Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Jozef Strandgut Kedd Márc. 26, 2024 7:29 pm

» Küldetés: Hogyan rajzolj határvonalat
by Wilhelmina von Nachtraben Hétf. Márc. 25, 2024 9:01 pm

» Rothadó kalász - Észak (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Robin Holzer Szomb. Márc. 23, 2024 7:52 pm

» Várakozás a semmibe
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Márc. 23, 2024 11:26 am

» Sötétségből a fényre.
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Márc. 23, 2024 11:23 am

» [Magánküldetés] Rote Fenster hinter den Wänden (V.I.Sz. 822. Nyár)
by Nessaris Maera Csüt. Márc. 21, 2024 7:14 pm

» Kyrien Von Nachtraben
by Kyrien Von Nachtraben Csüt. Márc. 21, 2024 1:33 pm

» Toborzó irodák
by Kyrien Von Nachtraben Csüt. Márc. 21, 2024 1:31 pm

» Kyrien Von Nachtraben
by Waldert von Dunkelwald Csüt. Márc. 21, 2024 11:42 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Audiencia [Armin Fairlight]: Before the chains...

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

Azrael

Azrael
az Égi Kovács
az Égi Kovács

Lehet hogy nem volt a legjobb ötlet Elathában ünnepelni meg a legénybúcsúmat. Saját magamnak szervezve. Egyedül. Valószínűleg úgy néztem ki mint egy szerencsétlen holdpapnövendék aki először van társaságban így inkább az alkohollal beszélget mint a helyi hölgyekkel, de sajnos a sötét tünde herceg túl sokat járt-kelt, hogy barátai legyenek. Vadidegeneket meg nem fogok megkérni, hogy rendezzenek nekem partit hogy az elmúló ifjúságomat sajnáltathassam, így viszont nem maradt más mint a szokásos program - legalább is a régi szokások szerint. Alkohol, meglehetősen tetemes mennyiségű. Most kivételesen drágább a szokottnál, mivel mégiscsak a nősülésem előtt álltam! Azt nem lehetett holmi olcsó sörrel megünnepelni. A nagyobb gond az asztalok között kecsesen szállingózó hölgyekkel volt, akik felettébb szerették volna magányomat enyhíteni. Igazából szokás is volt egy, de inkább három nő szolgáltatásainak engedni ilyenkor, de tekintve az eddigi életvitelemet, mi lett volna abban a különleges? Egyelőre fogalmam sem volt mivel fogom érdekessé tenni ezt az éjszakát, de kezdésnek kiürítettem a negyedik korsót magam előtt és kissé libikókázó szemtengellyel körbenéztem. Elvileg mindenki a testvérem itt, valaki csak kisegít...

https://questforazrael.hungarianforum.net

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

Fejemet az asztal lapjára támasztva sanda tekintettel méregettem az előttem heverő söröskorsót. Nagyon nem tetszett nekem a kinézete, olyan kis sunyi volt és aljas. Mint ha készülne valamire. Meredten bámultam és csak bámultam, készen állva arra, hogy bármi huncutságot is követ el, én megakadályozzam. A korsó peremén egy légy mászkált. Rohadjon el! Ha bele mer inni a piámba, én kinyírom, aztán elviszem egy nekromantához, feltámasztatom, és ismét kinyírom, aztán a hullájával csapom szét az összes többi legyet! A kis zümmögi rám nézett. Arcán gonosz vigyorral! Az anyádat! Mióta vigyorognak a legyek! Rohadjon le a tüdőd! Már ha van. Ha nem, akkor a fejed! Megrezegtette a szárnyait. Ez is készül valamire. Ez az egész helyzet kezd nagyon gyanús lenni. Mióta szeretik a legyek a sört? Hülye legyek. Nem, már az vagyok! De azok a repülő izék is nagyon hülyék. A kezem megmozdult, hogy felkapjam a sörös korsót. Erre az eltűnt!
- MI A BÜDÖS FRANC?!!
Ordítok fel rémülten. Valami mágia van ebben, esküszöm! Valaki eltüntette a sörömet! Vele együtt a legyet is, mondjuk. Nagy nehezen feltápászkodtam a földről, és megláttam az üres korsót, ahogy az a szék lábához gurult. Gurult...ezzel nincs baj. De valami határozottan nem stimmel. Gondolkoztam - próbálkoztam legalábbis- majd:
- KURVA LÉGY!
- Már az vagyok, de nem szeretjük, ha kurvának neveznek minket! Az sértő!
Csendült fel egy hang a közelemben. Meredten bámultam az elém szambázó két hatalmas mellre. Ezek mikor kerültek ide? Nem kéne valami testhez kötődniük? És mivel beszélnek? Azok a bimbók másra is jók? Lehet, hogy nem is bimbók, hanem szemek?
- Wow, csodálatos szemeid vannak édesem, mondtam már?
Beszéltem tovább is a mellekhez. Mit mellek, egész tejcsárdák, roppant...nem tudom. A lényeg, hogy méretesek voltak. Aztán egy fej úszott be a képbe. De hát, a fejek nem szoktak úszni, nem igaz? De ez...hirtelen megjelent! És még víz se volt a közelben! Azt aztán nem szenvedhettem volna. Akkor meg egy fej repült be a képbe. De...öhm...mit keres itt a fej?
- Hallod, fej, takarodjál már el! Én a mellekre fókuszálok!
Durr egy pofon a semmiből. Öhm, mi? Aztán távolodó léptek zaja. Hold Anyára, azok a seggek! Esküszöm, még egy homoszexuális is kitérne a hitéből ezeket a ringó idomokat látni. Na de vissza a fontosabb dolgokra. Söröskorsó. Üres. EZ A LÉNYEG, BASZKI! ÜRES A KORSÓ! ÉS AZ A ROHADT BÜDÖS REPKEDŐ ZÜMMÖGŐ KIS DÖG ITTA MEG!
- HOL VAGY, BASZKI, HOL VAGY?!
Ordítva álltam fel. Mindenki nézett rám. Körbe néztem. Bakker, nem vagyok egyedül. Egész szép társaság gyűlt itt össze. Amikor ideérkeztem, még üres volt. A tulajdonos valami olyat papolt, hogy csak két óra múlva nyitja ki a kocsmát. A torkához tartott éjgyiloktól meggondolta magát. Most meg...vannak vagy jó páran. Sok prostituált is, ez tény, meg sok iszákos, az meg még inkább tény. Aztán a semmiből meghallottam a zümmögést. Meg vagy te mocsok! Kapásból megfordulva rácsaptam az asztalra. A légy elrepült. A kezem meg megfájdult. Makacs egy dög - már mint az asztal, meg a légy is. MEGITTA A SÖRÖMET! Úgy éreztem, hogy mindjárt sírva fakadok. Ez...ezt nem akarom elhinni. Aztán megláttam a magányos alakot. Milyen elmebeteg üldögél rajtam kívül egyedül? Ez csak még gyanúsabbá tette a helyzetet. Ő küldte volna a sörömre a legyet? Már négy korsó pihent előtte. Már? Óh, nem: MÉG csak négy korsó. Ez valami bűzhödt anti-alkoholista. De a feje ismerős volt...nem, még sem. Szokásos self-feje van. Nagy nehezen odatántorogtam az asztalához, majd lecsúsztam a székre:
- Haver, mondd csak, hogy nem TE küldted azt a rohadt legyet a sörömre. Megitta a sörömet...
Pár könnycseppet elmorzsoltam, majd:
- ...és, nem tudom, mihez kezdjek. De figyeltelek téged néha, amikor még képes voltam felemelni a fejem. Egy self, aki iszik - ez nem ritkaság, én is folyton iszok. De hogy a nőket meg se nézed magadnak, ez eléggé fura. Ugye nem vagy...hogy is fogalmazzak...ferde hajlamú? És most nem arra gondolok, hogy szeretsz ferdíteni, és hogy a szemeid eléggé ferdén állnak már, hanem arra, hogy...ugye nem hajtasz a férfi seggekre? Csak jelezd, és én megyek is innen, farral hátat fordítva neked. Bár akkor meg a farkamat tartom feléd. Kényes szitu. Oldalazva? Az megoldás lenne? Mondd csak, TE hogy menekülnél el egy farokimádó férfitársad elől?


_________________
Audiencia [Armin Fairlight]: Before the chains... Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

Azrael

Azrael
az Égi Kovács
az Égi Kovács

Nem kellett sokáig várnom, hogy rám találjon az érdekesség. Ahogy a negyedik korsó alja az asztallaphoz ért egy férfi tette le magát nagy lendülettel mellém, szájából csak úgy dőlt a bölcsesség, amelyet csak a részegek értenek. Szerencséje volt, hogy épp készültem hasonló szellemi magaslatokra emelkedni, így csak felvontam a szemöldököm.
- Egy légy? Nem, én nem legyeskedem. A tündék szoktak mindenféle bogarat irányítgatni, főleg a druidák. A menyasszonyom például mostanában szokott rá, hogy lepkéket tart a haja körül. Biztos valami női praktika a szépség megőrzésére, nem mertem még rákérdezni. - feleltem, majd hirtelen az asztalra csaptam. - Tudod mit? Szerintem azt a legyet maga Amelie királynő küldte, hogy elrontsa a legénybúcsúmat. Csak célt tévesztett. Pedig azt hittem engem mindenki ismer, de úgy látszik a legyek még nem. De hadd vegyek neked kettőt helyette! - azzal magasba lendítettem a kezem, mire a kocsmáros, úgy emlékszem Alain hosszú léptekkel odasietett hozzánk. - Még négy korsóval. De azért utána se kényelmesedj el a széken, lehet hogy gyorsan vissza kellesz fordulnod.
- Ahogy kívánod, Armin herceg! - felelte ásítva, ahogy lassan sarkon fordult. Ásított. Valaki ásítani mert az én legénybúcsúmon.
- Hogy mi? - néztem vissza a férfira, gyorsan végigfutva arcának szabályos vonásait és ezüst hajának hullámait. Egészen hasonlítottunk, bár az én hajam inkább a hold sápadtfehérje volt, az övé a tükrök mögötti ezüstlap metálfénye. - Nem, nem vagyok ferde. A tekintetem meg főleg nem, négy sörtől biztosan nem. Mégis kinek képzelsz te engem! - mosolyodtam el. - Csak ma valahogy szebbek a korsók mint a nők, legalább is a legtöbb.

https://questforazrael.hungarianforum.net

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

- Nem legyeskedsz? Azt látom, a csajok legyeskednek körülötted, de Te aztán totálba lesza...izé, akarom mondani, szóval nem veszel róluk tudomást.  Így aztán ők várhatnak arra, hogy bekapják a legyet, vagy éppen valami mást, tőled aztán nem fogják megkapni. Pedig egy kis alkalmi légy-ott - már ha érted az elcseszett szóviccemet - azért igen csak fel tudja dobni a hangulatot. Aztán...hát, nem tudom, egyelőre más legyeskedős vicc most nem jut eszembe, de tudod, így részegen annyira jó csak dumálni és dumálni, nem érdekelve, hogy a veled szemben ülő egyed egyáltalán megérti-e a makogásodat, avagy sem...mert, miért is érdekelne?  Amúgy igen csak durva egy menyasszo....na várj, menyasszony? Uram isten!
Meredt tekintettel méregettem a velem szemben ülő alakot. A Hold Anya legyen kegyes hozzám, sose legyek annyira elkeseredett, hogy egy nőt feleségül vegyek, csak azért, hogy minden este legyen jó kis szex. Már mint, mi másért venne el ilyen fiatalon valakit is az elf? Mert, hát, tulajdonképpen mikor kéri meg egy férfi egy nő kezét? Amikor az övé már elfáradt.
- Hááát, haver. Nem tudom, mit kell ilyenkor mondani: részvétem vagy gratulációm? Választ ki, amelyik kell neked, a másikat meg felejtsd el. Remélem, hogy a nő megéri azt, hogy tudod...rabigába hajtsd magad. Majd amikor fakanállal fog kergetni téged a házban, és mindenhol kölykökbe botlasz, meg Ő elkezdi a kölyköket potyogtatni magából...rémálom.
Még egy kicsit meg is rázkódtam, csak hogy hatásosabb legyen a mondandóm, s közben azon gondolkoztam, hogy ez az alak igen csak egoista. Mi a francért érdekelné azt a bizonyos Amellére királynőt, hogy ez mi a francot csinál itt? Legénybúcsú? Ez? Nők nélkül? Csak a korsót szorongatja, meg talán a farkát, bár az utóbbiban nem voltam biztos, de azért nem fognék vele kezet, inkább kéz alatt intézzük el a dolgokat, vagy valami ilyesmi.
- Téged mindenki ismer? Az ego meg a békasegge alatt csücsül, mi? Részegen én is király módra leiszom magam, de Te azért szó szerint értelmezted. Tetszik a hozzáállásod...izé, szóval self uraságom.
Kész. Ez haláli. Kifogok egy alakot, aki valami nagy hírességnek képzelni magát. Ki ez egyáltalán? A költői kérdésre hamar választ kaptam. Uhm...na jó, ez...ez kissé félresikeredett.
- Áh, szóval Te lennél a herceg? Pff...tudod mit? Szarni bele. Ma este Te nem vagy senkinek a hercege, maximum ezeké az örömlányoké, és a söröké! Felejts el mindent, amit eddig beléd neveltek, meg miegymás. Ma este Te csak egy egyszerű szerencsétlen sötét elf vagy, aki épp arra készül, hogy egész életét szépen elfuserálja. De tudod mit? Ha megbocsájtasz, most egy időre lépek, dobok egy sárgát. És amúgy is...ma este legyél mondjuk valami más, ne Armin, arról mindenki úgy látszik, egyből levágná, hogy Te vagy a mi csudi kis hercegecskénk. A Roro név hogy tetszik?
Mosolyodtam el magamban. Csak magamban. Nem kell tudnia, hogy ki vagy mi is az a Roro. Remélem elfogadja a névválasztást, ha nem, akkor meg találjon ki magának valamit, de ma tényleg nem kéne hercegnek lennie. Ideje elvonatkoztatni attól, hogy uralkodó, meg ilyenek. Éljen egy kicsit a köznép között, élvezze a társaságunkat, aztán másnap felébredve a csini-vili palotájában talán még mosolyt is csal az arcára az a sok hülyeség, ami itt folyik. Meg sem várva alkalmi ivópartnerem válaszát, felpattanok a székről, és megkerestem a legközelebbi prostikát.
- Helló, szia szép hölgyem! - eresztettem rá a legszebb vigyoromat.
- Egy óra kétszáz váltó, ha nézni akarod, hogy mással csinálom, az száz váltó. Egy szájmunka 150 váltó, ha ketten akarjá...
- Hééé, ácsi-ácsi! Most csak beszélni akarok veled!
- Egy beszélgetés 50 váltó.
- Na meg az anyá...na jó, szóval, na, kéne nekem aszongya hogy...hmm...legyen három nő! Szépek és ha lehet, akkor selfek legyenek...vagy nekem aztán édes mindegy, nem nekem lesz! Van itt egy újdonsült sörcimbin, aki nagyon elkeseredett...Szegény nősülni készül, istenekre, ekkora hülyeséget! Na mindegy. Szóval fel kéne dobni a partyt neki!
- Csak nem a hercegre gondolsz a sarokban?
- Ő ma este Roro, egy egyszerű elf, semmi herceg, megértettem? Hadd élvezze az életet egy kicsit úgy, mint a köznép. Ha bárki is elkezdi őt másként kezelni, csak mert...az, aki, azt kinyírom, érthető voltam?
- Egy kinyírás 1000 váltó. Nehéz manapság a jó kurvákat pótolni.
Értetlen tekintettel bámultam vissza a nőre, akinek csak a melleit ismertem fel. Ő volt az, aki pofán vágott. Rohadjon el. Na mindegy.
- Szóval, akkor három nő egy éjszakára, az mennyi lenne?
- Huuu szivi, szerintem nincs neked annyi váltód!
- Nem is én fogom fizetni! Az az úriember ott! - bökök ujjammal Armin bátyó felé.
- Hát..végül is, megoldható. Az árt megbeszélem a lányokkal, tíz-tizenötperc múlva értesítünk.
Miután a lezüllött csatamén eltávozott, visszatértem az egyre inkább seggrészegség felé tartó Armin-hoz...akarom mondani Roro-hoz, és lehuppantam a székemre.
- S mondd csak, mi vett téged rá, hogy meggyűrűzzenek? Elkeseredettség? Halál félelem? Megfenyegettek? Amúgy...ki az a nő, akit megpróbálsz elvenni? Mindenesetre, sok örömet meg boldogságot cimbi. De legalább megértem, hogy ma miért a korsódat markolászod és nem a nők seggét....
Majd hátradőltem a székben, s a korsóm felé nyúltam. Huh...házasság. Ez rosszabb, mint Shea-val összezárva élni le az egész életedet. Haver, őszinte részvétem!


_________________
Audiencia [Armin Fairlight]: Before the chains... Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

Azrael

Azrael
az Égi Kovács
az Égi Kovács

Elképesztően sokat beszélt. Noha sok tapasztalatom volt már a részegekkel való kommunikációban még az ötödik korsóm vége felé járva nem egészen voltam azokon a szellemi magaslatokon, amelyeken ő járt.
- Áh, ha Lory megharagszik rám rosszabbat fogok kapni a fakanálnál. Inkább olyan érzés lesz, mintha egy ciklon elől futnál és próbálnád neki megmagyarázni, hogy üljön le egy kicsit, jobban jár ha beszélgetünk. Végül is egyszer meglékelte egy nekromanta koponyáját egyetlen nyílvesszővel, szóval nem igazán az a fakanalas fajta.
Gyorsan láttam neki a hatodik sörnek, hogy tartani tudjam a lépést a gondolatmenetével, ám még így sem nagyon értettem a következő eszmefuttatást.
- Hülyéskedsz? A saját nevem a legnagyobb duhaj fémjelző amit tünde kaphat! Nincs az az egyszerű self aki jobban mulatna, mint Armin Fairlight! Legalább is eddig még senki nem akadt, aki felülmúlt volna, de látom készülsz a babérjaimra törni. - vigyorodtam el kissé alkoholmámorosan, majd kihörpintettem a hatodik korsót és újra a kocsmárosnak intettem. - Valami erősebbet!
Mikor újdonsült cimborám felállt és az egyik helyi kurtizánt vette célba kezdett rossz sejtésem lenni. Semmi kedvem nem volt hozzájuk, bár a legtöbb névről ismert, de egyik sem nézett ki úgy, ahogy elvártam volna. Történetesen egyik sem nézett ki Lorynak, amin még a sör sem segített.
- Nem, egyik sem. Rosszabb, az összesnél. Szerelmes lettem. Bolondság, mi? De igaz! - feleltem a tünde férfinak, mikor visszaült mellém. - Hogy kit? "Szélleljáró" Lady Loreena Wildwindet, az Erdő Védelmezőjét! -feleltem felvágós vigyorral az arcomon.- Egyébként téged hogy hívnak? Már nem a hölgyek, mert ők gondolom 'Részeg disznó'-nak.

https://questforazrael.hungarianforum.net

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

- Áh, szóval ez a Lory nevezetű hölgyemény igazán kemény kezű asszony? Haver, én úgy érzem, hogy egyre jobban sajnállak. Persze, jó, ha egy nőnek kemény keze van, tovább bírja a...hm...munkát, gondolom én.
Jegyeztem meg merengően, miközben egy izomkolosszus női alak képe lebegett lelki szemeim előtt, aki egyik kezében egy kétkezes pallossal, a másikban pedig egy íjjal mászkál, olyan igazi amazonos stílusban. Bár, Armin elbeszélései szerint valószínűleg ha egy fakanállal esne nekem, akkor is rosszul járnék, és készülődhetnék arra, hogy életemet a továbbiakban zombiként éljem le. Zombiként vagy azért, mert a fejütéstől agyhalottá vállnék...vagy totálisan halottá. Az agyhalál képe még nem is annyira durva, hisz, lényegében ezt a becses szervemet nem is nagyon szoktam használni, főleg ennyi korsó sör után, meg hát, akkor legalább Shea-val nem is kéne sokat foglalkoznom, mindketten boldog tudatlanság sötét tengerében lubickolnánk és játszadoznánk boldog gyermekként. Az már viszont, hogy ha visszavonhatatlanul elhagyja az élet a testemet egy erőteljes csapástól, és valami csúnya neci feltámaszt engem, az már annyira nem vicces. Bár alkalmi ivótársam elmondása szerint a nőcike se nagyon szereti a hullagyalázókat, de....ki tudja? Szomorkásan néztem le a lábam közé. Azt is nyugodtan feltámaszthatnák valami csoda folytán. Működésileg nincs vele semmi baj, már mint, minden reggel/este vidáman ágaskodik és hirdeti a világnak, hogy még bizony, van benne erő bőven...na de, ez csak egy dolog. Amennyiben nem aknázom ki a benne rejlő potenciált, akkor aztán édes mindegy, hogy jó katonaként mindig készen áll az akcióra, lényegében semmi értelme nincs. Egy potenciállal rendelkező potencia, de legalább nem impotencia. Ez most inkompetens...igaz, hogy lényegében most ez a szó egyáltalán nem illik ebbe a kontextusba, de az agyamat kezdi elönteni az alkohol bódító hatása, és az, hogy mindenféle kontextus nélkül beszélgetek saját magammal, meg a farkammal, nem is tűnt annyira nagyon furcsának.  Az már inkább furcsának tűnt, hogy a kis ágaskodó ág odalent folyton ágált velem, hogy ideje lenne akciózni, mert hát van az a mondás, hogy szegény selfet még az ág is húzza, de jó ideje csak én húzom el a nótáját. Elhúzom a furulyám nótáját. Ez milyen kép már? Oh, istenkém, súlyos problémák vannak itt. Azt hiszem, hogy nem ártana Armin pénzén jól becsajozni, aztán hagyni, hogy másnap elmagyarázza Lory-nak, hogy még is, mi a francért költött annyit kurvákra? Mit csinált a legénybúcsúján? Már nem is szereti őt? Egy görbe este és már vagy húsz nővel lóg? Óh, persze, magyarázkodhatna, hogy megjelent egy self társa, és Ő vágta hátra a nőket...de vajon hinne neki? Hogy magyarázná ki? Egyáltalán, ezt a Lory nevezetű egyént érdekelné a magyarázata? Ha most itt a prostik mellei közé vetném magam, azzal bajt okoznék-e vajon az amúgy egész korrekt személynek tűnő Armin-nak? Ez nem igaz! A lenti agyam és a fenti agyam folyton háborút vív egymással, és közben a szívem meg...jó, az halott, ez most mellékes is, de nem tudom, hogy ezen megvilágítás után nyugodtan tudnék-e disznólkodni. "Éhes disznó makkal álmodik"...ja, de éhes makkal meg disznókat álmodsz! Aztán valaki felröfögött. A farkam. Roro röfögni is tud? MI A FRANC? Ja, nem, csak beképzeltem. Itt valami csúnya disznóság van készülőben...
- Aha, látom, nagyon durván tolod a partizást Armin Felláng, vagy mi a franc. A lényeg, hogy Armin...maradjunk ennyiben, a másikat már nehezebb kimondani. Bakker, most jövök rá. Miért van mindenkinek családneve, és nekem miért nincs? Uh...már mint, kellett, hogy legyen családnevem, nem? Mindenkinek szokott lenni. Nekem is volt...valószínűleg...csak elfelejtettem. Mert a család már nem ér számomra semmit. Elárultam őket!
Hajtottam a fejemet az asztalra, miközben Armin a következő adat piát kérte ki. Aztán jött a jelenet, hogy gyorsan felpattanok az asztaltól, hogy nőket szerezzek Armin bácsinak. Az indítékaim nem azok, hogy neki jó estét szerezzek, akárhogy is próbáltam a nőknek és magamnak is bemagyarázni, csak hogy a gondolataimat eltereljem alkohol okozta szomorkás gondolataim közül. Amire visszaértem, már csak halvány emlék maradt kirohanásomból. Ami még jobb, mire visszaértem, már ott volt két korsó barnás lötty, ami nem sörnek nézett ki, hanem valami tényleg erősebbnek. Vajon lesz olyan erős, hogy a hülye röfögit odalent elhallgattassa? Vagy éppen csak fel fogja tüzelni azt az izgató disznót?
- Röff-röff!
MI? Óh, ezt hangosan is kimondtam? Azt hiszem, hogy tényleg itt az ideje annak, hogy igyak, miközben a sörcimbin fejtegette ki a tévképzeteit a szerelemről ,meg egyéb marhaságokról. Belekortyoltam a nedűbe. Égetett, mint a rohadás! Mi a jó büdös poshadt vízbe mártogatott háromhetes vizihulla macska beléből csorgatott bélsárlé ez?! Egy kicsit köhécseltem, meg éreztem, hogy üt a motyó rendesen. Huh, ez tetszik!
- Hogy mi a nevem? Hát, figyi haver, ez egy hosszú történet. A külvilág felé Cynewulf a becsületes nevem, ami annyira nem becsületes, de hát névnek megteszi, nem? Ami ráad az egészre, hogy van egy csúnya kis bibi ide bent e...
Kopogtatom meg a fejemet...a korsóval. Elég keményen csapódik szépséges búrámnak, és egy kisebb szívrohamot kapok! NE! NE PAZAROLD A NEDŰT!
- KURVA!
Ordítok fel. Érzem, hogy valami lé csordogál le a fejemről. Hold Anya, add, hogy ez nem az a pia lesz az! Gyors leteszem a korsót az asztalra és letörlöm a csordogáló valamit. Megszagolom. Majdnem felköhögök az erős alkohol szagtól. Oh, baszki...
- Eh, szóval mint mondtam, van valami bibi és most nem az alkohol pazarlásra gondolok. Neked ott van ez a Lóri, vagy miszösz, nekem meg itt van egy bizonyos második egyén a fejemben, akit Sheatro-nak nevezek, vagy is hát Ő nevezi annak magát. Nem, a mesterem nevezte el őt annak, valami hülye indíttatásból kifolyólag, amire azóta se találtunk magyarázatot azon kívül, hogy első áldozatai nevének kezdőbetűit rakta össze. De hogy miért pont hét? Ne kérdezd, az hét szentség, hogy én nem tudom! Várj! Hét szentség? ÉS HÉT BETŰ? VALAMI BŰZHÖDT KERESZTÉNY VOLT A MESTEREM! Már mint még mindig a mesterem, nem csak volt, de az, hogy keresztény? EGY SÖTÉT ELF?! Óh, mamám...
Ismét az asztalra hajtom a fejem, a vállam rázkódik. Aztán rájövök, hogy még van piám.
- Na baszki, erre inni kell, hogy rohadjon le az összes felhő az égről, a Nap tűnjön el örökre és jöjjön el az örökös sötétség!
Kapásból kihúzom a korsó tartalmát, aminek hatására elkap az erős hányinger. Az, hogy ránézek Armin-ra, sokat nem segít az ügyön, így inkább elfordítom a fejemet és a következő másfél-két percet azzal töltöm, hogy próbálom visszaszuszakolni a kikívánkozó matériát oda, ahova való. Miután hősies győzedelmet arattam a saját testem önzően köcsög reakciói felett, ismét a hercegre tudtam koncentrálni.
- ...s amúgy ez a Lóri csaj hogyan is néz-e ki he? Csak hogy ha netán véletlen összeakadok vele...már mint futok...de én nem is szoktam futni. Szóval érted-e? Ha találkozunk...valami véletlen folytán. FOLYTÁN! FOLLYON MÉG A ROHADT PIA! CSAPOS! PIÁT MÉG IDE! Öhm...hol is tartottam? Szóval az a Szélleljáró...
Ennél a résznék halnak felkuncogtam. Furcsa szelek fújnak erre felé. Kicsit szellőztetni kéne az agyam. Meg hát, van egy másik fajta szél is, de azt úri társaságban nem emlegetjük...úh, még jó, hogy senki se hallja a gondolataimat.
- néni hogy néz ki? Csak hogy tudjam. Érted, ugye? Mert én nem. Mit beszélek én itt össze-vissza? Pff....jó buli lesz, én érzem. A gyomrom is érzi, hogy nagyon üres. Hol a pia? Hol a csapos? Most komolyan ki kéne nyírnom őt? Bocsi, néha túl vérgőzős vagyok, szakmai ártalom. Leginkább másoknak ártok, ha tudod, mire gondolok. Egy ártány vagyok...hogy az még is, mi a franc, ne tőlem kérdezd, én csak most kitaláltam ezt, mert kva kreatív alak vagyok. Néha. Máskor a kreatiizésitásom abban merül ki, hogy jókat tudok aludni szinte bárhol. Leginkább női mellekre hajtva fejem. De már jó ideje nem voltak mellesleg ilyen élményeim. Ez gáz, nem? Már mint, a mellek szilárdak, a helyzetem gázos. Még jó, hogy nem bélgázos. Az igen csak büdös felvillanásba vonná most ezt a...szituációt. Megint sokat dumálok, mi? Óh....édes farkam. Bár nem cukroztam be, így nem is biztos, hogy édes...de ez csak egy szófordulat volt. Mint most is, fordulat...fordulok!
Törzsből kifordulva figyeltem a mögöttem elhaladó két rezgő nagy pi...akarom gondolni, hátsót. Óh, azok az idomok! Minden lépésnél megrezzennek, mint a kocsonya. Elkap a vágy, hogy kapásból rácsapjak...csak mire odáig eljutnék, azok a popók elrezegnek előlem...és csak rezegnek és csak mennek.
- Szomorú röff... - sóhajtok fel hangosan.


_________________
Audiencia [Armin Fairlight]: Before the chains... Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

Azrael

Azrael
az Égi Kovács
az Égi Kovács

A monológot, amint a Cynewulf nevű újdonsült barátom előadott józanon is kihívás volt követni, de azt még ennyi alkohol után is kénytelen voltam észrevenni, hogy egy bárd tehetségével fűzte össze az elsőre érthetetlen szóáradatot figyelemreméltóan találó szópoénokkal. Azonban ennek az volt a hátránya, hogy fogalmam sem volt mit akart nekem elmondani, így igyekeztem kihalászni a szavai közül az értelmesnek tűnő kérdéseket.
- Hogy hogyan néz ki? - vakargattam meg a tarkómat, ám a mozdulattól három ujjam zsibbadt be így azonnal meg is bántam. - Képzeld el a leggyönyörűbb tünde nőt akit valaha láttál - és a Hold szerelmére most ne Amelie legyen az. Meg van? Most megmondom neked, hogy minden tekintetben alábecsülöd. A vörös hajától a formás lábaiig és minden ami közte van, mind jobb mint amit el tudsz képzelni. Hibáztatsz még, hogy el akarom venni? - vigyorodtam el az alkoholtól már kissé bárgyún. Fura, eddig még sosem volt hatással a mimikámra az, hogy mennyit ittam. - Ráadásul vadász, szóval gyors, fák közötti mozgáshoz van szokva. Hogy ez miért fontos? Nos, mert ez azt jelenti hogy hajlékonyabb mint bármelyik szajha itt. És erre megesküszöm, a hercegi címemet dobva rá! - dőltem hátra felvágós vigyorral, majd elgondolkodtam. - Habár ezt sose fogjuk tudni bizonyítani, mivel kizárt hogy leellenőrizheted. Szóval kénytelen leszel elhinni nekem. Viszont tényleg elég harcias jellem és nem igazán az a pátyolgatni való kislány. - egy ideig néztem az üres poharamat, majd magam elé húztam Cyne-ét (bár meg voltam győződve hogy ez valami felvett név lesz) és teletöltöttem. - Unalmas csak így a levegőbe inni. Nem akarunk játszani valamit? Bár ötletem nincs mit, szóval javaslatokat elfogadok.

https://questforazrael.hungarianforum.net

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

Csak ültem és bámultam Armin bátyót, ahogy kissé réveteg tekintettel próbálta a tarkóján véletlenszerűen felbukkanó kisebb-nagyobb tetveket levakargatni, akik valahogy mindig megjelentek a kocsmában üldögélő embereken, vagy elfeken, aztán megbánó arckifejezéssel hagyta abba a tisztálkodási metódusát. Megtudom érteni, hogy érez. Engem már vagy fél órája csipked egy rohadt dög, de túl lusta vagyok eltüntetni onnan. Vagy csak simán csíp már az, hogy három napja nem fürödtem meg - az esővizet leszámítva - és bizony, az az intenzív mennyiségű kosz, ami megragadt a hátamon, nyakamon, meg úgy nagyjából a testem minden területén, igen csak zavaró tudott lenni. Vajon Armin se fürdött már napok óta? Próbálja a tetvekre fogni az egész szituációt? Így hirtelenjében nem tudtam eldönteni, és lehet, hogy enyhén szólva is bunkóság lenne rákérdezni, hogy ugyan már, mikor fürdött le utoljára az újonnan toborzott ivócimborácskám. Így hát, miközben az élet és a tetvek fontos dolgain járt az agyam - vagy annak fájó helye - csak fél füllel hallgattam Lóri...akarom mondani, Lory leírása. Legyen Lórína. Neem, kissé egzotikusabb, a leírás alapján igen csak egzotikus hölgyeményről van szó. Lórínáá, jól megnyomott "á"-val, hogy tutkó legyen. A tetvek és a leendő feleségének névadási módszereinek kutakodását egy jól irányzott köpéssel szakítottam meg, amidőn is a számban még épp ott tartózkodó pia mennyiség egy szép sugárban távozott, épp hogy csak elkerülve Armax vagy Armin...valami ilyesmi fejét, és utána két percig csak köhögtem, miközben a társam rendületlen folytatta tovább a női bájak jellemzését. Oké, én megértem, hogy jó haverok leszünk még a végén, de az első beszélgetés során megosztani, hogy milyen szépen is néz ki az, ami a lába között van. Még hogy szerelem, mi? Most árulta el magát a kis huncut.
- Óh, neeem, egyáltalán nem hibáztatlak Ar...min, vagy max? Válaszd ki, én aztatat már nem tudom. Ha úgy érzed, hogy minimális hibát követsz el azzal, hogy feleségül veszed azt a nőt..
~...és minden jót, ami a lába között van...~
- ...akkor legyél Armin. Ha szerinted maximálisan nagy tévedés, akkor Armax...Apropó, melyik is most az igazi neved? Pfff...mindegy is, leszel Ar.
Fejeztem be gondolatmenetemet. Ma valahogy mindenkinek új nevet akarok adni - s közben csak magamban siránkozva sajnáltam, hogy Ar nem fogadta el a Roro becenevet az est idejére - és úgy éreztem, hogy ezt a szokásomat meg is kell tartanom, mert milyen unalmas lenne már az élet, hogy ha mindenki ugyanazt a rohadt nevet viselné évtizedeken keresztül? Hát nem? Előbb-utóbb beleunsz. Ha már beleunás...úgy látszik, Arar nem unt bele, hogy Lory teljesítményét ecsetelje most már az ágyban is. Ha így folytatja tovább, nemsokára az összes ágytitkukat megismerem. Amit nem nagyon akartam volna, hisz egy dolog, ha csinálja a self, na de amikor hallgatni kell azt egy aljas mód részeg társaságában, az azért már nem annyira szívderítő élmény. Szégyen, hogy Arrr hogy berúgott. Ellentétben én, aki a józanság mintaképe vagyok! Ennek a megállapításnak egy hangos böfögéssel adtam hitelességet, amire páran az asztalunk felé néztek. Ezekkel meg mi van? A böfi egészséges dolog! Inkább elől engedjem ki, mint hátul, nem igaz? Aztán...bajt érzékeltem! AR A ROHADT POHARAM UTÁN NYÚLT! MI A RÁK?! ÉS BELETÖLTÖTTE A TARTALMÁT A SAJÁTJÁBA! MI A BÜDÖS FRANC?! Mielőtt még reagálhattam volna, befejezte a manővert én meg tátott szájjal bámultam. Ezt a pofátlanságot! Hát még is, mit képzel ez? Ellopni a piámat? Belül egy kisgyerek felsírt, elvették a kedvenc játékát. Szüpp-szüpp. Meg fogom még ezt bosszulni! Úgy leitatlak téged Ar, hogy az valami hihetetlen!
- Hé, csapos! Két bazi nagy korsóval abból a cuccból, amit az előbb itattál velünk! A cimbi fizeti ittene! - böktem fejemmel az egyre kapatosabb Armin felé.
- Oké, itt a játékszabály! Ehhez több pia kell...hmm...nézzük csak, úgy is Te fizetsz, ősi sötét elf hagyomány, tudod Te is, hogy van ez. Mivel a drága cimbora nemsokára elveszti minden képességét arra, hogy a haverokkal kiruccanjon inni, ezért utoljára fizet mindenkinek jó pár kört, a régi idők emlékére. Tudod Te is, hát nem? Ha nem hallottad még ezt a törvényt, ajánlom, hogy holnap keress fel egy könyvtárat, bár mindenki tudja, hogy így van. Na, szóval: CSAAAPOOOOOOOS!
Ordítom el magam teli torokból. Mindenki felém néz. Mit néztek? Nem láttatok még selfet, aki ordibál és közben vigyáz arra, hogy a kapatos cimborája nehogy aztán aljas módon kijózanodjon? Heh...bunkók. A nők is erre felé figyeltek és közben elismerő tekintettel méregették a hercegecskét!
- Hé! Ő tabu téma! Lórinááá ki is nyírna titeket, ha rá mernétek emelni a csini kis kezecskéiteket! Helyette itt vagyok én! Minden nő álma!
Valaki a háttérben nem túl kedves módon bekiábálta, hogy "legfeljebb rémálma!". Anyátokat! De a nagy ordibálásra legalább a csapos felfigyelt és nem túl kedves ábrázattal a képén lerakta elém a korsó piát, Armin-nak meg úgy nyújtotta oda, mint ha rögtön rá akarna élvezni, hogy egy hercegecskét szolgál ki. A pofám leszakad....ez milyen negatív megkülönböztetés már? Megdöglesz csapos, erre mérget vehetsz! Be is fogod venni a mérget, az is biztos.
- Na, jó csapos uram, kérnénk egy korsóval minden létező italából. Vizet, tejet felejtse el, nem vagyunk mi marhák, hogy ilyen szerekkel éljünk! Tömény pia töménytelen mennyiségben! - rikkantottam fel.
Meg se vártam, hogy a fickó reagáljon valamit, Arr felé fordultam:
- Na szóval, itten van-e a szabályocskázás: meg itten vane hozzá egy érmécske is! - bár fél percig tartott, mire kihalásztam a zsebemből egy váltót, csak sikerült. - Nyah, szóval, én feldobom a levegőbe az érmét. Ha a fényes felére esik - mutattam meg neki a sok dörzsölődéstől fényesre kopott érmét - akkor Te iszol. Ha a másik felére, én iszok. Miután egyikünk lehúzta a piáját, elárul magárul egy olyan történetet, mementót, bármit, amit másokkal eddig nem nagyon osztott meg...Itt aztán kiadhatod a lelkedet, másnap úgy se fogunk emlékezni semmire sem, így hát, baj nem lehet belőle, nem? Vegyük ezt úgy, mint a bűzhödt keresztények gyónását. Tuti, nem?


_________________
Audiencia [Armin Fairlight]: Before the chains... Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

Vendég


Vendég

- Persze, ismerem jól ezt az ősrégi hagyományt, meg azt is hogyan ötölted ki ebben a szent percben. - vigyorodtam el, mert amúgy minden elismerésem az elfé volt ahogy még meg is magyarázta milyen jogon kellene nekem állnom az egész mulatozást. A valódi ok persze, hogy neki egy fityingje nem akadt, teljesen egyértelmű volt. De kit érdekelt, mindig gondosan beosztottam a hercegi regáliákat hogy az ilyen alkalmakkor mindig legyen hová nyúlni. Már pénzért, mielőtt valaki félreértené. - Ar... Ez az első becenevem az "őfelségén" kívül, és ezt is négy deci konyak után sikerült összehoznod. Mindegy, kezdetnek megteszi, de az Armaxot visszadobnám a feladónak, köszönöm alássan! Egyébként... - fordultam a felőlem nagylelkűen elhajtott kurtizánok felé. - ... ne hagyják a hölgyek hogy a drága fivérem elbizonytalanítsa őket a nagy hangjával, nem kompenzál semmiért, azt hiszem. - hunyorogva végignéztem az érmén (illetve lassan három érmén, de még volt bennem annyi önuralom hogy egybe tudjam szorítani őket) majd bólintottam. - Lesz bőven mit mesélnem, dob hát azt a váltót! És reméld, hogy sokszor esik a te oldaladra, mert ha kevesebbet mersz inni nálam annyit nem állok mint az az érme!

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

(mielőtt csalással vádolna a mélyen tisztelt olvasó közönség és Armin bácsi, roll-dice-online-on dobás eredmények: 2 - 1 - 1 - 2 - 1  s mivel a párosat választottad, így a sorrend adott Razz )

- Aljas rágalom! - csattanok fel, ahogy Armin megvádol azzal, hogy random törvényeket találok ki.
Bár, hogy mi az a rág-alom ,azt a fene se tudja. Azt tudom, hogy mi az alom és azt is, hogy mit jelent rágni, de van egy egész alom, ahol csak rágók vannak? Állkapcsok és egyéb eszközök, amikkel ezt a műveletet lehet elvégezni? És ki tenyészti őket? A rohadt állkapcsunkat úgy tenyésztették ki, hogy később tegyenek nekünk jó szolgálatot? Milyen egy elbaszott világban élünk mi....meg hát, tény és való, hogy nem volt rágalom és aljasnak sem volt az, mert semmi altáji testrészt nem emlegettek fel, és lábas sem volt itt, aminek alja lenne, s senkit se csaptak fejbe azzal a lábasaljjal hogy a feje aljas legyen. Sőt, ha már itt tartunk, akkor a hülyeségnek úgy látszik, hogy ma este nem volt se alja, se határa, meg egyéb olyan kifejezései, amelyek valamilyen szinten korlátozottságot és megkötöttséget jelentettek volna. Vagy is hát, megkötés volt. Ez a szegény alak előttem megköti majd a kezét és az életét és testrészeit egy nő bájos arcocskájának...öhm, nem, ez így nem helyes mondatszerkesztés. Szóval megköti a kezét a bájos, elbűvölő, igen csak harcias amazonnénivel. Én meg valakibe bele fogok kötni, csak hogy teljes legyen a kép és a zűrzavar, meg a képzavar. Tekintetem révetegen vetül a velem szemben lévő falra - még jó, hogy nem a hátam mögött lévő falra vetült a tekintetem - szóismétlés, óh de jó, hogy csak én hallom - mert az azt jelentené, hogy a nyakamat teljesen hátrafordították, ami egészségügyi szempontból igen csak káros lett volna. Meg hát, hogy tud egy ember/self tekintete bárhova is vetülni? Maximum vetődni, nem? Már amennyiben valaki a harc hevében kikapja a látószerveket és azzal játszadozik labdajátékokat. Oké, szóval elég a szemtelenkedésből, ez már szemenszedett rágalom, hogy én itt szemezgetek a hülyébbnél hülyébb költőinek nem nevezhető képekből, s közben még szemmel tartom Armin-t is, meg a képet is, csak hogy képben legyek. De ez az, hogy nem vagyok a képben, mert akkor nem tudnám kívülről a képet nézegetni! Akkor még se vagyok képben?! Hold Anya, ennyi képzavart egy helyen! De nem is képzavar, mert a kép nem zavaros, csak az én látásom és a gondolataim. Hogy jutottam már megint el idáig? Óh, istenkém...ez kezd gázos lenni.
- Óh, szóval ez most kihívás volt, hogy találjak még neked jobb beceneveket Ar? Hát, rajtam aztán ne múljon az ilyetén igényeid igénytelen kielégítése! Ha még többet iszok ebből a rumnak nevezett nedűből, és ismét képben leszek, de tudod, ott nem abban a képben...izé, hát szóval nem ott abban a képben....szóval nem ottban a kép...faszom - motyogom magam elé, miközben már vagy huszadjára akartam kimondani egy tetves mondatot.
Huhu, lehet, hogy tényleg hatni kezd a nedű? Szem nem marad itt nedvesen...szárazon. A lényeg, hogy nem marad itt olyan állapotban, ahogy nem kéne maradnia, mert ha úgy maradna, akkor valószínűleg mi látásproblémákkal szenvednénk, hogy miért, azt nem tudom, de nem is akarom kideríteni! Inkább maradjon minden úgy, ahogy az ki lett találtatva valami találékony feltaláló által, aki szerintünk Hold Anya, meg Hold Apa, a többiek szerint meg valami öreg csóka, nagy szakállal, s egyéb ilyen kiegészítőkkel fenn az égben, ahol szépen ücsörög a felhőből font trónján, és aranyos módon a kölykét áldozgatja fel, mert víg kedve van! Bár lehet, hogy nem volt víg, csak a világtörténelem legnagyobb mókamesterével van dolguk a keresztényeknek. Csórikámék. Mi gáz ez már?!
Armin kedveskedő megjegyzésére - miszerint én nem kompenzálok - körbenéztem, de senki se reagálta le úgy, ahogy én akartam. Ergó nem jelentek meg bögyös és mindenekfelett feslett puritánságukban mezítelen nők az ölemben, hogy vígan lovagoljanak, én meg vígan nyerítsek és úgy egyszóval mindenki víg legyen. Bár ez nem egy szó, hanem sok szó, de ki mondta azt, hogy ezekben a hülye hasonlatokban vagy mi a rákokban bármiféle következetesség kell, hogy legyen? Senki, ugye? Én legalábbis nem hallottam, így aztán nyugodtan játszadozhatok a szavakkal - ha már a farkammal itt nem lenne ildomos - és mások idegeivel, senki se fog leállítani azzal, hogy "Ne szavalj itt nekem, mert nemsokára szótlanul fogsz üldögélni, nyelvedtől megfosztva, mert már a fejünk fáj a szóáradatodtól." De ha ezt mondanák, akkor az én fejem fájna, mert túl sokat pofáznak, és még ők merik mondani, hogy én jártatom a lepcses pofámat túl sokat? Hipikrorita izék! Na, szóval azok a hipoakárkik, akik nagy képmutatóak a semmire fel, vagy le, a lényeg, hogy függőleges irány legyen és közben hiszik azt, hogy mindenkinél jobbak, miközben senkinél se jobbak, nálam legalábbis biztos nem, mert ha valaki nálam már jobb lenne bármiben is, az csak is hazudhat, hisz én mindenben jó vagyok, legfőképpen abban, hogy a saját fejemben olyan hosszú mondatokat kreáljak, amelyeknek meg aztán főleg semmi értelmük nincs, összefüggést ne is akarjon benne senki se keresni, kivéve egy hipoizé, aki ezt is megmagyarázná, hogy miért nem jó, én meg pofán basznám őt és elmagyaráznám, hogy ez miért is jó. Huh, szusszanás. Mondat vége. Fél óra után. Öhm, na, hogy is vagyunk-eh, kérdem én? Óh, Arr belement a játékba? A kis butuska. De meg fogja szívni. Gyerünk, érme, tedd a dolgod!
- Na, szóval, dobok egymás után öccör, asszem annyi elég lösz, ha nem, akkor meg te jessz...jössz. 'csába. Osztán na ezeket a dobásokat összegezzük, meg öccerezzük, és akkor egy szusszal el tudjuk mondani azt, amit nem is annyira akarnánk mondanija egymásnak, de ez már baromira nem számít, igaz? A lényeg, hogy igyunk és kiadjuk a lelkünk terheit, ha már a nők itt a puttonyunk terheitől nem szabadítanak meg minket, és itt helyszínen belünk terheitől megszabadulni igen csak gyalázatos lenne, a csapost elnézve, az élet terheitől fosztana meg engem. A bűzhödt bestéje!
Miközben pofázok és az utolsó szóhoz érek, hüvelykujjamra biggyesztem az érmét - bár ez is megérte volna azt, hogy egy jó fajta bárd leírja hősies küzdelmemet,- aztán felpöcköltem a levegőbe. Az érme csak pörgött és pörgött, a világ forgott, aztán amikor elindult lefelé, az idő meg belassult és figyelmet a fémes csillanást, s pont időben kaptam el ahhoz, hogy ne essen a földre. Anélkül, hogy megnéztem volna az eredményt, a tenyerembe csaptam, majd kinyitottam az előbb említett testrészt, amit most érdekes módon nem gyilkolásra és egyéb finomságokra használtam, s megmutattam Arcikának.
- Arcika, nem rossz. Arcos? H-arcos? Arcos vagy H-arcos típus vagy Ar? Vagy az az Ar-anyos háttérben meglapuló pasi? Eh, mindegy, az eredmény pedig: minő véletlen, Te mesélsz és iszol! Én meg élvezem az előadást!


_________________
Audiencia [Armin Fairlight]: Before the chains... Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

Vendég


Vendég

- Látom kreatívan osztod a beceneveket! - vigyorodtam el a spiritusztól kótyagosan. - Hát én téged minek hívjalak? A Cyne túl egyszerű, a Wulf túlságosan embernek hangzik. A Cyder meg túl találó lenne hozzád, nemde? - kissé bizonytalan szemtengellyel követtem végig, ahogy az érme ötször a levegőbe emelkedik, előbb a fényes oldalára, majd kétszer a másikra, majd ismét a fényesre és ismét a másikra esik. Felettébb érdekes volt végigkövetni, ahogy újdonsült kocsmacimborám alkoholtól irányíthatatlan ujjai fel-feldobják az érmét és el is kapják lefelé menet, pedig nem volt kis mutatvány. - A Hold szerelmére, igazad van! - töltöttem ki magamnak egy pohárkával. - De ez nem rum, minek nézel te engem, parti halásznak? Ez konyak, ráadásul jóféle! - olyan jóféle volt, hogy szinte égette a torkom ahogy végigcsurgott rajta, amitől elégedetten fújtam egyet. - Nos akkor, a történet. - tanácstalanul vakargattam meg az állam, mivel annyi, hercegtől méltatlan sztorim volt hogy nem is tudtam melyikkel kezdjem. - Voltál a Crystalfalls-i fürdőház megnyitóján? Ha nem az se baj, de gondolom el tudod képzelni hogy nem csak fürödni lehetett. Ha jól tudom egy egész pincényi bor csapra lett verve azon az estén, így, mondjuk úgy, nem akartam megsérteni a házigazdákat. - dőltem hátra, visszaemlékezve a rengeteg, de tényleg töménytelen mennyiségű szederborra, amit aznap elém hoztak. - A lényeg, hogy olyan részeg lettem a végére, hogy egyrészt kétszer fulladtam bele majdnem a medencébe, másrészt sikerült benyitnom a női gőzkabinba, és mivel rólam van szó annyira nem is akartak elküldeni. De ahelyett, hogy azt tettem volna mint a legtöbb férfi tenne ilyen szerencsés helyzetben elkezdtem törvénynapot tartani az ottani hölgyeknek, és a végére kis híján megalapítottuk a Köderdő női egyenjogúságáért küzdők csoportját, mielőtt Sharlotte észrevett és kiráncigált józanodni. A kiráncigáltat szó szerint kell érteni, ugyanis ezekben a kabinokban nem sok oxigén van, én meg olyan lelkesen szívtam be a gőzt hogy egy ponton egyszerűen elsötétült a látásom és elájultam. Természetesen a történeten szigorú titok övezi, mivel szerencsére az említett lányok egy pár benefíciumért megígérték, hogy nem mondják tovább senkinek - vagyis szerintem csak fél Mistwoods tudja. Most miért vágsz ilyen elégedetlen képet? Jó, tudom, nem volt annyira kínos meg annyira titkos se, de csak bemelegítünk. A jobbakat a végére tartogatom. Egyébként, csak egy tipp: Sharlotte kifejezetten jól néz ki és pont nagyon egyedül van mostanában. Ha szeretnéd hogy bemutassalak, megoldhatjuk. Csak ne nagyon bántsd meg, mert éjgyilkot döf az oldaladba! - nevettem fel, elé tolva a konyakosüveget. Józanon sose mondtam volna ilyet, ugyanis ha a Névtelenek egyik vezetőjét akarom keríteni, az én oldalam is kellően jó célpont lehet, hűségeskü ide vagy oda. - Te jössz!

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

~Kreatívan? Haver, Te még nem hallottál engem kreatívnak lenni!~
Jegyzem meg magamban, s szintúgy magamban csalódottan csóválom a fejemet. Hogy lehet azt képzelni, hogy ez az én kreativitásom csúcspontja? Ajj-ajj Arr, hát Te nagyon alábecsülsz engem, vagy inkább fölé, ha az intelligenciát nézzük. Ami mondjuk nem túl nehéz. Nem mint ha buta selfike lennék, de  mindig jó móka a hülyét adni, hogy aztán meglepődjenek, ha kecses eleganciával olyan dolgot mondok, ami mindenkit meglep. Meg hát, hülyéké a világ, és én bizony nem tervezek mást, mint hogy az egész világ ura legyek! Akkor legalább ágyba vihetem a legjobb nőket anélkül, hogy hercegi kincstárnak megfelelő váltót fizessek pár röpke, de mindenképpen örömteli percért.
- Maradjunk a Cyder-nél, ha már mindenképp elhatároztuk, hogy ezen napon bevezessük azon szokást, miszerint senkit se hívunk igazi nevén. Ez így fair, nem? Ezért vagy Fairlight, mert fair megvilágításba helyezed a dolgokat? Ki gondolta volna...
Merengek el magamban a családnevén, az érme pörög, az érme ötször pörög, ötször csapódik a tenyerembe, az eredmény adott, és Arr nem is késlekedik
- Felőlem lehetsz folyami-, és/vagy tengeri halász is, nem tudom, hogy ez még is, miképp változtat a dolgok mikéntjén - vonom fel a szemöldökömet. - Konyak? Hát haver, ha én elég ilyen konyakot nyakalok, a végén át kell keresztelnünk k.o.nyakká, mert én tuti, hogy kiütöm magam, ami lehet, hogy nem lenne olyan túl vidám egy népségi esemény.
Helyeslek bólógatólag...vagy is hát bólogatok helyeslően.
- Óh, igen, voltam a megnyitón...kissé kalandos úton keveredtem oda, meg nem is tudtam, hogy éppenséggel milyen eseményen voltam, s a végén tök meztelenül egy lánnyal és az igen csak idegesítő kísérőjével kötöttem ki egy medencében.
Felidézem az emléket, bár a képek halványodni kezdenek az idő múlásával és a pia fogyasztásával. Arra emlékszem, hogy az a Damien nevezetű egyén igen csak kellemetlen egy arc volt, a Mina nevezetű lánykát meg még pár esti alkalommal szívesen elnézegettem volna...magam alatt. Vagy akár előttem is. Meglepően csini pofikája volt. Csak kissé sápadt az én ízlésemnek.
~ Hát, mondjuk az arcocskája helyett mást is nézegethettél volna, de tényleg!
~ Ez meg ki a jó farkam hangja volt?~ - lepődök meg, miközben körbe nézegetek.
~ Eltaláltad, pont hogy az vagyok, Roro!
~ Behalok. Már neked is saját hangod van? Meg saját tudatod? Mi a rákos fészkes fene folyik itt? - kétségbe estem.
Tényleg mi a jó fene folyik itt?
~ Óh, nem, én nem létezek, mint tudat, csak annyira csúnyán matak részeg vagy, hogy már a saját farkaddal beszélgetsz, és érdekes módon ettől függetlenül követed Armin beszámolóját is. Igazából szerintem én most csak azért szólaltam fel, hogy a lelkiismereted legyek!
~ Arra ott van Shea.
~ Mi van velem?! Na engem hagyjál ki a farkaddal való erkölcstelen beszélgetésből, Te beteg, perverz állat! Esküszöm Cyder, hogy Te egyre jobban süllyedsz egy lefelé tartó spirálban, aminek a végén a motyogó bolondi státusz fog rád várni, aki egész nap a farkával játszadozik és piát szlapál. Ja nem, idáig már eljutottál. Undorító!~
~ Hát ez az, hogy egész nap velem játszik, még ha ez egy kissé költői túlzás is volt, de megragadtad a lényeget...
~....ahogy én szoktalak megragadni téged?~
~ Látod, pont ezzel van itt a probléma, hogy túl sokszor ragadod meg az alkalmat arra, hogy szorítgasd a nyakamat. Nem olyan vidám ám, mint ahogy azt Te elképzeled! Itt van sok jó nő, fektess már egyet gerincre, az Isten áldjon meg!
~ Isten áldjon meg? Keresztény lett a farkam? Annyiszor mostalak meg hetyepetye után, hogy azt hitted, meg vagy keresztelve? Nagyon gyorsan szokjál le erről a rossz szokásról, bűzhödt kereszténnyel nekem semmi dolgom sincs! Akkor inkább leváglak és jó messze elhajítalak!
~ Ez meg egy kibaszott szófordulat volt. A lényeg, hogy nagyon elkeseredett vagyok, és nekem aztán már voltaképpen édes mindegy, hogy mi, csak lyuk legyen! De ne a tenyeredből formált olcsó lyuk-utánzat, hanem ha lehet, női lyukak - azon belül mindegy, hogy mi, de talán a szemgödröt és az orrlyukat hagyjuk ki....de ha férfi, baszki, nekem már az se baj, csak legyen már valami éles bevetés! Hold Anya miért pont a Te lábad közé biggyesztett engem? Miért nem tudott mondjuk Armin farka helyére tenni! Szívesen cserélnék vele. Megkap minden jó nőt és elég csak egy vigyor...de nem, az a marha meg nem használja ki az alkalmat, hisz pont erről beszél! Sok mezítelen nő, mindegyik kapott volna az alkalmon, hogy befogadják a magját, de elutasította. Ő se jobb. Neki lenne alkalma, de nem használja ki. Te meg még csak alkalmat se keresel, csak keseregve bámulsz a nőkre! Mind a ketten totál töketlenek vagytok!
~ Ha így folytatod, én tényleg töketlen leszek. De amúgy meg mi a franc...?~
- Én most kajak a saját farkammal vitatkozok? - szisszenek fel meglepetten.
Aztán észreveszem, hogy az utolsó kérdés már hangosra sikerült. Szégyenlős tekintetet vetek Armin-ra, aki azt hitte, hogy a beszéde miatt vágok elégedetlen képet. Talán nem vette észre a közbe szúrásomat. Vagy csak tartogatja egy megfelelőbb pillanatra. Inkább csak bólogattam, hogy egyetértek vele, és igyekeztem nagyon józan pofát vágni, hogy nehogy véletlenül is eszébe jusson rákérdezni nem túl szerencsés közbeszúrásomra. Inkább rögtön le is csaptam a témára.
- Hát, haver, mit ne mondjak, ezen nem lepődök meg. Már mint azon, hogy törvény napokat tartasz. Néha lazíthatnál kicsit és nem csak a piálásra gondolok most...de ez legalább jól jött ki. Biztos mindenki számára emlékezetes nap volt, és itt az ékes példája, hogy a stréberkedés képes vicces helyzeteket is előidézni. Amúgy ez a Sharlotte milyen fajta? Az a bögyös, nagy mellű nő, szép nagy kerek hátsóval, amibe az egyszeri self élvezettel markol bele...vagy pedig a karcsúbb, kisebb mellű, de olyan feszes seggű nő, akinek a tomporán nyugodtan lehetne dobolni? Egyikkel sincs bajom, bár mostanában elkapott a hév, hogy megtanuljak dobolni!
~ Amennyiben a dobolás után szex is lesz, én erőltetném ezt a vonalat! Hajrá, vesd rá magad Sharlotte-re, ne hagyd elúszni ezt az alkalmat. Itt ajánlják fel neked a nőt, egyedülálló, valószínűleg self, kell ennél több?
~ Kussolsz vagy pofán verlek! Vagy is hát, nem pofán, hanem máshogy, de el leszel verve!~
~ Ne, csak kérlek, azt ne!~ - hangzik fel a fejemben a kétségbeesett kiáltás.
- Éjgyilokot dög az oldalamba? Egy bérgyilkos nőt akarsz rám sózni? Végül is, az egyik rossz vonzza a másikat, nem? Bár kissé rosszul venné ki magát, ha egy self bérgyilkos nyírna ki egy másik fejvadászt, de ha előtte meg én mártogathattam meg benne a...khmm...éjgyilokomat, szerintem már megérte, nem?
~ Éjgyilok? Milyen parlagi, triviális és szánalmas hasonlat!~
Aztán elgondolkoztam, hogy melyik történetet meséljem el neki a számos közül. Voltak pillanatok, amikor kirobbanó hévvel éltem, s jó pár embert, vagy elf-fajzatot sikerült megviccelnem....de egy emlékkép folyton az elmémbe ugrott, ahogy gondolkoztam, és éreztem, hogy ezt kell elmesélnem első körben, mert hát, végül is, ez most olyan, mint a keresztények gyónása, nem? És én úgy éreztem, hogy majd' fél évtized után valakivel meg kell osztanom ezt a kínzó emléket, ami folyton a lelkemet nyomasztja, bármennyire is igyekszem elfeledkezni róla.
- Ez a történet nem vidám, és ha utána itt hagyod az asztalt, vagy rám uszítod a népeket, az se számít. Ideje meglakolnom a múltbeli történtekért. Az egész egy ködös éjszakán kezdődött. A mesteremmel együtt mentünk küldetésre, de Ő csak megfigyelt engem, szokása szerint. Egy gazdag ficsúrt kellett eltenni láb alól Hellenburg-ban. Egyszerűnek kellett volna lennie, és az is volt az elején. Belopóztam a házba, a férfi egyedül volt otthon. Épp aludt. Könnyű célpont. Egy vágás a torkán s mellette egy papír fecni hagyása, jelezve, hogy a halála igazságos volt a múltban elkövetett tetteiért - milyen ironikus, nem? A baj akkor kezdődött, amikor nyitódott a szobája ajtaja, és két gyerek lépett be rajta. Voltak vagy öt-hat évesek...a gyerekei. Nem hallottam, hogy haza értek az esti csatangolásból. Ők ott álltak az ajtóban, a folyosóról beszűrődő fény az arcomra vetült, rájuk meg hátulról, aranyos ragyogásba vonva az alakjukat. Én ledermedtem. Nem számítottam rájuk. Láttam az arcukon, hogy látják apjuk holttestét és az éjgyilokomról csöpögő vért...el akartak futni.
Beleborzongok, tekintetem elfátyolosodik, ahogy újra átélem a borzalmakat. Arcomon pár könnycsepp csorog le.
- Nem engedhettem meg nekik. Pár öles lépéssel utol értem őket. Az éjgyilok nem kegyelmezett. Én sem. De nem ez a legrosszabb. Az apa holtteste mellől felszedtem a papírfecnit, a zsebembe gyűrtem, majd mielőtt elmentem volna a házból, egy kést megmártottam a gyerekek még ki nem hűlt vérében és a bejárati ajtó mellett hagytam. A feleségének perceken belül haza kellett érnie egy másik udvarhölgynél tett látogatásról, tudtam róla, és ha nem jönnek a gyerekek, nem is lett volna belőle baj. Elfutottam s megkerestem a legközelebbi városi őrt, a ruhámon található vérfoltokat eltakarva és ijedt arccal magyaráztam, hogy láttam, ahogy egy nemesi ház nyitott ajtajában egy nő leszúrta két gyerekét és utána az emeletre tartott. Az őrök elkapták a nőt, és másnap gyorsított eljárás keretében kivégezték nyilvánosan, hiába sikított a nő, hogy nem Ő tette...az elméje megbomlott a hármas gyilkosságtól. Én....én végig néztem, ahogy a nőt kivégzik, mert nem tehettem mást. Nem tudom miért mentem el megnézni...valami vonzott oda. Megöltem két gyereket, és egy nőt kivégeztettem, mert nem akartam, hogy a Mesterem megtudja, hogy kudarcot vallottam és nem figyeltem eléggé. Nagyobb volt a félelmem a mesterem verésétől, mint a lelkiismeretem....
Könnyeket töröltem le az arcomról, majd gyorsan a konyakos üveg után nyúltam és nagyot kortyoltam belőle. A nedű égette a torkomat, de még se annyira, mint a feltörni kívánó zokogás. Éreztem, hogy majdnem elhányom magam...nem tudom, hogy az emléktől, vagy a piától...de visszakényszerítettem.
- Tudod, nem voltam én mindig ilyen. Ártatlan gyerek voltam, mint mindenki más. Aztán meghalt az ikertestvérem, pár évre rá az apámat megölte egy nekromanta, és még csak a testét se találtuk meg, hogy eltemethessük. Aznap, amikor visszamentem a mészárlás helyszínére, talált rám a mesterem...megöltem magamban a gyereket és bérgyilkossá váltam, hogy megbosszuljam apám halálát. Mondd csak, Armin, most elítélsz engem? - nézek rá könnytől fátyolos tekintettel.
Addig nem folytatom a mese estet, míg nem válaszol. Lehet, hogy nem is kell folytatnom. Itt helyben kivégeztet. Kérem, tegye ezt! Túl sok fájó emlék....


_________________
Audiencia [Armin Fairlight]: Before the chains... Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

Vendég


Vendég

- Biztosan láttad már. Sharlotte olyan mint egy karcsú árnyék, mindig ott ahol a legnagyobb veszély van aki addig nem mozdul, míg nem szükséges, de akkor olyan gyors mint a szélben táncoló levél. De hát a Névtelen Árnyak egyik vezetőjétől el is várható. Bár, a karcsú nem azt jelenti, hogy lapos, áh dehogy. - kacsintottam rá. - Egészen kellemes vonalai vannak és meglepően hajlékony. Ezt... well, tapasztalatból tudom még régről. Bár el kell ismernem eléggé nehéz megnyerni, szóval csak akkor érdemes belkezdeni ha elég kitartó vagy. És észreveszed mikor kell visszahúzódni mielőtt véget ér az életed. - Ahogy elmesélte a történetet az alkohol vidámsága egész gyorsan csapott át melankolikus megbánásba, ahogy Cynewulf felelevenítette a tettet, amit csak így mert elmondani.
- Be kell valljam, nem erre számítottam. - dőltem hátra, végignézve a sötét tündén úgy, mint eddig soha: keresve benne a sötétséget és még homályos tekintettel is megtaláltam. Ott volt a szeme bogarában, ott volt az ajka körüli ráncokban, ott volt a tenyere vonalaiban, amit a fegyver nyele feltört. Egy gyilkos ült mellettem, egy különösen trükkös és gerinctelen gyilkos. Valaki, akit megvetettem volna, ha józan vagyok és börtönbe vetettem volna, ha a Köd-erdőben követi el a bűntettét. Így azonban Rudenz von Hellenburg gondja volt, és láthatóan jól elkerülte a sisakos királyt. - Most már kénytelenek leszünk annyit inni hogy holnap ne legyen az első dolgom kizavarni a kocsmából. Meg kell mondjam őszintén nem kedvelem a magadfajtákat, de nem gyűlöllek érte. Ott van a hajadban és ott van a bőrödben az ok, ami miatt az ilyeneken nem gondolkozol túl sokat és nem mindenki olyan erős, hogy az Átoknak ellentmondjon. Viszont ha jól emlékszem megint te iszol és mesélsz. - könyököltem előre a fejvadászt fürkészve. Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

Néztem Armin arcát az elbeszélés után. Igazából arra számítottam, hogy majd felpattan az asztaltól és tényleg kinyirat engem. Az jó döntés lett volna. Az herceghez, vagy egyáltalán bármilyen, erkölccsel rendelkező lényhez illő megoldás lett volna. A lelkem és tudatom egy része várta is, hogy ez történjen. Aztán, ahogy magamat ismerem, akármennyire is vágytam a halált, nem hagytam volna, hogy csak úgy, valami jött-ment hercegecske leszúrjon, így valószínűleg felvettem volna a harcot, amelynek során akár még Armin-t is megsebesíthettem volna, vagy - Hold Anya legyen kegyes - meg is ölhettem volna. Az rosszul jött volna ki, nagyon rosszul. Nem akartam őt bántani, igazából már senkit sem akartam bántani, de az, hogy másoknak szenvedést okozzak és hogy pénzért öljek, már annyira a lelkem és tudatom részévé vállt, hogy nem tudtam volna lemondani róla. Gyászos az az este, amikor az ember már annyira berúg, hogy egy frissen szerzett cimborája legénybúcsúját ilyen komor történetekkel rontja el, csak azért, hogy megtudja, még is, hogyan reagálnának az elfek rá. Szánalmas vagyok. De nem, úgy tűnt, hogy Arr a túl sok pia hatására el fogja felejteni az itt elhangzottakat. Így hát a korsó után nyúltam. A kocsmában enyhe füst terjengett, a lámpa fénye próbálta áttörni a mesterséges ködöt, s a pici lángocskák képe visszaverődött az egyszerű pléhpoháron. Elmerengve figyeltem azt az elmosódott alakot benne, aki visszatükröződött. Egy árny, egy olyan dolog, ami bármikor képes más alakot felvenni. Mint én. Egy örök alakoskodó és színészkedő egyén. Az lettem, amivé a világ nevelt lettem. Az lettem, amivé válnom kellett, hogy a magam módján túléljem. A világ romlott, erkölcstelen és alapvetően gonosz. Háború itt, háború ott. Ellenségeskedések, rasszizmus, a gazdagok dőzsölése és a szegények nyomorgása. A gazdag negyedek vakító pompája vetekedik a szegény negyedek agyagházaival, szeméttel telített utcáival, s toprongyos alakokkal. De, még ebben a szegénységben is, a lakosok jobban élik az életüket, mint a gazdagok. Nem jobb körülmények között, hanem jobban átélik azt, hogy mit jelent élni, míg az elkényeztetett úrificsúroknak az a legnagyobb problémája, hogy  hétfogásos reggeli mellé milyen bort igyanak és melyik cselédlányt döngessék meg - akár akarja, akár nem. Legtöbb esetben az utóbbi.
~ Óh, Cynewulf, az erkölcsösség és tisztán látás dicső lovagja. Aki igazából a legszánalmasabb mind közül, és tudja ezt...de tenni nem tesz ellene semmit. Simán feladhatta volna a bérgyilkosi munkakörét, lehetne egyszerű gazdálkodó, vagy visszamehetne Nebelwaldba, hogy ott találjon munkát magának. Visszamehetne, hogy meglátogassa rég nem látott anyját, ápolja Kristen sírját, s apja üres végső nyughelyét. Hogy vigaszt nyújtson egy nőnek, aki elvesztette a családját. Találhatna magának feleséget, nevelhetne gyereket. Bármelyiket megtehetné, akár még most is. Csak amnesztiát kéne kérnie, vagy csatlakoznia a Névtelen Árnyakhoz, hogy ha akarna és ha lenne gerince hozzá. De egyiket sem teszi, mert élvezi azt, ahogy magát sanyargatja, olyan okokból kifolyólag, amelyeknek nincs értelme és mostanra már teljesen irrelevánsak. Az apja megölése felett érzett dühéből fakadó bosszú hadjárata túl hosszúra nyúlt s közben a végső célhoz egy lépéssel sem került közelebb. Tudja, hogy hol van a gyilkos, még sem lép semmit, mert fél szembenézni a múltjával. Nem is a múltjával, hanem azzal az ürességgel, ami akkor fogja várni őt, amikor végre ott áll a nekromanta kihűlőben lévő teste felett, látja, ahogy az élet eltávozik az íriszéből...s rájön, hogy a bosszú értelmetlen volt és semmit sem oldott meg. Nem hozta vissza az apát, nem hozott lelki békét. Így aztán továbbra is sebzett lélekkel s mindenféle további cél nélkül fog bolyongani a világban, egyre jobban lecsúszva, s romlott erkölcsének omladozó faláról szánalommal nézegeti majd az előtte elhaladó népeket. Vágyódva közéjük, hisz senki sem termett magányra, de nem tud közelebb lépni hozzájuk, mert szépen lassan rájön, hogy egy stigmát visel. Egy sebet a lelkén, ami nem engedi, hogy normális életet éljen. Nappal az áldozatairól álmodik, s néha sikítva ébred fel, gyöngyöző testtel, s kapkodó lélegzettel. Esténként az árnyakban álldogálva keresi a következő áldozatot, hogy adjon még egy kicsit a saját bűnlajstromához, hogy minél több áldozatot láthasson álmában. Önmagam kínzója. De a sebek, amelyeket magán ejtett, gyógyíthatóak...de a lépéseket önmagának kell megtennie, de képtelen rá, hisz már túlságosan is mélyre merült az önsajnálkozás futóhomokjában, s ahogy egyre jobban kapkod, úgy süllyed egyre lejjebb és lejjebb, míg végül a trutyi teljesen ellepi és Ő szépen lassan megfullad. S utána mi marad? Semmi. Egy hulla. Jelentéktelen, senki sem emlékszik rá, senki sem törődik vele. Tökéletes eledel lesz a dögevőknek. Ez lenne hát Cynewulf, hölgyeim és uraim! Hódoljatok az Önsajnálkozás Császára előtt! Térdepeljetek elé, csókolgassátok a kezét....vagy kötözzétek meg és mutogassátok cirkuszban, ahova való!
Sheatro epés megjegyzései nem tettek túl sok jót nekem, s csak rávilágítottak arra, amit nem voltam képes magamnak megfogalmazni. Legalábbis nem ilyen cikornyásan. Úgy látszott, hogy Shea egy költő. Tehát lényegében tényleg egy költő veszett el bennem - s nem csak képletesen. Ez hatalmas előrelépés volt az alkalmankénti gúnyos megjegyzésekhez képest. Már egész monológokat képes volt előadni. Fejlődőképes egy mocsok és egyre többször találnak rá a fájó pontjaimra. Önmagam kínzóját hordozom magamban. És akkor még csodálkoznak, amikor azt mondom magamra, hogy "szánalmas"? De ideje ismét alakoskodni és színészkedni, elhitetni a világgal, hogy egy féleszű bolond ül vele szemben, ajkán gyermeteg vigyorral, értelmetlenség egész hadát ontva a szájából. Higgyék azt, hogy én vagyok a legboldogabb self, a legnagyobb mókamester, s higgyék a szememből potyogó könnyekre, hogy örömkönnyek azok. Hátha egyszer elhitetem magammal akár csak egy fél percre is, hogy ez én vagyok. Talán. Egyszer. Valószínűleg inkább soha.

Összedörzsöltem a tenyeremet és vidáman csillogó szemmel vizslattam Armin-t, miközben a korsót magamhoz húztam, s jó mélyet kortyoltam belőle. A nedű égetően hasított végig a torkomon. Ha volt is benne szőr, az most teljesen biztos, hogy elporladt. Aztán végül leérkezett a gyomorba, s mint ha ezernyi apró robbanással ünnepelte volna meg, hogy bizony, elérte a rendeltetési helyét, és most már igen csak vidám, s mint a vidám folyadékok jellemzője, ugrándozott és mókázott. Ergo, elkezdett kavarogni a gyomrom. Fene ebbe a beste nedűbe. Hogy a fenébe képesek ezek meginni ezt? Halkan köhécseltem egy sort, amit lényegében még szerintem három mérfölddel arrébb is hallottak, s pár aljas könnycsepp gördült le a csini pofikámon. Hápogtam még, hogy a lehető legtökéletesebb módon érzékeltessem azt, hogy rohadt ütős egy motyó ez.
- Nyoh, nézzük csak. Második menet, második történet. S midőn az édes nedű lecsorog a mesélő torkán, enyhe válaszreakcióra késztetve őt, az elméje ködös tengerében egy újabb frappáns történet készül arra, hogy gyanútlan áldozataira vesse magát. Készülj hát, óh, Armin Fairlight herceg, a vidám selfike népség nem túl vidám vezetője, ki most talán gyanakodva figyel engem. Nem kell gyanakodni, nem kell keseregni....mondjuk hogy miért keseregnél, azt nem tudom, de azért előre figyelmeztetlek, hogy ne keseregj. Jó lesz az a házasság. Lesz majd egy szép lányod és egy szép fiad, akiket a gyönyörű feleséged fog felnevelni, s bizony-bizony, ki fogják sajátítani maguknak azt a két szépséges emlőt maguknak, mik oly' csodálatosan libegnek tökéletes testén! S mielőtt még arra gondolnál, hogy megsértődsz rám ilyetén megfogalmazásomért s közvetlenségemért, ne feledd hát, Óh, Self Herceg, az Átkozottak Királya, az Élet Császára, hogy Te osztottad meg velem Loreena Wildwind testi bájait. Már mint nem úúúúúgy osztottad meg, mert az már édes hármas lenne, amibe egyikünk se menne bele - s mindenkinek meg is van erre a jó oka, nekem történetesen az, hogy még élni akarok - hanem csak úúúgy osztottad meg, hogy mézes-mázos szavaiddal körbeírtad a testét. Ahogy gondolom a nyelveddel is körbefuttattad párszor. De ez már ágytitok, amihez nekem meg aztán főleg nincs közöm. De ha van pár jó tipped, én bizony szívesen hallgatom, talán egyszer azzal a szépséges Sharlotte-val kipróbálom. Na, de nézzük csak a történetet, aszongya hogy...
Töprengő arckifejezés. Állammal megtámasztom a kezem. Nem, kezemmel az államat. Az áll leesik, hangosat koppan a földön. Nem ez se történt meg. Szóval. kezemmel államat támasztom, fontoskodó arckifejezés. Mint ha szorulásom lenne. De nincs az. Eléggé érdekes kép lehet egy külső szemlélődő számára. Számomra nem, mert nem látom bárgyú képemet. Ahogy az emlékeim tengerében lubickolok és majdnem belefulladok, eszembe jut valami.
- Egyszer volt, hol nem volt. Túl a Mocsárvidék förtelmein túl, ahol a kurta farkú földműves kúr. Hetedhét mérfölddel a...na, szóval tök mindegy, valahol történt egyszer, hogy egy vidám selfike, enyhe alkoholmámorban szenvedve - vagyis hát nem szenvedve, hanem teljes mértékben örülve neki - bebattyogott egy bordélyba, mert hát lehet, hogy a kurta farkú földműves ott kúrogatott, de neki már napok, sőt mi több, hetek óta nem volt semmi szerencséje egy szép nő idomaihoz s a lábai között heverő Öröm Barlanghoz. Így hát, teljesen megnyerő külsejével és lehengerlő modorával lépett be a bordélyba. Mint elképzelheted, meglátva toprongyos öltözetét, s enyhén koszos bőrét - hisz előző este elkapta egy csúnya vihar, az egész út sáros volt, satöbbi satöbbi...hát nem nagyon rohangáltak oda a mezítelen, tejeskannányi mellekkel megáldott nők, hanem mindenki csak furcsán nézett rá. "Hát ez meg mit keres itt?" - kérdezgették magukban - vagy hangosan. Ahogy akinek kedve volt hozzá. "Én ehhez hozzá nem nyúlok." - folytatták tovább, ki gondolatban, ki hangosan. Aztán megjelent a mádám. Testes egy nőszemély volt, aki olyan terpeszben mászkált, mint ha legalábbis egy ló tette volna magáévá. Bár eléggé elkeseredett egy ló lehetett, ha erre a nőszemélyre nem csak hogy szemet, de farkat is vetett. Lényegében tényleg a világ legcsúnyább nőszemélye volt, akit a mi hősünk látott, de hát nem is őt akarta ágyba vinni, hanem valamelyik szégyenlős kis nőcikéjét, aranyos kis mellekkel, szép tomporral ,s hamvas bőrrel. Így hát, kicsapta az erszényét az asztalra, s bizony hallani lehetett, hogy abban biza' Hold Anya, csilingelt jó pár váltó. Na ennek hatására a nők rögtön máshogy kezdtek nézegetni a hősünkre. A szakadt csövesből hirtelen egy dali herceg lett, csillámlóan fehér mosollyal, aki épp most vágtatott be fehér unikornisán, egy szál ágyékkötőben, ami nem takarta el dagadozó erényeit. A mádám mogorva arckifejezése a világ legszebb mosolyává változott - eltekintve attól a ténytől, hogy volt vagy két foga, azok is a szája két ellentétes oldalán - s a hamvas kis szüzek - akik már vagy háromszáz menettel azelőtt elvesztették ezen erényüket - is közelebb húzódtak hozzájuk. A hősünk hanyagul a mádám kezébe dobta az erszényt, aki nem is figyelte, hogy mi van benne, csak érezte, hogy az bizony igen csak lehúzza a kezét. Arcán mohó mosollyal biztatta a betoppanó selfet, hogy akár az összes lányát is ágyba viheti, csinálhat velük, amit akar - a bántalmazáson kívül, mindenre kaphatóak. A történet főszereplője csak egy lánykára vágyott. Arca a legangyalibb volt, amit valaha is láthattál. Mélykék szemeiben ártatlanság tükröződött. Dús ajkai csókra termettek, elegáns arcvonásait egész nap nézegette volna az ember. Karcsú volt, kecses. Nem voltak nagy mellei, de a selfnek nem is hiányoztak. Tökéletes alakja volt, és valahogy más volt, mint a többiek. Új lehetett talán. Még nem nyomta az ágyhoz ezernyi izzadt férfi test, hogy örömüket leljék hamvas kis....hát, örömüket leljék benne. Így őt választotta ki a férfi. El is vitte a szobába. A lány szégyenlősen vetkőzött, hősünk türelmesen várt, bár a férfiassága már igen csak ágaskodott. Végül lekerült a leányzóról minden ruha, s ott állt, szégyenkezve, egyik kezével eltakarva tökéletesen formás idomait. Ezek után, csak vidám befejezése lehetett volna a dolognak. De aztán a mádám betoppant, kezében azt az erszényt tartogatva, amit alig pár perccel előtte a self dobott a markába. A váltók helyett csak ócska, rozsdás fémdarabok csilingeltek benne. A self reménykedett, hogy legalább belekezdhet az akcióba, mielőtt észrevennék a csalást. A mádám hősünkre rontott, aki az útjába taszította a mezítelen lányt, menet közben azért elég időt hagyva magának, hogy ujjai kis melleire fonódjanak, s midőn a lány blokkolta a testes nő útját, a főszereplő kecses eleganciával vágódott ki a szélesre nyitott ablakon, hogy hangos nyekkenéssel, mezítelen érjen földet egy emelettel lejjebb, az udvaron. Az utcán ekkor haladt el egy idős nőkből álló diskuráló csoport, akik épp az aktuális pletykákat beszélték ki magukból. Aztán meglátták, hogy az égből meztelen selfek potyognak, s olyan mohón pillantottak a hősünkre, hogy a férfi megijedt. A ráncos nénik eldobták botjaikat, amire támaszkodtak, s menet közben ruháikat rángatva rohantak feléje. Na jó, nem. Csak szörnyülködve álltak ott, keresztet vetve, és nem túl kedves szavakat kiáltozva. A self mélyen meghajolt előttük - a hátsóját mutatva feléjük - s vígan lógó farkával intett búcsút nekik, majd olyan meztelenül, ahogy az anyja méhéből előmászott, nyargalt végig a falun, menet közben még jó pár ember előtt elhaladva. Végül elért az erdőbe, ahol megtalálta az elrejtett dolgait, gyors magára kapott pár ruhát, s vígan fütyörészve ment tovább. Még évekkel később is mesélték a faluban az estét, amikor selfek potyogtak az égből. Később már úgy alakult a sztori, hogy futtában jó pár nőt megerőszakolt, s amilyen butuskák a falusi népek, ez mélyen beleivódott a köztudatba és mindenki elhitte, hogy ez tényleg így történt. S hallani, hogy egy-pár elkeseredett idős nénike, akinek már jó pár éve nem jutott semmi akció, a bordélyház előtt térdepelve imádkoznak, hogy jöjjön el ismét a csodák estéje. A csodák nem jöttek el, csak pár aljas kamasz, akik kövekkel dobálták a nénit. Hogy mi ebből a tanulság? Semmi. Nem kell, hogy legyen. Csak talán az, hogy ha legközelebb egy bordélyban hamis váltókkal akarnál fizetni, akkor gyorsan rángasd le a lányról a ruhát és tedd magadévá, mielőtt rájönnének a csalásra.
A történet végeztével Arr-ra pillantottam, s még egyet húztam a korsóból. Kiürítve. Utána töltöttem.
- S most Armin, meséld el azt, amit másnak még nem meséltél el. Ismerjük meg a selfek hercegének rejtett oldalát! - azzal telitöltöttem korsóját.


_________________
Audiencia [Armin Fairlight]: Before the chains... Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

Vendég


Vendég

- Átkozottak Királya. - mosolyodtam el szomorúan, ahogy csak egy részeg tud a névre, elengedve a fejem fölött a többi felesleges locsogást. - Ha a méltóságos Amelie királynő meghallaná legalább megvesszőztetne, hogy ne ácsingózzak az 'ildomosnál nagyravágyóbb titulusokra', de itt egy Köderdei kocsmában ez egy kellően jó cím! Kocsmáros, még két üveget az Átkozottak Királyának! - kiáltottam fel, remélve, hogy már mindenki annyira részeg, vagy annyira tapintatos hogy másnapra elfelejti. - Hanem igaza van, én jövök! - hajtottam fel az előttem lévő poharat, és nem szégyelltem mélyet sóhajtani, hogy a kocsma áporodott levegője valamelyest enyhítse az alkohol égető csorgását a torkomban. - Ha már a szép tünde királynőnél járunk, hadd meséljek el egy történetet még mikor gyermekek voltunk. Még azelőtt, hogy ő lett minden faefolk úrnője, az erdők királynője, a lombok hölgye, ahogy az embereknél hívják páran; mikor még hajlott arra, hogy segíthessen nekünk, az átkozottaknak. 11 éves lehettem, mikor audienciára vittek pár napra és kettesben maradtunk Amelie-vel, ő pedig kijelentette, hogy én leszek a férje. Nem értettem mit akar ezzel, de ő okos volt, már akkor is jól értett a politikához mert fondorlatosabban nevelték mint engem, így jól tudta, hogyha ő lesz a tünde királynő és én leszek a férje, akkor a sötét tündék megkaparintják a legfelsőbb pozíciót, amit valaha elérhettek. Akkor még kedveltem Amelie-t, nem is voltunk közeli rokonok, a házasság súlyát sem értettem így csak vállat vontam. Miért ne, járhattam volna sokkal rosszabbul. Ekkor úgy döntött őfelsége a királylány, hogy ezt az elhatározást egy csókkal véglegesíti, így megragadta a vállaimat és maga felé húzott. Mielőtt azomban az ajkaink összeérhettek volna a királyné észrevett minket és akkora pofont kevert le Amelie-nek, hogy nekem is összekoccantak a fogaim. 'Herceg vagy sem, Armin egy sötét tünde, egy átkos. Nem szabad ilyet csinálnod, a trón örököse vagy!' Ezt modnta neki, Amelie pedig könnyes szemmel fejet hajtott és elvonult az anyjával. Még két napig maradtunk ott, de ez volt az utolsó hogy Amelie-t és engem egyedül hagytak. Szerintem ő már rég elfelejtette, én sem tudom hogy miért emlékszem még rá. Nem szerettem, azóta se szeretem, sőt, azóta csak egyre ellenszenvesebb és ő sem szeretett engem. Mégis az, hogy egyszer puszta jó szándékból és együttérzésből segíteni akart, az egyetlen szép emlékem róla és úgy őrzöm, mintha valamilyen ajándék lenne. Egy ajándék egy kisleánytól, aki azóta meghalt. - a végére úgy döntöttem felrúgom a szabályokat és még egy pohárnyit legurítottam a torkomon, mielőtt átadtam a kört Cynewulfnak. - Te zárod ezt a futamot, Cynci.

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

- Tehát azt mondod, hogy anno megfektethetted volna Amellére királynőt? Haver, mi a francot csinálsz Te, hogy mindenféle nőci a lábad elé veti magát?
Töprengtem el hangosan, abba bele se gondolva, hogy milyen politikai ármányok voltak a történet mögött. Már akkor is, alig hagyva el a seggükről a tojáshéjat, ezek az elfek már akkor se tehették azt, amit akartak, csak azért, mert uralkodói családba születtek. Arr történetének elmesélése után hálát adtam a Holdnak, hogy én csak egy egyszerű családkába születtem, ahol nem kötöttek engem semmi szabályok, ahol azzal smárolhattam volna, akivel akarok - már ha akkor már foglalkoztatott volna ilyen - anélkül, hogy azon kéne aggódnom, ez milyen galibát fog okozni. Réveteg tekintettel méregettem a velem szemben ülő alakját.
- Nem rossz érzés egy kicsit, hogy már kiskorod óta mindenféle szabály köti meg, hogy mit ildomos tenned és mit nem? Az, hogy lehetsz Te az elfek királynője, vagy a selfek hercege, de ha valami olyat teszel, ami nem tetszik a tanácsadóidnak, vagy a népednek, akkor azért csúnyán megszívhatod? Volt neked egyáltalán normális gyerekkorod, Armin, amikor nem mások döntötték el helyetted, hogy mit csinálhatsz és mit nem?
Tettem fel a kérdést a hercegecskének. Ebben a pillanatban érkezett meg a kocsmáros, aki letette az Arr által rendelt két korsót és közben elégedetlen pofával méregetett engem. Mint ha valami undorító dolog lettem volna, egy kitaszítandó dolog, csak azért, mert ott iszogatok a hercegükkel, és mindketten egyre jobban lerészegedünk. Valószínűleg nemsokára már pletykák fognak keringeni, hogy én megrontottam a hercegüket, butaságokkal tömtem tele a fejét, s valahogy ez majd az uralkodóhoz közel állók fülébe fog jutni, akik majd hosszú napokon keresztül fogják csesztetni szegény alakot azért, mert hosszú idő után először azt tette, amihez kedve volt. Nagyon is örültem annak, hogy egy teljesen átlagos családba születtem.
- Hát jó, nézzük az utolsó történetet, drága barátom. Voltam gerinctelen gyilkos, és voltam csóró kujon, akinek még akció se jutott. Mi voltam még én, életem során? Önzetlen alak, aki segít mindenkit? Áh, dehogy, az nem az én stílusom. Elárulom neked a legnagyobb titkomat: voltam én már nő is! Na nem úgy, ahogy Te gondolnád, csak beöltöztem nőnek.
Arcomon édes vigyor terült szét, ahogy felidéztem azt az éjszakát. Istenem, ott mennyi minden hülyeség történt! Na, akkor éltem csak igazán, és azóta is néha felidézem azt a pillanatot, amikor rossz hangulatom van.
- Tudod, nekünk nem csak az a feladatunk, hogy valakit eltegyünk láb alól, hanem néha csak egyszerű kémek vagyunk, akiknek valami információt kell megszerezni. Nekem Carolusburg-ban egy kisnemesi család asszonyáról kellett értesüléseket szereznem, kaptam rá három napot, hogy megtudjam, még is, kivel csalja meg az asszony a drága férjét. Szegény csávó nagyon kétségbe volt esve, mert a felesége terhes lett, ismét, de Ő meg egy baleset során - amit nem mert bevallani a nőjének - terméketlenné vált már három négy hónappal azelőtt, tehát magától értetődő, hogy nem lehetett Ő az apa. Na már most, mit csinál az egyszeri ember? Nem ám hogy rákérdez egyenesen az asszonypajtástól, hogy még is, mi a rákos fenét csinál? Neem, Ő engem küldött, hogy derítsem ki. Először próbálkoztam azzal, hogy megfigyelem a nőt a napi rutinjaiban, azonban ez nem volt célra vezető, mert vagy megunta a szeretőjét, vagy rájött, hogy valami baj van és megfigyelik, így élte az erkölcsös keresztények életét - szerette a férjét és a gyerekeit, miközben a hasa egyre jobban dagadt, és nem a finom kajáktól. A határidő már nagyon közeledett, s jobb ötletem nem lévén...hát, minek szépítsük a dolgot, beöltöztem nőnek. Ha akkor láttál volna engem Armin, nem is gondolkoznál most azon, hogy Lórit vedd feleségül. Én voltam a legszebb ribanc az egész környéken. A munkaadóm pénzéből vettem magamnak csini kis rucikat - a szabó hogy meglepődött, amikor beléptem az üzletébe és megrendeltem azokat. Kicsit át kellett alakítani pár ruhát, hogy még véletlenül se látsszon dagadozó ékességem, ha netán valami olyasmit tennék, amitől Roro akcióba akarna lendülni. Egy helyi kontaktommal - egy, a maga paraszti bájában igen csak lenyűgöző nővel - kifestettem magam és gyorstalpalót vettem női viselkedésből. Mivel sok időnk nem volt, így egy felkapaszkodott kisnemesi nő lettem a Királyság egy eldugott szegletéből, aki a nagyvárosba vándorolt és még hamisítottunk egy szép kis ajánlólevelet, amivel beférkőzhettem a nő kegyébe. A kisnemesi nő képét még jól is tudtam alakítani, de olyan ribanc külsőm lett, hogy nem tudtam úgy átvágni az utcákon, hogy a hülye parasztok ne fordultak volna utánam kéjes tekintettel. A ruhám alá dugott ruhadaraboktól nagyobb mellem lett, mint amit valaha is akartam volna, a szám úgy ki volt rúzsozva, hogy attól féltem, mérgezést kapok tőlük. Hosszú hajamat fondorlatos módon tűzték fel, hogy legalább valami női külseje legyen...és magas sarkúban kellett tipegnem. Nem értem, hogy a nők ezt hogy bírják elviselni, szerintem a legundorítóbb találmány, amit valaha is megalkottak. Tehát, ringó csípővel, a cipellőtől feltört lábbal léptem be a családi lakba, kezemben a levélkével. Amikor a munkaadóm meglátott, azt hittem, hogy ott helyben elájul a szörnyülködéstől. Én ezt akkor dicséretnek vettem. A nők kétkedve nézegettek engem, én meg magasra változtatott hanggal adtam a szerepemet. Lényeg a lényeg, hogy három óra masszív traccsparti után elkezdtek elfogadni, legalábbis annyira, hogy ne figyelték volna minden mozdulatomat. Csúnyán leitattam őket, viháncoltunk a legszaftosabb pletykákon, amik a városban terjengtek, én is hozzá tettem egy-kettő, tényleges információt, amit összeszedtem a napok során, szóval minden tökéletes volt. Ahogy teltek az órák, a nők fáradtak és a finom borocskák megtették náluk a hatásukat. Gyengék voltak, én még simán elbírtam volna ilyen nedűből három napi italozást is anélkül, hogy bajom lett volna. Na, ekkor kezdődtek a jó dolgok. A háziasszony egyik barátnője - legalábbis szemében barátnője, a háta mögött rühellt ellensége - elfecsegte nekem, hogy mindannyian egy közös szeretővel hálnak és hogy engem is be tudna szervezni, mert látja rajtam, hogy már rég nem volt dolgom férfival - amiben mondjuk nem is tévedett. Én vihogtam egy sort, szégyenlősködtem, hogy hát ez nem jó keresztényhez illő viselkedés, de Ő csak legyintett - az Úr csak a templomaiban látja, ha rosszalkodunk, meg hát, mivel Én nem voltam házas, ez nem is lenne házasságtörés. Az, hogy Ők viszont pont ezt tették, nem érdekelte őket. Mindannyiuk férje egy csődtömeg volt az ágyban. Én csak mosolyogtam és elfogadtam az ajánlatot.
Itt egy pillanatnyi szünetet tartottam, ahogy megpróbáltam felidézni az azt követő eseményeket. Beleborzongtam. Az a férfi igen csak nyomulós volt. Brrr...majdnem gerincre vágtak!
- Na szóval, még aznap este elhagytuk a házikót frissen szerzett barátosnémmal, aki amúgy is pofa-, de inkább farokvizitet akart tartani a közös szeretőnél, aki egy régi, de igen csak szegény nemesi család utolsó sarja volt. Lehet, hogy lecsúsztak a ranglétrán már évtizedekkel ezelőtt, de Ő csak azért is tartotta magát ahhoz, hogy nemesi magjait csak hasonló társadalmi helyzetű nőkbe ürítse, így hát az elkeseredett nők végső mentsvára lett, akik nem akartak parasztokkal hancúrozni. A találka során hagytam, hogy a barátnőmé legyen az első menet, és meg kell vallani, hogy az a mocsok igen csak bírta a strapát. Én csak hallgattam, ahogy a nő túlságosan is megjátszva végig nyőgi az egész menetet, én addig a házat mértem fel, s merengtem azon, hogy miért is nem én döngetem a nőcikét? Igazi húsos fajta volt, belekapaszkodhattál ott, ahol akartál, és az értelmi szintje egy döglött béka seggét bámulta alulról csodálattal. Fél óra múlva jöttem én sorra. A barátosném vidáman viháncolva, szoknyáját igazgatva hagyta el a házat, arcát csuklyával fedve, hogy meglátogassa szerető férjét. Édes kettesben maradtunk az ifjú tenyészménnel, és Ő aztán nem szórakozott, rögtön rám akarta vetni magát. Akkor fedtem fel a valódi énemet.
" Fiam, szerintem az én farkam jóval nagyobb, mint a Tiéd, szóval csak nem próbálkoznék." - mondtam neki, most már nem elváltoztatott hanggal. Csóri srác nagyon megijedt, főleg akkor, amikor elővettem - na nem a farkamat, hogy megmutassam, nekem van igazam, hanem az éjgyilokomat. Elmagyaráztam neki a szitut, miszerint többet nem megy a munkaadóm nőjének közelébe, vagy ha még is, akkor én vágom őt gerincre...de amíg tartja magát az alkuhoz, addig én nem árulom el őt. A férfi hálálkodott, én meg ledobtam női ruháimat, s a szekrényéből vettem magamra pár göncöt. A lábam merő egy vérhólyag volt, de ezzel akkor nem foglalkoztam. Mint aki jól végezte a dolgát, visszamentem a családi fészekbe, s a ház urától követeltem audenciát. A férfi kijött, vele együtt a felesége is, aki hamar felismert engem, mert az a mázsa festék még mindig rajtam volt, amit aznap viseltem -azt elfelejtettem letörölni. Külön élvezet volt a szép páros előtt megosztani a férjjel az információt, miszerint meg van, hogy ki csalja meg az asszonyt. Szegény nő ott helyben el is ájult, én meg kaján vigyorral markoltam fel a fizetségemet, s enyhén ringó csípővel sétáltam ismét végig az utcákon. Ezúttal senki se kiabált utánam, hogy "Fhu de megkúrnálak!", helyette inkább a férfiak messze kerültek. Élvezetes egy este volt, azt meg kell hagyni.
A történet végeztével Arrmin-re pillantottam:
- No, tehát a történetek meg vannak, mi meg egyre jobban lerészegedünk. Hogyan tovább?
Kérdeztem tőle, miközben lehajtottam a korsónyi nedűt. Ez egyre jobban üt!


_________________
Audiencia [Armin Fairlight]: Before the chains... Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

Vendég


Vendég

- Öt éves volt, nem akartam megfektetni! Akkoriban még senkit, csak 11 voltam én is. - néztem rosszallóan ivócimborámra. Ha volt is irónia a szavaiban az alkohol mámorán már nem tudott áthatolni. A története viszont egészen vicces volt így a végén hangos nevetésben törtem ki nem foglalkozva azzal, hogy hányan néznek sandán a szomszédos asztaloktól. - Szóval olyan kívánatos nő voltál, értem. Nagyon elkötelezett bérgyilkos lehetsz, a Névtelen Árnyak szívesen tudnának ilyen alakokat a soraik közt. Habár... - gondoltam végig az összes történetet és amit eddig láttam a bőbeszédű Cynewulfból. - Nem, ez nem biztos. Mondjuk közel lennél Sharlotte-hoz, csak a főnököd lenne. Bár lerendezni a főnökasszonyt, az már lenne valami. És hogy most mi jön? - két tenyeremet az asztalnak támasztva megemelkedtem, karjaim erejéből tartva meg magam, míg igyekeztem magam alá tornászni a lábaimat hogy azokra nehézkedhessek. - Most jön az, hogy... For fuck's sake... - káromkodtam el magam, mivel lábaim nem voltak hajlandók együttműködni és úgy ugrottak ki alólam, mintha jégen álltam volna. Támaszték híján szép ívben indultam meg az asztal alá, út közben állkapcsom fájdalmasan találkozva az asztallappal, amitől egy pillanatra az éjszakai égbolt minden csillaga a szemem előtt villant fel. - Talán... pihenhetünk egy kicsit. - feleltem a földről nagyjából érthetően. - Csak egy kicsit...

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

A képek egyre elmosódottabbakká váltak és éreztem, ahogy a töménytelen mennyiségű alkohol, amit ketten Armin-nal lehajtottunk, bizony kezdi kifejteni a hatását, akárhogy is prédikáltam én arról, hogy biza', még meg sem érzem. Ááá, nem...dehogy is. Csak az elmúlt két percben kétszer kapott el az inger, hogy gyomor tartalmamat kiürítsem, de szerintem a friss román...barátságunknak nem tett volna valami túl jót, hogy ha kis rókákat adományozok neki az esküvője előtt. Játszadozni se lehet velük, és van egy olyan átkozott tulajdonságuk, hogy bárki, aki látja a rókák születését, vagy már a kész végeredményt, hajlamos lesz arra, hogy további négy lábú vörös kis sunyi dögöket keltsen életre, egy végtelen körforgásba taszítva az egész iszogatást. Meg szerintem amúgy arcpakolásnak se lett volna valami túl kellemes és nem csak a szaga, hanem az állaga miatt sem. De inkább ezt a gondolatmenetet igyekeztem is lezárni, mielőtt még tényleg a számból előtörő undormány sugárral zárnám rövidre az egész esti mókázást. Arr csak beszélt és beszélt - legalábbis a szája mozgott, azt hiszem. Minden totál elmosódott volt, igazából már jó ideje a felét se fogtam fel szerintem annak, amint a hercegecske mekegett....morgott..ugatott...milyen állatfajba tartozik ez? És én milyenbe? Mik vagyunk mi? Gyorsan körbenéztem, amitől teljesen beszédültem. Két lábon járó egyedek, egyeseknél elől hatalmas dombokkal...két lábon járó domborzati térképek? Uh, azt az északi hegyvonulatot szívesen megmásznám, és ha geológiai ismereteim nem tévesek, ha megyünk egyenesen délnek, előbb-utóbb egy mély kanyonba jutunk, ahol vígan lubickolhatok napestig. Uh, de vissza ahhoz, hogy Armin, meg én, meg mi fajba is tartozunk mi? És milyen nyelven beszél ez? A korsóm után nyúltam, de előtte azért visszafordultam a hegyvonulatok bámulásából, nehogy véletlen megint lelökjek egy teli poharat. Aztán meglepetésemre már kétszer, sőt, háromszor annyi poharunk volt, mint előtte.
- BUUULIIII VAAAN!
Visítottam fel örömömben. Valaki volt olyan rohadt kedves, hogy röpke fél percnyi elfordulásom alatt ide hozott még nekünk egy valag piát. Nyúltam az egyik korsó után, bár mozgás koordinációs problémáim már igen csak akadtak, aztán a kezem átsiklott a poháron, én meg lendülettel fejeltem le az asztalt. Aztán okos kis buksim felemelkedett...s egy rémes felismerés ötlött fel bennem.
- Baszki, kísértet lettem! A kezem....átsiklott a poháron! Meghaltam? Hulla jó a buli, skacok!
Mosolyogtam boldogan, majd kezemmel kutakodtam tovább a korsók után. Végül valami szilárdba kapaszkodtam bele - s ezúttal nem a farkamba - aminek kifejezetten örültem. Mindkét ténynek. Hogy nem a farkam fogdosom, és hogy végre egy olyan kupát szorongatok, amit meg is tudok emelni, és még inni is tudok belőle. Ez lenne hát a Mennyország? Átnyergelek kereszténynek, ha azoknak a suttyóknak ilyen kocsmájuk van fenn az egekben. A korsó közeledett az ajkamhoz, amikor végre a hercegünk válaszra méltatott. Valamit motyogott, amiből egyedül a "fuck" szót hallottam ki, és azzal a lendülettel az asztal alá csúszott.
- Uhh...szerintem Lóri nem örülne, ha ezt meg tudná...
~ Juhúúú, akció!~ - örvendezett Roro rögtön.
~ Neeem, még csak bele se merjél gondolni! Nem hagyhatom...ez...fúúúj.~
~ Ne kényeskedj már! Királyi, vagy éppenséggel hercegi kényeztetésben fogsz részesülni.~
Mindenesetre, Roro akárhogy is próbált győzködni, én csak nem akartam hagyni, hogy ARr az asztal alatt ismerkedjen velem. Mi a fészkes fene ütött itt mindenkibe? Lassan toltam el magam az asztaltól egyik kezemmel, a másikkal a korsót koordináltam a szám felé. A műveletek mindegyike sikerrel zárult és éreztem, ahogy az égető nedű szépen táncikál lefelé a torkomon. Amikor elég távol kerültem az asztaltól - lényegében kar-, vagy is hát szájnyújtásnyi távolságra - az említett bútor alá pislogtam. Arrci ott feküdt, szemmel láthatólag totál kiütve magát, talán még mosolygott is. De...mióta voltak ezek hárman? Ikertestvérei is vannak? Oh...én három herceggel ittam egész este?
- Te, Arr...minden okés?
Válasz semmi. Csórikám teljesen leitta magát, ez mi szégyen már! Egy self nem adja fel ilyen könnyedén! Legyen már benned tartás, hogy a fene nem eszi meg a cuki kis pofidat...vagy is, hát nem cuki, mert az azt sejtetné, hogy bármilyen szinten is vonzódok feléd szexuálisan, ami aztán én aztatat nem aztán! Már mint, tuti, hogy nem. Szóval hogy a fene nem eszi meg a ...valamelyik testrészed, nekem édes mindegy, csak ne lássam, a Hold Anya legyen kegyes hozzám. Egy rémálomba csöppentem, ahol félig-meddig kísértet vagyok, három Arcos alussza a harcosok álmát az asztal alatt és körbenézve mindenki elmosódottan látszódik...s mindenki engem bámul.
- Mi farok van? - morgok feléjük.
Ezek se válaszolnak. Ködös tekintettel méregetem őket. Tátognak a szájukkal. Ők lennének a halak? Most mi van? Fogjak egy horgászbotot és kapkodjam ki őket és süssem meg? Akármennyire is kedves és szeretetre méltó alak vagyok, szerintem ezt nem bocsájtanák meg nekem és igen csak rossz néven vennék, talán még ellenkezni is próbálnának, aztán mindenféle beteg állatnak, pszichopatának és borult elméjűnek titulálnának. Kegyetlen egy világban élünk, bizony mondom néktek. Vagy is hát, nem is mondom, csak gondolom, hogy kik azok a "néktek", nem tudom. Egyedül Shea és Roro van itt, de ők most kussolnak, várják, hogy mi következik ezután? Hát, nem kell sokat várni. A kocsmáros drága közeledik felénk...mind a három. Megáll előttem és csak néz, majd a tekintete az asztal alá téved, s arcán döbbenet tükröződik. Azt hiszem...kissé homályos.
- Miért vagy Te ilyen homályos?
- He?
- Totál homályos vagy...minden olyan elmosódott. De a Te fejed...alapból ilyen?
A férfi csak tátogott döbbenetében. Szerintem pofán akar vágni. Határozottan úgy néz ki. Nem kell ennyire mellre szívni, mert
-...neked nincs is melled, akkor nem tudnád mellre szívni mondanivalómat. Tehát maximum más mellét tudnád szívni, de akkor már nem érvényesülne mondandóm igazsága. Tehát: vagy itt helyben mellett növesztesz, amire tudsz szívni - mert hogy én nem fogom leszívni, az biztos - vagy nem végzel semmiféle szívó tevékenységet.
- Te fájdalmasan hülye vagy.
- Nekem nem fáj...csak a fejem. Kicsit. Túl sok volt a pia, azt hiszem. Van még a korsónkban pia?
A kocsmáros az asztalhoz lépett, és alaposan végig nézte a korsókat, majd hitetlenkedve a fejét csóválta.
- Üres...mindegyik. Ki vagy Te, hogy ennyit meg bírtatok inni a herceggel? Ez...
És csak csóválta a fejét tovább. Ne csóváld már, mert
- ... elhányom magam.
- Nehogy megpróbáld!
- Hidd el, azt próbálom, hogy ne próbáljam, már mint hogy ne tegyem. De ha ilyen akrobata mutatványokat fojtatsz a fejeddel, esküszöm, hogy a gyomrom kavarogni kezd. És ez most - kivételesen - nem egy kritika volt a pofaberendezésedet illetően, hanem csak egyszerű ténymegállapítás. Megállapítom a tényt, hogy szerintem asszem nemsokára én is csatlakozok Arrcihoz és alszunk egy jót. Édesdeden egymás mellett. Tudtad, hogy holnap házasodik? Szegény szerencsétlen...már előre siratom őt. Látod?
Mutatok az arcomra. Könnycsepp nincs rajta. Erőlködök. Az arcom fintorba torzul, még mindig nincs egy könnycsepp sem.
- Na jó, nem sírok, de képzeld oda a könnyeket. Na, ideje aludni!
Azzal nagy nehezen feltápászkodok a székről, kezemben tartva ezek szerint az egyetlen korsót, amiben még van pia. A tagbaszakadt kocsmáros az utamat állja.
- Előtte fizess! Mindjárt összeszámolom...
- Na meg a francokat. Armin állja az egészet. Én próbáltam lebeszélni róla, de Ő ölelgetett, és puszilgatott és mondta, hogy országos jócimborájától el nem fogadna semmi ilyesmit. Nagyon szentimentális szegény és tudod, ezek mindig ilyenek. Aranyból van szíve...vagy is, hát, így elnézve, inkább rumból, konyakból, sörből meg egyéb piákból. Egy igazi self szív dobog benne, büszkék lehetünk rá!
- Semmi ilyesmi nem történt, én ebben egészen biztos vagyok, és nem fogod a hercegre fogni az italozásodat! Fizess most!
Huuuuha...ez tényleg azt akarja, hogy fizessek! Azt hiszem, ideje követni rum-,konyak és egyéb alkoholosital cimbimet az asztal alá. A kocsmáros elé lökve a széket - menet közben majd' hanyatt esve - a legközelebbi asztalhoz rohantam, ahol egy fogatlan fickó szopogatta...a korsóját. De legalább nem fogazta. Meg kell jegyeznem, hogy végső elkeseredésembe ide jöjjek, veszélytelen alaknak tűnik. A korsója nemsokára kikerült a kezéből. A kocsmáros már csak pár lépésre volt tőlem. Gyors összeöntöttem a két korsó tartalmát és húzóra lehajtottam. A plusz lökettől tényleg majdnem elhánytam magam. A fogasbaba sápítozott, a kocsmáros meg megragadott a ruhámnál fogva.
- Nem vagyok olyan hangulatomban, drága - dobtam felé egy csókot.
Nem is törődve a közbeszúrásommal, tovább tartott engem. Közben a fogas kérdéseket minden bizonnyal kerülő öreg csávóka felpattant, hogy visszakapja a piáját, kizökkentve a kocsmáros bácsit a koncentrációjából. Ezt kihasználva egy gyors mozdulattal a térdébe rúgtam, mire káromkodva elengedett és gyors az asztalhoz futottam, menet közben még egy korsó piát elcsórva, és azt is lehajtottam, majd hátra se nézve eldobtam a súlyos tárgyat. Valakinek a fején hangosan csattant, elfojtott káromkodás, majd bevetődtem Armin mellé.
- Juhúúú....megjöttem!
Valaki elkapta a lábamat. Az anyádat! Húzni kezdett. Na ezt meg én nem hagyhatom. Megpróbáltam felugrani, hogy pofán verjem a kellemetlenkedőt. A fejem hangos csattanással találkozott az asztallappal. Éreztem, hogy sötétedik a világ.
- Bakker, jön a sötétség! Elnyel engem! Nem akarom! Túl fiatal vagyok én!...vagy is, hát, a sötétséget én kedvelem. Helyesbítek! Látom a fényt az alagút végén! A hülye napfényben élő dögök fényét! Vagy csak bányászok lennének a járatban? Mit keresnek itt bányászok?
Majd a gondolatmenet végével sikerrel be is ájultam...így legalább fizetnem nem kell. Hehe, kicseleztem a gyökereket. Cyne-Csapos: 1-0.


Nem tudom, hogy mennyi idő telt el, csak elmosódott beszélgetés zajait hallottam magam körül.
- Akkor is fizetni fog! Itt fogok maradni, amíg fel nem áll és nem fizet!
- Óh, én ismerem az előző munkahelyemről, ahol örömlányként szolgáltam. Ő aztán nem fog felállni...
~ Az anyádat!
~ Az anyádat!~ - csendült fel ugyanebben a pillanatban Roro magas hangja is...miért ilyen retardált a hangja? Megsértettem a hangszálát, amikor sokat szorongattam?
~ Hehe...úgy látszik, hogy nem tudta elfelejteni az estét. Ez azért csúnya kritika volt.~ - jegyezte meg magának Shea is.
~ Kapjátok be, jó?!
~ Az lenne aztán az akrobata mutatvány! Ezt még is, hogy gondoltad?~
- Tehát találkoztál már ezzel a fickóval előtte?
- Óh, igen, találkoztam... - kacagott fel a hülye ribanc gunyorosan. - Az egész úgy történt, hogy...
Mielőtt a nő bele kezdhetett volna a kényes részletek ecsetelésébe, hagytam, hogy a sötétség magával ragadjon.

Amikor ismét kinyitottam a szemem, még mindig az asztal alatt voltunk Armin-nal, szerencsére nem egymás karjaiba zárkózva. Azt nehéz lett volna kimagyarázni és ha Lory fülébe jut, tuti hogy megkeres engem és meglékel. Megbökdöstem ujjammal inkább Armin oldalát:
- Hé...haver...neked, öhm...nem kéne készülődnöd az esküvőre?


_________________
Audiencia [Armin Fairlight]: Before the chains... Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

Vendég


Vendég

Munka után édes a pihenés, szórakozás után kegyetlen a másnap hajnal. Percekbe tellett, míg eszembe jutott a mellettem heverő sötét tünde neve, bökdösése és kérdése pedig majd egy perc után nyert értelmet.
- Az eskü... Az esküvőre! - hirtelen akartam felülni, elfelejtve hogy asztal van fölöttem, amitől a fejem úgy kongott be mint a Katedrális nagyharangjai, belül pedig olyan vihar csapott fel amit száz éve nem láttak Veronián. - For the Lunar Light... - szorítottam össze a fogamat és ujjaimmal a halántékomat kezdtem dörzsölgetni. Kikászálódtam az asztal alól, odasétáltam a söntéshez és leakasztottam az övemről az erszényemet.
- Tessék, a tegnapi összes fogyasztásért. Valamivel több, de most nem igazán érdekel. Viszont adja ki érte az összes vizet amit tartalékba eltettek! - vágtam le a váltóktól csilingelő bőrzacskót a pultra, mire a kocsmáros sanda pillantást vetett a kábán ébredező Cyne-ra de végül elvette a pénzt és átadott négy literes kulacsot.
- Egyelőre ennyi van, felség, de a kútnál biztos találnak többet is. - lassan bólintottam, kerülve a nyilalló görcsöt a fejemben és odasétáltam az asztalunkhoz, ledobva rá kettőt a vizeskulacsok közül.
- Igazad van, Cyne, készülnöm kell, de neked is. Egy hercegi esküvőn illik tisztességesen megjelenni! Mert természetesen ha ki mered hagyni a fejedet vetetem. Igazán örültem a találkozásnak! - azzal az egyik kulacs dugóját kipattintva kiléptem a kocsmából és azonnal nekitántorodtam az egyik falnak a szemembe villanó napfénytől. Többet sosem iszom!

// Igazán köszönöm a játékot, remek szórakozás volt, a jutalmad pedig 150 TP és egy alapos fejfájás! //

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.