Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» Mesterségekhez kötődő vásárlások, receptek, alapanyagok
by Hóhajú Yrsil Csüt. Szept. 19, 2024 12:19 pm

» Küldetés: Az arany fényében tündökölvén (V.I.Sz. 822. Tél)
by Hóhajú Yrsil Szer. Szept. 18, 2024 7:15 pm

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Ostara Vas. Szept. 15, 2024 9:41 pm

» Enoch ben Metathron
by Noel Vas. Szept. 08, 2024 12:18 pm

» Képességvásárlás
by Kyrien Von Nachtraben Vas. Aug. 25, 2024 7:55 pm

» [Magánküldetés] Rote Fenster hinter den Wänden (V.I.Sz. 822. Nyár)
by Ostara Kedd Aug. 20, 2024 6:40 pm

» Küldetés: Az arany fényében tündökölvén (V.I.Sz. 822. Tél)
by Ostara Hétf. Aug. 19, 2024 8:18 pm

» Kyrien Von Nachtraben
by Erlendr von Nordenburg Csüt. Aug. 15, 2024 1:52 pm

» Az oldal hírei
by Ostara Vas. Jún. 30, 2024 2:21 pm


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

[Magánjáték] Vadászidény (Pruinos & Vyrath)

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1[Magánjáték] Vadászidény (Pruinos & Vyrath) Empty [Magánjáték] Vadászidény (Pruinos & Vyrath) Pént. Jún. 21, 2019 8:25 pm

Vyrath

Vyrath
Kísértő
Kísértő

Szerettem a hellenburgi éjszakákat. Mintha valami kátrányszerű, fekete sötétség bugyogott volna elő a rózsaablak undorító szivárványából, elvéve a nap miriádnyi színét. Nem tudtam elhinni, hogy a déliek egyháza megsemmisített minden freskót és ikont, de éppen ezt a üvegmozaikot hagyta meg. Még Abaddón lángja is megkímélte, hiába döntött romba sok más épületet. Alig két napja voltam a városban, de a sötétség egyetlen percét sem töltöttem a fogadó falain belül. Miért tettem volna, mikor odakint annyi gyönyörű kétszínűség várt?
És nem csak a város fekete-ezüst tégláira és tetőire gondoltam. A lakói, a büszke, kitartó és megtörhetetlen déliek szinte dagadtak a kevélységtől, nekem csupán a bőség zavarában kellett választanom. Ennek a választásnak lett az eredménye az a nemes kisasszony, aki andalogva sétált mellettem az utca macskakövein és félve nézett minden ablak felé. Nem értettem mitől tartott ennyire, de elaltattam az óvatosságom. Talán csak először járt ki sötétedés után, vagy a Csillagtalan Éjszaka visszatértétől félt.
- Igaz az, amiket mondasz, Seth? - fordult hirtelen felém.
- Kételkedsz bennem, Klara?
A lány nem felelt, csak felnézett az egyik tető peremére.
- Ha nem tenném nem kérdeznék ilyeneket. Még mindig nem tudom elhinni, hogy varázsló vagyok.
Halványan elmosolyodtam és kissé közelebb hajoltam hozzá.
- Sokkal több vagy annál. Holdérintett vagy. Emlékezz csak arra, amikor először érintettél meg.
A lány valami középszerű nemes középső leánya volt, örök árnyékra kárhoztatva. Néha nem tudtam eldönteni, hogy mennyire volt okos. Elhitte, amit előadtam neki egy egyszerű fényvillanással, de kételkedett és kérdezett. Mégsem lökött el magától sem ma, sem tegnap éjjel, így úgy tűnt eléggé könnyen terelgettem az önteltség útján. Egy hét sem kellett volna, hogy rávegyem valami ostobaságra, hogy aztán tovább gyarapítsa nemes fajtámat.
- Persze, emlékszem. Ne haragudj, csak sosem találkoztam még sötét tündével. Mindig úgy mesélték, hogy hazugság minden szavatok.
Kissé sértetten húztam fel az orrom, de valami elterelte a figyelmem. Egyetlen apró nesz volt, halk, mint a folyó alján meggördülő kavics és azt sem tudtam megmondani, melyik irányból érkezett. De valaki követett minket, ebben biztos voltam. Leemeltem a vállamról a dárdámat és gyanakodva körbenéztem, a tetőket és a sarkokat vizsgálva, de nem láttam semmit.
- Baj van, Seth? - fordult felém a lány aggódó tekintettel, így próbáltam megnyugtató lenni.
- Nem, dehogy. Csak néhány őr a falakon. Menj csak, néhány lépéssel mögötted leszek, nehogy meggyanúsíthassanak valamivel.
Klara a szemét forgatta, de azért tovább indult.
- Mindig olyan apróságokkal foglalkozol.
Ahogy a lány topánkáinak hangja elhalkult megtorpantam és fürkészve néztem utána, közben néha a hátam mögé kapva a tekintetem. Engem követtek vagy őt?
- Bújj-bújj, kisegér. A macska észrevett, felesleges tovább rejtőzni. - suttogtam magam elé, miközben az ajkamra elégedett vigyor kúszott. Valami érdekes következett, ebben biztos voltam.


_________________
"I am the eye of the storm
Inside I am silent and strong
Just waiting for the right moment to strike
Coiled like a cobra coming to life"

Pruinos

Pruinos
Arató
Arató

Fekete bársonyként borult az éjszaka Hellenburgra, annak minden egyes durva ráncával, ami a halott épületek körvonalait rejtegették maguk alatt. Csak a távoli csillagok tűntek át a szövet molyrágta lyukain, minden más fény csak ezen városnak csúfolt kőkoporsó ablakain pislákolt ki; már legalábbis onnan, ahol még éltek a gyertyák.
Ilyen időtájban az utcákat csak olyanok rótták akik nem kedvelték a törvényt: betörők, rablógyilkosok... és a magamfajta kissé eltévedt úriemberek. Pont ezért volt különös olyanba botlani, akinek finom léptei és egyenes tartása inkább tartozott a báltermek napfényes halljaiba, mintsem ide a sötét, dohos utcafalak közé - és méghozzá nem is egyedül volt.
A kíváncsiságom azonnal felülkerekedett a józan eszemen és a nyomukba szegődtem, az utcaszinten maradva, árnyékról árnyékra kúszva - a tetőket meghagytam Parflam apró termetének és fürge kezeinek, és ha őszinte akarok lenni magamhoz, a lopakodást is javarészt. A magas, nyúlánk alkat nem segít eltűnni sehol sem, és messze nem voltam elég türelmes ahhoz, hogy valaha mestere legyek a sompolygásnak.
Valószínűleg ez állhatott annak a hátterében hogy lebuktam - vagy legalábbis meghallottak. Másnak nem tudtam betudni azt, hogy a hölgy kísérője egy pillanatra megtorpant és elővette a fegyverét. A mozgásán látszott hogy éberebb lett; keresett.
Megakart találni, és ezt én kihívásnak vettem. Nem féltem attól hogy elmenekül a vadam, bármikor lecsaphattam volna rá, probléma nélkül, de a testőrében láttam fantáziát.
~ Játszunk kicsit. - gondoltam. Kellett már egy játék, ami valahogy máshogy szórakoztat - nem mesterkélten, hanem... nyersebben.
Lándzsával nehéz lopakodni, ezért nem tartottam magamnál a fegyvert, de köveket mindenhol találhat a démon. Így kihasználva a belassult tempójukat, egy mellékutcában haladva megelőztem őket, és egy kilazult kisebb utcakővel elkezdtem kopogni a ház falakon. Nem sokáig, hogy legyen időm visszatérni a helyemre - nézzük, hogy reagál.
Nézzük, hogy egyedül hagyja-e a nőt.


_________________
Ezután már játszom gondolattal, fénnyel,
játszom szép gonosszal, szélként falevéllel.
Játszom gyermek arccal, felnőttet ma éjjel,
játszom bűntelent is, ha éppen hófehér kell.
Játszom sebzett vadkant, ha menthetek más százat,
játszom törvénytelent, ha megfojt az alázat.


~ Leander: A gyermek énbennem

Vyrath

Vyrath
Kísértő
Kísértő

Akárki is követett minket nem sietett. A halk koppanások egyértelműen üzenetet hordoztak, hiszen aki egészen eddig elkerülte a figyelmemet, az nem most veszítette el az ügyességét és leplezte le magát. Szóval észrevette, hogy felfigyeltem rá és úgy döntött annak rendje és módja szerint válaszol a kihívásra.
- Jól van, kisegér. Játszunk úgy, ahogy te akarod - egy darabig. - mosolyodtam el, miközben nekidőltem a legközelebbi falnak, lemaradva Klara mögül. A lánynak kellett néhány lépés, hogy észrevegye, de után nagyon gyanakvó tekintettel fordult vissza és topánkakopogás közepette szaladt mellém.
- Mi a baj?
Előrenyúltam és megsimítottam az arcát a füle mögött, félrehajtva egy hajtincset.
- Az a baj, drága, ostoba Klara, hogy valaki elrontotta a szórakozásomat. Tudod, én egy démon vagyok aki átejtett és készült felfalni, de most valaki más is szemet vetett rád.
A nemeskisasszony tekintete elkerekedett és fejét rázva hátralépett.
- Megrémítesz, Seth. - suttogta remegő ajkakkal. Megforgattam a szemem és közelebb léptem hozzá, egészen egy ujjnyi távolról nézve le rá.
- Az a célom, Klara. Tudom, hogy nem vagy a legokosabb lány a városi tömegben, de talán így, hogy eléd tártam mindent te is rájöhetsz, hogy kihasználtalak. Viszont ami még rosszabb, valaki most meg akar ölni és ide tart.
Valójában csak blöfföltem. Nem sikerült eldöntenem, hogy a kopogtatás engem követett vagy a lányt, de épp elég okot adtam neki ahhoz, hogy könnyes szemmel futásnak eredjen Hellenburg sötét utcáin, olyan könnyű célpontot szolgáltatva, amit még én sem tudtam volna elhibázni.
- Nos, mi lesz most? - kacagtam halkan, ahogy a lány botladozó alakját figyeltem.


_________________
"I am the eye of the storm
Inside I am silent and strong
Just waiting for the right moment to strike
Coiled like a cobra coming to life"

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.