Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Sigrun Hjörnson Tegnap 10:17 am-kor

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Ostara Kedd Ápr. 23, 2024 8:14 pm

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:14 am

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:12 am

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm

» Hóhajú Yrsil Bűvös Boltja
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:30 pm

» Ez vagyok én
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Ápr. 20, 2024 9:58 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

[Magánjáték] Déli rege II

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1[Magánjáték] Déli rege II Empty [Magánjáték] Déli rege II Szomb. Márc. 05, 2022 11:54 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Érezhető a Minát körbevevő sötét felleg felrebbenése, ahogy a férfi kilép az ajtón. Bár próbált egyenletesen viselkedni, azért még így is nagyot sóhajt megkönnyebbülésében. Az aggodalom szelídebb szürke ködként üli körbe most. Mi lesz a falusiakkal? Bár próbál elmélyülni az ő felelőssége alatt lévő emberek életében, amennyire tud, az ő részéről mindegy, hogyan tisztelik az istenüket. Soha nem tartotta helyénvalónak, hogy valakik ennek módjain vitázzanak.
Damien hiányának jelentősége ismét föléled az elméje határain, de nem törődik vele. Akármi közbejöhetett, akár a szekérnek lettek problémái, akár az időjárás viselkedett furcsán, akár valaki megállította, hogy segítséget kérjen, netalán rablók vagy csalók vagy ilyesmi...
Meg tudja védeni magát, nyugtatja meg magát a grófnő.
Aggodalmát ismét magába húzván s eltakarni próbálván von Bertoldra téved vissza a tekintete, s megnyugodva tapasztalja, hogy az ő jelenléte némi bizalmat jelent a jövőre nézve. Elvégre, hogy mi történik, az rajta is múlhat, hiába Ullman a feljebbvalója.
- Nos, üdvözlöm Önöket ismét. Von Bertold, ha emlékszik még, annak idején szándékunkat fejeztük ki, hogy szívesen vendégül látjuk egy vacsorára. Sajnos a mai nap a bejelentés híján nem tudtunk felkészülni semmi "különleges"-sel, de szerintem a jelenlegi menü is ízleni fog önöknek. Mi is volt az? Sokféle, hmm... tartalmazott kacsasültet mindenféle fűszernövényekkl, és a desszertek között meggyes pitét, ebben biztos vagyok. - A meglepetés hirtelenségével jut eszébe, hogy már megint cseveg, és cseppet sem hivatalos. Erre is egyre kevésbé ttud figyelni Sebastian születése óta... Bár kit áltat, könnyen lehet, hogy előtte sem tudott annyira figyelni rá. Csak egyre jobban szeretne. Ez talán a fejlődés útja. Igyekszik azonban most, hogy a szeme se rebbenjen, csak mosolyra húzza az ajkait és folytatja. - Természetesen mindkettejükre vonatkozik a meghívás. A gróf urat, azt hiszem, fölösleges tovább várnunk, minden bizonnyal valami miatt késik. Ha időközben megérkezik, csatlakozhat.
Tekintetében udvarias várakozással tekint a két férfira, hogy elfogadják-e a meghívást. Bár minden bizonnyal megteszik. Gondolatai időközben visszakalandoznak arra, mi az, amit kifelejtett a menüből. Fogalma sincs, miért jegyzi meg mindennap, hogy mi lesz az ennivaló. Talán, mert nagyon is szeret enni. Étvágya a közelmúltan természetszerűleg felerősödött, és szereti előre tudni, mi várható. Arra is figyelnie kell, Sebastian mit ehet. Egyre több mindent, ahogy fejlődik. És már van, amit nem szeret, van, amit kifejezetten szeret. Elbűvölő látni, ahogy ezek kialakulnak. Az ő gondolata pedig újfent megnyugvással tölti el; sokkal melegebb, közelibb, mint Gelbblume lakosságának vallási irányultsága.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

2[Magánjáték] Déli rege II Empty Re: [Magánjáték] Déli rege II Csüt. Ápr. 21, 2022 1:21 am

Oswald von Bertold

Oswald von Bertold
Templomos
Templomos

Ahogy a lelkész kilép az ajtón, a tüdőmből lassan kipréselődik a levegő, amelyről észre sem vettem, hogy benn tartottam. Tudom, hogy a munkája csupán most kezdődik, s ki tudja, mi lesz az eredménye, mégis mintha az eltelt napok után most lélegezhetnék fel először. Valahol szégyellem magam egy kissé, hogy így viselkedem, elvégre bőven nem vagyok már holmi komisz siheder – az utóbbi években azért ezüstös szálak is vegyültek tincseim közé, még ha nem is látszik annyira. Nem ez az első alkalom, hogy ilyesfajta ügyben járok el, nem is a felelősség súlya, ami nyomaszt, sokkal inkább az, hogy olyasvalaki háza táján kell főbenjáró vétek után nyomozni, akit ismerek. Wilhelminának és Damiennek a legkevésbé sem kívánnék ilyesmit. Sokkalta könnyebb volna talán a szívem, ha ismeretlen nemes birtokára érkeztünk volna a vizsgálati paranccsal. Ifjúságom idején a világ legnagyobb megtiszteltetésének tartottam volna, ha magával Erik Ullmannal tarthatok egy zsinati megbízáson, most bosszankodom magamban, amiért a feletteseimnek éppen rám esett a választása.
Egyre nehezebben igazodom ki saját magamon. Nem csak a világ változott meg, hanem benne én is. Hol van már Helmut Regensberg apródja?
Gondolataimból kiszakít, ahogy megérzem magamon a grófnő alkonyszínű tekintetét. Akaratlanul is mosoly kúszik az arcomra, ahogy hallgatom. Egy pillanatra tényleg úgy tűnik, mintha csupán vendégségre érkeztünk volna, nem hivatalos ügyben.
– Grófnő, – szólalok meg – lekötelez a nagylelkűsége, s hogy nem feledkezett meg legutóbbi találkozásunkról. Attól tartok, hogy a vendégszeretére vagyunk utalva. Örömmel teszünk eleget a meghívásnak, – Némi komorsággal fűzöm hozzá – még ha ily' körülmények közt került is sor a viszontlátásra. Nem így szerettem volna eleget tenni neki.
A téli hadjárat, a Neulander-bál, a szüret és az ostrom, majd a zsinatelnökválasztás; tulajdonképpen jóformán minden találkozásunk egét komor fellegek árnyékolták be, mégsem tűnt akkor maga a találkozás ilyen keserűnek. Talán mert így vagy úgy, de közösen birkóztunk meg a nehézségekkel, most pedig magam vagyok a baljóslatú előérzet hozója. Talán még a grófnőnél is jobban kívánom, hogy ne bukkanjon antitrinitárius eretnekekre a heimsrothi lelkész.
Szükségét érzem, hogy felülkerekedjem ezeken a sehova nem vezető tűnődéseken, s kissé ismét elszégyellem magam: nem vall rám az efféle szétcsúszottság. Megköszörülöm a torkom, s jobbommal a beosztottam felé intek.
– Engedje meg, hogy bemutassam az egységem legújabb tagját, Eirik von Hildebrand lovagot.
Talán ha képes volnám, se akarnék gátat szabni a szememben megcsillanó csöppnyi büszkeségnek; a grófnő egyike azoknak, akik személyesen is tanúi voltak annak, ahogy kudarcot vallottam Wilfreddel még a határvidéken, von Rowan várában.


_________________
Adatlap

Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.