Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Astonien Michelberger Szomb. Május 11, 2024 11:10 pm

» [Azonnali] - Mechanische Kasten
by Wilhelmina von Nachtraben Hétf. Május 06, 2024 10:49 pm

» Negralous (folyamatban)
by Negralous Pént. Május 03, 2024 9:17 pm

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Erlendr von Nordenburg Vas. Ápr. 28, 2024 3:10 pm

» Alicia Zharis
by Ostara Vas. Ápr. 28, 2024 2:50 pm

» Alicia Zharis
by Ostara Vas. Ápr. 28, 2024 2:48 pm

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

[Aréna] Beatrix R. Kappel

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty [Aréna] Beatrix R. Kappel Szer. Jan. 20, 2016 1:11 am

Beatrix R. Kappel

Beatrix R. Kappel
Templomos
Templomos

Ellenség: 3 goblin
Hely: Egy erdei tisztás egy romos templom közelében
Mesélő: Esroniel



A hozzászólást Beatrix R. Kappel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jan. 22, 2016 3:10 pm-kor.


_________________
"Állok a kihívások elébe!"

2[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Szer. Jan. 20, 2016 1:16 am

Isidor Bose

Isidor Bose
Zsinati Elnök
Zsinati Elnök

Nyitóposztodban a következőknek kell majd lenni: Valahogyan egy küldetéseden a Tünde-erdő közelében sikerül elkeveredned az osztagodtól, és egy templomromot fedezel fel egy erdő közepén. Érdekesség, hogy ezt valamikor egy régi kezdeményezés hatására az emberi vallásra tért tündék építették. Érdekesnek ígérkezik, így belépsz felfedezni, amikor az oltár mögött valami csillogó tárgyat vélsz látni. Mit teszel? A döntésedig tartson a poszt!

3[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Szer. Jan. 20, 2016 1:41 pm

Beatrix R. Kappel

Beatrix R. Kappel
Templomos
Templomos

Iszonyatosan meleg van... A nap csak úgy szikrázik fent az égen, a növények, állatok tikkadtan hervadoznak. Eső már nem esett legalább két hete, pedig igen csak rá férne a földekre. Szakaszommal a Tünde-erdő közelében járunk, követek kíséreteként. Jó magam is már eléggé kókadozom.. A meleg felfűti a páncélzatot, s lassan úgy érzem, ropogósra sülök benne. Lépteim lelassulnak, megállok. A többiek észre sem veszik, ők is a maguk gondjával vannak elfoglalva. Hirtelen úgy érzem, mintha álomba szenderülnél, ellep a sötét, ahogy elájulok. Eldőlök, azonban az út oldala egy meredek lejtő. Eszméletlenül gurulok le a fák törzse között a lombok alá, s csak Istennek hála, hogy nem törtem ki a nyakam, és épségben megérkezek a lejtő aljára. Pár perc múlva nyitom ki a szemem, a fák nyújtotta árnyékok hűsében. Fellélegzem és körbe pillantok. Magam mellett egy apró patakot látok meg, mire sietve feltápászkodom négykézlábra, s mint aki napok óta nem ivott, úgy hajtom arcom a vízbe és kortyolom a tiszta, hűs nedűt. Hangosan felsóhajtva emelem fel arcomat, mikor szomjam oltottam, s hagyom, hogy a hideg, kövér cseppek végig száguldjanak arcomon és orromon, becsepegjenek a páncél alá. Ekkor pillantok meg magammal szemben egy romos templomot. Falai, motívumai inkább tündések, mint emberiek. Kíváncsian állok fel és sétálok be a lyukas tetejű, növényekkel benőtt épületbe. A kapuja még rég elkorhadva, benőve fekszik a repedezett padlón. Beljebb sétálok, s figyelem az összetört, színes üvegeket a padlón, ámulatba ejt a természet ereje. Végül megállok az oltárnál és meglátom nem messze tőlem valami csillogót... Felkelti az érdeklődésemet, s közelebb lépve próbálom meg kezembe venni és megszemlélni a tárgyat.


_________________
"Állok a kihívások elébe!"

4[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Szer. Jan. 20, 2016 2:38 pm

Isidor Bose

Isidor Bose
Zsinati Elnök
Zsinati Elnök

A tárgy amit láttál egy szépen polírozott ezüst gyertyatartó egy törött darabja. Látszik, hogy nemrég tette ide valaki, és ez egyből arra a következtetésre vezet, hogy bizony ez egy csapda lehet. Apró zörejt hallasz, és amikor megfordulsz, egy rongyokba és kopott bőrpáncélba öltözött goblin épp feléd repülő alakját véled felfedezni. Kardot rántani késő, a fegyvere egy rozsdás, hosszú kés. Mit teszel?

5[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Szer. Jan. 20, 2016 3:58 pm

Beatrix R. Kappel

Beatrix R. Kappel
Templomos
Templomos

A tárgy feltűnően újnak tűnik a templom korához és állapotához mérve. Egyből rossz érzés fog el és már fordulok is, hogy körbe nézzek, mikor egy goblint látok épp felém lendülni. Megragadom a kardom markolatát, de időm nincs kihúzni, ehelyett oldalra lépek egyet és hátrébb is dőlök, hogy a kis szörnyeteg ne rajtam, hanem az oltáron landoljon. Látom kezében a rozsdás vasat, s egyből elő is rántom a pallosom, amit két marokra fogok és felé lendítek. Gyorsaságától és ügyességétől függ, hogy kikerüli-e a támadást, ha apró fegyverével próbálná megállítani, a lendület biztos tova sodorja. Nem igazán ismerem ezen lényeket, de túl kicsi és könnyű célpont ahhoz, hogy egyedül legyenek. Tekintetem gyorsan körbe kapom, mozgást keresve, míg egy még álló oszlopnak próbálok neki hátrálni, hogy hátam is védve legyen a további orvtámadásoktól.


_________________
"Állok a kihívások elébe!"

6[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Szer. Jan. 20, 2016 5:11 pm

Isidor Bose

Isidor Bose
Zsinati Elnök
Zsinati Elnök

Jó döntés volt szétnézni és hátrálni, mivel kettő másik is megjelent az ajtóban. Az egyik csak egy jókora, bunkós husángot lóbál, a másiknak viszont kardja van, egy közepesen új rövidkard, testét régi láncing borítja. Nem sikerült eltalálnod a feléd repülő teremtményt, de legalább a hátad védve van. Most épp nem támadnak, inkább csak méregetnek.

7[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Szer. Jan. 20, 2016 7:34 pm

Beatrix R. Kappel

Beatrix R. Kappel
Templomos
Templomos

Az oszlopnak döntöm a hátam. Az kettő, akik az ajtóból jöttek, most srégen mögöttem lehetnek, míg a harmadik velem szemben. Valahogy úgy érzem magam, mintha farkasok közé szorultam volna. Egy úgy is mindig a hátamba lesz. Próbálok úgy helyezkedni, hogy az ajtóból érkező goblinok között legyen pontosan az a rozzant kőoszlop, amit még csak kikezdett a természet, de nem gyűrt le. Ha sikerült egy kicsit úgy helyezkednem, megfordulok és minden erőmet, testsúlyomat bele vetve döntöm az oszlopot rájuk, illetve feléjük.

Ha sikerrel indítom meg az oszlopot útján, akkor az első társukra pillantok és már meg is indulok felé támadva, remélve, hogy a kidőlő oszlop kerülgetésével egy kicsit lefoglalom a másik kettőt. Ez persze csak akkor történik meg, ha az oszlopot sikerül kidöntenem.

Ha nem sikerül kidönteni az oszlopot, úgy elhagyom azt, s hátamat a templom fala felé fordítva indulok el oldalazva, a kijárat felé.


_________________
"Állok a kihívások elébe!"

8[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Szer. Jan. 20, 2016 9:58 pm

Isidor Bose

Isidor Bose
Zsinati Elnök
Zsinati Elnök

"Ha nem sikerül" verzió: Az oszlop kemény ellenfél, és nem akar eldőlni. A nagyobb goblin furcsa nyelvén kiabál valamit, mire oldalazás közben elállja az utad a két társa.
- Azt hiszi humán, hogy goblin buta meg gyenge! Humán meghal! Vasruha enyém lesz! - mondja törtnémetül, majd a tőrös goblin megpróbál veled szembe kerülni, míg társa oldalasan marad. A "főnök" távolabb áll. Várom a reakciót!

9[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Csüt. Jan. 21, 2016 1:28 pm

Beatrix R. Kappel

Beatrix R. Kappel
Templomos
Templomos

A kis szörnyeteg szavaira egyszerre öntene el a nevetés és fognám a fejem. Még soha nem hallottam goblint beszélni, igazából képet is csak mesekönyvben láttam róla. Most azonban nincs kedvem nevetni, csak egy félvigyorra, vagy inkább vicsorgásra futja.
- Annyira azért még is buta vagy, hogy rendesen beszélni ne tudj megtanulni! - mormogom az orrom alatt, miközben figyelem, ahogy körbe akarnak venni. Kardom már kivonva, de az én támadásom lassú. Vagy sarokba kéne szorítanom őket, vagy megvárni, míg ők támadnak. Egyik se hangzik jól és egyszerűnek. Azonban, ha most így maradok, azzal nem jutok semmire. Kardom elé hosszú, hogy távol tudjam őket tartani magamtól, s bízok 15 éves harci tapasztalatomban is. Kicsit oldalra húzom a kardot, testem befordítva, míg lábaimmal megtámaszkodom, s ellököm magam, egy gyors szúrást intézve a rövid kardos goblin felé. Közben készülök arra, hogy társa szabaddá vált hátamba fog támadni, de ahhoz közel kell jönnie, hisz az aprócska tőrrel másképp aligha okozhat bennem kárt... és én csak erre várok.


_________________
"Állok a kihívások elébe!"

10[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Csüt. Jan. 21, 2016 6:00 pm

Isidor Bose

Isidor Bose
Zsinati Elnök
Zsinati Elnök

Nem rossz húzás, a főnöknek meg se fordult csökevényes elméjében, hogy őt fogod támadni. Kardod könnyedén átvágja régi, rozsdás sodronyt, csontig metszve a teremtmény karját. Az megzavarodik, és hadonászni kezd. Ekkor megérzed a másik súlyát, aki a tőrét a hátadba döfte, de az acél hárította. A harmadik egyelőre bambán szemléli az eseményeket.

11[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Csüt. Jan. 21, 2016 10:41 pm

Beatrix R. Kappel

Beatrix R. Kappel
Templomos
Templomos

Szerencsére a meglepetés ereje velem van, s képes vagyok súlyos mértékben megsebeznem a vezér goblin kezét. Míg az kalimpál, a másik a hátamba támad, rám ugorva. Így is jó lesz. Felemelem egyik lábam és a vezért még egy jól irányzott rúgással arcba küldöm, de ezt a lábamat már nem is teszem le: helyette kicsit megdobom magam másikkal, s mint a lovak, mint akik le akarják rázni a hátukon lévőket, a hátamra vetődöm. A súlyos páncél remélhetőleg eltöri a vékony kis szarzsá... khm.. akarom mondani penészvirágnak néhány csontját. Közben kardomat nem engedem el, hogyha valamelyik esetlen elölről támadna, akkor azt hárítani tudjam.


_________________
"Állok a kihívások elébe!"

12[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Csüt. Jan. 21, 2016 11:00 pm

Isidor Bose

Isidor Bose
Zsinati Elnök
Zsinati Elnök

Nem is rossz ötlet! A baj az, hogy a súlyod már elég ahhoz, hogy a tőr a hátadba csússzon. A lapockádban megakad, így súlyosan nem sérülsz, de fájni fog egy darabig. Akire ráestél természetesen ripityára tört, felkelni már nem fog. A vezér fogakat és vért prüszkölve fetreng. A harmadik most ijedten áll, és néz. Te pedig a földön vagy. Már nincs sok hátra, ügyesen!

13[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Csüt. Jan. 21, 2016 11:24 pm

Beatrix R. Kappel

Beatrix R. Kappel
Templomos
Templomos

Fájdalmasan felkiáltok, ahogy a kis tőr átüti a páncélt. Szerencsére a markolatkeresztet megfogja a még a fém, így csak a lapockámig hatol a kése. Gyorsan felkelek, még a biztonság kedvéért kardomat függőlegesen a széttört csontú goblinba szúrom, majd a vezér felé fordulok, s ő rá támadok. A kardomat felé lendítem, nyakát célozva.

Ha sikeres a vágás és még egy ellenféllel kevesebb van, a harmadik zöldbőrű felé fordulok. Kifújok egy mély levegőt.
- Na gyere... - mozgatom meg egy picit karom, amiben a kardot fogom.

Ha nem sikeres a vágás, akkor tovább támadok, egészen addig, amíg nem sikerül úgy eltalálnom, hogy végezzek vele, illetve addig, amíg a harmadik goblin nem jelent rám fenyegetést.


_________________
"Állok a kihívások elébe!"

14[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Csüt. Jan. 21, 2016 11:36 pm

Isidor Bose

Isidor Bose
Zsinati Elnök
Zsinati Elnök

Elég ideig csápolod a goblint, annyi lélekjelenléte még van a bestiának, hogy két vágásod elől kiguruljon, de a végzete eléri őt is.. A harmadik amint meglátja a vezért halálát, fejvesztve rohan ki. Üldözöd, vagy hagyod elmenni? Ha hagyod, mit teszel még? Ezeket várom.

15[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Csüt. Jan. 21, 2016 11:48 pm

Beatrix R. Kappel

Beatrix R. Kappel
Templomos
Templomos

Csapásaim által végül véget vetek a goblin életének. A harmadik felé fordulok, de az eliszkol. Nem futok utána, úgy se érném utol és szerintem mások hibáiból tanulunk: ő pedig ma azt tanulta meg, hogy ne kezdjen ki az erősebbel. Hátra nyúlok és megpróbálom kihúzni a kést a lapockámból, ez azonban lehetetlen a páncél miatt, ami leszűkíti karom mozgásterét. Azonban, ha már itt vagyok... megnézem, van-e itt valami értékes is, akár egy régi könyv, vagy rózsafüzér. Továbbá azt a lomot is megnézem, amely annyira csillogott hátul, az oltár mögött. Rendesen felderítem a helyet, mielőtt itt hagynám.


_________________
"Állok a kihívások elébe!"

16[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Csüt. Jan. 21, 2016 11:52 pm

Isidor Bose

Isidor Bose
Zsinati Elnök
Zsinati Elnök

Jól teszed, hogy szétnézel, megtalálod ugyanis a gyertyatartó többi darabját. Ez bizony ezüst, eladható tárgy, vagy mesteremberek által felhasználható. mielőtt elindulnál kifelé, észreveszed, hogy a vakolat hullik a mennyezetről, és az oszlop, amivel az előbb birkóztál elegánsan kidől. Ez meggyengíti az épület szerkezetét, és látod, ahogy vaskos repedések cikáznak szerteszét a plafonon. Utolsó próba: Mit teszel?

17[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Csüt. Jan. 21, 2016 11:56 pm

Beatrix R. Kappel

Beatrix R. Kappel
Templomos
Templomos

Elrakom a kardom és keresgélés közben megtalálom a gyertyatartót és darabjait. Noha nem tudom, értéke így mennyi lehet, de azoknak, akik beolvasztva feltudják használni, biztos érhet valamennyit. Tovább lépek, azonban megtorpanok, ahogy a vakolat a padlóra hull előttem. Felkapom a fejem. Nem kívánom a romok alatt végezni, szóval szedem kifelé a lábaimat, elhagyom a templomot. Még a fák alól visszapillantok rá. Kár ezért a szépségért. Gyorsan elindulok, hogy folytassam utamat, amiről az ájulás miatt letértem, mielőtt galibába kerülök!


_________________
"Állok a kihívások elébe!"

18[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Pént. Jan. 22, 2016 12:03 am

Isidor Bose

Isidor Bose
Zsinati Elnök
Zsinati Elnök

Rendben, ez le van tudva, köszönöm a játékot! mi is a jutalom ilyenkor? Oh, megvan!

100 tapasztalat, és neked egy adag Ezüst. Használd egészséggel!

19[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Pént. Jan. 22, 2016 3:12 pm

Beatrix R. Kappel

Beatrix R. Kappel
Templomos
Templomos

Ellenség: 1 Troll
Helyszín: A troll kiterjedt területén, egy szélesebb árkot átívelőd hídnál.
Mesélő: Esroniel


_________________
"Állok a kihívások elébe!"

20[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Pént. Jan. 22, 2016 11:00 pm

Isidor Bose

Isidor Bose
Zsinati Elnök
Zsinati Elnök

Hohó, itt az én időm, vagyis hogy nem az enyém, hanem a trollé (Bár engem is ki lehet hívni, ez egy fact.) Szóval, ahogy valami egyszerű megbízás okán egy levelet viszel egyik faluból a másikba, egy nyilvánvaló rövidítést pillantasz meg. Úgy döntesz, hogy elég hideg van ahhoz, hogy ne a hosszabb utat válaszd, így arra veted magad. Egy ritkás erdőn vezet keresztül, majd amikor eléred az említett hidat, csúnya hortyogás üti meg a füled alóla. Mit is teszel ilyen helyzetekben?

21[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Szomb. Jan. 23, 2016 12:03 am

Beatrix R. Kappel

Beatrix R. Kappel
Templomos
Templomos

A hideg pirosra marja az orromat és az arcomat. Egy levelet kell elvinnem A-ból B-be. Két út van: az egyik egy kisebb erdőn vezet, de azt valamiért már egy ideje nem használják, és a hosszabbikon, amin többen közlekednek.. De persze nem ilyenkor, hogy a fene rágná meg! Mivel nem visz el senki, a rövidebbik utat választom. Áthaladok az erdőn és a távolban már látom is a falu tetőit, mikor elérek egy hídhoz. Fura zajt hallottam, de rálépve a deszkákra válik igazán hangossá a fura hortyogás. A híd korlátjához lépek és le lesek róla, kapaszkodva. Ha nem látok alá, átsétálok a hídon, s pár métert megteszek merőlegesen, hogy beláthassak az árokba, a tákolmány alá.


_________________
"Állok a kihívások elébe!"

22[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Szomb. Jan. 23, 2016 10:12 am

Isidor Bose

Isidor Bose
Zsinati Elnök
Zsinati Elnök

Beláttál a híd alá, ahol pedig egy termetes trollt pillantasz meg (a mi trolljaink elder scrolls típusúak, ha nem tudnád, az milyen, akkor: >> Kép <<) Hallottad, hogy az állat zsírja jó pénzt ér, így valami módon jó lenne elintézni. Mi a haditerv?

23[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Vas. Jan. 24, 2016 9:36 pm

Beatrix R. Kappel

Beatrix R. Kappel
Templomos
Templomos

// Ha úgy is lehet megölni, akkor baromi nagy ganéban vagyok Very Happy Skyrimban inkább futottam, mint harcoltam a trollok ellen XD //

Észre veszem a trollt, szerencsére alszik. Először csak állok és nézem. Nem találkoztam még szemtől szemben ilyen lényekkel, így egy kicsit még kibámészkodom magamat. Aztán erősen gondolkodni kezdek. Jó pénzt ér a hája, de ahhoz, hogy elrakhassam, először meg kell ölnöm. Már ránézésre is eléggé szívósnak tűnik... Értem, hogy miért lett olyan kihalt a környék. Ha elintézem, akkor az embereknek is jót teszek vele. Mindenki csak nyer: no persze nem ez a szörny. Páncélban nem vagyok egy nagyon jó osonó, de ha a fadeszkákon nem hallotta meg a léptem, akkor remélhetőleg itt, a kissé havas füvön se fogja. Az árok szélére lépek, egyik lábam kinyújtom, másikat magam alá húzom, s a csúszós hóra ülve szánkázok le az árokba, majd húzom ki a kardom. Ha erre nem ébredt még fel a bestia, akkor lassú, óvatos léptekkel megyek közelebb hozzá, míg biztos nem leszek abban, hogy kardom elég mély sebet tud okozni, ha belé döföm. Ha elérem ezt a távolságot, ébredése nélkül, akkor végre is hajtom a tervemet: hirtelen szúrok kardommal mellkasa, hasa felé.


_________________
"Állok a kihívások elébe!"

24[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Hétf. Jan. 25, 2016 2:11 pm

Isidor Bose

Isidor Bose
Zsinati Elnök
Zsinati Elnök

Sikerül, és a szúrás is rendben van. Azonban a troll erős mellkasizomzatában megakad a fegyvered, az pedig kifejezetten morcos lesz a próbálkozásod okán. Megragadja a kardod, mielőtt el tudnád rántani, felegyenesedik, és rád üvölt. Hogyan tovább?

25[Aréna] Beatrix R. Kappel Empty Re: [Aréna] Beatrix R. Kappel Kedd Jan. 26, 2016 11:24 pm

Beatrix R. Kappel

Beatrix R. Kappel
Templomos
Templomos

A dolog odáig rendben is van, hogy beleszúrom a kardot, de sajnos a troll szívósabb, mint ahogy én azt gondoltam. Rá markol a kardra, s már áll fel, miközben rám bömböl, én pedig nem tudom elforgatni, vagy elhúzni a kardot... Hát tolom előre! Ahogy  a troll kezd felkelni, minden erőmet belevetve tolom beljebb erősebben a kardot, hogy kibillentsem az egyensúlyából.


_________________
"Állok a kihívások elébe!"

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.