogadom neked ennyivel is. Tetszik egyébként az előtörtént nagyon is, s mint írtam büszke lehetsz, hogy ez az első előtörténeted. Egy nagyon nehéz kasztot választottál magadnak, s szerintem jól mutattad be, ami pedig külön dicséretes, hogy a mélységi akivel váltottál pár szót nagyszerűen lett megjelenítve. Hatásos és szép Very Happy Sok jó játékos kívánok neked.

ELFOGADVA

Személyes passzív: Kegyetlen metamorfózis
Leírás: Johnny a mélységivel kötött alkuja során nem volt magával, s így a lény a megszokottnál nagyobb részt volt képes elhelyezni a férfi testében, komolyabb hatást kifejtve rá. Ennek köszönhetően a karakter permanens karmokat növesztett, melyek veszélyesebbé teszik pusztakezes harc során, emellett pedig a szemszíne is megváltozott tőle ( Továbbra is meg kell tanulnia a pusztakezes harcot, ha effektíven akarja használni ezeket a karmokat)

Név: Berührung der Tiefe / A mélység érintése
Szint: 1.
Ár: Megszállottak kezdéskor ingyen megkapják, 1000 váltó
Leírás: A megszállott megidézi a testében lakozó mélységi erejét, ezáltal karja könyéktől lefelé ránézésre és tapintásra kocsonyás állagú, áttetsző lesz, de valójában a végtag szilárdságát a kultista szabadon változtathatja. Bizonyos mértékig annak alakját és fizikai kiterjedését is alakíthatja, bár az anyagi illetve térfogati állandóságot figyelembe kell venni. (Értsd: a hosszabb kar vékonyabb lesz)



Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.