Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Astonien Michelberger Szomb. Május 11, 2024 11:10 pm

» [Azonnali] - Mechanische Kasten
by Wilhelmina von Nachtraben Hétf. Május 06, 2024 10:49 pm

» Negralous (folyamatban)
by Negralous Pént. Május 03, 2024 9:17 pm

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Erlendr von Nordenburg Vas. Ápr. 28, 2024 3:10 pm

» Alicia Zharis
by Ostara Vas. Ápr. 28, 2024 2:50 pm

» Alicia Zharis
by Ostara Vas. Ápr. 28, 2024 2:48 pm

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

[Mina&Wyn] - Poison Ivy

3 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Go down  Üzenet [2 / 3 oldal]

26[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Vas. Júl. 08, 2018 6:47 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Damien lehunyja a szemét. Sejtette, hogy több szót nem lehet majd kivarázsolni Wynből. Hát rendben... De el kell gondolkoznia magában, miért is akarja annyira megfejteni? Jó, alapvetően mindenkit nagyon szeretne megfejteni. De a legtöbben első pillantásra közlik vele, hogy ez nem érdemes, vagy lehetetlen, és a bunkó kocsmanép, valamint a derűs, de hozzá vajmi kevéssé hasonlító paraszti tömegben szocializálódva már kezdte megszokni, hogy nem érdemes keresni, figyelni, várni valami olyasmire, vagy olyasvalakire, aki tényleg hasonlít rá bármiben is. Talán nem éhezné annyira az ilyesmit, hogyha Nebelwaldban nő föl, és a családja életben marad.
- Kicsoda van zavarban? - kérdez vissza, miközben kezd kényelmetlenné válni számára, hogy csak úgy ácsorog egy helyben.
- Mina, segíthetek valamit?
- Őőő.. hááát... - gondolkozik el a lány végigpillantva a munkálatok eddigi állapotán, és keresve valami kevésbé ártalmas feladat után.
- Akár pucolhatsz egy kis hagymát. - keres egy megfelelő kést, majd átnyújt egy kellemesen illatozó, réteges gömböt. A vöröshagyma már most árasztja magából jellegzetes, erős illatát, a nyers hagyma illata pedig mindig is meghozta az étvágyát.
- Rendben. Látom, ti mind azt akarjátok, hogy sírjak - vigyorodik el a self, felbátorodva azon, hogy a vámpírlány a közelében van, így olyan nagy baj csak nem érheti. Nem hitte volna, hogy valaha Hollóhaj kisasszony lesz a védőréteg, mely elválasztja ettől a vérmes kis fehér rókától. Na jó, nem elválaszt, csak... humorral fűszerezi a helyzetet, így talán Wyn is rájön, hogy nem kell mindent véresen komolyan venni. Mondjuk azért ez a célzás félig komoly. Ekkor jut eszébe, hogy amúgy szociálisan nem épp elfogadott tény, hogy a férfiak könnyeket hullajtsanak bármi célból. Na mindegy. A hagyma talán kivétel ez alól, hisz a természet törvényei ellen azért nem olyan könnyű harcolni, főleg, ha nem a lélekről, hanem pusztán a testről van szó.
Wyn magába mélyed egy kis időre, nem tudni pontosan, miért, talán összegezni a gondolatait. Később pedig egy mozdulatával ismét felhívja a figyelmet arra, mily kevés öltözéket is visel, amely tényt eddig valahogy sikerült ügyesen figyelmen kívül hagyni... Damien megpillant valami oda nem illőt is, amely egyáltalában nem szokott combok normális része lenni. Sokáig vívódik magában, megemlítse-e vagy ne, hiszen ezáltal egyértelművé válna, hogy szemeit legeltette ama bizonyos testrészeken, ám ezt lehet, hogy egyébként se sikerülne tagadni... így végül rászánja magát.
- Elárulod, hogy került rád az a.... jel?
Jobban érdekelné mondjuk, hogy miért pont oda. Talán azért, hogy el lehessen rejteni, hisz fehérnép átlagban nem járkál úgy szem előtt, hogy combja kilátszódjon. Kivételek viszont vannak, és Wyn nagyjából mindenféle tekintetben annak nevezhető.
Mina inkább az étel készítésére igyekszik koncentrálni. Egy edénybe gyűjti a hússal a felszeletelt zöldségeket, a Wyn által aprítottakat és a hagymát, amelyet zöldszemű társa fosztott meg héjától, majd vágott apró cikkekre. Hamarosan egy olyan ízletes egyveleg járja be a levegőt, melynek következtében szinte az asztallapnak is nekiesne bárki, hogy megegye. A gonosz étel viszont egyelőre még forró, tehát ha valaki nekilátna, jócskán tönkretenné a testét vele.
- Na, lassan kész leszünk - végez még egy-két fordulatot a fakanállal, majd megigazgatja a kesztyűit, Damien közben elővesz három tányért, a lány pedig kiszedi rá az adagokat, mellétéve egy kis burgonyát köretnek.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

27[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Vas. Júl. 08, 2018 10:38 pm

Wyn Silvernight


Sötét Tünde Druida
Sötét Tünde Druida

Hát te, Szilvaarc.
Nem lepődtem volna meg, ha most is ugyanúgy festett volna, mint amikor találkoztunk, de azért nem ellenőriztem a feltevésemet, tehát nem néztem rá. Helyette inkább Minát vizsgáltam, a tanítvány mindent beivó szemeivel, figyelmesen és mozdulatlanul, mintha még nem láttam volna ugyanezt tízszer, hússzor vagy még többször. Mindegy, annyira tökéletesen akartam megtanulni, amennyire csak tőlem tellett. Már elképzeltem, ahogyan meggyújtom a tábortüzet, elrendezem a körülötte lévő hosszabb leveleket és ágakat, hogy semmibe ne kaphasson bele a láng, aztán nekilátok kevergetni az edényem tartalmát, miután kellő magasságba helyeztem egy egyszerű összetákolt- és kötözött, lehullott ágakból készített, ne túl remekmű-benyomást keltő állványszerű eszköz segítségével. Pislogtam néhányat. A fűszerezés... azt mindig elrontottam, legalább azt, ha az ételt sikerült nem odaégetnem. Még szerencse, hogy ezt a márványbőrű lány csinálta helyettem, így legalább senkinek nem kell majd elrohannia, hogy könnyítsen magán vagy egyéb kifejletek szerinti tevékenységet végezzen el.
Nos igen...
Ez járt annak, aki elfeledkezik róla, mit is csinál éppen, vagyis inkább arról, hogy mi lesz a következménye. De tulajdonképpen nem bántam, hogy Méregszem megkérdezte a dolgot. Úgy gondoltam, ha már figyelmetlen voltam, jobb most túlesni rajta, mint napok, hónapok - vagy talán évek - múlva, amikor sokkal inkább bizalomsértésnek tűnhetne valami ilyesmi titkolása. Na de várjunk, ez most úgy hangzott, mintha később több alkalmat adnék rá, hogy Damien lássa a combomat... Ránéztem a szeletelő sötét kézre, ám még mielőtt feljebb indult volna a tekintetem, valami furcsa, égető és egyszerre fagyosan maró gát, akadály megállított, mintha helytelenítené, hogy látni akarom a sötét tünde hagymaszeleteléstől könnyes, zöld szemeit.
A vacsora illata kínzó késztetést ébresztett bennem, hogy dobjak félre mindent, ragadjak kést-villát, és essek neki, hogy enyhüljön a gyomorfájdalmam, amikor hirtelen, jobban megvizsgálva a helyzetet, rá kellett ébrednem, hogy egyáltalán nem olyasféle érzéssel volt dolgom. Mindenesetre félretettem a kérdéseimet, ismét feljebb húztam az ingemet, hogy Mina is jól láthassa lakótársa kérdésének tárgyát: a lángnyelv alakú, bőrömbe égett sebet.
- El. - néztem rá, aztán a vámpírleányra, valamelyest megpróbálva kevésbé szoborszerű arcot produkálni - Ez egy démon műve. - jelentettem ki közönségesen, érzékeltetve, hogy a legkevésbé sem kell félni ettől a jelzőtől jelen  helyzetben - Aznap este találkoztunk először, amikor belém égette. Hosszú történet... Rémségesen idegesítő személyiség, de nem különösebben kell tartani tőle jobban, mint egy egyszerű embertől.
Keresgettem a szavakat, hogyan fejezhetném ki elegánsabban a dolgokat. Talán most először szégyelltem valaki előtt, hogy részeg voltam, amikor az említett események történtek. Zavaromat... vagy minek nevezhettem volna ezt, úgy mégis, próbáltam az asztal letörölgetésével palástolni, s csak aztán nyeltem egy kisebbet, hogy ne legyen olyan szörnyű szárazság-érzet a torkomban.
- Nos. Nem tudom egészen pontosan, mégis hogyan kivitelezte, mert sikerült leitatnia, de az eset lényegesebb része az, hogy szövetségre léptem vele, miszerint segít nyomozni Azrael kardja után - mivel Azrael után már nem kell ugyebár... Egyszer meg kell kérdeznem, mégis mi a jószagú szárított levendula tette lehetővé azt a növényrengeteget, amit maga köré varázsolt - és az elhunyt ikernővérem gyilkosa után, cserébe pedig halálomkor őt illeti a testem kutatási célokból.
Kimondva egészen érdekesen hangzott. Valahogyan már nem akartam annyira a démon hatalma alá esni, akkor sem, ha eltávozik a lelkem a testemből. Azt... azt akartam, hogy ők, Mina és Damien temessenek el valahol, ahol az anyagi részem visszaolvadhat a Természetbe.
Szörnyű, nem igaz? Mivé váltál?
Nem tudtam, ahogyan azt sem, mégis mit fognak szólni mindehhez vendéglátóim.


_________________
"Nutella-One! Nutella- One, report!"
"Sir, there are at least....six aisle of Nutella in the target area!"
"Okay, Nutella-One. Commence Operation: Total Annihilation. Move in, flank the area with Nutella-Two. Stat rep ASAP. ETA: 2 spooning sec."
"Sir, yes, Sir! Nutella One out!"
/Crispin Shadowbane/

28[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Hétf. Júl. 09, 2018 2:01 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

- Tessék, lássatok hozzá. Jó étvágyakat, vért nem fogyasztó kis halandóim - Gőze sincs, honnan jönnek ezek a szavak, hiszen ő is halandó, csak néhány elvetemült, régi és tudatlan írás szerint nem, de attól még elvigyorodik, ahogy mondja a szavakat és várja, hogy segítői illetve kiszolgáltjai elfoglalják helyüket. Még előkét is rakna a nyakukba, ha lenne, de ilyenekkel rég nem élnek, sok a váltóruha meg aztán mosni is lehet, s nem utolsó sorban, tudnak vigyázni.
- Ja, hogy nem ártana evőeszközöket is osztani - jut eszébe, kinyit egy fiókot és csörömpöl egy kicsit, majd kioszt három pár evőeszközt a szettből. Nem túlzottan fényesek, díszesek, nem is annyira újak, de tiszták, így valószínűleg megteszik. Mondjuk nem tudja, Wyn milyen körülmények között él, de eddig nem panaszkodott a kis ház minőségére. Márpedig ha valami nem tetszik neki, annak jelét szokta adni. Kivéve, amikor mondjuk semmit nem mond.
- Mmmh! Na nem azért mondom, de ez nagyon finom lett. Ügyesek vagyunk. - Persze mindig ügyesek, kivéve, amikor egyszer-kétszer szénné égettek valamit és fennállt a füstmérgezés veszéye a házban. Már úgyis hiányzott a szellőztetés...
Az asztalnál elhangzó "démon" szó nyilván felvillanyozza. Felkapja tekintetét és érdeklődve pislogni kezd. Megint csak kiderül, milyen kevese ttudnak valójában a lánykáról. Ahogy lélegzetvisszafojtva várja a történet végét, újabb és újabb meglepetések érik. Kerekre nyitott szemekkel próbál olvasni a fehéres lélektükrökben. Arra gyanakszik, ez valamiféle nagyon erőltetett vicc lesz, és Wyn addig fogja fixírozni őket, amíg el nem kezd valamelyikük nevetni, vagy esetleg ő maga. De nem... Damienre pillant, aki szintén nem úgy tűnik, mintha humorról lenne szó, márpedig azt sosem hagyná ki. Nehezére esik elhinni, hogy nem kéne félni attól a démontól. - Hogyhogy nem hallottam még arról, hogy a démonok ilyen pecséteket készítenek?
- Én sem tudtam - jegyzi meg a hegyesfülű elgondolkozva. - Though I didn't have so many encounters with demons...
- És meg lehet... meg lehet valahogy törni ezt az... átkot, vagy hogy nevezzük? Csak mert ez már közelít a nekromanciához és ez... brrr....
- Mit próbál kikísérletezni ez a démon?
Nyilván tudásdémon lehet. A hideg kirázza Damient a gondolatra, hogy valami nyápic képű nemesúrfi-álcás, vagy esetleg sötét csuklyás vagy épp teljesen normálisan kinéző, de ilyen beteg indíttatású valaki ráteszi a mancsát Wyn testére... ráadásul ez a gondolat arra készteti, hogy belegondoljon, milyen lenne, ha meghalna, ami még mindig nem segít a helyzeten. Erősen megszorul a torka, és úgy kell leerőltetnie a falatokat.
- Szerintem rengetegen nyomoznak a kard után. Megkérezhetem, mi a terved vele?
Ez legalább olyan jó kérdés, mint az észak vagy dél. Utóbbi persze Wyn esetében egyértelmű, de idegeneknél elég alapvető. A kard, mint kiderült, tényleg borzasztó hatalommal rendelkezik. Az viszont korántsem biztos, hogy akármilyen képességű egyén kezeiben működne. Talán megtalálná, de a kezei között mindössze annyi hatalma és ereje lenne, akár egy fakanálnak.
- Beszélik a faluban, és messzebb is, hogy Azraellel már találkoztak... egy déli csapat. Megtalálták egy angyalromban. És beszéltek vele - Ennek a misztikuma még mindig felállítja a nemlétező szőrt a hátán. És sír a szíve. Vannak, akik BESZÉLTEK a leghíresebb angyallal, aki már mélységi, személyesen, sőt még állítólag segített is nekik, és ők nem voltak ott... Ez az egyike, amiért most fejjel akar rohanni abba a háborúba. Hátha megint megjelenik valami érdekesség. Persze az is lehet, hogy csak unalmas szenvedés lesz, de most már nem tud mit tenni. A múltba nem mehet vissza, a jövőt meg nem hagyhatja elúszni.
Az ikernővér emlegetése újabb meglepetés. Egy haláleset, amiről eddig egy szót sem ejtett. Jellemző... Sóhajt egyet.
- My condolences. - motyogja a sötételf, Mina pedig egyetértőn bólogat. Furcsa elgondolni. Még egy Wyn. Csodaszépek lehettek egymás mellett. Vajon ő is ilyen kicsi volt? Vagy még gyermekkorában veszítette el a nővérét?
- Wyn... - És most elképzeli, ahogy az asztalon a fehér mancsokra teszi saját kormos kezeit... - Az én családom sem él már. Megölték őket. Meg akartam őket keresni, sokáig, de... nem éri meg, hogy egy egész életet rááldozz erre a fájdalomra, és csak az legyél, aki ezt meg azt elvesztette. Őket soha nem lehet visszakapni, de nem éri meg gyilkossá válni, ugyanis akkor sem kaphatod vissza őket. Nem akarom, hogy haragudj rám, csak... ne kövesd el a hibámat, miszerint éveken keresztül kódorogtam a világban lényegében cél nélkül.
Mina vegyes érzelmekkel bólogat, enyhén rosszalló tekintettel. Bizony, ebből mentette ki, ez volt a múlt. Na mondjuk ő is mesélhetne... Hirtelen majdnem nekiáll a saját történetének. Várjunk. Miért is ne?
- Akkor én is csatlakozom. Ugyanis az én nővérem is hasonlóképpen járt, csakhogy... még rosszabb, mert... khm... én tudom, ki volt az oka, és hát... nos... családtag. - Elvörösödik, de megkönnyebbülésére inkább szégyentől, mint haragtól. Hihetetlen. Így előadva tényleg majdnem úgy hangzik, mint valami vicc. Az élet egy vicc. De talán ezek a közös pontok majd ráébresztik Wynt, hogy beszélhet... Áldásos lenne.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

29[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Hétf. Júl. 09, 2018 3:09 pm

Wyn Silvernight


Sötét Tünde Druida
Sötét Tünde Druida

Valójában anélkül ücsörögtem ott a széken, hogy egyáltalán megrebbentettem volna a szemem. Corlieva mellett az ilyesmihez hasonlóan érdekes és mondhatni, vicces megszólalások már nem értek váratlanul többnyire, így most sem, és valahogyan Wilhelmina jelleméhez illett is, elvégre szinte örökké vidáman pörgött-forgott a lakásban, még most is, pedig a hólyagok ott vöröslöttek a lábain. Igazán nem értettem, hogyan volt képes palástolni a fájdalmát, pedig évek óta maszk mögött éltem.
- Köszönjük az ételt. - mondtam egészen úgy, mint egy ember, hiszen az imént már elvégeztem a szertartásosabb részét, és most csak, nos... élvezni akartam a társaságom.
Valójában ezúttal csak Mina volt ügyes, elvégre én egész idő alatt azzal voltam elfoglalva, hogy magammal és Damiennel veszekedjek, de nem tettem szóvá, egyrészt, mert láthatóan jobb hangulat kerekedett, bármilyen varázslatot is használt hozzá a vámpírleány, másrészt pedig volt nekem elég beszélnivalóm, most, hogy terítékre került a démon-téma. Na meg persze Azrael. Már tudtam, hogy nem fogom megállni a beszámolóra való késztetést.
- Úgy, hogy nem készítenek, legjobb tudomásom szerint. - válaszoltam, miközben elmerültem a meleg étel semmihez sem fogható érzésében, amikor végigmegy a nyelőcsövemen és szépen lassan enyhíti az odabent keletkezett hasogató ürességet. Máig nem értettem, ugyan hogy képes valami, ami semmi, hasogatni - Csak Corlieva művel ilyesmit, illetve művelt, mert semmilyen másik esetről nem tudok. Nyilván nem tudta, mennyire fogok másnap emlékezni, mert még egy levelet is hagyott.
Nem is emlékszem már, mikor jöttem rá, pontosan mit művelt az a lány éjjelente a temetőben, aztán meg a bázisán, na meg hogy egyáltalán ott tartózkodott akkor, amikor meghagyta nekem, hogy ne keressem, mert nem lesz elérhető. Valahogyan egyszer csak bevont, beavatott a dolgokba, és mire kettőt pislogtam, már Lunasa konzerválódott holttestét vizsgálgatta.
- Semmi köze a nekromanciához. - folytattam, minden egyes másodperccel helyesebbnek érezve, hogy a szám nyitva van és szavak jönnek ki rajta - Tudjátok, mit csinálnak a Neu... vagyis édesmindegy, valamelyik vámpírcsalád, akik rendkívül jók orvoslásban. Corly hasonló dolgokat végez, csak éppen kutatási céljai vannak, de eredményeket is fel tudna mutatni. - gondoltam itt erősen arra a lányra, akinél tulajdonképpen lakott - Tudásdémon, rengeteget olvas, de olyan szertelen, hogy akkor sem lehetne orvos belőle, ha ő lenne az egyetlen egész Veronián, aki értene hozzá. És - néztem Hollóhaj felé - nem tett rám semmiféle átkot, ez csak egy sima, egyszerű jel, bár igazán jó kérdés, miért pont ott van, ahol.
Megálltam egy kicsit a beszéddel, mert véletlenül sem akartam elhűlve elfogyasztani a vacsorámat. Túlságosan nagy kincs volt még mindig, még így is, hogy egyszerűbb dolgokat már képes lettem volna egymagam elkészíteni. És emellett még azon is aggódni kezdtem, vajon egyáltalán beszélhetek-e erről, annak ellenére, hogy ilyen ködösen teszem, jó messzire elkerülve a temetők, hullák és egyebek említését.
- Hogy pontosan mit? - vándorolt a tekintetem ezúttal a sötét tündére, miközben megvontam a vállam - Szerintem még ő sem tudja.
Valóban nem voltak ilyesféle információim. Nem érdekelt, a démon magánügye volt, és az egész boncolás ügytől ódzkodtam azóta, hogy megláttam a kezeit a testvérem kihűlt mellkasán. Hányingerem támadt volna, már csak a megkérdezése közben is.
- Nem érdekel a kard, hogy őszinte legyek. - feleltem komolyan - Ha megtalálom, használni sem akarom, így jogos lenne a kérdés, miért is keresem. A válasz egyszerű: Így előzöm meg, hogy olyasvalaki kezébe kerüljön, akinek fűzfavesszőt sem kellene a kezébe adni, nemhogy egy hatalmas erejű kardot. Van éppen elég őrültség Veronián anélkül is. Tehát ha megtalálom, keresek neki egy gazdát.
És most, hogy ezen is túlestem, jöhetett a jól megérdemelt dicsekvés. Dicsekvés? Igazság szerint nem annak terveztem, és büszke sem voltam arra, hogy találkoztam a mélységivel, hiszen egy találkozás nem olyasmi, amit kiérdemelhetünk. Megtörtént, mint ahogyan az eső is esni kezdett, anélkül, hogy bármi beleszólásom lett volna. Viszont mégis, ahogyan elterveztem, hogy elárulom, olyan... nem is tudom, fontosságot adott a nevemnek. Ám végül egy semleges, majdhogynem a beszédhangomnál is halkabb színt ütöttem meg, amikor elkezdtem, mindenféle fellengzéstől és egyéb undorítóságoktól mentesen. Az végképp nem tett volna erősebbé, ha ilyeneket művelek.
- One of them is sitting in front of you. - mondtam - De nem angyalrom volt, hanem egy elhagyatott torony. Úgy tűnik, máris megmásították a történetet.
Ezt annyiban hagytam, mert egyébként sem akartam róla többet beszélni, főleg így, hogy belegondoltam, talán teljesen másféle megvilágításból ismerik a történetet. Hagytam, hadd meséljék el, ha akarják, közben pedig engedtem, hogy Damien részvétnyilvánítása jóleső melegséggel töltse el a mellkasom.
- Thank you, Poison Eye.
Vagyis engedtem volna, ha nem állt volna meg bennem az ütő azon nyomban, amint felfogtam, mégis miről kezdtek beszélni. Boncolgatni kezdtem a miértjeiket, lehetséges indokaikat, és azt, hogy miért közlik mindezt velem, azok után, amilyen bizalmatlannak mutattam magam, de nem jutottam semmire, egyszerűen semmire, azon kívül, akaratlanul is elmerültem egyfajta furcsa, idegen megnyugvásban. Ők megértettek volna, bármit mondok. Ezt gondoltam. Óvni akartak, úgy, ahogy Lunasa és apám. Hogyan volt ez lehetséges? Hiszen amit egyszer már elveszítettünk, sosem kapjuk vissza.
- Nem... terveztem, hogy megölöm. Ellenkezik a Természet Törvényeivel és nem érnék el vele semmit, de tudni akarom, miért csinálta vagy miért fogadta fel az, aki az egész mögött megbújik.
És az igazat megvallva azt is tudni akartam, amiből most rövid összefoglalót kaptam két - úgy tűnik, - sorstársamtól. Legszívesebben felszólaltam volna, hogy nem érdekel, akkor is keresni fogok, amikor rádöbbentem, mennyire nem illik ide ez. Mennyire nem helyénvaló, ahogy eddig is viselkedtem. És egyébként is, jóformán nem is kerestem semmit, csak hébe-hóba megszagoltam egy-két fegyvert, aztán összehasonlítottam őket valamivel, esetleg erre-arra járva ráhúztam a gyilkos gyanúját valakire, akire nem kellett volna, mint például Damien Nightwind. Belegondolni is szörnyű volt, miken mehetett keresztül, és ha ezt összekapcsoltam a tündék iránti rémségesen gyatra ismereteivel, az egyenletből egyértelműen megkaptam, hogy nagyjából azt sem tudta, mi fán termett a két erdő. Vagy egy család, legyen az bármily idegesítő is. Mindene, ami volt, Minával kezdődött és vele is ért véget, ez pedig ugyanúgy a vámpírról is elmondható volt. Ráadásul neki a családja végzett a testvérével. Gyalázat.
- Gyalázat! - csúszott ki a számon, de aztán észbe kaptam, s úja kisimult az arcom - De nyilván nem tehettek már semmit, vagy nem lenne értelme. Bölcsek vagytok, legalábbis nálam biztosan jobban, mert még megbocsájtani sem tudok. Fogadjátok részvétemet.


_________________
"Nutella-One! Nutella- One, report!"
"Sir, there are at least....six aisle of Nutella in the target area!"
"Okay, Nutella-One. Commence Operation: Total Annihilation. Move in, flank the area with Nutella-Two. Stat rep ASAP. ETA: 2 spooning sec."
"Sir, yes, Sir! Nutella One out!"
/Crispin Shadowbane/

30[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Hétf. Júl. 09, 2018 4:06 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Corlieva. A név úgy cseng, mint egy elnyújtott, őrült akkord egy zongorán, vagy egy természetellenesen kanyarodó csigalépcső. Sokszor elgondolkodott, vajon ha egyszer ő is meghal, nem lesz-e belőle tudásdémon. Bár nem tudja pontosan, mennyire kell megszállottnak lenni ahhoz, hogy valaki démonná váljon, hisz ennyi erővel az összes Nachtrabennek tudásdémonként kellene visszatérnie az életbe. Ami pedig elég szörnyű lenne.
Damien csak ráncolja a szemöldökét. Ökölbe szorul a keze a gondolatra, hogy gyengén és kihasználva hagynak ott egy Wynt, egy ilyen akármivel az intim tájékaihoz közel, és ráadásul... egy ilyen szerződés... Pokol vinné el a démonokat. De éppen ez a gond, hogy visszaküldte őket, aztán most itt garázdálkodhatnak azokon, akiknek lenne még esélye egy nyugodt életre. Még számolni akar ezzel a démonnal. Fogalma sincs, hogy, ert az egyetlen dolog, amit nem szabad tenni velük, az a szerződések elfogadása, harcban pedig még nehezebb legyőzni őket. Egyébként sem akarja elvenni az életét. Csak visszaadni a józan eszét.
- Nem tűnik úgy, hogy felzaklatna ez a dolog.
- Végül is... Ha nincs köze a nekromanciához... mármint, a halálod után, ha nem hoznak vissza, semmit nem érzel már, szóval...
- De akkor is. Ki tudja, miféle romlott áltudományos szörnyűségre... áh. Mindegy is. - Inkább nekilát újra az ételének. Nem akar újból hideg hangulatot és problémákat. Valamiért elképesztően fél attól, hogy Wyn megint bezárkózik és elsötétül, rideg fémfalon keresztül fog rájuk nézni, vagy esetleg még rosszabb. A mostani pillanatig nem érti, miért képes újra meg újra megbocsátani neki. Vagy... megtette egyáltalán? Ebben sem biztos. Minden mondatra a reakciója viszont szívből jövő, sértettségnek nincs sok nyoma benne.
Ahogy Mina rájön, Wyn melyik vámpírcsaládra óhajt utalni, elkezd kuncogni. - Az Neuländer. Newlander. De ők a diplomaták, szerintem a Rotmantelekre gondolsz. Ők azok a csodálatos.... kísérleteket végzők. Most, hogy mondod, tényleg lehet hasonlóság közöttük. Hm. Vajon hány Rotmantelből lesz tudásdémon?
- A te értelmezésed szerint igen sok tudásdémonnak kéne szaladgálnia Veronián.
- Sok is szaladgál, nem?...
Bár a csábdémonok még mindig rosszabbak. Legalábbis számára. Ugyanis túlságosan könnyedén képes kényelmes helyzetbe kerülni, ha valaki szép is, udvarias is, és ráadásul még táncolni is hívja, valamint olyasmiket suttog a fülébe, hogy gyerünk, nyugodtan szívja ki a vérét. Hát, majdnem megtette... Még a gondolatra is kirázza a hideg. De a husi valóban isteni.
Wyn kardmegtalálás utáni tervei meglehetősen érdekesek. De végső soron jellemzőek és illenek is hozzá. Csak a kivitelezéssel lehetnek problémák.
- Nagyon emberbarát motivációk. Meg mindenféle más lény-barát. Én is hallottam már embereket, akik legfőbb célja, hogy ha megtalálják ezt vagy más ehhez hasonló ereklyéket, akkor fogják és elhajítják jó messzire, tenger vagy láva mélyére, beolvasztják, eltüntetik, vagy ha nem lehet, elzárják valahova, ahol remélhetőleg soha senki nem találja meg. Akkor legalább bajt nem tudnak okozni. Viszont lehet, hogy egyébként sem tudnánk használni. Talán senki sem tudná, csak valami nagyon hatalmas démonok vagy ilyenek. Vagy talán csak az angyalok...
- A nefilimenknek lehet esélyük?
- Akár.
Nem sok nefilimmel találkoztak. Az elsők között összefutottak eggyel, amikor még csak elveszett, helyüket nem találó lényekként kódorogtak. Nos, Mina szerint ő sem volt épp a csúnya féle, olyan volt, mint egy gyönyörű, nem látható, de érezhető világító aurával körbevett emberi lény, a gyermek ártatlanságával, de a felnőtt erejével, melyet viszont még nem tudott hová tenni.
A tündék nyelvén elhangzott mondatra Mina szájából majdnem kiesik a falat. - Te - nyeli le - Te találkoztál Azraellel?!
Most jönne az a rész, gondolja, hogy valaki rászól: Psssszt, ne olyan hangosan! De szerencsére nem egy színházteremben, fürdőben, kocsmában, piactéren vagy bármilyen egyéb társasági helyen vannak, hanem otthon, így lényegében olyan hangosan kiabál, ahogy akar, legfeljebb közvetlen környezetét kergeti őrületbe...
- Te jószagú csipkekalap! Nem tudom, van-e olyan. Mármint, gomba vagy ilyesmi, csipkéből is biztos lehet kalapot csinálni, csak semmi értelme. Na de... hogyhogy? Te is ott voltál velük? És milyen volt? Hogy nézett ki? Mit mondott?
Damien csak mosolyog, ahogy Mina ontja magából a kérdéseket, azonban természetesen őt magát is meglepte a dolog. - Az angyalrommal talán rosszul emlékeztünk.
Poison Eye. Érdekes megnevezés. Enyhén megemelkednek a szemöldökei, a mosoly pedig megmarad, nem erőltetetten, sokkal inkább elégedetten, kellemesen. Frász tudja, miért, ezek a ragadványnevek valahogy személyességet kölcsönöznek az egésznek. A névadással ugye kisajátítunk valamit, de legalábbis kifejezzük, hogy fontos nekünk, köze van hozzánk valamilyen módon. És ez a fehérséggel kapcsolatban azért nem jelent rosszat. Bár ki tudja, talán az ellenségeinek is ad ilyen neveket...
Ellenkezik a természet törvényeivel... Ezek szerint senkit sem öl meg? Ebben akkor hasonlítanának, ha így igaz. Természetesen addig, amíg az a másik nem tör esetleg az életére.
- Ez logikus.
- Ha gondolod, segíthetünk megkeresni. Bár fogalmam sincs, hogy hogy, annyifélét keresünk már, de hatalmas ez a világ. Bár azért egy efféle... nyomozás azért konkrétabb. - ...mint kideríteni, kik voltak előző életükben azok a csábdémonok például... - De a nem tudás tényleg szörnyű. Ezzel vigasztalom magam alkalomadtán...
Damien finoman a vállára teszi a kezét. Semleges zóna az, de kellemes, mert érzi, tudja, szavak nélkül is, hogy együttérzését fejezi ki a másik.
A családjával történtek minősítésével teljesen egyetért. Kissé elhúzza a száját. - Köszönöm...
- Köszönjük.
- Hát... most mondd meg, és abban élni, hogy ilyen vérem van. Eh. Na mindegy, sokat tényleg nem tudok vele kezdeni. Megbocsátani? Kétlem, hogy annak nevezhető. Fogtam és eljöttem, igazából. Nem sok okot adtak rá, hogy megtegyem, úgy semmi életjel azóta. Vagyis de, kaptam egy levelet a múltkor, hogy csatlakozzak hozzájuk. Na persze, majd tán megyek harcolni... Jó, ez még nem teljesen kizárt, de akkor sem miatta. - Nagy levegőt vesz. Akárhány év után sem lesz ez könnyű téma, az szent.
- Igazság szerint majdnem elkövettem egy irdatlan nagy őrültséget - kezd bele. Eleinte gondolkozott, de végül is miért ne mondja el? Mi baj származhat belőle? Ha valami mégis, legkésőbb most kiderül... - Miután már jó pár hónapja jártam a településeket, egyszer összefutottam egy jó kis közönséges bérgyilkosbandával. Teljesen feketébe voltak öltözve, meg minden. De komolyak voltak, ugyanis a találkozás másnapján lemészároltak egy falut... azazhogy majdnem. Kicsit szétcsaptam közöttük, de sajnos már így is voltak áldozatok. De előtte megkérdezték, hogy csatlakozok-e hozzájuk, és majdnem beleegyeztem... - ráncolja a szemöldökét. Furcsa visszanézni arra a sötét tündére most. Teljesen más volt, igaz, inni akkor sem ivott, mert nem látta értelmét, de már azt is majdnem kipróbálta, nem, mintha nagyobb rossz lenne, mint bérgyilkosnak állni. Furcsa mód nem zavarja, hogy Wyn tisztában lesz ezzel a történettel, pedig akár meg is vethetné érte vagy félhetne tőle. De természetesen ebbe is csak utólag gondol bele. Mina, Mina, you're making me so careless...


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

31[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Hétf. Júl. 09, 2018 5:12 pm

Wyn Silvernight


Sötét Tünde Druida
Sötét Tünde Druida

- Nem is zaklat fel különösebben. - válaszoltam, miközben egyre csak az üres tányért néztem - Semmilyen hátrányom nem származik a paktumból ezen a lángnyelven kívül, sőt, mondhatni ő húzta a rövidebbet, mert köteles megvédeni az életem, és mindössze csak a testemet kapja cserébe, majd amikor végem. - fogtam meg a kanalat és tettem vissza a tányérba, hiszen a vacsorámnak is vége volt... legalábbis annak a mennyiségnek, amit eltüntettem - Tény, hogy a fajtánk nem él valami sokáig, de ez akkor is hatalmas ballépés volt a részéről. Ennyi minden, egy ilyen kicsi testért. De hát a tudásdémonok őrültek tudnak lenni.
De még mennyire, hogy azok tudtak lenni. Legalábbis az az egy. És ha már itt tartottunk, hogy vámpírok meg démonok, igazán rávehettem volna már magam, hogy tanuljam meg a neveiket. Ettől függetlenül egyelőre nem állt szándékomban még gondolkodni sem ilyesmiről, főleg, hogy helyette szórakozhattam az overprotective Damienen, sőt, mi több, el is képzeltem, hogy a halálom napján felkeresi Corlyt és rosszallóan néz rá, amint valami gyanúsat lát készülőben. Ki tudja, talán még össze is szólalkoztak volna.
Vajon milyen lehet Corly mérgesen?
Damienről már volt egy kis fogalmam. El tudtam volna képzelni, hogy sötét, mogorva arccal rám néz, aztán megragadja a karomat és sóhajtva egyszerűen arrébbrak, mert képtelen ártani nekem. Fogalmam sem volt róla, mégis miért voltam erről ennyire meggyőződve, egyszerűen csak így láttam, és kész. De ami azt illeti, Mináról sem mondtam volna el, hogy nekem esne. Talán, ha komolyan ártanék Szilvaarcúnak...
- Hát, nem tudom, de nem mindegyikből. - feleltem - Egyből biztosan nem. Ő volt velem, amikor Azrael felbukkant, Herr Dieter. Azon sem lepődnék meg, ha kiderült volna róla, hogy valamiféle renegát, mint te, Mina.
Enyhén elmosolyodtam ezen a kíváncsiságon. Jóllehet, előtte fel akartam állni, hogy tegyek még magam elé egy kis ételt, de aztán elvetettem a dolgot. Ha már eddig kibírtam, jó lesz azután is, amint mindent megbeszéltünk. Különben is, átkozottul élveztem ezt az egészet, és nem akartam, hogy vége legyen, még az étel kedvéért sem. Az egyetlen, ami időről időre idegesített, az odakint tomboló vihar beszűrődő zajainak összessége volt.
- Emberi alakban volt. - kezdtem - Sötét haj, sötételfekre egyáltalán nem jellemző lila színű szemek, szakadt ruházat. Ha lefelé néz, koldusnak is tűnhetett volna, csakhogy mindenfelé furcsa fekete szálak lengedeztek körülötte és olyan növényeket növesztett maga köré, hogy azt hittem, ott ásom el egyenest eddigi druidatanulmányaimat.
Hogy mit mondott? Nos, visszaemlékezve nem tért azonnal a lényegre, sőt, egyenesen elvárta, hogy meggyőzzük, ő maga kicsoda, vagy valami hasonló, de nem hibáztattam érte. Bárki kiadhatta volna magát Esroniel küldöttjeinek, és tekintve, hogy "gyenge" volt, valószínűleg nem érezte magát biztonságban. Egy mélységi. Csupa halandók között.
- Hogy aludjunk. - közöltem kis gondolkodás után, aztán egy végtelennek tűnő másodpercig visszatartottam a lélegzetem, és... és kirobbant belőlem a nevetés - Azt mondta, nem tudja, hol van a kardja. Azt is tudta, hogy északiak vannak odakint. Nem olyannak tűnt, mint azok a "szokásos" mélységiek.
Segíteni? A kardot? Nem tudtam, örüljek, hogy tálcán kínálja magát két szövetséges, avagy mérges legyek magamra, amiért bizonyárra csalódást okoztam két barátnak... vagy leendő barátnak, már ha ez egyáltalán lehetséges. És egyáltalán mik is voltak azok a barátok? Mina szavaira felkaptam a fejem.
- Nehéz lehet ellent mondani a családodnak, ha nem akarod, amit ők. Akárhogyan is bánjanak veled, részben még mindig hozzájuk tartozol. Bátor vagy, hogy eljöttél és itt élsz, főleg, hogy ezek szerint akkor még Damien sem volt veled.
Nos igen. Wilhelmina jellemét tekintve biztos voltam benne, hogy van egyfajta kiállása, amivel talán még kétajtós szekrény méretű férfiakat is képes lenne elgondolkodásra késztetni, ámde akkor is szörnyű teher lehetett a lelkének mindaz, amin keresztülment. És őt még a múlt is folyton kísértette, legalább levelek formájában. Damien őrültségének említése szakított ki elmém fogságából, amivel egy időben valami összerándult a mellkasomban. Valamiért nem akartam, hogy bármiféle őrültséget is elkövessen, akár a múltban, akár most, akár a jövőben. Idegen érzés volt, kifordított és nem értettem, honnan eredt. Először rendkívül mérges voltam rá, már a számat is nyitottam, hogy szóljak, micsoda butaságot akart elkövetni, amikor rá kellett döbbennem, hogy ehhez semmi jogom. Ennek ellenére nem érdekelt.
- Nem lett volna helyes. Ezzel nem azt mondom, nincsenek bérgyilkosok, akiknek egy kerekük sem hiányzik. - bár Crispinnél ez eleinte kérdéses volt... csak eleinte - Mindenesetre csak annyit tudok ehhez hozzáfűzni, hogy bármibe is kezdesz, ha olyan maradsz, akit képes leszek tündeszámba venni, nem érdekes, mivel foglalkozol. Ez rád is vonatkozik, Mina. Ha kiderülne, hogy kultista vagy, legyintenék és felcsapnám a receptkönyvet.
Apropó receptek és ételek... a gyomrom még mindig nyugtalankodott, és bár restelltem volna megszakítani azt a valamit, ami fátyolként, nem is, ködként beterített minket, már nem bírtam tovább.
- Ha nincs ellenetekre, még vennék magamhoz abból. - mutattam a fazékra a hüvelykujjammal.


_________________
"Nutella-One! Nutella- One, report!"
"Sir, there are at least....six aisle of Nutella in the target area!"
"Okay, Nutella-One. Commence Operation: Total Annihilation. Move in, flank the area with Nutella-Two. Stat rep ASAP. ETA: 2 spooning sec."
"Sir, yes, Sir! Nutella One out!"
/Crispin Shadowbane/

32[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Hétf. Júl. 09, 2018 6:02 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Hát engem felzaklat - akarja mondani, de fél felbosszantani Wynt. Undorító belegondolni, hogy a halott testével mit művelhetnek. Mondjuk először azt hitte, hogy a démon férf, így mintha egy fokkal jobb lenne. Bár amiket hallott, azok alapján nem lehet benne biztos.
- Megvédi az életed? Hogy tudja ezt megtenni, ha nincs is mindig körülötted? Vagy... Mindig körülötted van?! - nyitja tágra szemét félig viccből, félig valós riadalommal, és körbenéz. Nem, nagyon nem akarja, hogy egy leskelődő tudásdémon járkáljon itt körülöttük. Ez azt is jelentené, hogy már hónapok óta itt kószál. Meg aztán, őrjítő lehet, ha mindig a sarkadban lohol a tested őrzője, nem? Hm. Egy démon-testőr. Végül is tényleg nem rossz paktum. De akkor is. Mindig lehetnek benne apró csapdák, amelyeket elsőre nem veszel észre, és pont ez a démon szándéka.
- Nem hiszem, hogy a test mérete számítana neki - közli hidegen, mely hidegség természetesen eme Corlieva személyére irányul. Hátsó szándéka pedig rávilágítani, hogy nem, attól, hogy kicsi ez a test, még egyáltalán nem lenézendő, használhatatlan vagy szidalmazandó. És másoknak sem feltétlen az számít. Nem tudja, Wyn képes-e olvasni a tekintetében, de azért mélyen a szemébe néz. Vajon meddig bírja elviselni, hogy le akarják kapcsolni a démonját? Nyilván lejátszott meccs ez már közöttük, és láthatóan a hegyesfülű nem bánja, mi történik vele halála után, a védelem pedig valóban fontos, de ez akkor sem tiszta, zavaróan nem tiszta. Nem tudja, van-e joga beleszólni.
Herr Dieter említésére ismét felcsillan a vámpír szeme, elvégre fajtársról van szó. Renegát, mint ő. Boldogan pirul el, és el is mosolyodik. - Hát úgy hallottam, Rotmantelekből ritka a... különösebben kedves, és társadalomba rendesen beolvadó egyén. Ha ilyennel találkoztál, szerencsésnek mondhatod magad. Na az se utolsó, hogy találkoztál Azraellel.... te jó ég, még mindig alig hiszem el - összefonja és dörzsöli az ujjait, majd megembereli, illetve vámpírozza magát és befejezi a tál ételét.  Az utolsó falatokat tünteti el a villáról, mint egy kiscica, miközben figyeli Wynt.
Lila szemek és vonalak... húúú... Növények? Nagyjából fogalma sem volt, miféle képességei vannak egy mélységinek. Talán mindnek más. - de eddig hogy bujkált úgy, hogy senki nem talált rá?... Szerencsések - sóhajt egy hatalmasat. - és úgy összességében... szép volt?
- Mina... komolyan? - kezd el nevetni Damien, mire kap egy oldalbabökést, ami nem esik kimondottan jól étkezés közben.
- Most miért? Attól, hogy mélységi, nem is lehet az? Valamikor angyal volt. Te jó csillagvirág.
Dicsőítették, olyan sokan. Ő volt a hatalmas legenda, a várt, elrejtett kincs, a csoda meghozója, erre mi lett belőle?... De még talán így sincs minden veszve. Hisz segített Délnek. Ha Azrael ereje van velük, hát ki ellenük?
- Hát, hozzájuk tartoznék én, ha az apám megszűnne létezni vagy ilyesmi - von vállat. - Vagy ha a nővéremmel kapcsolatban kitalálnak valamit, hogy segítsenek a helyzetén, azonkívül, hogy... elveszik az életét. - Nonszensz. Itt gőzölög előtte ez a szép tányér, melyen nemrég ízletes falatok voltak. Jó társaságban eszeget, iszogat, beszélget. Erre muszáj felidéződnie azoknak a képeknek. Miért kellett egyáltalán megtörténniük? - Amúgy köszönöm.
- Nos, igazából, már előtte is találkoztunk párszor Minával. Volt, hogy ellógott otthonról kicsit, aztán visszament, majd egyszer már... nem ment vissza. Volt egy kis sziklánk - anekdotázgat. - Illetve van. Elmélkedős szikla.
- Világ gondjait megbeszélős szikla.
- Mostanra kicsit benőtte a gaz, de nem baj, odatalálunk. - Elgondolkozik. Megérzi magán Mina tekintetét. - Most te is arra gondolsz, amire én?
- Hogy el kéne mennünk oda?
Elmosolyodnak. Végül is miért ne? Az csak egy szikla... neem, az nem csak egy szikla, de Wyn talán megérdemli, hogy lássa azt a helyszínt. Druida, meg kell értenie bizonyos természeti helyek fontosságát. Meg egyébként is. Világot járni jó, még ha ez a hely nincs is túl messze. Vagy talán csak akarja, hogy a druida lásson valamit, ami nagyon fontos neki, ami szinte a lelke egy darabkája, egy nosztalgikus emlékeket őrző élménykoncentrátum. Ha odamegy, szinte érzi, ahogy a levegőben vibrálnak a történések. pedig csupán az agyában történik mindez.
- Persze, hogy nem lett volna helyes. Ma már szinte csak nevetek rajta. De azért kicsit ijesztő, hogy milyen közel álltam hozzá... de most... Wyn. Komolyan el tudnád képzelni, hogy embereket öljek, és te ugyanúgy nézz rám, ugyanolyan elfogadóan, mint azelőtt?
Ezt nem akarom... nem.... nem kell, hogy elfogadj ilyennek, vagy bárkit is. Nem akarok olyan lenni és nem is leszek, soha. És azt sem akarom, hogy ilyen kompromisszumokat köss.
- A receptkönyveet? - néz nagyot Mina. - Te szereted a kultistahúst? Kultistalevest akarsz főzni belőlem, vagy mi? - kezd el nevetni. - Amúgy nyugodtan, jó étvágyat. Én is szedek újra.
- Mi lenne, ha én szednék nektek? - ajánlkozik fel Damien.
- Szerintem megköszönnénk, milyen lovagias vagy. Mit gondolsz, Wyn? - néz az alcsony leányzóra cinkosan mosolyogva, valamiért úgy érzi, ezzel jót tesz. Damien meg nyúl máris az ő tányérjáért és szed rá egy újabb adagot.  A Wynével vár a reakcióig.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

33[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Hétf. Júl. 09, 2018 6:42 pm

Wyn Silvernight


Sötét Tünde Druida
Sötét Tünde Druida

Hevesen megráztam a fejem.
- Nem, dehogyis. Őt nem lehet kibírni néhány óránál tovább, de szerencsére észvesztően prűd, így mindig találok valami módot, hogy elzavarjam, amikor elegem lesz belőle.
Szerencsétlen vámpír úgy festett, mint aki azon gondolkodik, valóban egy kémet hoztam volna-e a házuk közelébe. A biztonság kedvéért még le is intettem, aztán afféle mosolyra húztam a szám szélét. Láttam, hogy inkább viccre veszi a figurát, azonban ezúttal igyekeztem elejét venni a bajnak. Az a légkör, az a mindent magába foglaló, megfoghatatlan, mégis csodálatosan érezhető fátyol még mindig ott lebegett felettünk, és a világért sem akartam, hogy eltűnjön. Nem néztem, mit teszek, nem is éreztem szükségét, és amióta ez tartott, alig kellett küzdenem a dührohamaimmal. Kellemesen elfojtó volt, valóságos megkönnyebbülés.
Ilyen hát nyugodtnak lenni?
Damien tekintetétől egyszerűen nem voltam képes elszabadulni. Odaszögezett a székemhez, és egy pillanatig még ahhoz sem volt elég erőm, hogy elgondolkodjak rajta, mit is akart ezzel kifejezni. Nem, nyilván nem azt, hogy "Wyn, nőhettél volna egy kicsit nagyobbra is.", inkább valami olyasfélét, hogy "Vigyázz vele, megvan az ok, amiért a te tested kell neki, s nem másé.", hacsak... nagyon úgy festett, hogy abban a nézésben jó adag, legkevésbé sem burkolt védelmezés lapul. Más esetben feldühített volna, hogy megjegyzéseket tesznek arra a kelekótya poszméhre, sőt, mi több, majdhogynem megpróbálnak tőle elválasztani, most azonban, s főleg így, inkább hatott valamiféle oltalmazó, megmentő karnak, amely értem akar nyúlni, hogy mindentől megvédjen.
Wait... what?
Enyhén megráztam a fejem, mielőtt egyéb dolgokat is megpróbáltam volna belelátni ebbe, de még így sem tudtam szabadulni a gondolattól. Vonzott, mint Corlyt a méz, ahelyett, hogy éktelen haragra gerjedtem volna tőle.
- Rátalált. - javítottam ki Minát egy kis idő múlva - Esroniel von Himmelreich küldött minket hozzá. Nem pontosan szövetségeseként emlegette, de a szavaiból úgy éreztem, hogy... barátok vagy mifélék. Tehát mindenféleképpen találkoztak valamikor, legalább egyszer. - folytattam, rádöbbenve, hogy ezen bizony még el sem gondolkodtam egymagamban - Nem tudom, hol tartózkodhatott eddig, de biztosan nem abban a toronyban, mert Abaddón mindent elégetett körülötte. Olyan helyre gondolnék, ahol egyáltalán nem fordulhatott meg senki, sem kétlábú, sem angyalsárkány.
Szép? - kérdeztem magamtól, miközben elhúztam a számat.
Mit jelentett az, hogy szép? Ebben az esetben nyilván nem azt, ahogyan Wilhelmina festett, hanem talán a szép másik fogalmát. Azt kérdezte volna, vonzónak találtam-e a mélységit?
- A sötét bőr az esetem, nehezen tudnám megítélni. - mondtam, mielőtt még túlságosan megvárakoztatnám Minát a válasszal, amikor... amikor eszembe jutott a tény, hogy Damien nem Holdcsókolt, és hogy talán ez a kijelentés nem úgy fog elsülni, ahogyan terveztem.
De már mindegy volt, ennek is, meg Mina testvérének is, akit a tulajdon családja gyilkolt meg. Emlékeztem az időszakra, amikor azt hittem, Lunasával is ez történt. Hogy az öcsémre gyanakodtam, aki akkor még csak kilencéves volt, azonban legalább fele olyan romlott, mint most. A szikla említésére megint csak gondolkodóba estem. Nyilvánvaló hajlandóságot mutattak rá, hogy elvezessenek oda, így hát igyekeztem jelezni a tekintetemmel, hogy támogatom az ötletet.
- Szívesen megnézném, de csak ha rendbe jött a lábad, Mina. - figyelmeztettem - Nem ártana éjszakára is borogatást tenni rá... bár nem tudom, mennyire fogsz talpon lenni ebben a napszakban.
Emberölés...
Csaknem lefordultam a székről, amikor konkrétan, egészen pontosan így került ez szóba, a szó szoros értelmében. Nagyon nem akartam most erre visszaemlékezni, de nem tehettem mást. Az a sok érzelem, a sok támadás, ahogyan repülnek a testrészek és hullanak az állataim...
- Öltem már embert. - hagyta el a számat szárazon és halkan - Ott voltam a tünde-erdei csatában a tűzcsöves északiak ellen. Egy... afféle őstünde, egy thuata készített a kezemre egy jelet, amivel képessé váltam az erdő állatainak irányítására... - komolyan ránéztem Damienre - Vannak dolgok, amiket muszáj elfogadnunk és megértenünk, még ha nem is mindig tartjuk őket helyesnek. Van, amikor nincs választásunk, és még ha neked volt is, azért, aki vagy, elfogadtam volna a döntésedet. Biztosan Mina is ezt feleli, ha megkérded tőle.
Bólintottam, kissé ugyan élettelenül és jócskán megkésve, így, és az elhangzottak tükrében nem tudtam megmondani, mennyi hajlandóság maradt a sötét tündében arra, hogy kiszolgáljon. Nem csodálkoztam volna, ha semennyi.


_________________
"Nutella-One! Nutella- One, report!"
"Sir, there are at least....six aisle of Nutella in the target area!"
"Okay, Nutella-One. Commence Operation: Total Annihilation. Move in, flank the area with Nutella-Two. Stat rep ASAP. ETA: 2 spooning sec."
"Sir, yes, Sir! Nutella One out!"
/Crispin Shadowbane/

34[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Hétf. Júl. 09, 2018 8:34 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

- Szóval voltaképp... nem is a testőröd. - Ez mondjuk részben megkönnyebbülés. Azon gondolkozik, vajon lesz-e esélyük találkozni ezen nemes perszónával. És mit fedhet az, hogy elviselhetetlenül idegesítő. Mina is tud idegesítő lenni, elég gyakran, ezzel teljes mértékben tisztában van, amikor folyamatosan kérdezget, amikor nevet, néha akkor is, de pláne, amikor ennek az ellentétének nevezhető cselekedetet csinálja, amikor elhagyja nagyjából minden reménye és úgy kell visszarángatni az apátiából. És úgy általában úgy tud viselkedni, akár egy neveletlen hercegnő. A tudás kutatása tekintetében is képes megszállottságra, van, amikor még nappal is a könyveit bújja.
Esroniel nevére ismét felcsillannak a szemek. Mináé főként azért, mert borzasztóan szép hangzású névnek találja, sőt, tudomása szerint még a tünde nyelv előnyben részesítői is harmonikusan hangzónak vélik, nem mellesleg elég fontos politikai szerepkört is betölt. Ugyan sok közük egyiküknek sincs a valláshoz, mégis nem lehet kimenni az utcára anélkül, hogy Esroniel néha szóba ne jöjjön. Nyilván ő vezethette a délieknek ezt a különítményét is. Azazhogy...
- Akkoriban volt az az időszak, amikor meghalt, igaz?... Ne nézz rám így, Damien, tudom, hogy nem halt meg, de ettől zengett a világ.
- Vitatják, jó-e, hogy visszatért az élők közé úgymond... De azért... azért szívesen ott lettem volna, hogy találkozzak nem is egy legendával.
- Igen... én is. Az én hibám.
- Dehogyis... Nem csak a tiéd. Ha elszántuk volna magunkat, akkor megyünk.
Igen. Ha. Ezzel van itt a legfőbb probléma. De talán még van esélyük jóvátenni. Bár nem tudja pontosan, kinek akar bizonyítani saját magán kívül, de talán többre nincs is szükség.
Furcsa lehet elgondolni, Wyn hogy keveredhetett a csapathoz. Nyilván megannyi beszólás kísérheti útját, bárhová megy, a kinézete miatt. Sokak élnek ilyesmi életet, de nem lehet könnyű. Ez is lehet az egyik oka, ami miatt szinte mindenre harap. Talán a segítség felajánlása egyenlővé lett a szemében azzal, hogy gyengének nézik. Pedig Mina aztán nem gyenge - na jó, vannak helyzetek, amikor igen -, és mégis szokott segíteni neki is. De ez fordítva is megtörténik, amennyiben az egyén képes rá, nincs kizárva, hogy kölcsönös legyen a segítőviszony.
A frufrus lány szavaira Damien majdhogynem félrenyeli a falatját, mert közben újratöltötte a tányért. Felpislog az ételből, megvizsgálva Wyn arcát, hogy valóban ő mondta-e azokat a szavakat, majd újra lejátssza elméjében a jelenetet, hátha tévedett. Hátha csak félrehallott valamit. De nem, tényleg ezek a szavak hangzottak el, az holtbiztos. Aztán végiggondolja, helyes feltételezés-e az, hogy neki sötét a bőre, amely elég valószínű, tekintve, hogy elég biztosan tudja, melyik fajba tartozik. De ha ez még nem lenne elég, vizuális bizonyíték is van rá, hisz ott csücsülnek az asztalon mancsai, evőeszközöket tartva, és hát, nincs mit szépíteni, azok bizony eléggé közelítenek a szén színéhez. Well. Valószínűleg megint elvörösödött, azaz lilult, mert érzi az arcába szökő hőt. Tekintetét próbálja visszaszegezni a tányérjára, és gondolkozni valami frappáns válaszon. De kéne erre egyáltalán reagálnia? Talán az lenne a legegyszerűbb, ha nem mondana semmit.
Várjunk. Valami furcsa. Mina is csöndben van! Ajjaj... itt már gond lesz.
- Nos... Azért a holdcsókoltak is szépek, nem gondolod? - Ó, hála az égnek. - De ezzel kizárod az összes csini tündefiút, hm? - A megmentőm vagy, te lány.
Damien nem tudja megállni, hogy el ne mosolyodjon. Csinos tündefiúk. Hát igen, Minának jó sok mindenki tud csinos lenni, vagy szép, esztétikus, vonzó, gyönyörű és egyéb elcsépelt vagy kevésbé elcsépelt jelzők, a lényeg, hogy igencsak van szeme az ilyesmihez. De szerencsére ugyanezt megmondja nőnemű egyedekről, vagy nem élő dolgokról, mint mondjuk épületek, esetleg növényekről is. A szépet mindenben jó meglátni. Na de hogy a sötét bőr...
És miért mondta ki?! Annyi mindent elhallgatott már ma. A konkrét kérdésekre is volt, hogy nem válaszolt. Akkor ezt miért mondta ki? Kell hogy legyen valamiféle célzatos értéke... Vagy csak megint őrültségeken gondolkodom.
- Oh tényleg, a lábam. Jó is, hogy emlékeztettek rá, már majdnem elfelejtettem - feleli csak félig viccelve, tényleg elfelejtette. Ez a sok pirulás hajlamos elterelni a figyelmet olyasmikről, mint egy... hát... piruló láb.  
- Thuata? - ízlelgeti a tündéül hangzó szót. Ám elég ősi szó lehet. Most először szólalt meg Wyn kijelentése óta... Miért pont a sötét tündék vonzzák? És vajon hány "esete" lehetett már velük? Akkor lesz valami az "eseted", ha történt is valami, vagy egyszerűen csak szépnek találja őket? A gondolat, hogy Wyn és egy sötételf srác... huh. A falak jól őrzik a hőmérsékletet, de azért majdhogynem kezd fázni. Mondjuk... a felsője Wynen van.
De várjunk. Wynen nincs is más, csak az...
- Wyn! Te nem... - hirtelen fordul vele egyet a világ, az a furcsa érzése támad, mintha most ugrott volna bele a saját testébe, ebbe a helyzetbe, eddig csak lebegett volna valahol az éterben. Mintha most ébredt volna egy álomból, vagy került volna egybe. Majdhogynem elfelejti, mit akart mondani. -... őő... te nem fogsz megfázni?
Hangjában kellő aggodalom csendül ahhoz, hogy hihetővé váljon: tényleg ezt akarta mondani. Ölés. És megfázás. Két elég eltérő téma, de... de hát...
Fogalma sincs, mit gondoljon. Ezt is azért mondta, hátha megutálják miatta? - Egy csatában természetesen muszáj megvédened magadat. És azokat is, akikkel vagy. Elvek meg életek múlnak rajta.
- Noss..... - túr bele a hajába idegesen -... nem teljesen biztos, hogy itt tartanánk, ha Damien... khm... emberkéket tenne el láb alól pénzért. Ugyanis sem régen, sem most nem nagyon vagyok oda az ilyesmiért.
Hiába, ő nem tudna ilyen elfogadó lenni. Nem csak azért, mert félne egy ilyen egyéntől, hanem... elég volt neki egy gyilkosságot látni életében. Más kérdés, hogy az illető közel állt hozzá, azok pedig idegenek lennének. De akkor is. - Más piti utálata miatt megölni valakit, akit nem is ismerünk... ez...
- Pénzszerzési mód. Olyasmi, mint a zsoldosság, csakhogy a zsoldosok legalább seregekhez csatlakoznak általában, mely seregnek van egy nagyobb célja. Ami többnyire területszerzés, de ez megint más kérdés...
- Cudar világ ez... - összegzi a vámpírlány olyan módon, mintha ez egy komikus könyv befejezése lenne, s inkább nevetni, semmit sírni kéne rajta, majd sóhajt is hozzá egyet. Csak egy szelíd mosoly pihen az ajkain. Kis ideig hallgat, majd megjegyzi: - Amúgy a sötét bőr tényleg szép.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

35[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Kedd Júl. 10, 2018 12:36 pm

Wyn Silvernight


Sötét Tünde Druida
Sötét Tünde Druida

- Mondhatjuk, hogy az, de megvan a saját utam, amelyen nem mindig van hely a számára. - válaszoltam Hollóhajnak készségesen, kicsit úgy, mintha már évek óta ismertük volna egymást, mindig is így beszélgettünk volna és sohasem történtek volna meg azok az esetek, amikor mérgesen magamba fordultam... vagy éppen a kezem tette ugyanezt Méregszem arcához közeledve.
Nos igen. Esroniel, amennyire beleláttam a dolgokba, igazán kettős megítélésnek örvendett. Észak nyilván nem örült a visszatértének, ám a kettősség alatt a déli eltérő véleményeket értettem róla. Nem voltam tisztában azzal, mégis hogyan vagy miért tűnt el és tettette saját halálát, azonban majdnem meg mertem volna esküdni rá, hogy köze volt Azraelhez vagy a lenyomatokhoz. Vagy mindkettőhöz. Akármit is gondoltak a déliek, én nehezményeztem volna, ha nem tér vissza, főleg, mert elég volt néhány óra ismeretség ahhoz, hogy legfőbb indítékairól megbizonyosodjak: Délt akarta védeni és azokat, akik itt éltek. Ennél nem kellett több ahhoz, hogy élete értékessé váljon a szememben.
Az pedig főként felvillanyozott, hogy asztaltársaságom is osztotta a véleményem iménti szavaik alapján.
- Nem különösebben tudtátok volna, hová kell mennetek. - javítottam ki őket - Majdnem mind véletlenül kereszteztük a zsinatelnök útját, kivéve két hellenburgi katonát, akik célzottan Himmelreich segítségére siettek. Engem például vörös háromszög alakú jelet viselő köpenyes alakok akartak Racz... szóval a mélységijük rabszolgájává tenni.
Ami pedig azt a félresikerült kijelentést illette, az is keresztezett egy utat, mondhatni közvetve, de Méregszem nyelőcsövét, én mégsem tulajdonítottam neki több figyelmet, sőt, még félre is néztem.
A te hibád, hogy magadra veszed.
Aztán jöttek azok a kérdések... Sejtettem, hogy nem menekülhetek előlük, így megpróbáltam felvenni a lehető leglazább és legtermészetesebb pózt, miközben valamelyest megpróbáltam felszegni a fejem. Ekkor láttam meg, hogy Szilvaarc méltán érdemelte ki ezt a második nevet is tőlem. Mit kellett ekkora feneket keríteni annak a mondatnak? Nem ejtettem ki semmi furcsát a számon, éppen olyan célzattal próbáltam elterelni a figyelmet a kérdésről, mintha azt akarták volna megtudakolni tőlem, szeretem-e a körtét. A válasz természetesen az lett volna, hogy I prefer berries, ami teljesen egyenértékű és hasonló kijelentés volt ahhoz, amit tettem. Legalábbis szerintem, de ahogy az mostanában lenni szokott, és csak az imént tűnt fel, Damiennek szokásává vált túlságosan nagy figyelmet szentelni a szavaimnak. Valamilyen szempontból megértettem, hogy büszke magára, mert lakótársával, Wilhelminával szóra bírtak végül, de a vámpírleány teljesen máshogy kezelte ezt a "megtiszteltetést".
- Ők zárnak ki engem. - közöltem, kicsit gondolkodva, mégis mi lett volna a legfrappánsabb - és legbiztonságosabb - válasz.
Ha viszont Mina elfeledkezett a lábáról, legalább az a vizes borogatás hatott. Azt hiszem, ezt nevezhettem a nap fénypontjának, tekintve, hogy az ég olyannyira el lehetett borulva, mintha már javában késő estébe fordult volna a nap. Vagy tényleg besötétedett odakint? Nagyon aprót rántottam a vállamon. Igazából mindegy, úgysem engedtek volna utamra.
- Igen, thuata. Így hívják az őshazánk, Anwnn lakóit. Nem hallottatok még róla a szóbeszédekből? Rengeteg terjenghet, amióta a két erdő eltűnt.
Helyben is vagyunk.
Legalábbis ott voltunk, ha azt az állítást tettem volna fel, hogy Damien valóban overprotective. Vagy csak simán túlaggódta a dolgokat. Tény, ami tény, egy kicsit tényleg fáztam, és a hajamról is csepegett a víz, úgyhogy bólintottam inkább.
- Nos... megvan rá az esély. Egy törölközőért hálás lennék. Meg talán egy pár zokniért.
Ennyire megalázó már nem is lehetett volna a helyzet. Mégis hallgattam, és nem szívtam vissza semmit. Kicsit talán... talán élveztem is, hogy figyelnek rám. Meglehetősen könnyedén kezelték a helyzetet, miszerint éppen egy gyilkosnak adtak enni az asztaluknál és őt igyekeztek annyira megvédeni, de inkább csak néztem őket, mintha kicsit attól féltem volna, hogy ez csak valami álom és szertefoszlik, amint erősebben pislogok. De nem... És valójában az sem lepett meg, hogy Mina másként gondolta a dolgot a bérgyilkosokkal. Ha tehettem volna, én is elítélem őket. De már ismertem Crispint. És Lance-t is, a tünde zsoldost.
- Igen, az. - feleltem a vámpírnak - Mindegy, mit teszel, akkor sem lehetsz teljesen biztos benne, hogy jól gondolkodsz. És valamiből élni kell. De nézzük a jó oldalát: Damienből nem lett bérgyilkos, és így itt lehettek egymásnak.
De miért hozta ezt fel Mina? Azt hittem, már lezártuk a selfes témát...


_________________
"Nutella-One! Nutella- One, report!"
"Sir, there are at least....six aisle of Nutella in the target area!"
"Okay, Nutella-One. Commence Operation: Total Annihilation. Move in, flank the area with Nutella-Two. Stat rep ASAP. ETA: 2 spooning sec."
"Sir, yes, Sir! Nutella One out!"
/Crispin Shadowbane/

36[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Kedd Júl. 10, 2018 9:11 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Meghiszem azt. Például most. - bólint. Szívesen lebeszélné Wynt a démonos dologról. Azaz lebeszélte volna, amíg nem tudta, hogy azért vannak ennek előnyei is a számára. Így sajnos túlságosan komplikált az eset. Egyébként is, a tündelányt nehéz meggyőzni bármiről is.
Vajon milyen utakon kószálhat Wyn, ha vörös háromszöges alakok csípik el és vinnék mélységirabszolgának?
- Húha. Ilyesmi csak nem történik a tünde lányával, ha békésen tengeti életét biztonságos otthonában - jegyzi meg célzatosan, miszerint nyilván, mikor ezek történtek, a fehérhajú el kellett hogy kószáljon otthonról. Mint ahogy a vámpír lányával sem történik olyan egészen véletlenül, hogy összefut egy árva sötét tündével, amíg a Nachtraben-toronyban tartózkodik. Na persze egy tornyon belül leélni az életet iszonyat unalmas. Pláne, ha őrjítő családtagjaid vannak.
- Egyre több a mélységi errefelé. Vagyis egyre többükről érkezik hír. Más lett a világ - jegyzi meg sóhajtva. Angyalok, félangyalok, bukott angyalok, maga a megtestesült sátán lényegében... Furcsa lények keveredtek ide.
- De legalább azt nem mondhatjuk, hogy unalmas és eseménytelen érában jöttünk világra.
- Az szent. Ráadásul a te családod még aktívan részt is vesz a dologban.
Mina megforgatja a szemeit. - Nem úgy, mint én... - szűri a fogai közül.
- Neem, semmiképpen sem úgy, mint Te, mert Te nem cselekednél úgy, mint bármelyikük. Attól, hogy a neved Nachtraben, még egyéniség vagy és némely esetekben eléggé eltérő.
Mina kissé megnyugszik és abbahagyja a sértődést. Mintegy megadón és megenyhülőn elmosolyodik.
Mikor a tünde fiúkra terelődik a szó, a vámpírlány érezhetően kezdi elemében érezni magát. Ezt a témát mindig is kedvelte, legyen szó akárkiről, nincs olyan személy a világon, akivel kapcsolatban ne lenne kíváncsi annak történeteire, anekdotáira, preferenciáira és jövendőbeli vágyaira, vagy csak a jövendőbelijére, amennyiben rendelkezik már ilyesmivel a szerencsés. Mondjuk ezt Wynről nem tudná elképzelni. Na még ha az kiderülne...
Érdeklődve vonja hát fel a szemöldökét. - Hogyhogy? Voltak már... próbálkozásaid irányukba?... Én emlékszem... nem is olyan régen, volt egy tünde, akinek szerintem tetszhettem.
Damien fúj egyet. - Szerinted tetszettél? A szőke druidára gondolsz, igaz?
- Valamilyen Victor volt...
- Konkrétan alig tudta levenni a szemét rólad, engem pedig majdnem felnyársalt vele.
Mina ismét megforgatja az imént emlegetett szerveit. - Igen, tudom... sokszor megtörténik.
Nem tudná megállapítani, miért kelt benne visszatetszést ez a dolog. Valahogy mindig is egyértelmű, hogy egyértelmű elutasítással kell találkozniuk. Mert... mégis mit tehetne? Ő egy vámpír, azok pedig elfek. Ha nem látják, hogy ennek nem lehet jövője, akkor... akkor csakis az lehet a valóság, hogy egy dolgot akarnak, azt pedig nem kaphatják csak úgy meg. Keressenek fajtársat. Ráadásul ott vannak a mézesmázos szavak is, mintha tényleg őszinte érzelmeket táplálnának... Erre mondja a keresztény Isten, hogy a szépség egy átok. De azért ezt erős túlzásnak érzi. Az önbecsülést eléggé megtépázná, ha valaki nem tudná észrevenni a szépséget magában, az önbecsülés pedig motivál.
- Szóóval a thuata akart az a szó lenni, amit az a részeg elf próbált közölni velünk a múltkor... - mondja Damiennek, majd visszanéz Wynre. - A minap jártunk a fogadóban, és jött egy tünde, odajött hozzánk és mondta szépen a magáét. Szegénykém ő is utálta a helyzetet, hogy nem ment haza a sajátjaival, de azt mondta, inkább itt marad és harcol a seregben, amíg az erdőégetők mind meg nem kapják a magukét... Azt a lényt is említette, amiről beszélsz, csak a betűket keverte kicsit össze. "Úgy hangzik majdnem, mint a druida... Duada? Ruanda?" - nevet.
- Eleve részeg volt, amikor bejött a fogadóba.
- Azt mondta Anjának, mikor ő rákérdezett, hogy "Na, megvolt már az alapozás?", hogy józan tünde be sem téved egy ilyen faluba...
Damien vigyorog. - Ezt megkaptam. Pedig ha tudná, hogy nem is tudom, hány éve egy csepp alkohol le nem gurult a torkomon...
- Szerintem jól jártál, hogy nem mondtad neki. Addig győzködött volna, míg az egész kocsma attól zeng, hogy... na el tudod képzelni.
Jó párszor átélték már ezt. A nép valamiért nem képes elfogadni, hogy nem az egész világ ízlése egyezik. Damient tekintve viszont ez körülbelül olyan, mint amikor egy vámpírra rászólnak, hogy miért nem sütkérezik kicsit a napsütésen. Szeretne, szeretne, de nem igazán járna jól vele...
- Az én zoknim jó lesz? - kérdi, és reménykedik az igenlő válaszban, mert már ugrik is, a hálószobába siet és az ő oldalán levő kicsi szekrény egyik fiókjából előhalászik egy pár zoknit. Először egy lila párt talál, de mivel Wyn nem úgy tűnik, hogy odavan az ilyen lányos színekért, és nem akar kétszer fordulni, végül inkább egy sima fehéret visz. Damien pedig már oda is ért a törülközővel, mire Mina ismét belép a konyhába. A sötét tünde átnyújtja Wynnek a törülközőt. Megfordul a fejében, hogy maga törölje meg a haját, de nem kíván visszakézből pofont kapni.
- Tessék. Szerintem kényelmesek. Mondjuk tuti nagyok lesznek, de az pont jó a kényelem szempontjából.
Nadrágra még mindig nincs szükség ezek szerint. Hát no, nem mindenki bánja, ha látják a bőrét, ezek szerint... Ennek is köze lehet a természetközeliséghez.
Itt lehetnek egymásnak... Valamiért fájdalmasan cseng ez a mondat. De nem teljesen biztos benne, hogy ez Wyn fájdalma, vagy a sajátja. - Hát igen, de... nem csak mi vagyunk itt egymásnak. Meg... nem is csak egymásnak vagyunk itt azért. - Úgy érzi, muszáj cáfolnia. Persze, a legtöbb időt együtt töltik, de sokan ezt kizárólagosnak tartják, pedig, mint a mellékelt ábra is mutatja, ha méltónak ígérkező alany kerül a közelükbe, boldogan bevonják őt is. Csak valamiért ilyen nem történt... mondjuk azóta, hogy beköltöztek. Jó kérdés, hogy miért. Mégse akarja, hogy Wyn kizárva érezze magát.
Damiennek a mondanivaló egy másik részével van kifogásolnivalója. - Tényleg úgy gondlod, hogy bármennyire is biztos valaki az igazában, nem biztos, hogy jó úton jár?


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

37[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Kedd Júl. 10, 2018 10:58 pm

Wyn Silvernight


Sötét Tünde Druida
Sötét Tünde Druida

Már-már valamiféle bólogatást eresztettem volna meg a márványbőrű vámpírleányzó felé, amikor rájöttem, hogy a "tünde lánya" jelzővel több mint valószínű, rám utalt. Azt hiszem, enyhén felszaladt a szemöldököm, de azért alig láthatóan megköszörültem a torkom, lenyeltem a számban lévő falatot, és a lány különleges színű szemeibe néztem.
- Mina... - hívtam fel a figyelmet a tévedésre - ... sötételf vagyok. Lehet, hogy apám tünde, de attól még annak születtem.
Mélységiek! Eh, kit érdekeltek, hemzsegett tőlük az egész világ. Jobban mondva inkább az alja, a föld mélye, ahol éltek, vagyis ahol ragacsos, csápos, nyúlós valójukat tárolták. Belefolytak mindenbe, jóformán már senki nem akadt egész Veronián, aki ne hallott volna róluk vagy került volna velük kapcsolatba különféle módokon. Na de, azt hiszem, én még nem is szólhattam semmit, hiszen a családom nem kontárkodott bele efféle dolgokba. Persze most már semmibe, de az más téma, amit már hanyagolni kívánt az elmém. Tehát Mina családja beszállt a mélységi-hercehurcába... látszott az arcán, mennyire nem tetszett neki ez az egész, na meg az, amilyen fényt vetett rá a dolog. Szerencsére, overprotective Damien ismét megjelent. Nem tudom, mi sült volna ki abból, ha nekem kell megnyugtatnom. Nos, tapasztalatok és emlékek alapján nem túl sok jó.
- Nem voltak. - közöltem - Nem érdekelnek. Senki sem érdekel. Képtelenek felfogni a valódi értékeimet, úgyhogy felőlem mehet mindenki csalánt szedni. - itt a szemem felé böktem - Néznek, de nem látnak. Szóba sem állok velük, többnyire.
A hangom egyre inkább felpaprikázott idegállapotomról árulkodott, habár ez inkább csak ilyen felszínes sértődöttséggel vegyített büszkeségnek volt besorolható. De tény, ami tény, egy gyereket láttak bennem, olyasvalakit, akit nem kell komolyan venni, és ha szerencsém volt, a kevésbé idiótábbik fele észre sem vett. A másik... na abból született az a történet, amikor nevelőapám, Raleigh Silvernight kihajított egyet az ablakon anyám liliomjai közé.
Ch...
Nos igen... Minát persze megnézték. Szemrevaló is volt, valójában irigykedtem is rá rendesen, de egy valamit még mindig nem értettem. Hogyhogy nem volt együtt Damiennel? A józan ész és minden egyéb azt diktálta volna, hogy egy pár legyenek. Már nem mintha értettem volna ilyesmihez, jóformán azt sem tudtam, mi fene az a szerelem, meg jegyesség, meg házasság. Rossz példák lebegtek előttem, a lehető legrosszabbak. És ha ez még nem lett volna elég, hirtelen arra lettem figyelmes, hogy egyenesen megkönnyebbüléssel telt el a kettejük közti kapcsolat milyensége.
- Szóval errefelé is vannak összetört lelkű tündék... Nem lep meg. - szóltam közbe, szinte magam sem vettem észre, mikor, csak úgy megtörtént - Néha elegem van belőlük, rémségesen idegesítőek, még akkor is, ha kanyarban nincsenek ahhoz a démonhoz képest. De mégiscsak a fajtám, félig ők is. Rheo... az a thuata mindent tönkretett. Felhasznált. Nagyon azt hitte magáról, ami nem volt, és még megpróbált engem kioktatni, hogy rosszul gondolom! - fújtattam egy hatalmasat - Akármennyire is fontos célokkal érkezett, Veronia pusztulása nem vállalható mellékhatás. Persze arról nem szólt, hogy jön ez az erdő... Sokáig azt hittem, tévedtem, egészen addig, amíg el nem kezdtek terjengeni a hírek seregek eltűnéséről és idegen, legyőzhetetlen lényekről.
Egy darabig csendben próbáltam lenyugodni, aztán, amikor már majdnem sikerült volna, ért el a tudatomig a megrázó tény: egy sötételf, aki NEM ISZIK?! Azt hiszem, ezúttal nem tudtam visszatartani a kidülledt szemekkel való bámulást sötétbőrű fajtársam felé - aki eddig nem is tudta, hogy az vagyok -, tehát... a lehető legidétlenebb arcot vághattam, miközben lassan leeresztettem az evőeszközeimet.
- Tee... nem... iszol? - köhögtem ki egy kérdést, hogy ne tűnjek teljesen kukának, bár jó ég tudja, miért érdekelt ennyire.
Önmegértési próbálkozásaimból Mina és trappoló, azt hiszem, talán vidám léptei ébresztettek fel, amint közölte, hogy zokniért megy, én pedig csak ültem tovább a helyemen, tűrve, hogy ki legyek szolgálva, ami már önmagában is megalázónak érződött, nem is beszélve arról az eshetőségről, amit még ittlétem tartogatott. 
Vajon szó nélkül hagyják, hogy a földön aludjak?
Elvettem a kelmét, s szinte azon nyomban szárogatni kezdtem vele vizes, összetapadt, fehér tincseimet, amint sikerült magamra ügyeskedni a zoknit. Csak akkor szólaltam meg újra, amikor már nem éreztem, hogy a nedvességtartalom lehúzz a hajamat.
- Köszönöm, ez így tökéletes. Semmi másra nincs szükségem.
A "nem csak mi vagyunk itt egymásnak" részt igyekeztem meg sem hallani. Túl nagy késztetést éreztem rá, hogy társaimmá fogadjam őket, és mindenfelé elcipeljem magammal, amerre csak az az őrült fejem kiadja haladási szándékát. Vagy a lábaim. Vagy mindkettő. Mindegy... bólintottam egyet, hogy ne tűnjek sértőnek, aztán elfordítottam a fejem, valahogy úgy, hogy egyikőjükkel se kelljen szemkontaktust létesítenem, közben pedig jólesően összeveregettem a bokáimat, hogy kirázzam belőlük az ülés okozta elgémberedést. Na persze nem vallhattam be, hogy csak a sarkamon elhelyezkedve értem fel az asztalt rendesen...
- Igen. - feleltem - Például vegyünk egy kultistát, aki minden áron ki akarja szabadítani a mesterét. Issza a szavait, éli a maga életét, de azért az a fő célja, és ettől egyáltalán nem fordul meg a fejében, hogy mások eltiprása, vagy bármi olyanra kényszerítése, amit az illető nem akar, valójában rossz dolog. Olyannyira természetes számára, amit tesz, hogy például egy-egy toborzási kísérlet után a szerencsétlen alanyt még ebédelni is meghívják. Gondold csak végig, Méregszem.


_________________
"Nutella-One! Nutella- One, report!"
"Sir, there are at least....six aisle of Nutella in the target area!"
"Okay, Nutella-One. Commence Operation: Total Annihilation. Move in, flank the area with Nutella-Two. Stat rep ASAP. ETA: 2 spooning sec."
"Sir, yes, Sir! Nutella One out!"
/Crispin Shadowbane/

38[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Szer. Júl. 11, 2018 12:40 am

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Mina pislog egyet. Majd még egyet. Oldalra akarja fordítani a fejét, hogy megnézze, Damien mit csinál, de csak a csendet hallja. Megint pislog. Nézi Wyn arcát, szemeit, haját, úgy az egész alakot egyben. Fehérség. Mint a hó, vagy mint egyes állatok tolla, bundája, a lehető legfehérebb, akit valaha látott életében. Mint egy hóbagoly. De még azon is vannak fekete foltok.
- Áh... éértem. - Valamelyikük emlegette a holdcsókoltakat is valamikor. Nos, Damien volt az. Hát, ez a kontra már hiányzott a Sötét bőr az esetem után... Mina is érzi, ahogy vörösség és hő szökik az arcába. - Bocsánat, ez úgy egyáltalán nem volt egyértelmű... mármint, annyira... - Nem, ennél úgysem lehet jobban megfogalmazni -... fehér vagy.
Damien halkan elkezd nevetni és a kezeibe temeti az arcát. Remek. Hány baklövést fognak még elsütni? Vagyis inkább magát szidja, Mina nem hib... azazhogy ez nem is nevezhető hibának, de azért elgondolkozhatott volna mindkettejük azzal a szép kis fejével. Viszont Minának ebből aligha származik hátránya, ellentétben ő...
- Ne haragudj. Nem akartunk megsérteni. - tisztázza, próbálva menteni a menthetőt. De ezek szerint félvér, ez pedig ismét csak komplikálja a dolgokat.
- Akkor a szüleid is megtestesítik ugyanazt, mint Loreena és Armin. - Még mindig kellemes emlékekkel néz rájuk vissza. Persze még mindig fennáll az esélye, hogy a szülők említése Wyn esetében ismét aknamezőként , vagy lőporos hordóba szórt szikraként reagál, de utóbbi inkább az északiakra jellemző, így próbálná tőle távol tartani magát. Brr. Egy hordó olyan szörnyűségből. Belegondolni is borzalmas.
Damien érzi, hogy megint őrültséget fog csinálni, de eddig is túlélte velük valahogy, és még csak rosszul sem járt annyira, így talán nem fogja követni saját maga tanácsát, miszerint kerülje a provokatív kérdéseket... így aztán ismét halvány mosolyra húzza az ajkait.
- Mik azok az értékek, amiket nem látnak?
Saját maga számára is meglepő merészséggel szegi a fejét, ahogy kimondja a szavakat, s egyenesen Wyn szemeibe néz, akár viszonozza ő a tekintetét, akár nem. Próbál úgy tenni, mintha nem félne, és valaho mélyen voltaképp érzi is magában a bátorságot.
Mina arca megrándul kissé. Érdekelne, mi? Valamiért kezdi érdekelni ez az akármi is, ami szövődik a két... mint kiderült, sötét tünde között. Bár csak egyikük sötét, és ő is csak bőrszínre. Szóval Wyn egy holdcsókolt, fehér bőrű, hajú, szemű és borzasztóan alacsony sötét tündelány, akinek az apja sima tünde. Hát, azt eddig is tudta, hogy elképesztően különleges, de ez azért már hab a tortán.
Apropó torta...
- Amúgy... csinálhatunk valamilyen desszertet is, ha szeretnétek.
Nagyon jól elbeszélgetnek, ám az elsődleges tevékenységük mégis az evés volt... vagy... ez túlságosan is ösztönös meglátás? Az ösztönös mondjuk az lenne, ha most módszeresen megiszogatná beszélgetőtársai vérét, de ezt természetesen nem fogja megtenni. Beleegyezés nélkül.
- Miről próbált kioktatni Rheo? - Kíváncsi mindenre, ami a tündékkel kapcsolatos. Talán tényleg tudásdémon lesz belőle, hisz lényegében mindenre kíváncsi, amin nem alkoholról szól, bár még az olyasmik is lehetnek érdekesek. Wyn zaklatottsága valahogy átrakódik rájuk is. Damien lehunyja a szemét. Csak azt bánja, hogy nem lehetett ott, de irtózatosan. Nem pusztán olyan filantróp célokból, hogy akkor megvédhette volna Wynt, vagy segíthetett volna neki, hanem olyasmi önző indíttatásból is, miszerint... első kézből látni ilyen eseményeket, azért... sokkoló lehet, de valahogy mégis gyönyörű. Az elfek őse. Az, amiből ők lettek. Ki ne akarná tudni, hogy milyen?
- Egyszer be kéne járni azt az erdőt. Már megtettem volna, csak nem akarok meghalni.
- Lehengerlő az őszinteséged - mosolyog a kormos.
- Hát de tényleg kíváncsi vagyok... borzasztóan. Bár az égő erdő látványa... főleg nem az érintése... brr... Szerintem nem ajánlott egy vámpírnak a közelébe menni.
- Nekem se lenne az. Hacsak valami fejszét nem adtok a kezembe, amivel egy suhintásra kivághatom az összeset. Olyanok, így az elmondásokból, mint... mint valamiféle haldoklók. Szenvedésüket ráragasztják mindenkire, aki arra jár. Csak az elmúlást és a bosszút jelképezik. De mire fel a bosszú?
Úgy tűnik, Wynt is meg tudják lepni ők. Már sokakat meglepett ezzel mondjuk, szóval nem kellene csodálkoznia, de valamiért mégis megteszi. Azt hitte, mivel Wyn néha mintha belelátna a lelkébe, az a legkevesebb, hogy erre már rájött. Na meg az otthonában is volt már ez párszor, nem igaz, hogy nem tűnt fel, hogy sehol egy üveg alkohol, bármiféle...
- Hát... nem. - Majdhogynem szégyenkezik, de inkább csak értetlenül és nem tudván, mihez kezdve a helyzettel, válaszol. Majd elneveti magát. - Ez annyira meg...? Jó, ezt inkább meg se kérdezem, úgyis egyértelmű a válasz.
És már zúdítaná is a további ezer meg egy kérdést, amelyeket Mina szokott a szájába adni: "Miért? Kéne, És az neked miért baj? Az ízlések változók, értsd meg, és ráadásul nem szeretjük mérgezni magukat! Damien, ne törődj velük!"
"Semmi másra nincs szükségem." Ez a mondat ismét megrándít benne valamit, de nem szólal meg. A kultistás okfejtésre viszont fel van kérve, hogy reagáljon, így muszáj neki. Wyn, amikor mesél, egészen belemerül a mondandójába. Jó látni. Végre tényleg kinyílt. Ha nem is magáról, de... végül is magáról, a nézeteiről beszél.
- Nos, ez a helyzet nem hinném, hogy hasonlítana az enyémhez. Mármint, ritkán találkozni olyan bérgyilkossal, aki évekig ne bántana senkit és csak "elviekben" lenne bérgyilkos. De valóban, nem lettem az, ami sokféle szempontból elég áldásos. Például nem túl valószínű, hogy itt beszélgetnénk most, ha az lennék.
Eme utolsó mondat megint valamiféle merész sugallatnak köszönhető. De nem bánja. Furcsa hatalmat érez a kezében ilyenkor... aminek következtében persze lehet, hogy fejjel megy a falnak, de majd csak rájön.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

39[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Szer. Júl. 11, 2018 4:21 pm

Wyn Silvernight


Sötét Tünde Druida
Sötét Tünde Druida

- Nem sértettetek meg. - közöltem, még mielőtt nekiállnának órákig szabadkozni egy ilyen apróságon. 
Igazából nem érdekelt, minek hisznek, amíg úgy éreztem, megbízhatok bennük. Várjunk, azt mondtam, megbízni? Akaratlanul is az ételre tévedt a tekintetem, jobban mondva annak a helyére, ugyanis újra kiürítettem a tányérom, így meredten bámultam annak alját, mintha azt mérlegelném, mennyi lehetett az esélye, hogy valami befolyásolószert raktak az ételbe. Persze sosem lehettem biztos semmiben. Könnyen megeshetett, hogy Damien és Mina valóban egy bérgyilkoshálózattal állt kapcsolatban, és valahogy így nyerték meg maguknak leendő áldozataik bizalmát. De miért lett volna szükségük efféle előjátékra, ha valóban azzal foglalkoztak, ami ezt nem tette szükségessé? Nem lett volna egyszerűbb mondjuk hátulról leszúrni, miközben éppen vetkőzöm és a vámpír eltereli a figyelmem? Vagy rám ugrani, mikor beszorultam a négy fal és az ágy közé és egészen egyszerűen kiszívni a vérem. Még fegyvert sem igényelt volna feltétlenül a dolog.
Azonban amint felemeltem a fejem, hogy rájuk nézzek, mindaz, ami éppen akkor játszódott le bennem, egyszerűen kitörlődött. Mindent kiszippantott elmémből az, amit ők ketten árasztottak.
- A hercegi pár? - kérdeztem vissza, miközben elengedtem a villát, hogy felszabadult kezemmel megint tudjak valamicskét dörzsölni a hajamon a törölközővel - Nos... mint említettem, két apám van. A családom egyáltalán nem testesít meg semmi olyat, amire te gondolsz.
És itt végül úgy döntöttem, inkább nem mondok semmi egyebet. Egyrészt, hogy ne kelljen megint felelevenítenem bizonyos dolgokat, másrészt pedig, mert nem ők testesítették meg, hanem én, ahogyan Amelie Fairbranch is kijelentette. Miracle child.
Talán, ha anyám első házassága nem lett volna... Vagy inkább anyám nem lett volna olyan, amilyen.
Valahogyan mintha már meg tudtam volna mondani, Szilvaarc melyik mosolyával kell vigyázni, melyik szolgál előjelként, ha valami olyasmi fogja elhagyni az ajkait, aminek jobb lett volna, ha odabent marad. Hát, ez a kérdés kifejezetten ebbe a kategóriába esett. Mit érdekelte őt ez, úgy mégis? Vett volna példát Mináról, ő sosem kérdezett fura dolgokat, szépen ült a hátsóján és tiszteletben tartotta azokat a bizonyos határokat, amiket újra és újra hiába akartam kijelölni ennek az eltévelyedett fajtársnak. Úgy döntöttem, úgy teszek, mintha fel sem figyeltem volna a kérdésre, ami azért volt nagyon nehéz, mert rám nézett, túlságosan feltűnően ahhoz, hogy figyelmen kívül hagyjam.
Nos, végül is, másképpen is csinálhatjuk.
Viszonoztam a tekintetét, s engedtem neki, hogy a szemeimből olvasson. Kíváncsi voltam, meglátja-e a kötelességtudat és kíváncsiság tüzét, meglátja-e azt a tartást, azt a sok-sok mindent, ami ott kavargott mélyen bennem. Aztán, amikor úgy éreztem, elég időt adtam neki, megvártam, míg az égdörgés szünetet tart, és az ébenhajú lányra figyeltem. Olyan jól lett volna, hogy máris ugrabugrálni akart az edények között? Megint? Töretlen energiája lehetett, vagy csak egyszerűen abból nyerte a vidámságát, hogy megpróbál másoknak örömet okozni? Akárhogy is volt, egyre jobban hasonlított Lunasára.
- Rheo... - folytattam, miközben az asztalon pihenő kézfejem ökölbe szorult - megpróbált meggyőzni, hogy belássam, Veronia végérvényesen romlott és meg sem érdemli, hogy fennmaradjon. Igazi druidának tartotta magát, erre ilyesmit eresztett ki a száján és elvárta volna, hogy egyetértően bólogassak és hagyjam magam átrepíteni Anwnn-ba? Pfffffff!
Megcsóváltam a fejem, hogy kicsit lenyugodhassak. Nem hiányzott volna, hogy pont most durranjon el bennem minden indulat, főleg, hogy olyan érdekes gondolatmeneteket hallhattam Cinderweald-ről. Gyilkos egy hely volt, örökké fennmaradó, begyógyulatlan seb Veronia szívén. Annak a jelképe is lehetett volna, amit tényleg mi tettünk az otthonunkkal. Rheo-nak abban az egyben igaza volt, hogy bőségesen tanyát vert itt a romlás, de azt vallottam, nem véglegesen.
- Az... egy figyelmeztetés. Ha nem sikerül együtt, közös erővel változnunk, a világunk valóban olyanná változik. Ezért kell foggal-körömmel küzdeni és terjeszteni a Természet tanait! Az embereknek meg kell látniuk, mekkora összefüggés van köztük és aközött, akit Istennek hívnak. A Természet és Isten egy és ugyanaz. Ezt nemrég tettem helyre magamban, és ha nekem, aki úgy gyűlölte Abaddónt, sikerült, másoknak is fog.
Voltak érdekes foglalkozások, amelyeket legszívesebben eltöröltem volna. Ellenkezett a Természet elveivel, ha szűkebb értelemben vettük, de ha tágabban, valójában annyira nem. Hiszen mit művelt az anyafarkas azzal, aki óvatlanul a kölykei közelébe merészkedett és veszélyt jelentett rájuk? Nyilván nem hagyta meg az életét, ha kiprovokálta magának. És a nőstény vaddisznó? Hányszor magyarázták a tündék, hogy senki ne menjen a malacok közelébe? A családapa, aki egy közveszélyes alakot akart volna eltetetni láb alól, annyira különbözött volna tőlük? És a gyilkolás? A GYILKOS szó? Mindenki gyilkolt, aki éppen asztalhoz ült és evett.
- Beszélgettem már bérgyilkossal. - mondtam, korántsem indulattól fűtve, de nem is visszavágásként, csak... mondhatni, szelíden, tanító jelleggel - De nem tagadom, ha azt mondod, minden másképp lenne. Mégis így történt, és valamilyen oka kell, hogy legyen. Talán egyedül nem maradtatok volna életben. Vagy azok, akik most lélekben vagytok.
Hát, a szörnyű zajt, a villámlást, a fényeket és az esővel összeköthető kínzó emlékeket tekintve jelenleg egy gyáva alaknak tartottam magam. Vagyis... talán nem félelem volt ez, inkább valami taszítás. Nem akartam tudomásul venni, hogy viharok még léteznek, mert arra a napra emlékeztetett. A hibámra, arra a menekülésre, amikor egyszerűen csak elhitettem magammal, hogy nem emlékszem egy fontos dologra. Mert nem akartam szembe nézni a ténnyel, hogy talán rossz gyerek voltam... egy kicsit. És nem használtam ki a tálcán kínált... szeretetet, amíg még volt rá alkalmam. De mit is beszéltem? Nekem olyanra nem volt szükségem! Most sem. Egy valami kellett csak. Egyedül akartam lenni, amilyen gyorsan csak lehet.
- Én megyek aludni. - közöltem, s váratlan gyorsasággal csúsztam le a székről, szépen ráterítve a törölközőt, bár jóllehet, valójában csak ledobtam volna a támlájára, ahogy a saját dolgaimmal tettem volna odahaza a szobámban.
Reméltem, hogy nem állítanak meg. Nem közöltem, hogy elmegyek, testtartásomból és arckifejezésemből pedig talán mindketten megértették, hogy ha nem akarnak bajt, békén kell hagyniuk. Hiányzott a fa... a kemény, ridegség, ami átmelegszik a hátammal való érintkezéstől, és a természet hangjait is hallani akartam. Erővel akartam küzdeni a vihar iránt kialakult, mélységesen gyökerező utálatom ellen.



A hozzászólást Wyn Silvernight összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Júl. 12, 2018 1:20 am-kor.


_________________
"Nutella-One! Nutella- One, report!"
"Sir, there are at least....six aisle of Nutella in the target area!"
"Okay, Nutella-One. Commence Operation: Total Annihilation. Move in, flank the area with Nutella-Two. Stat rep ASAP. ETA: 2 spooning sec."
"Sir, yes, Sir! Nutella One out!"
/Crispin Shadowbane/

40[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Szer. Júl. 11, 2018 6:46 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Csoda történt? Jól hallotta? Wyn nem kapja fel a vizet valamire? Apropó víz. - Szomjasak vagytok esetleg? - Nem tudja, mi ütött belé, hisz innivaló nélkül étkezni nem a legimádnivalóbb dolog, de most úgy elbeszélgették az időt és józan eszüket, hogy eszébe sem jutott. Talán, mint Minának a lába. El is indul rendezkedni, fiókot nyit, üvegpoharakat szed elő, melyeken sok dísz nem található, a fogásuk sem épp a leginkább kézbe illeszkedő, de legalább nem kerülnek egy vagyonba. Mind a három poharat teletölti - alkoholt nem tartalmazó - gyümölcslével, amely kivételesen nem Anjától van, hanem Mathildétől, ki azon egyike a falusiaknak, aki valami oknál fogva kifejezetten kedveli őket. Még mindig ki kell találnia, mivel viszonozza a szívességeit.
- Két apád? - Mina pislog párat. Úgy érzi, ez a válasz jobban megkavarta elméjét, mint amely kép eddig elraktározódott benne. Tehát az apja tünde. Mármint... az egyik apja... na de... két apának mégis hogy lehetne gyereke? Miféle mágia ez?! - Mármint, most ezt nem értem... Hogy születhet egy gyerek két... - Neem, ezt a mondatot határozottan nem fogja befejezni. Ennél jobban ugye már nem vörösödhet el?
Damien túlságosan is el van foglalva saját árnyékos és ködös gondolataival ahhoz, hogy belegondoljon ebbe. Nyilván képletesen értette azt a két apát. Mármint, először egyik, majd a másik. De kellett legyen egy anya is a képben. A démonok, a mágia és esetleg a Rotmantelek nagyon, nagyon fura dolgokra képesek a testekkel és azok manipulálásával kapcsolatban, néha arra engedve következtetni, hogy teljesen szembemennek a természet összes létező törvényével, de azért ERRE még talán nem találták ki az elixírt... és nem is biztos benne, hogy olyan jó ötlet lenne.
Wyn, csalódást okozó módon, ismét nem válaszol a kérdésére. Nem igaz, hogy nem veszi észre, mennyire frusztráló, amikor egyszerűen figyelmen kívül hagy valamit. Mintha ott se lenne. Ezt az udvariatlanságot pedig ismét nem lehet szó nélkül hagyni.
- Attól, hogy nézel rám, nem fogom tudni kitalálni, milyen mondatokat alkotsz a fejedben. Az állatok nem tudnak beszélni, így kénytelenek vagyunk abból megpróbálni kitalálni, mire gondolnak, hogy milyen a tekintetük, de szerencsére az értelmesebb fajok azért szóval is tudnak kommunikálni egymással... De sajnos az értelem kifejlesztette a titkolózás iránti vágyat és képességet is.
Várjunk, mi? Ezt komolyan ő... ezek az ő szavai voltak?! Alig tudja megállni, hogy el ne kerekítse a szemeit, és kezdje el tisztázni, hogy neem, egyébként ezeket egyáltalán nem ő mondta, fogalma sincs, ki tette ezt vele, démoni befolyás lehetett, látomás vagy efféle. Nyel egyet. Egy része voltaképp szívesen eltüntetné és semmissé tenné ezeket a szavakat, míg egy másik, nos... lüktető elégtételt érez, hogy képes volt kimondani őket. Ha valami megöli, az a hallgatás.
De ezt tényleg nem akarta... Most mi lesz? Újabb sértődés? Valószínű. Viszont a legnagyobb baj az, hogy teljes mértékben egyetért azzal, amit mondott, és akármennyire is próbálná tagadni, így érez. Vagyis nem tudja, hogy fogja jóvátenni. Ha kell egyáltalán.
- Oh. Tipikus. Világpusztítás. Mikor állnak elő már valami eredetibb tervvel? Ez a motiváció lényegében az összes másodosztályú ponyvaregényben megjelenik - jegyzi meg a vámpírlány megvetően. Damien zavartan rázódik vissza a témába, hogy valóban, itt bizony információk is kerülnek azért megosztásra, nem ártana odafigyelnie. Minán is érződik a frusztráció. Az ilyesmit mindig is könnyedén át tudta venni. - Úgy látom, sikerült megállítanotok. Egyébként... Nem értem, miért gondolják ezt. Hogy a pusztítás megoldana bármit is. Ez teljesen olyan, mint a Bibliában a Tisztítótűz. Oké, de egy egész világot nem lehet csak úgy hamuvá tenni! Általában a vezetők a bűnösök, ott kell keresni a problémát. Ők taszítják nyomorba a népet, a nyomorba taszított nép pedig, igen, lehet, hogy ennek hatására ismét megszeg szabályokat, lop meg ilyenek, és csal, és nem, nem lehet védeni őket, de valóban nem sok választásuk van. De akkor is mindig vannak, akik nem veszik ki a részüket az ilyesmiből... Lásd mondjuk mi. Pedig azért valljuk be, lett volna elég sok esély arra, hogy rossz irányba forduljon ez az egész. Damien lehetne egy bérgyilkolászós sötételf, én meg... én meg... hát, fogalmam sincs, ha ott maradok, talán én is egy vérengző állattá váltam volna, aztán engem is kivégeznek és akkor esetleg kísértet lehetnék. Vagy pedig semmi. De mondjuk ez logikailag nem teljesen passzol, mert attól, hogy ott maradok, még nem tettem volna olyan szörnyű, erkölcsileg megvetendő dolgot... na mindegy. De értitek. A romlásba az ölés is beletartozik. Ő a legromlottabb, ha mindent csak elpusztítani tud. Amúgy meg... honnan lenne hatalma hozzá? - néz ismét Wynre, elvégre ő volt ott, számára biztos jobban kiderült, mire képes a thuata.
- Rheo lététől függetlenül is logikus lett volna, ha Anwnn-ba vágysz. Szerintem az összes tünde szívesen lenne ott, hisz akkor nem kellene ezt a háborút vívniuk, biztonságban élnének yg szép vidéken. Hacsak nem az is egy csapda volt. Ki tudja. Talán ott is pusztulás zajlik, vagy csak egy halom hamu az egész, nem lehet tudni annak, aki nem járt ott. És aki átment, az valószínűleg már soha nem tér vissza, igaz? - Armin, Lory és megannyi más fajtársa miatt azért reméli, hogy jó életük van. Meg... talán egyszer ő, vagy a leszármazottai is eljutnak oda. Talán.
A Természet és Isten ugyanaz volna? - Háát... végül is az tényleg valószínűtlen, hogy többféle hatalom lenne, aminek elképesztő nagy befolyása van a világra. De várjunk. Az Átok Isten büntetése. Nem a természeté. Mármint... az én szememben a Természet egyenlő fák, bokrok, füvek, madarak, állatok... meg mondjuk mi is a természet vagyunk. Minden, ami élő. A szellemek, lidércek és egyebek mondjuk érdekes kérdés, de ők is azok voltak valaha... - Árnyékok. A múlt árnyékai, jelek, hogy valami még nincs elrendezve. S ugyanezek a démonok is, csakhogy nekik sokkal nagyobb befolyásuk tud lenni dolgokra. Ők igazán élnek, még ha sokan szenvednek is.
- Nem, lélekben tényleg nem lennénk ugyanazok...
De vajon mi történt a lelkével, ami olyanokra késztette, mint amiket most mondott? Ennek nem feltétlen Minához van köze. Fene tudja, mihez van köze.
Felkapja a fejét. Aludni? Megint el kell gondolkoznia, jól hallotta-e, meg azon, hogy most akkor ők vannak Wyn házában vendégként vagy fordítva, és egyáltalán, melyik univerzum ez? Ismét vissza kell rángatnia magát jelen létezésébe. - Öhmm.... egészségedre... - utal arra, hogy nyilván a lány azt fejezte ki hirtelen távozásával, hogy befejezettnek óhajtja nyilvánítani az étkezést.
- Én is köszönöm...
- Neked is. De várj, Wyn. Hogyhogy aludni? Most, máris?
És... hova? - tenné hozzá, bár azért reméli, ezt az egyet csak ki tudja találni. Egy ágy van az egész házban. Wyn csak nem annyira őrült, hogy kislattyogjon és felmásszon az egyik fára odakint az udvaron, ilyen ítéletidőben!...
Mondjuk nem nagyon tudja, mi ebben az ítélet. Az eső mindennek jót tesz, olyan zöld lesz utána az egész vidék, mintha most született volna meg.
Felpattan és ösztönösen az alacsony lányka után siet. Megnézi már ő magának azt az alvást...


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

41[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Szer. Júl. 11, 2018 8:07 pm

Wyn Silvernight


Sötét Tünde Druida
Sötét Tünde Druida

~ It's okay to be afraid. ~

- Köszönöm. - feleltem kicsit megkésve, ahogyan kifelé lépdeltem, a bejárat irányába.
Nem, ezúttal nem állt szándékomban kimenni, hogy újra megázzak. Nem kockáztattam, egészséges akartam maradni, és különben is, tökéletesen jól kellett hallanom a vihart az ajtó mellől is, ha az asztalnál is olyan jól csengett. Tehát valahogyan lépésre bírtam a lábaimat, hátra se nézve, amikor hallottam, hogy Méregszem értetlenkedik. Mit nem lehetett ezen érteni? Aludni, jelentettem ki nem is sokkal ezelőtt, amit nyilván nem az ő hálószobájukban fogok elkövetni. Ha meg kellett volna mondanom, mikor aludtam utoljára ágyban, azt válaszoltam volna, talán otthon. Nem hiányzott.
Egyébként pedig éppen itt volt az ideje, hogy lelépjek onnan, mielőtt még tettem volna valamit, amit nem akartam. A sötét tünde kifejezetten irritált. Úgy tűnik, kedvesség álcája alá rejtette az arroganciáját, hogy minél többet megtudhasson azokról, amik és akik érdeklik, azonban amikor nem kapott kielégítő választ, megmutatta, milyen is igazából. Mit ártottam neki?! Miért nem tudott végre békén hagyni? Az egész fejem vele volt tele, a róla szóló feltételezésekkel, megállapításokkal, téves elképzelésekkel, amiket korrigálnom kellett, és még a lépteit is hallottam a hátam mögött. Úgy tűnt, nem hagytam elég jelet számára, már megint.
Mina persze tudott olvasni bennük, talán néha túlságosan is jól. Azt hiszem, végül ez vett rá, hogy taníttassam magam vele, meg az a végtelen jó szándék, amivel a Természet teremtményeihez viszonyult, és azokhoz a kétlábúakhoz, akiket szeretett. Na persze, ez felvetette a kérdés, bennem ugyan mit talált alkalmasnak arra, hogy szinte hasonlóságig ugyanúgy bánjon velem, mint utolérni igyekező fajtársammal, aki...
- Mmm.... - csúszott ki a számon egy afféle hangos sóhajszerűség, miközben megtorpantam, felismerve, hogy bármit teszek, utánam fog jönni, és én aztán nem igényeltem, hogy őrt álljanak felettem, amíg elalszom - Igen.
Szembefordultam fele, felnéztem azokba a méregzöld szemekbe, azt kérdezve a tekintetemmel, Mégis miért nem hagysz? Csak nem várta el, hogy azok után, ahogy az asztalnál beszélt velem, folytassam a társalgást! Nem várhatta. Úgy éreztem, mégiscsak eljött az a pont, amikor végül kiérdemelte a pofont, de a kezem nem mozdult. Sőt... minél inkább tombolt odakint a múlt tükre, annál inkább éreztem, hogy remeg.
Elég ebből!
- Vagy titkoljam el, hogy fáradt vagyok? Ti mondtátok... - mutattam abba az irányba, amerre Mina tartózkodott - ez nem gyengeség.
Ugyan csipkelődő, goromba hangzásúnak kellett volna lennie, az egész inkább úgy festett, mintha a kiejtett szavak alatt, valahol mélyen elásva segítségért könyörögnék, valamiért, ami kiment innen, ebből az egészből. Emlékeztem, régen mennyire szerettem a vihart és az esőt. Most, ha lehunytam a szemem, csak hulló vércseppeket láttam, szél helyett sikolyok süvítettek a lombok között, ágrecsegés helyett elfojtott, távoli tűzcsövek lövedékeinek repülését képzeltem az egyszerű időjárási jelenségbe.
Nem gondolhatta, hogy ki fogok menni, hiszen megmondtam, hogy itt maradok. De utánam jött. Nem értettem. Miért? És Mina miért maradt távol? Mi volt az az arc, amit akkor produkált, amikor az asztalnál ültünk? Mintha örült volna valaminek. De különösen törődő jellem volt, hogyhogy nem ő lépett utánam? Miért nem szólt semmit? Magamra haragítottam volna, mert nem szóltam hozzá, miután Damien tett róla, hogy ne legyen kedvem? Mi volt ez? Valami  "égi büntetés", ahogyan az emberek hívták volna? Vagy hirtelen már nem akart hinni többé a szavaimnak és mégis azt hitte, elmegyek? Gondolom, nem állt érdekében, most, hogy kiderült számára, egy fajba tartozunk, ám ha azt várta tőlem, éjszakába nyúlóan fogok mesélni Nebelwaldról, különösen nagyot tévedett. Illetve nem annyira... nem ma... és ki kellett érdemelnie...
Mi ez...?
A lábam. Önálló életre kelt, mint akkor, amikor belebotlottam Lángvirágba az erdőben. Láttam a sötételf szorult helyzetét, de, mintha a lábamnak saját akarata lett volna, elindultam felé, hogy segítsek rajta és olyat tegyek, amire egyébként soha nem szántam volna rá magam. És most, úgy tűnt, furcsán kicsavarva, de a múlt önmagát ismételte. Hogy miért mondtam azt, furcsán kicsavarva?
Mégis mit csinálok?
Olybá tűnt, mintha a vihar magja, a tombolás legszörnyűbb része még csak most ért volna el hozzánk. Azt a benyomást keltette, mintha még idebent is minden táncra perdült volna, és én féltem, elrejthetetlenül, visszavonhatatlanul... A sötét tünde mellkasa vészesen közeledett. Megpróbáltam rátaposni a saját lábamra, hogy megállítsam, de csak annyit értem el vele, hogy előreestem, egészen úgy, mintha bele akarnám temetni az arcom Damien ruhájába. De hiszen... bele akartam?
For the beauty of Holy Nature, what am I doing?!
Már késő volt. A fejem menthetetlenül belefúródott a kelmébe, kezeim még mindig remegve lógtak magam mellett, és arcom helyzetéből kifolyólag alig kaptam levegőt, de legalább a lábam megállt. Kicsit összegörnyedtem a láthatatlan teher alatt, miközben abban reménykedtem, talán van esély, hogy azt higgye, mindössze ennyire kimerült vagyok, és annyira álmos, hogy alig látok már. Persze, egyáltalán nem éreztem, hogy aludnom kell, hiszen rengeteget virrasztottam, és most még a vihar is rásegített, hogy ne tudjak megnyugodni. Na meg ez... ez a szörnyűség, amit tettem, ez az elképesztő, hirtelen becsület- és tekintélyvesztés. És nem tudtam, mégis honnan szerezhetnék erőt, hogy egyáltalán megpróbálhassak kimászni ebből a vízzel áztatott, sáros, hideg gödörből, amely... valahonnan mégiscsak biztonságot és melegséget sugárzott.


_________________
"Nutella-One! Nutella- One, report!"
"Sir, there are at least....six aisle of Nutella in the target area!"
"Okay, Nutella-One. Commence Operation: Total Annihilation. Move in, flank the area with Nutella-Two. Stat rep ASAP. ETA: 2 spooning sec."
"Sir, yes, Sir! Nutella One out!"
/Crispin Shadowbane/

42[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Szer. Júl. 11, 2018 10:13 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Mina csalódottan veszi észre, hogy véleménye szerint igencsak okos litániájára nem kap semmi reakciót. No mindegy. Legalább jártatta a száját, elég, ha ő tudja magáról, hogy mit hogy gondol... igaz, hogy azért mondja, hogy mások is láthassák, de hát ha valaki nem akarja kinyitni a fülét... Vagy a száját, ha már itt tartunk...
Kábán néz az eltűnő sötételf-páros után. Mintegy színdarabban, néz körül a konyhán,amiben maradt. Jobbára kipusztított tányérok, morzsák és zsírfoltok, evőeszközök szétszórtan, félig-teljesen kiivott poharak, furcsa csönd, az épületek szótlan, megszokott, otthonos, barátságos csöndje. Van az a lelkiállapot, amikor teljes mértékben együtt tudsz érezni egy konyhabútorral. Egy székkel, egy asztallal, vagy éppen a falon húzódó repedésekkel. Mert úgy érzed, ők értenek meg a legjobban. Mina nagyjából így érzi most magát. Az a zavaró érzés rezeg benne, hogy nem tudja, kire haragudjon, márpedig valami nagyon irritálja. Itt hagyták. Egyszerűen itt hagyták. Az még hagyján, hogy Wyn itt hagyta, neki szokása csak úgy egyet gondolni, majd azt meg is cselekedni, de Damien... ő mindig szokott törődni vele. Mindig inkább kérdez előbb, mint cselekedne, megérdeklődi, mi hogy jó vagy hogy nem jó és semmiképpen sem tesz semmi meggondolatlant. Mint mondjuk ezek a drága mondatok. Amikre mondjuk nem kapott választ... Ej, nem lesz ez így jó.
Fejét csóválva és nagyot sóhajtva végül felkerekedik, hogy utánajárjon, mégis mi zajlik az alvóhelyen... bár nem tudja, az hol is lesz, de esélyesen a háló irányába mentek, ez a ház meg nem olyan nagy, hogy el lehessen benne tévedni, hacsak valami titkos alagutat, csapóajtót, raktárhelyiséget nem talált valamelyikük.
Egyik lábát teszi a másik után, majd hirtelen az egyiket már nem teszi a másik után, mert olyan hirtelen toppan meg, mint ahogy a bérgyilkos pengéje utat hasít magának a lenge szöveten át a finom fehér húsba.
Mit lát? Wyn fehér kis buksija Damien hasának támaszkodva.
Mi...?
Damien kezei ösztönösen mozdulnak, de már nem tudja megakadályozni a... katasztrófának nem nevezné, de már megint jócskán magába kell néznie, hogy rájöjjön, mi is ez. De ott nemigen talál választ. Pusztán reakciókat. Jogtalanul felvidámult lelket, hevesen dobogó szívet és feszült izmokat. Óvatosan megfogja a lányka vállait, ha esetleg lejjebb akarna esni, akkor azt ne tehesse meg... Érzi a lélegzetét, azazhogy azt az akadozó kísérletet a légvételre, és így még azt sem tudja eldönteni, Wyn esetleg nem sír-e. Vállai ugyan nem mozdulnak. Visszajátssza fejében a majdnem-esést megelőző pillanatokat. Megfordult, megindult, meg akart torpanni, és...
Szóval megint az én hibám?
Wyn egész idő alatt úgy tesz, mintha megbántotta volna valamivel. Jó, az előző szavai tényleg nem voltak a legszebbek, ám pusztán.. "pusztán" provokatív célzatuk volt. És nem, még mindig nem bánta meg. Bűnösnek érzi magát, átkozottul bűnösnek, de most valamiért nem fáj.
- What's your game? - Csak későn jön rá, hogy ki is mondta a szavakat. Fogalma sincs, mit kéne tennie. Volt már alkalma "kísérletezni" Wynen, de az összes teljesen hasznosnak tűnő próbálkozása kudarcot vallott. Kérdezni, vigasztalni mit sem ér. A szavak nem segítenek. Az érintés...? Nos, az érintés egy nagyon veszélyes játékszer, ha Wynről van szó.
Tényleg. A haja.
Enyhén érezni a nedvességet az összetapadt, fehér tincseken, melyek nekinyomódnak a felsőtestének. Óvatosan vesz levegőt, mintha valami puha állatka simulna hozzá. Vagy egy gyerek. Le kéne állnia a gondolkodással. Biztosan őrültnek nézné mindenki, aki látná, ahogy csak áll itt és meg sem szólal. Valahogy beletörődőn esik bele a tehetetlenségbe, a várakozásba. Hogy mire vár? Valami isteni sugallatra, ami megmondja neki, mit kell tennie. Vagy esetleg a csodára, hogy Wyn végre válaszol... ISMÉT válaszol, mert azért volt, amikor megtette.
"Azért akarlak megütni, mert nem értelek." Én sem értem magamat, ha ez vigasztal.
Végül kimondja a lehető legsemmitmondóbb, és legprofánabb dolgot, ami eszébe jut, mégis valahogy annyi védő melegséggel és kérdéssel átitatva, amennyi csak rejtőzik benne:
- Óvatosan.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

43[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Szer. Júl. 11, 2018 11:34 pm

Wyn Silvernight


Sötét Tünde Druida
Sötét Tünde Druida

A sötételfnek szokatlan illata volt, még úgy is, hogy már egy ideje a ruhájában melegedtem. Bár talán csak azért tűnt fel ennyire, mert egészen az aroma forrásához nyomtam az orrom, mintha ezzel elbújhattam volna a vihar elől vagy megszüntethettem volna a hangokat. Többnyire visszakaptam az irányítást a lábaim felett, de most már igazán mindegy volt, mit teszek, miért is ne maradhattam volna még így egy kicsit? Mindent összevetve mondhatjuk, hogy jó érzés volt, nem teljesen kellemes és megnyugtató, főleg, mert most talán még jobban kavargott a gyomrom, mint eddig...
Mina romlott alapanyagot használt?
Nem... biztosan nem. Szóval... nem éppen éreztem magam teljesen otthonosan, sem pedig jól, de lehetséges, hogy ez nem csak rólam volt elmondható, ugyanis, ha kissé oldalra fordítottam a fejem, hogy nagyobb levegőt vegyek, borzalmasan hangos, nem normális, és egészségtelen szívdobogást hallottam, amelynek hatására azt hiszem, átértékeltem a helyzetet, ezt, és azokat is, amelyeket én okoztam. Hiszen Damien nyilvánvalóan szívbeteg volt, és egyáltalán nem segítettem rá a viselkedésemmel. És mégis, a sötét tünde a vállamért nyúlt, pedig ő tudta azt, amit eddig én nem. Nem félt, hogy baja esik, rosszul lesz vagy valami annál is szörnyűbb? Elvégre nem neveztem volna vidám ugrabugrálásnak azt, ami történt, és azt sem, amit most csináltam vele. Valamiért elviselhetetlennek tartottam volna, ha miattam történne valami rossz vele vagy, Természet tartsa meg benne a lelket, miattam adja fel a szíve a szolgálatot.
Hogy mit játszom?
Játszottam én egyáltalán? Egészen eddig azt hittem, ennek a fiúnak valami megrögzött idegesítési szokása az, hogy a kiszemelt áldozatot mindenhová követi, mindenre túlzottan odafigyel és hasonlók... ha valaki játszott kettőnk közül, hát eddig azt hittem, hogy az ő. Pedig biztosan csak minél inkább megpróbált nyugalmas környezetet teremteni magának, hogy ne érje baj. Vajon Mina tudta ezt? Visszaemlékezve, elég sokszor próbált higgadt szavakkal békíteni, szóval valószínű. Damien nem élhetett úgy vele, hogy ilyen fontos dolgot nem mond el neki.
Felnéztem rá, finoman a vállamon nyugvó kézfejére téve az enyémet. Ezt eddig soha nem tettem meg, pedig hányan nyúltak már hozzám, tiszteletből, dicséretből vagy máshogyan, és most ő is, csak arra tudott gondolni, hogy nehogy nekem essen bajom, NEKEM, ahelyett, hogy azzal a buta fejével magára vigyázna. Megpróbáltam valahogyan összeszedni magam. Mélyeket lélegeztem, ismét felhúztam a pajzsom, bár jóllehet, ezúttal hagytam rajta némi rést. Azt nem mondanám, hogy bocsánatkérésként, távol álljon tőlem, hogy olyasmire vetemedek. Egy nap egyszer bőven elég... Na de ami Méregszemet illette, helyre kellett tenni itt egy-két dolgot.
- I don't play. - feleltem komolyan, miközben felfelé fordítottam a fejem, nem csak a szemem, megadva neki a kellő tiszteletet, amit érdemelt - But you better take care of yourself.
És óvatosan a szívére böktem, mutatóujjam hegyével éppen csak megérintve a felsőjét.
- Mióta vagy beteg? - kérdeztem, szinte át sem gondolva, hogy valóban meg akarok-e szólalni, de már késő volt... kibukott belőlem, mintha csak egy szem dió lennék, amit éppen most törtek fel, hogy a felszínre szabadíthassák, amit a kemény héj rejt - Szólhattál volna! Akkor... talán átgondolom, hogyan viselkedjek veled.
Nos igen... azért korrigálni sem voltam rest. Csak éppenséggel így adtam az egésznek egy mellékhangzást, kis önteltséggel meghintve. Vagyis, valami hasonlóval. Én ugyan nem voltam öntelt, egy kicsit sem, csak helyretettem a körülöttem lévőket, hogyan kezeljenek.
És akkor... akkor olyan arckifejezést láttam meg az időközben megérkezett vámpírleányon, hogy még azon is elgondolkodtam, elhúzódom a sötételftől és eleresztem. Na de várjunk, hát én még mindig a kezéhez értem! El is kaptam onnan, mintha tűzbe nyúltam volna, a kommunikációs fejlődésből mára éppen elég volt ennyi. Még sok is.
- Mina... nem akartam kimenni. Mondtam már. Itt maradok. Vagy valami mást követtem el, ami...
... nem volt helyénvaló? - akart lenni a kérdés folytatása, csak hogy elterelhessem a figyelmét arról, amit látott, hiszen biztosan látta, azért nézett így. Látta, hogy gyenge vagyok, és hogy a barátját használom támasznak a háta mögött. Lássuk csak... ha valaki Lunasával tette volna ugyanezt és én álltam volna Mina helyén, igencsak fel lettem volna háborodva és a mérgemben úszkáltam volna, hacsak ki nem robban belőlem. Elvártam volna a magyarázatot Lunasától... vagyis inkább attól, aki párnának használta, vagy tudom is én, hogy nevezzem ezt.
- Egyáltalán nem készültem semmire, ha emiatt aggódsz. - feleltem végül enyhén diplomatikusan.


_________________
"Nutella-One! Nutella- One, report!"
"Sir, there are at least....six aisle of Nutella in the target area!"
"Okay, Nutella-One. Commence Operation: Total Annihilation. Move in, flank the area with Nutella-Two. Stat rep ASAP. ETA: 2 spooning sec."
"Sir, yes, Sir! Nutella One out!"
/Crispin Shadowbane/

44[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Csüt. Júl. 12, 2018 12:08 am

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Megszólalt. Hála az égnek. Na jó, kicsit sem, csakis neki hála. Bár ezekből a szavakból sem sok mindent tud kiszedni. Hideg, józan és mondhatni kiszámítható válasz volt, bár történetesen nem számított rá. Valamiért mindig arra számít, hogy végre egy mesehosszúságú vallomást fog hallani. De hogy miről...? Az a bocsánatkérés még mindig hiányzik. Csak sajnos Wyn stílusa nem olyannak mutatkozik, hogy hamarosan ilyesmire számíthatna. Túl sok a büszkesége hozzá. Ugyanakkor úgy tűnik, hogy az önbizalomnak pont, hogy híján van, tán ezért mutatja olyan büszkének magát. Ki érti ezt...? Senki, de én akarom. Végre találkozik egy érdekes fajtársával, akit szinte képtelen megfejteni. Ez őrjítő. Rá kell jönnie, hogy sokkal egyszerűbb volt az emberektől, illetve főleg tündéktől és egyéb fajoktól elzártan élni. Amíg nem futsz össze túlzottan összetett személyiségekkel, az élet egyszerű, békés, hisz tudod, hogy ők úgysem értenek meg, így nem is fáradsz, hogy magyarázkodj, hogy elmagyarázd magad. Csak annak, aki megérti, abból pedig mindössze egy volt: Mina. Neki szinte nem is kellett, egy húron pendültek, mintha csak egész életükben együtt éltek volna.
Jobb, ha vigyáz magára? Ez meg mi a fene, valami fenyegetés? Meglepetten néz Wyn immár felemelt tekintetére. Úgy tűnik, a leányzó most már erősen áll a lábain. Nem nagyon rázta meg akkor ez a kis botlás. Viszont... Miért kellene vigyáznia magára? Komolyan megint elkezdi előadni a Ne nézzetek gyengének, félni kell tőlem hozzáállását? Damien szólásra nyitja a száját, és azon veszi észre magát, hogy szó szerint dadogni kezd, ami borzasztóan idegesítő. - Nn... n... nézd, én... bocsánat, ha... jó, tudom, kissé nyers voltam, de azért... mondtam már... tudod, hogy ez nem megoldás... - szavai a levegőben lengnek, elnyújtva, befejezés nélkül, mint kapálózó kis ágacskák, miket letört a fatörzsről a szél. Nincs mibe kapaszkodniuk, nincs miből kinőniük, csak vannak, de azért mégis van létjgosultságuk. Nyel egyet. Szörnyű érzése támad hirtelen. A bűntudat elemi erővel csap belé. Tényleg rossz ötlet voltak azok a szavak? Az állatok említése miatt? Pedig ő csak szóra akarta bírni.
Retteg. Fél, hogy megint emelkedik majd a kéz, és hogy talán most tényleg az arcán fog csattanni, és akkor... nem tudja, hogy lesz képes megbocsátani. Nem akarja. Nagyon nem. Annyira nem, hogy majdhogynem sarkon fordulna és inkább hátrébb lépne, még mielőtt a dolog megtörténik, amikor...
- Beteg? - Kicsúsztak a szavak. Megint. Ám ezen nem bán semmit. Lefelé bámul a fehér ujjakra, melyek a mellkasa bal részére mutatnak. A szavak nélkül egy egészen bensőséges mozdulatnak lehetne ezt nevezni. De... most... nem tudja, szabad-e megkönnyebbülnie. Mindenesetre jólesik, így inkább megteszi, hiszen abban biztos, hogy nem beteg, így nyilván félreértésről van szó, vagyis nem az történt, amire gondolt. - Hogy-hogy érted, hogy beteg vagyok? Nem vagyok beteg - hárít hadarva és gyorsan, szinte túlságosan is megörülve annak, hogy kiderült: nem dőlt össze a világ. Ismét. Hogy lehet, hogy egy ekkora pöttöm figura ilyen mértékű szorongást ébresszen benne? Annyira óv, vigyáz minden szavával, nehogy elrontsa... aztán amikor egyszer valami oknál fogva nem fogja olyan szorosan a gyeplőt, akkor meg szinte szemtelenségnek nevezhető, amit produkál. Ám Wyn mintha most elkezdené félteni. Azt tenni, amit magával kapcsolatban olyannyira utál... - Átgondolod, hogy viselkedj? Hát ehhez az kell, hogy beteg legyek? - Felnevet, a könnyed hang, mely elhagyja a tüdejét, akármilyen idiótán hangzik is, most valahogy zene füleinek. Túl sok a csend, elszokott már a csendtől, és attól, hogy csak saját szívdobogását hallgassa.
Wyn megint elengedi. A mozdulat ismerős, megtörtént már órákkal... vagy csak egy órával ezelőtt? Tán annyi se volt?
- Már miért mentél volna ki? - kérdi a vámpírlány is értetlenül. Úgy érzi, túl sokat kérdez. Damien meg ismét zavarban van, bár ez nem csoda. De ő sem tud róla, hogy beteg lenne, és fogalma sincs, hogy Wyn hogy jutott ilyen következtetésre... hacsak... a druidahajlamaival meg nem észlelt valamit, amire ő nem jött rá. Na ne. Ez lenne hát a kapocs kettejük közt? Wyn megérzett valamit, ami rég ott volt? Damiennek komolyan baj van a szívével?... Az nem lehet... - Az kéne még, most, hogy megszáradtál... de... Damien, te ti izé most itt miről van szó?! - Hangja kezd átcsapni hisztérikusba. Ha tényleg volt valami, amit Neki nem mondtak el, de ez a kis fehérség rögtön rájött, akkor abszolút elárulva fogja érezni magát... A sötétbőrű viszont rögtön fölemelt kezekkel visszakozik, szemeiben riadalommal.
- Semmi-semmi, mindenki nyugodjon le, nincsen semmi bajom! - Jó, ez azért túlzás. De fizikai az nincs. - Egészséges vagyok, mint a makk.
Nem készültél semmireee? Ez most az esőbe kimenésre vonatkozik, vagy... vaaagy...
Na jó. Ezt nem bírja tovább.
- Nekem viszont... egyre inkább megjött a kedvem egy kis sétához odakint. Kár, hogy tényleg eszméletlenül zuhog...
Kezdi nehezen venni a levegőt. Valamiért el akar menekülni innen minél gyorsabban. Nem teljesen bírja ésszel felfogni, de ez a helyzet nagyon sok. Amilyen érthetetlen, olyan kikészítő is. Valahogy egyik tiszta gondolat sem képes érvényesülni. Mit csinál Wyn? Veszekedés, megütés, hason támaszkodás... mi ennek az egésznek a lényege? Aztán ez a betegség... A fene se érti már... Elkezd gondolkozni, miféle édesség van otthon.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

45[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Csüt. Júl. 12, 2018 1:15 am

Wyn Silvernight


Sötét Tünde Druida
Sötét Tünde Druida

Mi a nem megoldás...?
Kezdtem azt érezni, hogy vagy arra gondol, most azonnal kérjek tőle bocsánatot, vagy pedig nem is ugyanarról beszéltünk, mert... valamiért nem akart belenyugodni, hogy rájöttem a kis titkára. Vaaagy éppenséggel azt nem tartotta megoldásnak, hogy KÖZÖLTEM, hogy rájöttem. Na igen, nem mindenki szerette, ha kiteregetik a nem mindig teljesen látható dolgokat... ám ami azt illette, talán mégis csak bennem volt a hiba. Ha szívbeteg lett volna, nagyon sok mindent máshogy hajtott volna végre, vagy egyáltalán nem is, vagy teljesen mást művelt volna helyette, de legfőképpen nem festett volna mindig ilyen egészségesen. De akkor... akkor miért? Ő is félt volna a vihartól? 
Nem, az teljesen kizárt.
Azért az a dadogás egész vicces volt. Mint valami megszeppent kisgyerek, aki rájött, hogy talán rosszat fog mondani, de akkor sem tartja magában. Talán még nevetni is elkezdtem volna, ha nem csöppentem volna éppenséggel egy borzalmasan kínos, értelmezhetetlenül furcsa helyzetbe, amit gyakorlatilag mondhatni én idéztem elő. Én, és a lábaim, meg a vihar, meg valami nagyon erős húzás arrafelé, ahonnan szeretetbe foglalt melegség érkezik. Ki értette ezt? Eddig teljesen jól megvoltam a hideg egyedüllétben fürdőzve, egészen odáig, hogy beléjük botlottam, beléjük, meg a lovaikba, meg a menyétjükbe, meg a táncukba... az életükbe, tulajdonképpen. Elindított bennem valamit az a sok minden, amit ők..., a kettejük lelke megmozgatott.
Nem beteg. Nocsak... Akkor viszont ne próbáld meg bemesélni, hogy attól féltél, bajom esik, nem-nem, különben komolyan visszafordulok és kimegyek felmászni egy fára éjszakára.
Na igen... megtehettem volna, de már jól ismertek, túl jól, és nem hagyták. Viszont nagyon reméltem, hogy nem fordult meg a fejükben az egy ágyban alvás gondolata. Az, ahogy hangzott, pont olyan szörnyűnek is kellett elképzelni: mindenfelé testrészek, és ha nem vigyázol, a nagyobbak jó eséllyel eltalálják a fejed, vagy a gyomorszájad, de ha megúszod, hát lerántják rólad a takarót, vagy rád fekszenek, és... hallod, ahogy lélegeznek, meg hortyognak, ami néha módfelett idegesítő tudott lenni. Sosem értettem, mit lehet szeretni ebben. Az egyetlen, akit a közelembe engedtem, az Lunasa volt, de csak azért, mert teljes szívemből szerettem és az, hogy magam mellett tudhattam, egészen megnyugtatott.
Most akkor mégis beteg...?
Nem, valószínűleg nem volt az, csak.... csak éppenséggel most is megtalálta a módját, hogyan szórakozzon egy jót. Well done, Poison Eye... Well done... És olyannyira jól csinálta, hogy nekem is kedvem támadt nevetni. Nevettem is volna, ha nem álltam volna szemben még egy megfejtendő rejtvénnyel: Wilhelminával. Elhallgattam a beszédüket, kicsit távolodva, mintha mégis ki akarnék menni azon az ajtón, aztán, inkább újra közeledve. Az okom egyszerű volt: Mina úgy festett, mint egy rémült kisegér, akivel egy macska kezdett életében először szórakozni. Nem tudtam, azért-e, mert valóban fogalma sem volt róla, mit csináltunk - mondjuk arról nekem sem sok - vagy attól félt, hogy már megint megpróbáltam ártani a lakótársának. Akármit is, de valamit tennem kellett. Egy élet volt, ami értékes, nem engedhettem ki, hogy ártson magának! Nem, nem és nem!
Vettem tehát egy nagy levegőt, félresöpörtem saját kérdéseimet - és azt a megmagyarázhatatlan késztetést, hogy hajtsam a fejem újra Damienre.... -, és végre-valahára megszólaltam.
- Most valóban nem jó ötlet, de hajnalban, vagy reggel, amikor felébredünk, mindenképpen ki kell jönnöd friss levegőt szívni, hogy befejezhessem a lábadat. - te jó elfonnyadt gyermekláncfű, de nehéz volt így beszélni ahelyett, amit megszoktam: alapos, szigorú, tiltakozást nem ismerő határmeghúzás - Gyere - indultam meg - el sem hittem, de - a hálószoba felé, hogy felhelyezzem az éjszakai borogatást -, a víz ilyen időben nem melegedett fel, meg tudom oldani, hogy ne viszkess, amíg alszol.
Hogy mi a jó édes szénné égett parázsló farönkökkel kirakott fészkes fenét műveltem, azt senki ne kérdezze, de senki, mert még hozzávágok valamit. Ugyanis én sem tudtam, nagyon is nem, csak annyit, hogy minél hamarabb magam mögé akartam dobni az érdekes helyzetet, Mina zaklatottságát, Damien illatát, meg azt a rejtélyes szívdobogást - ami nagyon hasonlított ahhoz, amit én éreztem a saját mellkasomban dübörögni, csak jóval enyhébb, de érezhetően nem a megszokott formában. Eggyel több dolog, amin jó lett volna elalvás előtt gondolkodni, de ugyebár ezt most el kellett felejtenem, úgyhogy ismét csak sóhajtva besétáltam az ágy mellé, elegánsan kikerülve a vizes ruháimat és leültem a padlóra, egyenesen a dézsa és a rongyok mellé, titkon mg mindig azon őrlődve, mire akartak ezúttal rávilágítani a lábaim, egyáltalán nem is akarva válaszolni a sötét tündének, gondolván, majd idejön ő is, ha akar valamit. És egyébként is, nekem most saját magammal is foglalkoznom kellett, azzal a szorító-nyomó érzéssel mélyen-mélyen magamban, élő hús alá temetve. Mit rejtegettem saját magam elől?
- Ami a világpusztítást illeti - tértem vissza egy korábbi témához, hogy némileg elsimítsam a köztünk gyökerező feszültséget, olyan gyorsan, amennyire csak lehet - Rheo egyáltalán nem akarta saját kezűleg megtenni. Hagyta volna, hogy szép lassan Veronia tegye meg saját magával. Nem tudom, valóban olyan súlyos-e a helyzet, ahogy ő látta, de merem remélni, hogy nem. Ha csak tíz másik olyan is van, mint te, Hollóhaj és te, Szilvaarc, máris megéri harcolni. Az eltévelyedetteket pedig, mint egy jó pap, téríteni kell.
Még néhány szempillantás után sem voltam képes feldolgozni, mit ki nem hozott belőlem az az egyszerű tény, hogy a vámpír hasonlított megboldogult nővéremre. És mégis, egyaránt éreztem magamat legyőzöttnek és győztesnek is.


_________________
"Nutella-One! Nutella- One, report!"
"Sir, there are at least....six aisle of Nutella in the target area!"
"Okay, Nutella-One. Commence Operation: Total Annihilation. Move in, flank the area with Nutella-Two. Stat rep ASAP. ETA: 2 spooning sec."
"Sir, yes, Sir! Nutella One out!"
/Crispin Shadowbane/

46[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Csüt. Júl. 12, 2018 12:44 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Mina meglepően diplomatikus választ kap. Nagyot is néz rajta. Jó, az előzőek alapján valahogy olyasmire számított, hogy Wyn, miután szépen kisajátította magának Damient, őrá már csak afféle mesekönyvbeli mostohás undok gúnnyal fog nézni és válogatottan szép szavakkal küldi el melegebb éghajlatra. Illogikus ez? Felettébb, és ezzel maga is tisztában van, ám a fantáziája mindig is túl élénk volt. De eddig legalább azt nem kellett találgatnia, hogy lakótársához hogy viszonyuljon. A mostani helyzet láthatóan elgé nagy befolyást gyakorol rá, és ki akarja deríteni, hogy miért. Esélyesen a faktorok között lesz az is, hogy Wyn, akármennyire pici is, mégis csak nőstény, az alap felállás az szokott lenni, hogy Minát zaklatják mindenféle ellenkező neműek és őket kell lerázni, mert valahogy legtöbben csupán szórakozási lehetőséget látnak egy vámpírban, nyilván szeretnek a tűzzel játszani. De Damienről valahogy sosem tudta elképzelni, hogy bármi is elterelje a figyelmét. Mindig egyértelmű volt és határozott. Ha pedig mégsem, akkor együtt csak sikerült döntésre jutniuk, s ezek a legritkább esetben ütköztek egymásba.
- Tényleg, a lábam - feleli fahangon, és hirtelen bűntudata lesz. De hiszen ez a lány kezeli őt. Hiszen egy druida, és kaptak tőle gyümölcsöt, és van egy hollója, és találkozott Azraellel. Wyn sokkal több dolog, mint valaki, aki többet érintkezett már Damiennek, mint tanácsos lenne, és még többször akart, bár nem épp kívánatos módon, ha a pofonokra gondolunk... brr. De attól még egy összetett személyiség, úgyhogy talán nem kellene csak úgy haragudnia rá... - Hmm, csak az a helyzet, hogy már így is messze túl sokat nappaloztam, talán egyszer nem ártana végre időben elaludni... de úgy látom, erre most... hát, nem vetek keresztet, mert vámpír vagyok. Na látjátok, túl sokat éltem kerekfülűek között, elszedem a szólásaikat... - kuncog. Már most is éli magán az álmosság ólomsúlyát, melyet nehéz levakarni, és néha elég bosszantó, hogy csak egy ágyuk van. Volt, amikor valóban gondolkozott rajta, hogy beszerezzen egy koporsót, és néhány nap, amikor meleg volt, komolyan kisunyta magát az istállóba, bemászott a hintóba, elheveredett az ülésen, melyet előtte gondosan kipárnázott és úgy-ahogy elszundikált. Csakhogy hercegnői kis teste túlságosan megszokta már a puha luxust, a tökéletességet, így az utazásra kifejlesztett, akármilyen nemesi hintó is legyen, de mégiscsak keskeny és ülésre szánt fabútorzat nem elégítette ki fekvési igényeit. Így aztán elég fáradtan ébredt alkonyat környékén, és morcosan, ráncos szemekkel, mint valami újszülött kisállat, vonszolta be magát a házba. Most ráadásul ez amúgy is lehetetlen lenne, mivel minden elázott, még napokig érezhető lesz az eső nyoma... ejj.
Wyn úgy látszik, most már nem aludni akar elsősorban, hanem őt kezelni. Le merné fogadni, hogy azért, mert úgy érzi, tartozik valamivel. Még az se lenne elvetemült ötlet, hogy az iménti cselekedetei miatt. Mindenesetre tényleg jó lenne, ha a viszketés megszűnne, így követi, és ismét elhelyezkedik ülő pozícióban az ágyon, kissé zavartan. Rengeteg emléke fűződik ehhez a helyhez, megannyi átforgolódott éjszaka és furcsa belegondolni, hogy Wyn szándékai között van az is, hogy befúrja magát ez alá a takaró alá, ami az övék, és itt szuszogjon békésen.
Mindegy, majd ha Wyn hazament, akkor alszom... Damien úgyis tud csendben lenni egész nap, legfeljebb elmegy lovagolni vagy sétálni valamerre, vagy kivisz a vásárra egy halom kacatot. - sóhajt magában lemondóan. Valami tervez ki kell eszelnie, hogy hogy ne legyen teljesen kétségbeesve saját kimerültségi állapota miatt.
Ezúttal Damienen a sor, hogy kizárva érezze magát a dolgokból, bár végül is egész idő alatt tehetné. Nem is rest a két leányzó után eredni. Vajon Wyn egyáltalán megszokta, hogy egynél több személlyel kell kommunikálnia? Talán feszélyezi az egész dolog. Bár az étkezésnél egész sok mindent ki lehetett szedni belőle, na nem mintha kémek lennének, pusztán érdeklődők.
És ekkor megin beindul benne az a démonszerű lény, ami furcsa mondatokat mondat ki vele...
- Szükséged van esetleg valamire? Segítsek dézsát hozni vagy törülközőt vagy valamit? - szája sarka apró moslyra görbül, egyrészt, mert alig tudja megállni, hogy fel ne kacagjon mind a helyzeten, mind saját maga szánalmasságán.
Hát ezt nem hiszem el. Te pofátlan kis... Fogalma sincs, miért csinálja ezt. Jó, az igaz, hogy Minát is szokta "húzni" néha. De ő... nem olyan veszélyes ilyen szempontból. Végtére is csak egy vámpír, hegyes fogacskákkal és erős mágiával...
- Áááh... nos, ez is egy teória. Egy elég népszerű teória. De akkor minek jött ide? Ezen ötlet szerint nincs is más dolga, mint várni, és nagyban vigyorogni rajta, hogy a halandók kiirtják saját magukat. Amiben mondjuk elég jól haladnak, de... várjunk. Rheo nem halandó? Vagy csak irtó sokáig él?
- Valami olyasmi, igen. A thuaták világában nem úgy telik az idő, mint nálunk. Ha telik egyáltalán valahogy.
Ehhez idő kell, hogy feldolgozza. - Ha egy ilyen világban éltek, és létezik egyáltalán ilyen világ... az őstündék miért hagyták egyáltalán ott? Nem bírták a halhatatlanságot?
- Nem hinném. De jó kérdés, miért hagyták ott. Én a helyükben... hát, talán a kíváncsiság. Bár nem tudom, miért tarthatták olyan érdekesnek ezt a világot. Tényleg, ha csak úgy oda lehetne menni és megnézni, mi van ott, szívesen megtenném. De úgy tudom, aki egyszer átment, az már nem jön vissza. Mellesleg az a kapu már be is zárult, szóval... - megvonja vállát. A szőlő kezd maróan savanyú lenni. Hány év kell vajon, hogy megszokja a tudatot, hogy faja egy része csak úgy eltűnt? Egy nagy része. Mindegy, ez a világ úgyis érdekesebb kell hogy legyen. Rengeteg a faj, a település, mondjuk ezek nagy része közönséges módon tényleg irtja egymást, de no... talán egyszer abbahagyják.
- Hálás köszönetünk a bókért, bár ez utóbbi megnevezéssel még mindig nem vagyok teljesen kibékülve - vigyorodik el. - Hókisasszony. - Ez több szempontból is találó. Wyn sokszor olyan maró és hideg, mint a hó, ugyanakkor a fagyott víz kifinomult gyönyörűsége is jellemző rá... - Egyébként nem hinném, hogy telesen elpusztítanánk Veroniát. Hacsak Abbadón meg nem teszi helyettünk. Még az Északiak sem képesek az egész természetet elégetni. Idővel meg úgyis rájönnének, hogy a természet kell az életben maradásukhoz, hiszen ha állatot esznek, akkor az meg növényt eszik, ha meg növényt, hát egyértelmű. Egyébként is, annyi gyermek születik mindenhol, hogy van utánpótlás. Az a nem mindegy, hogy milyenek ezek a születő gyermekek, az tény... kevesebb koldus, zsoldos és piti bűnöző kellene, meg kevesebb korrupt vezető, de még mindig vannak békés helyek. Mint például ez itt.
- Nagyon remélem, hogy senki nem égeti fel...


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

47[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Csüt. Júl. 12, 2018 8:21 pm

Wyn Silvernight


Sötét Tünde Druida
Sötét Tünde Druida

Túl sokat nappalozott? Úgy érti, hogy megterhelte a váltás, és éjszaka aludnia kellene...?
Még egy darabig pihentettem, amit kibogoztam, nehogy véletlenül rosszra következtessek, de hát ebben az esetben nem ronthattam el, ami azt jelentette, hogy gyakorlatilag nyert ügyem van. Úgy néztem magam mellett a padlóra, hogy csak későn tűnt fel, mennyire önelégülten festhettem. Mármint, természetesen az voltam, mindössze az zavart, hogy ezt mások is látták, jelen esetben Mina például biztosan. Szóval, pislogtam egy hatalmasat, és ezúttal már szobormerevségű arccal bámultam a kényelmesnek tűnő padlót, miközben fél szemmel a felesleges vizet csavartam ki a rongyokból.
- Én ugyan nem foglak ebben meggátolni téged. - jelentettem ki mégis palástolatlan elégedettséggel, már csak amiatt is, hogy úgy éreztem, szörnyen fontos dolgot bíztak rám: a vámpír lábainak épségét - Eszem ágában sem volt bemászni az ágyatokba.
Megfogtam hát az anyagokat, ráterítettem a sérült bőrfelszínre, majd a sarkaikat összecsomóztam, hogy afféle összetákolt zokniszerűséget alkossanak, amelynek éppen a lábfej-részén dolgoztam, mikor ismét hatalmasat dördült az ég. Megvártam, míg elhalkul a zaj, aztán újfent megpróbáltam megoldani a problémát, elvégre a márványbőrű leány az ujjai feletti területet is alaposan elintézte, illetve tulajdonképpen mindent, amit nyitott lábbelije nem takart. De bárhogy kötözgettem, nem akart rajta fent maradni a rongy. És pontosan itt néztem a felettünk ácsorgó sötét tündére, aki szinte már azt várta, milyen feladatot osztok ki neki. Ez azt hiszem, tetszett. Szerettem, ha valaki hasznossá tudja tenni magát, és az sem volt éppenséggel hátrány, hogy ezek szerint annyira nem rázta meg az iménti kis furcsa jelenet az ajtó előtt. Tehát, ránéztem a sötételf arcára, miközben még mindig Mina lábán igyekeztem tartani a vizes borogatást.
- Az nem kell, van itt elég rongy és a dézsa sem kicsi, ellenben sürgősen szükségem lenne valamire, amivel felköthetem a lábára a pólyát. Nem szoktatok véletlenül csomagokat bekötni? Mittudomén... virágcsokrot vagy zsákokat.
És abban bízva, hogy ezzel - és az érdekesnek tűnő beszélgetés fonalát felvéve - egy darabig elfoglalja magát, tehát addig sem vonhat kérdőre, miért nem válaszoltam neki, visszafordultam az ébenhajú lányhoz, kissé már borultan szoborszerű arccal.
- Igen, így van, ott nem telik az idő, nem öregszenek, de még csak nem is alszanak. És a kapu is bezárult. Azt nem tudom, hogy halhatatlanok-e, de Rheo már huszonegyezer éves, és ami Veronia pusztulását illeti, szerintem nem túlzottan érdekli. Egyszer egy másik sötételf, bár szinte kizárt, hogy ismerjétek, de Darian Sageblood-nak hívták, azt mondta, csak azért jött ide, hogy Driseog-ot magával vigye, akit a tündék és sötét tündék Tövislényként ismertek.
És nem mellesleg hatalmas nagy stalker lehet, ha mindent ki tudott deríteni rólam.
- Nem tudom, miért hagyták el az őstündék Anwnn-t. Mintha említette volna valaki, de nem hiszem, hogy pontosan kitért volna er...
Nem tudtam megállni, hogy ne fordítsam a fejem lassan, kimérten Méregszem felé. Valahogy nem rajongtam az ötletért, hogy rajtam kívül bárki dobálózhat ragadványnevekkel. Vagyis, felőlem dobálózhatott, csak engem kerüljön ki. De úgy tűnik, ezt még nem mondtam, vagy Damien már megint nem értette meg, hol vannak a határok. Határok... nos igen, én is átléptem párat. Talán így akart egyenlíteni.
Ám legyen. De csak azért, mert az előbb nem toltál el magadtól.
Tudta a fene, miért, de sokkal rosszabbul éreztem volna magam, ha megteszi, még akkor is, ha úgy nem kerültem volna olyan kínos helyzetbe Mina előtt.
- Abaddón ok nélkül nem éget fel akármit. - csúszott ki a számon szinte meggondolás nélkül, úgyhogy csak lazán vállat vontam, mintha magammal gyorsan megvitattam volna a dolgot, és folytattam - Nagyon dühös voltam rá, de egy nefilim, Andromeda rávilágított a történtek pontos értelmére. Tehát biztosak lehettek benne, hogy ő nem tér vissza és nem fogja elpusztítani Veroniát, ha nem adnak rá okot neki. Ami az északiakat illeti, Méregszem, ne legyél ebben olyan biztos.
Elég lett volna, ha csak egy sor embert állítanak egymás mellé és kiadják a parancsot a menetelés közbeni tüzelésre. Minden felperzselődött volna a nyomukban, ezt szentül hittem, és sajnos meg voltam róla győződve, hogy ez már nekik is eszükbe jutott, mint lehetséges taktika, ha rászánják magukat, hogy megtámadják délt, ami, sajnos jelenleg elkerülhetetlennek látszott.
- De ha felégetni nem is fogják, a félóriás szövetségeseikkel biztosan letapostatják legalább a felét. A déli felét.
Bár láttam a sötétben valamelyest, most nem érzékeltem holdfényt. Talán emiatt, vagyis a vihar miatt rémített meg annyira, hogy a gyertyákat figyelve azt konstatáltam, nemsokára leégnek. Sőt, talán olyan sokáig szuggeráltam a legkisebbet, hogy társaságomnak is feltűnt az aggodalmam. Nem akartam szégyenszemre botorkálni a SÖTÉTBEN, ami az én hazám volt, az én területem, s mégis most benne voltam leginkább kiszolgáltatva saját magamnak. Tudtam, ha megszűnik a fény, menten teret nyernek majd azok az elmémben nem szívesen látott emlékek.
- Nemsokára kifogyunk a fényforrásból. - közöltem a nyilvánvalót - Remélem, van lámpásotok és bele valótok, mert valószínűleg annyi holdfény sincs odakint, hogy az orrunkig ellássunk. Ami... - mutattam rá a lényegre - részemről nem feltétlenül gond.
Azzal tulajdonképpen elengedtem magam, hogy testem találkozzon a padlóval, ami ülő helyzetből nem túl nagy zuhanást jelentett. Igyekeztem úgy tenni, mintha megtaláltam volna a világ legkényelmesebb alvóhelyét, ahonnan csak Mina borogatását befejezni kelek majd fel, és még a levegőt is kifújtam, mintha teljesen nyugodt volnék. Valójában viszont a vihar már régóta feszegette a határokat, a végső cseppeket töltögette a pohárba, amire az is rősen rámutatott, hogy még a tarkóm alá húzott helyzetben is jól érezhetően remegtek a kezeim. Inkább meg se néztem, mi lehet a lábaimmal, úgyhogy a plafon bámulásában kerestem menedéket, amíg jelét nem kapom, hogy folytathatom a hólyagok ellátását, mintha nem is érdekelne, zavarok-e valakit a jelenlétemmel. Szerettem volna azt mondani, hogy nem is érdekelt, de magamnak ritkán hazudtam. Csak amikor úgy hozta a szükség.


_________________
"Nutella-One! Nutella- One, report!"
"Sir, there are at least....six aisle of Nutella in the target area!"
"Okay, Nutella-One. Commence Operation: Total Annihilation. Move in, flank the area with Nutella-Two. Stat rep ASAP. ETA: 2 spooning sec."
"Sir, yes, Sir! Nutella One out!"
/Crispin Shadowbane/

48[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Csüt. Júl. 12, 2018 9:55 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

- Nem teljesen látom át, hol máshol tudnál elképzelni alvást. - Hacsak nem a konyhaasztalon vagy pulton vagy ilyesmi, de ezen esetben nem hagytad volna el a konyhát. A sötételf hangjából enyhe irónia érződik, Mina pedig zavartan és enyhén megrovón néz rá, amiért megint elszedte előle a válaszadás lehetőségét. Mondjuk ő is hasonlóképpen reagált volna.
- Nem ajánlok semmiféle más helyet, ugyanis az a legkényelmesebb, már ha ki akarod pihenni magad.
- Figyeljetek, igazából az ágyak besüppednek, így ha mondjuk azt akarod, hogy a hátadat rendesen kiegyenesítse, akkor a padló jobb.
- És a padló ezenkívül hideg és durva.
Mina csak azért sorolja már a szavakat, hogy addig se irritált lábára figyeljen. Hálásan és érdeklődőn szemezi a fehér kezeket, amik rongyokat kötöznek rá és lassan az egész lába furcsán illatozik. Nem baj, ha ettől elmúlnak a fájdalmai - igen, a viszketés már határozottan fájdalomnak számít -, akkor nem fogja érdekelni, milyen szaga van. Olyasmiket juttat ez eszébe, mint mikor kiskorában anyukája babrált a hajával, vagy esetleg Ade, vagy amikor kivételesen valami sérülés keletkezett puha kis testükön, akkor azt kezelték. Ade. Miért lett ő őrült? Miért nem lehetett egyszerűen csak... olyan, mint ő? Vagy szökhettek volna együtt, de nem kellett volna csak úgy egyedül lelépnie...
- Wyn, úgy látszik, idézed a nosztalgiát. Nem is baj, néha rám fér.
Damien voltaképp az egész segítés-dolgot teljes mértékben viccnek szánta. De számíthatott volna rá, hogy Wyn annak rendje s módja szerint komolyan veszi. Na most cselekedhetné azt, hogy úgy tesz, mintha a szándék olyasmi lett volna, mint ahogy azt a leányzó elképzeli, teljesen őszinte jó szándék s őszinte segítségvágy, de... valahogy nincs kedve elmaszkolni valódi érzéseit, így hagyja, hogy a jóleső mosoly elterüljön arcán és vállai lassacskán emelkedjenek és süllyedjenek. Mina arca pedig fokozatosan vörösödik.
- Igazából viccből kérdeztem. Ne haragudj, csak mulatságos, hogy szaladgálok cuccokért a saját lakásomban. - Nem tudja titkolni itt sem az enyhe rosszallást. Na persze nem mintha belefáradna. Igazából szívesen rohangál. A probléma nem ennek a meglétével van igazából, hanem másnak a hiányával, melyek nevezetesen a válaszok lennének olyasmi kérdésekre, mint a What's your game? De fölösleges, hiszen úgysem kapja meg a választ, amit szeretne.
- Virágcsokorhoz és zsákokhoz azért másféle anyagokat használunk, előbbihez könnyen szakadós szalagokat, a zsákokhoz már azért durvábbakat, de ahogy nézem, ehhez a kötésszerűséghez elég egy vékonyabb is. Csak Mina, ne nagyon lóbáld majd a lábad. - Erre kap egy csúnya nézést az emlegetett személytől, majd elvigyorodva lelép, sóhajtva és felcsóválva nekilát kötözőanyagot keresni.
- Huszonegyezer??? - néz nagyot. - Ezt nem volt rest közölni veletek, igaz? Sosem értettem. Hogy lehet az, hogy aki ilyen hosszú időt megélt, pusztításra alkalmasnak lásson bármit is? Hogy lehetnek ennyire fásultak? Én értem, hogy rengeteg utálnivaló van a világunkon, mocskos, piszkos és átkozott, de akkor sem az egész! Nem lehet ennyire fatalistának lenni! Ha ennyi idő megadatott neki, aminek valószínűleg az értékét sem érzi, akkor rá kellett volna jönnie, hogy kell minden apróságban megtalálnia a szépséget. Mondjuk ha azt vesszük, hogy az e világban élők közül sokan harminc éves korukra kifáradnak az egész életben... - rázza meg a fejét. Mindig is utálta az ilyen bölcselkedőket, akik a maguk hú de nagy tapasztalatával jobban tudnak mindent. - Mi az, hogy okot nem adunk rá? Mit tud Abbadón? Őneki miből áll az élet egyáltalán? Jár valaha erdőt, sétál-e tisztásokon, iszik-e citromfűteát, nevetgél-e jól a barátaival? Tényleg, tudja valaki, mit csinál szabadidejében egy ilyen démonsárkányizé? Mert ezek csak akkor tűnnek fel, amikor valami sorsfordítást akarnak művelni és beleszólni abba, hogy mit csinálunk. Csak az a baj, hogy az itt élők nagy része nem csinálja! Akik csinálják, azokat mért nem lehet különvenni, és csak őket megbüntetni, a jókat meg hagyni békén? Szívességet tennének ezzel mindenkinek. Ha egy-egy rosszat kigyomlálnának a világból, akkor mindenkinek jobb lenne, de azzal, hogy válogatás nélkül elpusztítják az aranyos kislányokat, földművelő parasztokat, akik a légynek sem ártanak, azt a néhány nemest, aki normális, meg mondjuk Gustav királyt, azzal sokra nem mennek. Mintha Abbadón szemében egyenlően rossz lenne mindenki.
Megnyalogatja a szája szélét, a füstölgés jelentősen kiszárította. Még jó, hogy arra volt kényszerítve, hogy ülő helyzetben legyen, különben végigpattogta volna a beszédét.
Damien közben visszatér a kért szalagokkal.
- Nos, ha az Északiak elégetnek minden növényt, ami van a világon, akkor mind meghalunk. Remélhetőleg van annyi eszes náluk, hogy erre rájöjjenek, még mielőtt megcselekednék, mert ők sem járnának jól vele. - húzza el a száját, jelezvén, hogy "szívás", mármint nekik, és vállat von.
- Na de micsoda forrongó forradalmi hangulat lett itt - dörzsöli össze a kezeit, Mina meg elvigyorodik.
- Azért mi legalább érvekkel támasztjuk alá, amit gondolunk. Nem csak annyi hogy "MOCSKOS ÉSZAKIAK, DÖGÖLJETEK MEG!" - s hogy színészi játéka tökéletes is legyen, öklét is megrázza hozzá. Ez felettébb nőies külsejével minden bizonnyal furcsa hatást kelt, de ez nem állította még meg semmiben.
- Ugyan, bár legtöbbször a szememmel szoktam világítani, ha nagyon muszáj, éjszaka, de azért a biztonság kedvéért egy szekrénnyi gyertyát felhalmoztunk. Ez van, ha az egyikőtök vámpír. Damien, lennél olyan szíves és elővennél párat, mert én jelenleg... nem tudok..
- Persze-persze. - sétál oda egy sok polccal megtömött szekrényhez a szoba szélén, kinyitja azt és egy középső polcról találomra megmarkol három gyertyát, mint kiderült, egyik narancssárga lett, másik fehér, harmadik lila. Mina szereti a színeket, és voltaképp nincs is abban semmi kivetnivaló, ha nem minden egyforma. Alkalmazkodniuk meg nemigen van kihez, lévén elég ritkán fogadnak vendégeket.
- Majd ha leégnek, cserélünk... Wyn, te mit... - Mozdulna megint, de ismét elkésik, hiszen annyira leblokkol, amikor látja, hogy Wyn szánt szándékkal veti magát a padlóra. Már megint mi a fene?
Próbál nem odanézni, ahol a felsőruházata már nem takarja Wyn immáron fekvő, ezáltal a szemnek is sokkal inkább kiszolgáltatott testét.
- Jól vagy? Ez most tényleg valami egyensúly-probléma, vagy csak szórakozol velem? Elég lesz már, tényleg - közli sokkal kevésbé feddő hangnemben, mint amennyire képes lenne rá. De most már nem fog értelmetlenségbe menően finomkodni, tényleg meg akarja tudni, van-e probléma, akkor legalább tudná, hogy viszonyuljon hozzá. De lehet, ez is csak afféle paranoia, mint hogy ő szívbeteg. Ha viszont nem jó a feltételezése, akkor nem érti.
- Wyn, a meleg levegő száll felfelé, úgyhogy lent van a leghidegebb, tessék felállni, mert úgy meg fogsz fázni, hogy Hellenburgig vihetünk az orvoshoz.


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

49[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Pént. Júl. 13, 2018 1:07 pm

Wyn Silvernight


Sötét Tünde Druida
Sötét Tünde Druida

- Megkérdeztem. - mondtam, szinte mintha haragudtam volna magamra, hogy akkor megtettem... vagy amiért - Mert akkortájt még próbáltam udvarias lenni másokkal. Az első találkozásunkból megtudhattátok, miért szoktam le róla... Nem hinném, hogy nem értékelte volna a szépséget a világban. Az övében biztosan úgy tett, de ezt, Veroniát nem túl sokra értékelte. Nézőpont kérdése. Néha én is elgondolkodom rajta, nem fogják-e a kerekfülűek elrontani az egészet, de azt kell mondjam, nem minden tünde szolgálja azt a célt, amit, mint fajbéli, kellene. És, mint a példa mutatja - gondoltam itt akár Anjára, akár másokra, akiket itt megismertem -, errefelé többnyire értelmes lények élnek. Ami Abaddónt illeti, én sem tudom biztosra, miért nem válogatott. Az egyetlen, amire jutottam, a tanulság. Vegyük alapul a Természet tanításait: ha hibát követsz el, akár az életedet is kockára teheted, a szabályok nagyon szigorúak, de ez kell, hogy a körforgás fennmaradjon. Ha egy állatkölyök elkóborol az anyjától, valószínűleg felfalják. A ragadozó sem nézi a lelke értékeit, a törvény sem. Ilyen a világ, és, minthogy a Természet maga Isten, ebből rögtön következik, hogy az okfejtésem valószínűleg helyes. Leckét kaptunk, fájó sebekkel, de ha nem fájna - néztem a lányra komolyan -, szerinted átgondolnák az emberek az életüket?
Észak, észak...
- Ami őket illeti, nyilván köztük sem mindenki agyatlan. És nem forrongunk, vagy ha igen, nem azért, hogy kipusztítsuk őket, hogy írmagjuk se maradjon.
Egészen szórakoztató volt azt lesni, hogy Méregszem megint a "saját házában szaladgál". De most komolyan, elvárta volna, hogy túrjam fel az összes polcot és fiókot, miközben ő békésen ücsörög a sérült Mina mellett és megint belemerülnek abba a furcsa valamibe, amibe akkor szoktak, mikor valamit éppen megvitatnak egymással, a sajátos, egyedülálló módjukon, mintha tudnának olvasni egymás gondolatában. Némileg csodáltam, némileg megpróbáltam megérteni, de legfőként inkább ijesztőnek tartottam, olyasminek, amire én már sosem leszek képes újra.
Heee....? - néztem fel a visszatért sötét tündére, teljes relaxáltságot színlelve, mégis kissé kérdőn.
Én ugyan nem szórakoztam vele, sokkal inkább fordítva! Egyébként pedig igazán örülhetett volna, hogy volt bennem annyi tisztelet, nem rohanok egyből az ágyhoz, hogy elvegyem az alvóhelyét. Meg tudtam volna csinálni, egy pillanat kérdése lett volna az egész, és azért, mindenért, amit művelt, még meg is érdemelte volna. Mostanáig képtelen voltam felfogni, mégis hogyan lehet valaki ennyire idegesítő? Hogyan? És miért? Miért nem tudtam volna egyszerűen csak kizárni a fejemből, még azt is, hogy létezik? Igen... legjobb lett volna hozzá sem szólni, csak hagyni, hogy válaszaimat nélkülözve talán észrevegye magát, mert... mert, mit is csinált?
Nem tudom.
Éééés tessék, mintha csak apámat hallottam volna.
- Nem lenne kötelességed, hogy elvigyél, és nem is hagynám. - jelentettem ki, miközben magamnak ellent mondva felültem a dézsa mellé, hogy befejezzem, amit elkezdtem - Egyébként, az aggodalmaidat tartsd meg.
Szóval, kötözgetni kezdtem a rongyokat a lány lábára. Már csak az a lépés hiányzott, hogy készen legyek vele, így amikor az utolsót is felkötöttem, eltoltam onnan a dézsát. Mintha... Mina említett volna valamit korábban, amit nem tudtam hová tenni, és mivel ő egyáltalán nem idegesített - sőt -, így hát előhozakodtam vele újból.
- Hogy értetted, hogy idézem a nosztalgiát?


_________________
"Nutella-One! Nutella- One, report!"
"Sir, there are at least....six aisle of Nutella in the target area!"
"Okay, Nutella-One. Commence Operation: Total Annihilation. Move in, flank the area with Nutella-Two. Stat rep ASAP. ETA: 2 spooning sec."
"Sir, yes, Sir! Nutella One out!"
/Crispin Shadowbane/

50[Mina&Wyn] - Poison Ivy - Page 2 Empty Re: [Mina&Wyn] - Poison Ivy Pént. Júl. 13, 2018 2:29 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

- A ragadozó nem nézi. De azért be kell vallani, hogy a ragadozók többsége mégis csak primitívebb, mint a kétlábúak. És nem, nem a madarakra gondolok.
- Így van... bár... ahogy néhány emberfélét megnézek... azt hiszik, oylan sok minden választja el őket a vadonban élő társaiktól. Beszélni azt tudnak, ez igaz, de attól még úgy megromlanak, olyan erkölcstelenek lesznek, ami túlmutat az állatok többségén. A primitívség néha azzal jár, hogy őszintébbek.
- Nem tudnak átverni másokat...
Meg is lepődik, hogy ennyi szó van bennük. Nyilván üdítő, hogy valakinek árnyaltabb a világlátása, mint hogy Mockosz északiak, bár ez is teljesen érthető. Ám sosem voltak restek lecsapni valakire, aki esetlegesen egyetért.
- Neem, dehogy pusztítunk, eszünk ágában sincs pusztítani....
- De attól tartok, nekik inkább van. Mondjuk rengeteg Délinek is. Minden seregben van egy rész, akit egyáltalán nem érdekel a dolog, csak esetleg a pénz, vagy nincs jobb ötletük arra, mégis mit kezdjenek az életükkel, van egy hazafi-vonal, akik az életüket is képesek áldozni azért, hogy minél többet a másvilágra küldjenek az ellenségből - általában sikerül is nekik... -, a többiek meg... hát... vegyes.
- Békefenntartók, mint mi?
- Olyasmi. De ne számíts túl sok békére.
Megint a kimondatlan fenyegetés, azaz várakozás. Még mindig nem tudja hová tenni azon őrült tervét, hogy kivegye részét ebből az egészből. Mert természetesen, megtörténhet, hogy úgy megsérülnek, hogy soha többé nem ülnek lóra, de még nem is állnak lábra. Vagy esetleg túl sem élik. De valószínűleg sokan mások is így vannak ezzel és mégis megteszik. Kötelességszaga van a levegőnek, és büszkeségszaga.
Mina mélyen behunyja a szemét, és engedi, hogy a hűs, megnyugtató folyadék átszivárogjon a bőrén. Teljesen úgy érzi magát, mint kölyökkorában.
Damien csak megvonja a szemöldökét.
- Miért vagy olyan biztos benne, hogy lenne választásod? - kérdezi kötözködőn, és valamiért olyan indíttatása támad, hogy beletúrjon a frufrujába a kis lánykának. De azért még lehetőleg megtartaná a kezét... hogy egyszer, amikor már nem lesz olyan harapós, tényleg megtehesse... Meeg azért mondjuk enni is jó dolog, fegyvert fogni sem utolsó s egyéb dolgok, amelyekre egy kéz használható. Úgyhogy jó lenne megőrizni. Az önbecsüléséről már ne is beszéljünk.
A megjegyzésre, miszerint az aggodalmát tartsa meg magának, lebiggyeszti az ajkait és csípőre teszi egyik kezét. Várható volt és megszokott, de azért bántó. Attól tart, Wyn minden ilyen megjegyzése bántó lesz és nem lesz képes kiépíteni oly mértékű negliganciát, hogy csak úgy figyelmen kívül hagyja...
- Jó.
Csak abban tud reménykedni, hogy a hóhajút kellőképp meglepi a válasz, ami olyasféle, mint amilyeneket inkább ő szokoktt produkálni. Semmitmondó és rövid. Persze a teljes győzelem az lenne, ha semmit nem mondana, de nem kíván élni ilyen "módszerekkel", ugyanis valószínűleg azzal sem érne el semmit.
Kis szünet után ennyit tesz hozzá: - Biztosan célravezető, ha mindenki magábafojtja az érzelmeit.
Tisztában van vele, hogy teljesen úgy viselkedik, mint egy durcás, sértődött gyerek, de nem különösebben zavarja ez.
- Csak eszembejutott a gyerekkorom, amikor ápoltak, vagy amikor nekem vagy a nővéremnek megsérült a lába. Sokat szaladgáltunk és néha bevertük magunkat ide-oda. A természetben mondjuk keveset jártunk, talán ezért vagyok ennyire "nagy" szakértője a növényeknek meg ilyenek...
- Wyn, még mindig nem árultad el, miért feküdtél le a földre, ez felettébb nyugtalanító...


_________________
"Legendákat mesélnek rólad. A tékozló gyermek, aki a semmiből bukkant fel és hős lett a márványfalú városban a sárkány tombolása után. Igazán büszke lehetsz magadra." - Lucretia von Nachtraben

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 3 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.