Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Sigrun Hjörnson Csüt. Ápr. 25, 2024 10:17 am

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Ostara Kedd Ápr. 23, 2024 8:14 pm

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:14 am

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:12 am

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm

» Hóhajú Yrsil Bűvös Boltja
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:30 pm

» Ez vagyok én
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Ápr. 20, 2024 9:58 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Hínárba estél?

3 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Hínárba estél? Empty Hínárba estél? Kedd Aug. 09, 2016 8:16 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Damien imádja a tengert. Damien imádja a veszé... várjunk, nem is.
Nem, nem imádja a veszélyt, pusztán csak nem zavarja. Mert tud küzdeni ellene. Mint ahogy most a hullámokkal.
Sirályok dala kíséri. A víz olyan színű, mint a képeslapokon és a játékokban: a kék olyan ragyogó változata, hogy ha valakinek ilyen színű szeme lenne, akkor menten belesz...édülne miatta a tengerbe. Valószínűleg. Pedig már a porcikáiban érzi. Olyan szinten magasra fejlesztette ezt a képességet, hogy már nem kell aggódnia és halálfélelem nélkül élvezheti, ahogy dobálják a hullámok és az itt-ott felsöprő pára simogatja fedetlen felsőtestét... Mennyire is imád egy szál boxerben feszíteni.
Pláne, ha nincs egyedül, hanem itt van Mina is, és ráadásul sikerült is rávennije, hogy csatlakozzon hozzá! Nem volt egyszerű. Úgy fél órányi győzködésbe, rengeteg érv felsorakoztatásába és egy fél tábla csokiba minimum belekrült, mire rávette, hogy egyetlenegyszer ráálljon arra a szörfdeszkára. Pedig direkt neki vette. Még az árnyalatot is gondosan választotta ki. Vagy háromnegyed óráig járta azt a boltot, mire talált egy lila szörfdeszkát!... Jó, egyszerűbb lett volna, ha neten rendeli, de ő a minőségre ment, nem pedig az egyszerűségre. De komolyan. Egészen pontosan olyan lila, mint a petúniák az ablakukban. Még erre is figyelt. Mert volt egy másik lila is, de nem, Minánál vigyázni kell minden apró részletre...
- Látod, Mina? Most közeledik, most így szépen behajlítod a térde... Mina?!
Az előbb még itt volt mögötte... egészen biztosan itt volt mögötte... Ám mire felismeri, hogy most már egyáltalán nincs ott, zutty, belepottyan a vízbe. Orra szépen telemegy vele, köhög kicsit, ahogy felszínre ér, de inkább a lány miatt ijed meg. Hová lett? - Mina?! Az isten szerelmére - motyogja az orra alatt, majd kétségbeesett tekitnettel úszkálni kezd azon a teületen, ahonnan jött. Nincs is messze a part... Hol lehet?

2Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Kedd Aug. 09, 2016 8:49 pm

Victor Goldhawk

Victor Goldhawk
Tünde Druida
Tünde Druida

Óvatosan lépkedek a parton. Nem mintha félnem kellene valamitől is, inkább csak minden egyes pillanatát szeretném kiélvezni. Ahogy a forró homok befúrja magát a lábujjaim közé – főleg egy hosszú műszak után – valami mennyei érzés. A mai nap is ugyan olyan rémes volt, mint a többi. Nem szeretek az étteremben dolgozni, tele van idióta vendégekkel, de kell a pénz az egyetemre. Mindig ez jár a fejemben, amikor valami nem jól sikerül.
Az egyik kezemben a pólómat és a cipőimet tartom a másikkal pedig a napot próbálom kitakarni a szemeim elől. A tájat pásztázom. A parton játszó gyerekeket, a homokban napozó fiatal lányokat – főleg a csinosakat -, a sirályokat és persze a vízben lubickoló népet.
Egyik pillanatban arra leszek figyelmes, hogy tőlem nem messze pár fiatal srác a tenger felé kezd futkosni, de nem merek bemenni és közben hangosan kiabállnak. Ahogy bepillantok a vízben, egy testet látok, amit a hullámok sodornak.
" Mi a fene? Valaki fuldoklik?" – pillantok a vízimentő posztjára. Üres. Jellemző mindig akkor nincsenek a helyükön, amikor szükség van rájuk. Oda futok a fiatalokhoz.
– Vigyázz rá kölyök. - nyomom a kezébe a holmim, majd beugrom a tengerben és úszom is a test felé. Nem foglalkozom vele, hogy kicsoda, vagy micsoda. Elkapom a mellkasánál és elkedem kihúzni a vízből.
" Egy lány. Ismerős valahonnan. " - a fülem a szájához hajtom. " Nem lélegzik"
Hátrahajtom a fejét, befújok a száján, majd jön a szívmasszázs.
" Remélem magához tér. " – közben egyre több ember gyűlik körénk, de szakértő még mindig nincs csak bámészkodók. – Valaki hívjon egy orvost! – morgok rájuk – És az isten szerelmére, álljanak már hátrébb, én sem kapok maguktól levegőt

3Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Kedd Aug. 09, 2016 9:13 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Forró-hideg, kavargó... kavalkád... sötétség... Valami mély tompaság fogja le, pedig tudja, hogy neki valamit csinálnia kellene, de mégis, húzza magához, mint a kelletlen álom, nem engedi, fogvatartja és lassan elfelejti, mit is akart csinálni... vagy mit csinált épp...
De hol is van? Halványlila fogalma sincs. Viszont kellemes. Sodródik... valahol. Néha-néha megdobódik, de egyébként egészen kellemes. Körülfolyja valami hűvös. Pedig egyébként meleg lenne. Emlékszik, nemrég még meleg volt. Nagyon. És tűzött a nap. Most is tűz a nap? Talán, valahol...
Vörös... vöröset lát. Akkor tűznie kell a napnak. Vagy talán egy másik bolygóra került, ahol vörös a nap? De hogy került volna oda?
Ki kéne nyitnia a szemét és körbenézni... de nem megy... olyan kényelmes itt...
Ekkor valami puha hozzáér... hol is? Igen, a szájához... és elkezd áramlani belé valami... és egyszerre csak... elkezdi úgy érezni, hogy... mint ahogy a kisbabák, mikor először lélegeznek, hogy... fáj, nagyon fáj... vissza akar kerülni az előző állapotba, amikor még nem kellett lélegezni... de van valami ott, ahol levegőnek kéne lennie, ez így nem jó, nagyon nem jó... valami történik... valaminek történnie kell...

Fölül, vagyis pontosabban megpróbálja, pontosabban a fizikai manifesztációja fogja magát, és összerándul, ami azzal érne véget, hogy fölül, de félúton megakad a folyamat és visszaesik a hátára, mire még kétségbeesettebben kezd el köhögni.
Te szent ég... takarodj innen... rohadék víz.
Mi a fene? Hogy a jó égbe került ennyi víz, a...
...tüdejébe? O-ó...
Lassan kezdi újra emberien érezni magát. Enyhe önsajnálattal hagyja szétterülni kezeit a homokban, majd öntudatra eszmélve végigmérni, mi is van a szemei előtt, amelyek immáron nyitva vannak, méghozzá elég tágra, az iménti rémületnek köszönhetően.
Pislog párat. Egy férfiarcot lát maga előtt. Aki nem Damien.
Hirtelen megijed és elképesztően zavarban kezdi érezni magát... el akar tűnni innen, most... De valószínűleg ha elkezdene hengeregni a homokban, az nem lenne túl jó ötlet.
Fogalma sincs, mit mondjon. Mit kell mondani egy ilyen helyzetben? Soha nem volt még ilyen helyzetben... nem is akart lenni... Így hát csak néz rá. Halványan rémlik, mintha látta már volna valah...
- Óóóh... kh... khmm... - A franc, volt ott még víz. - Nahát, Vic, te vagy az? Nem is tudtam, hogy ti is most jöttök nyaralni... milyen kicsi a világ... hogyhogy épp erre jártál...?

4Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Kedd Aug. 09, 2016 9:41 pm

Victor Goldhawk

Victor Goldhawk
Tünde Druida
Tünde Druida

A lány összerándul, vadul köhög, küzd az életben maradásért. Végül a tüdejében lévő víz feladja a harcot és a felszínre tör. A lány szemei lassan kinyílnak. Ó azok a gyönyörű, hatalmas szemek. Bár a lány is nagyon szép, még így is, hogy a fekete hosszú haját most beborítja a rákapaszkodott homokszemek áradata. Valahonnan nagyon ismerős nekem, de nem tudom hova rakni. Talán az étteremben láttam. Lehet ott vacsorázott valamelyik nap. Közben a lány már kevésbé köhög. Sőt már próbál beszélni.
– Óóóh... kh.... khmm... - még mindig köhögnie kell. Az egyik kezem a háta alá csúsztatom, hogyha kell tudjak neki segíteni. De végül minden víz elhagyja tüdejét. - Nahát, Vic, te vagy az? Nem is tudtam, hogy ti is most jöttök nyaralni... milyen kicsi a világ... hogyhogy épp erre jártál...? – hangja még kicsit erőtlen, de ami fontosabb ismer engem. Honnan ismerhet? Talán az egyetemről... Tudom már Mina...
– Nahát Mina. Téged is jó látni. – mosolygok rá. Nagy kő esett le a szívemről, hogy nem lett semmi baja.
– De örülök, hogy jól vagy. – ültetem föl, majd mikor sikerül jó erősen átölelem. Hiába van idekint meleg a teste hideg. Lehűtötte a tenger.- Komolyan rám ijesztettél. Hogy kerültél a vízbe? Vagyis ebbe az állapotba.
– Tudod én most egyedül vagyok itt. Nem nyaralok. Az egyik barátomnak van itt egy étterme, ott dolgozom a nyáron. – engedem el végül. - Nemsokára ideér az orvos is, talán. – nézek szúrós szemekkel a körülöttünk állókra. Remélem valaki hívott orvost. - Mit szólsz hozzá, ha miután megvizsgált meghívlak egy...- "Hideg üdítőre talán most nem a legjobb ötlet." - ... egy fagyira?

5Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Kedd Aug. 09, 2016 11:20 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Aha, jó látni... le merem fogadni... különösen ebben az állapotban... csodaszép lehetek, elképesztően vonzó, minden hímnemű egyed bomlana értem. Bár tekintete kába, azért megenged egy ironikus szemöldökvonást. Ám ne nagyon bír iróniára koncentrálni, mert hirtelen átölelik... Az is furcsa elsőre, hogy már nem vízszintesben van. Próbálja nem leköpni Victort vízzel. Nahát, milyen... kedves fiú...
Igen, erre kéne gondolnia, ehelyett arra gondol, hogy úristen, milyen állapotban lehet, és miért kell pont most így leledzenie. Mért nem történhetett mondjuk az, hogy... csak így... békésen sétálgatnak a parton, Vic pedig szembejön? Ah, a fenébe is, igazságtalan az élet...
- Aaahh, szóval nyári munka - bólogat serényen... Te szegény. Ilyenre adtad a fejed. Mi itt nyaralunk, te meg kiszolgálsz minket. Hát ez borzalmas. Őszintén, borzalmas. Hiába küzd ellene, hogy ne lehessen leolvasni a sajnálkozást az arcáról...
- Úgy került ebbe az állapotba, hogy szörfözni tanítottam - hallatszik kimérten és hidegen Damien hangja, s ahogy Mina hátrafordul, meg is látja őt a part mentén álldogálva vízáztatta testtel, arcára tapadó csodavilágos hajával és lemondó kiskutyaszemeivel... Határozottsága is nyomban megtörik. - De nem volt éppen sikeres - sóhajt komoran.
- Or... orvos? - kérdi Mina gyanakodva, majd rémülten kikerekednek a szemei. - M-miért kell orvos, megsérült valak... mármint, valamim? Átszakadt a tüdőm? Meg fogok halni?! - kicsit gyorsabban kezd lihegni a szokásosnál. De nem érez semmit... akkor nem lehet akkora a baj, igaz? - és mit fog csinálni az orvos? T-te szerintem túlzásba vitted, Victor...
- Victor? Örvendek. Én pedig Damien vagyok. Örvendek a találkozásnak. Ja, ezt már mondtam. Valamiféle orvost említett?
Mina furcsállón szemléli az arcát. Nem szokott ő ilyen ideges lenni. Mina szokott ilyen ideges lenni, de Dam nem... Most valahogy más. Olyasvalami ül a tekintetében, amit mások előtt nem akar megkérdezni, de személyesen egyenesen nekiesne vele... legalábbis valamiféle ilyesmit érzékel.
Fagyi?
Mina szeme fölcsillan.
Damien szeme is fölcsillan, de máshogy...
- Őőő... hát... - kell egy kis idő, míg feldolgozza a dolgokat... feldolgozás... folyamatban... - Fagyi, az mindig jöhet. - nevet föl végre, mikor eljutott hozzá az információ, és hirtelen fel se fogta, milyen hamar igent mondott rá.
Meghívtak. Fagyira. Meghívtak. Fagyira. Miután majdnem megfulladtam. Meghívtak! Fagyizni!! - ujjong magában, arcán pedig ebből annyi látszik, hogy le nem olvad róla a vigyor.

6Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Szer. Aug. 10, 2016 12:17 am

Victor Goldhawk

Victor Goldhawk
Tünde Druida
Tünde Druida

Mikor a nyári munkát említem, Mina arcára sajnálat ül ki. Bár nem értem miért. De nincs is lehetőségem rákérdezni, mert közben egy fiatal srác keveredik oda, aki Minával van, legalábbis az elhangzottak alapján.
- Hát tényleg nem volt sikeres. - legszívesebben elküldeném melegebb éghajlatra, amiért majdnem megölte a lányt, de nem szólok egy szót sem inkább.
- Igen. Lassan itt kellene lennie. De nyugodj meg nincs semmi komoly. Csak egy ilyen eset után nem árt ha megvizsgál valaki. - mosolygok kedvesen rá. - Nem viszek semmit túlzásba. Szükség van az orvosra. Fő az egészség.
Mikor Damien bemutatkozik felé fordulok és ha nem utasítja vissza kezet fogok vele.
- Ahogy Mina mondta Victornak hívnak. Én is örvendek a találkozásnak. Igen. Orvost említettem. Nekem kellett lélegeztetnem Minát mert tele volt a tüdeje vízzel. Szerencséje volt, hogy időben észre vették a gyerekek. - simogatom meg a srácok fejét, akik azóta is ott állnak. Az egyiknél még mindig ott vannak a cuccaim, amit visszaveszek közben tőle. - Nélkülük nem biztos hogy ilyen vidám lenne a történet vége. Igazi kis hősök. - próbálok nem durva és sértő lenni, de nem tudom megemészteni, hogy az a barom miatt majdnem meghalt valaki.
- Igen fagyizni. De nem tudtam hogy a barátoddal vagy itt, szóval illendő lenne a meghívást úgy módosítanom, hogy meghívlak mind kettőtöket, fagyizni. - mosolygok a lányra, közben kezet nyújtok neki, hogy felsegítsem a földről.
- Na és biztos nincs semmi bajod? Nem fáj semmit? Fejed nem ütötted be sehova? - kérdezgetem a lányt. Tényleg nagyon örültem neki, hogy semmi baja nincs. De a nagy kavalkádba eddig ki is ment a fejemből, hogy hozzá értem az ajkaihoz a sajátjaimmal. Kicsit kezdtem zavarba jönni.
- És... ti... és... mit csináltok... erre? - haboktam.

7Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Szer. Aug. 10, 2016 12:32 am

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Damien szeme élesen villan. Mégis ki ez a fickó, és mit képz... áh, teljesen mindegy, nincs abban a helyzetben, hogy pattogjon. Bár jelen esetben szét tudna verni pár asztalt. Pusztán tudja, semmire sem menne vele... óh, a tehetetlenség...
- De... én...egészséges vagyok. Teljesen.
- Köszönjük a segédkezést, Victor, de szerintem Mina rendben lesz. - el tudna süllyedni. Ordítani tudna. Be tudna úszni a tengerbe most, hogy csak pár nap múlva jöjjön elő... És mégis mosolyt erőltet arcára.
Lé... lélegezte... micsoda? Egy pillanatra mintha elkezdené vonzani a talaj és ő is közel áll hozzá, hogy a földre kerüljön Mina mellé. De csak halványan, félpislogásig rezzennek szemhéjai. Jelenthet mást is. Újraélesztési metódus, ami aktiválja a szívet. Bár... biztosan nem volt rá szükség, a szíve nem állhatott le, csak megnyomkodta a mellkasát, mert vizet nyelt...
Megnyomkodta a mellkasát.
Áh, nem, ez sehogy se jó. Ez nem az ő napja...
A gyerekekre néz, semleges arccal. Próbál nem úgy nézni rájuk, mintha most azonnal kettébe akarná harapni őket. Most komolyan. Egy csapat kölyök mutogatott a hullámok közt sodródó Minára, majd ez a szőke herceg itt berohant a vízbe, kiszedte Minát, megnyomkodta a mellkasát, meg még ki tudja, mit tett, hogy aztán az ébredő, pihegő lányt a kezében tartva szemezhessenek...
...mindeközben ő nagyban magyarázta a szörfözés mozdulatait, majd beletottyant a vízbe, teljesen tönkrement a haja és még nevetségessé is tette magát a strand egész népe előtt.
Egy pillanatra elgondolkozik rajta, megkéri Minát, nincs-e kedve beásni nyakig a homokba, majd ott hagyni.
Meghívja mindkettőjüket fagyizni. Nahát! Fantasztikus.
Még mit nem. Azért ennyire nem vesztette el minden büszkeségét.
Ezen a ponton nem tudja megállni; felnevet. Attól fél, kissé többet elárult a gúnyos kacaj a lelkiállapotából, mint szerette volna, gyorsan fel is váltja hát egy tündéri mosolyra. Pontosan tudja, mennyire borzalmasan áll neki. - Egész jó vicc volt. De köszönöm, egyáltalán nem szükséges.
- Jól vagyok... - motyogja Mina megsemmisülten. No, hogy a fene, most még az ő napját is elrontotta, a fene vigye el. Ez egyszerűen remek. - Nem emlékszem, hogy beütöttem volna. Bár a nem emlékezés épp akkor szokott történni, ha valaki beüti a fejét, szóval de, lehet, hogy beütöttem. De szerintem nem számít. Amúgy is, annyira nem sziklás a talaj... izé... tengerfenék...
Mit csinálnak erre? Nem egyértelmű? Szörföznek, és szándékosan megpróbálják kinyírni egymást. Most Minán lenne a sor, de egyelőre még nincs ötlete.
- Nyaralunk, actually. Kijöttünk pár hétre... egész pontosan egy pár hétre. Kettőre. Abban a kis vityillóban van a szállásunk, a miisaneve, az Aranysas hotelben. Elég fancy név egy akkora fabódénak, de sebaj, fekvőhely van elég.
Mina még mindig gyanakodva pislog. Közben azon gondolkozik, milyen fagyit kérjen. Mert ha a helyszínen kell eldöntenie, tuti, hogy fél tucatnyi ember sorol be mögé, mire képes választani...

8Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Szer. Aug. 10, 2016 3:03 pm

Victor Goldhawk

Victor Goldhawk
Tünde Druida
Tünde Druida

Nem foglalkozom sokat Damiennel és a nevetséges reakcióval. Bár megengedek magamnak egy kósza mosolyt, hogy valamivel mégis le reagálljam a gúnyos kacagását.
"Mintha olyan sok oka lenne gúnyolódni egyébként. A lány, akivel jött nyaralni majdnem megfulladt és nem rajta múlt hogy kikerüljön a slamasztikából. Elég felelőtlen egy alak."
- Tényleg, az Aranysasban? Elég kellemes kis hotel lehet. Én itt a part mellett lakom, a étterem tulajdonosa – akinek dolgozom – kölcsön adta nyárra az egyik kis partmenti házát. Bár talán valamennyit von le érte a fizetésemből.  - Tényleg, vajon mennyit von le a házért? Remélem nem sokat, akkor inkább megérné valami munkásszálón aludni. Bár nem lehet drága. Csak egy kis kunyhó a víz mellett, talán halászoké lehetett régen. Szerencsére nem volt tele cápa fogsorokkal meg preparált halakkal.
- Majd ha van kedved valamikor ugorj be. – fordulok Mina felé. - Általában négy körül már végezni szoktam. – mosolygok kedvesen a lányra. Gondolom a barátja ennek sem fog örülni. Milyen kis méregzsák lehet, vagy csak más emberek társaságát nem kedveli. Bár nem is érdekel különösebben.
- Na és a mai esetet leszámítva, hogy tetszik a tenger? Vagy sűrűn jártok ilyen helyekre? – igyekszem kedves lenni a sráccal is. - Én most vagyok először a tengernél. Mikor megláttam, olyan volt mintha magával ragadna. Óh és az a szín. A legkékebb kék. -fordulok a tenger felé és ahogy beszélek róla, minden szóval egyre jobban elveszek benne. - A legcsodálatosabb dolgok közé tartozik, nem gondoljátok? – térek vissza Minához és Damienhez. Remélem nem néznek teljesen hülyének, de imádom a természetet minden csodájával együtt.

9Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Szer. Aug. 10, 2016 10:32 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

- Hoppá, az étteremben dolgozol? - Húsz százalékos leárazás, esetleg...? Na jó, vicc volt. - És készíted a kaját, vagy... felszolgálod? - kérdi vigyorogva, még a legutolsó pillanatban sikeresen kigyomlálva a "csak"-ot a felszolgálod elől. Gőze sincs a fizetésekről és efféle dolgokról, így leginkább csak fontoskodón tud bólogatni ezekre. Damien többé-kevésbé szótlanul vonul egy ideig mellettük.
Ugorjon be? - Óh... na és... mit csinálnánk? Van tévé abban a házban? Könyvek? Hoztál magaddal könyveket amúgy? Nem tudom, hogy nézhetnek ki az ilyen szállások. A mienk eléggé spártai, alig van hely benne, picik az ágyak és kényelmetlenek, de hát ez van. Meg kábé minden szobában díszeleg valami giccses csendélet. De az nem baj, nincs bajom a giccses csendéletekkel, jobb, mintha holmi szürke történelmi festményt kéne bámulnom. Kivéve, mikor gyümölcsre éhezem és bámulhatom a csillogóra festett szőlőket a falon. Na, attól falra mászom. - nevet fel, és Damien arcán is mintha megjelenne valami halvány mosoly.
Négy körül végzel? Kivel végzel? - kérdi Dam gondolatban, de nincs az az isten, hogy kimondaná.
- Nem olyan sokszor, mint amennyire szeretnénk.
- De hát nem állhat az egész élet nyaralásból...
- Nem bizony. Kicsikét gyűjtögetni kellett a pénzt most is, de szeretnénk még sok ilyet. Minimum évente egyszer. Majd mindig más helyekre. Velence, sivatag, dzsungelek, Eiffel torony, minden közhelyes zagyvaság, meg az elhagyatottabb helyek, gyönyörű természeti képződmények... Voltaképp én szeretek... extrém sportolni is, bár azért havas sziklákat nem másznék, elég a víz, de úgy tűnik, ezt is inkább... meg kellene tartanom magamnak, mert... egyedül a legkevésbé veszélyes. - fokozatosan csökken hangja magassága és intenzitása, no meg sebessége is, a végére teljesen leereszt. Majd sóhajt egyet.
- Ne rágd magad, Damien, túléltem.
- Hát persze. Persze, hogy túlélted. Hogyne.
- Nem lehetsz búval bélelt, mikor süt a nap...
- Ez úgy hangzik, mint valami dalszöveg. - jegyzi meg, miközben oldalra fordulva elmereng a Vic által csodált természeti képződmény, nevesen a tenger látványában. A legsötétebb kék? Nem gondolná, elég világos tud lenni, de nem fog ebbe belekötni.
Nocsak, micsoda kis természetkedvelő hippifélét fogott ki Mina. Ami végül is nem rossz tulajdonság. - Az bizony - sóhajt álmodozón Mina, és legelteti a szemeit.
- Az - bólint Damien is. - Pontosan azért jöttünk ki, látni akartunk már ilyet. Mina még sosem látta a tengert ezelőtt...
- Csak tavakat. Meg egy naagyon nagy tavat. Majdnem tengernek lehetett képzelni. Csak hát látni lehetett a túlpartját, ami elég illúzióromboló volt.
- Kivéve, ha nagyon nagy köd volt - emel föl Dam egy mutatóujjat. - Egyszer volt olyan is, teljesen regényesen nézett ki.
- Jaja...

10Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Csüt. Aug. 11, 2016 8:45 pm

Victor Goldhawk

Victor Goldhawk
Tünde Druida
Tünde Druida

– Igen az egyik étteremben dolgozom. Egész kellemes munka. Majd ugorjatok be egyszer. Bár engedményt nem ígérhetek. De lehet tudok kicsenni ingyen sütit. Melyik a kedvenced? – mosolygok a lányra, aki épp elvigyorodik. - Csak felszolgálok. Elég unalmas tud lenni. De sajnos nincs képesítésem a konyhához. Viszont nyárra ez is jó. – vigyorgok vissza. Közben a lány belekezd egy igen hosszú és részletes elbeszélésbe a lakásukról. Tény, hogy így a leírása alapján nem tűnik valami nagy szállásnak. Én szerintem nem is bírnám ki ott. Állandóan egy csendéletet bámulni egy szűk szobában. Bár a tengerparton szerencsére nem is kell mindig a szobában kuksolni.
- Hát van egy tévém, meg könyveim is vannak. Bár nem egy luxusvilla. De szerintem elég szépen be lett rendezve. Vannak növényeim is meg minden. – mosolygok a lányra. Örülnék neki ha beugrana valamikor.
- Kicsit hatásvadász, de van saját tengerpartom is. Lehet nyugiban napozni, iszogatni, lazulni. – bár ebben még nem sok részem volt.
- Hát igen, megértem. Nem úgy megy az manapság, hogy leugrik az ember a tengerpartra.
- ha nincs ez a munka, akkor idén nyáron is otthon lennék és dolgozhatnék.
De örülök, hogy végül ide jöttetek. Mondjuk az a tópart is gyönyörű lehet. Egyszer el kell látogatnom oda. - gyönyörű lehet egy olyan ködös táj. Festői tavak, érdekes növények és állatok.
- Azért meg ne izgulj Damien, hogy most nem jött össze a szörfölés, majd találtok egy közös sportot. – mosolygok kedvesen rá.  A szél kezd lágyan lengedezni, ezért vissza felveszem a cipőimet és az ingemet. Majd még egy aprócska mosoly kíséretében Minához fordulok.
- Akkor mehetünk fagyizni? Tudok egy kellemes kis cukrászdát innen nem messze. Nagyon finom süteményeik vannak és eredeti olasz krémfagyijuk.

11Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Csüt. Aug. 11, 2016 9:12 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Óh, szóval ugorjak be hozzád, meg az étterembe is... - Ez már aztán valami! Furcsa, igen rég, vagy talán soha nem tapasztalt bizsergés kezdi átjárni, ahogy felfogja, mit is jelentenek ezek az utalások. Bizony azt, hogy ő fontos. Ami meg mindig hizlalja a leányzó máját. Persze ott van az az aspektus is, hogy vigyázni kell... de hát... vigyáz ő. Mindig is óvatos volt.
Kivéve, mikor nem, de ilyenkor automatikusan érvénybe lép az egyes számú boríték.
- Kedvencem? Óh, én minden sütit szeretek! - vágja rá. - Csak van, amelyiket jobban. Imádom mondjuk a sajtos dolgokat, a lekváros dolgokat, mindenféle gyümölcsös lekváros, meg úgy általában a péksütiket... meg... a sós dolgokat. Mindig azt mondták, hogy a gyerekek az édest szeretik, de én a sóssal is így voltam - meséli csacsogva. - Dam pedig leginkább a pizzaféléket szereti meg az ilyesmi töltött dolgokat. - Úgy érzi, tartozik neki ezzel... - Igaz, Dam?
- Mhmm. De nemigen vannak preferenciáim, ha kapok valamit, megköszönöm mindenképp, de... fölösleges, Victor, miattam ugyan ne szegjen szabályokat - ejt meg egy udvarias mosolyt.
- Növények... No, az nálunk egy darab nincs! Pedig egy rododendront igazán berakhattak volna...
- Hát, szerintem beérted volna egy szimpla vitorlavirággal is - nevet fel társa. - Vagy kettővel.
- Áh, mindegy, holnap vagy azután benézek valami szaküzletbe és veszek néhány cserepes virágot, hát ez nem járja...
- Aztán, ha itthagyjuk a nyaralót, ki fog vigyázni a virágokra?
- Hát, őő... a következők, akik itt nyaralnak?
Találunk egy közös sportot? Nos, ennek tudnék egy olyan jelentést gondolni, ami miatt megérdemelnél egy orrtörést, de úgy döntök, nem teszem.
- Persze, mehetünk - mosolyodik el őszinte örömmel. Damien meg határozottan lépked mellettük. Valahogy le kéne lépni, mert azért mégis... de ugyanakkor, mindazok után, ami történt, talán mégse...
Áh, mi a fenét illik ilyenkor csinálni?
És ami még fontosabb: mi a fenét lenne jó?

12Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Pént. Aug. 12, 2016 12:09 am

Victor Goldhawk

Victor Goldhawk
Tünde Druida
Tünde Druida

Régebben fel sem tűnt, hogy milyen sokat tud beszélni Mina, bár most cseppet sem zavar, sőt egész aranyos, ahogy ecseteli a kedvenc süteményeit. Amit egy szóval is le lehet írni. Mind. A barátja már ennél szűkszavúbb, csendben áll mellettük. Bár nekem sincs sok szavam a lány mellett csak némán mosolygok rá, mialatt felsorolja az összes süteményt. Miután befejezi Damien szólal meg, amiből csak egy dolog érdekel.
"Ne szegjen? Most komolyan lemagázott? Ennyire öregnek nézek ki? Nem esik le neki, hogy majdnem egy idősek vagyunk? Huuu..." - piszkálja meg az egómat a dolog. Nem szeretem ha velem egykorú fickók magázódnak, illemek ide, vagy oda.
- Damien, tegezz nyugodtan. Nem harapok. - mosolygok a fiúra. - És ne aggódj a szabályok megszegése végett. Legrosszabb esetben is csak egy kis ejnye-bejnye jár érte. Semmi komoly.
Egy ideig csak hallgatom ahogy a szobanövény vásárláson vitatkoznak.
- Esetleg vigyétek haza, mikor indultok.
Közben Mina eldönti, hogy induljunk el fagyizni. Végül a korbbi megjegyzései ellenére Damien is velük tart.
- Na és meséljetek, mit csináltok, mikor épp nem nyaraltok? - kérdezem tőlük, miközben a fagyizó felé sétálunk. Nincs messze a parttól, talán tíz percnyire. - Igazából Minát tudom mert őt ismerem, a kérdés inkább neked szólt. - mosolygok Damienre.
- Én majd szeretnék állatokkal foglalkozni, de nem olyan lovászfiú szinten. Esetleg tengerbiológusként, vagy valami ilyesmi.

13Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Pént. Aug. 12, 2016 12:23 am

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Damien szemei kimerevednek, és pislog párat, mint hal a szatyorban. V... Várjunk, micsoda? Visszateker pár pillanatot. Tegezze? Mért, az előbb nem tegezte?
Várjunk csak, tényleg nem tegezte. Hm. Fel se tűnt. Érdekes. - Öhhmm... - Halkan felnevet. - Azt próbálnád csak meg - mosolyodik el kissé szemtelenül. Majd én harapok, ha annyira szeretnéd, azon ne múljék. No jó... próbáljuk meg mefékezni a bennünk megbúvó vadállatot... Miért beszélek többes számban?
No igen, az ilyen ejnyebejnyék mellett engem ugyan szétrágna a bűntudat... de hát... nem lehet mindenki olyan, mint én. - gondolja a lány kissé csalódottan.
- Micsoda? - nevet föl. - Ugye, viccelsz? Nem foszthatjuk ki a lakásodat csak úgy. Ennyi erővel elvihetnénk valamelyik bútort is, mondjuk egy szép széket, vagy párnát. Vagy akár elrabolhatnánk téged is. - Lazán csúsznak ki a szavak a száján, ám mikor elgondolkozik rajta, mit is mondott, enyhe pír ütközik ki az orcáin.
Mina már épp válaszra nyitná száját, mikor Victor közli, hogy őtőle valójában nem is igényli. Ez kicsikét letöri és egy darabig csak némán koslat maga elé nézve.
- Hmm... Ismered... Hát, tudod, nem olyan könnyű ám őt megismerni. Meglepő sok idő kell hozzá, s meglepő... well... meglepetéseket képes tartogatni azok után is. de, hogy válaszoljak, nos, a sportokat már mondtam, egyébként olvasok, többnyire. Fantasyt meg scifit, főként, meg egy-két elviselhetőbb történelmi regényt, ami a kezem ügyébe akad. Na meg átfutom Mina újságait is, akadnak bennük érdekes dolgok. - Az csak kategoziáló sznobság, hogy állítólag nőknek vannak. - Amúgy meg hobbiszinten solymászkodok, és lovagolok is. Szóval igen, kedvelem az állatok társaságát... jobban kedvelem mondjuk, ha több, mint két lábon járnak. Kivéve, ha szárnyuk van. - Na, hogy ebből az utalásból ki tudod-e hámozni még a lényeget, öregem, abban már nem vagyok biztos.
- Tengerbiológus - ismétli meglepetten, s megvonja szemöldökét. - Az igen. Tényleg, te biosz szakos vagy, nem? - Eszébe jut egy mondás a kémiáról és legszívesebben elküldené a gondolatait a pokol legmélyebb bugyrába fürdőzni...
- Ne, ne... Dam, ugye nem akarsz elsütni valami viccet arról, hogy most fel kell sorolnia a fagyink teljes összetételét? - Nos, erre nem gondolt.
- Nem, eszembe sem jutott ilyen amerikai filmes fordul... várjunk, ez nem is fordulat. Csak klisé.
- Akkor jó.
- Egyébként is, ahhoz már inkább vegyésznek kéne lassan lenni, nem biológusnak...
- Hé, az olasz fagyit tényleg gyümölcsökből csinálják!
- Az olasz fagyit talán. De nem Olaszországban vagyunk...

14Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Szomb. Aug. 20, 2016 1:51 am

Victor Goldhawk

Victor Goldhawk
Tünde Druida
Tünde Druida

Néha olyan érzésem van, mintha Damien egész ellenségesen viszonyul hozzám. Pedig biztos egész jól kijönnénk egymással. Még az érdeklődési körünk is hasonló. Állatok, sportok, könyvek.
De közben Mina egy mondata megfog. "Mit akar ő elvinni tőlem? Vagy mi vaaan?" Ráadásul kicsit le is törtem az előbb.
- Mina, nem arra gondoltam hogy tőlem vigyetek el dolgokat, hanem hogy amit most venni akarsz virágot, mikor mentek haza, akkor vigyétek magatokkal, ne hagyjátok ott a fogadóban. Bár ha megtetszik valami, nyugodtan vidd csak tőlem is. Akár engem is. – nevetek fel, ejj ez a lány. Nem baj előfordul ez mással is. Biztos nagyon a fagyin jár már az esze.
- Amúúúgy, nem úgy értettem, hogy a te sztoridra nem vagyok kíváncsi, Mina. Csak téged már valamennyire ismerlek, de a barátoddal most találkozom először. – mosolygok rá.
- Ne aggódj Damien. Ahova most megyünk ott tényleg olasz recept alapján készül a fagyi. Igazi gyümölcsből és igazi csokiból. Nem olyan vizes bóvli cucc, mint amivel mérgezik a népet. Sőt még nekem is megadták a receptet. Bár megkértek rá, hogy ne híreszteljem – mosolygok a fiúra. Mégis mit gondol, hogy akarom én vinni őket, valami lepukkant útszéli csehóba, ahol háromhetes száraz ostyában adják a porízű fagylaltnak nevezett rémséget. Még a feltételezés is sértő, de ezt most elengesem neki.
- Egyébként és is jobban szeretem a négylábú lényeket, ha szárazföldről van szó. De még mindig a delfinek a kedvenceim. Olyan okosak, és szépek. – de gyorsan le is lövöm magam, mielőtt olyan mélységekbe szállnék alá, hogy szegények egy részleges kiselőadást hallgathatnak. Majd hogy megtörjem a saját csendem.
- Azokat a női magazinokat én is kedvelem. A  dokimnál is mindig azokat olvasom. Tele van pompás receptekkel, meg tök cool praktikákkal.

15Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Szomb. Aug. 20, 2016 9:47 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Mina fokozatosan egyre jobban és jobban elvörösödik. Kezdi ingerenciáját érezni, hogy strucc módjára bedugja a fejét a homokba, vagy inkább lehetőleg az egész fizikai manifesztációját elássa alá. Ez a közösségi lazaság soha nem ment neki, Vic pedig úgy tűnik, minden szavát félreérti. És azt hiszi, hogy fordítva van. Na, hát ez remek. Meg még Damiennel is egymásnak fognak esni mindjárt, te szent ég...
Valamennyire ismersz, azt mondod? Óh... ha tudnád, mennyire nem ismersz... - gondolja kissé szomorúan, de nem szólal meg, csak megértően bólogat. Már nem mer megszólalni, a végén valami rosszat mondana ismét.
Vic, úgy tűnik, igencsak sértésnek vette a fagyi finom fokú általánosítását. Bár Damien úgy van vele, hogy hiszi, ha látja a minőséget...
- Megadták? - ezt nehéz elhinni. - Ennyire elhíresült biológus vagy, hogy még a receptet is megadják? Az azért igen.
- Mogyorós van? - veti közbe a lány. Tökéletes feszültségoldás.
Amint az állatokra terelődik a szó, a lány elgondolkozik, mi is az ő kedvence. Általában nem egy szokott lenni, hanem több, mindenből.
- Hmm... és a madarak? Én a feketéket szeretem, hollók meg varjak. A feketerigó se rossz, de az már-már túl civilizált.
- Én meg a... rókákat, meg az ilyen kisebb ragadozókat. Főleg erdei. - Most komolyan állatokról beszélgetünk? Mint egy csapat tízéves - gondolja magában nevetve.
Kissé meglepődnek mindketten, ahogy a fiúról kiderül, női magazinokat olvas. Persze, sutba kell dobni az előítéleteket, hisz a minőségibbekben sok hasznos dolog rejlik, ám mégis...
Viszont rejlik egy másik érdekesség is ebben a mondatban...
- Doki? Miért kell neked dokihoz járni? - Kicsit félős, aggódó, ártatlanul nagyra nyitott szemekkel néz, olyannyira, hogy már-már lehetetlen legyebn kiolvasni eltúlzott mimikájú tekintetéből a gyengeséget.

16Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Kedd Aug. 23, 2016 4:04 pm

Victor Goldhawk

Victor Goldhawk
Tünde Druida
Tünde Druida

Nos tudod, ehhez semmi köze annak, hogy minek tanulok. Egyszerűen jó kapcsolatot ápolok a cukrászokkal. Együtt szoktunk biliárdozni az egyik közeli kis csehóban.  Vagy bárban, vagy minek nevezzem. – mosolygok Damienre. Közben végig azon jár az agyam, hogy milyne bunkó egy srác. Bár végeredményben nem igazán érdekel, bármit is tesz vagy mond. Csak magát égeti le vele.
– Van nekik maracuja, csokoládé, pisztácia, citrom és mogyorú ízű krémfagyijuk illetve van még mindenféle ízben sima fagyi is. – szinte már érzem a számban az ízüket. Szerencsére már nem vagyunk messze a helytől, már nem bírnám ki szokáig, hogy csak a nyálam csurogjon utánuk. - Nagyon finomak, dőleg a maracuja és a pisztácia. Azok a kedvenceim. – mosolygok Minára.  Ő épp a madarakról kérdez.
- Hát madárból sokat szeretek. Ott vannak a hattyúk, a szivárványlóri, a tarka vércse, a lunda, a  kardinálispinty, narancstrupiál a jégmadár és az abszolult kedvencem a sárgaszárnyú ara. Gyönyörűek mind, bár a holló is nagyon szép, csak hallottam róluk rémtörténeteket, hogy embereket támadnak meg. - gondolkodom el rajta. Talán a Towerben élő hollókról olvastam ezt, de nem vagyok benne biztos.
– Jajj, ne aggódj, semmi komoly csak szoktam járni ilyen általános kivizsgálásra, meg ilyesmikre. Nem árt elég óvatosnak lenni ha az egészségről van szó. Na meg van olyan is amikor valakit elkísérek, mert nem akar egyedül elmenni. – jól esik, hogy aggódott értem. Talán még ki is ül az arcomra egy büszke mosoly formájában. Közben elérünk a fagyizó ajtajához. Előre lépek, hogy kinyissam előttük az ajtót.
- Na akkor válogassatok kedvetekre. – szinte betolom őket az épületbe. Belülről nem túl giccses az épület, hófehérre meszelt falak, pár szép dísznövény, kényelmes székek és hozzá szép asztalok. Mint egy normális étteremben, vagy cukrászdában. Hátul egy ajtóval találkozhatnak a vendégek, ami egy belsőkerthez vezet. Ott pár virágot, bokrot és fát és egy kis tavacskát talál az a vállalkozószellemű egyén, aki kint foglal helyet.

17Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Szer. Aug. 24, 2016 8:32 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Csak hallgatja a különböző ízesítések felsorolását elképedten és az a furcsa érzése támad, mint mikor föciórán kellett bemagolni, hogy melyik tájegységen épp milyen mezőgazdasági növényeket exportálnak vagy importálnak vagy termesztenek. Mondjuk azokat csak olvasni kellett és felmondani meg leírni, enni lehetett bennük. Pedig milyen szívesen járkált volna már gyapotföldeken vagy kóstolt volna citrusokat... esküszik, könnyebben megjegyezte volna, honnan származnak és mennyit szállítanak belőlük Európába és épp honnan.
De hát, nem ő szervezi az oktatást, sajnos...
Most viszont lesz lehetősége megkóstolni ezeket az isteni ízeket!
Csak tudja, melyik milyen is...
- A krém miben más, mint a sima?
Valahogy úgy érzi, ennek a beszélgetésnek át kellene térnie egy rendes beszélgetés-szerű síkra, ami nem involválja azt, ahol éppen vannak, amit épp tenni fognak vagy ami épp történik... de... képtelen megtörni a jeget, úgyhogy egyelőre muszáj sodródnia az árral és jobbára a fagyiról kérdezősködni...
A madarak felsorolásánál szintén csak néz, mint ahogyan a szarvasmarhafélék szoktak a frissen festett kapukra. Néhány név épphogy rémlik neki, valamelyik még nem is, szóval nagy részüknek nemigen tudja elképzelni a kinézetét. Azzal nyugtatgatja magát, hogy ő nem biológus, nem kell neki az összes létező díszmadárról tudnia...
Damiennek már inkább felcsillan a szeme, ő, annak idején, mikor még annyi ideje volt, mint amennyi most már nemigen van, hacsak nem nyaral, átnyálazott - na nem szó szerint - egynéhány enciklopédiát állatokról, növényekről, gombákról. A macskás-kutyások meg a gyógynövényesek voltak a kedvencei, de a madarasat is szerette. Az ilyenek hozták meg mindig is a kedvét az utazgatáshoz.
- Ááh, az én hollóm nem támad meg senkit! - jelenti ki enyhe felháborodással, bár eredetileg megnyugtatni akarta Victort, de mégis, olyannyira felidegesíti ez a feltételezés. csupa butasággal tompítják az emberek agyát. - Nem, miért tennének ilyet? Semmilyen állat nem támad, ha nincs különösebb oka rá, nem sérült és nagyon éhes, vagy nem veszett. Veszett hollóról pedig még nem hallottam. A hollók igen értelmes állatok, adott esetben még cirkuszban is alkalmazhatóak, be lehet őket tanítani különféle mutatványokra és igen engedelmesek, de... én barbárságnak tartom ilyen módon kihasználni őket...
nagy levegőt vesz, majd részvétteljes sóhajjal kifújja azt. Igen, néha túlságosan beleéli magát az állata védelmezésébe... vagy bármely más állatok védelmezésébe. De hát ha egyszer kegyetlen a világ...?
Kivizsgálás... Uhmm... remélem, a tüdőszűrésre gondolsz meg ilyenekre...
- Orvosi vizsgálatok... brr.
Reméli, nem fognak rákérdezni. Nagyon reméli.
Szerencséjére ekkorra már elértek az épületbe és Vic beljebb is tessékelte őket. Kíváncsian néz körül, aprókat beleszimatolva a helyiség atmoszférájába.
- Szépjónapot - motyogja rögtön, gyorsan, még mielőtt a cukrászok köszönnének rá és muszáj lenne szemkontaktust létesítenie.
- Jó napot kívánok - köszön udvariasan Dam is, először szólalva meg hosszú ideje.
- Hmmm, most úgy gondolom, nem kéne megint csokit választanom meg citromot, mint mindig, hanem ki kéne próbálni a legegzotikusabbakat...
- Talán egy... maracuja-pisztácia?
- Tökéletes. - Vajon ezt most akkor ki és hogy fogja fizetni...? - Na és te mit kérsz?
- Hmm - teszi egyik kezét csípőre, ahogy eltűnődve vizsgálgatja a feliratokat és színeket. - Akkor nekem tökéletes lesz egy mogyoró-csoki.

18Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Pént. Aug. 26, 2016 7:54 pm

Victor Goldhawk

Victor Goldhawk
Tünde Druida
Tünde Druida

- Sziasztok! - – köszönök a cukrászdában. A legtöbbjüket ismerem, talán csak egy-két új arcot látok. A személyzeten kívül nincsenek bent sokan. Egyik asztalnál ülnek ketten, meg egy másiknál egy lány egyedül. Közben Mina és Damien már a pultnál állnak és a fagyikat válogatják. Szinte látom az üvegen visszatükröződni Mina boldog arcát ahogy a megannyi édes és krémes finomságot nézegeti. Először ő választ magának majd végül egy kis gondolkodás után Damien is kiböki milyet kér. Én a magam részéről, nem is igazán törődöm a fagylalttal, kicsit leállok beszélgetni a dolgozókkal.
– Nagyon csinos a lány. Veled van? – lép oda hozzám a cukrász, akitől a receptet is kaptam. Magas, hosszúhajú, izmos fickó, napbarnított bőrrel. Tipikusan az a pasi, akit még én is hazavinnék, ha lennének ilyen érdeklődési irányaim. Egyébként a neve Alessandro és még régen költözött ide Velencéből.
– Áhh dehogy. Szerintem együtt van a sráccal. Vagy nemtudom, de nem akartam semmibe belekontárkodni. - válaszolok hasonlóan félhalk hangerőben, mint ahogy a kérdést kaptam.
- Pedig már sokszor elmondtam neked, hogy ezért ne aggódj. Tudod jól, hogy csak az a... – suttogását félbe szakítom.
– Ezt be se fejezd. – nézek rá mérgesen, majd végül nem bírom tovább, elnevetem magam. - Soha nem fogsz már megváltozni mi? – közben a barátaim már végeztek is a fagylalt választással, ezért rajtam volt a sor. Én is kiválastom magamnak a maracujat. Imádom azt a gyümölcsöt.
– Szerintem üljünk ki hátra, egészen kellemes ilyenkor.. – lépek oda hozzájuk. - Addig én rendezem a számlát, ti menjetek csak. – mivel nemleges választ nem fogadok el a részükről, ezért mielőtt bárki bármit tehetne, lecsapok a frissen kinyomtatott blokkra, majd miután elolvasom az összeget, egy kis plusz borravalóval együtt a pult mögött álló lány kezébe nyomom, majd vidáman indulok meg a kinti terasz felé. Remélem hogy Mina és Damien is követnek, mert gáz lenne egyedül üldögélni odakint.
A belsőkert pont olyan, mint ahogy emlékeztem rá, ezért nem bámészkodom, hanem az egyik asztalhoz, ahol négy szék van le is telepedek gyorsan. Majd belenyalok a fagyimba.
– Na eddig tetszik a hely? Milyenek az első benyomások? – kérdezem őket, ha megérkeznek.

19Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Szomb. Aug. 27, 2016 1:18 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Victor leáll csevegni az egyik alkalmazottal, aki... Meglehetősen lélegzetelállítóan néz ki. Ennek következtében Mina szépen meg is torpan, hogy elfordított arccal jó ideig bámulja, majd egyszer csak észreveszi magát s hirtelen elkezdi fésülgetni a haját olyan módon, hogy eltakarja az arca egy részét... ez persze nem akadályozza meg abban, hogy tovább admirálja a hosszúhajú hímpéldányt, különös tekintettel annak sötét hajzatára. Nem kell nekik még az asztalhoz menni. Majd ha Vic is ráér, mennek, minek itt sietni...
Nem egészen hallja, hogy miről beszélnek, így viszont beindul a fantáziája, hogy vajon miről is lehet szó. Mintha egy-két maga felé irányuló pillantást elcsípne...
- Szerinted miről beszélgetnek? - kérdi fojtott hangon Damient, amikor az a másik kettő elkezd suttogni.
- 99,9%-os eséllyel rólunk, szerintem...
- Ejnye-ejnye - csóválja alig láthatóan a fejét. - Pedig azt hallottam, társaságban nem illik su-su-sugdolkozni...
- Akkor te most mit csinálsz?
Ránéz Damre és annak huncut, nem épp sikeresen elfojtott vigyorára, majd oldalba böki. Victor ekkor elneveti magát, mire visszapillantanak, ám a barnásszőke srác már jön is és invitálja őket egy kinti ülőhelyhez.
- Remek! Sütni fog ránk a nap! - emeli mindkét karját a levegőbe Mina, majd boldogan kisétál. Néha túlmozgással leplezi a zavartságát, mint ahogy most is. Odakint egy ideig gyönyörködik az éppen kedvezően rájuk sütő fényben, majd, mikor már alig lát, letelepszik az asztalhoz ő is a többiekhez.
- Egész otthonos - Tökéletes neutrális válasz.
- Szerintem nagyon szép... - pozicionálja magát előbbre a székben, majd átveti egyik lábát a másikon, kezei pedig lazán lógnak a teste mellett. - Nagyon komfortos egy hely. És jók az illatok is. Hmm, ha hamarosan nem hoznak kaját, akkor... - ...az összes vendég megfullad a nyálában...._ -...akkor úgyis gondoskodsz róla, hogy hozzanak. Így aztán jól meg lehet fogni a vásárlókat.
- Szerintem ide már ki se engednek, ha nem vásárolsz. Szép kis aranykalicka ez - mutat rá mosolyogva a fiú, majd eszébejut, hogy most végül komolyan Victor fizetett helyette. No, remek, semmi gond, majd azt képzeli, hogy ő Mina barátnője. Úgyis hosszabbacska a haja...
Nevetni támad kedve. Legközelebb kétszer meggondolja, mielőtt belevonja Minát az extrém sportötleteibe...
- Na éss.... évközben nem hiányolnak innen, Victor? - kérdi, ahogy előrehajol és könyökét letámasztja az asztalra. - Vagy ez az első nyarad itt?

20Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Pént. Szept. 02, 2016 7:24 pm

Victor Goldhawk

Victor Goldhawk
Tünde Druida
Tünde Druida

– Igazad van abban, hogy ide már csak azt engedik ki aki vásárolt. Bár nem hiszem hogy bárki bejönne csak azért hogy ide kiülhessen, mikor a falakon túl meg ott az óceán, a szabadság és a gyönyörű kék ég. – mosolygok Damienre.
- Az ételeinket pedig hamarosan hozni fogják. Nincs sok vendég és ha sokan is lennének, akkor is gyors a kiszolgálás itt. Látszik, hogy máshol dolgozom. – nevetem el magam. - Pedig egyébként nem vagyok olyan rossz pincér, a főnök se panaszkodik, olyan sűrűn. Hetente maximum egyszer-kétszer. – remélem érzik a hangomon, hogy csak viccelődök. Szerencsére, annak ellenére, hogy nem ez a szakmám egészen jól helytállok benne. Bár volt már néhány necces helyzetem, amikor ráborítottam a vendégre a levest, vagy a sört. De szerencsére csak jót nevettek rajta.
– Egyébként évközben nekik sincs nagy forgalmuk, télen mikor hideg van, senki nem jár tengerpartra, szóval az a pár ember miatt nem éri meg nekik normál nyitvatartással menni. Ezért olyan sok munkaerőre sincs szükségük. Viszont jól gondoltad, ez az első nyaram itt és talán az utolsó is ha minden jól megy. – mosolygok a srácra. Tényleg nem tudok eligazodni rajta. Néha tök normális máskor meg olyan dolgokat mond vagy olyan képet vág, hogy legszivesebben egy kősziklával robbantanám le a fejét a helyéről.  Közben egy kellemes kinézetű pincérlány meghozza a rendelt fagylaltokat, mindet egy-egy kristálykehelyben. Hozzá szép, formázott nyéllel ellátott kanalakkal, középre pedig lerak egy kis háromágú tartót, amiben három kis tubus van. Mindben más-más -féle öntet található.
- Ez a ház ajándéka. – mosolyog ránk, majd vidáman ahogy jött el is megy. Én a magam részéről nem foglalkozom vele többet.
– Na és te Damien, dolgozol valahol?

21Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Szomb. Szept. 03, 2016 11:58 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Hmm. Damien elgondolkozva méregeti Vicet, udvarias mosollyal az arcán, mely válaszul szolgál a barnásszöszi mondandójára. Valamiféle hippi lehet. Vagy legalábbis olyasmi. Nem öltözködik ugyan úgy, mint ők, meg nem olyan naturalista... nagyon remélem...  - Valóban gyönyörű. - jegyzi meg. Na ő nem hippi, ellenben imádja a természetet, nagyon is.
- Akkor nincsenek túlterhelve - felel Mina, próbálván felvenni a beszélgetés fonalát, lényegében csak azért, hogy mondjon valamit.
Türelmesen várakoznak, hogy kihozzák a rendelt fagyijaikat - most komolyan, fagyira kell ennyit várni? -, közben udvariasan nevetnek az elsütött vicceken. Damien nagyon nem tud mit kezdeni magával, ami látszik is, próbálja ugyan titkolni, de időről időre tördelni kezdi az ujjait és forgolódni. A kilátás pedig tökéletes, mégsem bír megülni a fenekén. Valamit tenni kéne.
- Valami különös célja van az e nyáron összegyűjtögetett pénznek? Vagy csak amolyan... Mindig jól jön? - Esetleg egy többmillió dolláros ezüstgyűrű Minának? Egy nyaralás Hawaiira jövőre? Egy villa valami fancy tóparton? Ki nem mondott felsorolt kérdései valahol ott csillognak szemében a mosoly mögötti huncutságban?
Végre megérkezik, amire annyi ideje vártak. Egy lány sétál ki hozzájuk és teszi le eléjük választott finomságaikat, melyet éhes szemmel követnek. Ráadásul még ház ajándékát is kapnak.
- Köszönjük - mosolyog a felszolgálóra, majd Mina fojtott hangon megjegyzi:
- Sose tudtam, miért hívják ezt úgy, hogy a ház ajándéka. Ez nem egy ház. Mármint, jóval több, mint egy ház...
Damien figyeli a leányzót távoztában és feltűnésmentesen gondolatban ráncolja szemöldökét... Ám éppen, mire felépülne benne az elszánás, intéznek hozzá egy kérdést.
Visszafordul, nem túl gyorsan kapja oda a fejét, csak szépen módjával, és elgondolkozva végigsimít az állán. - Az elmémben, főként.  Igen, feltétlen muszáj volt egy ilyen elmés választ kiötlenie. - Egyébként solymászkiképző vagyok egy közeli településen. Már a mienkhez közeli - jegyzi meg mellékesen.
- Nekem is sokat segít a hollómmal.
- Hát azért... jelentősen más viselkedésű a két madár...
- Ahogy minden ember is.
- Így így. Hmm... Victor, mondd csak, nem tudod véletlen annak a lánynak a nevét, aki az előbb kihozta nekünk a fagyikat? Egyébként jó étvágyat.

22Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Vas. Szept. 04, 2016 9:36 pm

Victor Goldhawk

Victor Goldhawk
Tünde Druida
Tünde Druida

- Igazából most az egyetemre gyűjtök, nem akarom azt hogy a szülőknek kelljen pénzelnie. Van elég gondjuk így is. – bele kanalazok a fagyimba. - Később meg majd szeretnék valami saját vállalkozást.
Lassan kanalazom a megérkezett fagylaltot. Én a magam részéről nem használok rá semmilyen trutyit. Sokkal finomabb és egyébként is azok az öntetek, tele vannak cukorral. Nem szeretem a sok cukrot, árt a fogaknak is és egészségtelen is. Ráadásul növeli a kilókat is. Viszont a maracujának kellemes savanykás íze volt, ami valami édeskésebb dologgal kompenzáltak. Így egy kellemes elegyet kaptam, ami eléggé volt édes és savanyú is.
– Hát igazából ez egy kifejezés, meg ha eltekintesz a szolgáltatásoktól akkor mégis csak olyan mint egy kis házikó. Egy szép belsőkerttel. Kicsit római... – mosolygok a lányra. Hmm... Solymászat, érdekes hobbi, bár nem tudom abból, hogy lehet megélni. Nem hiszem, hogy olyan sok embernek lenne tanításra váró madara. Bár azért egy saját holló elég badass állat. Nekem csak egy macskám van, de az is többet van úton mint otthon. Amikor meg otthon van, jóformán csak eszik meg alszik, ha meg simogatni akarom akkor olyanokat fúj meg karmol, hogy egy tigris hozzá képest gyenge tavaszi szellő.
- Van egy hollód? Komolyan van egy saját hollód? – nézek kérdőn Minára.
– Hogy hívják? Fiú? Lány? Milyen nevelni? Kezes vagy engedetlen? – bombázom a kérdéseimmel.
– Ha jól emlékszem, talán Amy. De nem vagyok benne biztos. Ha gondolod kérdezd meg tőle, nem fog harapni. – Maximum ha megkéred. Damienre mosolygok.

23Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Hétf. Szept. 12, 2016 4:46 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Ez a sok odaadó gyermek, ki mindent magára vállal a szüleiért... - gondolja magában sóhajtva. Soha nem tud dűlőre jutni, hogy most ő önző-e valójában vagy sem.
- A szüleid mit dolgoznak?
Kiváló társalgásfenntartó kérdés. Általában mindenkit érdekel, mit dolgoznak a haverok/barátok szülei. Minától mindig mindenki megkérdezte, XY szülője mit dolgozik. Ő pedig soha nem tudta a választ. Úgy dönt most, elejét veszi az ilyen kérdéseknek és inkább megtudja... meg aztán, hátha éppen vadászok vagy extrémsportolók ők is, vagy más érdekes dolgot művelnek...
...de lehet, hogy csak eladók holmi boltban, mint a fiuk.
Áh, mért lennének azok, a nyári munka egy dolog, komoly munkákra azért érdemesebb dolgot szoktak űzni az emberek.
Bár, nem mindig...
Áh, ezek a negatív gondolatok.
- Őőőő.... - pislog párat, ahogy kérdésekkel bombázzák, s elvörösödik. Hirtelen holmi általános iskolában kezdi magát érezni. Vagy inkább óvodában, ott még ténylegesen kedvesen voltak vele és érdeklődők irányába... - Noss... khm... - vesz föl holmi hozzáértő tudósféle arckifejezést, ahogy egy témához érnek, amiben ténylegesen többet tud, mint Vic, mert hát az ő madaráról lenne szó - Hedwignek hívják, ez szerintem maga után vonja a nemét is - kuncog.
- Bár a mai világban... - néz az égre Damien, mire kap egy oldalbabökést, megrándul és elvigyorodik. - Szóval Amy. Hm. Talán megyek is és beszélgetek vele egy kicsit, biztos nagyon egyedül van - jelenti ki teljesen pókerhangon, már amennyiben van ilyen, kedvesen elmosolyodik és ugyanígy tisztán a döbbenten hápogó Mina arcába néz, majd föláll és int egyet, mielőtt elsétálna.
- Hogy.... mi... - néz utána értetlenül. Úgy érzi, kicsúsztak az irányítása alól a dolgok. De mintha fel se tudná már igazán fogni a történéseket. Lehet, hogy álmodik. Logikus magyarázat lenne...
Nagyra nyitott szemmel fordul vissza Victorhoz és úgy dönt, nem tehet mást, mint hogy majszolja tovább a fagyiját és próbál arra koncentrálni, miközben arca egyre csak vörösebb lesz...
Damien pedig beéri a leányzót. - Amy? - mondja magabiztosan, ám mégis kérdően. Magában persze nevet azon, hogy mit csinál, azonban egészen könnyedén tartja fenn az udvarias kedvesség arcát.
Nem álca ez. Ugyan már. Ha ügyes, akkor nemsokára nevethet, igencsak őszintén. És nem is egyedül.
Valahol azért kicsit önző és gyerekes, ezt meg kell vallani. De hát, aki egy ilyen leányzóval tölti ideje nagy részét... mit várunk?

24Hínárba estél? Empty Re: Hínárba estél? Szer. Márc. 01, 2017 2:11 pm

Ciel von Eisenschnittel

Ciel von Eisenschnittel
Felderítő Kapitány
Felderítő Kapitány

Nincs az az Isten, hogy én ezt leértékeljem most, ha esetleg valamelyikőtök visszatérne az oldalra, akkor természetesen elolvasom, s adok érte jutalmat.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.