Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Sigrun Hjörnson Csüt. Ápr. 25, 2024 10:17 am

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Ostara Kedd Ápr. 23, 2024 8:14 pm

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:14 am

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:12 am

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm

» Hóhajú Yrsil Bűvös Boltja
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:30 pm

» Ez vagyok én
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Ápr. 20, 2024 9:58 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

[Magánjáték: Mina és Miu] Vérmes nőszemélyek

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Valahogy olyan a hangulata most, mint ez a hely. Damien mellette sétál, s szótlanak, akár két nyárfa, mely a tisztás szélén álldogál s békésen, jámboran tűri, hogy a szél fésülgesse ágait. A levegő íze az orrában sem ugyanaz, mint régen. Fogalma sincs, mi nehezedett rá, és emiatt nagyon fél. Sötét felleg, így szokták jellemezni az irodalomban. Talán. Vagy hétköznapibb néven kedvetlenség. De hogy mi oka van rá? Ugyanolyan nap ez, akár az öszes többi.
- Szerintem csak fáradt vagy. - jelenti be a gondolatolvasó. Igen, ennek is lehet valóságalapja. De mitől?
- Hogy lennék már fáradt? Most is napnyugtáig aludtam...
- Éppen ez az. Napnyugtáig. De nem éjfélig. Ha igazán jól aludtál volna, minimum addig kellett volna.
- Nem maradhatok le a sötét nagy részéről.
- Mhmm... biztosan csillagokat nézni keltél föl épp, mikor lement a nap - sandít a hosszúfülű oldalra, majd lép egy nagyot, kikerülve egy jókora vízzel borított zsombékot. A lábuk elé kell nézniük, állandóan, különben elsüllyednének. És nem figyelni az orrukra.
Mina gondterhelten sóhajt.
- Biztos, hogy errefelé lesz az a nyaklánc?
- Az nem egyszerű nyaklánc... egy amulett, elég hasznos, és igen, állítólag erre hunyt el a rablóbanda...
-...vagy pedig ez az egész ismét csak egy urbánus legenda, aminek te bedőltél, és nemsokára mocsári szörnyikék áldozatává leszünk.
- Hé, nekem kéne a racionálisabbnak lennem. Vigyázz, süpped!
- Héééáá... ezt meg ki mondta?! - kérdi felháborodottan, épphogy visszanyerve egyensúlyát.
- Én az imént, ezenkívül... biztosan sokan már. Amúgy meg előbb pörkölöd hamuvá a mocsári szörnyikéket, minthogy ránk helyezkessék kezeiket. Vagy fogaikat.
- Vagy csápjaikat...
- Lényegtelen, egyelőre ez a környék meglehetősen kihaltnak tűnik.
- Persze. Nincs itt semmi más, csak szúnyogok.
- Hagyd már, a vérszívók úgysem támadják a vérszívókat...
- Azt hiszed?! - kiált fel, és ismét majdnem hasra esik. Most már tényleg ideges. Felmutatja jobb kezét, melynek alkarján kis rózsaszín pötty díszeleg. - Akkor ez micsoda szerinted, hm? Festés?!
- Jól van, jól van...
- Na EZ tényleg urbánus legenda. - Sértődötten nem szól többet és némán próbál túlélni két lábon és megkeresni bármit, amely kincsek jelenlétét engedi sejteni...

Miu Silverfalls

Miu Silverfalls
Tünde Druida
Tünde Druida

- Hm… azt hiszem ez is kell… - tépem ki az egyik növényt a földből – Meg azt hiszem ez is… meg ez is… Huhú, ez mérgező, ezt inkább békén hagyom. – sétálok arrébb egy bár látszólag szép, de mégis igen mérgező gomba mellől.
Hogy miért voltam itt a mocsárvidéken? A válasz egyszerű. Vannak olyan speciális növények, melyik csak ebben a környezetben, ebben a… halálos övezetben nőnek meg. Igazából nem először járok ezen a területen, szóval tudom mi-hogyan-mennyi, de azért még továbbra is figyelmes voltam a környezetemre. Bár tapasztalataim és a híresztelések szerint errefelé nagyon minimális a bestia jelenlét. Úgy gondoltam, hogy amíg ismert ösvényeket haladok, és nem mélyülök túlságosan bele a növényzetekbe, addig se a lápba nem lépek bele, és az állatokra utaló jelekre is időben reagálhatok. Így mondhatom, hogy igazán magabiztosan szedegettem a különböző hatású zöld terméseket. Azonban épp emiatt lepődtem meg annyira, mikor emberi hangokra leszek figyelmes. Mikor felállok és fülelek, hamar be is tudtam tájolni az irányt, és kíváncsiságom miatt vezetve indultam meg feléjük. Ám amikor megpillantottam őket szívem majd kiugrott a helyéről. Nem nem az idegenek rémisztettek meg, hanem az amerre haladtak. Mielőtt bármit átgondolhattam volna, lehajolok és a közelembe lévő egyik nagyobbacska követ megragadva a kettős felé hajítottam.
- Álljanak meg! – kiáltom.
Akár a hangom, akár a feléjük (neked jobb oldalról, de látszólag jóval eléd) érkező kő hívta fel a figyelmüket, hamarosan nagy „bluggy” hang hallatszódik, ahogy a kő elmerül az amúgy teljesen szilárd, földnek tűnő lápban. Nagy eséllyel ez bőven megtorpanásra bírta őket, és én torokban dobogó szívvel siettem hozzájuk, aggódó tekintettel.

- Hölgyem… Uram… jól vannak nem rémisztettem meg magukat? – ha megnyugtatnak, hogy minden rendben felsóhajtok megkönnyebbülten - Hál istennek… tudják ez a szakasz nagyon alattomos. Pár hete is, hogy elsüllyedt itt egy kisebb földműves család… persze rögtön mindenki az óta valami buta pletykákat mondanak elátkozott kincsről, melyet biztos maguknál hordtak… meg minden ilyenfajta butaság… egek… tegnap is a mi Klánunknak kellett eltemetni pár szerencsétlent, akik a „kincs” után jöttek. – sóhajtok fel mélyen, majd kíváncsi tekintettel fordulok az idegenek felé – Ha szabad megkérdeznem mit keresnek a mocsárvidéken ilyenkor. Nem gyógy füvészeknek tűnnek nekem, és rajtuk kívül kevés az olyan ember, aki bemerészkedik ide. - észre sem vettem mennyit beszéltem, a hirtelen adrenalinlöket, annyira felpörgetett, hogy még a kérdésemre a választ is alig tudtam megvárni.

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Hirtelen rájuk kiáltanak, majd olyan hang hallatszik, mintha egy béka nyelt volna egyet. Vagy mintha egy óriási üstben bugyogó valami felszínén mászkálnának épp. Mindenesetre... nem bizalomgerjesztő.
Minában az ösztön nyomban beindítja a megállást, ám ekkorra már a felkarjába kapaszkodik egy másik kéz. - J-jó, jó, megálltam volna magam is. Azzal, hogy belém kapaszkodsz, esetleg elérheted, hogy megijedjek és előrebukjak...
- Bocsánat... - érkezik egy komor sóhaj.
-...és kinyúljon valami undorító szürke kéz, és megragadjon, és lerántson ebbe a mocsokba, ami itt van a lábunk alatt, és...
- Csss, nem fog semmi ilyen történni!... Nah... Ne hozd rám a frászt, még a végén én is kezdem úgy érezni, nem volt értelme eljönni azért a nyakláncért... - kínosan felnevet, majd megemeli a hangját, és odakiált a lánykának. - Te hogy jutottál be oda? Ismered a terepet? TUdsz esetleg kerülőutat? Nemigen van kedvünk sárfürdőzni...
- Pedig az állítólag egészséges - jegyzi meg halkan Mina, majd Damien oldalra fordul s hasonló hangerősségen válaszol neki.
- Persze, de ne ilyen formában. meg egyébként is... melegebb éghajlaton. - megborzong. - Egyébként nem, nem ijesztett meg minket. Ha jól sejtem, megmentett egy váltás ruha kidobásától. Ha nem többtől.
Furcsállón hallgatják a kislány beszámolóját. Földműves család? Kincs? Ez zavarbaejtően összecseng azzal, amit ő hallott... bár éppenséggel más, de... de ezek szerint mégis van itt valami! Ha már kétféle pletyka hirdet valamiféle kincset, akkor ott valami már egészen biztosan van.
- Óh, szóval erre van a klánjuk...
- Van erre klán?! - Nem is titkolja a meglepettséget. - Itt? - néz körül leplezetlen fitymálással. De leginkább hitetlenkedve.
- Nos, nem hinném, hogy butaság. Kis híján mi is erre a sorsra jutottunk ugyanis. Merre is rebesgetik, hogy van az a kincs...? - tudakolja érdeklődőn. Most már nem fogja annyiban hagyni. Itt valami el van ásva, ha nem is kutya, de... - Nos, nem, valóban nem gyógynövényekért jöttünk, történetesen mi... hát, kissé más történetet hallottunk arról az ereklyéről, vagy kincsről, nevezzük bárminek is, de nem is számít. Olyasmi lehet, ez mint... - Azrael kardja... - - Áh, nem lényeges.
- De akkor biztosan van itt valami, nem?

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.