Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Multiváltó
Felhasználónév:

Jelszó:

You are not connected. Please login or register

[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Go down  Üzenet [2 / 2 oldal]

26[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Szomb. Márc. 21, 2020 6:25 pm

Iudex

Iudex
Klerikus
Klerikus
A kislány megörült a mama válaszára, de megszeppent, mikor felemelte a hangját a csúnya Syele. Matheus nem tudva, hogy mit kezdjen a kialakult helyzettel, mosolyogni próbált, de hamar megbánta, mert a gyerek újra felvillanyozódott ezt látva.
- Nézze, bácsi! Nagy kedvelt játék ez a városban! – Mutatta fel a paklit. – Minden kártyából kettő van benne, kivéve egyet! És egymással cserélgetünk, és akinél egy pár van azt lerakhatja. És itt van ez. – Vette ki a jokert, és megmutatta. – Ez a Fekete Esroniel, akinél ez van a végén az veszít.
Matheus meglepetten nézett, nem értve a dolgot, hisz jokerből több mint egy van egy pakliban. Bár Esronielből is a valóságban… Nem, nem jó ezen a gondolatmeneten elindulni.
- A felnőttek beszélgetnek! – Ripakodott rá az inkvizítor is. Hisz épp valami hatalmas eretnekséget talált a másik lány mondani. Ha a gyerek sokat zavarja, akkor nagyon boldogtalan napja lesz. A gyereknek.

"De Matheus, te öreg vagy, és sütivel vesztegethető."
- Lance Kalver, a discord mumusa és szabadidős pápája

A Matheus Folyamatábra:
[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Math_f10

27[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Csüt. Márc. 26, 2020 8:06 pm

Syele Wilder

Syele Wilder
Kultista
Kultista
Az öreg hölgy arcán mintha megkétszereződtek volna a ráncok.
- Miket beszélsz? Hiszen ilyen főzet aligha létezik. – idegesen dörzsölgette a jobb kézfejét majd Hannes felé fordult. – Ne haragudjon, ha Margaret gondot okozott.
Ezután gyors léptekkel kitessékelte a kislányt a helyiségből a nappaliba, majd egy nyíló ablak nyikorgását hallottam. Már éppen a vén banya után indultam volna, ám az hamar vissza is tért kezében egy különös, pipacsra emlékeztető cserepes virággal, amelyet az asztalra helyezett.
- De igen is létezik. – jelentettem ki neki magabiztosan. - Forrásaim megbízhatóak. De nekem nem a főzet kell, hanem az alkimista aki elkészítette. Ismeri e a személyt?
Az öreg, továbbra is csak idegesen dörzsölgette a kézfejét, majd az étkező ablakához sietett, hogy azt is kinyissa, miközben csak motyogva beszélt valamit érthetetlenül, ahogy a begolyózott öregek szokták.
- Át tudna menni kérem a másik szobába? – fordultam Hanneshez, remélve, hogy az ott hagyott gyerekkel szívesebben el lesz, amíg én kiszedem a másik öregből, amit tudni akarok. – Könnyebb lenne, ha kettesben maradhatnánk.

28[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Szomb. Ápr. 04, 2020 11:50 pm

Iudex

Iudex
Klerikus
Klerikus
- Hová megyünk? – Nézett mosolygó képpel a kislány az anyukájára.
Matheus mindeközben feltűnően nem figyelt a beszélgetésre. Egyrészt próbálta kizárni a kislány jelenlétét, másrészt igazából a nagyon érdekes alkimista dolgot akarta kifülelni.
- Nem. – Válaszolta határozottan, majd lehalkult, hogy ne hallja meg a vénasszony. – Ne hagyj kettesben azzal a kisördöggel! A hangjától is fáj a fejem!

A Matheus Folyamatábra:

29[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Hétf. Ápr. 06, 2020 9:36 pm

Syele Wilder

Syele Wilder
Kultista
Kultista
A trottyos válasza még jobban meglepett, mint vártam. Nemet mondott! Érthető okokból, természetesen, de akkor is nemet mondott! Nekem…
- Nem fog belehalni egy kis gyerekfelügyeletbe! Amíg maga is itt van, nem fog beszélni, de meg tudnám győzni. Örülnék ha egy kicsit kooperatívabb lenne Hannes. – szűrtem ki elfojtott szavaimat a fogaim között, fenntartva a kedves mosolyt. Mindeközben szemem sarkából láttam, hogy az öreg nő, valami kendőszerűséget kilendít az ablakon, ami egy igen rossz érzést keltett bennem. Most már egyre biztosabb voltam abban, hogy igazam van. De miért dobta ki a kendőt?

30[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Szer. Ápr. 08, 2020 7:00 pm

Iudex

Iudex
Klerikus
Klerikus
- Dehogyisnem! – Nyúlt látványosan a szívéhez. – De jó. – Pöfékelt.
Sarkon fordult, a kislány után, majd becsukta maga után az ajtót. A lány egy asztalon ült és fütyült.
- Na ide figyelj…! – Kezdte az inkvizítor, de hirtelen a lány felállt. Hatalmas vigyor terült szét a száján.
- Inkább a bácsi figyeljen. – Kuncogott. Az ajtóhoz somfordált, és az egyik fülét rátapasztotta, miközben a szájához tette a mutatóujját csendre intve az inkvizítort.
Amaz végtelenül meglepődött. A kislány meg sem moccant az ajtótól, hát Matheus így mellé bandukolt és rátapasztotta a fülét ő is az ajtóra.

A Matheus Folyamatábra:

31[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Csüt. Ápr. 09, 2020 4:39 pm

Syele Wilder

Syele Wilder
Kultista
Kultista
Amint kimentek a helyiségből nagy levegőt vettem és közelebb sétáltam az öreganyóhoz.
- Nézze asszonyom. Nem kívánok ártani senkinek. Nem ezért jöttem. Tudnom kell, hogy ki az alkimista, aki a főzetet el tudja készíteni, és tudnom kell, hol találom. A lánya, Elein elmondta, hogy önnek régebben voltak kapcsolatai alkimistákkal. – kezemet tenyeremmel felfelé fordítottam a nő felé és várakozóan tekintettem rá. Eleinte csak hümmögött egy keveset, miközben szeme folyamatosan a plafont és a polcokat fürkészte, ám az ablak mellől nem kívánt elmozdulni. Mintha odaragadt volna.
- Talán… talán tévedett a forrásod. – nyelt egy nagyot, majd megnyalta a száját. – Olyan főzet nem létezik. Por, talán, de főzet nem. Jaj egek! Már majdnem locsogtam!
Gyorsan a szájához kapta a kezét és kinézett az ablakon, mintha keresett volna valakit.
- Nem locsoghatok! – fojtatta. – Hallgatnak.
- Nem hallgatóznak azok. Biztosan kártyáznak. – próbáltam megnyugtatni, mire megragadta a kezemet. Hirtelen történt, meg is lepődtem. Tenyere száraz volt, ujjai vékonyak, de puhák is.
- A falakról beszélek! Ők hallgatnak! A házak mind hallgatnak. Jaj egek, már azt is tudják, hogy tudod! Már biztosan idetartanak! Jaj szegény fejem, mibe keveredtem! Már megint megtörténik! Már biztos tudják, hogy tudom, hogy tudod, hogy tudják!
Én is kinéztem az ablakon, amennyire csak odafértem, de nem láttam katonákat. Néhány ember sétálgatott az utcákon, egyikük valami bohóchoz méltó kalappal, páran ünnepi ruhákban, de fegyverrel senki sem.
- Csak mondja el, hol az alkimista és már itt sem vagyunk. Nem okozunk több gondot. – ígértem és mélyen a szemébe néztem.
- Nem tudom, miről beszélsz leányom. – mondta idegesen mosolyogva.
- Fél tőlük? – kérdeztem olyan halkan, amennyire csak tudtam. Egy őrülttel csak úgy tudok egyezkedni, ha belemegyek az őrült játékába. S milyen jól is tettem. Az öregasszony röviden biccentett egyet. – Helyes.
Hagytam, hogy Leikhanut hangja és alakja utat találjon az ő elméjébe szemeink találkozásakor, ellepve ezzel szerencsétlen nő gondolatait, megmutatva neki az igazi félelmet. Ajkai pont annyira kezdtek remegni, mint lábai, s amilyen gyorsan átadtam neki a rettegést, oly hamar el is vettem tőle.
- Hiszen ez… - kezdte volna remegő hangon a spekulálást, ám gyorsan a szavába vágtam.
-… egy remek illúzió volt! Semmi több. De ha meggyőzőnek találta és nem kívánná többet látni, akkor elmondja, hol van az alkimista. – bíztam benne, hogy akár milyen kitalált félelme is van, nem lehet rosszabb annál, amit Leikhanut mutatni tudott neki.
- De hiszen ez…
- Az alkimista…?
- Nos… én igazán javaslom, hogy a ma esti misén figyeld a karzatot. – mondta csöndesen, majd eleresztette, fehérré szorongatott kezemet.

32[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Kedd Jún. 16, 2020 9:04 pm

Iudex

Iudex
Klerikus
Klerikus
A kislány és Matheus nagyon füleltek.
- Por? – Pislogott az inkvizítor meglepetten, mire a lányka csendre intette. A jövendőbeli főinkvizítor felháborodottan nézett rá, de elhallgatott. A kislány továbbra is végtelenül boldogan fülelt. A beszélgetést végig hallgatták, majd a pár másodperc csend következett. A leány ellökte Matheust az ajtótól, boldogan szétszórta a kártyákat a földön, majd kitárta az ajtót és sziporkázva a vénasszonyhoz ugrált.
- Olyan jót játszottunk a bácsival, mama! Én nyertem!
Matheus elégedetlen pofával bámult Syelere.
- De sajnos a bácsi nagyon rossz vesztes, bizony! Könnyen dühbe gurul! – Kacagott felhőtlenül.
Az inkvizítor valóban készült dühbe gurulni.
- Ja és mama, ugye elmegyünk a ma esti misére, ugye? – Nézett kiskutyaszemekkel.

A Matheus Folyamatábra:

33[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Kedd Jún. 16, 2020 9:59 pm

Syele Wilder

Syele Wilder
Kultista
Kultista
Mikor becsörtettek a többiek éppen tenyeremet dörzsölgettem, hogy ismét visszatérhessen belé az élet. Érdekes, hogy milyen időzítéssel nyitottak ránk, ám az ajtó túloldalán szétszórt kártyákat láttam, Hannes arcán pedig elégedetlenséget, így nem volt okom gyanakodni.
- Jaj leányom, hát hogyne mennénk. – válaszolta az öreganyó olyan kipirult arccal, mintha nem éppen az előbb szembesült volna legrosszabb félelmeivel.
- És mi is veletek tartunk. – hajoltam előre kedvesen mosolyogva a lányra, majd a férfira néztem. – Gondolom, egy önhöz hasonló mélyen vallásos aggastyán sem utasítaná vissza a lehetőséget.

34[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Kedd Jún. 16, 2020 11:22 pm

Iudex

Iudex
Klerikus
Klerikus
Matheus mormogott valamit, az életkedvének a maradéka is kezdett kirepülni belőle. Ha feltalálták volna Veronián az aszpirint, akkor már egy kilót elfogyasztott volna belőle amióta bejöttek a lakásba.
- Hát persze. Mennyi az idő? – Ballagott az ablakhoz, az óratornyot keresve. – Hát persze, hogy nem látszik innen… – Morgott tovább, majd egy ismerős cilindert vélt felfedezni. – Hát ez még mindig itt lófrál? – Jegyezte meg magának. – Lányom, menjünk le megtekinti az időt… – Szólt Syelehez, majd ballagott az ajtó felé, nem is figyelve a némberre és a lánykára.

A Matheus Folyamatábra:

35[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Szer. Jún. 17, 2020 9:58 pm

Syele Wilder

Syele Wilder
Kultista
Kultista
Az öregasszony készségesen félreállt az ablakból.
- A mise este hatkor fog kezdődni. – mondta mosolyogva. – Mindenképpen melegen öltözzetek. Utóbbi napokban már többször havazott is. És ha későre jár már, mikor a misének vége, bizony könnyen megfázhattok.
Már éppen megköszöntem volna jó tanácsát, ahogy az udvariassági normák megkövetelik, ám Hannes igen csak merev és lendületes léptei, szavai mellett engem is távozásra ösztökéltek.
- Találkozzunk hát a templom előtt, hogy együtt léphessünk be. – mondtam mosolyogva, majd amint elfordultam tőlük, mosolyom abban a pillanatban letöröltem magamról. Követtem a férfit, szerepemhez hűen öregapámnak szólítva, magázva, kérve, hogy lassítson, ám tenyeremet hátának nyomva ha esetleg tényleg megtenné. Vissza akartam menni néhány eszközömért a fogadóba. Meg néhány meleg ruháért is.

36[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Szer. Jún. 17, 2020 10:27 pm

Iudex

Iudex
Klerikus
Klerikus
Ahogy Matheus kilépett az utcára dühösen körbetekintett. Vagyis az általános arckifejezésével. Nagyon nézelődött.
Egy alacsony puccos kalapos ürge talált Syele mögé állni, majd így suttogott a fülébe:
- Mit keres a úr oly nagyon, kisasszony?

A Matheus Folyamatábra:

37[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Szer. Jún. 17, 2020 10:33 pm

Syele Wilder

Syele Wilder
Kultista
Kultista
Ijedtemben ösztönösen hátraperdültem és azzal a lendülettel is suhintottam a mögöttem álló arca felé, hogy egy hatalmas csattanással érhessen célba tenyerem.
- Óh, a kalapos úr. – jegyeztem meg igen csak meglepetten, majd gyorsan összeszedtem a gondolataimat és kihúztam magam. – Kérem, ne rémisszen meg ily módon. Éppen az óratornyot keressük, hogy megtudjuk az időt.

38[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Szer. Jún. 17, 2020 10:39 pm

Iudex

Iudex
Klerikus
Klerikus
Matheus meglepetten hátrapördült. Olyan látvány fogadta, hogy Syele keze a levegőben volt, és egy alacsony ipse dülöngélt balra jobbra előtte, a földön pedig mellettük egy randa cilinder. A férfi felvette a kalapot a földről, leporolta, és visszahelyezte a feje búbjára.
- Bocsásson meg frau, nem akartam a faragatlan lenni. - Emelte meg a kalapját.
Az inkvizítor hüledezve nézett, mert a kalapot nagyon is látta már valahol, ám egy ennél sokkal cingárabb személy fején.-
- A torony, hát persze, ott van, ni. - Mutatott egy irányba, majd rögtön utána az ellenkező irányba futásnak eredt.

A Matheus Folyamatábra:

39[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Szer. Jún. 17, 2020 10:46 pm

Syele Wilder

Syele Wilder
Kultista
Kultista
Először odafordultam, amerre mutatott, csak reflex szerűen, majd visszafordultam hozzá, hogy ismételten eleget tegyek az udvariasság követelményeinek, melyekből a nap előrehaladtával egyre inkább kezdett elegem lenni, de szerencsémre a kalapos férfi már jó pár méterre tőlem szaladt elfelé.
- Még is mit képzel ez magáról? – toppantottam egy nagyot talpammal és Hannes felé fordultam. – El tudja képzelni? Csak úgy köszönés nélkül távozott!

40[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Szer. Jún. 17, 2020 10:52 pm

Iudex

Iudex
Klerikus
Klerikus
Matheus tátott szájjal állt egy pár másodpercig.
- Mégis ki készíti a kalapokat ebben az eszeveszett városban? - Gondolkodott hangosan. Rázta meg a fejét elégedetlenül, majd elterelte a témát. - Találkozzunk este a templom előtt?

A Matheus Folyamatábra:

41[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Szer. Jún. 17, 2020 11:00 pm

Syele Wilder

Syele Wilder
Kultista
Kultista
Visszanéztem a kalapos férfi felé, de már nem is láttam, merre mehetett, így annyiban is hagytam. Különös dolgok történnek ebben a városban, az meg kellett hagynom. Az öreg kérdésére bólintottam.
- Ha valóban arra lesz az óratorony, akkor út közben majd úgyis látni fogjuk. – ezzel nagy léptekkel elindultam megkeresni és megnézni a magasan fekvő számlap mutatóinak állását. – Ne késsen el. Bízom benne, hogy valami roppant érdekesben lesz részünk.

42[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Szer. Jún. 17, 2020 11:07 pm

Iudex

Iudex
Klerikus
Klerikus
- Nem terveztem. - Húzta fel az orrát. - Én is ezt gyanítom. Dí... Viszlát. - Kezdett nagy léptekkel visszaindulni a fogadóba. Majd észrevette, hogy mikor kijöttek a házból, elmúlt a fejfájása. Akkor leesett neki, halkan káromkodott egyet, és reménykedett benne, hogy semmi veszély nem fogja érni az esti misén.

A Matheus Folyamatábra:

43[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Csüt. Jún. 18, 2020 6:32 pm

Syele Wilder

Syele Wilder
Kultista
Kultista
Ahogyan szerencsém adta, valóban abba az irányba volt az óratorony, amerre a bolond kalapos mutatta. A nagy mutató pedig éppen csak elhaladt a negyedik óra harmadik negyedén, így úgy véltem, rengeteg időm maradt. Az égre tekintve felhőket láttam, de semmi olyat, amelyből eső, vagy hó is kizuhanhatott volna, ami megnyugtatott. Azok ellen nem sok védelmem van a ruháim között. Kényelmes léptekkel visszasétáltam a fogadóba, ahol Artúr ugyan olyan bamba vigyorral fogadott, ahogy legelőször is. Néhány ember továbbra is ücsörgött, több katonát láttam viszont, mint a múltkor. Bizonyára kedvelt helyük lehetett. Nem akartam sokat gondolni bele. Gyorsan elkértem a kulcsomat és felviharzottam a szobámba, hogy összeszedjem a vastagabb ruháimat. Kis idő elteltével kopogtatást hallottam az ajtómon, de mivel nem vártam senkit, mozdulatlanul vártam, csendben, hogy elmenjen, akárki is lehetett az. Fél perccel később ismét kopogtattak. Majd ismét. Vártam még egy keveset, de nem hallottam távolodó lépteket, ami kifejezetten zavart.
- Ki az? – szóltam ki az illetőnek, megtörve a csendet.
- Egy barát. – válaszolt egy fiatal férfihang. Erre közelebb léptem az ajtóhoz és résnyire kinyitottam azt, hogy felmérjem az illető küllemét. Hangjához illően fiatalnak tűnt, egy vékony, kopaszra borotvált, barna szemű férfi, földig érő barna köpenyben.
- Nekem nincsenek barátaim ebben a városban. – válaszoltam szúrós szemmel, ám ő erre elkuncogta magát.
- Én nem az Ön barátja vagyok frau. Én csak egy barát vagyok az Úr házából.
„A falak valóban hallgattak. Óvatosnak kell lenned vele! Tudja miért vagy itt.”
- És mi dolga volna velem egy barátnak az Úr házából?
- Csupán felelősségemnek érzem, hogy az újonnan érkezőket az egyház nevében köszöntsem.
- Miből gondolja, hogy újonnan érkező vagyok?
- A fogadósok többsége szívesen megmondja nekünk, mely szobákat vették ki a minap. Bemehetek?
- Egy pillanat. – mondtam, miután meggyőződtem róla, hogy tekintetében nincs ellenségeskedés, majd becsuktam az ajtót és sebesen elraktam minden eszközömet és ruhámat az ágy végi ládába. Ezután megigazítottam saját ruhámat és kinyitottam az ajtót a barát előtt. – Fáradjon beljebb.
- Hálásan köszönöm. Nem kívánnám sokáig rabolni a drága idejét. Mikor érkezett gyönyörű városunkba? – kérdezte, miközben belépett a szobába.
- Éppen csak a délután. Igazán gyönyörű helység.  És mindenki nagyon kedves errefelé. – mondtam neki mosolyogva. Ha már lehetőségem volt megkörnyékezni egy egyházbelit, nem fogom elszalasztani a lehetőségemet. Minden információt ki akartam húzni belőle, amit csak lehetséges.
- Boldoggá tesz, hogy ily benyomást keltett önnek az Úr nyája. Merről érkezett, ha szabad kérdeznem?
- Nem túl messze, nyugatról. Egy kisebb városkából. – hazudtam, majd megpróbáltam a délutáni templomrablásra terelni a szót. – Hallottam nem sokkal érkezésem után, hogy banditák megpróbáltak eltulajdonítani valamit a templomból. Igaz ez?
- Sajnálatos módon igaz. – vetett keresztet maga elé a férfi. – De hála az égnek, nem jártak sikerrel.
- Történt már meg máskor is hasonló?
- Sajnos a hitüket vesztett emberek a mi városunkban is jelen vannak. De ne tessék aggódni miattuk. Augustin atyának hála, számuk fogyatkozik. Városunk sokkal biztonságosabb, mint régen volt. Számíthatok esetleg rá, hogy az esti Istentiszteleten jelen lesz? – csak a szépet mondja, természetesen.
- Mindenképpen. Saját szememmel kívánom látni az Úr csodáit. Mit javasol, hova üljek majd a templomban?
- Az Úrhoz minden hely ugyan olyan közel van. – válaszolta kedvesen mosolyogva. Ez is egy haszontalan válasz volt.
- Ülhetnék esetleg a karzaton is? – ez a kérdésem viszont végre letörölte a mosolyt az arcáról, még ha csak egy pillanatra is.
- A templomunk karzatára csak az Istenhez legközelebb álló személyek ülhetnek, attól tartok. Csak azok, akiknek lelke a legtisztább, és akik Isten szemében különlegesek. De nem untatom a részletekkel. Remélem, nem gondolja meg magát és eljön majd ma este, frau. Had mondjak egy imát önért és már tovább is állok. Még néhány fogadóba el szeretnék sietni, hat óra előtt.
- Számíthat majd eljövetelemre. – bólintottam kedvesen. A férfi vetett még egy keresztet és mormolt valamit latinul, majd egy „dícsértessék a Jézus krisztus”-sal búcsúzott és távozott.
Én a szobámban maradtam és megvártam az ötórai harangszót, majd visszatértem a városba, hogy szabók kirakatainak nézegetésével üssem el az időm, közel a főtérhez. Amikor is pedig a hat órát harangozni kezdték, sietve lépkedtem, sok más emberrel együtt a templom lépcsői felé.

44[Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj - Page 2 Empty Re: [Magánjáték - Syele & Matheus] A nyáj on Pént. Jún. 26, 2020 2:36 am

Iudex

Iudex
Klerikus
Klerikus
Matheus hát egymaga úton volt a fogadóba, mikor pár kanyarral később valóban meglátta az óratornyot, és elkönyvelte, hogy ő bizony az egyház pénzén még vacsorázik valamit bőven ez alatt az idő alatt. Nem mintha fukar lett volna, de ez a munka már most kikezdte az idegeit, abból pedig már úgy is kevés volt rendeltetés-szerűen működőképes.
Felment a szobájába és hosszasan elmélkedett, hogy vigyen-e magával fegyvert a templomba. Sajnos semmi jól elrejthető nem jutott számára, és talán nem a legbölcsebb egy karddal besétálni helyi idegenként az Isten házába.
Lement hát étkezni, ismételten halat kért, meg valami mézessüteményt.
- Hogy tetszik a városunk? – Kérdezte a fogadós, ahogy lehelyezte a rendelést Matheus elé, aki mindazt nyál csorgatva figyelte.
- Gyönyörű. Igazán. – Válaszolta két falat között.
- Örülök! – Csapta össze a két kezét. – Ne feledje, közeleg az esti mise, nem akar róla elkésni! Én is felkészülök, ha hozhatok még valamit, most szóljon.
- Nem, semmit. – Nyelt.
- További jóétvágyat. – Lépdelt el meglepően kimérten.
Az inkvizítor hát így étkezett békében, mikor is csak meglátta, hogy egy gyanús cilinder teteje halad el az ablakban. Oda szaladt és az arcát az üvegre tapasztva nézett ki, de senkit sem látott. Páran megnézték a további vendégek közül, de ő csak morcosan visszaballagott a helyére és folytatta a falatozást.
A templomhoz vezető út ugyan nem volt eseményteli, de látható volt, hogy hatalmas tömeg gyülekezett. Minél közelebb ért, annál többen voltak. Egy templom ennyi emberre…?

A Matheus Folyamatábra:

Ajánlott tartalom

Vissza az elejére  Üzenet [2 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2