Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Sigrun Hjörnson Csüt. Ápr. 25, 2024 10:17 am

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Ostara Kedd Ápr. 23, 2024 8:14 pm

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:14 am

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:12 am

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm

» Hóhajú Yrsil Bűvös Boltja
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:30 pm

» Ez vagyok én
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Ápr. 20, 2024 9:58 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

[Magánküldetés] Rote Fenster hinter den Wänden (V.I.Sz. 822. Nyár)

2 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Go down  Üzenet [2 / 2 oldal]

Nessaris Maera

Nessaris Maera
Kísértő
Kísértő

Lát Nessa némi feszültséget Franzon, de nem tudja hova tenni, hogy miért lehet. Biztos nem azért mert kettesben maradnak, amíg elmentek a többiek trollra vadászni sem volt ilyen... Elindul hát mellette a városba, és ahogy sétálnak, folyamatosan jegyzetel a fejében, hogy mi hol van: ott egy templom van, oda nem megyek, arra a piactér, ha valamit vásárolni kell, ... Aztán odaérnek Gedeonhoz, akiről egyből az jut eszébe, hogy milyen dolgos férfinak néz ki... Meg hogy vele mit csinálnának az emberek, ha ő is ugyanilyen göncöt hordana. Valószínűleg már nem élne. Milyen elcseszett egy világ ez. Viszont a kovács váratlan jókedve hamar átragad rá is, ahogy kissé meglepődötten, de mosolyogva hallgatja, ahogy üdvözlik egymást. Aztán hogy még ő is rátegyen egy lapáttal, előveszi a legjobb színészi képességeit, meg a kényes kislány hangját, és csípőre tett kézzel szigorúan a barátjára néz.
-Tényleg Franci, mikor mutatsz már be anyósomnak? Megígérted! - de ahogy vár a reakciójára, nem bírja sokáig, és elneveti magát.
-Bocsáss meg, nem bírtam ki. - teszi a kezét finoman a férfi vállára.
Gedeonhoz fordul, hogy vele is tisztázza a helyzetet: -Semmi ilyenről nincs szó. Még csak ma találkoztunk, és egyébként sem szerepelt a terveim között a házasság... Szóval te vagy Gedeon? - kérdezi, mintha nem lenne egyértelmű. Kicsit terelni akarja a témát.
-Azt hiszem most már értem, miért mindig hozzád járnak Franzék. Azokkal - mutat a kezére - biztosan jól megy a munka. Engem szólíts csak Nessának -teszi még hozzá, mielőtt modortalannak tűnne, és közelebb is lép hozzá egy kézfogásra.


_________________
Nessaris Maera

Ostara

Ostara
Próbaidős Mesélő
Próbaidős Mesélő

A kovács nem rejtett kajánsággal mérte végig újra Nessát miközben elégedetten bólogatott Franz zavarodottságában kivörösödött arcára.
- Gedeon Hoffmann, teljes valójában. - hajolt meg színpadiasan, noha igen komikusan hatott a kötényével és aránytalan alkatával. - A munka megy, ahogy az szokott menni. Nem panaszkodom. A várúr megbízásaival igen jól megkeresem a napi betevőt. De ezek a munkák, amiket a fiúk hoznak, mindig felcsigáznak. A pengék mesélni tudnak és az övéik sokszor dalolnak diadalokról. Szóval csak egyszerűen Nessa? Szeretem, ha egy hölgy azonnal keresztnévi viszonyra törekszik.
Franz csak a szemét forgatta, majd megköszörülte a torkát, hogy magára vonja a kovács figyelmét.
- A váltót a szokásos módon rendezzük. Történt valami a Pincékben, amíg elvoltam? - kérdésének sokat sejtető hangsúlyozására Gedeon előrébb hajolt, hogy a pult fölött kissé csendesebben tudjon válaszolni, s Nessának is intett, hogy hajoljon közelebb.
- Aztat mondják, hogy új feje lett a ketreceseknek, oszt újabban a félóriások fekete porával szedik meg magukat. - ekkor Franz egy alig látható mozdulattal egy aranytallért csúsztatott át a kovácsnak, aki kisebbik kezével fürgén el is tette és folytatta. - Acélcsöveket akartak tőlem rendelni, sokat, de megmondtam nekik, én olyant nem csinálok, mert a várúr azonnal a nyakamra állítaná a lovagjait. Az angyaltábort is többször zaklatták a napokban. Valami forr a falak mögött.
- Azt gondoltam én is. Szerinted van esély, hogy beleszóljanak a Vörös Rózsa ügyeibe? - aggódó tekintete elárulta, hogy önös érdekből kívánja tudni, Gedeon azonban csak megvonta a vállát.
- Vidd el Nessát oda. Had lássa, milyen szívélyes fogadtatása lehet a mi öreg kis városunknak. - kacsintott a kovács a nőre, majd hátrébb hajolt, jelezve, hogy nem kíván többet sugdolózni.
- Előtte még gondoltam körbejárjuk a várost, hogy szerezzen egy kis helyismeretet... - mosolygott szelíden a férfi. - Mit szólsz Nessa? Benne vagy még a városnézésben, vagy inkább megpihennél mára?
Ezzel a kérdéssel el is fordult a kovácstól, s intett neki, amint az felkapta a fegyvereket és besántikált velük a kohóhoz. Franz figyelme Nessára összpontosult, s látszott, hogy a két lehetőség mögött több is rejlik, mint amennyit szóba öntött.

Nessaris Maera

Nessaris Maera
Kísértő
Kísértő

-Miért a teljes nevemen mutatkozzak be, ha úgysem szólít azon senki? -kérdezi Gedeontól Nessa - -Azt pedig kifejezetten... öhm... nem szeretem, ha valakit a családjával egyenlőnek néznek. -teszi még hozzá. Magára nem is gondol, meg hogy családjának talán a csábdémonokat mondaná, akiknek nem szereti, ha a hírnevükkel megbélyeglyzik őt is, egyszerűen csak túl sok példát látott már az ellenkezőjére.
Franzzal együtt szintén közelebb hajol a kovácshoz, aki nem valami fejleményekről számol be a városon belül. A félóriásokról sok pletykát és legendát hallott már, de nagy sajnálatára még nem találkozott egyikükkel sem, nagy valószínűséggel pedig most sem fog. Azt viszont csak reméli, hogy arról sem fog sokkal többet megtudni, hogy mire képesek, ebben pedig már közel sem olyan biztos.
Nessa is csatlakozik a barátja aggódó tekintetéhez, amég Gedeon el nem tereli a témát, és tovább nem akarnak indulni.
-Tapasztalataim alapján a lakói legalább annyira meghatároznak egy helyet, mint az épületei. Egy ekkora városról pedig legfeljebb egy átfogó képet lehet kapni egy délután alatt, megsismerni lehetetlen. Rád bízom magamat Franz. -mosolyog a férfira, és a kezét nyújtja neki.
-Tudod mit? Menjünk a Vörös Rózsába. Mutasd meg, mivel nyert el ilyen fontos helyet a szívedben! - A kezét a férfi mellkasára teszi. Valamiért az ő megismerése jobban izgatja, mint a városé...


_________________
Nessaris Maera

Ostara

Ostara
Próbaidős Mesélő
Próbaidős Mesélő

- Legyen hát. - biccentett kurtán Franz, s elindult az egyik utcán. - Ahogy a szekéren is említettem, a Vörös Rózsa nekem a családot jelképezi. Édesanyám vezeti a helyet és igen jól vezeti azt. Meg van még a kendő amit adtam?
Lassan haladván egy forgalmasabb részére értek a városnak. A piactérhez közeledtek, s a kései szürkületben egyre több kézben jelentek meg a különböző méretű gyertya- és olajlámpások, csillogással terítve be Einburgot. Az árnyékosabb utcákban különböző köpenyes és jól öltözött alakok társalogtak, helyenként érmék koccantak össze, ahogy gazdát cseréltek és az élénk beszélgetések kakafóniája teljesen kitöltötte az utcákat. Időnként egy-egy ajtó mellett összeverődött csapat ráfütyült Nessára, hogy kifejezzék örömüket a nő láttán, s burkoltan invitálták egy kis "mókára".
- Bezárhattak a kofák. - magyarázkodott a démon társa. - Ilyenkor vigyázz az értékeidre. Engem loptak már meg úgy, hogy észre se vettem. Már majdnem ott vagyunk...
S valóban, a sok egyforma ház közül ott vol egy, amely egyáltalán nem különbözött a többitől, kivéve abban, hogy az ajtó mellett állt egy cserép, melyet vörös rózsamintákkal díszítettek.

Nessaris Maera

Nessaris Maera
Kísértő
Kísértő

-Ühüm. - feleli egy bólintás közben -Miért? - kérdezi elgondolkozva, miközben elkezdi a zsebében keresni. Nem is telik sok időbe, mire előkerül az a bizonyos vörös kendő. Ahogy a szeme ráugrik a belehímzett betűkre, akaratlanul is elkezd találgatni, hogy vajon mit jelképezhet. De ezúttal nem csak magában, mint ahogy a kocsin tette:
-Franz... Rózsa? - kérdezi bizonytalanul. -Mit jelent? - kérdezi a kíváncsi démon a monogrammra mutatva.
Ahogy az egyre inkább kihaló utcán sétálnak a lemenő nap utolsó sugaraiban, Nessa a szokásos halvány mosollyal az arcán élvezi a helyiek iránta érzett csodálatát. Csínytevésből az egyik ráfütyülő csopora rákacsint, csak hogy lássa, hogy elkezdenek-e vitatkozni, hogy melyiküknek szánta, vagy mit csinálnak. Természetesen Franz tekintetét kerülve próbálja kiviteleezni ezt a mutatványát, nehogy véletlenül is megbántsa őt. A figyelmeztetésére a figyelme nagyobb részét kezdi el az erszényére szánni, sosem jó azt elveszíteni.
-Szerencsére engem nem sokszor loptak még meg. Lehet, hogy csak a fantáziám csinálja, de mintha az utolsó pillanatban eltévedne a kezük, és csak a fenekemre csapnak. - kuncog halkan. Aztán belekarol Franzba, és kicsit nekitámaszkodik. -A te kezed hova fog tévedni?


_________________
Nessaris Maera

Ostara

Ostara
Próbaidős Mesélő
Próbaidős Mesélő

Franz láthatóan jól mulatott a neve kezdőbetűinek efféle értelmezésén, majd megrázta a fejét.
- Franz Rote. De neveztek Rose-nak is, csak az nem ragadt meg... Tudod, nem annyira férfias a Rózsa, mint a Vörös. A kendő arra az esetre fog kelleni, ha bementünk a Vörös Rózsába, hogy ha az ajtónállók aladékoskodnának. Ez a kendő jelzi, hogy nem kuncsaftként vagy ott, hanem vendégként.
Nessa kis mutatványa közben úgy tűnt sikerrel járt, s a legények nevetve kezdték el lökdösni egymást, bizonygatva a másiknak, hogy bizony rájuk kacsintott a szép hölgy.
Franz eközben valami teljesen másra figyelt, s csak akkor kapott észbe, amikor a démon nekisimult a karjának, akkor viszont szándékosan próbált nem a válla alá nézni. Az éjjeli lámpások fénye érdekes táncot lejtett az arcán, s mintha kissé még pirosabbra festették volna, egy pillanat erejéig.
- Az én kezem? Nem volna illendő ilyen korán... Khm. Én nem vagyok Hans.
Ismét megköszörülte a torkát, majd a rózsás cseréppel díszített ajtó elé állt, és hangosan kopogott. Az ajtó kinyílott és egy kisebb, szerényesen bútorozott előtérbe lépett a páros, ahol egy jól öltözött öreg férfi várta őket.
- Üdvözlöm újra, fiatalember. Kisasszony, kit tisztelhetünk szerény személyében? Barát, vagy vendég?

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.