In nomine Patris...
Hosszú csend követte a püspök szavait. Minden pillanatát egy szívveréssel mérte magában türelmetlenül Julius.
et Filii...
A stóla hideg szövete amint nyakához ért, elégedettség érzése öntötte el egész valóját. Lehajtott fejjel, szeme sarkából figyelte három felavatott társát.
et Spiritus Sancti.
Bal lábával, lassan, ünnepélyesen emelte fel testét, társaival egyetemben. A bíborossal közösen mondták az ima zárószavát:
Amen!
Az üres templomban ez még hosszasan visszhangzott.
Ez az emlékfoszlány, ami a titokban megtartott szertartásról még élesen Julius eszébe vésődve megmaradt. A Katedrális egy apró, földalatti imatermében szentelték fel társaival együtt az Egyházi Ítélőszék, a Szent Inkvizíció újonnan alakult egységének tagjává. Hármuk esküje teljes titoktartásra kötelezte őket. Az akkor még fiatal papok egyike sem sejtette, hogy nem többek a püspök hatalmi játékának bábjainál és a jövőben hármukat felhasználva ez a püspök, feljebbvalóit - azok sötét titkainak felfedésével - eltávolítva, bíborossá fogja üttetni magát.
A Katedrális szövevényes hatalmi rendszerében még járatlan - ám koránt sem makulátlan előéletű - inkvizítorok szent célja az egyházi megújulás elősegítése volt. A Reformáció felszínre hozott több égető, kínos és azonnal orvosolandó problémát, az egyház kötelékein belül is.
Most, évekkel később, az akkor még névtelen, Belső Felülvizsgálószék létezése, az Egyházon belül már mindenki számára tudott volt. Tagjaik kétes múltja és az alapítójuk árulásnak tekintett cselszövései miatt csak, Júdás próféta után, "Iskariótiak"-ként emlegette őket mindenki.
A nap éppen átfordult az ég tetején, kora nyár volt. A szél kellemesen, enyhén járta a pusztát, éppen tökéletessé téve ezzel az időt, bárki számára. Isten ege alatt minden teremtett lény, egy ilyen napon élt volna a legszívesebben...
Az Inkvizíció nagyobb börtöncelláiba, amik még a földfelszín felett voltak és ahol jellemzően 4-5 fogvatartott várakozott az ítéletére, ez a ragyogó, Istentől való napsütéses idő, mégis csak keveseknek hozott megnyugvást. Simon Coblenznek például egyáltalán nem változtatott hangulatán, hogy az oly távolinak tűnő szabad ég alatt éppen miféle szelek fújnak. Őt összekötött kezekkel, most éppen a föld mélye felé vezették, ahol sejthette, sőt jobb lenne azt mondani, tudta, hogy jó dolgokra nem számíthat.
- Az Úr kegyelméből, üdvözlöm! - szólt röhögve az egyik őr, amint elvezették előtte. - Mi szél hozta közénk...Coblenz?
- ,,Ez a nagydarab, büdös dög...'' - gondolta magában válaszul az összekulcsolt kezű rab, persze hangosan nem merte ezt kimondani.
- Ahogy látom Rainer atyához igyekszik, gyónásra... Helyes, a gyónás egyenes út a megtisztuláshoz, aki pedig megtisztul, az üdvözül! - röhögött magán az őr, ahogy a kulcsot elfordította a zárban. Az ajtó, ami előtt megállították, majd amin keresztül betaszigálták, egy dohos, alacsony terembe vezetett, aminek közepén egy fémcsatos szék állt, körbe pedig a falon, rozsdás gyertyatartókról, poros, elszínesedett viaszomladványok lógtak. A csatok hamarosan csuklója és bokája körül csattantak. Ő, ugyan egy szót sem szólt, nem akart helyzetén rontani, annak ellenére, hogy nem érezte túl rózsásan magát. Próbálta felfogni helyzetét, körültekinteni a teremben, mérlegelni lehetőségeit. Legnagyobb meglepetésére, a plafonon, egy ponton, vízcseppek csöppentek alá és némi természetes fény is beszivárgott, az egyébként félhomályban álló terembe. Hamarosan már arra sem volt lehetősége, hogy tüzetesebben nézelődjön, ugyanis fejét egy bőrszíjjal a széke háttámlájához szorították.
Az őr távozott és a kulcscsörömpölés, bőrcipők neszelése a padlón és az őr halk mormogó szuszogásának helyére beállt a csend. Csend, amit csak félpercenként tört meg egy-egy lecsöppenő vízcsepp alig hallható földetérése. Coblenz a torkában érezte szívét, ami az idő múlásával egyre hevesebben dobogott. Nagyokat nyelt, addig, míg szája teljesen ki nem száradt, egyre szaporábban vette a levegőt és ficánkolt, majd egy idő után azon kezdett gondolkodni, szégyenére lenne-e még, ha összevizelné most magát.
Simon Coblenzet két hete tartották fogva a közös cellák egyikében, besurranó tolvajokkal. A három férfi akivel összezárták, eleinte még megpróbálták bevenni közös szökési tervükbe, de hamar rájöttek, hogy az inkompetens alakot semmire nem tudják majd használni. Megdöbbenésükre, az önmagát ártatlannak valló Coblenzet - persze mindenki ártatlan egy börtönben - elsőnek vitték el közülük. Ők, néhány szinttel feljebb bizonyára most azon gondolkodhattak, mit is követhetett el ez a nagyfülű, nagyorrú vörös hajú félnótás, amiért az Inkvizítorok ennyire foglalkoznak vele. Ezt talán Coblenz maga sem tudta. Ha tudta volna, most biztosan nem nadrágja átnedvesítéséről gondolkodott volna, sokkal nyugodtabban ülne szerepében, tudva, hogy fél órán belül akár szabadon is engedhetik, ha a kérdésekre jól felel.
Coblenz a környéken több fogadóba, udvarba és magánházakhoz szállított borokat, a déli királyság naposabb vidékeiről. Emellett könyvekkel és rikta csekélységekkel, például féldrágakövekkel is kereskedett. Emiatt jól ismerte a helyi kocsmárosokat, műgyűjtőket, excentrikus földesurakat, gazdagabb polgárok széles rétegét. Az Inkvizíció, mikor elfogták szekerén, tiltott áruk birtoklásáért és árusításáért - ami egy kiváló, nem túl sokatmondó ürügy - elkobozták üzleti jegyzőkönyvét, amiben rengeteg név szerepelt. Ezen nevekből több ismerősen csengett Julius számára, néhány viszont különösen érdekelte, vásárlási szokásaik miatt.
Coblenz számára hosszú óráknak tűnt az idő, amit a székhez rögzítve töltött. Imádkozások, káromkodások, sírás és fohászok közepette végül olyannyira elcsigázta magát, hogy elaludt. Nem túl hosszú időre, hamarosan felriadt, a plafonon lévő lyukon ugyanis nagyobb mennyiségű öklendetes szagú víz zúdult hirtelen alá. A rövid ijedtséget undor váltotta fel, miközben szemét gyorsan körbejáratta a terem általa belátott részein. A sarokban, tőle 5-6 lépésre egy fehér csuhás alak egy térdeplőn imádkozott. Meglepte, hogy eddig nem vette észre a térdeplőt, csak a felé függesztett keresztet. A szürkésfehér alak éppen keresztet vetett, majd kámzsáját fejébe húzva, felemelkedett és lassan, sziszegő hangon beszélni kezdett a vörös hajú kereskedőhöz.
- Az Úr legyen irgalmas a lelkéhez, testvérem! Tudja miért hoztuk ide?
- Kérem, kegyelmes Uram, én semm...
- Ezt tudjuk... Maga is és én is. De tudja, hogy miért van itt?
- Kérem, én nem.
- Hogy könyörületet gyakorolhassunk magán, a Megbocsájtó Isten és az Ő szeretének Egyháza nevében... Ön bűnös, beismeri ezt?
- Én nem követtem el semmit, ami az Úr törvénye ellen van.
- Mindannyian bűnösök vagyunk. - ekkor a kámzsás alak már a szék mögött állt, Simon hátán, mint nyálkás gyíkok futkostak végig az alak pergő szavai. A nyakszirtjén érezte egy hideg kéz érintését. - Ennyit illene tudnia... Ön többször is megfordult délen, helyes?
- I..iigen.
- Akkor kapcsolatba lépett a Reformáció szektájával és az áruló hittérítőikkel?- Julius nem várta meg a választ. - Caelum, non animum mutant, qui trans mare currunt... Mea culpa, olvasott Ön latin költészetet? Nem lelket, csak eget vált az, ki a tengeren elfut. Igaz? - helyeslő bólogatás Simon részéről. Már nem érdekli egyáltalán, de talán észre sem veszi, ahogy ezúttal már ténylegesen összevizeli magát. A szagok a teremben egyre förtelmesebbek.
- Az Úr kebelére öleli bűnbánó híveit, ezt ne feledje! Mi itt segítünk majd Önnek, hogy elnyerje az üdvösséget, amint felismerte bűnösségét. - Julius érezte, hogy ha túl hosszúra nyújtja a rémült Simonnal a játékot, nehezebben szerezheti meg a számára szükséges információt.
- Tudja, fertőzés terjed a földjeinken. Mióta oly gyalázatos módon kiűzettünk földjeinkről, nem tudhatjuk kiben bízzunk és kiben ne. Még itt a Katedrálistól néhány mérföldre is, vigyáznunk kell, mert a romlott emberek arcátlansága nem ismer határt és szentséget, egészen a közelünkbe merészkednek... És ezt Ön is tudja, így van? - Simon szívverése most valamivel a normálisnál lassabba váltott, hideg verítéke már rég átáztatta az eddig szárazon maradt ruhadarabjait. Amennyire a csatos bőröv engedte, bólogatni próbált.
- Penitenciája első lépéseként, az Úr szolgálóinak segítségére lesz, hogy azok elvihessék a megváltás gyógyírét ezekhez az emberekhez. A kedves Victor atya hamarosan meglátogatja Önt és felsorolja bűnös és romlott üzlettársai nevét. Önnek mást sem kell tennie, mint elmondja, hogy hol és mikor kötött üzletet ezekkel az emberekkel. Mi sem egyszerűbb! Emlékezzen, az Úrhoz vezető út, a legrövidebb és legegyenesebb mind közül, mégis oly sokan eltévesztik! A mi Urunk szereti az egyszerűséget.
A címek birtokában Julius hamarosan munkához látott. A legtöbb név amit a szegény Simonnal felsoroltak persze jelentéktelen volt az Inkvizíció számára, ám volt köztük néhány, amelynek már hangzása felkeltette a inkvizítor érdeklődését. Az Iskariótiak nem éltek fényes időket, Julius ezt igyekezett orvosolni és kihasználni is egyaránt azzal, hogy új tehetségeket állít soraikba. Hajtóvadászata az újoncok után ezzel a listával kezdődött...
- Egan... - az első név a listán. A legfrissebb időpont, ráadásul felkutatása sem tűnt bonyolultnak. Egy sötét tündét, a környező falvakból már többen is jelentettek. Julius két lovast küldött, egyet keletnek, egyet délnek, hogy lépjenek vele kapcsolatba és tartsák fel adott tartózkodási helyén, míg ő is megérkezik. Két nap múlva érkezett a jelentés, hogy Egan Foley, a sötét tünde néhány napra a mariendorfi fogadóban száll meg. Julius kíséret nélkül, lóháton a jelentés kézhezvétele után, szinte azonnal indult.
Mariendorfba megérkezve, a falu határában már várta ügynöke, aki a fogadó épületéhez vezette. A fekete reverendás alak, ezután parancsot adott az ügynöknek, hogy a bejáratnál várakozzon, ameddig szükség nem lesz rá, vagy más parancsot nem kap. Lovát az épület mögött megkötötte, majd a nagy, recsegő faajtón belépett és a félig üres terem bejáratánál állva, először körültekintett, majd látván a környező asztalnál ülőket, kissé lesajnálóan így köszönt:
- A kegyelmes Isten békessége legyen mindannyiukkal! - Egant ekkor még nem látta sehol, így lassú léptekkel, igyekezve nem sok feltűnést kelteni - persze hiába, hiszen minden szempár őt figyelte, az inkvizítorok sokszor, nem tehetnek róla, még hivatalukon kívül is mindenki számára felismerhetőek - a söntéshez lépett és a fogadósnál ebédet rendelt magának. Álságos jóindulattal igyekezett a fogadóssal beszélni, aki pedig minden erejét össze kellett, hogy szedje, hogy ne bámulja folyamatosan a férfit elcsúfító heget. Julius várt, ha az ügynöke nem tévedett, akkor a tündének fel kell itt bukkannia.. ráadásul ha pénzt ajánlanak neki, azt nem is utasítja majd vissza....
Hosszú csend követte a püspök szavait. Minden pillanatát egy szívveréssel mérte magában türelmetlenül Julius.
et Filii...
A stóla hideg szövete amint nyakához ért, elégedettség érzése öntötte el egész valóját. Lehajtott fejjel, szeme sarkából figyelte három felavatott társát.
et Spiritus Sancti.
Bal lábával, lassan, ünnepélyesen emelte fel testét, társaival egyetemben. A bíborossal közösen mondták az ima zárószavát:
Amen!
Az üres templomban ez még hosszasan visszhangzott.
Ez az emlékfoszlány, ami a titokban megtartott szertartásról még élesen Julius eszébe vésődve megmaradt. A Katedrális egy apró, földalatti imatermében szentelték fel társaival együtt az Egyházi Ítélőszék, a Szent Inkvizíció újonnan alakult egységének tagjává. Hármuk esküje teljes titoktartásra kötelezte őket. Az akkor még fiatal papok egyike sem sejtette, hogy nem többek a püspök hatalmi játékának bábjainál és a jövőben hármukat felhasználva ez a püspök, feljebbvalóit - azok sötét titkainak felfedésével - eltávolítva, bíborossá fogja üttetni magát.
A Katedrális szövevényes hatalmi rendszerében még járatlan - ám koránt sem makulátlan előéletű - inkvizítorok szent célja az egyházi megújulás elősegítése volt. A Reformáció felszínre hozott több égető, kínos és azonnal orvosolandó problémát, az egyház kötelékein belül is.
Most, évekkel később, az akkor még névtelen, Belső Felülvizsgálószék létezése, az Egyházon belül már mindenki számára tudott volt. Tagjaik kétes múltja és az alapítójuk árulásnak tekintett cselszövései miatt csak, Júdás próféta után, "Iskariótiak"-ként emlegette őket mindenki.
A nap éppen átfordult az ég tetején, kora nyár volt. A szél kellemesen, enyhén járta a pusztát, éppen tökéletessé téve ezzel az időt, bárki számára. Isten ege alatt minden teremtett lény, egy ilyen napon élt volna a legszívesebben...
Az Inkvizíció nagyobb börtöncelláiba, amik még a földfelszín felett voltak és ahol jellemzően 4-5 fogvatartott várakozott az ítéletére, ez a ragyogó, Istentől való napsütéses idő, mégis csak keveseknek hozott megnyugvást. Simon Coblenznek például egyáltalán nem változtatott hangulatán, hogy az oly távolinak tűnő szabad ég alatt éppen miféle szelek fújnak. Őt összekötött kezekkel, most éppen a föld mélye felé vezették, ahol sejthette, sőt jobb lenne azt mondani, tudta, hogy jó dolgokra nem számíthat.
- Az Úr kegyelméből, üdvözlöm! - szólt röhögve az egyik őr, amint elvezették előtte. - Mi szél hozta közénk...Coblenz?
- ,,Ez a nagydarab, büdös dög...'' - gondolta magában válaszul az összekulcsolt kezű rab, persze hangosan nem merte ezt kimondani.
- Ahogy látom Rainer atyához igyekszik, gyónásra... Helyes, a gyónás egyenes út a megtisztuláshoz, aki pedig megtisztul, az üdvözül! - röhögött magán az őr, ahogy a kulcsot elfordította a zárban. Az ajtó, ami előtt megállították, majd amin keresztül betaszigálták, egy dohos, alacsony terembe vezetett, aminek közepén egy fémcsatos szék állt, körbe pedig a falon, rozsdás gyertyatartókról, poros, elszínesedett viaszomladványok lógtak. A csatok hamarosan csuklója és bokája körül csattantak. Ő, ugyan egy szót sem szólt, nem akart helyzetén rontani, annak ellenére, hogy nem érezte túl rózsásan magát. Próbálta felfogni helyzetét, körültekinteni a teremben, mérlegelni lehetőségeit. Legnagyobb meglepetésére, a plafonon, egy ponton, vízcseppek csöppentek alá és némi természetes fény is beszivárgott, az egyébként félhomályban álló terembe. Hamarosan már arra sem volt lehetősége, hogy tüzetesebben nézelődjön, ugyanis fejét egy bőrszíjjal a széke háttámlájához szorították.
Az őr távozott és a kulcscsörömpölés, bőrcipők neszelése a padlón és az őr halk mormogó szuszogásának helyére beállt a csend. Csend, amit csak félpercenként tört meg egy-egy lecsöppenő vízcsepp alig hallható földetérése. Coblenz a torkában érezte szívét, ami az idő múlásával egyre hevesebben dobogott. Nagyokat nyelt, addig, míg szája teljesen ki nem száradt, egyre szaporábban vette a levegőt és ficánkolt, majd egy idő után azon kezdett gondolkodni, szégyenére lenne-e még, ha összevizelné most magát.
Simon Coblenzet két hete tartották fogva a közös cellák egyikében, besurranó tolvajokkal. A három férfi akivel összezárták, eleinte még megpróbálták bevenni közös szökési tervükbe, de hamar rájöttek, hogy az inkompetens alakot semmire nem tudják majd használni. Megdöbbenésükre, az önmagát ártatlannak valló Coblenzet - persze mindenki ártatlan egy börtönben - elsőnek vitték el közülük. Ők, néhány szinttel feljebb bizonyára most azon gondolkodhattak, mit is követhetett el ez a nagyfülű, nagyorrú vörös hajú félnótás, amiért az Inkvizítorok ennyire foglalkoznak vele. Ezt talán Coblenz maga sem tudta. Ha tudta volna, most biztosan nem nadrágja átnedvesítéséről gondolkodott volna, sokkal nyugodtabban ülne szerepében, tudva, hogy fél órán belül akár szabadon is engedhetik, ha a kérdésekre jól felel.
Coblenz a környéken több fogadóba, udvarba és magánházakhoz szállított borokat, a déli királyság naposabb vidékeiről. Emellett könyvekkel és rikta csekélységekkel, például féldrágakövekkel is kereskedett. Emiatt jól ismerte a helyi kocsmárosokat, műgyűjtőket, excentrikus földesurakat, gazdagabb polgárok széles rétegét. Az Inkvizíció, mikor elfogták szekerén, tiltott áruk birtoklásáért és árusításáért - ami egy kiváló, nem túl sokatmondó ürügy - elkobozták üzleti jegyzőkönyvét, amiben rengeteg név szerepelt. Ezen nevekből több ismerősen csengett Julius számára, néhány viszont különösen érdekelte, vásárlási szokásaik miatt.
Coblenz számára hosszú óráknak tűnt az idő, amit a székhez rögzítve töltött. Imádkozások, káromkodások, sírás és fohászok közepette végül olyannyira elcsigázta magát, hogy elaludt. Nem túl hosszú időre, hamarosan felriadt, a plafonon lévő lyukon ugyanis nagyobb mennyiségű öklendetes szagú víz zúdult hirtelen alá. A rövid ijedtséget undor váltotta fel, miközben szemét gyorsan körbejáratta a terem általa belátott részein. A sarokban, tőle 5-6 lépésre egy fehér csuhás alak egy térdeplőn imádkozott. Meglepte, hogy eddig nem vette észre a térdeplőt, csak a felé függesztett keresztet. A szürkésfehér alak éppen keresztet vetett, majd kámzsáját fejébe húzva, felemelkedett és lassan, sziszegő hangon beszélni kezdett a vörös hajú kereskedőhöz.
- Az Úr legyen irgalmas a lelkéhez, testvérem! Tudja miért hoztuk ide?
- Kérem, kegyelmes Uram, én semm...
- Ezt tudjuk... Maga is és én is. De tudja, hogy miért van itt?
- Kérem, én nem.
- Hogy könyörületet gyakorolhassunk magán, a Megbocsájtó Isten és az Ő szeretének Egyháza nevében... Ön bűnös, beismeri ezt?
- Én nem követtem el semmit, ami az Úr törvénye ellen van.
- Mindannyian bűnösök vagyunk. - ekkor a kámzsás alak már a szék mögött állt, Simon hátán, mint nyálkás gyíkok futkostak végig az alak pergő szavai. A nyakszirtjén érezte egy hideg kéz érintését. - Ennyit illene tudnia... Ön többször is megfordult délen, helyes?
- I..iigen.
- Akkor kapcsolatba lépett a Reformáció szektájával és az áruló hittérítőikkel?- Julius nem várta meg a választ. - Caelum, non animum mutant, qui trans mare currunt... Mea culpa, olvasott Ön latin költészetet? Nem lelket, csak eget vált az, ki a tengeren elfut. Igaz? - helyeslő bólogatás Simon részéről. Már nem érdekli egyáltalán, de talán észre sem veszi, ahogy ezúttal már ténylegesen összevizeli magát. A szagok a teremben egyre förtelmesebbek.
- Az Úr kebelére öleli bűnbánó híveit, ezt ne feledje! Mi itt segítünk majd Önnek, hogy elnyerje az üdvösséget, amint felismerte bűnösségét. - Julius érezte, hogy ha túl hosszúra nyújtja a rémült Simonnal a játékot, nehezebben szerezheti meg a számára szükséges információt.
- Tudja, fertőzés terjed a földjeinken. Mióta oly gyalázatos módon kiűzettünk földjeinkről, nem tudhatjuk kiben bízzunk és kiben ne. Még itt a Katedrálistól néhány mérföldre is, vigyáznunk kell, mert a romlott emberek arcátlansága nem ismer határt és szentséget, egészen a közelünkbe merészkednek... És ezt Ön is tudja, így van? - Simon szívverése most valamivel a normálisnál lassabba váltott, hideg verítéke már rég átáztatta az eddig szárazon maradt ruhadarabjait. Amennyire a csatos bőröv engedte, bólogatni próbált.
- Penitenciája első lépéseként, az Úr szolgálóinak segítségére lesz, hogy azok elvihessék a megváltás gyógyírét ezekhez az emberekhez. A kedves Victor atya hamarosan meglátogatja Önt és felsorolja bűnös és romlott üzlettársai nevét. Önnek mást sem kell tennie, mint elmondja, hogy hol és mikor kötött üzletet ezekkel az emberekkel. Mi sem egyszerűbb! Emlékezzen, az Úrhoz vezető út, a legrövidebb és legegyenesebb mind közül, mégis oly sokan eltévesztik! A mi Urunk szereti az egyszerűséget.
A címek birtokában Julius hamarosan munkához látott. A legtöbb név amit a szegény Simonnal felsoroltak persze jelentéktelen volt az Inkvizíció számára, ám volt köztük néhány, amelynek már hangzása felkeltette a inkvizítor érdeklődését. Az Iskariótiak nem éltek fényes időket, Julius ezt igyekezett orvosolni és kihasználni is egyaránt azzal, hogy új tehetségeket állít soraikba. Hajtóvadászata az újoncok után ezzel a listával kezdődött...
- Egan... - az első név a listán. A legfrissebb időpont, ráadásul felkutatása sem tűnt bonyolultnak. Egy sötét tündét, a környező falvakból már többen is jelentettek. Julius két lovast küldött, egyet keletnek, egyet délnek, hogy lépjenek vele kapcsolatba és tartsák fel adott tartózkodási helyén, míg ő is megérkezik. Két nap múlva érkezett a jelentés, hogy Egan Foley, a sötét tünde néhány napra a mariendorfi fogadóban száll meg. Julius kíséret nélkül, lóháton a jelentés kézhezvétele után, szinte azonnal indult.
Mariendorfba megérkezve, a falu határában már várta ügynöke, aki a fogadó épületéhez vezette. A fekete reverendás alak, ezután parancsot adott az ügynöknek, hogy a bejáratnál várakozzon, ameddig szükség nem lesz rá, vagy más parancsot nem kap. Lovát az épület mögött megkötötte, majd a nagy, recsegő faajtón belépett és a félig üres terem bejáratánál állva, először körültekintett, majd látván a környező asztalnál ülőket, kissé lesajnálóan így köszönt:
- A kegyelmes Isten békessége legyen mindannyiukkal! - Egant ekkor még nem látta sehol, így lassú léptekkel, igyekezve nem sok feltűnést kelteni - persze hiába, hiszen minden szempár őt figyelte, az inkvizítorok sokszor, nem tehetnek róla, még hivatalukon kívül is mindenki számára felismerhetőek - a söntéshez lépett és a fogadósnál ebédet rendelt magának. Álságos jóindulattal igyekezett a fogadóssal beszélni, aki pedig minden erejét össze kellett, hogy szedje, hogy ne bámulja folyamatosan a férfit elcsúfító heget. Julius várt, ha az ügynöke nem tévedett, akkor a tündének fel kell itt bukkannia.. ráadásul ha pénzt ajánlanak neki, azt nem is utasítja majd vissza....