Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Sigrun Hjörnson Tegnap 10:17 am-kor

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Ostara Kedd Ápr. 23, 2024 8:14 pm

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:14 am

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:12 am

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm

» Hóhajú Yrsil Bűvös Boltja
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:30 pm

» Ez vagyok én
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Ápr. 20, 2024 9:58 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

[Magánjáték] Váratlan találkozás

3 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty [Magánjáték] Váratlan találkozás Vas. Május 15, 2016 2:26 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

- Az ott egy falu?
- Annak kell lennie...
- Hála a jó... - sóhajtja Mina, megkönnyebbülve, ám már teljességgel fáradtan ahhoz, hogy be is fejezze a gondolatmenetet, majd félrehajtva egy utolsó akácágat, egy-két karcolást ejtve alabástrom bőrén, kilép a tüskés bokrokkal és túlzottan ragaszkodó aljnövényzettel túlságosan is átszőtt bozótos területről egy ösvénynek látszó valamire, ami esélyesen elvezet az általuk távolban kiszúrt, civilizált környéknek vélt háztömeghez.
Ahogy közelebb érnek, meg is bizonyosodnak róla, hogy itt bizony laknak. Nem túl puccos helység, az biztos, de egy kis életteli közösség. Talicskákat tologató emberkék, szaladgáló gyerekek, kendős asszonyok és szoknyás menyecskék. Bizony, mindenki kint van az utcán, miért is ne lennének ilyen csodás időben?
A főutcán végigsétálva szokás szerint benézelődnek minden portára. Látszik, hogy az emberek szegények, ám ennek ellenére nem boldogtalanok, szorgos népség. A levegőben kellemesen terjeng a pékség illata, amelyek szagát érzik, biztosan ma sütött áruk... Az orrukat követve meg is keresik, hogy elűzzék éhüket néhány finomsággal. Mindezek után egy kutat is találnak az út szélén, amely tökéletesen megfelel nekik szomjoltásra. Korántsem törődnek vele, milyen furcsán néznek ki. - Ugyan már, rólad ilyen öltözékben meg se mondanák, hogy vámpír vagy.
- Mert mert mert vámpírok sosem hordanak erdőjáróruhát? Mi van a Schwarzjägerekkel?
- Hát ők sem isznak falu közepi kútból...
Mina vet egy szúrós pillantást, a továbbiakban pedig nem zavartatja magát. - No, mi legyen? Körbenézzünk még itt, vagy menjünk tovább? Azt a nyavalyás víznyelőt már biztosan legalább négy mérföldnyire elvétettük...
- Maradjunk, szép környék ez. - Damien sosem hagyna ki egy lehetőséget kulturálódni.
Folytatják tehát útjukat a főutcán. Pár porban fürdő veréb röppen el lábaik elől. Néhány játszadozó gyerek megbámulja őket, gyöngyöző kacajuk abbamarad kicsit, ahogy meglepett szemeiket meresztik a furcsa párosra. Egy nagyon fiatal kislány megint elszalad Damien elől sírva, mire ő csak lemondóan sóhajt egyet. Mina még oldalranéz, ahogy a csöppséget vigasztalják, és kedvesen, bátorítóan rámosolyog. Aztán visszafordul társához; neki is van szüksége vigasztalásra. Ám nem szólal meg, csak lazán belekarol, és így sétálnak tovább.
Nem tart sokáig, míg elérik a falu túlszélét, ahol is meglepő felfedezést tesznek. A legeslegutolsó épület merőben különbözik az összes többitől, egyáltalán nem is illik ide, a sok parasztház közé, hiszen ez egy hatalmas kúria, egy új, míves nemesi birtok, rendezett, gondosan megtervezett kerttel, emeletekkel, díszes tetővel, még egy szökőkút is csobog az udvarán. Mina először úgy bámul a telekre, mint holmi anomáliára. - Ez... biztos, hogy nem egy illúzió?
- Lehet. Lehet, hogy valójában egy mágus tornya. Mondanám, hogy menjünk be, és nézzük meg, de minden esetben rosszul járnánk. Ha tényleg csak egy nemes birtoka, akkor be se jutnánk, vagy nagyon kikapnánk érte... ha pedig mágusé, hát, el se tudom képzelni.
- Fehér nyuszivá varázsolna téged. - tesz egy feltételezést az alkonyszemű.
- És te mi lennél? - Közben továbbra is állnak és szemeznek a gyönyörűszép éjszín kovácsoltvas kerítéssel, melynek tetején apró állatfigurák ülnek. Illetve nem mindegyik állat... akad sárkány is.
- Hát... a holló túl közönséges, igaz?
- Hollód már van. Te fekete macska lennél.
- Ez elég boszorkányos.
Erre csak egy halvány mosoly a válasz.
- Hoppá, idenézz! - mutat hirtelen Damien egy lapra, amelyet csak most vett észre, hogy ki van függesztve a kerítésre. A figyelmet A MEGTALÁLÓ 5000 VÁLTÓ JUTALOMBAN RÉSZESÜL kiemelt szövegrész hívta fel, így úgy döntött, érdemes lehet végigolvasni, mit is tartalmaz ez a hirdetés.

Közhírré tétetik!
Albert von Schleim gróf udvaráról május havának legelső napján eltűnt imádott jószága, Tupfen, egy csodaszép, nemesített páva. Az állat borzasztó kedves az úr szívének, ezenkívül, mint mindenki tudja, elképesztően drága árban is, így kér bárminemű lakost, utazót, gyeremeket, felnőttet, férfiút, leányt, katonát, akárminemű élőlényt ezen a földön, hogy ha bármilyen információt is tud szolgáltatni akár a tettesről, akár a madár hollétéről, jelezze, az itt látható házban, az olvasó előtt. A MEGTALÁLÓ 5000 VÁLTÓ JUTALOMBAN RÉSZESÜL!!!
Hálás köszönettel fordul előre is mindennemű asszisztáló áldott jólélekhez:
Albert von Schleim gróf


- És mi van, ha az a páva csak megunta, hogy be van zárva, és elszökött?
- Ez esetben, ha esetleg magától megkerül, biztos a páva kapja az ötezer váltót...
Mina sóhajt egyet, majd fejcsóválva sétál el a cifra épület mellett, gyönyörködve a virágágyásokban üldögélő csodaszép, szivárváy minden színében pompázó, elbűvölően illatozó növénykékben. Akárki lopta is el a pávát - ha így történt -, szerencsére nem durván tört be, így a virágoknak nem esett bajuk. Annak ellenére, hogy a vámpír már borzong a nemesektől néha, mégis furcsa nosztalgiával gondol rájuk, egyrészt, másrészt pedig... a virágokat mindig szeretni fogja. Akármilyen rossz emlék is éri, a virágokba nem szólhat bele semmi.
- No? - lépdel mellé a sötét tünde. - Nincs kedved pávadászni?
- Ha meg is találnám, nem hoznám vissza ennek a sznobnak.
- Oh, ugyan már... egész rendes sznob volt ahhoz képest. Egész aranyosan szólította meg a... közönséget.
- Mindenki kedvesen beszél, ha szívességet kér.
Így ismét Mináé az utolsó szó, aki félmosollyal tér rá ismét az erdei ösvényre. - Ez az út vissza fog kanyarodni az elágazásig, igaz? Onnan meg visszafordulunk, ahonnan jöttünk.
Kissé csalódottan ugyan, hogy Minának nincs kedve pávát kutatni - talán rosszabb napja van ma a leányzónak? -, Damien lassú léptekkel követi a vámpírt a langyos, poros, akácokkal szegényezett úton. Már majdnem kinyíltak. Bodzabokrokat lenget a szél. Két virág között Mina hirtelen észrevesz valamit.
Ugyanúgy fehér, akár a környező virágok, így akár el is tűnhetne bennük. Mozdulatlanságával együtt a beolvaása szinte tökéletes. De kevés dolog játszhatja ki egy vámpír látását.
Megtorpan. Damien nem kérdez semmit, hamar rájön, hogy ha hangot adna, az most nem lenne hasznos, ha már Mina sem szólal meg. A lány egyre szűkíti a szemeit, nem akarja elhinni, hogy tényleg azt látja, amit. Pedig ahogy jobban figyel, egyre biztosaggá válik számára, hogy a zöld ágak közti fehér folt végén a fekete pötty egész biztosan egy orr, a gyönyörű vágású csillogás pedig egy szem.
Amely egyenesen ránéz. De ahogy néz... mintha... felismerte volna.
A róka kisétál az ösvényre, mintegy incselkedve megmutatva kecses alakját, kiegyenesíti füleit, majd váratlanul megfordul és villámgyorsan eltipeg, majd be is fordul egy apróbb csapáson, melynek létezéséről eddig a párosban fogalma sem volt. Mina bénultan áll, mert ezt a rókát már látta valahol. Elméje mély, elfeledett, puha, kellemes szegletében, azaz az álmok között visszakeres egy emléket.
Lehetséges volna?
Összerezzen, ahogy egy kéz puhán megérinti a felkarját. - Valami baj van?
- Én... Én már találkoztam... vele. - Most jön rá, hogy nem is emlékszik már, hogy hívták. Vagy mégis?... Valahogy úgy hangzott, mint a selyem. Csillogó, fehér gyönyörűség, mint ő maga. Egy puha kendő, beleszőve maguknak a csillagoknak a fénye. Tudja, valahol, csak a betűk sorrendje nem áll össze teljesen. Valós, és mégis valótlan. Mint egy álom.
Álmodozó tekintetét megtöri Damien értetlen homlokráncolása. - N-nem tudom, mi ez. Ne kérdezz. De meg kell találnunk!
- Micsoda? De hát elbújt a bozótosban. Nem tudsz kétlábúként üldözni egy pici rókát egy erdőben!
Nem törődik a vadász racionalitásával. Megtalálja a csapást, hasra vágja magát és kúszni kezd, nem törődve a hajába, ruhájába akaszkodó ágakkal. Hallja, hogy Damien átkozódik a háta mögött, majd mégis követi őt.

2[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Kedd Május 17, 2016 4:03 am

Hóhajú Yrsil

Hóhajú Yrsil
Kísértő
Kísértő

Nem mondanám hogy megszoktam volna az, hogy néha előjönnen a rókaösztöneim is. Pedig már réges régóta vagyok az. Valahogy ennek az ösztönszerű késztetésnek sosem tudtam ellenállni. Egyszerűen csak ellenállhatatlan vágyat érzek rá...arra, hogy megtegyem. Hogy mit, és hogyan változó, általában érdekes, vagy éppen izgalmas dolog. Ezúttal az gróf páváját loptam el. Hogy lehettem ilyen hülye ? Na nem mintha attól félnék hogy bárki is rajtakapna. Csak ritkán akad gusztusom a páva húsára. Akkor még inkább egy tyúkot, vagy kacsát kellett volna. Viszont lesz ami lesz, immáron meg van sütve, nekem pedig semmi más dolgom csak hogy megegyem. Csak előbb el kellett tüntetnem a nyomaimat. Azért nem fogok a vadászoknak egy egyértelmű utat hagyni hogy tessék, erre gyertek. Kerülöm a bajt, pedig az megtalál magától is. A tényen mindez mit sem változtat. Pávát eszek ebédre.

Néhány lépés után megállok, és felfigyelek. Kissé megmozdítom a fülem, előre az út felé, hangokat hallok, hangfoszlányokat. Egy leány hangját, és egy...fiúét. Valahogy az egyik ismerősnek tűnik. Vajon melyik ? Lelapulok az avarba, a távolság óriási, innen észre ugyan nem vehet. Fejemet a két melső lábamra fektetem, csendben figyelem a közelgő zajokat. Egyre...ismerősebb az egyik. Nehezen tudok visszaemlékezni, bár tudom hogy egy álmomról van szó. Igen arról. Mi is történt benne ? Erről viszont már homályos minden. Ahogyan a látómezőmben kezd előbukkanni a hangok forrása, felemelem a fejem, hogy az alacsony ágak közül jól rálássak. Egy sápadt, hosszú fekete hajú leányzót pillantok meg, egy egészen különös útitárssal maga mellett. Egy sötét elffel. Furcsa társaság. Még egyszer alaposan megnézem magamnak a leányzót, s egyre inkább dereng bennem az érzés. Ismerem. Alacsony termet, hosszú , hullámos éjfekete haj. Szemei akár a pirkadat, ajkai picit szomorúan hajolnak lefelé, talán ez csak az én szemem káprázata ? Kétségkívül Ő volt az, az kis apróság az álmomból. Mit is mondott mi volt a neve ? Valami...Nachtraben...az álomban ezt emlegette. Mina. Ezt mondta, már emlékszem. Tehát újra összefutunk, Mina ? Elmosolyodnék, ha éppenséggel a rókaalakom engedné. Ehelyett csak kihúzom magam, és nekikészülődök az útnak. Megborzongok, a leány, akarom mondani a Mina nevezetű leány egyenesen engem néz. Talán nem kellett volna feljebb emelkednem az alacsony bokrok adta fedezékből. Talán csak nem egy vámpírt kéne bámulnom. Egy vámpír és egy sötét elf. Egyre furcsább ez a nap.

Lustán kinyújtóztam, majd az kisétáltam az útra. Egy picit mintha várakozóan tekintettem volna reá. Talán azt akartam hogy kövessen. Talán azt akartam, hogy az higyje azt akarom, kövessen. Nem tudom, talán mindkettő egyszerre. Egyszerűen csak megjelentem előttük, hogy lássanak. Füleimet felemeltem, hallgatóztan egy szempillantásig, hátha mond valamit. De nem tette. Láttam a vámpír ledöbben arcát mielőt elfordultam volna. Lehet hogy ő is felismert ? De hogyan lehetséges ez ?
Picit gyorsabb sétatempóban mentem előre az ösvényen, s megpróbálván kizárni a lehetőségét hogy kövessenek bevágtam jobbra a cserjésbe. Még én épp hogy átfértem, viszont nem hittem volna hogy ő hajlamos lenne utánam jönni. Majd bolond lenne abban a szép ruhában a földön, árkon bokron át utánam mászni. Éppen hogy csak nyugodtan beléptem a bokrok közé, és visszaváltok egy kényelemes nyugodt tempóra, igencsak meglepődök. Ez a leányzó utánam vetette magát, nem törődve az arcába, s hajába akaszkodó ágakkal, a kosszal, sőt még azzal sem hogy az egészet hason csúszva végzi. Szegény. Már szinte megsajnálom. Az igyekezetét viszont értékelem. A csörtetésen érzékeny füleim számára robajnak tűnik, olyan mintha egy hadsereg közeledne felém, csupán tudom, hogy egyetlen emberről van szó. Akarom mondani vámpírról. Megállok egy helyben, kényelmesen leülök és várom hogy előbukkanjon. Ahogy előbukkant, már fordulok is meg, és szaladok tovább, eltűnve két másik bokor között, egyesen haladva előre, hogy még egy jó három percig a cserjésben sétálva egy apró tisztáson lyukadjak ki. A tisztás szépen körbenőtt, alig észrevehető az erdő többi részéről nézve. Egy régi erdészlak áll ennek az alig ötven méter átmérőjű tisztásnak a közepén. A réten vadon nő mindenféle virág, míg a túlsó oldalán lévő kunyhóból alig észrevehető füst szál fel. A réten négy másik rókát pillantok meg. Egy idősebb anyát, és három kölykét. Minden bizonnyal a páva szaga vonzotta ide őket. Ahogy futok előre, a kicsik anyja állja az utamat, képtelen vagyok lefékezni elsodrom, s mintha csak játszanánk, úgy forgunk fel egymáson. Ahogyan feltápászkodok, érzem hogy az oldalamank nyomódik, mintha csak rajtam érezné a kajaszagot. Végül is, rajtam érzi. Persze hogy megetetem őket, hiszen olyanok mint én. Sosem lennék képes elutasítani más rókák segélykérését.


_________________
"I was the biggest idiot that Alicia seen and endured. She can do this."

[Magánjáték] Váratlan találkozás Fox-icon
https://questforazrael.hungarianforum.net/t324-hohaju-yrsil

3[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Szer. Május 18, 2016 8:59 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Egy végtelen hosszú labirintusnak tűnik számára az út. Miközben próbál nem arra gondolni, hogy a ruhája - nem épp csúnya darab - most egyenként, cafatokban válik le róla, s amikor egyszer majd - ha ez a pillanat valaha bekövetkezik -, eléri a felszínt, azaz valami teret, ahol fel lehet egyenesedni, s ezt megteszi, akkor apró darabkákban fog lehullani róla, ő meg ott fog állni egy pusztán önnön kültakarója által védett, összevissza karmolt galagonyabokorként...
Nyöszörögve vonszolja magát tovább fókamászásban, és meglepve tapasztalja, hogy amilyen borzasztó zajosan töri át magát az erdőn, a róka még nem tűnt el a szemei elől... - Várj meg! - kiáltja utána, bár inkább hallatszik ez holmi kétségbeesett felvinnyogásnak, mint valódi kiáltásnak.
- Mégis mi a fene ütött beléd?! Nincs kedved kimászni? - hall hátulról teljes joggal felháborodott hangokat. És valóban. Mi a fene is ütött belé? Ez egy nagyon jó kérdés. Mit keres itt, egy vámpír, hason vonszolva magát valami róka után? Lehetne akármelyik róka... de... nem, mert ő tudja, hogy ez melyik róka, és ez nem hagyja nyugodni. De vajon ez normális? Egy álmodban látott rókát üldözni az erdőn keresztül? Így szoktak kezdődni a borzalmasan végződő, általában naiv kislányokat involváló, tanulságos, valójában rémmesék...
A másik dolog, amire meg nem gondolt, az Damien. Mert ha Mina a kútba ugrik, akkor ő is követi, mert valakinek ki kell ráncigálni a leányzót... Ez most körülbelül ugyanaz a helyzet.
Mintegy jelként követi a fehér pontot. Várjunk, hová lett?!... Egy fordulónál elvesztette? És most itt fog veszni a bokrok alatt? Na abból nem eszik a jószág, most már legalább ki kell mászni innen...
A pánikot leküzdve próbál tiszta fejjel gondolkodni s racionálisan eldönteni, merre mehetett ebben a bokorrengetegben egy négylábú.
Várjunk. Arra ott nem annyira sűrű. Logikusan arra indul el, amerre kevésbé sűrű, már csak azért is, mert arra képes mozogni...
Mintegy égi megváltásként veszi, mikor nemsokára kilyuka egy tisztáson. Hatalmas, irányítatlan sóhajjal küzdi térdelő helyzetbe magát, majd színpadiasan felnéz az égre, végül nem nézi meg, mennyi maradt a ruhájából. A nagy része még összetartja, az a lényeg...
És ekkor a túloldalon megpillantja a rókát. Napsütötte, világító jelenség a csodaszép, színes, illatozó virágok közt, melyek a rétet lepik. Mintha maga egy pillangó lenne, mely szálldos egyikről a másikra, szinte ideiglenes díszként elhelyezkedve a növényeken.
Ám nem egyetlen róka van itt. Hanem másik három!... Mina kezdi úgy érezni, hogy egy másik álomba került. Ez végül is jó. Nagyon jó. Ez azt jelenti, hogy valójában nem ment tönkre a ruhája, igaz?
Elképedve nézi ezt a rengeteg csodálatos állatot itt egy rakáson - szó szerint egy rakáson, ugyanis az ő rókája - nem igaz, hogy hivatkozhat így rá, hogy az ő rókája? - elsodort egy másikat, majd tovább sietett egy... épület felé.
Eszerint egy róka, amely egy kunyhóban lakik.
Várjunk. Ez vészesen összeegyeztethető az álommal. És az illat... Lelkiekben visszarepül... igen, emlékszik, körbe-körbe szaladgált. Nagy igyekeztettel kergetett... valamit... aztán a róka egy pillanat alatt elkapta. Majd bemászott a bokorba, és mikor előmászott...
Ez őrület.
Csak áll ott, elképedten, kérdően, és nem bír szólni egy szót sem. Szólnia kéne? Mégis mit mondjon?...
- Ehh... a... arrébb álnál, hogy legalább kiférjek?!
Jah, hogy igen. Damien még mindig itt van... Mina zavartan arrébb lép párat, nem sokkal eután nagy recsegés-ropogás közepette, pár ágat áttörve egy kócos, néhány ággal és levelekkel díszített frizurájú és enyhén megtépázott ruhájú - pedig az övé vadonjáróbb, mint Mináé - Damien mászik elő a bozótosból, rendkívül morcos ábrázattal, valószínűleg készen arra, hogy most fél óráig ecsetelje, miért volt ez egy nagyon-nagyon rossz ötlet.
Ám ekkor megpillantja a rókákat. És nem tudja mire vélni a dolgot. S ez beléfojtja a szót.
Ugyanúgy némán áll, mint Mina, váltakozva nézve a vámpírlányra és a furcsa csoportosulásra a tisztáson lévő ház előtt...

4[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Szomb. Május 28, 2016 7:17 pm

Hóhajú Yrsil

Hóhajú Yrsil
Kísértő
Kísértő

A kunyhóból szálló illatok igencsak ínycsiklandónak tűnnek. Valószínűleg Cara már mindent előkészített, amíg én elvoltam. Apró léptekkel sétálok oda, mögöttem a másik rókával és három kölykével. A picik aranyosan anyjuk mellett maradnak, dülöngélnek, és egymás fülét rágják, játszanak. Még épp hogy tudnak járni, botladoztak, és elestek, majd újra feltápászkodtak. Aranyosak voltak. Az ajót elé ülem, és megkapartam néhányszor az ajtót. Egészen egyszerűen lusta voltam visszaváltozni. Óvatosan alig résnyire nyílt az ajtó, és Cara dugta ki a fejét rajta. Ahogyan meglátott engem és a mögöttem ülő rókacsaládot, jóízűen felkacagott.
- Már megint kiket hoztál haza, Sil ? - kérdezte csendülő, dallamos hangján, majd kitárta az ajtót. - Gyertek be, mindenkinek jut elég.
Még megfordultam és a tisztás végéről nézelődő párosra nézek. Az a kis vámpírlány és az ő sötételf barátja. Tudom hogy engem néz, ha nem is érezném magamon a tekintetét, akkor is tudnám. Bár rengeteg látnivaló van rajtam kívül is. Vannak virágok...és...fák...meg...egy vörös szépség aki éppen betessékel néhány rókát egy házba. Na jó, ez tényleg fura. A rókaanyuka félénken nekemsimul, valószínűleg fél Carától, de elég éhes ahhoz hogy bemerészkedjen a kunyhóba. Hetykén besétálok, miközben Cara kissé unott arccal kitárta az ajtót előttem. Az eddig anyjukon lógó szőrgombolyag immáron hozzámcsapódott, és feldöntenek, játékosan rámugrálva és hemperegve. Nem tudok ellenállni a kísértésnek a hasamra fordulok és hagyom az egyiket felmászni magamra. Cara vigyorogva nézi, majd becsukja az ajtót. A kis kunyhó tartalma nem volt túl nagy. Egy rozoga ágy, egy asztal, néhány szék és egy parányi tűzhely mellett két kis szekrény, és néháy polc a kapott helyet. Az ínycsiklandó illatok az asztalról származtak, ahol egy szép nagy sült páva díszelgett. Még egy pár percig játszottam a kölykökkel, mialatt Cara tálalni kezdett. Néhány percig még játszottam az éhes kölykökkel, majd miutána egyik véletlenül ráharapott a fülemre felkecmeregtem. Elég volt már, éhes vagyok. Cara háttal állt nekem, a rókák pedig a kaja irányába fordultak, így tökéletes alkalmam nyílt visszaváltozni. Egy szempillantás múlva már újra az emberi formámban tündököltem. Cara megriadt és megfordult, még nemnagyon szokta meg ezt. Kissé megremegett, ahogyan felemelkedtem a földről. Fölétornyosultam és egyre jobban kihúztam magam...majd bevertem a fejem a tetőgerendába. Sziszegve kapta a fejem búbjához, mialatt Cara kétrét görnyedt a nevetéstől. Nem szóltam semmit, inkább csak leültem az asztalhoz. A rókáim a lábamhoz telepedtek, kérlelően nézve rám. Pedig kérniük sem kellett. Fogtam a fatányérom, és egy nagy szeletet helyeztem rá, majd lenyújtottam nekik. A kis szőrgombócok azonnal nekiestek a húsnak, én pedig az ölembe emeltem az anyjukat, hogy a saját kezemből etessem...


_________________
"I was the biggest idiot that Alicia seen and endured. She can do this."

[Magánjáték] Váratlan találkozás Fox-icon
https://questforazrael.hungarianforum.net/t324-hohaju-yrsil

5[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Hétf. Május 30, 2016 9:00 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Valami ösztönösen vonzza, és az ilyen vonzásoknak a nőegyedek nem tudnak ellenállni. A hatodik érzék, az ilyesfajta belső megérzések olyanok, amelyekre mindig hallgatni kell. Még ha ez olyan őrült cselekedetekbe is hajszolja az illetőt, hogy átássa magát egy bokordzsungelen, kétlábúként.
Megdöbbenten látja meg a házból kikukucskáló lányt... kinek haja olyan vörös, akár az izzó parázs, hangja viszont egész kedvesnek tűnik. Szavai nyilván a rókához szólnak. És a mondat csak még jobban sokkolja a vámpírt. Sil... Sil... - jár újra meg újra körbe fejében a szó, ízlelgeti, dobálja összevissza elméjének milliónyi szobájában, s igen, hallja, hogy halovány visszhangot kelt. Valami ilyesmit mondott neki is, hogy így hívják. Tényleg ő hát ez? Ez a különös jelenés?
- Mina... - kezdi halk hangon. - Ezt meg tudnád magyarázni valahogyan? - Még most is halk, nyugodt és szelíd. Mina viszont olyan kétségbeesetten pislg rá, mintha csak megfenyegette volna. Szomorúan közli:
- Hát... nem úgy érzem...
Damien sóhajt, mintha már sejtette volna. - Akkor bemegyünk.
- Ö... - nemigen tud kinyögni semmi értelmeset, csak kinyitja kissé a száját, ám azt szavak nem hagyják el. Azon veszi észre magát, hogy társa hirtelen kézen fogja és finoman maga után húzza. Ez alapvetően megnyugtató lenne, ez ismerős érintés, pusztán...
- E.. ezt most komolyan gondoltad? És hogy?
- Bekopogunk.
- M...micsoda?! - Hogy tudsz ilyen nyugodt lenni?! Felháborító.
Damien most ki akar deríteni dolgokat. Ez így nem lesz jó. Főleg azért, mert még Mina sincs tisztában azzal, amit Damien ki akar deríteni. Nagyon szörnyű lesz...
Behunyja a szemeit és felkészül a legrosszabbra, ahogy a sötét tünde ujja négyet koppan a kunyhó ajtaján udvariasan. Szinte forogni kezd vele a világ. Érzi is, hogy Damien átkarolja... talán, nehogy elessen. Végre kinyitja a szemét, gondolván, hogy kevésbé fog furán festeni így, mint csukott szemekkel, ha esetleg az az ajtó kinyílna...

6[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Hétf. Júl. 04, 2016 12:34 pm

Hóhajú Yrsil

Hóhajú Yrsil
Kísértő
Kísértő

Kopogtak az ajtón. Felkapom a fejem, ahogyan az egész család is, feszülten figyelünk. A róka anyuka mocorogni kezd az ölemben, a kölykeihez akar menni akik az asztal lábához húzódnak. Hagyom a földre ugrani, és Carára nézek. Valószínűleg azok ketten követtek. Kik lehetnek ? Talán újabb fejvadászok ? Netán régi ellenségek ? Felállok a székből, miközben integ Carának hogy nyugodjon meg. Nem hinném hogy bárki is bántani akarna minket. A mai nap túl békés és szép egy ilyen tetthez. Egy lépéssel az ajtó előtt termek, és megragadom a kilincset. Még így is meggörnyedve játok, szinte el se férek az apró kunyhóban. Egy mélyet sóhajtok, majd elfordítom a kilincset amely nyikorogva enged, szinte jelezve hogy mindjárt letörik. Nem meglepő, főleg hogy ez a viskó épp hogy áll.
- Cara. - vonom magamra a tünde figyelmét. - Etesd meg a rókánk, majd én megnézem ki az. - mondom, mire Ő elhúzza a tálam az asztal túloldalára. Egy szelíd mosollyal díjazza a fáradalmaimat, ám azt is tudom hogy amint elfordulok úgyis megint valami mással fog foglalkozni. Megbízhatatlan egy nőszemély, de a túlságosan a szívemhez nőtt. Már a találkozásunk is érdekesen indult, hát a folytatása pedig nem sok lehetőséget adott hogy nagyon eltávolodjunk egymástól. Gyenge pontok mindig vannak a magamfajta szelíd démonok életében, és én az átlaghoz képest eléggé bővelkedek bennük. Gyengeségek...olyanok mint ezernyi kés, amely megpróbálja átdöfni a hosszú évek alatt magamra öltött páncélom, mind sikertelenül. Valójában nem vagyok képes érezni semmit. De ami talán igazán szomorú, az annak a ténye, hogy nem is bánom.
Beletúrok a hajamba, kissé szabadjára engedve a hajszálaimat, s lecsíptem egy porcicát a vállamról. Nem, nem szeretem ha ha bármi is a ruhámra hullik. Egyszer megvertem egy fickót csak azért, mert a késével majdnem megvágta a ruhámat. Igaz, nem vágott bele...de a lehetősége fennált. Elővillantom a karmaimat, egy pillanatra gyönyörködöm a bennük tükröződő arcképemben, majd az ajtó felett álló gerendába vájom őket. Imádom a karmaimat, annyi mindenre jók, kezdve a zöldségek felszeleteléséről egészen a bor dugójának kihúzásáig. Teljesen multifunkcionális. Akárcsak én.
Kinyitom az ajtót, miközben lehajolok hogy kiférjek a fejfa alatt. Elég alacsony mit ne mondjak, majdhogynem teljesen le kell hajolnom hogy kiférjek. Alig másfél méter lehet, alacsonyabb mint a ház belső magassága. Mondjuk én vagyok a hibás, az emberek nem a magamfajta óriásoknak építettek kunyhókat az erdő közepén. Kis ruganyossággal lendülök ki, a gerenda pedig vészjóslón reccsen egy nagyot. Hirtelen odakint termek, érzem a meleg napsütést az arcomon, a lágy szellőt, s az erdő friss és üde illatát. Egy pillanatra az égboltra meredek, élvezve a csodálatos időt. Ruganyosan felegyenesedem és megállok. A hajam továbbszáll, mintha csak szétfröccsenne előttem a levegőben, majd mintha kifogyna a szuflából, úgy hullik vissza, szétfolyva a mellkasomon. Elengedem a fejfát, és teljes egészében kiállok a ház elé, amely teteje épp hogy csak a tarkómig ér.
Lenézek a két előttem álló két alakra, akik szemlátomást apróknak tűnnek. Vagyis, csak én vagyok óriás. Az egyikük egy sötét elf, azonnal látni a bőrszínén. A fiú szemlátomást a lány kísérője aki fehér akár a fal. Mielőtt alaposan szemügyre vehetném őket, megszólalok.
- Engem kerestek, gyerekek ? - kérdezem, kedves és lágy hangon. Mintha csak éppen a szomszédasszony küldte volna át őket egy tányér eperért. Végülis, nem tettek semmi rosszat, megérdemlik a kedvességem.


_________________
"I was the biggest idiot that Alicia seen and endured. She can do this."

[Magánjáték] Váratlan találkozás Fox-icon
https://questforazrael.hungarianforum.net/t324-hohaju-yrsil

7[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Szer. Júl. 06, 2016 3:00 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

És tényleg megtették. Tényleg bekopogtak. Hát ez hihetetlen. Nem akarja elhinni, hogy ez történik. Ám ez a kunyhó tényleg itt van valószínűleg... Akkor mi az, amit csak képzelt? És mitől? Mit etettek, vagy itattak vele, te jó ég? És miért nem emlékszik? Ugye, senki nem babrált az agyával, pláne nem emléktörlést, vagy hasonló borzasztó drasztikus dolgot követtek el rajta?
Már minden szörnyűségre gondol, szinte az is megelevenedik a szemei előtt, hogy a föld hirtelen megnyílik és elnyeli, amikor hirtelen nílik az ajtó. Úgy megrémül, hogy ijedtében szinte hátra is ugrana, ha nem lenne úgy ledöbbenve, hogy csak földbe gyökerezett állakkal legyen képes állni. Megpillantja mögötte a meglehetősen magas figurát, kire úgy pislog föl, akár egy totyogós egy felnőttre, s nem tud mást csinálni, mint éppenhogy minden rejét öszeszedni, le ne essen az álla. Ekkor jön rá, hogy a hófehér jelenés épp az eget nézi, oly gyönyörködően, s annyi nyugalom sugárzik belőle, hogy Mina azt jelenlegi állapotában fel se tudja fogni.
Ami még rosszabb: fogalma sincs, most mi fog történni. Az arca olyan vörös lehet, akár ezen a tisztáson néhány kósza pipacs.
Ekkor rájuk néz. Mina szíve akkorát dobban, hogy kis híján azt hiszi, ezt mások is úgy hallották, mintha harang lenne. De nem, ezt már tapasztalatból tudja, csak ő hallja ilyen hangosnak. Megnyugtató.
Elképesztően ismerős. Igen, látta már ezt a rengeteg fehér szálat, amelyek körbefonják a hatalmas, ám vékony alakot, kinek épphogy a mellkasáig ér fel, pedig törpének ő sem mondható.
Ahogy megszólal, a hangja dönt el mindent. A felismeréstől ismét majdnem megugrik, avagy elkezd kiáltozni, vagy ilyesmi. Majd szétveti az izgalom. Ám ebből kívül vajmi kevés látszik, azonkívül, hogy eddigi sápadt arca igen élénk, már-már az egészségtelenségen túlmenő pírba öltözik.
De... Hogy lehetséges ez? Láthatta már valahol ezt a...
Nem ember. Az egyszer biztos, hogy nem az.
S ekkor kapcsol be a vészérzékelő. Ha nem ember, akkor csakis egy dolog lehet. Ami így néz ki. Így. Így.
No várjunk csak, jut el az agyához, a nekik intézett szavaknak jelentése is van. Kell lennie. Csak az a baj, hogy azokra már egyáltalán nem figyelt...
- Azt hiszem. Bár én voltaképpen csak kísérő lennék. - Damien udvarias magyarázata nagyjából felvázolja neki, mi is lehetett a kérdés. Te jó ég, most neki kéne előállni valami épkézláb magyarázattal. Ez borzasztó. Nyíljon meg a föld, és tűnjön el ő innen...
- Öhmm... én... nos... azt hittem, feltűnőbb, amikor követek valakit. - jelenti ki, és nyel egyet. Ő volt a fehér róka. Ő kellett, legyen. Akkor biztosan észrevette. A szemébe nézett, egyenesen...
Magasra emelt tekintetével kutatólag mered a hóhajú szemeibe. Ez volt az? Ez volt az a szempár? Akkor emlékszik rá? Vagy talán mikor róka alakban van, azokra az időkre nem is emlékszik? Olyasmiképp működik ez, mint a vérfarkasoknál?
Csak nem... Illúziórombolóan szomorú lenne, ha kiderülne, hogy így van.

8[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Csüt. Júl. 28, 2016 4:52 pm

Hóhajú Yrsil

Hóhajú Yrsil
Kísértő
Kísértő

Ahham. Szóval beismeri. Kissé meglepett az igaz. Nem gondoltam volna hogy önként elmondja hogy keresztülmászott árkon bokron abban a szép ruhácskában. De most mihez kezdjek velük ? Sok ötletem nincs. Elküldhetném őket a fenébe, de hát mégiscsak utánam jöttek. Kíváncsi volnák miért. Megadóan sóhajtok, majd leengedek a tartásomból. Csak egy villanás amit látok.

~ Azt ne mond, hogy nem emlékszel, Sil.
~ Mire ?
~ Rá. Egyértelműen ő az. Az álmunkból.


Képek elevenednek meg előttem. Emlékek. Álom volt ? Vagy valóság ? Kettő annyira egybefüggő, hogy képtelen vagyok eldönteni melyik. Lehet hogy mindkettő. Valósággá vált álom. Egy trónszék. Egy rettentő furcsa nyúl. Egy leány. Egy pörkölt. Az utolsóra élénken emlékszem. Az valóban mennyeien finom volt. Álmomban. Tündérsó. Igen, ez rémlik. Megkajálta a tündérsó trükköt. Mika még a mai napig ebben a hitben él. Sose fogom elmondani neki hogy tündérsó nem létezik.

~ El sem hiszem hogy ilyen szenilis lettél.
~ Szenilisek lettünk.


Elmosolyodom, miközben egy pillanatra lehunyom a szemeim. Emlékszem. Noha nem mindenre, de a java részére igen. Egy álom ami valójában valóság. Nem az első, de legalább nem egy rémálom vált valóra. Ez mindenképp pozitívumnak számít, akárhonnan is nézem. Kissé előredőlve behátrálok a kunyhóba, megkapaszkodva egy gerendában még kilesek a furcsa párosra.

- Gyertek be - intek hívogatón a fejemmel - de csak ha van nálatok tündérsó. - vigyorodok el. Hát, úgy tűnik újra találkoztunk. Nem gondoltam volna hogy ez bekövetkezik. Egy lány előlép az álmomból, majd megjelenik a semmiből. Ellépek az ajtótól, s újfent rókaalakot öltök. Felugrom a székre, majd az asztalra, és füleimet az égnek állítva a bejárat felé tekintek.


_________________
"I was the biggest idiot that Alicia seen and endured. She can do this."

[Magánjáték] Váratlan találkozás Fox-icon
https://questforazrael.hungarianforum.net/t324-hohaju-yrsil

9[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Csüt. Júl. 28, 2016 9:16 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Egész teste és lelke remeg. Valamiért elképesztően fél. De hogy mitől, azt nem tudná megmondani. Tőle? Tőle fél? Valahol igen. Alapvetően... olyan... hatalmas... Nem is. Nem nagy. Magas. Fölé magasodik, ha beszélni akar vele, s a szemébe nézni, mint ahogy ezt illik, szinte ki kell törnie a nyakát. Mintha csak a csillagokat nézné. Emlékszik, megannyi csillaghullás okozta fájdalom emléke visszhangzik a fejében. Végül is... A csillagok is fehérek...
S olyan keveset mond. Nyilván szűken bánik a szavakkal, ami talán érthető is.
De ez az egész helyzet olyan nonszensz. Mit keres ő itt? Furcsa... Mintha az egész idejutása valamiféle őrült, magánkívüli állapotban történt volna. Emlékszik magára a cselekedetre, hogy megtette, de hogy pontosan mi indíttatásból, azt meg nem tudná mondani. Csak az érzés van meg, hogy őneki muszáj követnie a fehér rókát, mert biztosan lesz egy végcélja... és ő valamiért el akar oda jutni.
S végül is lett eredménye. Hisz itt van.
Úgy áll ott, mintha az ítéletére várna. Pedig mi a legrosszabb, ami történhet? Elküldik őket... Bár a szégyen elég borzalmas érzés, és tény, hogy elképesztően szégyenlené magát, ha megtörténne...
Ettől fél mindig a leginkább. Hogy kellemetlenül fogja érezni magát. Igazából nem veszélyes helyzet ez. Legalábbis ezt mondja a józan esze. De mégis. Valamiért úgy érzi, fontos, hogy ez a találkozás ne süljön el rosszul.
Aztán hirtelen ismét megszólal az a hang, az a furcsa hang, az az éteri hang, ami olyannyira ismerős neki, s csak újra meg újra akarja hallani, hogy megbizonyosodjon róla, nem téved...
Kis idő kell, míg maguk a szavak is eljutnak az agyáig. Menjünk be? - Hm? - Jól hallott? Pislant párat, majd újrajátssza magában az utóbbi pár pillanatot. Öööhm... - Tündérsó? Te szent ég, az a mosoly. Teljes egészében végigborzong, és hirtelen kezdi úgy érezni, valaki más van az ő helyén. Nem, ez vele nem történhet. Fölfelé néz sokáig, majdhogynem nyitott szájjal, elveszve a hóhajú pillantásában. És valami megint épp csak birizgálja az emlékezetét. Őrjítő. Elképesztően kikészíti. Tündérsó... só... szórj sót a farkára... Óó, igen, hosszú, elképesztő soká tartó kiborító rohangászás! A nyúl után.
Nem, az nem nyúl volt. Az sokkal több volt annál. De legalábbis más.
De nagyon finom volt...
El nem tudja képzelni, mennyire vörös lehet az arca. - Mmert... ő... a küszöbre kell hinteni, miután bementünk? És ez... mi, visszatartja a gonosz szellemeket? - Érzi, hogy butaságot mondott, egy ilyen fehérségnek mért lenne szüksége arra, hogy visszatartsa a gonosz szellemeket?... Arcán huncut mosolykezdemény jelenik meg, úgy fest, mintha próbálná visszatartani, ami elég furcsa pózba merevíti ki az arcát, de a szemei, ha akarná, se hagynák, hogy eltitkolja az érzéseit.
Megdöbbenten látja újra a rókát. Borzasztóan zavarba jön. Fogalma sincs, hogy kellene ránéznie. Nem nézheti úgy, mint egy állatot...
Bár, egy szempontból kényelmesebb ez: most már nem felfelé, hanem lfelé kell néznie.
Várjunk, most komolyan ezzel a szőrös testtel fog enni?
Hm... egész finom illata van ennek az ételnek. Vajon ki csinálta? Ha a róka most ért haza, akkor...
- Izé... köszönjük...
A sötét tünde elindul, így jobb híján ő is követi. Kicsikét úgy érzi, mintha sóból lennének maguk a végtagjai is. "Izé". Ha Damien ilyen szavakt használ, ott már baj van.
Belátva megpillantja a rengeteg rókát - vajon ők is át tudnak változni kétlábúvá?! -, és egy fiatal, gyönyörű élénk vörös hajú nőt.
- Óh, üdv... - Nem akar rámutatni Yrsilre, de nem is tudja, milyen nevet mondhatna... biztos ez az igazi neve? Mindenki így ismeri? - Azt mondta, bejöhetünk... - Beharapja az alsó ajkát. Legszívesebben elsüllyedne. Te jó ég, ez így nem lesz jó...

10[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Pént. Szept. 02, 2016 7:28 pm

Hóhajú Yrsil

Hóhajú Yrsil
Kísértő
Kísértő

- Kicsoda ? - mered rá nyitott szemekkel Cara. Persze csak megjátsza magát. Megpróbálja zavarba hozni, révén hogy én teljesen eltűntem a szobából. Csak egy róka vagyok. A rókák meg ugye nem beszélnek. - Én nem láttam senki mást idebent. - vág elképedt arcot egy pillanatra. Belül bizonyára jól mulat, de kívül még lehet hogy a végén tényleg zavarba jön szegényke. Amilyen pironkodós, még a végén elpirul újra. Megkapom Cara kezét, de idejében elhúzza és mókásan legyint egyet de szája sarkában már nevet. Újra elkezdek kapálózni játszva a kezével, folyamatos mancscsapkodásaimra már vissza legyintget, és hangosan felkacaga.
- Siiiiiiiiil, hagyd abba ! - nevet, majd másik kezével int a lánynak a szemben lévő szék felé. - Gyertek csak be, csak viccelek. Hé, fiú - szól Damien felé - ott a zsámoly, arra ráülhetsz, és hozz két tányért is légyszíves.
Én egykedvűen figyelem a dolgok menetét, várva hogy mi sül ki belőle. Az orromat a tányéromhoz tolom, majd megkapva azt elkezdem húzni magam felé. Az asztallábnál Éhes Rókák kiscsoportos találkozót szervezünk. Ott van már az összes kölyök, az anyjuk pedig az asztallábnál ül, türelmesen várva hogy valami lepottyanjon onnan. Fogaimat belemélyesztem a húsba majd leugrok az egyetlen üres székre, onnan pedig a földe. Halk zsivajjal vegyülök el a rókagombolyagban, akik kajáért rohannak le.
- Ti meg aztán mifélék és kifélek vagytok ? - érdeklődik Cara barátságosan, miközben előveszi a sült fácán második felét. - Merről tartotok merre ? - kérdez tovább. Ínycsiklandó illat kezd terjengeni a levegőben, még rókamama is felkapja az orrát. Már én is a számat nyalom, de türelmes leszek a kisrókák alatt feküdve, hancúrpárnaként szolgálva a kajával való játékuknak.


_________________
"I was the biggest idiot that Alicia seen and endured. She can do this."

[Magánjáték] Váratlan találkozás Fox-icon
https://questforazrael.hungarianforum.net/t324-hohaju-yrsil

11[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Szomb. Szept. 03, 2016 1:31 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Öhm... Ajjaj. Ez nem kezdődik jól. Vagy kezdek megbolondulni és teljesen nevetségessé tenni magunkat, vagy...
De hisz tisztán emlékszik. A hangra, a szavakra. "Gyertek be. De csak, ha van nálatok tündérsó." Biztosan nem képzelte. Vagy... vagy rátaláltak valami különösen élénk képzelőerőt adományozó gombára az erdőben? Áh, azt nem hinné. Minek keresnének ők olyanokat?
Ijesztő belegondolni, hogy talán most is csak egy barlangban vannak, nem mozdulnak sehova és mindez meg sem történik velük, csak képzelik...
Zavartan álldogál és váltogatja tekintetét a rókák közt. Ő... valahogy más, mint a többi. Biztos, hogy ő az. Soha nem keverné össze egyetlen másik rókával sem, mert... emlékszik.
Lehetetlen, hogy csak kitalálta volna.
- Öhmm.... hát, itt vannak ők. Szerintem nem csak látja, hanem simogatja is őket. - nevet föl zavartan, utalva arra, hogy azért ilyen könnyen nem adj fel az elhatározását.
meglehetősen kínosan érzi magát figyelve, ahogy a lány játszadozik a rókával.
Siiiil. Megmondtam. Vajon tényleg ez a neve akkor...?
- A többieknek is van neve? - kérdi, és kis híján elneveti magát. Valahogy muszáj kipuhatolnia, mi ez az egész. A végén még az egész rókabanda körülveszi, átváltoznak emberré és soha többé nem engedik el őket innen. Ennyien már képesek lennének rá...
Elvörösödve besétálnak, ahogy hellyel kínálják őket, s egyfajta karót nyelt pózban el is helyezkednek. Mia közben végig le sem veszi szemeit az állatokról. Elképesztőn édesek. Ennyi kis imádnivaló puhaságot egy helyen...
A "fiú" megszólítás után kell egy kis idő, míg Damiennek leesik, hogy neki szóltak, ezek után zavartan biccent egyet és megy is tányérokért, majd igyekszik nem elejteni őket. Csodamód sikerül ez is, meg az is, hogy ne lépjen rá egyik szőrmókra sem. - Tessék.
Hogy kifélék és mifélék? Nos, igen, minimum erre a kérdésre tartoznak egy válasszal. - Nos, én afféle vadásznak mondhatnám magam... bár inkább kincskeresőnek... és teljesen udvariatlannak, mert magammal kezdtem, holott itt van Mina is. Szóval ő Mina, én pedig Damien, kezdetnek.
Na igen, most jön az érdekes rész. Azt nem mondhatja, hogy Nachtraben. De akkor mi az, amit mondhat? - Ékszereket adunk el - Igen, ez jó lesz. - A falunkban.
- Meg nagynéha előfordul, hogy messzebb is megyünk kissé.
Udvarias mosoly, mindkettejük részéről. Nem mernek egymásra nézni, sem arrafelé, amerre a rókák... hancúroznak... Silen...?
Kezd összefutni a nyál a szájukban, Mina kellemesen beleszimatol a levegőbe és nyel egyet. Bármi is ez, isteni lesz.
- Hogy merre, hát... igazából... észrevettem Silt, és...
...követtem. Nem jön a szájára. Csak egyre vörösödik és vörösödik. Hogy mondhatná ezt el?
- Úton voltunk, és... - No jó, újabb kezdés. - Egy erdei ösvényen sétáltam, és.... ész... észrevettem... és... annyira... ismerős volt.
Kész. Vége. Valaki adhat is neki egy ásót. Bolondnak fog nézni...

12[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Vas. Okt. 09, 2016 9:07 pm

Hóhajú Yrsil

Hóhajú Yrsil
Kísértő
Kísértő

- Óóóhh szóval, emlékeztél rám ? - nyúlok vissza emberi alakomba. A földön ülve megkapaszkodom a székben, majd felhúzom magam rajta. Ez a lány...valami elképesztő. Mindazonáltal fura, hiszen egy álomból lépett elő. Látott, mégsem hisz a szemének.
Felülök a székre, kényelmesen kinyújtózkodom majd egy nagy sóhajtás után a két vendégre nézek. Egy vámpír a Nachtraben családból, és egy sötét elf. Érdekes kombináció azt meg kell hagyni. Bár a talán nem annyira fontos a családneve, mint az állomban említette. Az emlékek tökéletes képmása villan be előttem. Az este, az ügyetlen wolpentinger-fogás, a pörköltfőzés és az álom vége...mintha a találkozásunk befejezetlen maradt volna.
- Egy kis sült pávát ? - emelek át egy tányér finoman illatozó pecsenyét a szekrényről. Teljesen megérte elkapni azt a pávát. El kell ismernem a ösztöneim vezéreltek mikor elkaptam, de tény hogy nem volt rossz döntés. Amúgy is terveztem hogy picit több só hozzáadásával süthetném ropogós tetejű, ám omlós húsúra. Amennyire én éreztem egészen jól sikerült első próbálkozásra. Ugyebár pávát ritkán sütöttem, és tény hogy egészen más előkészítési módszereket kellett alakalmaznom, mint egy igazi profi. Elvégre hús és hús között is élethossznyi távolságok vannak. Ha csak nekifogok a szakácsművészet nemes mesterségének mindig a maximalizmusra törekszem. Nem veszem ezt félvállról, és ez nem csak a magára a sütésre és főzésre, hanem újabb ismeretek megszerzésére is inspirál. Ez az én életreszóló szerelmem, amelyet hosszú évszázadok alatt szerettem meg, ezzel pedig a szakácsművészet egyik mesterévé értem. Mára a legtöbb konyhapolcon, vagy öreg füzetben, netán anya-lánya tanításon már elhangzik a nevem. Levesek és gyümölcsös ételek, mind előkelőbb mind szegényebb népek asztalára is kerül a receptem. Ezt adom én Veroniának, szeretetem jeléül. Ősi tudás már ez bennem, ahogy én magam is az vagyok, már megöregedtem, s mégis fiatal vagyok.
- Egyetek nyugodtan. - tolom eléjük a tálat, evőezközt és kenyeret adva nekik, majd kisvártatva újra megszólalok - Mi járatban jöttél hozzám, apró Mina ?


_________________
"I was the biggest idiot that Alicia seen and endured. She can do this."

[Magánjáték] Váratlan találkozás Fox-icon
https://questforazrael.hungarianforum.net/t324-hohaju-yrsil

13[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Csüt. Okt. 13, 2016 5:57 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Önérzetes piros fény gyullad ki két orcáján és szemei is megvillannak. Hát már hogyne emlékezne. - Persze. Egy fehér róka, aki.... khmm... - akivel egy szörnyetegnek is beillő förtelmes agyaras nyulat üldözünk órákon keresztül... pontosabban én üldözöm, ő meg csak néz, aztán egyszer csak lecsap rá, elbújk a bokorban, és mikor előmászik onnan, egy vagy három fejjel fölém magasodó, fehér függönyhajú letaglózó mosolyú férfi lesz... á, az ilyesmit csak úgy el lehet felejteni, hát persze. - Szóval... valószínűsítem, hogy nem ember vagy, és nem is vámpír, de ne becsüld alá a képességeinket. - Mi ütött beléd? - szólal meg benne egy hang, miközben pajkos mosoly telepedik ábrázatára. Damien kissé furcsállva, ám azért elfogadóan, mint mindig, sodródik a furcsa árral, amelybe a lány keveredett. Ő mindig ott van, akármibe is üti az orrát, hol szörnyülködve, hol örülve, hol szemöldökráncolva, hol félve, de mindig ott van.
A hóhajú kínálása... Ó, igen, megvan! - Hóhajú! Az vagy, igaz? - mondja ki hirtelen, amit egy sebtében felcsapott hullám zúdított lelki füleibe, aztán borzasztó zavarba huppanva jön rá, hogy... kimondta ő ezt egyáltalán? Vagy hívta így? Valószínűleg csak gondolta. Akkor pedig leégette magát. Hát, ez remek.
Vagy várjunk. Emlékszik. Ott az asztalnál, rókaalakban felült a székre vele szemben, kérdezte valamiről, nem emlékszik pontosan, miről, de az élettel volt kapcsolatos, ez biztos, és egyszer csak... - Beszéltél a fejemben, igaz? - Le kéne állni a semmiből villámcsapásként becsapó kérdésekkel. Talán.
Szóval a kínálás... várjunk csak, mi is volt? Ínycsiklandozó illata itt terjeng a levegőben, s nevetve jut eszébe, hogy ezúttal ez nem wolpentinger...
- Páva...? - Vonja föl egyik szemöldökét. Igen. Határozottan ezt mondta. "Egy kis sült pávát?" Hagyja lassan beérni a csendet, hogy az körbefonja őket, majd lassan Damienre néz, sejtve, hogy a felismerés fonalai őt is beérték már... majd megrándul a szája széle. Szemöldökráncolva néz vissza a hórihorgas egyáltalán nem teljesen idegenre, és egy kicsit próbálja elhinni, hogy félreértette. - Tényleg... páva a vacsora?
Tétován nézi a további előkészületeket, s azt, ahogy lassan elébük is kerül, s a tányér csak arra vár, hogy megtöltsék.. ez az illat meg isteni...
...és ekkor érkezik a kérdés, hogy mi járatban is van. Nos hát, nos hát.
Az "apró" megnevezésén pirong egy kicsikét, tény, méretben elég kicsi, és van egy olyan érzése, hogy nem ez az egyetlen szempont, amiben alulmarad. Ez egy enyhe irigységtudattal hinti meg, ami a kellemetlen feszengés árnyát vonja minden pillanatra, amit ennek a lénynek a társaságában tölt. Furcsa. Megfejthetetlen. Érthetetlen. Minát irritálja minden, amit nem ért. Túlságosan is. - Nos, ami azt illeti, tekinthetjük egy afféle civil megbízásnak is... igazából jólelkűek vagyunk, de még egy kis pénzt is ajánlottak föl, az meg nem árt, szóval... - enyhén megvonja vállát, a lazaság álcájába próbálván kényszeríteni gesztusait, majd rettegve Damienre néz. Elmondják?.. Hogy mondják el? Mit tegyenek?
- Ami azt illeti, éppen egy pávát kerestünk. Meglepő lehet - szusszan egyet -, de ki volt téve egy hirdetmény, hogy aki megtalálja, ennyi és ennyi összegben részesül. Valami büszke kebeldagasztója lehetett holmi önelégült nemesnek, vagy ilyesmi. A jószág állítólag... mennyi ideje is tűnt el? - néz Minára, aki viszont tanácstalanul csóválja a fejét. Szíve olyan hangosan és sebesen dobog, hogy szinte fél, asztalra tett kezein keresztül a túloldalon lévő étkező személyek megérzik a rezonanciát...

14[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Szer. Okt. 19, 2016 12:19 am

Hóhajú Yrsil

Hóhajú Yrsil
Kísértő
Kísértő

Mókás egy páros ez a kettő. Főleg ez a lány. Ahogy beszél. Ahogyan elmerül a gondolataiban. Talán már érettebb egy lánynál. Izgatott. Egyszerre idegen is számára a helyzet. Talán csak össze van zavarodva. Mindazonáltal legalább tisztában van azzal hogy ki mellett ül. Vagy tisztában lessz...hamarosan. Egyben kicsit fura hogy azt hiszi én a vendégeim erejét méricsgélem. Egy vendéget barátságosan kell fogadni, beszélgetni vele és éreztetni hogy örömmel látják. Nem értem mire ilyen felvágós.

- Áhhh, nem számoltam a napokat. - legyintek a fiúra tekintve. - Egy ilyen vén róka mint én, örül ha a tegnapra emlékszik. - folytatom tűnődve. Hazug vagyok. Mindig, mindenre emlékszem. Még az első kajára amit saját magamnak főztem. Meglepően...ehető volt. Régen történt már, több mint két évszázad távlatából visszatekintve csak nevetnék a régi teljesítményemen. Mára tökéletesre csiszoltam a mesterségem minden csínját-bínját. Volt időm rá, nem tagadom. Meglehetősen sok.
- Tényleg, nem mesélted el honnan van a páva, Sil... - vakarja a fejét Cara, majd az arcát a jobbjába támasztva, kérdőn fordulva felém. Ujjaival húst csippent le az előtte heverő tálból, és szórakozottan dobja felém. Kis hátrahajolással még a levegőben sikerül elkapnom, majd jóízűen nyammogok rajta.

- Izé...majd elmesélem, drágám. - hajolok oda homlokon csókolva őt, majd felállván az asztaltól a kunyhóban hagyott dolgaink után nézek. Elsétálok az asztaltól a végébe, a táskámban kezdek kotorászni.
- Nos, azt hiszem a 'képességeitek' jó útra vezettek titeket. Megtaláltátok a pávát, bár kicsit kevéssbé élő mint amilyen eredetileg volt, de bizton állíthatom hogy sokkal finomabb is ! - tekintek mosolyogva a székem mellett pihenő rókagombolyag felé. Annyira szeretnék én is odabújni.Jó is volna csak szundizni egy jót. Kár hogy indulnom kéne vissza Eichenschildbe,méghozzá mihamarabb. Szeretnék már lassan hazaérni, így is a kelleténél többet késlekedtem. De még amíg vendégeim vannak, nyugodtan lehetek. Addig mindenképp.


_________________
"I was the biggest idiot that Alicia seen and endured. She can do this."

[Magánjáték] Váratlan találkozás Fox-icon
https://questforazrael.hungarianforum.net/t324-hohaju-yrsil

15[Magánjáték] Váratlan találkozás Empty Re: [Magánjáték] Váratlan találkozás Pént. Jan. 06, 2017 5:51 pm

Azrael

Azrael
az Égi Kovács
az Égi Kovács

Nos hát az egyik résztvevő váratlan eltűnésével rövidre lett zárva a játék, de a szószám meg van, szóval jár mindkettőtöknek a 100 TP.

https://questforazrael.hungarianforum.net

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.