Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Sigrun Hjörnson Tegnap 10:17 am-kor

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Ostara Kedd Ápr. 23, 2024 8:14 pm

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:14 am

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:12 am

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm

» Hóhajú Yrsil Bűvös Boltja
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:30 pm

» Ez vagyok én
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Ápr. 20, 2024 9:58 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Kekszbetyárok éjszakai parti partyja

3 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Kekszbetyárok éjszakai parti partyja Empty Kekszbetyárok éjszakai parti partyja Pént. Aug. 05, 2016 6:32 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Egy nyaralásnak funnak kéne lennie. Egy nyaralást élvezni kellene. Egy nyaraláson, különösen, ami a tengerparton történik, kint kéne rohadni a tűző napon, hogy ússzon az izzadtságban, nevetgélni, koktélt iszogatni, szörfözni, vagy minimum úszni és pocsolni egymást.
Ehelyett ő mit csinál? Bent kuksol egy fertőtlenítőszagú egyen-nyaralóházikóban, egy sötét szobában - igaz, minden ablak tárva-nyitva, de ez az odakinthez képest sötét -, és az egyetlen elviselhető műsort nézi, ami ennek a csodálatos külföldi tévécsatornának a tarsolyában van. Sanyarú sorsán elmerengve egykedvűen sóhajt, ahogy átpozicionálja magát a kanapén, hogy ismét bal oldalra kelljen fordítani a nyakát, mert már kezdett elgémberedni. Félig lecsukott szemhéjjal figyeli, ahogy a feketepárduc lomhán felkúszik egy fára a képernyőn. Nagyon lesi azt a gazellát. Nagyon izgalmas. Biztosan hagyni fogja elszaladni és éhen marad...
Damiennek meglehetősen borzalmas a kedve. És már fájdalmasan belenyugodott, hogy ezt az állapotot lesz kénytelen elviselni egész nap.
Amikor is egy egyszerű hang megtöri ezt az egész tervet.
Kopogás. Igen, egyértelműen az ő ajtajukon. Nem téves, a hang elég jellegzetes és a legközelebbi ház elég messze van tőlük... Szinte összerezzen a kanapén. Hátrafordítja a fejét és kerek szemekkel néz az ajtóra. Ahol is megpillantja Aliciát.
- Halihó - mosolyog a lány, és ez a kedves kis hang most mint egy élénk szivárvány, hasít bele a férfi lelkébe. Felvillanyozódik, megkönnyebbül, most hirtelen képes lenne felugrani innen, odaszaladni és olyan szorosan megölelgetni... Khm. Fogd vissza magad.  - Te jó ég, Lia! Te vagy a megváltás - fölpattan és összedörzsöli a kezeit. Nem tudja, mi járatban van erre a leányzó, de jelen pillanatban igazából bárminek örül, ami kizökkenti.
- Bejöhetek? - kérdi Lia.
- Ó, nézzenek oda, már egészen lement a nap. Gyere, persze, csak nyugodtan. Mi járatban ilyen későn? - Kicsit szétszórt és hadarós, nemigen szólalt meg az utóbbi pár órában... Viszont most elképesztően feldobva érzi magát. El nem tudja képzelni, mi lehet Lia ötlete, de valahol szívmelengedő, hogy gondolt rájuk, nem...?
A sötéthajú beengedi magát az ajtón, majd bezárja azt, minden mozdulatán látszik, hogy zavarban van. Ó, hát persze, Damien, viselkedhetnél normálisabban is, nem úgy, mint... mintha Mina lennél... Vagy... talán csak azért ideges, mert valamiféle tervvel akar előállni, s aggódik, hogy mit fognak gondolni? - Hát igen, gondoltam, jövök, benézek ide is - Ide is? Miért, hány helyen voltál már...? - Mina? - hallatszik a név, amely képes elérni, hogy Damien, a nagy, határozott Damien egy iskoláslány módjára zavart nevetést engedjen ki a torkából. - Ugye nem történt semmi? - néz rá Alicia. Óh, remek. Még aggódni is elkezdett. Kezdhetted volna azzal, észlény, hogy mi ban Minával. No, sebaj... sosem túl késő...
- Őő, Mina, hát, ő elbújt... mármint, nem tesz neki jót a fény, tudod... - Úgy rémlik, beszélt már erről, ha nem is ilyen konkrétan.
- Persze, igen-igen, azt tudom - bólogat Lia. - Csak azért elég nehéz lehet neki nappal, alig lehet kikerülni...
- Hm, mát, az utóbbi időben kissé súlyosbodott... talán az is közrejátszik, hogy... hát, igazából fogalmam sincs. A nők alapvetően bonyolultak, és Mina, hát, ő még inkább, minden szempontból...- sóhajt.
Már rég elfelejtette, mi a neve ennek a bőrbetegségnek, pedig egyszer rákeresett, direkt azért, hogy holmi káromkodásként alkalmazhassa, mert körülbelül az... egy átok... egy nyomorult átok, mely ideláncolta őket ebbe a szobába... és most végig rághatja a bűntudat, hogy tulajdonképp ő  volt az, aki ezt tette Minával, mert ő ragaszkodott hozzá, hogy jöjjenek nyaralni... hogy a nyavalya... De nem, most nem szabad borongani, most itt van Lia, most van esély a boldogságra. Idióta. - Egy pillanat, szólok neki, már elég sötét van szerintem... De amúgy nincs semmi baj! Jól van. - Átsurran a másik szobába, ahol is kopogtat kettőt finoman egy álló ruhásszekrényen. - Mina, előjöhetsz, már lement a nap! Lia is itt van. - Arrébb lép, a szekrényajtó pedig nemsokára kinyílik, és egy kócos hajú, megfáradt Mina támolyog elő belőle, kicsikét zombimódra. Morog valamit, mint aki most ébredt, majd dörzsöli a szemeit egy ideig. - Azt hiszem, örök barátságot kötöttem a molyokkal. Egész rokonszenvesek. Óh, szia, Lia...
- Szia, Mina - lóbálja meg a kezét a levegőben a lány, akit... igen, ismer, és pár pillanat múlva már be is tud azonosítani. Bár az az érzése, mintha éppen nevetni készült volna rajta. Aztán mégsem nevetett. Kicsit kába még. Vagyis nagyon kába. És eléggé sajog mindenhol, elgémberedett abban a dobozban, és már majdnem elhitte, hogy nem létezik más illat a ruhákénál és a levendulánál. - Nincs kedvetek kimozdulni? Elmehetnénk vásárolni, aztán utána még akár a tengerpartra is. Ilyenkor meg már úgyis alig vannak ott - A hatásszünet alatt mindketten pislognak alaposan.  Mina még nem teljesen érzi úgy, hogy ehhez a világhoz tartozik. Megrázza kissé a fejét, majd a halántékát kezdi el dörzsölni, végül kiroppantja a derekát. Kell vennünk egy ablaktalan házat, jegyzi meg magának. A szekrény elképesztően szűkös.  - Persze csak ha van hozzá kedvetek!
Most jut el az elméjéig. - Tengerpaart? Hát, istenemre mondom, ha nem egész nap a tengerben artam fürdőzni, akkor madár legyek... De tönkreteszi a bőröm az átkozott nap! Tele leszek kiütésekkel, még esküszöm, napszúrást is kapnék. Itt kellett kuksolnom egész álló nap!... - vádlóan rázza mutatóujját a szekrényre, majd sóhajtva dörzsöli meg a homlokát. - De - kapja fel hirtelen a fejét - Éjszakai fürdőzééés, igen igen igen! - elkezd körbepörögni a tengelye körül, ám majdnem elesik, úgyhogy végül Damien kapja el, a két hóna alatt. Látta, hogy Alicia nyúlt volna, hogy Mina vállára tegye a kezét, ám a leányzó ezt nem várta meg az ámokfutó búgócsigává való avanzsálásával. Milyen gyorsan felpörgött - szó szerint - a tengerpart említésére... Igen, ez akár Damnek is eszébejuthatott volna...
Elnézéskérően mosolyog Liára Mina vállai fölött, majd az alkonyszeműhoz szól: - Vigyázzon még a hevesebb mozdulatokkal, kisasszony. - Induljuuunk!... - titkolatlan a lelkesedése, szemeibe is lassan visszatér az élet. - De... mit is fogunk venni?
Lia most már nevet. Na, így kell ezt, nem kell azt visszatartani. De... most egyébként min nevet? - Hát valami rágcsálnivalót biztosan. Keksz, valami kis sütike, amit épp adnak, csak hogy ne maradjunk éhen - vonja meg a vállát. - Legalábbis én ezekre gondoltam.
- Hmmm. Éjszakai piknikezést csapunk? - Lelkes bólogatás a válasz. Szétárad benne a várakozás. Sütike... visszhangzik a fejében. Hú, milyen finomságokat fog ő összeszedni. - Szerintem a maradék pénzem felét képes lennék most elkölteni - jelenti ki vidáman. - Ha nem lennék itt én - jegyzi meg fontoskodón Damien. - Akkor, vinnünk kell szatyrokat, igaz? Hová is raktam a fürdőruháimat? - A fotelen vannak - vágja rá a férfi rögtön, majd ismét Liára mosolyog.
- Szatyrot hoztam én - szúrja közbe Lia és hátramutat a táskájára. Hm, hát elég finom és puha anyagnak tűnik, talán mégis inkább a tucat bolti műanyagban kellene bízni... - Emiatt nem kell aggódni. És akkor javaslom, vegyétek fel most, hogy ne ott kelljen, addig kinn várok.
Valamiért sejtette, hogy Lia mindennel készült. Ő meg csak ki fog majd, az örömtől, amikor végre elmerülhet az élvezetek tengerében... de elég lesz az itteni kinti tengerben is. - Igazán köszönjük - válaszol udvariasan Damien, amíg társa az eufóriájával küzd. Valószínűleg szimplán annak is örül, hogy kiszabadult a fényre. - Ó, igen, remek, fölveszem, fölé pedig azt a nyári ruhát, azt a... - gesztikulál maga elé a levegőbe, és közben erősen gondolkozik. -... virágos fehér szalagosat. - Azt, pontosan!
Amint Lia illedelmesen kisétál, Damien azonnal be is vonul a belső szobába, miután a fotelről felkapta az első keze ügyébe kerülő sötétkék boxert, a nappaliban pedig Mina marad. - Most a kék-fekete zebracsíkos legyen, vagy a sima sötétlila nadrágos alsós, vagy a vörös alap fekete szívecskékkel?... - Nyöszörög egy sort a lány, végül a vöröset választja, az mindig is legközelebb állt a szívéhez. Damien már éppen válaszolna, hogy talán a vörös lenne a legjobb, de aztán rájön, hogy valószínűleg fölösleges. Belebújik a boxerbe, majd felhúzza, eligazgatja magán. Kiváló, kényelmes. Hisz ez a lényeg egy alsóne... ja, várjunk, ez fürdőruha. Á, tökmindegy. Jöhet fölé vissza a nadrág.
Mina lelkesen fölkapja a bikinire az említett nyári ruhát, ekkor már Damien kopog az ajtón. - Kész vagyok - rebegi a lány, majd szétkotor pár csatot az egyik polcán, mire megtalálja a megfelelő fésűt. Damien diszkréten átsétál a szobán, majd elhagyja a házat. - Még fésülködik. - villant meg egy félmosolyt magyarázóan. Közben azon gondolkozik, hogy most Lián is ott van a fürdőruha ez alatt.
A lány szélesen visszamosolyog rá. - Ráérünk végül is. Bár nem tudom, minek, úgyse nagyon fogja látni senki. Az utca is lassan üresedik - tekint körbe. Nocsak, nincs meg benne a nőke általánosan oly jellemző hiúság. Ez valahol dicséretes. Bár nem árt, ha valakinek megvan az alapvető önbecsülése. Minával meg már úgyis megszokta az órákig tartó ruhaválogatást...
- Nem baj, mi.... - látjuk egymást - Nem is az a fontos, hogy lássanak. Jobb, ha nincs tömeg. - picit elpirul.
- Támogatom - csettint Lia, a férfi felé fordítva ujjait. - Én se szeretem, ha sokan vannak. Túl idegesítőek - jegyzi meg fanyalogva. Damien helyeslően bólogat. Egyetért. Túlságosan is.  
Nemsokára nyílik az ajtó és megjelenik Mina, jóval rendezettebben kisimult egyenes szálú hajjal, amelyet itt-ott megdob egy-két természetes hullám. - Na, indulhatunk - mosolyog. Egy fiatal tini tettre kész frissességével. Soha nem találnák ki, mennyi idős valójában.
- Akkor nyomás! Úgyis van a közelben egy éjjel-nappalos - azzal neki is indul a partnak.
- Juhí! Még szép. Itt aztán van kiszolgálás. Hát, arra is gondolni kell, ha valakinek nem pont olyan az életmódja, mint másoknak. - kezd el battyogni Damien mellett, derűsen lóbálva a kezeit. - Miről volt szó, arról, hogy az emberek idegesítőek? - kérdezi, a férfi pedig bólogat. - Ja, így is van, kivéve néhányat. Remélem, akitől vesszük a sütikéket, nem lesz az.
Damien szemében megvillan valami, de egyelőre szótlanul baktat tovább. Minának néha még az ilyenek is fontosak. Mindenkit megnéz, és eldönti, kedves volt-e, vagy sem. Az ügyintézőket, a random boltosokat, akiket egyszer látnak életükben, az úton mellettük elsétáló kutyás férfit... mindenkit. Néha kész élettörténeteket talál ki hozzájuk. Elképesztően aranyos és kreatív mondjuk, meg kell hagyni.
- Nagyon lelkes vagy - mutat rá Lia a nyilvánvaló tényre.
- Nem csodálom, hogy lelkes, az egész napot egy szekrényben töltötte...
- Hát ezaz!... Na jó, nem az egészet... meg az elején még megpróbáltam telefonról olvasni, de annyira elbágyadtam, hogy inkább megpróbáltam aludni... de közelebb volt az az ájuláshoz.
- Az eladót meg nem lehet biztosra venni... Este van, a boltosok mindig nyűgösek ilyenkor - Nyilvánvaló. Egyáltalán ki és miért megy boltosnak? A boltosok csak arra valók, hogy nézzék őket... különben a munkájukat gépek is csinálhatnák. Valójában kínzás. Így belegondolva, mintha kirakati állatok lennének... Kezd erősödni a szimpátiája a boltosok iránt.
- Hm... hát, akkor majd felvidítjuk őket valamivel. Ne legyünk olyan monotonok, mint a többi vásárló. A viccmondás túl közönséges, viszont... talán... csinálhatnánk egy kis ramazurit. - Neem, Mina, ez egyáltalán nem jó ötlet. - Most miért? - Rendetlenséget csinálni egy boltban, este? Biztosan nagyon fognak örülni neki - néz Dam szúrósan. Komolyan, alighogy kiszabadul a szekrényből, máris jönnek ennek a lánynak a világpusztító tervei... - Legalább történik valami... - próbálja védeni ötletét Mina, de rájön, hogy nem lesz nyerő, így lemondóan sóhajt egyet. Kénytelen lesz beérni a nézéssel. Nem baj. Az is jó. Az is több, mint a semmi. Mindig becsüld meg, amid van. De még Lia is nevet rajta. Megint. - Dammel kell egyetértenem: a hátuk közepébe se kívánják, hogy még rendet is rakjanak.  - Rend, rend... fene vigye el a rendet, gyerekkora óta utálja a rendet... talán, mert mindig abban élt. Jó, igazából nem utálja, csak csinálni utálja.
- Egyébként, Lia, tényleg kész áldás, hogy jöttél. Kezdtünk besavanyodni. - jegyzi meg kicsivel később.
- Igen. Nekem meg kezdtek betelepedni a molyok a hajamba. Kedvelem őket, de azért az ilyesfajta közelség... nos, kissé túl közvetlenek.
- köhécsel Mina. - Legközelebb másféle házikót választunk, az biztos.
- Mondjuk olyat, aminek van pincéje - morogja a férfi az orra alá.
Alicia felnevet. - Legközelebb majd megcsörgetlek titeket... - imitál telefont a kezeivel és tartja a füléhez, ahogy az egyik csajszi az X-Faktorban vagy melyikben csinálta még annak idején... elképesztő idegesítő gesztusa volt ez. Közben vigyorgott, csillogó szemekkel. - ..., aztán nem lesz váratlan meglepetés.
Damien még jobban elvörösödik. - Áh, nem... úgy értem... egyáltalán nem volt kellemetlen meglepetés. Sőt. - beletúr elképesztően világos hajába, melyet a szokásos divatnál hosszabbra hagyott nőni jócskán, és a lábait kezdi fixírozni. Mondhatni, a lábai elé néz. Szó szerint. - Öhm.. Egyébként a Tescoba megyünk? Ami itt van? - konkrét helymeghatározás, de mivel csak egy van a közelben, így valószínűleg mégis egyértelmű lesz a kérdése.
- Igen, oda megyünk  - bólint Lia vigyorogva. úgy tűnik, ez mostanában az állandó állapota.
- Hmm... - Mina elgondolkozik, majd Damienhez fordul. - Ott vettük a múltkor azt a csokit, azt a különlegeset, ami réteges volt, két réteg étcsoki között volt egy réteg tejcsoki, és votlak benne narancsdarabok... meg volt kávés kiadás is...
- Mhmm -szedegeti a férfi a lábait. A lelkesedés csak úgy sugárzik a hangjából. Meghal az izgalomtól. - Biztosan. Egyébként... Alicia... te voltál már a vízben? - tereli a témát, ugyanis az szent, hogy márkanév nem fog az eszébe jutni. Még azokét se tudja, amelyeket rendszeresen vesz/fogyaszt, nemhogy, amit még életében nem látott...
- Én? Hát... Napközben próbáltam meglenni ott, de sokan voltak, így még nem igazán. Inkább hazajöttem, és anyámmal néztem valami idétlen szappanoperát -húzza a száját, a hangja eléggé elárulja, mi a véleménye róluk. - Szörnyű volt. Még a hideg is kiráz, már csak attól, ha rágondolok! Brrr.
Nem tud nem elmosolyodni. Van valami bájos ebben a leányzóban. Különösen, ha nem tetszik neki valami. Van itt némi ellentmondás, nemde...?
- Óh... Na ugye?! Az összes itteni csatornán szinte csak azok mennek - csatlakozik a férfi a felháborodáshoz. Az érzés, amikor megértenek... - Cöh... Legalább hatszor zongoráztam végig az összeset, mire végre találtam egy szem... természeti műsort. - felsóhajt. - De még ez is jobb volt, mint a semmi. Az egyetlen mód, ahogy túl lehet élni, az az olvasás. Napközben úgy kifeküdtem volna egy könyvvel, de hát... - szinte érzi, ahogy Mina pillantása égeti oldalról -... öhmm... abban a tömegben semmi nyugtom nincs. Nem lett volna - javítja ki magát.
- A természeti műsorok legalább érdekesek - bólogat Alicia, láthatóan úgy próbálva tenni, mintha sokat látna olyasmit, pedig egyértelmű, hogy nem passzolnak az ízlésébe. Sebaj, el tudja ezt nézni neki. Kevés ember néz ilyen műsorokat. Ő se gyakran. Inkább akkor már lövöldözik rendesen, minthogy nézze, ahogy mások csinálják, vagy inkább jár maga az erdőben és les állatokat...
- Szerintem tényleg nappal fogok aludni - nevet föl kissé zavartan.
- A nappal alvást támogatom! Megüt a guta kint, átaludni sokkal jobb. Akkor legalább nem szenved az ember. Nekem is át kéne szoknom arra - sóhajt fel a lány. Hm. Még egy közös pont.
- Az éjszakai fürdőzésnek egyébként is megvan a maga hangulata...
- Megvan bizony - sóhajt fel Mina, kinek hirtelen holdfényes tintakék hullámok elevenednek meg a szemei előtt. Hirtelen kedvtelésből előreszalad, pörögni kezd, épphogy a cipőjét le nem veszi, s egészen addig kering nagy örömében, míg Damien meg nem szólal, hogy: - Öhm... Mina... itt van már az épület, ez az.
- Óh. Ott vagyunk már?
- Bizony-bizony. Társaságban jól telik az idő, mi? - incselkedik Lia, ahogy besurran az automatán nyíló ajtón, fölkap egy piros bevásárlókosarat és tekintetével gyorsan felméri, merre vannak az édességek, majd oda is sétál.
Minának leginkább a saját ötletei voltak a társasága most, de azért ráhagyja, és bólint egyet. Valamint elhatározza, hogy többet nem bújik abba a szekrénybe. Valamit művelt az agyával az a sok levendula, mert hogy a molyokat el nem űzte, az egyszer biztos...
Valamiféle közönséges slágerzene hallatszik, a lányok feje pedig a ritmusra mozog. Ösztönös reakció, el kell ismerni, néha még Dam is elkezd arra a ritmusra lépegetni. Ilyenkor kedve lenne inkább elkezdeni eszelősen szaladni. Nem, nem akarja engedni, hogy behálózza a multikulti, nem... De nincs mit tenni. A tudatalatti elleni aljas támadásokat nem tudjuk kivédeni...
Mina rögtön feléled, amint belépnek a kellemes, légkondicionált helyiségbe. - Ahh. Így már mindjárt más. De ha meg fogok fázni, hát én tengernek megyek. - szögezi le.
- Azt hittem, anélkül is tengernek akarnál menni - vigyorog Damien - persze, ez várható volt... -, majd Lia után beveszi magát a sok színes csomaggal teli polcok közé, mert ez a hely kész útvesztő, a múltkor is alig talált ki, mert arra koncentrált, hogy Minát ne veszítse szem elől, ami kissé ráment a tájékozódására.... A leányzó neki is lát, hogy megkeresse ugyanazt a csokit, amelyről az imént regélt. A rétegeset. Damien nagyobb léptékekben gondolkozik. - Olyasmi kéne, ami sok kis darabból áll, hogy ne fogyjon el hamar, és mindhárman fogyaszthassuk, igaz? - Közben magában tervezgetni kezdi a...z... éjszakát. Hm. Lehet, aludnia kellett volna kicsit délután, tévézés helyett... most már mindegy.
- Lecsaptad előttem a labdát, nem ér! - nevet Lia, és beleöklöz Damien karjába. Könnyed, egyszerű játékos mozdulat, infantilisnek is mondható akár. A férfi halványan felnevet. Egészen lazának is tűnhet. Pedig belül megfagy, megremeg, széttörik egészen apró darabokra, majd újból egy masszává olvad össze és csak kavarog, kavarog... Hozzáért! Még ha csak egy játékos mozdulat volt is, de hozzáért. És nevetett. Őszinte öröm volt a hangjában. Te magasságos ég. - Keksz mindenképp. Szeretitek a sonkásat? - fordul vissza felé a lány. - Vagy legyen simán sós inkább? - gondolkozik el, s ez Damet arra emlékezteti, mint amikor Mina ruhákat válogat. Végül Lia sem tud választani, és bár ruhák közül nem lehet kettőt felvenni, ő most a sonkásból és sajtosból is vesz egyet-egyet. - Van ilyen töltött pillecukor is... Ahhoz mit szóltok?
- Sonkáás! - rázza vissza a valóságba Mina örömkiáltása, ahogy elintézi magával a harcot, melyből kívülről legfeljebb annyi látszik, hogy a mosoly picikét tovább maradt az arcán, mint az elvárható volt. - Te is szereted a nagyon sós dolgokat, Alicia? - kérdi csacsogva a lány. - Kiskoromban mindig azt mondták, a gyerekek az édeset imádják, de én a sóssal is ugyanígy voltam. De jó lesz a pillecukor is, persze...
- Kicsiként én is az édeset szerettem, mostanra meg gyakorlatilag mindent, ami keksz és csoki, vagy egyéb édesség. Sokkal nagyobb édességhuszár lettem, ahogy anyám mondja, mint voltam - újságolja Lia derűsen, ahogy a kosár tartalmát megdobja néhány pillecukorra.
[color:5292=cc0000]- Hmm... idenézzetek
- vesz Mina a kezébe egy igen furcsa, homogén, masszaszerű csomagolt édességet. Ami kék. - Ez a cucc itt az "Édes hullámok" fantázianévre hallgat.
Damien felkapja a fejét. - Óh, ezt láttam reklámban! Ez az a valami, amit állítólag, ha beveszed a szádba, úgy szétolvad, mintha a tengert ennéd, csak... édes. - Kis szünet. - Fene hitte volna, hogy mindenhol árusítják. Kipróbáljuk?- Maga se hiszi el, hogy ilyeneket mond. Tengert megenni, ilyen butaságot.. de valahogy.... valahogy annyira tenger-hangulatba került... mi baj történhetne?
- Persze, rakd csak be - nyújtja közelebb a kosarat Alicia. - Bár azért a tengert nem szívesen enném meg... - csóválja meg a fejét. Áh, persze. A realizmus. Soha nem tudja kihagyni a realizmust, igaz?...
- Úh, én néha képesnek érzem magam arra, hogy kiigyam a tengert... - sóhajtja nagy beleéléssel az alkonyszemű, és már ég a tűz a szemeiben, teli vággyal, hogy felfalja mind azt a finomságot. A tengerrel együtt. Na jó, elég lesz abban úszni is. Végül az Édes tenger is bekerül a kosárba, az ő nagy örömére.
- Ó, jó, hogy mondod, Mina! Innivalót se felejsünk el vinni. - csettint, és valószínűleg gondolatban feljegyzi magának az itókát is a listára, majd elgondolkozva néz körbe: - Hmm... Kell még...? Az még ott kell - kap le a polcról egy tábla étcsokit, amelyet most szúrt ki. Na igen, ezt készséggel elhiszi, hogy illik az ízléséhez. "Milyen csokit szeretsz?" "Feketét... mint a lelkem." Melyik filmben volt ez? Vagy talán nem is filmben volt? - Dam, te nem választasz semmit? - érkezik derült égből északi fényként a kérdés. - Kezdem kicsit mohónak érezni magam így - vigyorog a lány. Egész szép így. Furcsa, mert ritkán látni így, de szép. És zavarbaejtő...
Láthatóan elgondolkozik. Talán - sokkal - tovább, mint azt kellene. - Öhm... én... - téged választalak - szólal meg benne egy hang, amin annyira meglepődik, hogy majdnem ugrik egyet. Mi a csoda? Kezdi elveszíteni a józan eszét? Te szent ég... No jó, nyugalom... - ...én eddig tökéletesen elégedett vagyok azzal, amit választottunk. - Gondolkozz, gondolkozz, kell válassz valamit te is, nem hagyhatod, hogy rosszul érezze magát. - Hm. Az az igazság, hogy én igazából a húst szeretem nagyon, de ha már "nasi"... - keresgél egy sort, mire talál egy csomag ostyát, majd pár polccal arrébb pattogatott kukoricát is. - Hm. Van sima sós, sajtos, ... mi ez? Avokádós... meg... pisztáciás. - Egyre furcsállóbban vonogatja a szemöldökét, mindenesetre a többiekre bízza a döntést. Közben gondolatban kifújja a levegőt. Már majdnem szégyenben maradt.
Ám meglepetésére és rémületére a lány felnevet. - Dam, ha a tengerbe dobjuk, nem fog kipattogni! - Pedig már azt hitte, megúszta. No majd a tengert... Nem tud mást, csak felnevetni. Remek, ettől a nőtől már gondolkozni is tud, szuper. Csak vigyorog, de az arca közben rákvörös.
Szerencsére Mina időben megszólal: - De ha lehántjuk a héját, akkor lesz tengeri hántás, ugye? - Damien alig tudja megállni, hogy ne csapja homlokon magát.
- Persze ha utána szeretnénk filmet nézni, oda jól jöhet, ez tény. - No tessék. Tessék. Mégis vannak itt lehetőségek.
- Hmm... Milyen film illene ehhez a... hogymondjam... csodálatos... nyári... hát, ez nem igaz, nem tudok fogalmazni. Mina, megvan még a listád, amin a megnézendő filmek voltak?
- Őő... Meg, de annak a fele horror, legalábbis részben, a másik fele dark fantasy, a harmadik pedig a művészfilmek, amiknek a megnézésére úgyse tudom rászánni magam, csak illemből írtam fel, mert állítólag hozzátartoznak a műveltséghez...
- A háborús filmek is - mutat rá Damien.
- Persze. De azokat eszem ágában sincs megnézni - nevet. - Lia, te miféléket szeretsz nézni?
Lia úgy fest, mint aki ismét nevetni akar, de egyelőre még nem teszi. Általában szűkösen adagolja az ilyen élénk érzelemkinyilatkoztatásokat, de úgy tűnik, Minának meg Damnek sikerül kihoznia belőle... nem tudja már féken tartani magát... A kellemetlen csak az, mikor akkor nézik őket humorzsáknak, mikor épp zavarban vannak és igyekeznek kikeveredni egy kínos helyzetből. Na, Liánál ez nehéz, olyan, mint a futóhomok, inkább csak még mélyebbre sikerül ásniuk magukat. - Ha úgy vesszük, tipikus vagyok. Akció és fantasy jöhet, de szeretem a komédiákat is - érkezik a válasz. - De ha valaminek jó a sztorija, akkor azt bármilyen műfajban el tudom fogadni, bár... A sci-fit inkább kerüljük, az valahogy sose tudott lekötni -Hát ez érthetetlen. Hogyhogy nem tudta lekötni? Jó, talán a sok technikai részlet egy nő számára érthetetlen s unalmas lehet, de mégis... meg annyiféle scifi van, s ily általánosan fogalmazni róluk... áh, fáj a szíve, de nem fogja kijavítani most. Nincs lelke hozzá, elrontana mindent, ha vitázni kezdene. S értelme sincs. - Hmmm... Mit szólnátok mondjuk a Zootropolishoz? Ugyan az animációs film, de sok jót hallottam róla. Vagy ha film, akkor Antman, tudjátok, az a fura szuperhősös, mikor a pasi hangyaméretűvé változik - beszél egyre lelkesebben.
- Uuuu, azt annyi ideje meg akarom nézni! - Mina egyik lábáról a másikra áll, lelkesen, Damien pedig csak csendesen mosolyog, nézve, ahogy Alicia is egyre inkább beleéli magát a témába. Bár... Most komolyan azt képzelted rólunk, hogy nem tudjuk, mi az Antman? Ebben a mai világban pedig az szinte lehetetlen... - Szerintem is... jó ötlet lenne. Ha szerintetek is. - mondja lágyan, majd hümmög egyet. - Vagy.. Akár többet is megnézhetnénk! Végül is, időnk van... Honnan lehet ennyi energiája, mikor úgy fél órája még alig állt a lábain? tűnődik a férfi Minával kapcsolatban, de valahol mélyen azért boldog, nagyon is boldog.
- Én benne vagyok bármennyiben - szögezi le Lia, fölemelve kezeit. - Legfeljebb elalszom közben - Ja, hát igen. A szép kis kibúvók. Eh. Tudja szeretni őket...
- Óh, csak nem... - ad kuncogásszerű hangot. Nem... nem hiszem én azt... nem fogjuk mi azt hagyni... várjunk, micsoda?
- Na, vegyél le párat - utal a kukoricákra, mire Dam engedelmesen lekap egy zacskó sós, meg egy pisztációs kukoricát, meg akkor már egy avokádósat is, miért ne, úgyse fog sokszor enni ilyet, egyszer élünk... (bár, ki tudja.) Majd érkezik a következő parancs: - Irány innivalókért! - Született vezető, esküszöm...
- Óh, igen. Az innivalók. - Mina előresurran, láthatóan tudja már az utat. De hogy honnan...
- Nos, vannak műanyagpoharaink, de rendesek is, úgyhogy lehet választani. Pár másfél literest azért vihetünk, nem? - ajánlja fel, miközben vizsgálgatja a különféle lónyálak minőségtelenségek mértékét, s próbálja összehasonlítani ezt az árakkal.
- Van cseresznyevirágos Nestea? - kérdi Mina.
- Őő, amelyiknek olyan illata van, mint egy samponnak?
- Azaz - felel a lány. - Áh, ott van, látom is! Lia, mit szólsz egy ilyenhez?
- Hmm, van egy olyan érzésem, hogy ez el fog fogyni -vizsgálja Lia a kosarat, ahogy emelgeti a súlyát, miután újabb s újabb termékek kerülnek vele. - Tegyünk még mellé...  Áhhá, sárkánygyümölcsös! - Szinte hallatszik a diadal a tekintetében, s mikor Dam odapillant, látja, hogy egy Lipton Icetea került a kosárba a többi mellé. Közben persze derekasan pakolászik, kitartva a női hangulathullámok erős vihara ellen.
- Sárkánygyümölcsös? - figyel fel ezúttal Mina. Rémlik neki, hogy az valami egzotikus cucc lehet. - S olyan forró lesz a lehelletem tőle, mint egy sárkányé? - kérdi sejtelmes mosollyal. - Amúgy ettél már olyat, mármint a rendes gyümölcsöt, ha így felfigyeltél rá? Mert én már ittam feketeáfonyás teát, de hogy feketeáfonyát még a szemeim előtt nem láttam, az is szent... és egy ezred százalék aroma volt benne, szóval...
- Szerintem nem lesz olyan a lehelleted, és ami azt illeti... Nem, még soha
- érkezik a sorozatos felelet Mina sorozatos kérdéseire. - De finom, már az ital. Majd valamikor megkóstolom a gyümölcsöt is - magyarázza pakolászás közben, úgy igazítva a dolgokat, hogy helye legyen az üdítőknek.
- Hm, kifelejtettünk valamit? - kérdi Damien és végiggondolja, mi kellhet még egy éjjeli piknikezéshez...
- Hmm, szerintem nem. Rágcsa van, innivaló van... Szerintem indulhatunk.- tekint fel a férfira.
- Csodálatos. - Csapja össze kezeit elégedetten, és kedve lenne belemarkolni a még mindig a cukorkák környékén bóklászó Mina grabancába. - Elég lesz már, Mina, ennyi nem fog belénkférni.
- Csak még ezeket... - kéri magas hangon, és szinte azonnal a kosárba ömleszt két csomagnyi Tutti Fruttit. A férfi sóhajtva forgatja a szemöldökét.
- Rendben, akkor go kassza.
Beállnak egy jópár húsfélét vásárló és természetesen kedvezményes kártyával fizetni óhajtó néni mögé, és a páros ismét várakozó módba helyezkedik. Damnek nincs kedve túlzottan gondolkodni, képes lenne most percekre kikapcsolni és gyakorlatilag nyitott szemmel aludni, amolyan bolti rutinban tengődve...
- Ejha - füttyent egyet Lia. Ezek szerint ő nemigen tervezi végigvárni ezt a procedúrát. Miért sejtette? - Miért van olyan érzésem, hogy ez sokáig fog tartani a nénikével? - susogja közelebb hajolva hozzájuk. Damien leküzdi a késztetést, hogy körbenézzen, figyelik-e. Nem, valószínűleg nem fognak feltűnni senkinek. Van egy ilyen tulajdonsága, hogy nemigen szokott kitűnni a tömegből.
Próbálja szoborrá merevíteni az arckifejezését. - Valószínűleg tapasztalatból. - Körbenéz. Áh, a másik kasszánál igazából öt ember álldogál, ám úgy tűnik, ott esély van gyorsabb folyamra. Fogja hát magát és átsurran, diszkréten beállva egy éppen abban a pillanatban arra igyekvő pávahajú fickó elé, aki egy pillanatig úgy tűnik, mintha méltatlankodásra akarná nyitni a száját, ám amint Mina is Damien mellé pozicionálja magát, meg meglátja Aliciát, eláll a szava és inkább elfogadja vereségét. A lány int egyet neki, két kinyújtott ujjal a homlokától indítva meglendítve a csuklóját.
- Máris jobb - ereszt ki egy sóhajt. Remek. Valóban, persze, jobb így. Csak, óh, jussanak már ki innen... - Biztos eltartott volna egy óráig, mire az a nénike végez. Sajnálom szegény kasszást... - sandít abba az irányba, de ügyelve, nehogy észrevegyék.
Egész haladósan el is jutnak nemsokára a sor elejére, ahol is egy olyan húszas, fekete hajú, hosszú szempillákkal keretezett barna szemű srác fogadja őket. No az más kérdés, hogy valóban fáradtnak tűnik, meg úgy, mintha az egész vásárlóközönséget a pokolba kívánná, de ez nem hangolja le Minát, ugyanis bár teljesen hallgatagon, de meglehetősen csillogó szemekkel nézi. - Szépjóestét - köszön Damien udvariasan, és elkezdi pakolni a dolgaikat.
- 'Estét -- intézi el az üdvözlést Lia, és segít neki a pakolásban.
Mindeközben Mina gyorsan a kassza túlsó végébe surran, hogy majd amint szatyrot kapnak, segítsen belerakni a dolgokat. - Két nagy szatyrot kérnénk, legyen szíves - hadarja Damien, miközben már a legvégén jár majdnem a termékek szalagra való áthelyezésének.
- Pedig mondtam, hogy hozok szatyrot - böki oldalba Lia finoman, majd nekiáll a táskájába gyömöszölni az innivalókat. Damien égető ingert kezd el érezni arra, hogy felkeressen egy konditermet. - Khm... talán... ez a sok cucc el se fért volna a táskádban... a végén még baja esett volna, elszakad, vagy valami. - Közben arra gondol, hogy már hányszor értek ma az oldalához. Még ha csak könyökkel is, de akkor is. Meg, hogy legközelebb már tényleg ügyesebben kellene visszafognia a rándulást. Hiába, aki csikis, az csikis, de ez is a legkellemetlenebb helyzetekben képes megmutatkozni...
- Hogyne... - sóhajt a kasszás és nemsokára a túlsó végen meg is jelenik a két szatyor. Mina nekiállna kibontani őket, de annyira izzad a keze, hogy még ez sem jön össze neki. - Adja csak - mondja a srác és pár szakavatott mozdulattal kinyitja a szatyrokat.
- Kö...szönöm... köszönjük. - motyogja elhalóan a lány, és legszívesebben sarkon fordulna és kiszaladna innen. Mindegy, hogy odakint nincs légkondi...
- Semmi gond - teszi még halkan hozzá a sötéthajú, Mina meg úgy érzi, itt helyben fog összeesni. Közben Damien magára vállalta a becsomagolás feladatát, látván, hogy a lány valószínűleg hamarabb lenne képes a kezeivel sírt ásni magának most, mint szatyorba rakni a kajákat. - Nincs semmi gond azért, remélem.
Mióta ilyen beszédesek a kasszások? - gondolkodik el magában a lány. Mióta ilyen fiatalok a kasszások, és ráadásul fiúk is? - gondolkodik el Damien.
- Gond? Nincs. Csak ügyetlen vagyok, ennyi az egész.

- Mindenkivel megesik. - Az a mosoly. Te jó ég, rámosolygott. És milyen szép. Neki is gödröcskék vannak az arcán, mikor mosolyog. És szarkalábak a szemei körül. Vagyis szarkalábak lesznek, rendes szarkalábak, ha majd megöregszik...  
- Köszönjük szépen - Ez Damien. Hoppá. Hogy kész vannak. Menni kéne, menni...
- Öhm... igen... viszont... látásra... - Kierőltet magából egy mosolyt, majd megpördül és bár a beszéde átváltott robottempóba, a járása fürge, akár egy kengurué, ahogy kislisszol az épületből, majdnem felkenődve az automata ajtóra. De nem tud annyira gyors lenni, hogy ne hallja, ahogy a mögöttük várakozó páva cöhögve dobja le a pultra a fél tucat sörét...
- Azt hiszem, bőven eleget táraztunk be éjszakára - Lia a táskájával megindul kifelé, Damien pedig a szatyrot hozza. - Ezzel megvolnánk. Akkor egy kis pancsi a tengerben? - hangzik el a hívószó, amint kint vannak az immár egyre sötétedő éjszakában.
- Tengeeeer! - ujjong Mina, hirtelen már feledve iménti szégyenét, és azon nyomban elkezd szaladni. a víz felé.



A hozzászólást Wilhelmina von Nachtraben összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 10, 2016 1:13 pm-kor.

2Kekszbetyárok éjszakai parti partyja Empty Re: Kekszbetyárok éjszakai parti partyja Szer. Aug. 10, 2016 1:06 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Ruhája szoknyarészéhez nyúl, majd menet közben lefejti azt magáról és el is dobja oldalra. Damien csak sokkoltan néz utána, ahogy lépései egyre inkább közelednek az árhoz. Csodamód a lány az utolsó pillanatban repíti le magáról a papucsokat, mielőtt vagy azokban gázolna bele a hullámokba, vagy elnyelné őket és örökre a mélységé lennének. Egy jókora ugrással érkezik hasra, majd magas hangon fel is sikolt, nyilván, mert a víz azért még így is nagyon hideg, pláne, mivel este van. - Egek, kész szerencse, hogy nincsenek itt ragadozók - sóhajt fel a férfi és nevetve indul meg ő is, persze lazán, sétálva a víz felé. - Ekkora hangzavarra mind idegyűlnének.
- Hmm, igen, megeshet - bólogat Lia, majd neki is lát levedleni fölösleges ruházatát, s fölfedve az alatta lévő fekete bikinit. Ami egyébként elképesztően jól áll neki. Damien igyekszik nem túl sokáig legeltetni a szemeit rajta, lesz még arra idő, de így sem tudja nem észrevenni, mennyire tökéletesen passzol ez az öltözék. Persze, általában feketében látja Liát, de akkor is. A kontraszt a sápadtféle bőrrel... - Meg ne fulladj! - kiált a lány és Mina után rohan, siet a "megmentésére". - Gyere te is gyorsan, Dam! -
- Vigyázz - szól nevetve Dam, Liának, majd eleget téve a kérésnek utánuk indul. Minát nem félti, tudja, hogy milyen, meg, hogy úgysem esik baja.
- Igyekszem. - felel neki, majd... -- Basszus, ez hideeeg - dörzsölgeti kezeit, ahogy lassacskán, szinte centinként beleóvakodik a vízbe. No látod, megmondtam, hogy vigyázz...- Molylepke, még élsz? - Damien felkuncog. Vajon hanyadik szülinapjukig fogják emlegetni ezt a molylepkés nyaralást?
Mina nevetve ugrál a lábain, hogy minél kijjebb legyen a vízből. Egész testében remeg, de láthatóan elképesztően imádja az egészet. Most realizálja csak, hogy végül is egy szál bikiniben van, és kissé elvörösödik, már amennyire sápadtsága engedi. - T-t-te jó ég, ez k-k-kárt fog t-tenni a f-fogaimban, aaaannyit k-k-koccannak össze...
- Csak nem... - vigyorog a lány, és előrehalad a vízben, amíg az már felér a térdéig.
Damien diszkréten megáll a parton, kissé zavartan kibújik az ingjéből, és összehajtva leteregeti a földön, majd elmászik Mina ruhájáért és azt is elrendezi, végül határozottan a földet bámulva letolja a nadrágját is, és nemsokára már csak egy szál boxerben álldogál. - Mennyire fogok szoborrá fagyni, ha belépek?
- Szoborrá fagyni? Hááát... Mi még nem váltunk azzá, szerintem te sem fogsz - No, a realizmus, megint. Várjunk, Lia elindult vissza, őfelé. Mire készül?...
- Sose lehetünk biztosak
- motyogja az orra alá, ahogy kibújik lábbelijéből és pár lépésen keresztül élvezi, ahogy a puszta homok simogatja talpát és fúródik lábujjai közé. Mennyei. Lehunyja a szemét, és hagyja, hogy a szél beletúrjon a hajába... Nem is igen tehetne ellene mondjuk... Széttárja az ujjait, mintha meg akarná markolni az egész világot, szárnyra kelni...
...és ekkor hirtelen megszurkálják a fagyos cseppek. Kicsit összerezzen, ami jóval csökkentettebb verziója annak, amit érez, s meglepve kinyitja a szemeit. Csodálkozva tapasztalja, hogy Lia volt, aki e galád tettet elkövette, s nem Mina. Le lett fröcskölve.
Valamiféle ragadozós huncutság villan a szemében, de egy gentleman hidegségével tartóztatja magát. Szép lassan ennyit mond: - Szóval így játszunk? - Elegáns tartásban, kecsesen besétál Alicia mellett a vízbe, megacélozva magát, hogy ne árulja el érzéseit az arca, sem a teste bármely többi része. Viszont közben tényleg eszméletlen ingere támad kiugrani innen. Sebaj, ki fogja bírni...
- Így? Mégis hogyan? - provokálja visszakérdezéssel Lia, csípőre téve kezeit.
Kimérten lehajol, két kezéből kanalat formálva összegyűjt egy jókora adagnyi vizet, meglendíti, majd kíméletlenül fölhozza a sötéthajú irányába, úgy a folttömegének közepére célozva...
Siker. A hangok egyértelműen jelzik, hogy siker. Na korántsem tapsról van szó, hanem sikításról, ami egy olyasféle hang, amelyet nem hitt, hogy valaha ki tud csalni ebből a nőszemélyből. Akadnak még meglepetések... Elégedetten vigyorogva szemléli művét, azaz a szépen fenekére csüccsent nevetve sikkantgató Aliciát.
Nem tudja megállni, hogy egy kis ördögi mosoly ne kússzon az arcára a jajgatást hallgatva. Nem hitte volna, hogy a terve ilyen jól sikerül... - Hoppá. - halkan felnevet. - Bocsánat, nem így terveztem. De sebaj, ha egyszer így alakult - vigyorodik el, láthatóan nem bánva annyira tettét. - Ugyan, semmi gond, elvégre úgyis megfizetsz érte - hangzik a fenyegetés.
- Te aljas! - vádolja széles vigyorral, küszködve a nevetéssel. Ezen megnevezésen még inkább felnevet, kis sötétséggel színezve a vidámságát- Mina, mit szólnál, ha ezt a kedves fiatalembert megleckéztetnénk?
- Nohát, szövetkeztek ellenem?- Mina szintén gonosz arcot vág és csípőre teszi a kezét. Dam pedig hirtelen két, egyforma pózban leledző, vérmes vadmacskával szemez. Akiket történetesen pusztán két apró résznyi fürdőruha takar csak. Ó, te jó ég. - "Kedves?" - kérdezi Mina. - Úgy érted, ezt a sötét szándékú démont itt?
- Miket mondasz te rám? Mert te aztán agyalka vagy, igaz? - kontráz, és most Minát célozza be, ám ő ügyesen kitér előle és pár ugrással a háta mögött terem és onnan fröcsköl rá egy jó adag vizet egy meglehetősen irányítatlan, ám annál sikeresebb kézmozdulattal. Na ennyit a száraz boxerről. Hát, sebaj, idővel úgyis eljött volna ez a pillanat...
- Hát hogyne szövetkeznénk! - Most Lia tekint rá olyan ördögi szemekkel, olyan kihívóan és vadul, és valahogy így kívülről látva ezt a nézést, különösen ezzel az arccal, szinte megbabonázza. Valahogy annyira illik ez a hideg, de mégis tüzes indulat ehhez az archoz. Ha nem ismerné, képes lenne félni tőle. - A Sötét Nagyúr az ellenfelünk, vigyázz vele, Mina! - figyelmezteti társát, miközben próbálja kikerülni a vízcseppeket, több-kevesebb sikerrel.
Te jó ég. Még sosem látta így Aliciát. Soha életében nem hitte volna, hogy ennyi huncutság van ebben a lányban. És már szinte el se hiszi, hogy a mai nap fele halálunalmas képernyőbámulással telt... Micsoda meglepetéseket tartogat az élet... Ez jár a fejében, miközben a lányok összefognak ellene. No szép. - Nahát... és én végig azt hittem, hogy a mi oldalunkon áll - az alkonyszemű szipog párat. - Na de most aztán félje bosszúmat! - Kezeibe kanalaz egy kis vizet, felemeli, majd közelebb lépked, hogy Dam feje fölé tartsa, ám ő nem hagyja ám magát ilyen könnyedén, lazán ráfog a lány csuklójára és eltartja azt magától, megpróbálván Alicia felé fordítani a kezeket... - Figyeljetek, és tanuljatok, hölgyek: a legjobb módszer, ha az ellenfelet saját fegyverével támadod.
- Sajnos elárult minket! Mint az a... Luke Skywalker, vagy ki a hagymakarika. Az volt, ugye?
- néz kissé tanácstalanul társaira, furcsán fontosnak tartva ezt a témát, de aztán elengedi, ahogy Dam ellene fordítja Minát. - De ennek az aranyos ellenségpárosnak két fegyvere is van, ezt ne feledd! - rápotyog fejére néhány csepp ugyan, de nem foglalkozik vele, helyette belenyúl a vízbe, és amekkora mennyiséget csak lehet, Dam felsőtestéhez céloz.
- Hééé, ez nem... - ér, akarja mondani, ahogy szövetségese felé irányítják fegyverét, de szerencsére időben széttárja az ujjait, hogy a víz nagy része kicsorogjon, mielőtt Alicia közelébe érhetne. Ezután már csak azt látja, hogy Damien egyébként sok szidást nem érdemlő mellkasa el lett borítva vízzel. - Hu.. hu... hú.... hogyaza... - motyogja amaz kimeredt szemekkel, és alig bírja leküzdeni a vágyat, hogy hirtelen odakapjon, mintha bármit is tudna tenni a hideg ellen. Fogalma sincs, arca a vörös épp melyik árnyalatában tündököl, mert az biztos, hogy mindenhol libabőrös lett, na meg... Áh, nem, inkább nem gondol bele... a legjobb védekezés a támadás. - No megálljatok! - Hirtelen gondolkozás nélkül megindul és átcaplat a két lány között, közben mindkét oldalra csapkodva a vizet.
Alicia védekezőn maga elé tartja a kezeit, közben olyasféle hangokat adva, amilyeneket kislányok szoktak a strandon. Imádja, komolyan. Nem fogja tudni abbahagyni. Olyan lesz, mint Mina, nem tud leállni. Még hajnalban is itt lesznek... - káposztáskövezik. - Ennek a legyőzhetetlen csapásnak van valami neve is? - kérdezi Lia a többé-kevésbé sikertelen hátrálási kísérletei közepette. - Mennyi az újratöltési ideje?
- Már hogyne volna... Ez aa... zárójel hosszú és értelmetlen japán szó zárójel bezárva Mózes Szupercsapás. Ugye, Mózes volt, aki kettéválasztotta a tengert?
- Bezony - feleli Mina, mintha mi sem lenne természetesebb, mint hogy halálos ellenfelével társalog.
- Mózes... Szuper... csa... - próbálja Lia megismételni a szavakat, de nevetésbe fullad. Hasát fogja.
- Újratöltési idő? Hmm-hmm. - ördögien elmosolyodik. - Mért gondolod, hogy kell neki idő? - Azzal megindul, és visszafele is átrohan közöttük...
- Jaj, NEE -ez is inkább félő kiáltásnak indult, majd átmegy kacagásba, ahogy a lány már célzást elfeledve minden irányba fröcsköli a vizet, amerre csak lát, illetve amerre nem.
Örömmel konstatálja, hogy Aliciát felettébb szórakoztatja, amit művel, bár ez igencsak megnehezíti azon dolgát, hogy ne nevesse el magát... de hát, illik az a Sötét Nagyúrhoz? Lia megpróbálkozik a retortával, de mivel már Damien teste körülbelül mindenhol elázott, így ez annyira nem bántalom neki. Mellesleg, kezd felhevülni, úgyhogy már nem is bántja annyira a hideg víz. - Azt hiszem, fölösleges lenne bevetnem az új trükkjeimet, hisz ti csak a régieket használjátok. Azt hiszitek, ennyivel legyőzhettek? Kövessetek a valódi birodalmamba, a nyílt vízre... - azzal elkezd úszni, az óceán belseje felé, a végeláthatatlan mélykék, tintafeketébe forduló horizont irányába. - És ha itt is legyőztök... akkor jogosan adom át nektek a...
- Birodalmad? - találgat Mina.
- Például azt. De először meg kell tanulnotok megszelídíteni. - kicsit megemelt hangon kiabál hátra, hogy hallják. Már bőven nem ér le a lába... akkor pedig biztos, a lányoké se. Amennyiben követik.
Lia egy felháborodott "pff"-t hallgat, láthatólag sértette büszkeségét a kijelentése. - A valódi birodalmad? Meglátjuk, mennyire az! - Nagyon elszántnak tűnik... Damien csak tempózik hátrafelé... - Mina, megszelídítjük ezt a bestiát?
A másik fekete hajú vigyorogva-elszántan bólint. Hát már hogyne! - gondolja magában. Nem gondolta volna, mikor még a molyok között kuksolt, hogy így alakul ez a nap... Liával vadászhatnak Damienre... Milyen szép is az élet!
- Oké, akkor hozom a sonkás kekszet!
- Sonkás keksz? De hát az a parton van, amíg kimész érte, beúszik a világ közepére...
- Hát majd kijön, mert megeszem! - Közelebb hajol hozzá, majd suttogva kérdezi: - Van valami ötleted?
- Ja, az egészet el akartad enni előle? Óóóh... - elvigyorodik. - Gonosz ötlet. De azért nekem is hagysz kicsit, ugye?
- Természetesen hagyok - tűnnek el egy pillanatig Lia ujjai a hajában.
- Hm... talán ezzel kicsalhatnánk... aztán, amíg az egyikünket próbálja elkapni - mondjuk téged, ha nálad van a süti -, a másikunk a háta mögé lopózik és hátulról elkapja. - részletezi fondorlatos tervét.
- És ez jó. Akkor már megyek is, és... - Lia hangja exponenciálisan emelkedni kezd... - FELFALOM AZ ÖSSZESET! - ...majd a végén kiabálásba megy át. Mina más helyzetben nevetne ezen a lelkesedésen, most viszont csak elvigyorodik, s gonosz kislányosan kuncogni kezd. Lassan egészen belejön ebbe az összeesküvésbe. Damien a távolból értetlenül nézi, mit tanácskoznak ezek összevissza. Aztán amint meghallja és látja, mire készül Alicia, összeráncolja a szemöldökét. - No megálljatok. - Elkezd visszafelé tempózni, és halkan nevet. Egy ilyen egyszerű módszerrel keresztülhúzzák minden számítását, jellemző... - Nagyon, nagyon meg fogjátok ti még ezt bánni.
Mina nem tudja visszafojtani a nevetést, ahogy szaladva követi Aliciát a partra. - Adj csak két darabkát... - kéri, hogy azért nála is legyen valami, hátha Damien őt kezdi el kergetni. Először.
- Ugyan, mi aztán nem! - nevet Lia győzedelmesen, a feléjük siető sötét tündének címezve mondandóját. Mina tagjait szinte végigperzseli az izgalom. Meglepően kellemes érzés összefogni egy lánnyal Dam ellen... ki hitte volna, hogy ennyi gonoszság bújik benne. Bár lehet ezt egyáltalán gonoszságnak nevezni? Ugyan már... - Rendben, sietek kibontani - feleli Minának, majd mikor kiérnek a partra, Lia hirtelen kis híján elesik, nem lévén hozzászokva ahhoz, hogy érezze is teste súlyát, ami bár nem olyan sok, még mindig több, mint amennyi a vízben. Mindezek túlélése és egyensúlya visszanyerése után a kekszhez siet és kibontja azt. - Vegyél belőle, gyorsan, mielőtt ideér!
Óvatlanul belemarkol a kekszbe, de vigyáz azért, hogy egy szemet se hullajtson el. Három darab landol végül a kezében, abból egyet rögtön be is töm, és vigyorogva visszanéz a Sötét Nagyúrra. Aki egyenesen ráveti zöld villogó szemeit. - Ajjaj - pillanatra Liára néz - Szerintem én elinalok. - Vigyorogva megindul a part mentén, pár fa álldogál magányosan, úgy tervezi, hogy majd azok törzsei körül kering. Damien közben kiért a partra és most már semmi sem lassíthatja a mozgásában. - Lia, segíts! - mondja, a végén olyan magasra szökik a hangja, hogy szinte sikolynak nevezhető. - Végezni fog velem!
Azok a szemek... Némely pillanatban, ha beleéli magát, szinte tényleg képes elhinni, hogy a férfi valami rosszat akar vele...
- Damien, idenézz! - kiabál közben Lia, nyilván mutogatva a kekszet és demonstrálva, mennyire ínycsiklandó. Egészen olyan előadást tart, hogy ha azt felvennék, mehetne reklámvideónak. - Hmmm, mennyei! - fölemeli a zacskót - És még van egy csomó! És mind az enyém! Micsoda szerencsém van!
Nahát, nahát, kislányom, micsoda boasting...
Damien végignyal az ajkain, aztán... hirtelen kedve támad elkezdeni magát beleásni a homokba. De nem... még van remény, hogy szerezzen abból a kekszből! - A tiéd? Mégis miből gondolod ezt? - épp elugrik Mina elől, aki megpróbálta becserkészni, de természetesen észrevehetően. - Mina, te nem gondolod, hogy kicsit önző dolog kisajátítania mindazt a kaját? - kérdi, majd megindul Alicia felé.
- Hát úgy, hogy mind nálam van, és nem jön érte senki. Tudom én, hogy nem kell senkinek. No, akkor bizony tévedsz.
- Mégis hogy tervezted elrejteni azt előlem, hmm?
- Én ugyan sehogy! - Olyan a hangja, mint egy apró, ártatlan, aranyos kislányé. Akár egy ma született bárány...bőrbe bújt farkas. - Direkt mutogatom! - Fölnevet, majd egy félkörívben kezd el futni, konspiráció-társnője irányába.
- Én csak egy láthatatlan légtömeg vagyok, aki szalad feléd, igaz? - szalad nevetve. - No hát, ha nagyon mutogatod, akkor el is fogom venni. - jelenti ki, majd rájön, hogy a két front lassan találkozik ellene. Így hirtelen megtorpan. Szembefordul a két leányzóval. - No és... ha ti most megeszitek azt a sajtos kekszet... én pedig közben tovább folytatom világuralmi terveimet, ki fog megállítani? - teszi föl a nagy kérdést. - Jobban megéri elfogyasztani azt a finom sütit... mint megszabadítani a világot egy ilyen ördögfajzattól, mint én? - lassacskán kihívó mosoly jelenik meg arcán.
- Sonkás - szúrja közbe a lány, Damien pedig megdöbben... közben Mina kap a kezébe még néhány kekszet. - Tudod, van az a mondás: országomat egy kekszért! Nagyjából most is ez a helyzet -Hát, én úgy tudtam, ez a mondás picikét másképp van, de sebaj. - Ha nekünk adod a birodalmad, akkor mi meg adunk neked kekszet. Mit szólsz ehhez az ajánlathoz?
Milyen kis rafinált.
- Vá... várjunk... Mi a fenéért hittem azt, hogy sajtos?! - El sem tudja képzelni, de sikeresen kizökkentették. Ám a tárgyalás megkezdése legalább sikeresen megtörtént. - Hm. De hát nektek fogalmatok sincs, mit kezdjetek az ÉN országommal. Nem is mertetek beúszni a mélybe. Elpazarolnátok. Míg ha enyém lenne a világ... meg az a keksz is... hmm... esetleg... az egész világot egy kekszgyárrá változtathatnám.
- Hmmm, mit gondolsz, Mina, ez fair? Mert szerintem nem igazán
- csóválja meg a lány a fejét. Hát nem igaz, mi fair ezeknek a... kiméráknak? Szirének... - Hidd el, ki tudjuk használni a lehetőségeinket - Óh, a magabiztos, emancipált nők. Na persze Damien legyen az első, aki beléjük köt... ugyan soha nem tenne ilyet. De ha a birodalmára pályáznak, az más kérdés. - Bár szerintem ezt tapasztalod - tör ketté Lia a fogaival egy kekszet. Hm. Ezek a jelenetek. Igazán filmbeillőek. Mehetne színésznek ez a nő, komolyan. Igazán... vonzó volt, ahogy kettéharapta azt a kekszet.
No de koncentráljunk a feladatra!
- Miért, ti is kapnátok annyi kekszből!
- kiált fel felháborodva. Ezek a nők túl magabiztosak. Hihetetlen, ahogy ez a személy itt játszadozik vele. Valahogy muszáj lesz megszereznie... ...azt a kekszet... - Rendben... ha beúsztok utánam a víz mélyére, akkor elhiszem, hogy képesek vagytok a birodalmamat jó kezekben tartani. Vagyis akkor a tiétek lehet. - Valamiért ragaszkodik ahhoz a vízhez...
Lia úgy fest, mint egy tárgyalófél, aki igencsak meggondolja döntését. - De attól még te ülnél a trónon. És mivel te vagy a Sötét Nagyúr, nem hihetünk a szavadnak, biztosan csak hazugságokkal próbálsz most is megvezetni minket - Persze, persze, állandóan gyanakodni kell... - Nos, ha csak én megyek be, az megfelel? A kekszet meg akkor a semleges félnél tartjuk - kérdi Minától, majd kezébe adja a kekszeszacsit.
Mina picikét csalódott először, hogy pusztán őrzőszerep jut rá, de felfogja ennek fontosságát a terv véghezvitele szempontjából. - Legyen hát. Nem veheti el tőlem Senki! - nyomja meg a szót és anyatigris módra védelmezőn magához szorítja a zacskót, majd törökülésben elhelyezkedik a földön. Hopp, tiszta homok lesz a hátsója. Na, sebaj, ott a víz... - Azért majd egyél belőle egy keveset, megérdemled - kacsint rá Lia, s ettől egy kissé jobb kedve lesz.
- Akkor most kapjon el a vállalkozó kedvű kisasszony, ha tud - rohan neki Damien elégedetten a víznek, s minél hamarabb próbál elkezdeni úszni, hogy gyorsabban haladjon. Közben vigyorog. Ezaz, sikerült, végre sikerült. Fogalma sincs, mihez fog kezdeni, mert nem hitte, hogy eljut idáig...
Egy kihívó vadásztekintet néz vissza rá. - Már megyek is, le nem hagysz! - Ohó, fogadjunk?
- Nem-e? - huncutul elmosolyodik, mikor már csak a karjaival meg levegővel tudja fent tartani magát. Jó mélyen van már. Egy helyben álldogál... jobban mondva lebeg... jó sokáig. Megvárja, míg Alicia úgy öt méterre van csupán tőle, közben végig a szemeibe néz, afféle magabiztos, mindentudó tekintettel. Ekkor pedig hirtelen lebukik a víz alá.
- De nem ám! - hallja még, ám már régen másra koncentrál. Nagyjából érzékeli, mennyire van lemaradva tőle a másik... Még soha nem csinált ilyet, ám egész jól tájékozódik általában, így bízik képességeiben, hogy most sem hagyják cserben.
Átlós helyzetbe állítja magát, hogy minél lejjebb tudjon úszni, ami nem könnyű, ha egyszer van víz a tüdejében. Márpedig az kell, ha nem akarja, hogy igen kellemetlenné fajuljon a dolog. El se hiszi, hogy itt van. Pár pillanatig csak néz ki a fejéből, s hallgatja a zúgást, ami leginkább ahhoz lehet hasonlatos, amit egy baba érez még az anyja hasában... Majd fölnéz, és elégedetten tapasztalja, hogy a felszín jó messze van tőle. A tenger ragadozója lett! Összeszorított ajkakkal elmosolyodik, majd elkezdi fölfelé pozicionálni magát. Pontosan Alicia alatt van, de úgy tűnik, a lánynak nem szándéka, hogy kövesse ide... Remek. Kinyújtja egyik kezét, ujjaival körbefonja a bokáját, majd fél másodperccel később - egy kis időt hagy az adaptálódáshoz - lerántja őt is.
A hasában mintha megfordulna valami. Na nem a rosszullevős módon, hanem a még-soha-nem-csináltam-ilyet-és-ez-iszonyú-jó módon... A végkimenetelről fogalma sincs, de azt valahogy érzi, hogy ezt a mozdulatot végre kellett hajtania...
Fogalma sincs, Lia mennyire kaphat frászt, de igazából nem is bánja. Baja úgyse lesz. Hall valami hangot még fentről... Valami káromkodásféle lehet, annyira nem hallja tisztán, főleg, mivel a lány csak az orra alá mormolta. Mindenesetre sikeres volt. Sikerült lehúznia a testet maga mellé, és még mindig nem emelkedtek fel. Ám a hosszúhajú ekkor keresgélni kezd a kezével, valamiféle kapaszkodó után...
Lia keze történetesen Damienbe botlik, mégpedig az egyik vállába. A férfi pedig ösztönből átfonja a leányzót, bal kezével a hasa körül és egyaránt a kezeit is mozgásképtelenné teszi így, hogy ne nagyon ficánkoljon. Közben belegondol: normális ez? Eléggé veszélyes...
...de jelen pillanatban nem tud erre gondolni. Csakis elégedettséget érez. De abból aztán rengeteget. Lassacskán, mivel nem úszik lejjebb, kezdenek felszivárogni a levegő felé. Föltekint, s szabályosan, mint a filmekben, látja a világos foltot a felszínen. Bár nem a napét, hanem a Holdét... Lia kicsit kapálózik még a kezei közt, ám nem, nem engedi, erősen szorítja magához, közben elvigyorodik, de azért vigyáz, nehogy rendesen elkezdjen nevetni, mert most aztán nagyon ciki lenne, ha vizet nyelne és elkezdene köhögni... Hú, tiszta rémálom. Idővel viszont a mozdulatok is alábbhagynak, Lia egyszerűen hagyja magát, talán bízva abban, hogy idővel így elszabadul... vagy várva a pillanatra, hogy a szorítás csökkenjen és akkor szökjön el, esetleg teljesítse be bosszúját?
Nem történik egyik sem. Csak emelkednek feljebb és feljebb. Aztán végül kiér a fejük a vízből. Onnan érzi, hogy a hűs levegő megcsapja teljesen szétázott haját. Nemsoká az orra is kikerül, és végre teleszívja magát levegővel. Pár pillanatig csak lebeg így, lihegve, s az egyetlen, amit hall, saját szívdobogása. Ekkor eszmél rá, hogy tulajdonképp Alicia egész nagy bőrfelületen érintkezik az övével. És ez meglehetősen kellemes. Ugyanis puha. És meleg is. Vajon ide fog nézni rá? Vajon most lekever egy pofont, vagy arcon fröcsköli, vagy lenyomja megint a víz alá? Mit fog tenni? Döbbenten jön rá, hogy nem érdekli. Ezekért a pillanatokért bármelyiket elviselné.
- Azt hiszem, vesztettem - Ennyit mond csak. Ezt is nevetve. Közben hátranéz, rá. Dam pedig, ahol a haja nem takarja el a szemét, próbál visszanézni, elképedve, kissé kábán, ugyanakkor felpörgötten és valahol mélyen iszonyúan boldogan. - A birodalmad sajnos továbbra is a te kezedben marad, de! Ha nem lesz mindenütt kekszgyár, akkor csúnyán megfizetsz.
Pár pillanatig hitetlen eufóriában fürdik. Csupa csillogást lát mindenütt, ahogy a vízen játszadozik az eget ékesítő fehérségek fénye, és Liát, ahogy éjsötét haja teljesen kuszán és vízzel átitatva, szabálytalan csápokként tapad a nyakára és vállára és mindenhova, legalábbis, amíg el nem éri a víz felszínét, ahol is puhán belesimul. Még az illatát is érzi közelről. Mármint a hajának. Borzaszó furcsán érzi magát, az jár a fejében, hogy ilyen helyzetben inkább Minával kellene leledzenie, de nem, mert most Lia van itt, Mina pedig valahol a parton... és... érdekes mód, ez így van jól. És még ráadásul győzött is. - Óh. Nos, ez örvendetes hír. Már éppen kezdtem elveszíteni az önbizalmamat. Nos, akkor azt hiszem, elkezdhetek gondolkodni a rengetegféle ízesítésen...
Hm. Ízek. Óvatlanul megnyalja a száját, mire elárasztja a jóleső sós íz. - Azt hiszem, lesz tengersós ízesítésű is... - elvigyorodik, majd lassan, óvatosan elengedi Liát. Lábai kábán kapálódnak a víz alatt, nem esik különösebben nehezére, hogy fenntartsa magát, így veszélyben sincs, de az érzés, hogy megint "csak maga" van, különös. - Szerintem akkor eme küzdelem után akár vissza is úszhatnánk és együttesen elfogyaszthatnánk azt a finom kekszet.
- Jó ötlet. Meg lehetne mondjuk halas, málnás, meg... Hmm... Majd még gondolkodunk, milyet lehetne még - Amint elengedik, teljesen szembefordul a férfival. - Támogatom. Meg megehetnék azt a tengerízű nemtommit is, amit még Mina választott, és lassan akár indulhatnánk is haza, nem? - kérdi, majd elkezdi a part irányába pozicionálni magát. Nos, ez hirtelen volt...
Maga is elvigyorodva bólint, majd a part felé fordul és nyel egyet. Igencsak kezdett összeszaladni a nyál a szájában. Hogy fel fogja ő falni azt a zacskó kekszet... meg az összes többi mindenféle jót, ami még a csomagok közt van... - Óh... Lassan kéne - felel a hazaindulásra. - Nagyon lassan - hangja elmélázó, ahogy tekintete issza a sötétkék homályosságot, amibe az egész tájat bevonja az éjszaka lassacskán. Lassan. Nagyon lassan. De megállíthatatlanul.
- Persze, nyilván csak lassan megyünk - nevetgél a lány, és valahogy ez furcsán megnyugtatóan hat rá. Mint aki kapott egy kis haladékot.
- Nos, ez igazán kellemes volt. Több nap is megcsinálhatnánk.
- Úgy érzi magát, mint egy gyerek, aki soha nem bírja elfogadni, ha valaminek vége. De hisz nincs is vége. Amíg a nyár tart. S mindig lesz új nyár...
- Hát én szívesen kirángatlak titeket máskor is.
- Az jó... rángass csak... csak nyugodtan...
- Te látod Minát? - kérdi hirtelen meglepetten, szemöldökét ráncolva, úszás közben, a parton ugyanis egyetlen alakot sem lát. Tisztán kirajzolódik a halom, az ételeik halma, de az ismerős lányalak sehol. Csak a fák és sziklák, meg az étel, érintetlenül. Még az a bizonyos keksz is ott van, hogyhogy nem vitte magával?
Alicia is meglepetten áll meg és nézelődni kezd. - Nnneeemm éppen... - No hát ez az. Hogy én se. - Mondanám, hogy épp megijeszteni akar minket, deee... Nem tudom, mekkora erre az esély -Nos, mindenesetre sikerült. Az isten szerelmére, mi történhetett? De hisz nincs itt senki, aki elrabolja... ugye...? Ugye?! - Nem egy szökős típus, már ahogy én ismerem, szóval... A környéken kell lennie - Na jó, de milyen állapotban?... Biztos csinált valami butaságot...
Lassan eléri a partot, lábai már leérnek, így kézmozdulataival segítve a mozgását halad előre a vízben, fürkészve vízszintes vonalban a terepet. - Ugyan hová szökne? Meg amúgy is, ha szökne, vitt volna magával kaját is - vigyorodik el, próbálván nyugtatni saját magát is, amelyre eddigi tapasztalatai szerint a humor a legjobb módszer.
- Ez mondjuk igaz - ért egyet elgondolkozva Lia, közben Dam kíváncsian a "tett helyszínére", azaz a kekszhez megy. - Ahogy sejtettem. Jó pár darabbal kevesebb hiányzik. - Körbenéz. Megfordul az agyában, hogy Mina pusztán egy bizonyos szükséglet miatt ment messzebbre, bár őt ismerve inkább csak szórakozni akar. Vagy abban reménykedik, rájuk hozhatja a frászt. - Szerintem tudom a legeffektívebb módját az előkerítésének - mosolyog cinkosan Liára, majd lehuppan a hátsófelére, kikap egy kekszet a már megrongyolt csomagból, majd kérdő hümmögéssel a lány felé nyújtja. Aki erre megforgatja a szemeit. Noh, mi az? Most pont te nem lennél benne egy kis poénkodásban? C-c-c...
- Még szerencse, hogy nincsenek a környéken házak, különben már bolondnak néztek volna
- Ettől függetlenül ugyanúgy elveszi a kekszet és enni kezdi. - HMMMM, EZ A KEKSZ NAGYON FINOOOM! - élvezkedik, miközben helyet foglal mellette a fövenyen.
Örömmel nézi cinkostársa arcán az élvezetet, ám ő sem bírja tovább, kikap egy újat a csomagból és határozottan kettőroppintja. - Mmmm, tényleg az. isteni! - emeli föl másik, nem foglalt kezét, összeérintve középső- és hüvelykujját.
- MEGESSZÜK AZ ÖSSZESEEET! - Láthatóan alig bírja visszafojtani a nevetést. Hm. Nem sokkal ezelőtt ezt a fajta módszert még éppen ellene alkalmazták... lám, hogy fordult a kocka...
- Meg bizony - kontráz nevetve, és éppenhogy hátra nem veti magát. Nagyon szívesen elfeküdne, de akkor még a haja is tele lenne homokkal...
Ekkor hirtelen egy éles sikoltást hall. Ez a magas lányhang pedig eltéveszthetetlen. - O-ó... Ez nem hangzott túl jól - jelenti ki, és felpattan, ám még felkap vagy három kekszet indulás előtt.
- Hát ez bizony nem - csatlakozik Lia, s ő is így tesz.
A hang irányába nézve egy jókora, ricskes-rücskös sziklát lát. A fenébe is, gondolhatta volna, hogy valamiképp a sziklákkal szórakozott ez az eszement leányzó. Ahogy Damien közelebb szalad hozzá, a homokfövenyen fekvő, nem kissé sajgó Mina oldalra fordítja picikét a fejét és mint holmi fészkéből kiesett veréb, pislog felfelé. - Eszednél vagy te, áruld már el?! A hozzá intézett kérdés annyira nem izgatja, fölfelé mutogat. - Fölmásztam... arra a sziklára... nagyon nehéz volt, de sikerült... még fel is álltam, ilyen hősies pózba, és integettem nektek... de nem vettetek észre...
Lia lemondóan csóválja a fejét csípőre tett kezekkel. - Legalább nem lett semmi baja, legalábbis... Nem úgy tűnik, mintha bármi változott volna -mosolyodik el, és igen, valóban ez az egyetlen dolog, ami Damet is megnyugtatja... Kissé.
Mina elkezd nevetni, majd kissé nyöszörögve abbahagyja. - Ah. A fenébe. Nem akar valaki csinálni egy NEVETÉS feliratú táblát? - Kábán megkapaszkodik Lia kezében és megpróbál felállni. Sikerül is, bár kicsit támolyog még utána. - Izé... köszönöm... - ujjaival elkezdi igazgatni a haját.
- Nem tudom, de tényleg nem ártana kirakni egyet. Tudjátok, 'VESZÉLY: NEVETÉS', és akkor alatta felírni, hogy kik haltak bele itt nevetőgörcsbe
- ajánlja Lia fontoskodó bólogatások közepette, s Dam kezdi úgy érezni, ő az első áldozatok között lesz...
- De ez még mindig jobb, mintha a tengeri szerzetes vitte volna el. Nem volt itt egy sem, ugye, Mina? -Damienből majdnem kirobban a nevetés, el kell takarja a száját, hogy ezt megakadályozza...
- Nem, erre nem volt. Hisz ez egy szikla. A tengeri szerzetesek a vízben zsonglőrködnek, nem...?
- Azon gondolkozik, nem látott-e valami olyasféle alakot, de nem, annyira még nem verte be a fejét.
- Úgy van - igazolja a sejtését a másik lány nevetve, majd megfricskázza az orrát. - De tudod, hogy úgy szokták, hogy megközelítik a partot, és elterelik a csodás játékukkal a figyelmed
- Nem fáj nagyon, igaz? Mert ha eltörted valamid...
- Akkor mit kapok? Még jobban eltörsz? - nevet fel. Közben Alicia kuncogása biztosít háttérzenét társalgásuknak.
Jó, ha ilyen jókedve van, akkor nincs nagy baj, konstatálja Damien. - No majd adok én neked... - mélyet sóhajt. - Szerintem menjünk és kekszeljünk egyet. És ezúttal senki ne menjen sehova, ne ássátok be magatokat a homokba, vagy fedezzetek fel titkos barlangokat a víz alatt, ha egy mód van rá, jó?
- Értettük, Aggodalmaskodó Sötét Nagyúr kapitány
- húzza ki magát, épphogy nem tiszteleg. Kedve támadna... elvigyorodni, felnevetni, nyelvet nyújtani és megölelgetni Liát jól meglapogatva a hátát. Végül egy halvány félmosolyt enged meg magának. - Nem fogunk sem homokban áskálódni, sem barlangokat felfedezni a víz alatt, mert a keksz és a tengerízű valamicsoda vonzása erősebb.
- Aggodalmaskodó?! - teszi csípőre kezeit. - Tán hagynom kéne, hogy kitörjétek kezetek-lábatok-nyakatok?
- Így is hagytad - közli Mina vádlón. - Liát meg bevitted a mélyvízbe, meg is fulladhatott volna.
Na ez kezd kicsit sok lenni.... elvörösödik. - Ugyan már... Nem vagyok eszetlen, nem hagytam volna, hogy megfulladjon, egyébként is, tud úszni. Elég jól.
- Ezt csak Mina megnyugtatása miatt mondod
- Áh, nem lehet abbahagyni a játékot, igaz? Mért is kéne...? - Igazából azt akarta, hogy megfulladjak - sutyorogja Minának, és Dam már majdnem hátraszól, hogy "hallottam", de végül csak sötéten kuncogva vezeti a népet tovább.
- Csak én tényleg túl jól úsztam, és megmenekültem előle.
Mina szörnyülködve nyitja hatalmasra a szemeit. Damien ismét két kereszttűz között érzi magát. - Ti ördögi nőszemélyek, szétszaggattok engem - jegyzi meg halkan fejcsóválva, és maga vigasztalásául betöm egy kekszet. - Inkább fullasztottam volna magam a vízbe... - sóhajt, tekintetét a tengerre emelvén, s Mina el kell ismerje, úgy tűnik, mintha tényleg komolyan gondolná...
- Azért azt inkább ne, örülünk, ha itt vagy velünk - veregeti meg a vállát Lia, ismét váratlan melegséget terjesztve szét benne.
- Színésznek kéne menned, Damien.
- Miért? Soha senkit nem tudtam megtéveszteni... például most teljesen őszintén elhiszed, hogy neked adom ezt a kekszdarabot itt, igaz...?

Mina sokáig, szúrósan szemez vele. - Nem.
Damien lemondóan felsóhajt és elrágja a kekszet. - Látod? Nem megy ez nekem...
- Igen. Valami hős szerelmes-drámába, ahol úgy hívják a főszereplőt, hogy a Szerelmes Sötét Nagyúr. Vagy valami ilyesmi
- ötletel Lia ismét lelkesen.
- Hééé, a Sötét Nagyúr, odáig tetszik, de mért muszáj ilyen öszevissza jelzőket aggatni?
- méltatlankodik.
- Mert szórakoztató
- von vállat. - De akkor legyél csak Kekszgyártó Sötét Nagyúr.
- Te pedig Kötözködő Fulladozós Füllentő Kisasszony leszel
- kontráz sértődötten és nekilát egy adag tengersüti-izé majszolásának. - Hmm. Elég.... lágy íze van. Annyiban tengerszerű, hogy tényleg olyan gyorsan elfogy, mintha tengervizet innék.
Közben sétálnak vissza a kajahalomhoz, és azon nyomban rá is vetik magukat a kekszre. Ahogy ott ücsörögnek és majszolnak, kezd elbágyadni és megnyugodni. Úgy tűnik, most már szent lesz a béke.

Sokáig eszegetik a parton a finomságokat, majd Lia hirtelen out of the blue megkérdezi: - Otthon akkor Zootropolis?
Erre Mina örömmel felkiált, mindkét kezét az égre emelvén ültében. - Igeeen!
***

Mina végigizgulja a filmet, Damiennel folyamatosan kommentálják, a vége felé viszont Lia már majdnem elalszik, a popcornos tányér is kezd lecsúszni a combjáról. Damien egy ügyes mozdulattal megmenti a finomságot, Mina pedig vigyorogva nyúl bele s töm egy adagot a szájába huncutul.

3Kekszbetyárok éjszakai parti partyja Empty Re: Kekszbetyárok éjszakai parti partyja Kedd Okt. 18, 2016 4:59 pm

Alicia Zharis

Alicia Zharis
Nekromanta
Nekromanta

Nyár. Meleg. Vagyis… Inkább forróság, ami a betondzsungelben egyszerűen elviselhetetlenné teszi a levegőt, szárazzá, beszívhatatlanná, és még a szél sem gyengíthet a bőrét perzselő napsugarakon, pláne a fején. A fekete haja úgy szívja magába a meleget, hogy mindössze pár másodpercet kell kinn töltenie, hogy aztán egy tojást feltörve a fejére dobhassák. Szinte biztos benne, hogy perceken belül megsül rajta, annyira felforrósodik a kobakja, amin még a sapka sem segíthet. Olyan napszúrást kap, hogy leesik a székről…
Az otthon döglés viszont egyszerűen kikészíti… Márpedig erre kényszerült mostanság. Nem arról van szó, hogy annyira unná a nyarat, áááá, dehooooogy, egyszerűen csak annyira nincs mostanában programja, hogy fogalma sincs, mit kezdjen magával. Látta már Londont, látta már Párizst (jó vicc), és bár eddig fantasztikusan élménydús volt az a pár nap, míg távol volt (el ne higgye senki, sehol sem volt még), pontosan ezért unja az azt követő napokat. Az a furcsa eseménytelenség… Egyszerűen kimerítő. Ugyan ma lenézett a tengerpartra, ami nincs messze otthonától, elvégre egy turizmusra épülő városban lakik, avagy gyakorlatilag egy üdülőközpontban, de annyira sok ember volt, hogy képtelenség volt ott megmaradni.
Ráadásul megsült.
Nem égett le ugyan, de még mindig érzi azt a kavargást és szédülést, amit sötét hajának hátrányossága okozott. Néha legszívesebben kifestetné szőkére, csak hogy kevésbé fogja fel a sugarakat, de tudja, hogy meglehetősen meggondolatlan lépés lenne tőle. Na meg… Sajnálná azokat a csodaszép, pihe-puha, hullámos fürtöket, amiket oly nagy gonddal ápol.
Lehet, szalmakalapot kéne vennie inkább a baseballsapkák helyett… De akkor meg úgy fog kinézni, mint egy elcseszett pózer, holott ő menő. Na jó, ez túlzás, de a szociális képességei aligha lehetnek alacsonyabbak egy menőénél, éppen ezért fog elhívni nos hát… Kettő, azaz kettő személyt a tengerpartra, méghozzá éjszaka, hogy jót buliz… Jó, inkább csak fürödhessenek. Igazi menőség, nem igaz? Két személy, és az egyikük nem merészkedhet a napra, mert allergiás rá! Hát nem fantasztikus?
Nyöszörögve, már-már zokogva fordul meg az ágyban hátról hasra, fejét nyűgösen belefúrja a párnába. Nem arról van szó, hogy nem élvezi a velük töltött időt, épp ellenkezőleg, csak egyszerűen…
- Hülye nap… – motyogja, és megpróbál egy délutáni szundit tartani. Az lesz a legjobb. Úgy fogja a legkönnyebben átvészelni a hőséget…

***

Felszerelkezik: pénztárca nasira költhető pénzzel, fürdőruha a normális, hétköznapi ruhája alatt már rajta, egy táska a cuccoknak, amiket majd vesznek, telefon a zsebben, fülhallgató a fülében, ééés talán ennyi.
Még gyorsan körbenéz a szobájában, kell-e még valami, de nem úgy tűnik, mintha bármi másra lenne a későbbiekben szüksége. Magára húzza a papucsát, és ahogy kilép otthonából, még úgy is érzi a forróságot.
Hülye beton… Meg aszfalt… Meg ehhez hasonló dolgok… Felforrósodnak, és mikor már hűlne az idő, persze, hogy akkor árasztják a hőt! Idegesítő emberi találmányok, még akkor is, ha könnyíti a közlekedést. Visszamegy inkább a középkorba, bár… Az sokkal civilizálatlanabb volt, ott sem lenne túl jó neki a sok barom és babonás közt. Valószínűleg azonnal máglyára dobnák, csak mert lényegesen másképp gondolkodik – lényegesen maiasabban.
Új kifejezés.
Mindenesetre az út melegét még a papucsán keresztül is érzékeli, és bár az idő lényegesen jobb, mint mikor tűzött a nap, attól még ugyanolyan nehezen viselhető. Legalábbis a számára… Még a végén kiderül, hogy ő meg a hőre allergiás.
Szerencsére hamar eltalál a páros otthonáig. Volt már náluk párszor, míg néhány közös programot szerveztek, filmeztek, társasoztak vagy együtt kockultak, bár utóbbi nem volt túlzottan jellemző. Persze jól érezték magukat mindig is, és az esetek többségében a baromkodás és ökörködés került előtérbe, és bizonyára a mostani alkalom sem fog másként alakulni.
Bekopog az ajtajukon, de nem azért, hogy megvárja, míg kinyitják neki: a következő másodpercben már be is lép, és bizonyára ezt udvariatlanságnak is lehetne venni, a baráti kötelék eléggé összeköti őket ahhoz, hogy ne legyen ebből hiszti. Sőt, ami azt illeti, még örül is neki a páros, ha valaki néhanapján benyit hozzájuk, mert hát... Ahogy megismerte őket, nem épp a szociális életükről híresek, ami főként Mina betegségének köszönhető.
- Halihó - kukucskál be a szobába, rámosolyogva a kanapén üldögélő Damienre, aki éppen valami... Valami sorozatot néz, igazából nem is figyel rá túlzottan. Fő, hogy elterelje a gondolatait a jelenlegi unalmas helyzetről – legalábbis nagyon valószínű, hogy így van.
- Te jó ég, Lia! Te vagy a megváltás – pattan föl helyéről, majd összedörzsöli a kezeit, mintha csak sántikálna valamiben, az arcán ragyogó boldogság viszont elfeledteti vele ezt a gondolatot. Szimplán örül, hogy itt van.
- Bejöhetek? - kérdi aztán kíváncsian.
- Ó, nézzenek oda, már egészen lement a nap. - Hogy honnan jött hirtelen ez a megjegyzés, maga sem tudná megmondani. Lehet, csak eszébe jutott egy indok, amiért itt lehet? Előfordulhat. - Gyere, persze, csak nyugodtan. Mi járatban ilyen későn? – hadarja.
Öhm... Jó, mégsem rakta talán össze, de nem baj, nem is várta el. Elvégre ki az az épeszű egyén, aki este megy át másokhoz egy pizsiparti megbeszélése nélkül? Bizonyára csak a buggyantak, ő pedig történetesen csak félig tartozik ebbe a csoportba.
Mindenesetre beljebb megy, becsukva maga mögött a résnyire nyitott ajtót.
- Hát igen, gondoltam, jövök, benézek ide is – vonja meg a vállát, gyors terepszemlét tartva a függönyökkel sötétített szobában, Damien állandó lakótársát azonban nem találja. - Mina? - érdeklődik, amire eleinte egy zavart nevetés a válasz. - Ugye nem történt semmi? - folytatja a faggatózást némileg aggodalmasabban, nem tudva megállapítani, mire fel nevetgél a fiú – férfi, valahol a kettő közt – ilyen módon.
- Őő, Mina, hát, ő elbújt... – ennél felvonja egy pillanatra a szemöldökét. - Mármint, nem tesz neki jót a fény, tudod... – Ó, persze, igaz is, ezt pont emlegette magában korábban, de így világos az elbújás is. Fura, hogy ennyire, de tényleg, ennyire allergiás rá, na de mindegy is. Figyelt erre az eshetőségre is.
- Persze, igen-igen, azt tudom - bólogat aztán megvilágosodva. - Csak azért elég nehéz lehet neki nappal, alig lehet kikerülni... – tűnődik inkább saját magának beszélve, mint Damiennek.
- Hm, hát, az utóbbi időben kissé súlyosbodott... – Egy pillanatra megriad, de ezt igyekszik elnyomni az arcán. - ... talán az is közrejátszik, hogy... hát, igazából fogalmam sincs. – Kis híján ennél elneveti magát minden aggodalma ellenére, annyira mulattatja ez a magyarázat. - A nők alapvetően bonyolultak, és Mina, hát, ő még inkább, minden szempontból... - sóhajtja, és ettől még jobban kikívánkozik belőle a nevetés, de még azt a szélesedő mosolyt is elfojtja, ami nagy szeretettel jelenne meg az arcán.
- Egy pillanat, szólok neki, már elég sötét van szerintem... – magyarázza, és ő ezt csak egy bólintással nyugtázza. Valóban esteledett, mikor jött, mostanra bizonyára a nap kártékony hatása nem fogja elérni a kis hófehérkét. - De amúgy nincs semmi baj! Jól van - teszi még hozzá sietve, mintha mentegetőzne.
Követi a mozdulatait, ahogy átsurran a másik szobába, és még oda is kihallatszódik a kopogtatás.
- Mina, előjöhetsz, már lement a nap! Lia is itt van - szól be a lánynak, és egy kósza gondolat erejéig még azon is eltűnődik, hogy napallergiás partnerükkel igazi vámpírfilmet is lehetne forgatni.
Halk nyikorgás hangzik bentről, néhány lépést, majd egy kis morgás, ami az álomból való felébredésnek köszönhetően nyűgös egy kissé.
- Azt hiszem, örök barátságot kötöttem a molyokkal – motyogja, kitámolyogva a szobából. - Egész rokonszenvesek. Óh, szia, Lia... – veszi észre aztán a vendéget is.
- Szia, Mina - integet a kócos, álomszuszék, molybarát kisasszonynak, mosolyát azonban már nem tudja kellőképp elfojtani: érezhetően nevetnie kell az egészen, de azért még igyekszik magát tűrtőztetni.
- Nincs kedvetek kimozdulni? – tér a tárgyra, meg úgy arra, hogy tulajdonképpen miért is jött. - Elmehetnénk vásárolni, aztán utána még akár a tengerpartra is. Ilyenkor meg már úgyis alig vannak ott – tart egy kis szünetet, hogy a páros meg tudja emészteni az egyébként unalmában támadt ötletet. Eleinte pislogás a felelet, mintha maguk sem hinnék el azt, amit kristálytisztán hallanak, Mina pedig megrázza a fejét, aztán a halántékának dörzsölésébe kezd, végül egy derékroppantással zár.
- Persze csak ha van hozzá kedvetek! – teszi hozzá sietősen, nem tudván megállapítani, ezt a fajta reakciót mégis miként kezelje.
- Tengerpaart? - kapcsol Mina olyan gyorsasággal, mint az Internet Explorer. - Hát, istenemre mondom, ha nem egész nap a tengerben akartam fürdőzni, akkor madár legyek... De tönkreteszi a bőröm az átkozott nap! Tele leszek kiütésekkel, még esküszöm, napszúrást is kapnék. Itt kellett kuksolnom egész álló nap!... - hadarja, és vádlón mutogat a beljebb lévő szobában álldogáló szekrényre, ahol bizonyára eddig volt, utána sóhajtva dörzsöli meg ezúttal a homlokát. - De - kapja fel hirtelen a fejét. - Éjszakai fürdőzééés, igen-igen-igen! – kezd neki olyan pörgésbe, hogy csupán Damiennek köszönheti, aki megtartja a hónaljánál fogva, hogy nem esik el. Ő is ösztönszerűen nyúlna utána, de bizonyára nem kapta volna el időben, szóval csak elmosolyodik a rettentően aranyos látványon. A fiú elnézést kérőn pillant rá, pedig ez szükségtelen – igazán örömteli őket figyelni.
- Vigyázzon még a hevesebb mozdulatokkal, kisasszony – mondja aztán Damien, de Mina mintha meg sem hallotta volna.
- Induljuuunk!... – lelkesedik, mire alicia sem tudja tartani magát: muszáj nevetnie. - De... mit is fogunk venni? – érdeklődik aztán, szeszélyessége pedig némileg alábbhagy.
- Hát valami rágcsálnivalót biztosan. Keksz, valami kis sütike, amit épp adnak, csak hogy ne maradjunk éhen - vonja meg a vállát. - Legalábbis én ezekre gondoltam – teszi még hozzá, igyekezve éreztetni, hogy vevő az ötletekre.
- Hmmm - kezdi Mina a tűnődést. - Éjszakai piknikezést csapunk? - teszi fel a kérdést, mire csak lelkesen bólogat. - Szerintem a maradék pénzem felét képes lennék most elkölteni - jelenti ki vidáman, ami Aliciát is megmosolyogtatja.
- Ha nem lennék itt én - jegyzi meg fontoskodón Damien, és ennek hallatán gesztusa még látványosabbá válik.
- Akkor, vinnünk kell szatyrokat, igaz? Hová is raktam a fürdőruháimat? – forgolódik, már keresve is az emlegetett cuccokat.
- A fotelen vannak - vágja rá társa rögtön, aki ismét Aliciára mosolyog – ő viszonozza ezt.
- Szatyrot hoztam én - szúrja közbe sietősen, és hátramutat a táskájára, jelezve: ő már felkészült. - Emiatt nem kell aggódni. És akkor javaslom, vegyétek fel most, hogy ne ott kelljen, addig kinn várok – teszi még hozzá, megvárva még némi ellenvetést, megjegyzést.
- Igazán köszönjük - válaszol a szokásos udvariasságával Damien.
- Ó, igen, remek, fölveszem, fölé pedig azt a nyári ruhát, azt a... - érkezik el ismételten késve az információ a lánytól, és lassan már ott tart, hogy rá fogja ragasztani nyíltan az Internet Explorer becenevet. Beszéde közben gesztikulál, összevissza hadonászik, arcáról pedig süt, hogy erősen gondolkodik.
- ... virágos fehér szalagosat – segíti ki Damien.
- Azt, pontosan! – kiáltja a lány, és ennyi elég is volt a beszélgetésből: ideje lenne átmenetileg elhagyni a lakást, hogy a páros nyugodtan tudjon készülődni. Ki is sétál hát, becsukja maga mögött az ajtót, lesétál a lépcsőn, majd a kapu mellett, a kerítésre dőlve várakozik rájuk. Hogy ne legyen olyan unalmas, előkapja telefonját, a fülhallgatót pár perc erejéig a fülébe nyomja, és elindít egy számára túlságosan is szeretett számot, miközben egy idegörlő játékkal is küzd, hogy gyorsabban teljenek a magányos pillanatok. Ahogy aztán hallja az ajtó nyílását, kissé hátrafordul, és Damienre figyel fel, így gyorsan és észrevétlenül elteszi az eszközt.
- Még fésülködik - villant meg egy félmosolyt magyarázóan, rögtön felvilágosítva Aliciát, mielőtt feltenné a kérdést: Mina tulajdonképpen merre is jár most. Feltételezte, hogy nem fulladt bele a toalettbe, bár néha valahogy azon sem csodálkozna. Mindenesetre szélesen visszamosolyog rá.
- Ráérünk végül is. Bár nem tudom, minek, úgyse nagyon fogja látni senki – tűnődik egy csepp ellenszenv vagy rosszallás nélkül. - Az utca is lassan üresedik - tekint körbe megbizonyosodva arról, hogy nem beszél szamárságokat.
- Nem baj, mi.... – kezdene bele, de inkább úgy dönt, megváltoztatja a közlés módját. - Nem is az a fontos, hogy lássanak. Jobb, ha nincs tömeg.
- Támogatom - csettint egyet, társa felé fordítva aztán egy gyors mozdulattal mutatóujját. - Én se szeretem, ha sokan vannak. Túl idegesítőek - jegyzi meg fanyalogva, mire helyeslő bólogatást kap válaszként. Tovább a bájcsevelyt viszont nem tudják folytatni, ugyanis az ajtó megnyikordul, ahogy kinyílik, és Mina libeg ki az épületből. Felé pillant egy széles mosollyal, ami teljes mértékben viszonzott.
- Na, indulhatunk – érkezik is az engedély.
- Akkor nyomás! – adja ki azonnal a parancsot. - Úgyis van a közelben egy éjjel-nappalos. - És ezzel a lendülettel már indul is az általa megadott irányba.
- Juhí! Még szép – érkezik egy újabb lelkesedéshullám. - Itt aztán van kiszolgálás. Hát, arra is gondolni kell, ha valakinek nem pont olyan az életmódja, mint másoknak - sétál Damien mellett egy örömteli gyerekhez hasonló mozdulatokkal, mondva közben a maga érthetetlen monológját. - Miről volt szó, arról, hogy az emberek idegesítőek? - kérdezi meglepően jó megérzésekről téve tanúbizonyságot, állandó társa pedig bólogatni kezd. - Ja, így is van, kivéve néhányat. Remélem, akitől vesszük a sütikéket, nem lesz az – folytatja a vámpírkisasszony, amitől értetlen fejrázáshoz lenne kedve.
- Nagyon lelkes vagy – jegyzi meg mellékesen, inkább csak belső kényszerből, és bár tisztában van azzal, hogy Mina mennyire hajlamos az efféle túlbuzgásra, már ő érzi kínosnak, hogy csak ő beszél folyamatosan és hosszadalmasan.
- Nem csodálom, hogy lelkes, az egész napot egy szekrényben töltötte... - magyarázza Damien, megvilágosítva a fejekben lévő sötétséget.
- Hát ezaz!... Na jó, nem az egészet... meg az elején még megpróbáltam telefonról olvasni, de annyira elbágyadtam, hogy inkább megpróbáltam aludni... de közelebb volt az az ájuláshoz - magyarázza az események miatt talán kissé sértetten.
- Az eladót meg nem lehet biztosra venni... Este van, a boltosok mindig nyűgösek ilyenkor - hozakodik elő a többnyire nyilvánvalónak vélt információval, valószínűleg egy picit összeropogtatva Mina pozitív hozzáállását.
- Hm... hát, akkor majd felvidítjuk őket valamivel. Ne legyünk olyan monotonok, mint a többi vásárló. A viccmondás túl közönséges, viszont... talán... csinálhatnánk egy kis ramazurit – dobja fel a cseppet sem jónak ígérkező ötletet, ám szerencsére Damien azonnal közli is a terv helytelenségét.
- Neem, Mina, ez egyáltalán nem jó ötlet.
- Most miért? – méltatlankodik.
- Rendetlenséget csinálni egy boltban, este? Biztosan nagyon fognak örülni neki - néz a fiú szúrósan, Alicia magában pedig megjegyzi, hogy az irónia nem épp a legjobb kifejezőeszköze jelen esetben a rosszallásnak és a tények közlésének. Elvégre... Minát nem úgy ismerte meg, mint aki tökéletesen értelmezné ezeket az utalásokat.
- Legalább történik valami... - jön elő a védőbeszéddel, végül aztán lemondan sóhajt egyet, beletörődve és felfogva, hogy valóban nem épp jó az, amit felhozott.
- Dammel kell egyetértenem: a hátuk közepébe se kívánják, hogy még rendet is rakjanak – mondja nevetve a komikus beszélgetés meghallgatása után, és ahogy elképzeli, hogy a boltosok káromkodva kidobják őket a boltból... Csak még viccesebbé teszi az egészet, de nem változtat azon, hogy nem szívesen tapasztalná meg mindennek ellenére sem.
- Egyébként, Lia, tényleg kész áldás, hogy jöttél. Kezdtünk besavanyodni – jegyzi meg valamivel később Alicia nagy meglepetésére. Erre igazából nem számított, és bár tisztában van azzal, hogy a páros leginkább otthon szokott kuksolni, valahogy efféle hálára nem számított. Nem is várta el, hogy köszönetet mondjanak neki ezért, mert végső soron ez egyfajta önzőség is tőle.
- Igen. Nekem meg kezdtek betelepedni a molyok a hajamba. Kedvelem őket, de azért az ilyesfajta közelség... nos, kissé túl közvetlenek - köhécsel Mina, amitől újfent nevetni támad kedve. - Legközelebb másféle házikót választunk, az biztos. – Szinte már érzi, hogy ez igazából egy rejtett kívánság az azonnali költözködésre.
- Mondjuk olyat, aminek van pincéje - morogja társa az orra alá, de nem tudná eldönteni, hogy elégedetlenkedve vagy csak a játék kedvéért teszi. Mindenesetre ennyi bőven elég: ő már megint kacag ezen az egészen.
- Legközelebb majd megcsörgetlek titeket... - nyújtja ki kis- és hüvelykujját, ezzel ábrázolva egy telefont, amit aztán a füléhez, szélesen vigyorogva mellette. - ..., aztán nem lesz váratlan meglepetés.
- Áh, nem... úgy értem... egyáltalán nem volt kellemetlen meglepetés. Sőt. – szabadkozik Damien, miközben beletúr hosszú, rettentően világos hajába – melytől egyébként mindig meglepődik, ahányszor meglátja.
Valamilyen oknál fogva leszegett tekintettel sétál tovább, és nem tudná megmondani, mégis mi okból. Zavarba jött volna ettől a komolytalan megjegyzéstől? Áh, esélytelen, miért tenné?
- Öhm.. Egyébként a Tescoba megyünk? Ami itt van? – érdeklődik az irányt illetően.
- Igen, oda megyünk - bólint egyet, megtartva a széles vigyort.
- Hmm... - gondolkodik el Mina, és Damienhez fordul. - Ott vettük a múltkor azt a csokit, azt a különlegeset, ami réteges volt, két réteg étcsoki között volt egy réteg tejcsoki, és voltak benne narancsdarabok... meg volt kávés kiadás is... – kezd bele hosszadalmas leírásba.
- Mhmm. - Ez egy igen akar lenni. - Biztosan – bólint egyet megerősítésként. - Egyébként... Alicia... te voltál már a vízben? - tér aztán másik témára, teljesen jogosan feltéve ezt a kérdést.
- Én? Hát... Napközben próbáltam meglenni ott, de sokan voltak, így még nem igazán. Inkább hazajöttem, és anyámmal néztem valami idétlen szappanoperát –húzza el a száját kelletlenül, hangján pedig érezhetővé válik, hogy nem épp a szíve csücskét jelentik ezek a műsorok. - Szörnyű volt. Még a hideg is kiráz, már csak attól, ha rágondolok! Brrr – rázkódik meg egy kissé csak az érzékeltetés kedvéért.
- Óh... Na ugye?! Az összes itteni csatornán szinte csak azok mennek - csatlakozik Damien is a felháborodáshoz. - Cöh... Legalább hatszor zongoráztam végig az összeset, mire végre találtam egy szem... természeti műsort – sóhajt fel fájdalmasan, mint aki valóban belefáradt már, hogy az esetek többségében csak a szennyet sugározzák. - De még ez is jobb volt, mint a semmi – teszi hozzá. - Az egyetlen mód, ahogy túl lehet élni, az az olvasás. Napközben úgy kifeküdtem volna egy könyvvel, de hát... – magyarázza, majd félbeszakítja – vélhetően azért, nehogy megbántsa Minát, aki már így is szúrósan figyeli őt. - ... öhmm... abban a tömegben semmi nyugtom nincs. Nem lett volna – okoskodik ki gyorsan egy magyarázatot, amivel megúszhatja társnője haragjának következményeit.
- A természeti műsorok legalább érdekesek - bólogat Alicia, láthatóan úgy próbálva tenni, mintha sokat látna olyasmit, pedig egyértelmű, hogy nem passzolnak az ízlésébe.
- Szerintem tényleg nappal fogok aludni - nevet föl kissé zavartan.
- A nappal alvást támogatom! - szól azonnal hozzá. - Megüt a guta kint, átaludni sokkal jobb. Akkor legalább nem szenved az ember. Nekem is át kéne szoknom arra - sóhajt fel szinte már fájdalmasan és beletörődőn. Nem mintha neki baj lenne amúgy a napsütéssel, csak a nyári melegek már számára is túlzásnak bizonyulnak. Ilyenkor gondolkodik el azon, hogy északabbra költözik, ahol legalább mérsékeltebb az időjárás.
- Az éjszakai fürdőzésnek egyébként is megvan a maga hangulata... – mondja Damien, és Mina is egyetért ezzel:
- Megvan, bizony - sóhajtja, és Alicia meglepetésére Mina váratlanul előreszalad, még nagyobb furcsállására pörögni kezd. Fogalma sincs, mi jár ennek a lánynak a fejében, így zavartan is szemléli az esti műsorát, és szinte már látja mindemellett azt, ahogy a cipője elrepül valahova. Lehet, csak ő fáradt, és azért jönnek ilyen képek elő a fejében…
- Öhm... Mina... - kezdi óvatosan Damien. - Itt van már az épület, ez az – hívja fel rá a figyelmét, és ahogy körbenéz, valóban itt van az orruk előtt a bevásárlóközpont. Gondolatban kínjában beletúr a hajába, megvakarja a tarkóját, de az égvilágért nem vallaná be, hogy ő sem vette észre. Ahhoz túl nagy a büszkesége és az önbecsülése.
- Óh. Ott vagyunk már? – csodálkozik rá a szekrénylakó – hogy eddig ez a jelző miért nem jutott eszébe! -, ő pedig bólogatni kezd rá.
- Bizony-bizony. Társaságban jól telik az idő, mi? – érdeklődik, tökéletesen tettetve, hogy neki sem tűnt fel mindez. Odalép aztán az üvegajtók elé, mire azok „Szezám tárulj” szöveg nélkül is kinyílnak előtte, beengedve őt a lámpákkal megvilágított épületbe ilyen kései órán, ahol egy teljesen átlagos slágerzene szól, a légkondíciótól pedig úgy egy fél percre libabőrössé válik. Ahogy besurrant, föl is kap egy piros bevásárlókosarat, majd egy gyors terepszemlével megkeresi azokat a szekrénysorokat a nagy feliratok segítségével, merre is kell kutakodniuk. Következő lépésnek megindul a kellő irányba a párossal mögötte, észre sem véve, hogy alig láthatóan bólogat a halk zene ritmusára.
- Ahh. Így már mindjárt más. De ha meg fogok fázni, hát én tengernek megyek - fenyegetőzik Mina szórakozottan, amitől nem bírja megállni a mosolyt.
- Azt hittem, anélkül is tengernek akarnál menni - vigyorog Damien is, megelőzve ezzel a megjegyzéssel Aliciát.
- Lecsaptad előttem a labdát, nem ér! - nevet fel, és játékosan, könnyeden beleöklöz a fiú karjába, amire ugyancsak egy nevetés a válasz.
- Olyasmi kéne, ami sok kis darabból áll, hogy ne fogyjon el hamar, és mindhárman fogyaszthassuk, igaz? - érdeklődik, teljesen jó ötletet felhozva. Igazából ő sem gondolt sokkal másabbra – valami olyan kell mindenképpen, amit mindenféle gondolkodás nélkül fel tudnak egymás közt osztani, lehetőség szerint igazságosan és testvériesen. Mondjuk nem mintha jellemző lenne rájuk a veszekedés ilyen apróságok miatt… Legrosszabb esetben átengedik úgyis a másiknak, a végén pedig az lesz, hogy senki sem eszi meg az utolsó falatot, arra hivatkozva, hogy rossz lesz a lelkiismeretük, ha ők eszik meg. Így igen, határozottan jó lesz, ha több darabos csomagokat hoznak ki innét.
- Keksz mindenképp – szögezi le, kissé tartva attól, hogy talán a kelleténél nagyobbá válik hangjában az ellentmondást nem tűrő él. – Szeretitek a sonkásat? - fordul vissza a társaság felé, igyekezve lazítani korábbi kijelentésének keménységén. - Vagy legyen simán sós inkább? - gondolkozik el aztán a polcsorokat nézegetve, ahol megannyi lehetőség kínálkozik fel, döntésképtelenné téve a betévedő vásárlókat. - Van ilyen töltött pillecukor is... Ahhoz mit szóltok? – kap le egyet a többi közül, ahogy meglátja a csomagokat. Az a baj, hogy különösen szereti ezeket a dolgokat, így szíve szerint mindegyikből kettő-három adagot is bedobna a kosárba, de nem biztos, hogy olyan jó ötlet lenne. Pláne, ha a páros is választ magának valamit… Tekintve, hogy szeretné ő állni az egészet, ha már ő hozta fel a tengerpartozás ötletét, bizonyára nem vetheti el a sulykot, mert még a végén a nála levő pénznél háromszor annyival kéne fizetniük a kasszánál.
- Sonkáás! – érkezik némileg megkésve az örömkiáltás Minától. Bizonyára ő is gondolkodott egy kissé azon, melyik lenne a legjobb választás ízvilág szempontjából, és talán titkon Alicia is erre szavaz, némileg hátrányba helyezve a sósat. - Te is szereted a nagyon sós dolgokat, Alicia? - kérdezi még, és bár témához illő, mégis úgy érzi, mintha teljesen véletlenszerűen tenné fel. - Kiskoromban mindig azt mondták, a gyerekek az édeset imádják, de én a sóssal is ugyanígy voltam. De jó lesz a pillecukor is, persze... – magyarázza összefüggéstelenül a lány, ám ahogy sikerül kibogoznia az amúgy nem túl mély tartalmú szöveget, válaszol:
- Kicsiként én is az édeset szerettem, mostanra meg gyakorlatilag mindent, ami keksz és csoki, vagy egyéb édesség. Sokkal nagyobb édességhuszár lettem, ahogy anyám mondja, mint voltam - válaszol derűsen, már-már fejcsóválva, ahogy az anyja által használt kifejezést mondja, közben pedig két zacskó pillecukrot dob a kosárba.
-[color:7aa9=cc0000] Hmm... idenézzetek - vesz Mina a kezébe egy édességhez meglehetősen furcsa állagú, szerencsére becsomagolt ő… kék valamit. Konkrét meghatározást nem tud adni hozzá, túlságosan lesokkolja a látvány, ugyanis sosem látott még ilyen bizonytalan kinézetű ennivalót. Tény, ott a csiga vagy a kagyló, esetleg az osztriga, vagy éppen a polip, de azoknál legalább meg tudja mondani, hogy még éltek valamikor, legalábbis… Jobb esetben… Rosszabban már ezek is mesterségesen előállítottak. - Ez a cucc itt az "Édes hullámok" fantázianévre hallgat. - Öhm, nos… Ez… nagyszerű?
Neki nem mond semmit, de Damiennek, aki felkapja ennek hallatán a fejét, láthatóan igen. Kíváncsian néz az irányába, ezzel utalva arra, hogy roppantul érdekli, mi is ez a cucc.
- Óh, ezt láttam reklámban! - Na, ez rosszul indul! A reklámoknak nem lehet hinni, mert a szövegek fele csak hablatyolás a nemlétezőről. - Ez az a valami, amit állítólag, ha beveszed a szádba, úgy szétolvad, mintha a tengert ennéd, csak... édes – világosítja fel talán tudatán kívül Aliciát, aki egyébként csak elképed ilyen bődületes hülyeségeken. Tengert enni… Hová tart a világ?! - Fene hitte volna, hogy mindenhol árusítják. Kipróbáljuk?- Nem kis meglepetésére van a kérdés, amivel Damien előrukkol, de nem is tudna semmit sem felhozni kifogásnak, hogy miért ne próbálják ki. Egyértelműen tisztában vannak a ténnyel, hogy tele van ez az izé sok mű valamivel, viszont egyszeri kipróbálás esetén nem hinné, hogy bármi bajuk lenne tőle.
Jó-jó, tudja jól, ennyi erővel a pillecukorra is mondhatja ugyanezt, de annak legalább van egy normális, szemnek sem undorító kinézete, sőt.
- Persze, rakd csak be - nyújtja közelebb a kosarat végül, eldöntve magában: egyszer tényleg nem fog megártani, legrosszabb esetben is csak meghalnak, ennél durvább nem történhet velük. - Bár azért a tengert nem szívesen enném meg... - csóválja meg a fejét enyhe rosszallással, arra gondolva, mennyi bacilus is lehet a tengerben, és itt meg is állítja a gondolatmenetét, mielőtt eszébe jutnának a kisgyerekek, akik még nem tanulták meg, hogy a vízbe nem szabadna pisilniük… Ó, a francba már! Azonnal takarodjanak ki a fejéből ezek a gondolatok!
- Úh, én néha képesnek érzem magam arra, hogy kiigyam a tengert... - sóhajtja nagy beleéléssel Mina, de az előbbi elképzeléstől hirtelen ez csak undort képes kiváltani belőle. Igyekszik inkább arra gondolni, hogy csupán arra gondol, hogy alkalomadtán rettentően szomjas – igen, minden bizonnyal így van, csakis így lehet. Mindenesetre a szekrénylakó lelkesedése és csillogó, gyakorlatilag már lángoló szemei egy pillanatra megijesztik – egy tökéletes kisgyerek képe jut az eszébe, aki roppantmód örül már csak ilyen apróságoknak. Ő sajnos már kinőtt ebből a korból… Pedig sokkal boldogabb lehetne, ha kicsit visszafejlődne ezen a téren.
- Ó, jó, hogy mondod, Mina! Innivalót se felejtsünk el vinni – csettint egyet a villámként érkező javaslattal, gondolatban pedig feljegyzi magának, hogy bizony erre még szükségük lesz a nap helyett éjszaka folyamán. - Hmm... Kell még...? – kezdi a kérdést, de félbe is szakítja, ahogy megakad a tekintete egy újabb szükséges nassolnivalón. - Az még ott kell - kap le a polcról egy tábla étcsokit, amit azonnal be is dob a kosárba, ugyanis étcsoki nélkül nincs élet! És ha már úgyis ritkán vesz édességet, mert anyja nem engedi annak túlfogyasztását, legalább ilyen alkalmakkor hadd tehesse meg.
- Dam, te nem választasz semmit? – fordul vissza a társasághoz kíváncsian. - Kezdem kicsit mohónak érezni magam így - vigyorog rá barátaira, bár belül aligha szégyelli magát a bepakolt cuccok miatt: keksz, csoki, pillecukor… Nem, kicsit sem lesz sok az általa választott felszerelésekből.
Damien elgondolkodik hosszú-hosszú másodpercekre, és már-már kínosnak találja, hogy végig rajta tartja tekintetét érdeklődőn. Még csak egy „őőő” sem jön ki a száján, ami felettébb furcsa, de lehet, csak neki, mivel ő állandóan reagál legalább ennyivel, hogy értesítse a többieket: felfogta az elhangzottakat.
- Öhm... én... – akad meg egy pillanatra, nem tudván hirtelen válaszolni, de legalább reakció már érkezik tőle. Ez is valami, nem igaz? – - ...én eddig tökéletesen elégedett vagyok azzal, amit választottunk - Nem tudná eldönteni, hogy ez a kijelentés most sokkoló-e avagy sem, mint ahogy annak megállapítására sem képes, hogy túlságosan félénk, vagy valóban minden megfelel neki. Kicsit emiatt úgy érzi, elnyomják szegényt egyedüli fiúként…
- Hm. – A remény azonnal feltámad, ahogy ez a hang kiszökik Damienből. - Az az igazság, hogy én igazából a húst szeretem nagyon, de ha már "nasi"... – kezd el keresgélni, ő pedig tipikus emberként kiváltképp szereti a húst. Legalábbis… A legnagyobb része az emberiségnek szereti, talán túlságosan is, nem?
Pár polccal odébb sétál, Alicia pedig érdeklődve követi, kíváncsian figyelve a termékeket, és azt, hogy Dam végül melyiknél dönt.
- Hm. Van sima sós, sajtos, ... mi ez? – sorolja, és közelebb hajol, megbizonyosodva, jól látja-e. - Avokádós... meg... pisztáciás – vonja fel furcsállón a szemöldökét, hangja is bizonytalanságról árulkodik. Hát szerinte is elég bizarrul hangoznak ezek a fajták, viszont a pisztáciás… Az talán nem is olyan rossz, egy próbát a részéről megérne, avokádóból viszont bőven elég volt a sushiban, amit még annak idején próbált. Úgy… Néhány éve. Viszont eszébe jut egy bugyuta gondolat, amin önkéntelenül is elneveti magát, talán megzavarva Damient is a választásban.
- Dam, ha a tengerbe dobjuk, nem fog kipattogni! – vigyorog szélesen, a fiú pedig rákvörös arccal kacag, társulva Aliciához.
- De ha lehántjuk a héját, akkor lesz tengeri hántás, ugye? – Hűűű, ez nagyon fájdalmas volt! Magában visítja, hogy ezt most minek kellett neki, de nem tudja megállni: nevet tovább. Hihetetlen… Nem számított arra, hogy ennyire jó lesz a kedvük, vagyis… Végső soron számított rá, hogy kifejezetten jól fogják magukat érezni, de hogy ennyi balgaságot hozzanak elő hárman… Tényleg hihetetlen.
- Persze ha utána szeretnénk filmet nézni, oda jól jöhet, ez tény - dobja fel az ötletet, egyértelműsítve is ezzel, hogy szívesen aludna el filmnézés közben náluk, miután kellőképp elfáradtak a tengerben.
- Hmm... Milyen film illene ehhez a... hogymondjam... csodálatos... nyári... hát, ez nem igaz, nem tudok fogalmazni. – Most megint legszívesebben kuncogna az orra alatt, annyira szórakoztatja Damien effajta kínlódása. - Mina, megvan még a listád, amin a megnézendő filmek voltak? – Ja, hogy nekik van ilyen listájuk? Végül is… Talán neki se ártana összegyűjteni, mit akar látni, bár amilyen lazán veszi az iskolaidőt… Amint talál valami jót, gyakorlatilag azonnal megnézi, főleg most, hogy nyár van, aminek köszönhetően még több szabadideje lett.
- Őő... Meg, de annak a fele horror, legalábbis részben, a másik fele dark fantasy, a harmadik pedig a művészfilmek, amiknek a megnézésére úgyse tudom rászánni magam, csak illemből írtam fel, mert állítólag hozzátartoznak a műveltséghez... – Itt nyelne félre, ha most inna valamit, és nem sok híja van annak, hogy hangosan nevessen, viszont az ábrázata egyértelműen megmondhatja, hogyha ezt így folytatják, akkor bizony robban.
- A háborús filmek is - mutat rá Damien.
- Persze. De azokat eszem ágában sincs megnézni - nevet Mina, és ezen a kijelentésén nem csodálkozik – számára a háborús filmek meglehetősen unalmasak. Komoly témát dolgoznak fel, de sajnos ez fajta komolyság valahogy nem tudja megfogni. Tisztában van a háborúval jövő borzalmakra és nehézségekre, legalábbis töriórán eleget részletezték, de nem kíván még jobban megmártózni benne. Inkább legyenek művészfilmek, amik teljesen elvontak, egyetlen gondolatot fejtegetnek végig hosszasan, mégis lebilincselően. Van pár gyöngyszem.
- Lia, te miféléket szeretsz nézni? – érkezik a kérdés, mintha csak bevonni próbálná a harmadik félt a társalgásba.
- Ha úgy vesszük, tipikus vagyok. Akció és fantasy jöhet, de szeretem a komédiákat is – felel, és bizonyára nem térhet el túlzottan az ízlése az általánostól ilyen téren. - De ha valaminek jó a sztorija, akkor azt bármilyen műfajban el tudom fogadni, bár... A sci-fit inkább kerüljük, az valahogy sose tudott lekötni – teszi még hozzá a tőle telhető legfinomabban, ugyanis fogalma sincs, a páros szereti-e egyáltalán ezt a fajtát. Persze ha úgy alakul, könnyedén végignézi velük azt a másfél-két órát, attól ne függjön már. Na meg a párossal minden jó.
- Hmmm... – tűnődik el. – Mit szólnátok mondjuk a Zootropolishoz? Ugyan az animációs film, de sok jót hallottam róla. Vagy ha film, akkor Antman, tudjátok, az a fura szuperhősös, mikor a pasi hangyaméretűvé változik - beszél egyre lelkesebben a kinézett, de még megnézetlen filmekről. Ezt a kettőt hagyta valamilyen oknál fogva a végére – valószínűleg a tudatalattija megérezte, hogy hamarosan lesz lehetősége másokkal bámészkodni.
- Uuuu, azt annyi ideje meg akarom nézni! - helyezi Mina hol egyik, hol másik lábára a súlyt, gyakorlatilag helyben sétálva, lelkesen, Damien pedig csak csendesen mosolyog a maga megszokott visszafogottságával. Furcsán mérsékelt, háttérben szemlélődő, szenvedő szerelmes alkat, legalábbis ennyi idő után ebbe a szerepben tudná őt a leginkább elképzelni, de hogy ez mennyire lehet igaz vagy jogos, maga sem tudja – igazat megvallva nincs akkora pofája felhozni ilyesmit, mert hát… Végső soron lehet sértő a férfinemre nézve.
- Szerintem is... jó ötlet lenne. Ha szerintetek is - mondja lágyan Damien is, ahogy némileg alábbhagyott a hirtelen lelkesedéshullám, majd hümmögni kezd. - Vagy... Akár többet is megnézhetnénk! Végül is, időnk van... – hozza fel, és ez egy igencsak fantasztikus ötlet. Nagyon is támogatja.
- Én benne vagyok bármennyiben – mondja felemelve a kezeit, mondhatni, jelentkezve, a benne lévő buzgalom viszont minimálisan látszódik csak rajta. - Legfeljebb elalszom közben - vigyorog, mert az izgalmak ellenére is elképzelhetőnek tartja, hogy ez meg fog történni. Egész nap el kellett viselnie a napot.
- Óh, csak nem... – kuncog, legalábbis valami olyasmit csinál.
- Na, vegyél le párat - utal a kukoricákra, talán siettetve a tengerbe való menetelésüket, mire Dam engedelmesen lekap egy zacskó sós, valamint egy pisztáciás kukoricát, mindemellé még – enyhe meglepetésére - egy avokádósat is. Nem mintha bánná, végre kicsit enyhül az a kellemetlen érzés és gondolat, miszerint elnyomják szerencsétlen fiút.
Felé nyújtja a kosarat, és már benne is vannak a pattogtatnivalók is.
- Irány innivalókért! – adja ki a következő parancsot, mielőtt elfelejtené, hogy arra is szükségük lesz a továbbiakban. Ugyan tengernél lesznek, de az meg sós... Kiszáradni meg nem akar, és még így, az estével is fülledt egy kissé az idő, amitől a szomjúság nagyobb erővel és gyakorisággal szokott leszújtani rá.
- Óh, igen. Az innivalók – szólal meg Mina, majd előresurran úgy, mint aki tudja határozottan tudja, merre is kell menni.
- Nos, vannak műanyagpoharaink, de rendesek is, úgyhogy lehet választani. Pár másfél literest azért vihetünk, nem? – érdeklődik Dam.
- Van cseresznyevirágos Nestea? - kérdi Mina, amitől enyhén kikerekednek a szemei. Van cseresznyevirágos? Sosem hallott róla. Az még megvan, hogy sárkánygyümölcsös Icetea van, de a Mina által emlegetett nincs.
- Őő, amelyiknek olyan illata van, mint egy samponnak? – Jól indul!
- Azaz - felel társa, és csak csendesen figyelni tud. Lehet, ki kéne ezt is próbálnia? - Áh, ott van, látom is! Lia, mit szólsz egy ilyenhez? – emel el egy
- Hmm, van egy olyan érzésem, hogy ez el fog fogyni –jegyzi meg csak úgy magának, miközben emelgeti a kosarat, nagyjából belőve a súlyát – bár nem mintha számítana, inkább ösztönös cselekedet ez, mint tudatos. - Tegyünk még mellé... Áhhá, sárkánygyümölcsös! – értene egyet, ám megakad a szeme a korábban emlegetett sárkánygyümölcsös löttyön, így a diadalittas mámor úrrá lesz rajta, és ahelyett, hogy nyújtaná a kosarat, hogy Mina beletehesse a cseresznyevirágosat.
- Sárkánygyümölcsös? - figyel fel erre Mina. - S olyan forró lesz a lehelletem tőle, mint egy sárkányé? - kérdi sejtelmes mosollyal, amire válaszul ugyancsak egy mosolyt kap Aliciától. - Amúgy ettél már olyat, mármint a rendes gyümölcsöt, ha így felfigyeltél rá? Mert én már ittam feketeáfonyás teát, de hogy feketeáfonyát még a szemeim előtt nem láttam, az is szent... és egy ezred százalék aroma volt benne, szóval... – Örvendetes, hogy ők is tisztában vannak ezekkel – bár manapság ki nem? -, és hogy nem érdekli egyiküket sem, miben mennyi mű és mesterséges cucc van.
- Szerintem nem lesz olyan a lehelleted, és ami azt illeti... Nem, még soha - érkezik a sorozatos felelet egy vigyor kíséretében. - De finom, már az ital. Majd valamikor megkóstolom a gyümölcsöt is - magyarázza, miközben az eddig a kosárba pakolt dolgokat pakolássza, hogy legyen az üdítőknek helye, és végül a cseresznyevirágos italt is beengedi az édességek közé.
- Hm, kifelejtettünk valamit? - kérdi Damien, láthatóan végiggondolva, mire lehet még szükségük.
- Hmm, szerintem nem - rázza meg a fejét nemlegesen, de azért megnézi, mik vannak már. – Rágcsa van, innivaló van... Szerintem indulhatunk.- tekint fel a fiúra.
- Csodálatos - csapja össze kezeit elégedetten. - Elég lesz már, Mina, ennyi nem fog belénkférni – szól rá a lányra, aki egyébként közben elslisszolt a cukorkák birodalmába, és meglepetten fordul az irányába. Egészen halkan tette... Meg feltűnés nélkül.
- Csak még ezeket... - kéri magas hangon, és bárminemű engedély nélkül két csomag Tutti Fruttit pakol a cuccokhoz. Nem mintha Aliciát zavarná, de azért óvatosan Damienre pillant, ugyanis kíváncsi az arckifejezésére.
- Rendben, akkor go kassza - sóhajtja beletörődőn, és már meg is indulnak gyors tempót diktálva, hogy mihamarabb a tengerben szórakozhassanak már. Ahol a legkevesebb személy találják a sorban, oda állnak, viszont Aliciának rossz előérzete van: egy öreg néni várakozik előttük jónéhány húsfélével, kedvezményes kártyával. Elég nagy a valószínűsége annak, hogy egy fél órát itt fognak tökörészni... Most nem szidni akarja, még csak nem is nézi le az idősebb korosztályt, de sose volt túl nagy türelemmel a bevásárlóközpontoknál ilyenkor. Megérti ő, hogy nem tudnak gyorsan cselekedni, de azért na... Inkább küldenének el valakit maguk helyett, és akkor gyorsabban meglenne minden, és még a kasszások idegei sem készülnének ki. Na meg a pletykálkodás...!
- Ejha - füttyent egyet. Érezhetően szándékában áll, hogy valahova máshova áll, ahol ugyan többen vannak, de lényegesen gyorsabban is rendezhetik az adok-kapok dolgokat. - Miért van olyan érzésem, hogy ez sokáig fog tartani a nénikével? - suttogja közelebb hajolva barátaihoz.
- Valószínűleg tapasztalatból – felel Dam a költői kérdésre, majd körbenéz, és megpillantva egy másik kasszát, ahol jócskán gyorsabban haladnak, átsétál oda, a lányok pedig követik őt. Éppen akkor érkezne meg egy „vad” kinézető egyén: égnek meredező színes haja igencsak kitűnik az este nyugalmában, nem beszélve arról, hogy Aliciáék társasága sem egy nagyon kiemelkedő és észrevehető megjelenésű. Mindenesetre a pávasrác nem nézi jó szemmel, hogy Damien egy pillanattal előbb érkezett oda, ezzel már-már betolakodva elé, ám ahogy megjelenik mellette a két nőszemély, rögtön visszafogja magát. Alicia, ahogy megpillantja ezt a lázadó kölyköt, int egyet neki, két kinyújtott ujjal a homlokától indítva meglendítve a csuklóját, amitől akarata ellenére is olyan érzése támad, mintha egy pilóta lenne. Hmm… Egyszer szívesen kipróbálná, milyen is egy repülőt vezetni.
- Máris jobb - ereszt el egy sóhajt, ténylegesen megkönnyebbülve, hogy itt már a haladás is felmutatható lesz. - Biztos eltartott volna egy óráig, mire az a nénike végez. Sajnálom szegény kasszást... - sandít abba az irányba, ügyelve arra, nehogy észrevegyék, és hangját is halkabbra veszi. Valószínűleg mondjuk a nénike alig fogja meghallani – abban a korban, amiben jár, elég nagy az esély arra, hogy félig már süket.
A kasszában a munkás szerencsére pörög, így hamarosan ők következnek: kipakolják a kosárból a nasikat és az innivalókat a szalagra (legalábbis Alicia és Damien, Mina pedig a kassza túlsó végébe surran), és ahogy a kasszáshoz érnek, köszönnek:
- Szépjóestét - szól Damien udvariasan.
-- 'Estét -- intézi el Alicia az üdvözlést lazábban. Nem foglalkozik azzal, hogy kiváltképp rossz a kedve annak a húszas éveiben járó férfinak, aki lehúzza az árukat, inkább csak megtartja a halvány mosolyát, hátha némileg megenyhül – bár erre kevés az esély.
- Két nagy szatyrot kérnénk, legyen szíves - hadarja Damien, mikor a leolvasó szerkezet csipogni kezd, értelmezve a vonalkódokat.
- Pedig mondtam, hogy hozok szatyrot - böki oldalba finoman társát, és átsétál a túloldalra, hogy a táskájába tegye az innivalókat. - Khm... talán... ez a sok cucc el se fért volna a táskádban... a végén még baja esett volna, elszakad, vagy valami – aggodalmaskodik, legalábbis annak tűnik.
- Hogyne... - sóhajt a kasszás, és nemsokára a túlsó végen már két szatyor várakozik arra, hogy megpakolják. Mina kibontja őket, de olyan ügyetlennek bizonyul (ami egyébként valahogy illik hozzá, aranyossá teszi őt), hogy képtelennek bizonyul a feladat megvalósítására.
- Adja csak - mondja a kasszás, és elveszi tőle a szatyrot, majd kibontva visszaadja.
- Kö...szönöm... köszönjük. - motyogja elhalóan a lány, láthatóan zavarba jőve ettől. Alicia csak értetlenül áll ez előtt, ugyanakkor a halvány mosoly nem olvad le ettől az arcáról. Némileg érdekesnek találja ezt, de nagyobbrészt nem figyel rá – elkönyveli egyszerű beszélgetésnek és Mina visszahúzódó természetének.
- Semmi gond - teszi még halkan hozzá, és mivel Mina érezhetően lesokkolt ettől, Damien vállalja át a becsomagolás kegyetlenül nehéz feladatát. - Nincs semmi gond azért, remélem – mondja, de hogy ez most őszinte vagy sem… Nem tartja annak valahogy. Bár lehet, csak ő kételkedik túlzottan mindenkiben.
- Gond? Nincs. Csak ügyetlen vagyok, ennyi az egész – vallja be.
- Mindenkivel megesik – mosolyodik el, és ennek láttán Alicia is a kelleténél gyorsabban nyúl az édességért. Nem mintha zavarba jött volna ettől… Egyszerűen csak frusztrálttá válik tőle, mert nem tetszik neki. Inkább nézné, ahogy Damien vigyorog, sőt, az ő visszafogott mosolyát szereti.
- Köszönjük szépen - szól Dam, mintha csak megelégelte volna az egymással való szemezgetést.
- Öhm... igen... viszont... látásra... - erőltet arcára egy mosolyt, majd megpördül és beszéde lassúságával és monotonságával ellentétben igencsak fürgén indul a kijárat felé, de annyira fürgén, hogy az ajtó sem győzi tartani vele a tempót – kis híján nekiütközik annak. Ezen már nevetnie kell – vajon ennyire kínosnak találja az esetet? Jó, mondjuk van benne valami, annak idején lehet, ő is hasonlóan reagált volna. Annak idején… Három-négy éve?
Ahogy sarkon fordul, hogy távolabb lépdeljen a kasszától, még hallja a pávakölyök dacos hangját, majd ahogy a cuccokat ledobja a szalagra. Kellemes társaság… Még jó, hogy előtte szabadultak.
- Azt hiszem, bőven eleget táraztunk be éjszakára – állapítja meg Alicia, aki a táskát hozza, Damien pedig a szatyrokat cipeli. - Ezzel megvolnánk - ránt egyet a hátizsákon, vállai számára is kényelmessé téve. – Akkor egy kis pancsi a tengerben? – érdeklődik pajkosan, ahogy kiértek az épületből, és Mina ujjongása rá a válasz:
- Tengeeeer!


_________________
"I have seen and endured the biggest idiots of Veronia. I can do this."

Adatlap
https://questforazrael.hungarianforum.net/t700-alicia-zharis

4Kekszbetyárok éjszakai parti partyja Empty Re: Kekszbetyárok éjszakai parti partyja Kedd Okt. 18, 2016 5:00 pm

Alicia Zharis

Alicia Zharis
Nekromanta
Nekromanta

Mina azonnal rohanni kezd a víz felé, gyorsan leveti magáról a hétköznapi ruháit, amiket aztán hanyagul oldalra dob a homokba, megmutatva csinos fürdőruháját. Utolsóként kerül le róla a papucs, biztonságos távolban a tengertől, nehogy elsodorja magával az ár, aztán egy ugrással zárja a mozdulatsort, amelynek eredményeként felsikolt, ahogy megérzi a hideg vizet a hasán. Legalábbis… Ebből következően hideg, annyira vészes viszont nem lehet a jó idő miatt.
- Egek, kész szerencse, hogy nincsenek itt ragadozók - sóhajt fel Damien, és nevetve, laza mozdulatokkal közelíti meg ő is a vizet. - Ekkora hangzavarra mind idegyűlnének. – Szinte látja az arcán a mosolyt.
- Hmm, igen, megeshet - bólogat Alicia is a megjegyzésre, bár ha őszinte akar lenni, fogalma sincs, mi vonzza a ragadozókat. Inkább a vérre tippelne, mint magára a hangzavarra, ugyanakkor nem zárhatja ki ezt az eshetőséget sem. Végül ő is nekilát a vetkőzésnek, láthatóvá téve ezzel a fekete bikinit, amit még indulás előtt vett magára. Na jó, igazából ez akkor is rajta volt, mikor kipróbálta a nappali ittlétet, csak még ennyire szabadon sem bírta ki.
- Meg ne fulladj! – kiáltja el magát, Minának címezve a szavakat, akit azonnal követ is befelé. - Gyere te is gyorsan, Dam! - fordul hátra a válla felett, intve egyet neki, nyomatékosítva felszólítását.
- Vigyázz - szól nevetve neki, majd eleget téve a kérésnek utánuk indul.
- Igyekszem. - felel neki, és eléri a vizet, hirtelen gázolva bele térdig. - Basszus, ez hideeeg - dörzsölgeti ösztönösen kezeit, noha egész testén végigfut a libabőr részben a meglepetéstől, részben a víz tényleges, ugyanakkor megszokható hidegségétől. Ezt követően már csak óvatosan közeledik befelé, folyamatosan hozzászokva a hőmérséklethez, máskülönben nem éli túl. - Molylepke, még élsz? - érdeklődik Minától hangosan, hogy mindenképp meghallja, a lány pedig nevetve ugrál, hogy minél kijjebb legyen a vízből. Szinte már kaján vigyor terül szét Alicián, ahogy látja társa „szenvedését”, ahogy egész testében remeg, viszont ennek ellenére is rettentően élvezi eddig az éjszakát.
- T-t-te jó ég, ez k-k-kárt fog t-tenni a f-fogaimban, aaaannyit k-k-koccannak össze... – magyarázza vacogva.
- Csak nem... - vigyorog Alicia, és hátrapillant, Damien hol van már. Épp akkor veti le az ingjét, és Mina gyerekes hanyagságával ellentétben ő összehajtogatva teszi le, elbattyog lakótársa öltözetdarabjaiért is, amiket ugyanígy összehajt, és saját fölsője mellé lerak, végül cipőit és nadrágját is leveszi, így ő is már csak fürdőruhában van. Akkor most már jöhet a vízbe!
- Mennyire fogok szoborrá fagyni, ha belépek? – érdeklődik szórakozottan.
- Szoborrá fagyni? – kapja fel erre a fejét. - Hááát... Mi még nem váltunk azzá, szerintem te sem fogsz - indul el vissza Damien felé, aki valamit motyog, de nem tulajdonít neki nagy jelentőséget, így nem is kérdez rá, elkalandozásával pedig egy kiváló lehetőséget lát arra, hogy itt és most megmutassa, micsoda mocsok dolgokra képes. Míg Damien behunyt szemekkel álldogál a víz közelében, élvezve a fogalma sincs, mit, addig ő a közelébe merészkedik, edényt formálva kezeiből vizet tölt bele, amit aztán a fiú felé fröcsköl. Az apró, hideg, szurkáló cseppek elérik őt, az áldozat pedig össze is rezzen ettől, és szinte már riadtan tekint Alicia irányába, de hamar visszatér szemei nyugodt csillanása.
- Szóval így játszunk? – sétál be Aliciának furcsa kecsességgel, elegánsan a lány mellé a vízbe, érezhetően rejtegetve valamit, ami nagy bizonyossággal nem a tenger hidegsége.
- Így? Mégis hogyan? - provokálja visszakérdezéssel, csípőre tett kezekkel Alicia, szemeiben pajkossággal és pimaszsággal.
A fiú kimérten lehajol, két kezéből Aliciához hasonlóan kanalat formálva összegyűjt egy jókora adagnyi vizet, meglendíti, kíméletlenül meglendítve a lány irányába, megbosszulva annak előbbi tettét. Időközben persze ő is rájön, hogy mit tervez a másik – így utólagosan még meg is állapítja, hogy buta volt, mert teljesen egyértelmű a cselekedet -, így megpróbál ugyan kitérni, de nem sok sikere van ebben, így a jéghideg víz, ami hirtelen jégszilánkokhoz hasonlít, úgy eltalálja, hogy csak na, ha már nem talál semmilyen jó hasonlatot. Persze azért borzong, valamint felsikolt a váratlan változás miatt, ami egyben nevetés is, azonban ez nem minden: a kitérés megkísérlésének lendülete viszi tovább, így azonnal a víz alatti homokban találja magát, onnan szemlélve Damien elégedett, egyben gonosz vigyorát.
- Hoppá. – nevet halkan, mintha ezzel enyhíthetne az eset súlyosságán. - Bocsánat, nem így terveztem. De sebaj, ha egyszer így alakult. – Vigyora, meg amúgy minden bőségesen elárulja, hogy egyáltalán nincs így, és hogy a bocsánatkérés is csak valami látszat; igazából rettentően élvezi az egészet.
- Ugyan, semmi gond, elvégre úgyis megfizetsz érte - hangzik a fenyegetés. - Te aljas! - vádolja ugyancsak széles mosollyal, küzdve a kitörni készülő nevetéssel. Ennek a megnevezésnek a hallatán Damien felkacag, vidámságába sötét hangszínt is vegyítve, csak hogy elkezdje játszani a gonosz szerepét. Legalábbis eddig úgy tűnik, hogy azt próbálja.
- Mina, mit szólnál, ha ezt a kedves fiatalembert megleckéztetnénk? – fordul társnője felé, aki gonosz arccal szemlélődik csípőre tett kezekkel.
- Nohát, szövetkeztek ellenem?- Már-már hallja az ehhez társuló, rosszalló ciccegést.
- Hát hogyne szövetkeznénk! - tekint rá ördögi szemekkel, kihívóan és vadul.
- "Kedves?" – akad fenn ezen a szón Mina, helytelenítve a megnevezést. - Úgy érted, ezt a sötét szándékú démont itt? – javítja ki.
- Miket mondasz te rám? – méltatlankodik. - Mert te aztán agyalka vagy, igaz? - kontráz, és most Minát próbálja meg lefröcskölni, azonban ő ügyesebbnek bizonyul egy könnyű céltáblánál: ügyesen kitér előle, majd pár ugrással már a fiú mögött is terem, hogy hasonlóan tegyen: fröcsköl, de elegancia és célzás nélkül, így mindenfelé megy a víz, még a távolabb álldogáló Aliciára is.
- A Sötét Nagyúr az ellenfelünk, vigyázz vele, Mina! - figyelmezteti társát Alicia, miközben próbálja kikerülni szövetségese támadásának eredményé több-kevesebb sikerrel.
- Nahát... és én végig azt hittem, hogy a mi oldalunkon áll – szippant néhányat szomorúan Mina, mintha valóban csalódott volna a harmadik félben: Damienben.
- Sajnos elárult minket! Mint az a... Luke Skywalker, vagy ki a hagymakarika. Az volt, ugye? - néz kissé tanácstalanul társaira, fontosnak tartva ezt a témát, végül elengedi, mert még ennél is fontosabb dolguk van: megállítani áruló társukat, mielőtt elérné szörnyen romlott céljait.
- Na de most aztán félje bosszúmat! - kanalaz egy kis vizet kezeibe, felemeli azt, majd közelebb lépked, hogy Dam feje fölé tartsa, ám ez bolond és lassú mozdulat: a fiú nem hagyja magát ilyen könnyedén – nem is érti, mire számított ezzel -: könnyedén ráfog a lány csuklójára és eltartja azt magától, megpróbálván Alicia felé fordítani a kezeket...
- Hééé, ez nem... - ér, akarja mondani, ahogy szövetségese felé irányítják fegyverét, de szerencsére Mina időben széttárja az ujjait, hogy a víz nagy része kicsorogjon, mielőtt Alicia közelébe érhetne.
- Figyeljetek, és tanuljatok, hölgyek: a legjobb módszer, ha az ellenfelet saját fegyverével támadod.
- De ennek az aranyos ellenségpárosnak két fegyvere is van, ezt ne feledd! - Fő a szerénység, nem igaz?
Alicia belemeríti tenyerét a vízbe, és amekkora mennyiséget csak tud, Damre küld, nem kímélve a másikat.
- Hu.. hu... hú.... hogyaza... - motyogja amaz kimeredt szemekkel, és ettől még maga Alicia is megijed, noha nem mutatja ki. Belül viszont felmerül benne a kérdés, hogy lehet, valamit rosszul csinált, nagyon-nagyon rosszul, és hogy Damien most ennek a következményeit fogja megbánni. - No megálljatok! – Ez a kijelentése megváltásnak bizonyul: megnyugszik a hirtelen leeső, eddig rá nehezedő súlytól, így már gondolkodhat a következő probléma megoldásán, ugyanis a fiú megindul a két lány között, közben mindkét oldalra csapkodva a vizet. Ő ösztönszerűen emeli maga elé a kezeit, miközben sikongatva nevet, igyekezve kihátrálni a támadás elől, de nem sikerül – túl nagy a hatósugara.
- Ennek a legyőzhetetlen csapásnak van valami neve is? – kérdezi, félig már feladva azt, hogy megpróbáljon kitérni előle. - Mennyi az újratöltési ideje? – teszi még hozzá ezt a különösen nagy kockakérdést.
- Már hogyne volna... Ez aa... zárójel hosszú és értelmetlen japán szó zárójel bezárva Mózes Szupercsapás – nevezi el azonnal, és ez annyira nevetségesen hangzik, hogy rögtön kitör belőle a nevetés. – Ugye Mózes volt, aki kettéválasztotta a tengert? – érdeklődik még a biztonság kedvéért.
- Bezony - feleli Mina, mintha mi sem lenne természetesebb, mint hogy halálos ellenfelével társalog.
- Mózes... Szuper... csa... - próbálja megismételni a szavakat Alicia, ahogy némileg legyűrte a kacagás okozta rángást és beszédképtelenséget, de kísérlete nevetésbe fullad, mindemellett még a hasát is fogja, ahol fájnak már az izmok.
- Újratöltési idő? Hmm-hmm. - ördögien elmosolyodik, visszatérve a témához. - Mért gondolod, hogy kell neki idő? - Azzal megindul, és visszafele is átrohan közöttük, érzékeltetve, hogy ennek a támadásnak bizony nincs semmi cooldownja, ami nem különösen nyugtatja meg Aliciát.
- Jaj, NEE – indul rettegő kiáltásnak, ami átmegy kacagásba, és védekezés gyanánt már mindenfelé fröcsköli a vizet csukott szemmel, feltételezve, hogy Damien bárhol ott lehet ezzel a szörnyűséges támadásával, amivel orvul meggyilkolhatja.
- Azt hiszem, fölösleges lenne bevetnem az új trükkjeimet, hisz ti csak a régieket használjátok. – Hogy MICSODA?! Mekkora sértés ez már! Kikéri magának! - Azt hiszitek, ennyivel legyőzhettek? Kövessetek a valódi birodalmamba, a nyílt vízre... - Ezt követően úszni kezd befelé, ahol egyre mélyebb a víz, egyre lejjebb van a biztonságot jelentő homokos talaj. - És ha itt is legyőztök... akkor jogosan adom át nektek a... – áll meg arra a pár pillanatra, míg beszél.
- Birodalmad? - találgat Mina.
- Például azt. De először meg kell tanulnotok megszelídíteni. - Lenyeli azt a megjegyzést, ami kikéredzkedne belőle, ugyanis az már nagyon ZéP lenne, így csak egy „pff”-t hallat, érzékeltetve, hogy büszkeségét az előbbi bájcsevej némileg sértette. És enyhén fogalmazna ezzel.
- A valódi birodalmad? Meglátjuk, mennyire az! - Hangja elszánt, akarata vashoz hasonlatos, de hogy mennyi ideig tudja megtartani, arról bizony fogalma sincs.
Damien távolodik, folyamatosan növelve a páros és a közte lévő távolságot, Alicia egyelőre még nem indul utána, előtte még Minával lerendezi azt, amit akart.
- Mina, megszelídítjük ezt a bestiát? – fordul felé, társa pedig vigyorogva bólogat.
- Oké, akkor hozom a sonkás kekszet! – indul el a part irányába.
- Sonkás keksz? De hát az a parton van, amíg kimész érte, beúszik a világ közepére... – méltatlankodik Mina.
- Hát majd kijön, mert megeszem! - áll meg, jó hangosan mondva ezt, hátha Damien rákap a csalira, majd közelebb úszik Minához, és suttogva kérdezi: - Van valami ötleted?
- Ja, az egészet el akartad enni előle? Óóóh... - elvigyorodik, méghozzá elégedetten, értékelve az elképzelést. - Gonosz ötlet. De azért nekem is hagysz kicsit, ugye? – kéri meg rá, mire bólintás a válasz.
- Természetesen hagyok – túr a hajába.
- Hm... talán ezzel kicsalhatnánk... aztán, amíg az egyikünket próbálja elkapni - mondjuk téged, ha nálad van a keksz -, a másikunk a háta mögé lopózik, és hátulról elkapja. - részletezi fondorlatos tervét, ami nem is hangzik rosszul. Sőt, még talán be is válhatna abban az esetben, ha Damien nem lenne náluk jóval erősebb. Persze egy próbát megér, sokat nem veszthetnek, legfeljebb mindketten kudarcot vallanak, és Damien örökké uralkodni fog felettük, végérvényesen elvéve tőlük a szabadságukat, valamint rabszolgává téve őket. Egyáltalán nem pesszimista jövőkép tárul a szemei elé!
- És ez jó. Akkor már megyek is, és... – válnak egyre hangosabbá a szavak. - FELFALOM AZ ÖSSZESET! – kiabál már, mellette lévő társa pedig csak vigyorog, és halkan, fojtottan kuncog. Még onnan is látszódik a fiú értetlen ábrázata – amit igazából csak elképzelni tud, az összeráncolt szemöldököt még épphogy kiveszi.
- No megálljatok - kezd el visszafelé tempózni; fenyegető gyorsasággal halad feléjük. - Nagyon, nagyon meg fogjátok ti még ezt bánni - figyelmezteti őket, ezzel próbálva eltántorítani őket az ördögi tervüktől, de nem fog sikerülni!
- Ugyan, mi aztán nem! - nevet győzedelmesen, kifelé tartva a vízből, és Mina kitörő kacagással, szaladva követi őt a partra.
- Adj csak két darabkát... – kéri, hátha ezzel elterelheti Damien figyelmét a fő akcióról, és bár nem látja ennek sok esélyét, kivetnivalót sem talál benne. Legfeljebb megeszi, miközben élvezi a műsort.
- Rendben, sietek kibontani - feleli, sietve a cuccokhoz, és ha jól emlékszik, akkor a szatyorba tették a kekszet, így abban kezd el kutakodni. Avagy… Kezdene, csak az elején azonnal egy problémába ütközik: a vízben sokkal könnyebb volt a teste, ugyanakkor lassabban is mozgott, és most pont ellenkezőleg van. Nem sok híja van annak, hogy elessen, viszont kiváló egyensúlyérzékéről tanúbizonyságot téve nem zakózik egyet a homokban, hanem pár másodpercet követően már rohan is tovább, hogy előkotorja rejtekéből a kekszet. Sietősen felbontja, aztán Minának nyújtja.
- Vegyél belőle, gyorsan, mielőtt ideér! – sietteti izgatottan, társa pedig engedelmesen belemarkol, hármat kivéve a csomagolásból. Egyet azonnal be is fal, vigyorogva nézve az egyre csak közeledő Sötét Nagyúrra. Közben Aliciában megfogalmazódik a gondolat, miszerint nagyon kegyetlenek szerencsétlen Damiennel… Beúszik, aztán kirángatják őt onnan azzal a fenyegetéssel, hogy mindent felfalnak előle. Igazi gonoszság ez tőlük!
- Ajjaj - tekint Aliciára Mina. - Szerintem én elinalok - közli, megtartva előbb felvett vigyorát, és így indul meg a part mentén, ahol néhány pálmafa álldogál, jó szlalomozási lehetőséget biztosítva az ittlévőknek.
Damien időközben kiért a partra és most már semmi sem lassíthatja a mozgásában, Minát, a könnyebb célpontot véve előrébb a levadászási listán.
- Lia, segíts! – kiáltja a végén magasra szökő hanggal. - Végezni fog velem! – sikoltja rémülten csillanó szemekkel.
- Damien, idenézz! - kiabál Alicia, akcióját megszakítva, mutogatva a kekszet, amit olyan eleganciával tesz a szájába, majd harapja el, hogy bármelyik színész megirigyelhetné tőle. - Hmmm, mennyei! - hallatja, majd fölemeli a zacskót, mutogatva annak tartalmát, reménykedve abban, hogy a fiú békén hagyja Minát, és inkább őt kezdi el üldözni [strike]eretnekségért, mint a zsinatelnök[strike]. - És még van egy csomó! És mind az enyém! Micsoda szerencsém van! – Ennél jobban már nem tudja elterelni a figyelmet, a továbbiakban már csak üres lármázás lenne a részéről, amire nem lehet figyelni.
- A tiéd? Mégis miből gondolod ezt? - érdeklődik, elugorva közben Mina elől, aki ügyetlenkedve próbálta őt becserkészni, kihasználva látszólagos figyelmetlenségét.
- Hát úgy, hogy mind nálam van, és nem jön érte senki. Tudom én, hogy nem kell senkinek – magyarázza, és ahogy Damien megindul felé, néhány lépés után hátrálni kezd óvatosan.
- Mina, te nem gondolod, hogy kicsit önző dolog kisajátítania mindazt a kaját? - kérdi, kísértést okozva a lányban, majd megindul Alicia felé, Molylepke viszont nem válaszol neki - egyelőre. - Mégis hogy tervezted elrejteni azt előlem, hmm? – teszi fel újabb kérdését, kissé olyan érzetet keltve ezzel, mintha épp sarokba szorítaná Kekszbetyár Aliciát.
- Én ugyan sehogy! – beszél teljesen ártatlanul, és bizonyára mindenki tisztában van azzal, hogy ez csak a látszat. - Direkt mutogatom! – mutat fel egy újabb darabot, majd elindul egy félkörív mentén, titkon Mina felé, aki szintén megindul halk, sunyi léptekkel.
- Én csak egy láthatatlan légtömeg vagyok, aki szalad feléd, igaz? - szalad ő is nevetve, célpontjául véve Aliciát. - No hát, ha nagyon mutogatod, akkor el is fogom venni. - jelenti ki, majd hirtelen megtorpan, ahogy feltűnik neki, hogy a lányok bizony találkozni fognak, egyesíteni fogják erejüket, amit aztán bevetnek ellene.
- No és... ha ti most megeszitek azt a sajtos kekszet... én pedig közben tovább folytatom világuralmi terveimet, ki fog megállítani? - teszi föl a nagy kérdést, sajnos túl jól megfogva a valóság tényleg fontos dolgait, ráeszmélve, neki is van még lehetősége a győzelemre valamilyen teljesen más úton. - Jobban megéri elfogyasztani azt a finom sütit... mint megszabadítani a világot egy ilyen ördögfajzattól, mint én? - jelenik meg lassacskán egy gonosz mosoly az arcán, Alicia pedig biztos benne, hogy már maga előtt látja azt, ahogy belesétálnak az általa felállított, elkerülhetetlen csapdába.
- Sonkás - szúrja azért gyorsan oda Damien döbbenetére a javítást, közben Mina a kezébe kap még néhány kekszet.
- Vá... várjunk... Mi a fenéért hittem azt, hogy sajtos?! - képed el, ezzel kizökkenve a tárgyalás menetéből.
- Tudod, van az a mondás: országomat egy kekszért! Nagyjából most is ez a helyzet - Ugyan ez a mondás némileg másképp van, de jól átalakította a helyzethez mérten, és persze nem tudja megállni a mosolyt. - Ha nekünk adod a birodalmad, akkor mi meg adunk neked kekszet. Mit szólsz ehhez az ajánlathoz? – Ó, mekkora mázli is lenne, ha ennyi elég lenne Damiennek! De hát ő okosabb azért ennél, ezt már tudja jól.
- Hm. De hát nektek fogalmatok sincs, mit kezdjetek az ÉN országommal. Nem is mertetek beúszni a mélybe. Elpazarolnátok. Míg ha enyém lenne a világ... meg az a keksz is... hmm... esetleg... az egész világot egy kekszgyárrá változtathatnám. – Egyre nagyobbak a tétek, egyre jobban szorul a hurok a nyakuk körül. Jól lépeget azon a bizonyos sakktáblán… Véletlenül nem akar üzletember lenni? Biztosan jól menne neki, és mindegyik vállalat vezetőjének az orra alá törné a borsot, míg ő szárnyal valahol.
- Hmmm, mit gondolsz, Mina, ez fair? Mert szerintem nem igazán - csóválja meg a fejét elégedetlenül. - Hidd el, ki tudjuk használni a lehetőségeinket – fordul Dam felé aztán, biztosítva ügyességükről, noha még sosem próbálták ezt. - Bár szerintem ezt tapasztalod - tör ketté a következő pillanatban a fogaival egy kekszet.
- Miért, ti is kapnátok annyi kekszből! - kiált fel felháborodva, talán maga sem tudva mit kezdeni hirtelen a helyzettel. - Rendben... ha beúsztok utánam a víz mélyére, akkor elhiszem, hogy képesek vagytok a birodalmamat jó kezekben tartani. Vagyis akkor a tiétek lehet. – Nagyon ragaszkodik a vízhez, ugyanakkor a legjobb indokkal állt elő ezzel, és nem is tudja hirtelen mivel megfogni. Úgy tűnik, kénytelenek lesznek belemenni ebbe a játszmába, azonban mielőtt döntést hozna, átgondolja, mit is fog tenni.
- De attól még te ülnél a trónon. És mivel te vagy a Sötét Nagyúr, nem hihetünk a szavadnak, biztosan csak hazugságokkal próbálsz most is megvezetni minket – tér ki így a döntéshozatal elől, de láthatóan ezzel nem győzi meg túlzottan Damient, így muszáj megtennie azt, amit megkövetel a haza: - Nos, ha csak én megyek be, az megfelel? A kekszet meg akkor a semleges félnél tartjuk – fordul Mina felé egy pillanatra, kezébe nyomva a zacskót, majd visszanéz a fiúra.
- Legyen hát. Nem veheti el tőlem Senki! - nyomja meg az utolsó szót, és magához szorítja a védelmezendő csemegét, végezetül törökülésben elhelyezkedik a földön, megelégedve jelenlegi helyzetével az enyhe csalódottság után.
- Azért majd egyél belőle egy keveset, megérdemled - kacsint rá Alicia afféle vigasztalásnak is szánva ezt.
- Akkor most kapjon el a vállalkozó kedvű kisasszony, ha tud - rohan azonnal a víz felé a fiú széles vigyorral arcán, és amint lehet, úszásra vált, hogy a lehető legjobban növelje a kettejük közt lévő távolságot, és mikor hátrapillant, találkozik Alicia határozott, kihívó tekintetével, ami egyértelműen érezteti vele, hogy nem fogja hagyni magát.
- Már megyek is, le nem hagysz! - kiáltja, és megindul felé. Bár a futásban lényegesen jobbnak bizonyul, a rövid és hosszú távokat egyaránt eredményesen futja le, az úszás már nem tartozik az erősségei közé.
- Nem-e? – mosolyodik el huncutul, megállva egy rövid időre, lebegve a vízben, a távolságot elnézve pedig jó mélyen lehet már a biztonságot nyújtó talaj.
- De nem ám! – kiabálja, igyekezve a lehető leghamarabb utolérni őt.
Fogalma sincs, mi a célja, mindenesetre az nem épp a legmegtisztelőbb, hogy bevárja őt, és első tippre továbbindul aztán, viszont ahogy a közelébe ért, a számításokkal ellentétben lebukik a víz alá. Alicia azonnal megdermed ennek láttán, hirtelen áll meg, lábaival rúgva, kezeivel egyensúlyozva tartja meg magát, miközben figyelő szemekkel néz körbe, hátha megtalálja a lebukottat, persze egyetlen aprócska hullám vagy vízáramlat sem árulja el, merre is úszkál most. Védtelenül kell várnia hát, félve attól, Damien miként dönt a sorsáról...
Ahogy feszülten keresgél, váratlanul valami végigsimít finoman a bokáján, ám mielőtt reagálhatna rá, már szorosabban szorul rá az a valami, egy rövid idő után pedig lerántja őt a mélységbe. A riadtságtól és a meglepettségtől elképzelése sincs, ki vagy mi lehet az, és még a levegővétel is csak ösztönös reakcióként sikerül (mint ahogy a rövid sikoltás is) – tudatosan biztosan nem csinált volna semmit, mert teljes mértékben leblokkolt.
Azt tapasztalja hirtelen, hogy mindenütt csak víz veszi körül. Levegőt nem vehet, a tüdejét enyhén nyomja a víztömeg, résnyire nyitja a szemeit, bár csak homályosan lát odalenn, ráadásul sötét is van. Fogalma sincs, mi merre lehet, így ügyetlenkedve kezd el tapogatózni, mire beleütközik egyik keze valamibe, a következő pillanatban pedig, mintha csak válaszreakció lenne, valami átkarolja őt a hasa magasságában, ezzel gyakorlatilag lefogva őt. A pánik hamar úrrá válik rajta – azonban csak néhány pillanatra. Esze miatt hamar rájön, hogy ez bizonyára Damien, azonban az agya és az életösztön miatt leginkább szabadulna és menekülne, hogy oxigénhez jusson a levegőn, viszont... A lefogás... Csak azt segíti elő, hogy rémülettel teljen meg, ami még akkor is ott van, ha megpróbálja a lehető legjobban kiszorítani gondolataiból.
A húzás egy idő után megszűnik, és bár nem érzi egy darabig, de elkezdenek emelkedni, végül a vízfelszín fölé érnek. Azonnal levegő után kezd kapkodni, zihál és lihet, egy kissé még kapálózik is, bár ez nem túl erőteljes, ugyanis Damien még mindig lefogja őt. Azt, hogy feleslegesen próbálkozik, hamarosan felfogja, így abbahagyja a fickándozást, és hagyja magát.
- Azt hiszem, vesztettem - szólal meg nevetve, miután sikerült lenyugodnia, valamint szóhoz jutnia, hátranézve a másikra, akinek haja gyakorlatilag ellepi az egész arcát. - A birodalmad sajnos továbbra is a te kezedben marad, de! Ha nem lesz mindenütt kekszgyár, akkor csúnyán megfizetsz – fenyegetőzik azonnal, és bár most kacag az egészen, tagadhatatlan, hogy abban a rossz pillanatban megijedt az egésztől.
- Óh. Nos, ez örvendetes hír. Már éppen kezdtem elveszíteni az önbizalmamat. Nos, akkor azt hiszem, elkezdhetek gondolkodni a rengetegféle ízesítésen... – magyarázza elégedetten, még mindig el nem eresztve Aliciát a karjai közül, majd körbenyalja a száját. - Azt hiszem, lesz tengersós ízesítésű is... – vigyorodik el, ahogy az ötlet megfogan elméjében előbbi cselekedete nyomán, és csak ezt követően engedi el a lányt, aki némi ügyetlen csapkodás után már megtalálja a helyes mozgást, aztán teljesen szembefordul társával.
- Jó ötlet. Meg lehetne mondjuk halas, málnás, meg... Hmm... Majd még gondolkodunk, milyet lehetne még - dob fel pár ötletet, és még mielőtt nagyon belelendülne, gyorsan lemond róla.
- Szerintem akkor eme küzdelem után akár vissza is úszhatnánk, és együttesen elfogyaszthatnánk azt a finom kekszet – javasolja, Alicia pedig nem lesz semmi rossz elrontója. Továbbiakban itt úgyse csinálhatnának semmit, így nincs más hátra, mint előre:
- Támogatom. Meg megehetnék azt a tengerízű nemtommit is, amit még Mina választott, és lassan akár indulhatnánk is haza, nem? - kérdi, és lassacskán már indul is a part irányába, Damien pedig követi őt egy vigyorral az arcán.
- Óh... Lassan kéne - felel. - Nagyon lassan - hangja elmélázó, mintha csak hangsúlyozni akarná, hogy tényleg lassan tegyék a hazamenetelt, mert túl jó itt. Ezzel egyet kell értenie, ugyanis ő is élvezi az ittlétet, azonban lassacskán érzi azt is, hogy tagjaiba egyre inkább a fáradtság tompasága és lomhasága költözik.
- Persze, nyilván csak lassan megyünk - nevetgél.
- Nos, ez igazán kellemes volt. Több nap is megcsinálhatnánk – dobja fel az egészen tetszetős ötletet, aminek ellenállni gyakorlatilag nem lehet. Damienékkel mindig jó, ez tagadhatatlan.
- Hát én szívesen kirángatlak titeket máskor is – vigyorog szélesen, kényelmes tempóban úszva.
- Te látod Minát? - kérdi hirtelen, hangja meglepetten cseng, szemöldökét ráncolva figyelve a partszakaszt, emberalak után kutatva, viszont sem ő, sem Alicia nem lát egyet sem. Összeszűkíti szemeit, de hiába: nem látja az elveszett báránykát, akire rábízták a kekszet, mint kecskére a káposztát. A cuccok viszont még ott vannak, így ebből következtetve nem tévedhetett el olyan messzire. Legalábbis… Csak remélni meri, hogy Molylepke nem kóricált el lehetetlen messzeségekig.
Megáll nézelődni, és Damien arcához hasonlatosan az övéről is lerí a döbbenet és tanácstalanság.
- Nnneeemm éppen... – válaszol bizonytalanul, kapkodva tekintetét egyik partponttól a másikra. - Mondanám, hogy épp megijeszteni akar minket, deee... Nem tudom, mekkora erre az esély – fordul társa felé tanácstalanul. - Nem egy szökős típus, már ahogy én ismerem, szóval... A környéken kell lennie – válik bizakodóvá, és igyekszik nem utat és teret engedni a kétkedő gondolatoknak, amik kétségbe ejtik őt ezen az amúgy teljesen vidám és felhőtlen estén. Nem akarja, hogy most történjen valami baj, csak mert felelőtlenek voltak…
Lassacskán elérik a partot, a víz egyre kevesebb testrészt lep el, a mozgás egyre könnyebb, Alicia pedig minduntalan a környéket figyeli, hátha megpillantja Mina alakját valahol.
- Ugyan hová szökne? Meg amúgy is, ha szökne, vitt volna magával kaját is - vigyorodik el, de nem találja túl őszintének ezt a vonást. Inkább tűnik önmegnyugtatásnak, mint amit ő is csinál gondolatban.
- Ez mondjuk igaz - ért egyet elgondolkodva, közben megközelítik a zacskót, ami tele van a vett édességekkel. Nem nézi át, azt megcsinálja majd a fiú, de biztosra veszi, hogy csupán az az egy csomag hiányzik, amelyiket még Mina védelmére bízta.
- Ahogy sejtettem. Jó pár darabbal kevesebb hiányzik. – Hát… akkor végül is a csomag sem hiányzik, csak darabok belőle, viszont nem tudná megmondani, hogy ez jó vagy rossz hír. - Szerintem tudom a legeffektívebb módját az előkerítésének - mosolyog cinkosan társára, nem kis meglepettséget váltva ki belőle. Akkor érti meg, mit akar, mikor leül a földre, a homokba, kikap egy kekszet a felbontott csomagból, majd kérdő hümmögéssel a lány felé nyújtja. Ennyi bőven elegendő ahhoz, hogy rájöjjön, mi az a zseniális terv, így csak megforgatja a szemeit, mint aki nem hiszi el, hogy komolyan ezt kell csinálnia.
- Még szerencse, hogy nincsenek a környéken házak, különben már bolondnak néztek volna – jegyzi meg, azzal elveszi a kekszet, fogaival pedig tör belőle, részben a hitelesség kedvéért, részben mert szívesen falatozik belőle. - HMMMM, EZ A KEKSZ NAGYON FINOOOM! - kiabál, helyet foglalva Dam mellett, aki szintén magához vesz egy darabot, és ő is hasonlóan tesz, mint Alicia: beleharap.
- Mmmm, tényleg az. isteni! - emeli föl másik, nem foglalt kezét, összeérintve középső- és hüvelykujját, még jelezve is, hogy mennyire király, belül pedig csak kacag az egészen. Hihetetlen, hogy ilyenbe is képesek belerángatni őt csak azért, hogy valakit előkerítsenek…
- MEGESSZÜK AZ ÖSSZESEEET! – Hangja némileg megremeg, arcán is szélesen terpeszkedik a vigyor, így bárki számára egyértelművé válhat, hogy a nevetést ismételten nem képes visszafogni.
- Meg bizony – erősít rá ő már nevetve, amit félbeszakít egy éles sikoltás – vélhetően egy lányé, ami nem sejtet semmi jót.
- O-ó... Ez nem hangzott túl jól. – Mintha szájából vették volna ki a szót. Rögtön felpattannak mindketten, és rohannak is abba az irányba, ahonnan a hang forrását vélik – persze Damien nem bírja ki, hogy ne vegyen ki még három darabot. Talán végül is jól jöhet, ki tudja, Minát mivel lehet előcsalogatni, meg hogy egyáltalán ezt direkt csinálja-e…
- Hát ez bizony nem – ért egyet, viszont a célpontnak vélt hely sem valami bizalomgerjesztő: egy szikla magasodik arrafelé. Odaszaladnak, és hamar megpillantják a homokban fekvő Minát, aki megérkezésükre oldalra fordítja a fejét.
- Eszednél vagy te, áruld már el?! – ripakodik rá azonnal Damien, teljesen érthető okokból. Alicia is megtenné a helyében, elvégre amit Mina csinált, az nem épp gyerekeknek való elfoglaltság – legalábbis úgy hiszi, ez a bolond nőszemély felmászott a sziklára… Viszont akárhogy nézi, nem tartja jogosnak, hogy ő is beszálljon a szidalmazásba – ez inkább Damien szerepe, ugyanis ő él vele, ő van vele többet, ő csak afféle… Hát harmadik keréknek túl közel van, de valami olyasminek is nevezheti magát.
Minát azonban nem különösebben érdekli az ingerült kérdés, helyette felfelé mutogat valamilyen rejtélyes oknál fogva.
- Fölmásztam... arra a sziklára... nagyon nehéz volt, de sikerült... még fel is álltam, ilyen hősies pózba, és integettem nektek... de nem vettetek észre... – Az égiekre már… Miből van ez a lány? Egy dióméretű aggyal van megáldva talán? Mindegy, nem mintha ez annyira számítana, mert úgy tűnik, hogy nincs semmi baja – és ez a lényeg -, így emiatt, meg az előbb emlegetett másik indok miatt tőle megússza egy egyszerű fejcsóválással, amit csípőre tett kezekkel tesz hatásosabbá (avagy házisárkányiasabbá).
- Legalább nem lett semmi baja, legalábbis... Nem úgy tűnik, mintha bármi változott volna – mosolyodik el halványan, reményei szerint némileg enyhítve ezzel a gesztussal Damien feszültségét is, majd kezét nyújtja, hogy felsegítse Molylepkét.
- Ah. A fenébe. Nem akar valaki csinálni egy NEVETÉS feliratú táblát? – érdeklődik Mina, viszont nem tudja hová rakni a kérdést. Mindenesetre elfogadja Alicia kezét, aki aztán óvatosan felhúzza. Egy darabig támolyog, de úgy tűnik, megmarad köztük, ami mindenképp jó jel.
- Izé... köszönöm... - kezdi el igazgatni ujjaival a haját.
- Nem tudom, de tényleg nem ártana kirakni egyet. Tudjátok, 'VESZÉLY: NEVETÉS', és akkor alatta felírni, hogy kik haltak bele itt nevetőgörcsbe – dobja fel fontoskodó bólogatások közepette az ötletet, tényleg megnyugodva, hogy Mina már velük van, és nem a sziklák közt kódorog. És itt az ideje, hogy egy igazi viccet is elsüssön… - De ez még mindig jobb, mintha a tengeri szerzetes vitte volna el. Nem volt itt egy sem, ugye, Mina? – Ennek hallatán Damien szája elé emeli a kezét, nehogy kirobbanjon belőle a nevetést, és Alicia is csak azért bírja, mert ő találta ki, és nem érte olyan váratlanul. Egyébként már biztos letelepedett volna, hasát fájlalva.
- Nem, erre nem volt. Hisz ez egy szikla. A tengeri szerzetesek a vízben zsonglőrködnek, nem...? – Na, Mina is kapcsolt, tényleg nincs itt baj!
- Úgy van – bólint egyet ezúttal már ő hangosan kacagva, majd rákoppint Molylepke orrára. - De tudod, hogy úgy szokták, hogy megközelítik a partot, és elterelik a csodás játékukkal a figyelmed – bővíti ki a tudását, bár nem mintha erre valaha lesz bárkinek is szüksége.
- Nem fáj nagyon, igaz? Mert ha eltörted valamid... – érkezik Damien aggodalmaskodó megjegyzése is.
- Akkor mit kapok? Még jobban eltörsz? - nevet fel Mina, közben Alicia visszafogja magát, és már csak halkan kuncog a továbbiakban.
- No majd adok én neked... – sóhajt mélyet. - Szerintem menjünk és kekszeljünk egyet. És ezúttal senki ne menjen sehova, ne ássátok be magatokat a homokba, vagy fedezzetek fel titkos barlangokat a víz alatt, ha egy mód van rá, jó? – Bizonyára erre írná mindenki azt, hogy ’lol’, annyira fantasztikusan vicces ez a parancsnak szánt, elsőre visszafogottnak tűnő kérdés-kérés.
- Értettük, Aggodalmaskodó Sötét Nagyúr kapitány - húzza ki magát, és karja már szinte indul, hogy a teljes tisztelgés mozdulatai meglegyenek, és maga sem tudja, hogy volt ezt képes kimondani nyelvbotlás nélkül. Mindenesetre kap egy halovány félmosolyt válaszként, ami épp elég indokot ad neki arra, hogy folytassa. - Nem fogunk sem homokban áskálódni, sem barlangokat felfedezni a víz alatt, mert a keksz és a tengerízű valamicsoda vonzása erősebb – biztosítja.
- Aggodalmaskodó?! - teszi csípőre kezeit, már-már felháborodva, de látszik mögötte, hogy igazából kicsattan a boldogságtól. - Tán hagynom kéne, hogy kitörjétek kezetek-lábatok-nyakatok? – értetlenkedik, és társaságával együtt elindul vissza a cuccaik felé.
- Így is hagytad - közli Mina vádlón, a háttérben meg már hallja a hurrogást, aminek áldozatának Damient szánják. De ez micsoda visszavágás volt! - Liát meg bevitted a mélyvízbe, meg is fulladhatott volna. – Ez az! Folytasd még egy kicsit, Mina, annyira élvezet ezt hallgatni, hogy valami hihetetlen!
- Ugyan már... Nem vagyok eszetlen, nem hagytam volna, hogy megfulladjon, egyébként is, tud úszni. Elég jól. – És itt az ideje, hogy ő is beszálljon, mielőtt még Mina elhinné az amúgy hihető szavait.
- Ezt csak Mina megnyugtatása miatt mondod - mondja lesújtón, ugyanakkor vigyorogva. - Igazából azt akarta, hogy megfulladjak – hajol kissé közelebb társnőjéhez, halkan mondva ezt neki, Damien felől pedig csak egy sötét kacagás érkezik. - Csak én tényleg túl jól úsztam, és megmenekültem előle – teszi hozzá dagadó büszkeséggel, noha ez egyáltalán nem így alakult, de azért jólesik neki erről beszélni. Főleg azért, mert még Mina nagyra nyílt szemeit is megvizsgálhatja, ami egyértelművé teszi a számára, hogy teljesen elhiszi a történetet – hacsak nem színészkedik ő is hozzájuk hasonlóan.
- Ti ördögi nőszemélyek, szétszaggattok engem - jegyzi meg halkan fejcsóválva, és elropogtat egy kekszet. - Inkább fullasztottam volna magam a vízbe... - sóhajt, oldalra fordítva a fejét, hogy a lassan ringatózó tengert figyelhesse.
- Azért azt inkább ne, örülünk, ha itt vagy velünk - veregeti meg a fiú vállát barátian.
- Színésznek kéne menned, Damien – közli váratlanul Mina.
- Miért? Soha senkit nem tudtam megtéveszteni... például most teljesen őszintén elhiszed, hogy neked adom ezt a kekszdarabot itt, igaz...? – mutatja fel az emlegetett dolgot, válaszként a lány pedig szúrósan nézi ót.
- Nem – felel már-már morcosan, mire a fiú felsóhajt, és elrágcsálja a kekszet.
- Látod? Nem megy ez nekem... – mondja fanyarul.
- Igen. Valami hős szerelmes-drámába, ahol úgy hívják a főszereplőt, hogy a Szerelmes Sötét Nagyúr. Vagy valami ilyesmi – kapcsol ő is lelkesen, Damien azonban láthatóan nem támogatja az ötletet.
- Hééé, a Sötét Nagyúr, odáig tetszik, de mért muszáj ilyen összevissza jelzőket aggatni? - méltatlankodik.
- Mert szórakoztató - von vállat Alicia.  – De akkor legyél csak Kekszgyártó Sötét Nagyúr – jelenik meg egy kaján vigyor rajta.
- Te pedig Kötözködő Fulladozós Füllentő Kisasszony leszel. – Egy gondolat erejéig felmerül benne, hogy megkérdezi, nem túl sok jelző-e ez már, de ahogy Damien belekóstol abba a hullámízű izébe, elengedi a dolgot. - Hmm. Elég.... lágy íze van. Annyiban tengerszerű, hogy tényleg olyan gyorsan elfogy, mintha tengervizet innék.
Mint ahogy az elején is… Inkább nem gondol bele, hogy mi mindent rejt a tengervíz.

***

Közös megállapodást követően ahogy visszaértek, kipattogtattak néhány zacskó kukoricát, és elindították a Zootropolist, ami bár kegyetlenül izgalmas volt és jópofa egészen addig, amíg képes volt ébren maradni, sajnálatos módon a kimerültség erősebb volt nála. Fokozatosan nyomta el az álom, a kukoricás edényt egyre kevésbé biztosan tartotta, majd elaludva oldalra, történetesen enyhén Damienre dőlve piheni ki a nap izgalmait és fáradalmait.


_________________
"I have seen and endured the biggest idiots of Veronia. I can do this."

Adatlap
https://questforazrael.hungarianforum.net/t700-alicia-zharis

5Kekszbetyárok éjszakai parti partyja Empty Re: Kekszbetyárok éjszakai parti partyja Szer. Márc. 01, 2017 2:16 pm

Ciel von Eisenschnittel

Ciel von Eisenschnittel
Felderítő Kapitány
Felderítő Kapitány

Nem... Édes Istenem, nem XD Ha visszatértek, akkor megnézem, de erősen kétlem, hogy lenne ilyesmi. Bekekszelek ennyi szövegtől

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Similar topics

-

» Befuccsolt parti

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.