Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Sigrun Hjörnson Csüt. Ápr. 25, 2024 10:17 am

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Ostara Kedd Ápr. 23, 2024 8:14 pm

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:14 am

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:12 am

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm

» Hóhajú Yrsil Bűvös Boltja
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:30 pm

» Ez vagyok én
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Ápr. 20, 2024 9:58 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Astonien Michelberger

3 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Astonien Michelberger Empty Astonien Michelberger Kedd Nov. 02, 2021 9:04 pm

Astonien Michelberger

Astonien Michelberger
Klerikus
Klerikus

A megbeszéltek alapján bedobom az összes tárgyakat és egyedi képességet pályázatra. Az újakkal (majd ha lesznek) később foglalkozom, ha már meglesz, milyen alapra tudom újrakezdeni a karaktert.
A két passzívot (hisz már ötös szintű vagyok) teljesen rátok bízom. (Még véletlenül sem azért, mert nekem nincs ötletem rájuk)
Utóirat: a Mimikrit nem az ötös szint miatt kaptam, hanem az Ármány útja miatt, amit simán elfelejtettem feljegyezni. Szóval most lesz három passzívom? Vagy mi?

Képességek (tyű, de kevés volt a kasztképességeken kívül):

Személyes passzív: Enyveskezű
Leírás: Astonien múltjának köszönhetően kiválóan ért a tolvajláshoz, a lopakodáshoz és mások meggyőzéséhez.

Másodlagos passzív: Mimikri
Leírás: Astonien aurája, míg ellenkezőre bizonyítékot nem ad teljesen megegyezik azzal a szereppel, amelyben éppen van, így csak a nála 2 szinttel nagyobb karakterek ezen irányú képességei tudják felfedni az igazságot.

- Név: Egy kis szívesség...
Típus: Passzív
Leírás: Simon von Neulander igencsak meghatódott a tényen, hogy mégis mennyien meglátogattátok a fontos alkalom okán, s így bizony megjegyezte az összes megjelent karakter nevét, arcát. Ez magában nem jelentene semmit persze, ám mindenkinek szeretné egy kis szívességgel megköszönni a dolgot... Esetleg lopnál egy vámpír területen, s elkapnak? Simon got your back bro... Talán segítségre lenne szükséged egy jó diplomata képében? Worry not, Simon's gonna take care of that. Szarban vagy és kevés a pénzed? Worry not fam, Simisoma is there for you. Amennyiben valamilyen vámpírt érintő helyzetbe kerül a karakter, s úgy dönt, hivatkozna az úr nevére, bármikor megteheti azt, ám persze a dolog kimenetele ismeretlen. Talán csak megmenekül, talán kap egy extra kis tárgyat, pénzt, Tp-t jutalomnak... Ki tudja. A lényeg az, hogy csakis egyszer lőhető el, egy Neulander is csak egy bizonyos mértékben hálás, nem?


Nyelvek és írások (hopp, most jöttem rá, hogy elfelejtettem felírni az egyháziként egyébként ingyenes Írás-olvasást. Valamint az angolnak sem írtam pályázatot anno, sorry)

Név: Német
Ár: - (kezdéskor mindenki megkapja)
Leírás: Veronia kontinensén a legelterjedtebb nyelv, eredetileg az emberek hozták ide. Bár nagyon hasonlít az eredeti, Földi némethez, valójában sokkal jobban keveredett a svéddel és norvéggal. Minden játékos karakter kezdéskor tudja beszélni.

Név: Latin
Ár: 1000 váltó, az Egyház tagjai és a Protestánsok kezdéskor megkapják.
Leírás: Bár senki sem beszéli, nagyon fontos nyelv, hiszen a régi történelemkönyvek és egyházi iratok ezen a nyelven íródtak. Napjainkban a papok és történészek használják, és a régi hittérítők hurcolták be Veroniára. A játékos valamely egyház tagjától sajátíthatja el a nyelvet.

Név: Angol
Ár: 1000 váltó, a Tündék és Sötét Tündék kezdéskor megkapják.
Leírás: A tündék nyelve az angol, sok aspektusában a Földi óangol nyelvhez hasonlít. Elengedhetetlen azon nem-tünde karakterek számára, akik jobb kapcsolatot szeretnének a Tündékkel és a Sötét Tündékkel ápolni. Az előbbi fajok egy tagja taníthatja meg a játékost a nyelvre.


Tárgyak:
[Kezdésnek anno megkaptam a Buzogányt és a Bibliát is (na meg a Rosariust), ha jól emlékszem, de szívesen megveszem a buzogányt külön, ha gondoljátok. A többi cuccom küldetések utáni jutalom - nem, még soha nem költöttem tárgyra]
- Biblia
- Buzogány
- Gyenge gyógyital

– Név: Rosarius
Leírás: Egy nyaklánc, a végén feszülettel. Ha valaki feltartja ezt, aranyszín fény áramlik belőle, amitől három másodpercre megbénulnak az élőholtak. Egy perc után használható újra.
Ár: Nem eladható

– Név: Hanglopó
Leírás: Egy halványkék, átlátszó folyadék, amely ha kihúzzák a dugóját, képes magába nyelni, így semlegesíteni minden hangot és zajt öt méteres körzeten belül. Három percig tart, utána a folyadék elpárolog.
Ár: Nem eladható

– Név: Tolvajkulcs
Leírás: Átlagos zárak nyitására tökéletes, zár típusától függően változik a feltörés ideje. Nyilvánvalóan ha egy ócska kacatról van szó, akkor seperc alatt megvagy vele, de biztosan lesznek alkalmak, amikor pár perced el fog menni arra, hogy bejuthass/kijuthass valahova.
Ár: 700 váltó
[megjegyzés: mivel erre ott lesz egy külön képzettség, ehelyett hasznosabb lenne mondjuk valami profi eszköz, amivel együtt már bonyolultabb zárakat is megadásra lehet bírni. De ez már nem az én területem]

- Név: Doppelgänger
Leírás: Egy sálszerű anyag rúnákkal telehímezve, amely egy percnyi időre képes egy egyszerű illúziót létrehozni. Viselője az időtartama alatt árnyéknak tetszik, szinte hozzásimul a falhoz vagy egyébb felülethez (ha elég közel áll hozzá) és csupán körvonalai látszódnak (feltéve ha nem fedi el valami egyéb árnyék). Az illúzió megtörik, ha az idő lejár vagy a viselője megmozdul, valamint óránként csak egyszer használható.

- Név: Tengeri galamb (a másik fele Alicia Zharisnál van)
Leírás: Egy különleges tárgy, mely lehetővé teszi két fél kommunikációját akár komoly távolságokon keresztül is, s így maximálisan 3 kilométerig használható (Ott már kiabálást igényel, ha nem vagytok száz méternél távolabb a suttogás is tisztán hallható lesz). A tárgy egyébként egy tenyérben elférő fából formázott csigaház formájú műremek, melyet sok kékes rúna fed kívülről és belülről, s helyenként kis zöldellő hajtások nőnek belőle. Elkészítésének trükkje, hogy a két kagyló megegyező, nem kivágott fából készül, s amíg az a fa életben marad, a természet kapcsolatának hála a két fél képes egymást hallani. A hajókon ugyanennek a tárgynak a jóval nagyobb verzióját használják, akár méterest is, így drasztikusan megnövelve a két irányú kommunikációt.

Eredete:

- Név: Mea culpa (Én vétkem)
Leírás: Egy naponta egyszer használható, zsoltáros könyvbe rejtett bűbáj, mely a nevének kimondása utáni kijelentést igazságnak állítja be a hallótávolságon belül lévők számára, amennyiben azok nem rendelkeznek az ellenkezőjét állító információval, vagy bizonytalanok azzal kapcsolatban.


_________________




'Üdvözlégy, Káosz.
Fekete, mint a legtisztább obszidián.
Kiszámíthatatlan, mint a vihar, mi széttépi az égboltot.
Mutass célt széttört életemnek, adj megnyugvást lelkem ezerarcú szenvedésére.
Emelj új világot a régi, romlott valóság szilánkjaiból.
Adj értelmet létezésemnek, s nem lesz, ki utamba álljon.
Légy itt nekem, s azzá leszel, amiben még képes vagyok hinni.'

2Astonien Michelberger Empty Re: Astonien Michelberger Vas. Nov. 14, 2021 10:31 pm

Ciel von Eisenschnittel

Ciel von Eisenschnittel
Felderítő Kapitány
Felderítő Kapitány

Passzívok: 

Név: A kaméleon gúnyája 
Típus: Passzív 
Erősség: I. 
Felhasználás: Mágiamentes 
Leírás: Astonien számára nem csak hogy fontos a kilétének titkolása, de szinte létkérés. A karakter ennyi év alatt tökéletesen megtanulta rejtőztetni a céljait, terveit, gondolatait. Astonien ezáltal immunissá vált a gesztusolvasás hatásaira. Emellett elsajátította a veronia nagyobb tájegységeire jellemző dialektusokat, így álruhában még egy déli katona se ismerné fel, hogy valójában egy északi pap. Kalandonként viszont csak egy ilyen szerepet vehet fel. 

Ármány útja passzív Astie: 
Név: Tolvajok tolvaja 
Típus: Passzív 
Erősség: I. 
Felhasználás: Mágiamentes 
Leírás: Astie nem csak, hogy ért a tolvajláshoz, de kapzsisága már-már a démonokéval is vetekszik: még azokon a küldetéseken is talál valami lopásra érdemeset, ahol erre látszólag nincs lehetőség. Legyen ez egy nyakék egy dámáról, esetleg egy szép zsebóra egy vámpír nagyúrtól… Valami mindig akad. A kis mellékes hobbiból fakadó tárgyakat bár nem adja el (hiszen nem megélhetési tolvaj!), de azért mégis értéket képviselnek. Minden lezárt küldetés után 400 váltó bónusz jutalomban részesül.

Tárgyak: 

Név: Hanglopó
Típus: Kiegészítő
Leírás: Egy halványkék, átlátszó folyadék, amely, ha kihúzzák a dugóját, képes magába nyelni, így semlegesíteni minden hangot és zajt öt méteres körzeten belül. Három körig tart, utána a folyadék elpárolog.

Név: Mesterkulcs
Típus: Kiegészítő
Leírás: Egy speciális tolvajkulcs, melynek segítségével, ha hozzáértő kéz forgatja, a bonyolultabb zárak is feltörhetők. A sikeres zártörés időtartama a zár nehézségétől függően változhat. A karakter szintje növekedésével a bonyolult zártípusok feltörési ideje is egyre csökken. A szükséges időről magánjáték során a tárgy használója, mesélt kaland során a mesélő dönt. 

Név: Doppelgänger
Típus: Kiegészítő
Leírás: Egy sálszerű anyag rúnákkal telehímezve, amely három környi időre képes egy egyszerű illúziót létrehozni. Viselője az időtartama alatt árnyéknak tetszik, szinte hozzásimul a falhoz vagy egyébb felülethez (ha elég közel áll hozzá) és csupán körvonalai látszódnak (feltéve ha nem fedi el valami egyéb árnyék). Az illúzió megtörik, ha az idő lejár vagy a viselője megmozdul, valamint játékonként csak egyszer használható.

Név: Rosarius
Típus: Kiegészítő
Leírás: Egy nyaklánc, a végén feszülettel. Ha valaki feltartja ezt, aranyszín fény áramlik belőle, amitől egy kör erejéig megbénulnak az alacsony szintű élőholtak (csontváz, zombi). Három kör elteltével használható újra. 

Név: Mea culpa (Én vétkem)
Típus: Kiegészítő
Leírás: Zsoltáros könyvbe rejtett bűbáj, mely a nevének kimondása utáni kijelentést igazságnak állítja be a hallótávolságon belül lévők számára, amennyiben azok nem rendelkeznek az ellenkezőjét állító információval, vagy bizonytalanok azzal kapcsolatban. Egy játékban egyszer használható.

NévTengeri galamb (a másik fele Alicia Zharisnál van)
Leírás: Kiegészítő
Leírás: Egy különleges tárgy, mely lehetővé teszi két fél kommunikációját akár komoly távolságokon keresztül is, s így maximálisan 3 kilométerig használható (Ott már kiabálást igényel, ha nem vagytok száz méternél távolabb a suttogás is tisztán hallható lesz). A tárgy egyébként egy tenyérben elférő fából formázott csigaház formájú műremek, melyet sok kékes rúna fed kívülről és belülről, s helyenként kis zöldellő hajtások nőnek belőle. Elkészítésének trükkje, hogy a két kagyló megegyező, nem kivágott fából készül, s amíg az a fa életben marad, a természet kapcsolatának hála a két fél képes egymást hallani. A hajókon ugyanennek a tárgynak a jóval nagyobb verzióját használják, akár méterest is, így drasztikusan megnövelve a két irányú kommunikációt.


Név: Egy kis szívesség...
Típus: -
Leírás: Simon von Neulander igencsak meghatódott a tényen, hogy mégis mennyien meglátogattátok a fontos alkalom okán, s így bizony megjegyezte az összes megjelent karakter nevét, arcát. Ez magában nem jelentene semmit persze, ám mindenkinek szeretné egy kis szívességgel megköszönni a dolgot... Esetleg lopnál egy vámpír területen, s elkapnak? Simon got your back bro... Talán segítségre lenne szükséged egy jó diplomata képében? Worry not, Simon's gonna take care of that. Szarban vagy és kevés a pénzed? Worry not fam, Simisoma is there for you. Amennyiben valamilyen vámpírt érintő helyzetbe kerül a karakter, s úgy dönt, hivatkozna az úr nevére, bármikor megteheti azt, ám persze a dolog kimenetele ismeretlen. Talán csak megmenekül, talán kap egy extra kis tárgyat, pénzt, Tp-t jutalomnak... Ki tudja. A lényeg az, hogy csakis egyszer lőhető el, egy Neulander is csak egy bizonyos mértékben hálás, nem?
Kritérium: -



Az írás olvasés és a nyelvek nem fognak pályázatot igényelni, mert régebben már megvoltak neked. Ne dolgozz ezekkel Smile
A meglévő fegyvereid rendben vannak, új szabály szerint még választhatsz is mellé kezdő felszerelést, mert például páncélod/kiegészítőd még nincs ingyen. 

3Astonien Michelberger Empty Re: Astonien Michelberger Vas. Jan. 15, 2023 10:00 am

Astonien Michelberger

Astonien Michelberger
Klerikus
Klerikus

Most, hogy végre úgy-ahogy összeszedtem a karakterem, s nemsokára minden eddiginél aktívabban veti bele magát Veronia kavalkádjába, szeretnék kasztfüggetlen képzettségeket szerezni! (És egyúttal levetni az Ékszerész mesterséget, hisz nem illik a karakterhez. Kemény 0 exp-m volt vele, így nem ér egetrengető veszteség.)
Mivel hatos szintű vagyok, hat lehet belőle, és bizony nem szűkölködöm lehetőségekben. Ezeket válogattam össze:

Név: Zsebmetszés
Ár: 1500 váltó
Tanulás: 500 szó
Leírás: Szarkák, tolvajok, zsiványok. Bármerre is jár az ember, mindenhol belebotlik azokba a jómadarakba, akik gondolkodás nélkül megrövidítenék az erszényünket. A Zsebmetszéssel rendelkező karakterek képesek NJK-k zsebéből küldetésekkor kulcsot, esetleg pénzt elemelni, testükről pedig gyűrűt, nyakéket, zsebórát.

Név: Zártörés
Ár: 1500 váltó
Tanulás: 500 szó
Leírás: A legtöbb ember képes kinyitni az ajtót tolvajkulcsokkal, ám egy igazán ügyes besurranónak egy tőr, s egy hajtű is elég ehhez, amiből mindig lesz nála, szerencsére. A zártöréshez értő karakterek bármilyen nem meteorit, vagy főúri zárat képesek feltörni. Megfelelő felszereléssel akár az utóbbiakat is, de ahhoz speciális eszközök kellenek.

Név: Mágia érzékelés
Ár: 1500 váltó
Tanulás: 1500 szó
Leírás: A karakter elsajátít egy hatodik érzéket, mellyel a mágia áramlását lesz képes nyomon követni. Képes megérezni, ha a vele szemben álló legalább 5-ös szintű. Ha valaki tőle szin*1 méterre varázslatot használ, azt megérzi. Képes a használt varázslatok erősségét és felhasználási módját is nyomon követni. Pontosan meg tudja határozni, hogy melyik varázslat kitől származik, vagy honnan származik akkor is, ha annak forrása rejtőzködni próbál előle. Mágikus tárgyakon nem használható.

Név: Rejtőzködés
Ár: 1500 váltó
Tanulás: 1500 szó
Leírás: Csöndben mozogni nem egy könnyű dolog! Mindegy, hogy tömegbe bújva, vagy esetleg egy csöndes sarokba, egy hordóba, vagy akárhova is, de a Rejtőzködéssel rendelkező karakter képes lesz pillanatok alatt eltűnni az emberek szeme elől, s felszívódni, pont mint a kámfor, s mozgása is könnyedebb lesz, szinte hangtalan, ami megkönnyíti a dolgát, ha észrevétlenül akar mozogni.

Név: Gesztusolvasás
Ár: 2000 váltó
Tanulás: 1500 szó
Leírás: Ahogy azt is megtanulhatja az ember, hogy hogyan kommunikáljon akár egy szó nélkül is, úgy azt is el lehet sajátítani, hogy hogyan ismerje fel ezeket a jeleket. Ugyan a többségből nagyon könnyű kiolvasni a dolgokat, vannak olyanok, akik tudatosan használják ezeket. A karakter képes lesz arra, hogy az átlag emberből kiolvassa, mikor hazudik. Emellett azt is felismeri, hogy a másikból mi váltott félelmet, csodálatot vagy milyen egyéb érzelmeket ki, akkor is, ha profi módon próbálja meg ezeket elrejteni.

Név: Éles hallás
Ár: 2500 váltó
Tanulás: 1500 szó
Leírás: A karakter megtanulja, hogyan figyeljen oda az apróbb neszekre és hangokra, akkor is ha azok elsőre jelentéktelennek tűnnek, ezzel csapdák, suttogás, vagy osonás hangját is képesek meghallani, ami mások fülét már elkerülné. A képességgel rendelkező karaktert csak olyan ellenfél tudja észrevétlenül megközelíteni, aki rendelkezik a Lopakodás képességgel.


Mivel volt szó róla, hogy egyik-másik tanulást nem kell megírnom a character background miatt (bár még mindig nem zavar, ha meg kell), kérem tisztelettel a staffot, hogy mondjátok meg, melyikre van szükség!

Ezen kívül pedig még egyetlen árva tárgyat pályáznék be:

Név: Kétszínű köpeny
Típus: Páncél
Leírás: Elsőre egy közönséges utazóköpenynek tűnik, s épp ez a cél. Majdnem bokáig ér, jótékonyan fedve a ruházatot, csuklyája pedig az arc nagy részét képes eltakarni. Különlegessége, hogy belül éjfekete anyag borítja, így aki kifordítva veszi fel, máris könnyebben lapulhat meg a sötétségben. Csuklyából kettő is van rajta (a belső mindig kényelmesen megpihen a vállon), így az leeresztve sem árulkodik a másik oldal színéről.


_________________




'Üdvözlégy, Káosz.
Fekete, mint a legtisztább obszidián.
Kiszámíthatatlan, mint a vihar, mi széttépi az égboltot.
Mutass célt széttört életemnek, adj megnyugvást lelkem ezerarcú szenvedésére.
Emelj új világot a régi, romlott valóság szilánkjaiból.
Adj értelmet létezésemnek, s nem lesz, ki utamba álljon.
Légy itt nekem, s azzá leszel, amiben még képes vagyok hinni.'

4Astonien Michelberger Empty Re: Astonien Michelberger Szer. Jan. 18, 2023 12:46 pm

Ostara

Ostara
Próbaidős Mesélő
Próbaidős Mesélő

No lássuk csak!

A következő képességeket el tudom fogadni, a háttérre hivatkozva: Zsebmetszés; Zártörés; Rejtőzködés; Éles hallás
A következőket viszont meg kell majd pályáznod, hogy tudjuk, miképpen tett szert rájuk Astonien: Gesztusolvasás; Mágiaérzékelés

A köpenyedet ekképpen el is fogadnám:

Név: Kétszínű köpeny
Típus: Vért (Könnyű)
Ár: 1000 váltó
Leírás: Elsőre egy közönséges utazóköpenynek tűnik, s épp ez a cél. Majdnem bokáig ér, jótékonyan fedve a ruházatot, csuklyája pedig az arc nagy részét képes eltakarni. Különlegessége, hogy belül éjfekete anyag borítja, így aki kifordítva veszi fel, máris könnyebben lapulhat meg a sötétségben. Csuklyából kettő is van rajta (a belső mindig kényelmesen megpihen a vállon), így az leeresztve sem árulkodik a másik oldal színéről.

Emlékeztető: Az Éjszakai látással rendelkező karakterek elől nem tud elrejtőzni vele szem előtt.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.