Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Jozef Strandgut Kedd Márc. 26, 2024 7:29 pm

» Küldetés: Hogyan rajzolj határvonalat
by Wilhelmina von Nachtraben Hétf. Márc. 25, 2024 9:01 pm

» Rothadó kalász - Észak (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Robin Holzer Szomb. Márc. 23, 2024 7:52 pm

» Várakozás a semmibe
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Márc. 23, 2024 11:26 am

» Sötétségből a fényre.
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Márc. 23, 2024 11:23 am

» [Magánküldetés] Rote Fenster hinter den Wänden (V.I.Sz. 822. Nyár)
by Nessaris Maera Csüt. Márc. 21, 2024 7:14 pm

» Kyrien Von Nachtraben
by Kyrien Von Nachtraben Csüt. Márc. 21, 2024 1:33 pm

» Toborzó irodák
by Kyrien Von Nachtraben Csüt. Márc. 21, 2024 1:31 pm

» Kyrien Von Nachtraben
by Waldert von Dunkelwald Csüt. Márc. 21, 2024 11:42 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Empty [Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Kedd Jan. 16, 2018 5:32 pm

Erhard Strenger

Erhard Strenger
Déli Katona
Déli Katona

Mesélő: Lothar
Ellenfél: mindegy

2[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Empty Re: [Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Kedd Jan. 16, 2018 5:41 pm

Lothar von Nebelturm

Lothar von Nebelturm
A Nebelturm család feje
A Nebelturm család feje

Egy erdei úton gyalogolsz, vándorolsz, az a legszebb kifejezés. Egy közeli falut látogattál meg, és most éppen a helyőrségedre tartasz vissza. Nagyjából az út felénél járhatsz, amikor egyszer csak zúgolódásra leszel figyelmes az egyik előtted lévő bokorban. Kisvártatva egy apró, tömzsi, koszos ruházatú, páncélt nem viselő, hegyes fülű teremtmény ugrik ki eléd. Egy goblin. Fürge ujjai közt egy rozsdás tőrt szorongat, míg másik kezében egy furkósbotot. Egyet füttyent, mire az erdőből halk morajlásra leszel figyelmes.

3[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Empty Re: [Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Kedd Jan. 16, 2018 5:55 pm

Erhard Strenger

Erhard Strenger
Déli Katona
Déli Katona

Hosszú napnak ígérkezett a mai. Bár viszonylag csöndesen telt, azért nem kifejezetten szerettem a hosszúnak tűnő napokat. Leginkább azért, mert monoton, unalmas időtöltés volt, és mint a többi ember, én se szerettem ezt igazán. Bár nem panaszkodtam, nagyon ritkán teszem ezt. Tudom, hogy ilyen a katonaélet, így fölösleges lenne érte tépnem a nyelvem. Nem tehetek tehát mást, hogy türelmesen várom, mit hoz nekem a sors. A mai feladatban az őrségből a közeli faluba kellett mennem, hogy rendet tegyek a környéken garázdálkodó vadak közt, akik megnehezítették a falusiak életét, s mivel ez nem volt túlontúl nehéz feladat, így elég hamar „hazafele” is indulhattam. Azonban úgy tűnt vártak rám. Hogy valóban így volt, vagy csak egyszerű balszerencse nem tudhatom. Mindenesetre egy goblin álta az utam. És ahol egy van, ott több is megfordul. Alapjáraton nem igen van bajom a humanoid lényekkel, de a goblinok sajnos elég alacsony intellektussal vannak megáldva, így muszáj lesz legyőznöm őket, vagy legközelebb lehet, a közeli falura támadnak rá. Így hát cselekedtem. Sóhajtok, majd pajzsomat és buzogányomat a kezembe véve indulok meg a kis lény felé. Nem szándékoztam túlságosan elkapkodni a dolgokat, hisz, ha botló horgot feszítettek ki és én rárohanok a csalira könnyen veszélybe sodorhatom magam.

4[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Empty Re: [Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Kedd Jan. 16, 2018 6:01 pm

Lothar von Nebelturm

Lothar von Nebelturm
A Nebelturm család feje
A Nebelturm család feje

Ahogy fegyvert ránt, a goblin egy pillanatra megrémül és hátraugrik egyet. Nem szokott hozzá, hogy az áldozatai visszatámadnak, arra meg pláne nem készült fel, hogy valami nagy bágodveder ellen kell küzdenie. Aztán megrázza a fejét és mérgesen néz végig a lovagon.
- Nyehehehehe...meghámozlak, mint a barackot! - ordította diadalittasan, majd leugrott az útról. Kisvártatva ismét kiugrott a bokrok közül, és ívesen haladva próbált meg Erhard oldalába kerülni, hátha ott kevesebb vas védi őt.

5[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Empty Re: [Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Kedd Jan. 16, 2018 6:09 pm

Erhard Strenger

Erhard Strenger
Déli Katona
Déli Katona

Nem kifejezetten reagáltam a goblin provokálására, nyugodt voltam és hagytam, hogy kifecsegje magát, nekem úgysem lesz jobb, ha feleslegesen idegeskedek az aprólékon. Mikor amaz visszavonulót fújt, hogy kissé elrejtőzzön, ahelyett, hogy követném egyszerűen megálltam és összehúzva magam védelmi állást vettem fel. Fölösleges lett volna üldözni, hisz sebességemet nagyon lecsökkenti a sok vas, ráadásul apró, fürge lényként a goblin úgyis lehagyna a sűrű növényzetbe, arról meg nem is beszélve, hogy sokkal könnyebben körbe lehetett volna zárni az erdőben. Így pontosan emiatt, mikor a goblin ismét megjelent és továbbra is ott álltam mozdulatlanul várva a támadást. Még azt is hagytam neki, hogy félig megközelítse a hátamat, hogy a könnyű célpontot remélve nekem jöjjön a „vakfoltomból”. Való igaz a sisakom korlátozza a látóköröm, de nem vagyok olyan balga, hogy csak úgy hagyjam elveszni a csöppséget. Pont úgy helyezkedtem mindig, hogy a pajzsos oldalamon legyen, hogy amint nekem rontson (akár féloldalasan, akár úgy, hogy már mögöttem van), íves mozdulattal, a pajzsommal tudjam fejbe küldeni. A súlyommal erősített csapás nem tudom mennyire erős, de úgy voltam vele, hogyha a goblin nagyon elbízza magát a lassú, lomha mozgásomtól, amit eddig produkáltam, ez a hirtelen, kemény ellencsapás, majd igazán meg fogja lepni.

6[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Empty Re: [Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Kedd Jan. 16, 2018 6:15 pm

Lothar von Nebelturm

Lothar von Nebelturm
A Nebelturm család feje
A Nebelturm család feje

A is teremtmény nem figyel oda eléggé, csak arra tudott koncentrálni, hogy valahol emgszúrja a lovagot, így a pjazs éle csúnyán fejbe vágja, Jajveszékelve sodródik odébb, legalább két méterre, miközben a fejéből ijesztő tempóban kezd el folyni a vér. Ordít, jajgat, káromkodik, ahogy csak bír, miközben a földön forgolódik jobbra-balra. Egyelőre nem halt meg, de a nagy fájdalmak közepette egy ideig még nem fog felkelni.
Közben megérkezik az erősítés, két másik goblin személyében. Egyikük a bokrok közül megjelenve hajít egy jókora követ a páncélosnak, aminek sok hatása nincs, de h talán sikerül társáról elvonnia a figyelmet. A harmadik goblin kicsit hátrább, az út közepén tűnik fel, íjjal a kezében, valamint egy tegezzel, melyben faágakból nyesett nyilak találhatók, kissé hanyagul rájuk kötözött hegyekkel. Lő is egyet feléd, mely nem téveszt célt, de sajnálatos módon a páncélodat éri, így egy kis rezgésen túl semmit sem érzel belőle.

7[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Empty Re: [Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Kedd Jan. 16, 2018 6:25 pm

Erhard Strenger

Erhard Strenger
Déli Katona
Déli Katona

Ahogy sejtettem. A kis goblin nem igen foglalkozott velem, persze meg is lett ennek az eredménye. Méghozzá egy jó kis orrcsonttörés. Legalábbis az arcából ömlő vér erre adott okot, hogy erre gondoljak. Amúgy is hosszú orruk volt, így kicsit talán megrövidítettem. Mindenesetre összességében azért nekem is fájt, hogy így kell, lássam szegényt, annak ellenére, hogy ők kötöttek belém. Nem szerettem ártani, de ha muszáj, akkor hát muszáj. A társai sem maradtak rest, gondolom arra számítottak, hogy így megmenthetik pórul járt barátjukat, pedig valójában az elterelés ellenére sem szándékoztam komolyabban ártani nekik a terveim szerint. Ha sikerül keményen elverni őket az, talán elég figyelmeztetés lesz nekik, hogy ezt a környéket ne háborgassák többet. A két megjelent újabb goblin egyelőre nem okozott túl nagy bajt, hiába is találtak el, nem ártottak nekem túlságosan, viszont hamar átláttam, hogy az íjász, a hanyag nyílvesszők ellenére, nagyobb veszélyt jelenthet rám, mint a társa, így hamar meg is támasztva lábaimat elrugaszkodtam, majd szépen lendületet véve begyorsultam. Pajzsomat előreszegezve gyorsítottam meg a lépteim, hogy a Letaposással megpróbáljam pajzsommal a felöklelni a kis lényt, úgy időzítve, hogy akkor induljak meg, amikor épp lőni akar és a legkisebb esélye legyen elkerülni a rohamot. Fontos megjegyezni, hogy akár eltaláltam, akár elvétettem hamar megpróbálom visszaszerezni az egyensúlyomat és megállni, ugyanis ez a technika igen nehezen állítható meg a súly miatt. Persze azért nem lehetetlen. Remélem azért a kislény túléli netalántán azt, ha esetleg véletlenül nem fellökném, hanem áttrappolok rajta.

8[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Empty Re: [Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Kedd Jan. 16, 2018 6:31 pm

Lothar von Nebelturm

Lothar von Nebelturm
A Nebelturm család feje
A Nebelturm család feje

Az íjász goblin újabba nyilat lő ki. Ismét a páncélon csattan a nyílvessző hegye, semmiféle kárt nem okozva. Ez a második nyíl talán még a csillogó fémet sem karcolta meg. A rohamot észlelve a kis lény ijedten próbál meg menekülni, ám hamar egyértelművé válik, hogy ez nem lehetséges. A lovag túl korán kezdett el nyargalni. Erhard utoléri, majd úgy nekitámad, hogy szinte felkenődik a pajzsára. Erőteljes reccsenés hallható, ahogy összetalálkoztok. Ha nem is halt meg, de biztos több csontja tört szerencsétlen jószágnak.
Eközben a másik társa nem rest, mialatt az íjász lekötötte a lovagot, ő mögé iszkolt, majd hezitálás nélkül felugrott a nyakába és lekezdte egy kővel verni a sisakját.

9[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Empty Re: [Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Kedd Jan. 16, 2018 6:39 pm

Erhard Strenger

Erhard Strenger
Déli Katona
Déli Katona

Nagyjából az történt, amire számítottam. Az íjász nem tudta elkerülni a végzetét, ahogy aprócska teste a pajzsomnak préselődik. A fene se gondolta mennyi erő van egy ilyen rohamba, így valamennyire engem is meglepett, ahogy az ütközés után csonttörésre emlékeztető zajt hallok. Kicsit reménykedek, hogy a karja, vagy a lába volt ez, nem pedig a gerince. Ha utóbbi, akkor muszáj lesz végeznem vele, ha meghalt, mert nyomoroncként csak lassú halál várna rá. Mindenesetre a harmadik goblin pont úgy cselekedett, amire számítani lehetett. Csupán kő volt nála látszólag, így egyértelmű volt, hogy a fejemre pályázik szó szerint, így mikor éreztem, ahogy az apró lábak és kezek feltornásszák magukat a hátamra, már készültem is a csapkodásra, melybe szinte a fülem is belesajdult, bár a fejem is elkezdett lüktetni a zajtól. Mindenesetre, mint mondtam számítottam rá, így viszont hamar reagáltam. Próbáltam oldalasan csapni, hogy vakfoltjából érje a támadás, ám ha észre is veszi, ne találjam fejbe saját magamat. Persze előzőleg pajzsos kezemmel megpróbálom megragadni nyakamból lógó lábát, hogy ne tudjon elmenekülni egykönnyen. Ha minden jól megy, a buzogány a fején fogja megütni, bár a pozíció miatt, max csak megszédül tőle, hisz mégiscsak hátrafelé ívelt csapással próbálkozok, amibe nem vihető bele túl sok erő, viszont, ha sikerül eltalálnom, onnantól már viszonylag egyszerűen lerángathatom magamról és a földre dobva lábammal kicsit ránehezedhetek, hogy lent maradjon. Viszont óvatos vagyok, próbálom elkerülni azt, hogy komolyabb kárt tehesse a sisakomban, vagy mit adjon, isten valahogy levegye azt.

10[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Empty Re: [Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Kedd Jan. 16, 2018 6:47 pm

Lothar von Nebelturm

Lothar von Nebelturm
A Nebelturm család feje
A Nebelturm család feje

A kis dög leleményesebb volt, mint néhai társa, mert amint Erhard megemelte a karját, ő egy elegáns mozdulattal hátrabucskázott és lehullott a hátáról. A lovag próbálta fékezni a csapását, de teljesen nem sikerült a kezét megállítania, így egy laza mozdulattal fejbecsűrte magát. A páncél jobbjára kivédte az ütést, meg az ereje sem volt az az igazi pajzsrepesztő erősségű, de elég rendesen összezavarodott tőle. A goblin meg is érezte a vérszagot, saját fegyverét, egy kővel ellátott furkós botot megragadva próbált támadni a lovag térdhajlatát célozva.

11[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Empty Re: [Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Csüt. Feb. 01, 2018 3:21 pm

Erhard Strenger

Erhard Strenger
Déli Katona
Déli Katona

Sajnálatos módon Fortuna nagyasszonya nem engem, hanem a kis párát segítette az erejével. Ahogy lebucskázott a hátamról akaratlanul megrándult a kezem és próbáltam lefékezni a karom. Talán emiatt tért le a pályáról a buzogány és a így nem a fejem fölött, hanem pontosan a fejemmel egy vonalba vitte az útja a buzogány fejét. Mindenesetre a csapás szerencsére nem volt túlságosan erős, hisz egyrészt fékeztem valamennyire a csapást, másrészt azért egy ilyen kicsavart mozdulatba nem lehetett elég erőt belevinni. S bár a becsapódás nem okozott túl nagy bajt a sisakomban, de a fülem csengett, a fejem pedig hasogatott a felerősített hangoktól és a becsapódástól. Kicsit emiatt a lábam is megrogyott, de nem annyira, hogy összeessek. A goblin csapásától viszont kiszökött a lábamból az erő, amitől fél térdre rogytam. Nem teketóriázhattam, most még közel volt le kellett sújtanom. Ezért ívesen csaptam hátrafele, megpróbálva eltalálni. Amennyiben a csapás közben látom, hogy ki fog térni a markolatot elengedve próbálom úgy eldobni a fegyverem úgy, hogy a buzogány a lendület erejétől a mellkasának csapódjon. Hamar megpróbálok talpra állni, remélve, hogy a kislény nem volt képes olyan nagy kárt tenni a páncélomban, vagy a térdemben. Amennyiben sikerült leterítenem a fegyverem után megyek, amennyiben nem, de sikerült felé fordulnom úgy óvatosan közelítem meg.

12[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Empty Re: [Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Vas. Feb. 25, 2018 2:17 pm

Lothar von Nebelturm

Lothar von Nebelturm
A Nebelturm család feje
A Nebelturm család feje

A goblin meg sem próbál kitérni a támadás elől, úgy van már vele, ha meghal, téged is magával visz a pokolba. Összecsaptok, s szinte pontosan egy időben találjátok el egymást, a kis lény köve nagyot csattan a nyakad menti páncélon, némi fájdalmat okozva. A buzogány viszont telibe találta a goblint, amitől az recsegbe hátraesik, majd felköhögve egy nagy adag vért, nagyot nyögve elterül a földön.
A csatának vége, legalábbis úgy tűnik, ahogy lihegve próbálsz magadhoz térni. Ekkor azonban, ahogy forgatod körbe a fejed, egy utolsó alakot látsz az út menti bokrok közt állni. Nem próbál meg előled elrejtődni, elég biztonságban érzi magát. Egy újabb goblin volt ő, társaival ellentétben csupán csak egy sétabot volt a fegyvere. A szokottnál kicsivel magasabb volt, bár vékonyabb alkatú, s fülei is hosszabbak voltak. Egyik kezében egy nagy ékkövet tartott. Hadizsákmány lehetett még korábbról. Óvatosan megkopogtatta, mire a kő, mely valószínűleg egy Tárológyűrű köve lehetett egy pecsétet eresztett ki magából. Látni, ahogy a halott goblinok szép lassan magukhoz térnek, halk hörgéssel kelnek fel és ragadnak ismét fegyver. Nem éltek már. Goblinzombik voltak ezek.
- Nyehehe...szép volt fémes pacák! - kiáltja a goblin.
Az igazi csata még csak most kezdődik.

13[Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Empty Re: [Aréna] Egy Csöppnyi Bonyodalom Vas. Márc. 11, 2018 12:08 pm

Erhard Strenger

Erhard Strenger
Déli Katona
Déli Katona

A goblin nem próbált meg védekezni. Úgy tűnt nem fogja védeni magát és a becsület (meg a helyzet) azt kívánta, hogy én is befogadjam a csapását. A kő persze nem okozhatott olyan hatalmas csapást, de azért a fájdalmasan megrándulok és reménykedem, hogy nem deformálta el a nyakvédőt. Viszont ennek nyomán az ellenfelem is elterült a csapásomtól, aki azonban nem egy követ kapott a mellkasára, hanem egy buzogányt. Vért köhögve taszítottam el és hamarosan nagyot nyekkenve esett földre, majd nem mozdult többet. Kicsit lihegve nézem szegény párát, majd lesütöm a szemeimet. És feltápászkodok. Ekkor pillantottam meg az utolsó goblint, ki nagy valószínűséggel egy mágus, vagy valamilyen sámánszerűség lehetett. A mágusok mindig is nagy fejfájást okoztak az embereknek, kik ellenük harcoltak, így eléggé nyugtalanított a dolog, viszont sietnem kellett. Az ellenfelem nem sietett, így meg is indultam felé, amikor azonban felhasználta a tárolóeszközének mágiáját öklöm összeszorult mérgemben. Kevés dolog van, ami képes felhúzni. De a nekromanták többsége ebbe a kategóriába tartozik.
- Miért nem tiszteled a halált? – kérdezem, majd ismét felé fordulva megtámasztom a lábamat. Nem volt tőlem elvileg olyan messze, így hátraemeltem a buzogányom és egyszerűen elhajítottam a mellkasát célozva, majd alig dobtam el újabb Rohamra indultam. Súlyom és lendületem is bőven elegendő, hogy letaroljam az utamba álló esetleges élőholtat, kik elvileg nem olyan fürgék és nem állnak olyan szilárd lábakon, mint élve. A célom a nekromanta, vagy legalábbis a sámánszerű goblin legyőzése volt, hisz ha őt legyőzöm, akkor az elhullott társai, kik nemrégiben megelevenedtek, ismét összeesnek majd.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.