Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Jozef Strandgut Kedd Márc. 26, 2024 7:29 pm

» Küldetés: Hogyan rajzolj határvonalat
by Wilhelmina von Nachtraben Hétf. Márc. 25, 2024 9:01 pm

» Rothadó kalász - Észak (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Robin Holzer Szomb. Márc. 23, 2024 7:52 pm

» Várakozás a semmibe
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Márc. 23, 2024 11:26 am

» Sötétségből a fényre.
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Márc. 23, 2024 11:23 am

» [Magánküldetés] Rote Fenster hinter den Wänden (V.I.Sz. 822. Nyár)
by Nessaris Maera Csüt. Márc. 21, 2024 7:14 pm

» Kyrien Von Nachtraben
by Kyrien Von Nachtraben Csüt. Márc. 21, 2024 1:33 pm

» Toborzó irodák
by Kyrien Von Nachtraben Csüt. Márc. 21, 2024 1:31 pm

» Kyrien Von Nachtraben
by Waldert von Dunkelwald Csüt. Márc. 21, 2024 11:42 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

[Küldetés]Egy másik világ

5 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1[Küldetés]Egy másik világ Empty [Küldetés]Egy másik világ Csüt. Júl. 07, 2016 7:45 am

Vendég


Vendég

Felbolydul a világ, így szinte minden száj Veronián az Átkozott-bányáról beszél, főleg úgy, hogy a falusi népség tagjai terjesztik a rémtörténetet. Miért érdekes? Milyen érzéseket vált ki? Mitől kerül egy történet a figyelmed központjába? Akárhogy is nézzük, ez bőven felkeltette az érdeklődésed, s nem törődve semmivel útnak indulsz. Az Eistanz nevezetű faluba érkezve nem nehéz kiszúrni a többi érdeklődőt, ám a bánya felől egy különös hangot hallotok. Hangszer lenne?

1.Feladat:  Írd meg: te milyen változatot hallasz az Átkozott-bányáról, amivel elnyeri a figyelmed? Milyen felszereléssel kívánsz nekivágni a kalandnak? A helységbe érkezve milyen érzéseket vált ki belőled más idegen vagy ismerős alakok felbukkanása? Végezetül a különös hangra miként reagáltok? ( Magyarán kell egy rémtörténet, ami elindít Eistanzba. Milyen felszereléseket viszem magaddal? Végezetül megérkezve a célodhoz a többi kalandozó mit jelent számodra, s mit tesz veled a különös hang?)

Szabad kezet kaptok, ám a történet legyen ijesztő! Ezen felül, ha van vmi kérdésetek, akkor szívesen várom a leveleket és egyéb csatornákon való elérést. Jó alkotást, kéztörést és hangos sikolyokat kívánok.

2[Küldetés]Egy másik világ Empty Re: [Küldetés]Egy másik világ Hétf. Júl. 11, 2016 1:16 am

Gerard D. Lawrenz

Gerard D. Lawrenz
Szemfényvesztő
Szemfényvesztő

- Ugyan minek mennék veled a fogadóba?
- Jaj ne már! Nincs kedvem magányosan iszogatni. Azt mondják, isteni finom a város bora.
- Utoljára mondom, semmi kedvem hozzá!
Leo barátságosan mosolyogva átkarolta barátját.
- Ne csináld már, Ger. Legalább tudsz csendben hallgatózni, hátha megint elcsípünk valami érdekes hírt.
A tudásdémon csalódottan sóhajtott egyet.
- Kétlem, hogy bármit is megtudhatnánk arról, amit keresünk. A híreknél sokkal fontosabb dolgok kellenek nekem: titkok.
A kardofrgató egyetértően bólintott. Eddig jóformán semmit nem tudtak meg Azrael kardjáról azon túl, amit már ezerszer elismételtek nekik.
- Én ma a könyvtárban leszek. Elég réginek tűnik, talán valamelyik kötet említ pár szót az ősi korokról.
- És nem utolsó sokban végre eltűnik az a szörnyű fejfájás, ami már napok óta gyötör.
- Legyen – hagyja végül annyiban Leo – ha esetleg hallanék valami érdekeset, majd beszámolok róla.
Azzal a társaság két részre oszlott. Gerard ugyan szívesen töltött volna el egy kis időt barátjával, de már napok óta a városban tartózkodtak enélkül, hogy bármiféle információt össze tudtak volna szedni, így emiatt az elvonási tünetei is kezdtek megjelenni. Ezt az estét mindenképp a könyvek nyújtotta élvezeteknek akarta szánni és mint mindig, most sem tudta semmi sem eltántorítani abban, hogy véghezvigye, amit a fejébe vett.

***

„...három napi járóföldre, majd követve a napot. A hegy, ahol hajdanán a bűnbe esett angyal legyőzetett testét zárták el örök nyugovóra, most kísérteties álmot hoz bárkire, aki csak a közelébe merészkedett...”

Ezzel a legendával zárta aznapi kutakodását a fiatal tudásdémon. Fáradtan hajtotta le a fejét, némi időt adva magának, hogy átgondolja a gondokat.
~ Ez elég hihetetlennek tűnt.
~ Már az is érdekes, honnan van egyáltalán bármiféle feljegyzésük egy bukott angyalról.
~ A legendák gyakran nem többek estimésénél.
~ De a legendák minidig a valóságból születnek...

***

Mindeközben Leo a városi fogadó egyik asztalánál ült, unott arccal kortyolgatva egy méretes kupából a bort. Nem hazudtak neki, amikor azt mondták, az itteni ital egyszerűen mennyei, de sajnos közelében sem volt annak a ritkaságnak, amit még hajdanán a szülővárosában ivott. A fogadó pont olyan volt, mint amilyennek Gerard jósolja: csendes, békés és unalmas. Leo is majdhogynem halálra unta itt magát, s már mikor azon volt, hogy fejét az asztalra hajtva elaludjon, akkor hallott meg két embert egy különös témáról társalogni.
- Ahogy mondom! Az a hely el van átkozva!
- Képtelenség!
- De igaz, ha mondom! Azt mondják, minden éjszaka előtörnek a bányából a hegymélyi kísértetek és elbájolják az emberek lelkét. Akárki tette eddig oda be a lábát, nem jött ki élve onnan.
Leo hegyes fülei abban a szent minutumban hegyeződtek a két beszélgető alak felé. Miközben kettejük beszélgetését hallgatta, egyre csak azon járt az esze, vajon a véletlen műve, hogy mindig megtalálják a különös sötét mágiának vélt jelenségeket, vagy pedig Gerard (esetleg talán Lia) rendelkezik egy hatodik érzékkel, ami ezeket kiszagolja. Miután pár mondatot hallott erről a híres elátkozott bányáról, vidám, kissé talán részeges mosollyal arcán feltápászkodott, majd pár hálás integetést követően hatalmas robajjal csapta be maga után a fogadó ajtaját. Végre, életében először mondhatja Gerard é Lia szemébe...vagy ékkövébe, mekkorát tévedtek. Ugrándozva ballagott a könyvtár felé, miközben egy víg dalt fütyült.

***

Mikor a tünde rátalált a démoni párosra, épp egy halom poros irat között húzták a lóbőrt. Lelkes arccal rázogatta őket, s ahogy felébredtek, mélyen Gerard arcába nézett.
- Háh! Igazam volt!
- Mit makogsz? – feleli álmosan, miközben a szemét törölgeti. Olyan arccal bámult rá, mint aki szüleinek hajdani gyilkosára nézne vissza.
- Találtam valamit, ami talán érdekel.
Leo kényelmesen helyet foglalt a földön, majd beszámolt két társának mindenről, amit hallott. A páros meredt tekintettel hallgatta, ahogy ráismertek, ez a történet tökéletesen párhuzamba állítható azzal a legendával, amit ők olvastak. Lia egy pillanatra el is gondolkozott rajta, vajon a sors fintora, netán valami isteni segítség segített abban, hogy őt hárman egy helyen egy időben össze tudták ezeket az adatokat gyűjteni.
- Ez nem is hangzik olyan rosszul. Sőt, pont egybevág valamivel, amit itt találtam.
- Mire gondolsz?
- Legendák szólnak egy bukott angyalról, akinek a hegybe zártak el a külvilág elől.
- Ha engem kérdezel, ez elég hihetetlenül hangzik.
- Áh, a ravasz nyelvek sok történetet tudnak kitalálni, hogy elfedjék az igazság édes forrását.

***

Egy hosszú, unalmas utazást követően a hármas tanácstalanul bámulta a rettegett bánya bejáratát. Az egész hely furcsa érzést keltett az oda látogatókban. Nem egy mélységi aurája, vagy egy egyházi személy varázslatainak nyoma volt, de mégis tisztán kirajzolódott, hogy nem átlagos üreget méregetnek a tekintetükkel. A barlang bejárata körül furcsa hangok keringtek a levegőben. Ahogy rezgéseik körbetáncolták hőseinket tisztán érezte mindegyikük, hogy végigfut a jeges iszonyat a gerincén. A muzsika leginkább egy madár csicsergésére emlékeztetett, de mégis visszataszító volt és ijesztő, mintha az a madár egyenesen a túlvilágról dalolt volna nekik.
- Hát...itt vagyunk.
- Olyat mond, amit nem tudok...
- Na látod, csak nem olyan unalmas ez a vidék.

3[Küldetés]Egy másik világ Empty Re: [Küldetés]Egy másik világ Hétf. Júl. 11, 2016 6:05 pm

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

Épp egy helyi kocsmában üldögéltem, szokásom szerint. Előttem egy frissen csapolt korsó sör pihent, s a napsugarak szépen megtörtek a színes ablaküvegen keresztül, egészen szép kis megvilágítást adva. Mondjuk az a tény, hogy mindezt a fényt a bűzhödt nap adta, amit annyira nem nagyon kedvelek, és nem tudom, hogy a sör vagy a tűzgolyó hatása miatt vagyok gyengébb az éjszakai énemnél...egy kicsit megijesztett. Már mint nem a gyengeség, hanem az, hogy nem tudtam rájönni, hogy még is, mi a fene okozta ezt? Bár, ha hozzáadjuk azt, hogy két hete folyamatosan megállás nélkül szeltem át Veronia vidékeit azért, hogy ide érjek, ebbe az Eisizé nevezetű falucskába - hülye emberi nyelv, találjanak már ki valami értelmeset! - az egész eset nem is lesz annyira különleges. Az italozó vendégserege, mint az egy jó falusi kocsmához illik, igen csak változatos volt. Voltak itt brutális méretekkel rendelkező, foghíjas férfiak; olyan dekoltázzsal rendelkező hölgyek, hogy a katonám odalent igen csak úgy érezte, hogy szolgálatra kell jelentkeznie. Na meg persze voltak teljesen átlagos emberek is itt, akik csak egy átdolgozott nap után szerettek volna megpihenni. Ami azért gyanús volt, hisz épp' hogy csak a Nap elhagyta a zenitjét, így inkább őket a helyi semmittevők klubbjába soroltam volna. A kocsmáros árgus szemekkel figyelt engem, meg úgy nagyjából minden idegent, aki megfordult ezen a helyen. Mindenki ideges volt, és igazából megtudom érteni, hogy miért...Az egész történet, hogy mit is keresek itt, jó pár kilométerrel arrébb kezdődött...

A kisfiú lélekszakadtából futott a köves talajon. Menekült. Nem tudta, hogy mi elől. Nem látta az üldözőjét. A bennsejében érezte azt a kegyetlen hideget. Mint ha a holtak világának kegyetlen és rideg valósága költözött volna bordái közé. A Hold, a kegyetlen Hold túlvilági fénnyel árasztotta el a környéket. Az égen sziporkázó csillagok rútnak és komisznak festettek. Mint ha nevetnének a sorsán. Elbotlott egy nagy kőben. Érezte, hogy a lábába égető fájdalom hasít, de nem foglalkozott vele. Talpra állt, s a nyomában lezúduló kövekkel együtt csak rohant lefelé, egyre csak lefelé, a domboldalon. Hülye ötlet volt eljönni otthonról. Zihálás. De nem az övé. Zihálás. Mögüle. Egyre hangosabban. Érezte, ahogy a hideg egyre közelebb kúszik, s vele együtt egyre sűrűsödik a köd. A semmiből egy szélvihar csapott le rá, s a süvítése csak még jobban hozzáadott a rémületéhez. Mint ha a holtak sikolyát hozta volna magával. A távolban panaszosan felsírt egy farkas, s megannyi társa csatlakozott hozzá. A szíve hevesen vert, nyakán az ér annyira lüktetett, hogy az már fizikai fájdalmat okozott. A szeme égett a hidegtől, a tüdeje mint ha csak egy jégtömb lett volna. Kiszáradt torokkal, de töretlenül futott a reménytelen menekülés felé. Apjára gondolt.Testvéreire. A nagybácsijára. A rég eltávozott anyjára. Halottak. Bassza meg, mint halottak! Valami elvetemült állat kibelezte őket s belsőségeikből font magának egy új ruhát. Nem akart ruha lenni. Nem akart meghalni. Túl fiatal volt még ehhez! Miért ilyen kegyetlen az élet?! Sírni akart, de nem voltak könnyei. Sikítani akart, de hang nem jött ki a torkán. Élni akart...de a kéz elkapta. Kirántotta a lábát, s ő keményen a földnek csapódott. Az összes maradék levegő kiszökött a tüdejéből, s mint egy partra vetett hal, csak hápogott, próbálva megtölteni magát ismét az éltető levegővel. Hallotta, ahogy a kés kicsusszan a tokjából. Hallotta, ahogy a két, hatalmas tű is előkerül. Ruha lesz belőle. De legalább ismét együtt lesz a családjával, a helyzet sajátságos, morbid módján. Az alak megfogta a derekánál fogva és a hátára fordította. Belenézett a gyilkosa szemébe...az anyja hideg, kék szemébe.
- Jó téged újra látni, kicsi fiacskááááám....


~ Te, Cyne, hallod? Na, mondd azt, hogy hallod!
~ Bár csak ne hallanám, az istenek verjenek meg téged!~
~ Bár? Már mint olyan bár, amiben inni is lehet, mert mindig tele van piával? Tetszik a gondolkodás meneted...
~ Nem, nem olyan bár, hanem az a fajta "bár", ami kívánkozást fejez ki.
~ Én is pont erről beszélek, te idióta. Kívánságról, hogy minden nap totál részegre ihassuk magunkat, és sose fogyjunk ki a piából. Miért beszélünk el mindig egymás mellett?
~ Hogy mi ...hagyjuk, baszki. Átfogalmazom: azt kívánom, hogy bár csak ne hallanám a gondolatokat, amiket Te kreálsz a fejemben, és amelyeket folyamatos jelleggel kell hallanom, attól függetlenül, hogy akarom-e vagy sem. Ilyen értelemben vettem én a "bárt", bár jobban meggondolva, a Te fajta "bár" is jól esne most. Szóval, hogy egyértelmű legyek: az a leghőbb és legszentebb kívánságom, hogy ne halljalak téged!
~ Megszívattalak. Nem is hallod a hangomat, ahogy erre már párszor rávilágítottam! Háh, megint a bolondját járattam veled, te buta, bolondos kis elfecske. Egyre jobb és jobb leszek ebben.~
~ Mindenki hall hangokat a fejében, Shea, hogy a legsötétebb esti ég szakadna rád akkor, amikor én nem vagyok ott - attól független, hogy ezt eléggé kivitelezhetetlennek tartom, de kívánságnak mindenképp jól hangzik. Ezeket a csúnya hangokat szokták gondolatoknak hívni, amelyet olyan lények szoktak kreálni, akik legalább minimális inteligenciával vannak megáldva. Minél intelligensebb valaki, annál több gondolatnak nevezett hang születik meg a fejében. Az, hogy az én fejemben van egy plusz hang is, aki önálló elmével rendelkezik, csak egy kis plusz ráadás, amely kifejezi azt, hogy én sokkal magasabb intelligenciával vagyok megáldva, mint az átlag halandók.~
~ Meg sokkal nagyobb egoizmussal is, hogy kiegészítsük a listát a rád jutó átkokból.
~ Nem vagyok egoista. De hogy maradjunk az általam felvázolt gondolatmenetnél, ez olyan "egyet fizet, kettőt kap" akció, amelyet születésemnél ütöttek nyélbe. Olyan, mint amikor bemész a húsárushoz, hogy adjon neked egy jó fajta, igen csak minőségi húst, de Ő kettőt ad helyette.
~ Emlékeim szerint egyetlen egy alkalom se volt, amikor henteshez bemenve kétszer annyi húst kaptunk volna, hiába vagyunk ketten.
~ Óh, csak hogy én nem is arra a fajta húsra gondoltam. A másik fajtára. Amit meg lehet fogni, mert van rajta bőven fogni való. Az eset konkrétan, ha emlékszel, egy ilyen jellegű faluban történt meg. Egy lepukkant kocsma, züllött alkoholistákkal és leharcolt csataméneket megszégyenítő örömlányokkal.
~ Áh, az tényleg jó móka volt. Bár ha jól emlékszünk, az egyik nő ahogy meglátta a szerszámunk, elájult - valószínűleg nem az örömtől, hanem a bortól és a dohánytól, amit szívott. A másik meg tényleg leharolt csatamén volt, de legalább a domborzati viszonyai rendben voltak, bár egy kis mosdás nem ártott volna. Na de várjunk csak! Te most a kurvákhoz hasonlítasz engem? És a Te szentségtelen gondolatmenetedet követve én melyik is vagyok? Remélem, hogy nem a dákótól-bortól ájulós kis fiatal nő!
Inkább nem válaszoltam Sheatro-nak, csak halkan felnevettem, olyan igazi gonoszkodós kis kacajjal. A kocsmában üldögélők furcsán néztek rám, egyesek mint ha valami keresztalakot akartak volna formálni a mellkasuk előtt. Furcsa egy civilizáció. Hülye vallásos fanatisták, azt hiszem, hogy nem tetszik nekik, ha valaki valami pozitív érzelmet is mutat a külvilág felé. Sajnálom őket, hogy egy ilyen istent választottak maguknak, aki mindenben korlátozza őket. Minket nem határolnak be ilyen szabályok és korlátok. Kényelmesen hátra dőltem a székemben, és azon járattam a gondolataimat, hogy innen, még is, hova tovább? Vissza kéne térni a faluba, ahol a nekromanta lakott, és tovább figyelni őt? Túl sok információt már nem tudhatok meg róla, csak a megfelelő pillanatra kell várni. Az egész helyiséget sűrű füst lengte körül, ahogy a pipákból származó égett dohány égésterméke vígan távozott az említett alkalmatosságokból. Holdfényes éjszaka volt, mindenki az utolsó sörét iszogatta, én meg csak ültem és dédelgettem a korsómat.
- Sajnálom azokat a szegényeket Eistanz-ban. Egy nagy rakat átok jutott ki nekik - szólalt fel az egyik paraszt.
A többiek unottan néztek rá, mint ha egy már századszor lejátszott beszélgetést emlegetett volna fel. Én csak ültem tovább, de fülemet hegyeztem. Átkok? Azok mindig jó mókák szoktak lenni!
- Ha ennyire sajnálod őket, menj innen és szabadítsd meg őket tőle! Akkor legalább mi is megszabadulunk egytől! - csattant fel egy jóval nagyobb termetű egyén, a falu kovácsa.
- Érzéketlen bunkók. Ti is hallottátok a regéket, nem? Ha idáig eljutottak a pletykák, akkor lehet, hogy még sokkal durvább dolgok is történnek ott, mint amit mi itt hallunk!
Hegyeztem a fülemet továbbra is, nem mint ha ennél hegyesebbnek kellett volna lennie. A törzsvendégek végül elkezdték a durvábbnál durvább történeteiket előadni, hisz addig is legalább elszórakoztatták magukat, ahogy a nők arcát nézték, akik mindig összerendültek egy-egy szaftosabb jelenetnél. Az est hátralévő részében egy egész könyvre való legendát kapartam össze.
~ Húúúha, Cyne. Te is érzed?
~ Móka szag a levegőben?
~ Ahogy mondod, barátom, ahogy mondod....


A lány megszeppenve ült a sarokban, nem tudta, hogy mit tegyen. Nem mint ha nagyon tudott volna valamit tenni. Meg volt kötözve. Könnytől csillogó szemével és maszatos arcával nagyon is beleillett a környezetébe. Mert itt már semmi sem volt tiszta. Talán egyedül a lány lelke. De meddig tart ki egy lélek tisztasága? Micsoda szörnyűségeknek kell megtörténnie ahhoz, hogy megtörjék azt, mit törhetetlennek hittek? Három napi kínzás után a lányban még élt a remény, hogy megmentik, hogy ismét látja a családját, hogy átölelheti édesanyját...hogy jól felpofozhatja a kicsi öcsikét, amiért már megint ellopta valamelyik babáját. De nem okozott neki fájdalmat. Sosem. Soha, senkinek sem. Ezek az emberek miért okoznak akkor neki? Fájt mindene, de leginkább a lába köze. Ott, ahol az a sok mocskos férfi beletuszakolták magukat. Fájt. De nem adta fel. Nem akarta feladni. Ki kell tartania! Erősnek kell lennie. Az ajtó nyikorogva nyílt ki. Sűrű, tejszínű köd áramlott be rajta, s csak a fáklya fényét lehetett kivenni. Nem sokkal rá meglátott két alakot, ahogy behajítanak egy harmadikat. Egy zsák volt a fején, és halnak szipogott. Talán más hangot már nem is tudott kiadni. Megpróbált feltápászkodni, de kezek nélkül ez igen csak nehézkes volt. A lány megpróbált oda menni hozzá, hogy segítsen. Nem ment. Meg volt kötözve. Rángatta a kötelékeit. Túl erősek voltak. Fogvatartói csak röhögtek, és csak pár szót tudott kivenni undorító visítozásukból. "Család", "Egyesülés", "Öröm". Hát, Ő nem éppen ezeket várta volna, és azt hitte, hogy elengedik. Találtak maguknak egy másik játékszert, és Ő visszatérhet a szüleihez? Hát igaz lenne ez? De sajnálta az új foglyot. Nem akarta, hogy annak szenvedése árán nyerje el a saját szabadságát. Aztán lekerült a fejéről a csuklya, és a családdal való örömteli egyesülés teljesen új értelmet nyert. A lány sikolya még messze visszhangzott a barlangban. Apja arca nézett vissza rá. Pontosabban csak nézett volna. Ha lettek volna szemei...

~ Na, de találd ki, hogy mire gondolok! Ideje valamivel elmúlatni az időt, míg abba az Eisizébe érünk!
~ Nem lenne valami túl nehéz kitalálni, tekintve, hogy Te az én gondolataim részese vagy, így lényegében mindent "hallok", amire Te is gondolsz, kivéve, ha nagyon megerőlteted magad és nagyon elakarod rejteni a saját beteg kis "agyszüleményeidet".
~ Na, akkor mire gondolok? Segítek, nem kurvákra és borra. Abból egy időre elegem van. Ez a poshadt bort hogy voltál képes meginni?!
~ Nem tudom...
~ Ez most melyikre volt a válasz? Arra, hogy nem tudod, mire gondolok - vagy arra, hogy nem tudod, hogy voltál képes meginni azt a förmedvényt?
~ Leginkább mindkettőre. Nem érdekel, hogy mire gondolsz...és az volt az utolsó csepp borunk! Majd gondolod, hogy kiöntöm a földre, hogy valami állat élvezze inkább?!
~ Hát, az utánad hagyott kis barna csapdákat tuti, hogy senki se fogja élvezni, főleg, hogy ha bele is lépnek. Ha szerencsénk van, nem  valami mágust örvendeztetsz meg az ajándékcsomagoddal, s nem fogja felhasználni a maradványokat arra, hogy valami átkot szórjon ránk. Na, de visszatérve a lényeges pontra: nem is akarod tudni, hogy mire gondolok?
~ Nem nagyon....~
~ Játszunk egy játékot!
~ Na azt már biztos, hogy nem. A játékaidból egy életre elegem van! Legutóbbi ötleted is eléggé elvetemültre sikeredett!
~ Már mint melyik? Az, amelyikben azt próbáltam kitalálni, hogy milyen a legbrutálisabb gyilkossági forma? Nem értem, hogy mi bajod van vele.
~ Leginkább az, hogy rohadt beteg volt. Ki a franc belez ki egy embert, hogy aztán azzal akassza fel a fára, és utána még fel is gyújtsa őt a biztonságkedvéért, s a hamvait felhasználva tintát csinálva egy "Te vagy a következő" pergament küldjön a rokonságának, ami levélben még részletesen le is írod, hogy milyen kínokat szenvedett el az adott egyén a kibelezése előtt?!
~ Ha így nézzük, tényleg elég beteg. Na de most semmi ilyenre nem gondoltam! Csak egy számra gondoltam, ebből még én se hozhatok ki semmi csúnyát, nem igaz?
~ Belőled mindent kinézek...de jó, legyen. Gondolj egy számra!~
Elgondolkoztam azon mondjuk, hogy ez tényleg olyan jó ötlet-e? De igaz, ami igaz, más szórakozásom most úgy se volt. Két napi járóföldre voltunk még Eistanz-tól. Épp egy kisebb ligetben vertünk tábort. A tűz vidámat pattogott, a nap már kezdett lefelé bukni a horizonton túl. Nemsokára sötétedik, feljön a Hold, és akkor mehetünk tovább az utunkra, az áldott setétségben. Rossz ómen volt, hogy épp újhold van, de az ómenekre már régóta nem adtam, nem tudtak egyszerűen érdekelni. Lábammal megpiszkáltam a tuskót, ami még füstölgött a parázson, remélve, hogy ismét lángra kap. Csak füstölgött tovább. Valószínűleg ha valaki követne minket, jó messziről észre venne minket, hisz a fa nedves volt az előző esti esőtől, s jó sok füstöt eregetett, de nem aggódtam amiatt, hogy bárkinek is szemet szúrna egy magányosan utazó alak, maximum a banditák érdeklődnének utánunk, de ők meg nem aggasztottak engem.  Úgy éreztem, hogy elég időt adtam a szerencsétlennek, akit Sheatro-nak neveztem, hogy kitalálja a maga kis számát. Reménykedtem, hogy értelmesen fog viselkedni ezúttal. Tévedtem...
~ Az nem egy szám, Te szerencsétlen fajankó! Sőt, még csak nem is létező szó. Te honnan találsz ki ilyeneket?!
~ Mi? A "rem"? Már hogy ne lenne egy létező szám, Cyne...és mivel szám, így értelmes szó is egyben, úgy hogy jó lenne, ha leszállnál rólam és ne szídnál állandóan! Most Te tévedtél! Ez a szám létezik, csak te olyan hülye vagy, hogy nem ismered, ami mondjuk eléggé aggasztó, hogy egy tudaton osztozunk huszonjópár éve, s a tény, hogy én olyan dolgokat tudok, amiket Te nem...eléggé aggasztó!
~ A "rem" nem létezik, Shea! Honnan a francból vetted ezt?
~ Bakker, csak kezdj el számolni, és rögtön rájössz! Egy, két, há', rem! Látod, ott a "rem" a számsor legelején! Te hogy jutottál el idáig, hogy ha még a legelső számokat sem ismered?!
~ Az "hárem" amire te gondolsz, és nem há', rem!
~ Há', biztos, hogy nem. Mindketten hallottuk a fővárosban, ahogy egy férfi terelgette maga előtt a nőket és csak makogta, hogy "há, rem". Biztos, hogy remes csoportokba osztotta őket, ami már majdnem olyan, mint a rémes, de én semmi rémeset nem láttam azokban a nőkben!
~ Az a négy, amire Te gondoltál. Négyes csoportokba osztotta őket, és nem remes csoportokba. A hárem az, ahova a gazdak hülye barmok összegyűjtik a környék összes jó nőjét, hogy utána kisajátítsák maguknak őket, és kiéljék rajtuk a perverz fantáziájukat. Bár kötve hiszem, hogy ezt a szokást itt fent tartanák...Az istenekre, Shea, te nagyon hülye vagy.~
~ Óh, lehet, hogy igazad van, már mint a háremmel kapcsolatban, nem a hülyével. Ha gazdagok leszünk, szerezzünk háremet magunknak. Bár nem is kell hozzá gazdagnak lenni, csak mész az utcán, lecsapod a jó nőket és hazarángatod őket, amíg még ájultak s elzárod őket a pincében. De előbb mondjuk nem ártana, ha összeszednél már egy nőt magadnak! Kezdek nagyon unatkozni így, hogy nincs semmi akció és hidd el, amit Te művelsz szexpótlásként, az cseppet sem szórakoztató, sőt, inkább undorító!~
~ Ésszel "beszélj", Shea. Amúgy is Te kezdted ezt az egész hülyeséget. Meg manapság nem olyan egyszerű egy jó nőt találni, aki még értelmes is. Nagyjából olyan nehéz, mint megtalálni Azrael kardját...vagy nehezebb.~
~ Szánalmasan patetikus egy alak vagy, Cyne. Nem is tudom, hogy miért tartok ki még mindig melletted. Ha tudnám a módját, hogy szabaduljak meg tőled, már rég megtenném, és szellemalakként kísérteném Veronia tájait. De addig is, míg ez meg nem történik, van egy jobb ötletem!
~ Nem megyünk el kurvázni! Örülök, hogy eddig megúsztuk anélkül, hogy egész nap a farkamat kéne vakargatnom valami összeszedett betegség miatt. Elég idiótán néznénk ki, és a munkában is akadályozna, úgy hogy akármennyire is akarod, nem fogjuk a nőket hajkúrászni Eistanz-ban.
~ Ki beszélt itt örömlányokról? Neked mindig csak az jár a fejedben és ez bizony nagyon szánalmas! Te perverz disznó, hogy csak a lyukat látod bennük! Milyen alak vagy Te, drága barátom? Hol van a nők iránti tiszelet és a lojalitás! A két mellen, a formás seggen és a három lyukon kívül, amit be lehet tömni...tudod, van nekünk lelkük is, meg személyiségük, meg egyéb ilyen hülyeségük is. Szánalmas vagy, ahogy mondtam...
~ Hogy mi van? Az előbb még Te beszéltél a háremről...áh, tudod mit? Hagyjuk az egészet a fenébe! Akkor még is, mi az, amire Te gondoltál az örömlányok önfeledt hajkúrászásán kívül?
~ Már megint a kúrás? Vagy is hát, kúrász? Hajkúrász? Már a hajakra izgulsz? Már szelypítesz is drágaszágom? Szoszem gondoltam volna, hogy ilyen mélyre szüllyedsz. Bemegyünk a kocsmába és kérünk majd egy jó pofa szört? Aztán félreértik és adnak pofaszőrt? Hülyén néznél ki bajusszal!
Én megpróbáltam elviselni ezt a hülyét, esküszöm, de mindenkinél szerintem eljön az a pillanat, amikor nem bírja tovább, elege lesz mindenből. Idegesen pattantam fel, szétrúgtam a tábortűz maradványait olyan vehemenciával, mint ha csak Shea nem létező seggét rúgnám szét, s közben átkozódtam, ahogy a parázs a csizmámba pattant. Nem érdekelt, csak minél előbb kelhessek már útnak, és érjünk Eistanz-ba, ott talán megszabadulok ettől a mocsoktól is. Nekem miért Ő jutott ki? Egyesek púposak, vagy impotensek, vagy épp kancsalok...nem, nekem egy hülye tudat jutott ki! Szerzek valahol tintát és lúdtollat, s egy hatalmas pergamenre felvésem, hogy "Elvetemült énemet hasonló kaliberű fizikai elváltozásokra cserélném! Csak most, csak magának, olcsóért adom! Jelige: " Pff...nincs jeligém, de nem is kell, remélhetőleg már ez felkelti a potenciális vásárlók figyelmét. Hisz ki ne vágyna arra, hogy legyen egy állandó társa, élete magányos óráiban, aki folyamatosan szórakoztatja őket? Jobb, mint egy asszony, Shea legalább nem képes fizikálisan az emberhez vágni a tányérokat és seprűvel kergetni a kapatos urát! Csupa előny...rövid távon.
~ Hogy mi van? Te lecserélnél engem bármire? Még akár impotenciára is? Remélem, hogy összejön és soha életedben nem fogsz az örömlányoknak kétes örömöket okozni! Sőt, senki másnak sem, és az egyetlen szexuális élményed az lesz, amikor valakinek a farkát veszed be hátulról!
~ Igazán megérthetnéd az álláspontomat. Néha igen csak idegesítő alak vagy!~
~ Jó, akkor nem szólok hozzád egy szót sem, mert utállak téged és mert morcos vagyok! Állandóan csak rosszat gondolsz rólam!
~ Köszönöm Hold anya! Imáim meghallgattatásra találtak!
~ Óh, tényleg, ezzel csak veled tennék jót! Helyette tudod mit? Állandóan karattyolni fogok, megállás nélkül, még ha már én is unni fogom. De mivel nekem nincs szükségem pihenésre, így éjjel-nappal oszthatom az igét.
~ Baszki...~
~ Na de figyu, előadom a nagy tervemet...
~ Isten ments...~
A továbbiakban nem figyelve Shea-ra, útra keltem. Már csak két nap, és oda érünk...két napnyi kínszenvedés, ha a rosszérzéseim valóra válnak.


- Gyere már, te lassú fajankó! Itt tuti találunk valami értékeset! Hisz a bányákban értékes dolgokat szoktak találni, nem?
- Szerintem nem annyira jó ötlet! Annyi rémtörténet kering erről a helyről. Ne menjünk erre!
- Beszari kislány vagy? Menj haza anyád szoknyája alá és bőgjél ott! Én, amikor hazatérek, gazdag leszek és itt hagyom ezt a porfészket! Hallod? Itt hagyok mindent és mindenkit!
Azzal a nagyobb fiú megkerülte a sziklát, amely eltakarta a bányát előlük, s óvatosan megindult a lejtőn. A kisebbik alak még egy ideig gondolkozott, hogy kövesse-e őt? Félt a bányákhoz menni. De félt attól is, hogy egyedül kelljen haza mennie. Rövid hezitálás után társa nyomába eredt. Csak hogy ez a kis várakozás is bőven elég volt ahhoz, hogy elveszítse őt. Pedig alig telt el fél perc és hosszú szakaszon be lehetett látni a terepet. De nem volt sehol. A történetek tényleg igazak lennének? Haza kell mennie. Megfordult...és egy taszítást érzett. Kegyetlen lendülettel bucskázott lefelé az éles sziklákkal és kövekkel telehintett terepen. Jó párszor megvágta magát és a fejét is beütötte, de csodával határos módon valahogy még is tudatánál maradt. Azt kívánta, bár csak ájult volna el. Gurulását egy faoszlop állította meg. Valami nagyot reccsent. Valószínűleg az egyik csontja. Megpróbált felkelni. Nem ment. Amikor kinyúlt maga mellé, hogy megfogja az oszlopot, valami nedvességet érzett a kezére csöpögni. Esni kezdett volna az eső? De akkor miért csak a kezén érzi? És ez a valami meleg volt. Maga elé húzta a kezét. Érdekes...vörös esőről még nem hallott. Érezte, hogy valami nincs rendjén, de túl erős ütést kapott a fejére. Valami megfogta. Vagy valaki. Nem tudta eldönteni. Maga felé fordította. Egy csuklyás alakot látott. A csuklya alatt nem volt semmi. Csak a hihetetlenül mély sötétség. Aztán érezte, hogy a fejét egyre erősebben nyomja hátrafelé. Próbált ellenkezni. De nem tudott. Nem volt semmi ereje. A gerince hangos roppanással engedett az erőszaknak. A feje hátrahanyatlott. De még látott. Még gondolkozott. Akkor nem is tört volna ki a nyaka? Bár csak az a reccsenés tényleg a nyaka lett volna. A póznára a másik fiú teste volt felhúzva, s az oszlop a száján keresztül távozott. A szemei kék fényben táncoltak, arca mosolyra húzódott. Kegyetlen, vörös, fog nélküli mosolyra.
- Mondtam, hogy értékes dolgot találunk itt? Na és mit? Halhatatlanságot!
A nagyobbik fiú nevetni kezdett, miközben addig erőlködött kezeivel, míg lassan elkezdett feljebb haladni az oszlopon. A belsőségei szépen lassan csúsztak lefelé az oszlopon, undorító barnás-vöröses-sárgás lét eresztve. Végül leküzdötte magát a hatalmas karóról, amire ráhúzták, és lehuppant a földre. Hallani lehetett, ahogy a bokája eltörik. Nem törődött vele. A lába groteszk szögbe hajolt, de a srác minden további probléma nélkül ment a kisebbik fiú és fogvatartója felé. A karóba húzott gyerek, akinek a bele még mindig ott lógott ki belőle, nevetni kezdett:
- Halhatatlanság, érted? Ezentúl mi leszünk a rémtörténet új szereplői! Kísérteni fogjuk a hülye falusiakat! Jó móka lesz, nem?
Kacagni kezdett. A kámzsás egyén is röhögött. Ez őrültség! Ez tébolyultság! Mi történt velük? Mi folyik itt? Aztán a kitört nyakú gyerek kacagni kezdett, jobban, mint a többiek. Hisztérikusan, de ki lehetett belőle hallani a gyermeki önfeledt nevetést. A másik kettő furcsán nézett rá, aztán újból mindenki röhögött. Mint egy normális család. Csak hogy nem voltak egy család. Előtte. Most már igen. A szörnycsalád megérkezett, és készen állt egy jó kis mókára.


Itt voltunk hát, Eistanz-ban. Amióta ide érkeztünk, páran még megérkeztek, de nem nagyon figyeltem rájuk, csak a kocsma egyik eldugott sarkában üldögéltem, s csuklyán árnyékából figyeltem mindenkit. Az elmúlt két napban Shea ígéretéhez tartva magát folyamatosan "pofázott", úgy hogy a fejem enyhén fájt, a sör is hatni kezdett, meg a nap is még sütött, így hármas átokban szenvedtem. Az útközben és az itt hallott legendák szerint a helyiek meg többszörös átokban. El se hiszem, hogy itt vagyok - vagy is hát vagyunk. Nem vagyok egy hőstípus, de tény ami tény, hogy valamivel el kell szórakoztatnom magam, míg arra várok, hogy a holtidéző elunja magát és ismét figyelmetlen legyen. Valami áldásos csoda folyamán örökké nyughatatlan, vérszomjas énem kussban volt, inkább Ő is csak figyelt a szemeimen keresztül. Mindenki nyugtalan volt, és ez a hatás ránk is átterjedt. Egyre több és több idegen érkezett, akik arra pályáztak, hogy megszűntessék az átkot és ezzel örök tiszteletet vívjanak ki a környék lakóinak szemében. Mint ha ez bármit is számított volna. Ha meghalnak menet közben, akkor a tisztelet már nem ér semmit sem - számukra legalábbis főleg nem.
~ Megtaláltam a Geistburg-i földművelő bunkó paraszt ikertestvérét.~
~ Azt hittem, hogy már végleg kussban maradsz. Melyikre gondolsz? Volt ott bőven belőlük...~
~ Arra ott, az ajtó melletti asztalnál. Látod? El se lehet téveszteni. A két megmaradt foga messzebb van egymástól, mint Hellenburg a Kísértet-szigetekből, vagy mint Te a normalitástól. Szemének párja sincs, bár ezzel bunkóság viccelődni, de egyesek egyik szem hiányában ijesztőnek néznek ki, Ő inkább bugyutának, főleg ezzel az örök félvigyorral az arcán, mint valami agyhalott gyökér. Kevesebb haja van, mint egy rosszul megmunkált fabábúnak, amit épp most vetnek a tűzre, s a két lába között egy egész tehéncsorda vígan elrohangászhatna anélkül, hogy fennakadás történne.
~ Jól van, látom. Mi van vele? Nem tűnik valami túl bizalomgerjesztőnek. Én inkább azt a menyecskét nézegetném a mellette ülő asztalnál. Ha az arcomat a mellei közé fúrhatnám, boldogan halnék meg...Ekkora csecsebecséket ritkán lát az ember természetes formában, s igen csak kirívó ruhát visel.~
~ Konrtoláld már magad, mielőtt összehugyálod magad örömödben. Én most a férfire koncentrálok. Kérdezzük már meg tőle, hogy tényleg olyan hülye-e, amilyennek kinéz, vagy csak megjátsza?~
~ Meg egy kifejlett tenyészmén erektált állapotában lévő nemzőszervét azt. Lehet, hogy a falu köztiszteletben álló személyisége, és mindenki ellenünk fordulna, ha másért nem, hát csak heccből, hogy agyon - vagy agyhelyen - verhessenek egy egyedül kószáló sötét elfet!
~ Sose vagy benne semmi mókában...~
Éreztem, hogy Shea dohog magában, de nem tudott érdekelni. Kezdek egyre jobban félni tőle. Honnan szedi ezt a sok hülyeséget? Mi van, ha egyszer véglegesen megfertőz a saját hülyeségével?!


-NE! Csak a gyerekemet ne! Kérem! Ne vegyék el tőlem!
Pofán ütötték. A nő feje hátrabicsaklott, s keményen a kőnek csattant. Érezte, ahogy az új sebből patakokban ömlik a vér, de nem törődött vele. Ismét harcolni kezdett fogva tartói ellen, de egy, a nyolcadik hónapjában járó anyától, akit napok óta fogságban tartanak, ne várjon túl sokat az ember. Főleg nem három zombi ellen. Az érzéketlen lények, akik a haláltól bűzlöttek, s rothadó húsuk undorítóbb volt, mint a nő valaha is látott, folytatták tovább, amit elkezdtek. Kés.
- NEEEEE!!!!
Sikított fel a nő. De nem tudott mit tenni. A kés a hasába vágott. Két zombi lefogta őt. Nem ütötték le. Nem kábították el. A gazda azt akarta, hogy lássa, mi történik. A gazda parancsolt. A zombi engedelmeskedik. Pár perc munkálat után egy kisgyerek sírt fel. Egy még nem teljesen kifejlett magzat, aki nem volt készen arra, hogy erre a világra jöjjön. A nő hasából ömlött a vér. Érezte, hogy az ereje elhagyja. Az egyik zombi felpofozta. A mester hangja szüremlett el hozzá a fájdalom ködén keresztül.
- Milyen nevet adsz a fiadnak, asszony?
- Te kegyetlen vadállat!
- Adj neki nevet, MOST!
A nő zokogott. A nő vérzett. A zombi pofozott. A zombi nem érzett. A mester parancsolt. A mester sose kért. Egy név! Egy név kell a fiúnak! Az anya nem válaszolt. A zombi nem késlekedett. Az anya meghalt. A gyerek élt. Nem sokáig. Egy kés hasított kicsi mellébe. Aztán ismét felsírt. Ismét egy kés. Ismét egy sírás. És ez így ment az örökkévalóságig. A gyerek meghal. Aztán feltámasztják. Ő sír. Aztán megint megölik. Az élet kegyetlen körforgása. Mikor tanulják már meg ezek a szerencsétlen emberek, hogy nem szeretem, amikor sírnak?!


Kora hajnalban érkeztünk meg a falucskába. Az emberek még csak akkor kezdtek el ébredezni az álmukból, készülődtek a munkára. Eléggé lefáradtam, ami azt illeti, hisz hosszú ideje csak kevés pihenőt engedtem meg magamnak, hogy nehogy lecsússzunk a mókáról. Nem ismertem itt senkit, így ha az egész falu hemzsegett volna az ide érkező, kalandozó lelkű egyénekkel, az se tűnt volna fel. Rövid kérdezősködés után megtaláltam azt a kis házikót, ahol általános felszereléseket vehetett az ember, vagy elf...szóval az erre felé tévedő. A ház nem volt valami túl bizalomgerjesztő, igaz, hogy itt semmi sem volt az. A lakosok furcsán mértek végig minden ide tévedő idegent, és igen csak bizalmatlanok voltak. Két gyerek rohant el mellettem, akik amint meglátták, hogy sötét elf vagyok, sikítva rohantak el, azt kiabálva, hogy én a bánya egyik réme vagyok. Rohadjatok meg, hülyék.
~ Hagyod hogy két szerencsétlen gyerek szívózzon veled és szörnynek állítsanak be? Na nem mint ha hazudnának, de akkor is...
Ignoráltam állandó társam közbeszúrását, s beléptem a boltba. Enyhe félhomály fogadott, a sötétítő függönyöket a tulajdonos csak félig húzta el, de legalább szellőztetett, így csak alig lehetett érezni a dohos levegő maradványát. A hátsó, valószínűleg raktér, rész felől motoszkálás zaja szűrődött el a pultig, majd nemsokára öles léptekkel közeledett a legnagyobb méretű ember, akivel valaha találkoztam. Lehetett vagy két méter magas...e mellé viszont olyan sovány volt, hogy elképzeléseim szerint egy egyszerűbb szélroham is Hellenburg-ig repítette volna.
~ Hinnye, az anyját! Ezt vajon mivel etették kölök korában?
- Segíthetek valamiben, vagy csak nézelődni jött be, úriemberecske?
~ Valószínűleg megtaláltam a választ. Fűvel. Mert marha. Érted? Marha! Ki a franc néz egy selfet embernek? Még rosszabb: ki a bánatos halál néz téged úriembernek? Csodálkozom, hogy nem bőg, mint egy tehén beszéd helyett! Próbáld ki, ha megfejed, lehet hogy bőgni fog!
~ Inkább én bőgök tőled, Shea baszki. Nem fogom megfejni! Én nem vagyok olyan!
- Hajlandó válaszolni is, vagy a továbbiakban is csak úgy álldogál ott, mint halálra fagyott csirke télközép közepén az éjszaka közepén, olyan közepesen hideg éjszaka közepén?
~ Azt hittem, hogy csak Te emelted mesteri szintre a szóismétlést. Tévedtem. Ez rosszabb nálad is.
- És mi lenne, ha csak úgy álldogálnék itt, mint fasz a lakodalomban?
- Nekem csak itt ne állítgassa a nemiszervét, jó uram! A bordély két éve bezárt, és akkor se szolgáltunk ki ilyen...förtelmeket!
~ Ez kajak buzinak néz téged. Ez jó! Most már megfejheted, akkor legalább tudná, hogy mire vélje a dolgot és nem csak simán hülyének nézne!
- Mi? Nem vagyok meleg! Miért, maga szerint csak a férfiakra állhat a lándzsám? Abba bele se gondolt, hogy nőkre is beindulhat a fantáziám?
- Nem vagyok nő.
- Ha nem mondja, észre se veszem! - jegyeztem meg szarkasztikusan.
- Tényleg nem vette volna észre az én megjegyzésem nélkül, hogy nem vagyok nő? Akkor maga még is csak meleg, és így hazudott, amikor azt mondta, hogy nem is az! Nem szeretem a hazugokat! Nem szeretem magát!
- Nyugi, nyugi! Én se szeretem magát, de emiatt ne törjön össze a pici szívecskéje! Tudom, már el is képzelte az esküvőt, de sajnos határozatlan ideig el kell napolnunk! Hallott már a szarkazmusról?
- Igen, képzelje el! Minden ember szokott szarni, nem kell erre flancos szavakat kitalálni? Ha brunyálnia kell elmenni, az brunyazmus magának? Elkényeztetett úrificsur...
- Nem, maga ostoba! A szarkazmus nem a székletürítés flancos megfogalmazása! Ez egy olyan beszédstílus, ami alatt pont az ellenkezőjét gondoljuk annak, amit mondunk, hogy kifeje....áh, látom, nagyon értetlen képet vág! Visszatérhetnénk netán arra, hogy miért is jöttem ide?
- Remélem nem a seggemre pályázik! Azt ugyan meg nem kapja, maga mocskos kis....fúúúúj, bele se merek gondolni, miért jött ide!
- Mint mondtam, nem vagyok buzi, se meleg, se a saját nememhez szexuálisan vonzódó alak! ROHADT ALAPVETŐ FELSZERELÉSEKET JÖTTEM VÁSÁROLNI!
- A seggem nem alapvető felszerelés!
- Elvonatkoztathatnánk a férfi seggekről és nemiszervekről, kérem?
- Maga kezdte...
~ Esküszöm, ez életem legszebb beszélgetése, amit hallottam! Cyne, rád mozdult egy kétméteres vadállat, aki lényegében utálja a homokosokat, de folyton csak arra tud gondolni! Egy hipokrita látens meleg mozdult rád! Háh, védd a segged, Cyne! Sok sikert! Háh!
- Jól van, térjünk át a lényegre. Itt egy lista arról, hogy mi kéne nekem: fáklya, kötél, pergamen, írótinta, lúdtoll, egy heti szárazélelem, egy új fenőkő, legalább két nagy kulacs víz, és egy kulacs bor...ha eszembe jut a későbbiekben valami, jelzem. Van ezekből magának?
- Kötél meg fáklya? Maga valami ilyen beteg személy, hogy a sötétben kötözi ki a nőket és úgy tesz rajtuk erőszakot! Takarodjon innen, mielőtt még magára uszítom a teljes falulakosságot!
- Hogy mi van? Mikor volt magának utoljára szexuális kapcsolata a saját kezén kívül, hogy mindig csak a közösülésre gondol?
- Tegnap meghalt a falu egyik tehene...
- ...és?
- Nem bírta.
~ Kész, ezt nem bírom! Ezen túl azt hiszem, hogy a fincsi tehénpörköltet le kell vennünk a kajalistánkról! Nem kívánok frissen töltött tehént zabálni! Gondolj csak bele, a felszínen úszkáló fehér réteg mi lehet! Hánynom kell! Hányjál már, hogy ezt a tudtára hozhassam!
- Ehhez inkább nem fűzök kommentárt! Nem egy elhagyatott zugban akarok kötözős szexre kényszeríteni fiatal lánykákat! A bányába tartok, ahol a legendák szerint csúnya lények élnek!
- Miért nem ezzel kezdte? Itt meg hagyja, hogy én mindenféle beteg népségnek tartsam magát! Nem értem, hogy a maga fajtája miért nem tud soha sem egyenesen a tárgyra térni!
- Esélyt se hagyott rá, mert már rögtön fiúkkal hancúrozó, a sötétben lányokat megkötöző egyénnek tartott!
A férfi csak a fejét csóválta - és szerencsére nem megjegyzéseket tett - és elbattyogott hátra, hogy megnézze, vannak-e a felsorolt árucikkekből nála. Amint a pultra rakta az árukat, inkább gyors fizettem és távoztam innen, megjegyezve magamnak, hogy ide se jövök többet....


Sikítok. De nem azért, mert fáj. Sikítok, mert mindenki sikít körülöttem. Aztán jön az őrült, hisztérikus kacaj. Ami még rosszabb is, mint a sikoltozás. Ijesztőbb. De csatlakozok hozzájuk. Mert nincs más választásom. Mert egyek vagyunk. Együtt osztozunk ebben az őrült rémálomban, az élet gúnyos kifigurázásában. Egy barlangban vagyunk, valami rég elhagyatott bánya egyik lezártnak hitt járatában.  Valószínűleg jó okból zárták le. Volt itt valami, amitől a bányászok jobban féltek, mint a sújtólégtől. Most már tudom, hogy igazak a legendák. Most már tudom, hogy mitől féltek. Tőlünk. Vagy is hát, én később csatlakoztam ehhez az őrülethez. Nem önszántamból. Sose, semmit se tehettem az életemben önszántamból. Elvették tőlem a választás jogát. És most itt vagyok ebben a kabaréban. Sikítunk. Röhögünk. Sírunk. Néha csendben vagyunk. De csak azért, mert nem tudjuk eldönteni, hogy jelenlegi hangulatunkhoz melyik reakció illene a legjobban. Viszketünk. Állandóan viszketünk. Megvakarjuk egymást. Pontosabban saját magunkat. Mert egyek vagyunk. Az élet paródiája. Mindenkinek meg van a maga szerepe, de mindannyian még is, együtt cselekszünk, ahogy azt a való életben kéne tennünk. Együtt tenni jó dolgokat, nem számítva, hogy ki melyik fajból jött, melyik nem sajátságos jeleit hordja magán. Az ilyeneknek nem kéne számítaniuk. Itt nem is számít. Van itt sötét elftől elkezdve emberig minden, még egy tündér is. Talán mélységi, az nincs. Jobb is. Ő nem illeszkedne be közénk. Így hát sikítunk. Így hát sírunk. Így hát nevetünk. És kacagunk. És hisztizünk. És mindezt együtt tesszük. Mert nem tudunk másként cselekedni. Mert mindannyian össze vagyunk varrva egy hatalmas, közös entitásba. Itt vagyunk mi, az Élet. Vagy legalábbis annak kifigurázása. Belőlem a kezem maradt meg, amivel vakarjuk állandóan viszkető testünket. Egy sötételf a fejét áldozta a közjó érdekéért. Így legalább látunk a sötétben. Hát nem csodálatos, amikor ennyi különböző faj, nem és kor képviselői ténylegesen egy entitásként cselekednek? És ha megunjuk egymás társaságát? Sebaj! Hisz még vagyunk egy páran...jó páran. Nemsokára talán útra kelünk, ha elegen leszünk, hogy elvigyük a Nagy Próféta üzenetét a bányán kívül "élőknek", akik nem élnek, csak eljátsszák a szerepüket. Széthúzás. Egymás gyilkolása. Aljas összeesküvések. A kisebbek sárba tiprása. Hajsza a vagyonért, ami nem jelent semmit, mert a túlvilágon már úgy se fogod tudni használni. Gazdagok villájának árnyékában éhségtől csontvázzá fogyott kisgyerekek kergetik a patkányokat, hogy tudjanak valamit enni. A földön öreg emberek robotolnak, hogy az úrinépek tudják tömni dagadt seggüket. Nemes asszonyok kúrnak fűvel-fával, mert már nem tudják, hogy elégítsék ki vágyaikat. A pénz és a hatalom nem elég. Családokat szakítanak szét, amikor megkívánnak egy hímet annak méretes tagja miatt. De a szolga nem tehet semmit. Csak megfogják a farkánál fogva és az ágyba rángatják. Ha ellenkezik, megölik. Ezt nevezik ők életnek?! Hát mi majd megmutatjuk, hogy mi az. Akkor lesz ám aztán sikítás. És sírás. És röhögés. És kacaj. A hisztérikus fajtából. Mert ők azt érdemlik. De várom már, hogy kinyíljanak a bánya kapui és kimasírozhassunk...akkor talán a többiek abba hagyják a sikoltozást. Az őrületbe kergetnek engem! De szerencsére még nem őrültem meg. Ugye? UGYE?! BASZDMEG, MOND CSAK: MEGŐRÜLTEM?!!

Így hát térjünk vissza arra a jelenetre, hogy a kocsmában üldögélek, előttem egy sör, amit gyorsan felhajtok. Eltoltam magamtól a tányért is, amiben a tehénpörkölt maradványai tanúskodtak étvágyam hiányáról. A kocsmáros nem értette, hogy miért ragaszkodok ahhoz, hogy a szemem láttára vágjanak le egy borjút, én meg nem adtam magyarázatot, csak a szokásosnál több váltót fizettem azért, hogy mindezt kivitelezzék, de még így is kétkedve nyúltam az ételhez és alaposan megszemléltem minden egyes falat húst, a kocsmáros ellenszenvét váltva ki ezzel. Rákérdeztem arra, hogy az előző nap meghalt tehénnel mi történt, és csak válaszként az egyik asztalra mutatott, ahol két paraszt élvezettel evett a raguból. Majdnem elhánytam magam, de inkább visszafojtottam a késztetést. Miután lehajtottam a sört és eltoltam a kupát magamtól, felkeltem az asztaltól, hogy kimenjek a friss levegőre egy kicsit, mert kezdett egyre fojtogatóbb lenni bent a levegő.  Úgy gondoltam, hogy mielőtt még a teljes csapat összegyűlne, megnézem magamnak a bányát és a környékét, amiről olyan sok rossz pletyka keringett. Megigazítottam a táskám szíját, és a fegyveremet a tokjában, majd a bejárat felé vettem az irányt. Enyhe szellő hozott pillanatnyi felüdülést, amiért kifejezetten hálás voltam, s gyanakvó tekintettel méregettem a teheneket, akik vígan legelésztek. Vajon hányan tehettek már erőszakot? A disznók vidáman röfögtek. A vidám állathangok többé már nem lesznek ugyanazok a számomra. Ahogy a bánya közelébe érkeztem, megláttam egy kisebb társaságot, akik szintúgy a helyszínt méregettek. Egyelőre nem vették észre a közeledtemet, túlságosan el voltak foglalva egymással. Megnéztem őket magamnak, de nem váltottak ki túl nagy érdeklődést nálam. Csak egy kis csapatnyi idegen, akik a dicsőséget hajkúrászva jöttek ide. Hátamat egy ott felejtett ládahalomnak támasztva várakoztam, s próbáltam egy kicsit lazítani, amikor valami furcsa hangot sodort felénk a szél. Mint ha ezernyi félrehangolt lanton próbált volna valami elkeseredett kontár zenét komponálni, úgy, hogy közben egy nehéz páncélos alak vértjén egy sárkánygyík húzogatta a karmát, s a távolban egy kislányon tesznek erőszakot. Igen csak érzékletes leírásnak találtam ezt. Összerázkódtam a hangtól, főleg, mivel az olyan, mint ha a fejemben dübörgött volna fel, s a koponyámat kaparászta volna belülről. Betapasztottam a fülem, de akkor is hallottam tovább. A duóra néztem, akik ugyanúgy összerezdültek a hangtól, majd egymás között váltottak pár gyors szót. Igyekeztem magam lenyugtatni, főleg a dübörgő szívverésemet.
~ Ha engem kérdezel, ez inkább hasonlított arra, mint ha két feldühödött macska vívott volna életre-halálra szóló harcot egy fémdoboz belsejében, s valami halálmadár csicseregte volna a holtakat üdvözlő zenéjét.
~ A lényeg, hogy igen csak...kellemetlen volt.~
~ Mint ahogy a szag a gatyádban...az is kellemetlen lesz egy idő után!
~ Hogy mi? Nem is sza....Shea, ezzel ne viccelj!
~ Azt kívánom, hogy ilyenkor bár csak látnám az ijedtséget az arcodon! Nem gondolod, hogy ideje lenne üdvözölni a többieket?~
~ Nem, nem gondolom úgy. Kéne még egy kis sör inkább...de innen már nem mozdulok. Erre kíváncsi leszek....
Ígéretemhez tartva magam ismét laza állást vettem fel, de a fegyveremen tartottam a kezem, hogy ha bármi is jönne elő, rögtön tudjak reagálni. Lehet, hogy nem is volt olyan jó ötlet ide jönni. De lehet, hogy iszonyat  jó móka lesz, sok kinyírható szörnnyel, meg emberrel, vagy elffel, vagy bármi mással!


Esős este volt. A szél orkáni erővel süvített végig a környéken, erősen csapva hozzá az egyedül álldogáló férfihez az eső cseppeket. Köpenye szabadjára engedett vitorlaként csapkodott körülötte. Mellette egy farkas ücsörgött csendesen, egyik mancsát a gazda bakancsán nyugtatva. A Hold, az áldott Hold mint ha megfagyott volna égi útján. Túl sok kegyetlenséget látott. Menni akart tovább. Hogy teret engedjen a Napnak. Hogy elfordíthassa tekintetét erről a világról. De az idő oly' lassan vánszorog és Ő egyszerűen képtelen tovább haladni. Az alak csak állt. Emlékeket idézett fel. Megfigyelő volt. Mindig csak megfigyelő. Látta, ahogy egy gyereket karóba húznak, a másiknak a nyakát törik. Nem tett semmit. Látta, ahogy egy anya hasából kitépik a gyermekét, és utána megölik azt, újra és újra. Nem tett semmit. Látott mindent, ami a bányában történt az évszázadok alatt. Vagy talán nem is látta? Ezek az események csak az Ő képzelete szüleményei? Mi van, ha nem is álldogál ott egy helyben évszázadok óta, láthatatlanul mindenki számára, örökké hűséges farkasával az oldalán? Mi van, ha Ő is csak egy külső szemlélődő kitalációja? De valami igazságnak kell lennie a történetében. Hisz pletykák keringenek a bányáról. Hallotta őket. Vagy még sem? Ez is csak kitaláció? Mi az igazság? Mi a valóság? Létezik egyáltalán olyan? Mi történik vele? Mi történt vele az évszázadok folyamán? Létezik-e egyáltalán? Ha Ő nem létezik ,akkor az a sok szörnyűség sem történt meg. Nem tudta, hogy mi legyen. Miközben mélázott, figyelte az emberi belsőségekből ruhát szövő lényt, ahogy egy kisfiút vesz üldözőbe. Ennyire beteg lenne az elméje, hogy ilyeneket kitalál? Vagy ha Ő maga nem létezik akkor kitalálója lenne ennyire elvetemült? Tudni akarta az igazságot! Talán most...most kiderül. Az emlékek elmosódtak, és nézte a bánya környékén gyülekező alakokat. Őket is képzeli? Reméli, hogy nem. Ideje véget venni örökké tartó nyomorúságának. Legyen vége mindennek!


_________________
[Küldetés]Egy másik világ Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

4[Küldetés]Egy másik világ Empty Re: [Küldetés]Egy másik világ Szer. Júl. 13, 2016 6:13 pm

Wilhelmina von Nachtraben

Wilhelmina von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

- Na és miket mondanak róla? Mitől átkozott? Csak kell, legyen valami konkrétum...
- Van is. Ó, van is. Elég legendaszerűnek tűnik, bár, biztosan minden megmagyarázható racionálisan...
- Jól van, elég a kertelésből, szaftos részleteket akarok hallani!
- Szaftos? Az elég szaftos, hogy azt mondják, aki belép oda, tesz pár lépést, szinte rögtön vaksötétben találja magát, és ha elindul tovább, nemsokára már csak apró cafatok maradnak belőle? És jó sok szaft. Ha láttál már disznóölést...
- Nem láttam. És nem is kívánkozom.
- Hát, szóval apró húsdarabok. Hang nélkül. Még sikolyt vagy nyögést se lehet hallani, csak azt, mintha valakit épp felszeletelnének.
- Hát, ez enyhén durva túlzásnak hangzik.
- Szerintem is. Babona. Valószínűleg egy-egy hasonló eset lehetett, az is egy-két eltévedt vadállat, vagy...
- Vagy pár túlméretezett, vérszomjas patkány.
- Már megint túl sok mesekönyvet olvastál, Mina.
- Mese? Hah, ha ilyen meséket mondanék majd a gyerekemnek, hát, nem biztos, hogy örülne... bár... ki tudja, lehet, hogy lesznek a meséimben óriáspatkányok is... de akkor legfeljebb olyan konstellációban, hogy valaki szépen eltávolítja őket az élők sorából, mondjuk megmentve valamit ezáltal. Apropó, szerinted van valami megmenthető abban a bányában?
- Jó pár fölösleges berezeléssel eltöltött óra, amennyiben elkerüljük messziről...
- De... de... ez komolynak tűnik. Biztosan nem szórakozásból találnak ki ilyen rémtörténeteket.
- De, nagyon is könnyen meglehet, hogy azért teszik. Az emberek imádnak pletykálni, és imádnak borzongani...
- ...de titokzatos éles dolgok által felszeletelve lenni már kevésbé. Hm... Mi lehet ez?
- Ha tényleg létezik, akkor talán valamiféle védekezési mechanizmus... hmm... újonnan felfedezett bánya, szóval nem kizárt...
- Hát, gondolhattam volna. Ilyen névvel, hogy Átkozott bánya. Nem túl kreatív. Még csak annyira sem futotta, hogy mondjuk... A szeletelő bányája lenne. Vagy mócsingbánya. Vagy fene tudja.
- Te... Nem igazán szoktál így viszonyulni a brutális halálesetekhez...
- Gyanús, igaz? Nos, mert nem igazán akaródzik elhinni.
- Áhh... így már értem.
- Megnyugodtál, igaz?
- Hát... meg... akarom mondani, igen, megijedtem...
- Hmhm. Áh, én ezeket élőszóban is hallani akarom. Meg kéne kérdezni valakit holnap.
- Legegyszerűbb, ha a fogadóban nézel körül.
- Te nem jössz?!
- É... één utána akartam nézni annak a gyönyörű szarvasnak, amit... áh, jó, rendben, megyek.

***

A Hétfarkú Macskához címzett fogadó a szokásos módbeli telítettséggel rendelkezik a mai este; a népek többé-kevésbé ismerősek, bár nagy részükhöz egész itteni életükben egy szót sem szólt a páros, s az esetek többségében ezen nem is terveznek változtatni. Agnes a megszokott módon illegeti magát valamiféle ficsúrnak. Mina csak halványan sandítva somolyog egyet a divatbolond lányon, majd röppen rendelni az e heti meglepetéssüteményből. Az ugyanis mindig van. A hét attrakciója.
- Látom, Mina, még mindig édesszájú vagy - mosolyog Gret, a fogadós. Szőke fürtjei bal oldalt vannak előrehozva egy csinos kis fonatban, virágmintás, kissé kopottas szoknyaruhája pedig vidáman libben utána, ahogy sürgölődik.
- Az vagyok, hát. - kontrázik vidáman, ám eztán kénytelen rátérni a témára, ami miatt érkezett... - Viszont... most... nem csak a süti vonzott ide. Kérdezni szeretnék valamit. Egy pletykáról. Mert kevés bizosat tudunk. - Gret bizonygatólag bólogat, zavarbaejtően kedves tud lenni, körülbelül az egyetlen lény, akivel Mina többé-kevésbé felhőtlenül tud beszélgetni, természtesen lakótársán kívül. - Az Átkozott bánya. Eistanzban. Ami egy falu a Schattenschildben. - ennyit tud ő is, így várakozóan csillogó szemekkel hegyezi ki minden érzékét, hogy hátha valakinek mond ez valamit... Gret szemeiben pedig rögtön meg is látja, hogy bizony nagyon szívesen csacsogna erről. Ő igazából mindenkivel szívesen csacsog bármiről, maga is tisztában lévén azzal, hogy ezek nagy része szóbeszéd, de hát, az is valamiféle tudás...
- Óh, igen, az Átkozott bánya. Én is hallottam róla. Hallottam, hogy hallották, hogy a.... szóval valaki más hallotta, hogy...
- Értjük-értjük. Mit? - tudakolja felerősödött kíváncsisággal.
- Nos, eltűnések... sokan jártak arra... állítólag, fiatal, szerencsevadász ifjak, kik nem ismertek félelmet... beléptek, és nem tértek vissza... Persze néha-néha akadt egy-két... óvakodóbb alak... avagy gyávább, ki hogy mondaná, aki nem mert tovább menni a bejáratnál. Némely ilyen arról számolt be, hogy egy villanást látott, ami egy pár pillanatra megvilágította a bánya falát. Aztán a társaik nem voltak sehol.
- Hmm. Hát ez, párhuzamba vonva a nyiszitelő csapdákkal... - fordul Damienhez, beletúrva sötét sörényébe. Ám a sötét tünde megemeli mutatóujját.
- A csapdák csak a mi teóriánk. A szóbeszéd, kérlek szépen, csak a feldarabolást tartalmazta.
Gret arcán értetlenség s rémület tükröződik. - Talán túloztak!
- Valószínű, hogy túloztak.
Gret arcán felismerés és gyanakvás tükröződik. - Ti... Ugye nem azt tervezitek, hogy elmentek abba a bányába?
A kettős szinte bűntudatosan és félve néz össze, majd vissza a leányra elvörösödő arccal. - De... de... de hát...
- Ne aggódj, Gret, ezek a szóbeszédek valószínűleg elképesztően eltorzított képei a valóságnak - próbálja eloszlatni a kételyeket mosolyogva, bár kissé erőltetetten. Soha nem tudja, mit tegyen, mikor aggódnak érte. Nem mondhatja azt, hogy nem lesz semmi baj, mert nem tudja. De... nincs kedve távol maradni tőle...
- Pontosan. Meg Damien ügyesen legyűri a veszélyeket - fordítja oldalra-felfelé a fejét a vámpír. Azt nem teszi hozzá, hogy meg aztán neki is van egy-két képessége, melyek segítségével nincs annyira életveszélyben, mint az elsőre látszik...
- Magasságos Teremtő, csak térjetek vissza egyben, ígérjétek meg. Ha nekem eltűntök valami másik világba...
Mi lesz akkor, Gret? - kérdi Damien magában. Mi lesz akkor? Ezer másik emberrel fogsz még találkozni életedben, akikkel ugyanúgy el tudsz csevegni arról, amiről velünk... - Fogalma sincs, honnan jött ez a hirtelen keserűség. El is hessegeti.
- Hogyne jönnénk vissza. Remélhetőleg a jó hírrel, hogy sikerült elhessegetnünk egy kártékony tévképzetet... bár, azért, nem lenne szabad hagynom, hogy ennyire elszaladjon velem a ló.
- Pedig szaladjon is a ló! Mégpedig mind a kettő, amelyik húzza a fogatot.
- Azért nem lesz ellenére a kisasszonynak, ha úgy a következő nap folyamán indulunk el?
Mina sóhajt. - Nos, ennyi még talán belefér...
***

Kicsikét kevesebb, mint huszonnégy órával később már bőven a föléjük magasodó, találó nevű hegység árnyékában vannak. Mina vékony testét megszokott, földig érő prémkabátja takarja, alatta persze van még egy fekete nadrág és egy vörös felső, fedve a Nebelgängerrel. Ez a sok réteg azért sem hátrányos, mert igencsak hűvös van errefelé, pláne még a bányában milyen lehet... Meg aztán, meneküléskor még jól jöhet, ha arra kerül sor. Ujjára húzta a Vérrubintot - ki tudja, még jól jöhet -, valamint nyakába a szokásos nappali nyakláncát. Ki tudja, mikorra végeznek. Valamint a köpenyek alá rejtette súlyfelező kis táskáját is, ebben van a monokli - jól jöhet az még, főleg, amilyen rejtélyes dolgokról beszélnek a bányában... -, a vérrel telt fiolácska
Damiennél vannak a holdezüst tőrök, amelyeket Armin hercegtől kapott, valamint szokásos vadász-erdőjáró öltözékét viseli, egy melegebb bőrkabáttal. Hosszúra nőtt hószín haja össze van fonva.
- Itt is vagyunk - jelenti ki a nyilvánvalót, amint megpillantják a bánya tátongó száját. Meglepetésére - bár számíthatott volna rá -, nincsenek egyedül; már egyen-ketten megérkeztek. Ezek szerint sokfelé eljutottak a hírek. És valószínűleg ahány sarka a világnak, annyiféle lehet belőlük? Ennyi bátor kalandozó lenne, aki hajlandó kockáztatni az...
Várjunk csak. Most ők kockáztatni fogják az életüket?
Pedig Mina még valahogy mindig reméli, hogy amiket hallottak, pusztán szenzációhajhász kitalálmányok...
Amikor is... Valami észveszejtően hangos belesüvít a levegőbe.
Azonmód, színpadiasan megtorpannak és a hang irányába fordít...anák fejüket, ha az nem arrafele lenne, amerre amúgy is néznek. Mert Minának az az érzése, hogy a tátongó sötétségből érkezett a hang.
- Ez meg mi? Valami kürt?
Áh, az túl egyszerű lenne... Most valahogy a legendák mintha szöget vertek volna a fejében, mintegy természetfeletti félelemmel töltve el a lelkét, a csontjaiba is beszivárog ez a hang, nem képes másra, mint megigézve állni. S hirtelen annyira nincs is kedve közelebb menni.
Tétován néz körbe, fogalma sincs, miért, talán azért, hátha lát valakit a jelenlevők között, akit ismer. Nem túl sok ismeretséget szerzett az utóbbi években, de épp ezért arra a kevésre egyértelműen emlékezne. Valamiért próbál úgy tenni, mintha a hang nem létezne. Pedig ott van. Végig ott van. Már lassan azt sem tudja, az eredetit hallja-e még, vagy csak a visszhangot...
Mi lehet az, onnan a mélyből? Mi van odabent?
Meg akarja nézni... Muszáj bemennie...
A hang, vagy a visszhang? Számít ez egyáltalán?

5[Küldetés]Egy másik világ Empty Re: [Küldetés]Egy másik világ Csüt. Júl. 28, 2016 4:49 pm

Hilde von Nebelturm

Hilde von Nebelturm
Vámpír Toronyőr
Vámpír Toronyőr

/ Kérlek vegyétek figyelmen kívül az esőre és az estére vonatkozó részeket, Shea utolsó bekezdését néztem referenciaként az időre és időjárásra, s mint kiderült az csak a sztori része, amit tudhattam volna, ha elolvasom az egész reagot. Viszont lusta vagyok átírni, képzeljetek napocskát és meleget Very Happy /

* A lelkész kényelmetlen fészkelődéssel nyújtóztatta ki a lábát a nyirkos kis szobába, amit éppen frissen világított be a felkelő nap nedves, vöröses színben pompázó fénye. Még mindig nagyon minimalista volt lakószobája, Hans kapta meg a nyegle kis hokedlit, ő maga pedig még csak nem is székre ült, hanem hátát a falnak vetve támaszkodott a még testétől langyosan hívogató fekhelyén. Ez volt minden kényelme... Ennél többet nem is kívánt, nem is ismert, úgy őszintén. A lelkész fészkelődött egy keveset, látszólag nem akart a lényegre térni, mi több elkezdeni se, hogy mi dolga lett volna. Rá pillantott, majd kedvesen elmosolyodott, amire az kissé bólintott, piszkos szőke haját megrázva egy pillanatra
- Sajnálom, hogy Hilde kisasszonyt ilyen korai órában kell zaklatnom, ráadásul egy ilyen... * Pillanatig habozott, majd folytatta * - Nevetséges alaptalan bolondsággal, de jelenleg a legtöbb templomos gyakorlatozni van a mocsár határában, s akik maradtak, fontosak a helyi protestáns ügyek és érdekek figyelésében...
- Tehát maradtam én.
* Ismételten elmosolyodott, amire a lelkész különösebb meglepettség vagy zavarodottság nélkül bólintott, röviden, egy csöppet széttárva karjait. Meg se tudta számolni, hányszor látta már, s hányszor volt már dolga vele, de egyszerűen még mindig nem tudta kellőképpen kiismerni Hansot, fejének mélyebb zugaiban konstans táncolt a tény, hogy vajon milyen ember is lehetett valójában, s hogy igazából mivel érdemelte ki azt, a fiatal férfi, hogy állandóan futkároznia kellett az épület árnyas, s kétségtelenül hűvös szárnyai és folyosói között.
- Sajnálom kisasszony. Ha megbocsájtja, a lényegre is térnék. * A férfi tétovázott egy pillanatig, ám ahogy megpillantotta a vámpír kurta bólintását folytatta is * - Aggasztó pletykák kéltek lábra a környéken mostanság, valamilyen bányáról, mely valahol a Schattenstahlban nyílik, ha minden igaz Einstanzban, egy kicsiny, Déli bányászkolóniában, mely a Hellenburgba jutó ércek egy viszonylag jelentős hányada miatt felelős. A helyiek rettegnek, s ha ez nem lenne elég, egymás után törnek felszínre a bolondabbnál bolondosabb történetek az egészről, melyeknek száma nem ismert. Félünk, hogy ez valamilyen Északi csíny része lehet, vagy rosszabb, valamilyen pogányság kezdete. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy mégis miféle alaptalan, nevetséges sötétben tapogatózásnak hangzik az egész, de tisztában kell lennie azzal, hogy-
- Érdemesebb ennek ellenére mégis ránézni az egész fiaskóra, mert ki tudja, hogy mégis mennyi igazságalapja van, s jobb csírájában eltiporni az efféle pogány bolondságokat, melyek minden józan észt mellőznek.
- Magam sem mondhattam volna helyesebben.
* Vegyes érzelmekkel töltődött meg lelke az esetről, tétován emelkedett fel a szerény fekhelyről, s az ablakhoz lépett, kitekintve rajta. Kint gyermekek játszadoztak, egy bőrből varrott bélelt labdát rugdosva, a közeli árvaházból jöhettek ki, korábban kelve, hogy képesek legyenek egy kicsit játszani még a tanórák előtt, végül jól megizzasztva magukat, hogy aztán le kelljen őket szidni, hogy csatkosan járulnak a tanítók elé. Arcán vékony, késpengeként szaladt végig a mosoly, majd vissza fordult.
- Milyen történetekről van szó pontosan?
- Mindenféle, de tényleg mindenféle. Csak jómagam ötfélét hallottam, amikor körbenéztem a város fogadóiban ellenőrizve, hogy mégis miről beszélt Aberlard esperes. Egyik forrás szerint éjszaka rettenetes démonok táncolnak perverzebbnél perverzebb járásokat odalent, s becsalogatják istentelen dallamokkal a józan életű embereket... Megint mások arról beszélnek, hogy az egész bánya egy hatalmas kapu a pokolba, ami időnként megnyílik, s ontja magából a szörnyűbbnél szörnyebb történéseket. Nem adnék sok hitelt ezeknek a történeteknek, ám ennek ellenére bölcsebbnek vélném, ha kellőképpen felkészülne a kisasszony, az ördög már csak nem alszik, nemde?
---
* Aligha telhetett el egy órácskánál több, ahogy már ott állt szerszámozott lova mellett, melynek gyengéden cirógatta meg orrát, az állat hálás nyihogására. Nem totojázta el a felkészülést, volt nála minden, amire csak szüksége lehetett, s vállán is ott pihent az a különleges erővel megáldott páncél, melyet személyesen kapott a zsinatelnöktől a pusztaföldi helytállásának hála.
- Hosszú utat fogunk megtenni Kohle, még ma le szeretném tudni az út felét, hogy a lehető leggyorsabban pontot tehessünk ennek a bolondságnak a végére. Bízok benned, hogy képes leszel rá.
* Egy szép darab, piros almát vett elő, odaadva az állatnak, aki jóízűen elrágcsálta azt, pont úgy ropogtatva, mint a gyermek a cukrot. Kedvesen elmosolyodott, s kezével óvatosan matatni kezdett a bestia oldalán lógó két zsákban, hogy biztosan benne volt-e minden amire szükséges lehetett. Ennek része volt például kenderből fonott kötél, fáklya, olaj, két főzet, kendő, takaró, tűzgyújtó eszközök, s mindenféle csecsebecse amit az ember egyébként magával vinne. Mindez persze túlzásnak tűnhetett valami hasonló gyerekes dologgal szemben, de sosem szeretett az ilyesmit a véletlenre hagyni, s hát mit árthatott egy kis felkészülés, arról nem beszélve, hogy az élelmet és utazási költségeket az egyház állta, így akár egy sima kis kirándulásként is tekinthetett volna, ha igaz, hosszúnak is.
- Azt hiszem minden fontosat elraktam... Nagyapa?
- Mhm... Szerintem is. Raktál bort a kulacsba, hogy ne poshadjon meg a víz?
- Raktam.
---
* Az út hosszú volt és fárasztó, az izzadtság sűrű esőként folyt homlokáról és oldaláról, ahogy a tűzőnapon Kohle kályhaként tüzelő testét magához érezte simulni. Fején szalmakalap, az istállóból szerezte, időnként bele-bele kapott az út szele, de sosem haladt olyan gyorsan, hogy baj lett volna abból, s hát nem is kívánta kihajtani a lelkét is az állatnak, nem volt probléma, ha már második napja utaztak, elvégre bolond lovas az, ki a sietség hevében meghúzza egy kicsit túlzottan az állatot, arról nem beszélve, hogy ő maga sem bírta volna azt a tempót jól, csakis, ha tényleg sürgős és fontos lett volna az eset, ez pedig nem tűnt annak. Nem is értette igazán, miért is küldték el efféle bolondsággal, s máris inkább úgy érezte, mintha a holdkóros esperes bolondsága lett volna ez az egész, nem pedig egy komoly feladat. Hans is pont úgy nézett ki, mint akinek a hócipője tele volt az egésszel.
- Létezhet ilyesmi nagyapa? Valamilyen bűvös barlang, amiben szellemek vagy lidércek járnak, s becsalják a falusiakat, megrontják, ölik?
- Akár... Ezek a részek régen vámpír lakta területek voltak, kísértet jelenléte se lepne meg nagyon a sötét tárnákban, jobb dolgukban a letűnt rokonok simán csak eléldegéltek a sötétben, különösebb kár okozása nélkül, a Kísértetekhez meg szívesen párosulnak szellemek, ami meg is magyarázná ezt az egészet... De szerintem semmi ilyesmiről sem lehet szó, naponta hallani bolondságokat, egyesek szerint Ulfvearsburgban valamilyen rontószellem miatt azonnal megalszik a tej, mikor valószínűleg csak valamelyik hülye gyerek szokott belehugyozni. * A fegyver kissé elhallgatott, majd pár másodperc múlva folytatta * - A fejemet rá merném tenni, már ha lenne persze, hogy csempészek keze van az egészben. Tele lehet járatokkal, esetleg főznek odalent valamit, ami miatt zajosak, s a mérges gőzök feljönnek és megcsavarják az ember fejét. Tudod, olyan löttyöket, amitől az ember ezerszer szamárabbul néz ki, mint egy kupa pálinka vagy kolompérszesz után. Semmi szellem vagy netalán kísértet nem lesz ebben, csakis emberi turpisság, de talán még az sem. A részeges falusiak néha unatkoznak, s olyankor születnek ám a jó történetek.
* Nem akart megszólalni, csak élvezte, ahogy a ló ritmikusan dobálva verte lábát a nyeregnek. Talán tényleg ennyi volt az egész, de ez nem változtatott semmit azon, hogy így is el kellett látogatnia ide, s ha már éppenséggel egy bányászfaluba juthatott, talán fémet is képes lenne szerezni, venni. Kevés mostanság a jó minőségű acél, nagyon silány, szenes a szállítmány ami a városba érkezik, a vámpírok anyagai pedig kegyetlen drágák. Jó lett volna valami minőségihez jutni, hogy képes legyen gyakorolni a művészetét, mert hát az nem várta meg egy kicsit sem. Szeme körbefordult, csodálta a vörösben úszó, nedves, sáros tájék látképét, ami ezen a részen már nem volt annyira mocsaras, mint a város mentén. Néha elég volt csak kitennie a lábát, s úgy érezte, hogy fürdőt vett az iszapban, nem is igazán értette, miért is választották ezt a helyet a nagy alapítók, de hát csak örülni tudott. Minden szemcse és csöpp sár kedves volt neki.
- Meglátjuk, ha már itt vagyok, a körmére nézek a dolognak. Ártani biztos nem árthat egy komoly átkutatás, s hát mégis, még a végén tanulhatok valamit a kitermelésről. Ritka lehetőség,bár persze főleg a Schattenstahléktól lenne érdemes tanulni.
---
* Lassan alkonyodó fele lehetett, az eget durva esőszag festette valamilyen sötét színbe, lógott a zivatar lába, mint ahogy a gyermeké az ágyról. Leér majd valaha a földre? Talán. Lovát fáradtan hajtotta be az istállóba, megetetve, megitatva azt, s kissé meg is csutakolva. Nem sietett, nem volt az ég világon semmi dolga sem, s lényegében csak holnap kívánt ránézni a dolog körmére, kár lett volna már így este ezzel foglalkozni. Kohle hálásan fogadta a törődést, bár roppant nyugtalannak tűnt, fülét és farkat hol ide vágta, hol oda, zavartan kereste mindig a pajta kijáratát, s még az étvágya sem tűnt a réginek. Nyugalmát csakis kezének lágy tapintása alatt nyerte vissza, akkor lágyan dugta orrát fekete hajába. Biztosan a zivatartól félt, ám nem tehetett mást, becsukta mögötte a karámot, még utoljára egy almát adva neki... Rossz szokás volt, de hát annyira szerette, s nem tudott nemet mondani arra a kérlelő szemre! Régen eldöntötte, hogy nem kényeztetni el, de hát ennyi pont nem árthatott, nem? Kifelé biccentett a lóvászfiúnak, s ötven váltót nyomott kezébe, hogy viselje a dolgát az állatnak, illetve, hogy ha szükség lenne, etesse itassa. Kilépve már lehullott az első pár vastagabb csepp, érezte, ahogy a testére ragadt izzadtság lassan inkább hideggé vált, mint sem hűssé, s valahogy most nem értékelte annyira. Fene mód meghűlt ez az idő... Palástját szorosra húzva lépdelt át a fogadó épületébe, ahol bent sötétségben ült pár részeges, csöndben söre felett. Nem volt se móka, se kacagás, se zene. Egyenesen a fogadóshoz lépett, száz váltónyi érmét elővéve, s előre lehelyezte azt a söntés pultjára.
- Szobát szeretnék ma estére, egy lavór forró vízzel.
* Az ösztövér férfi pár pillanatig méregetve figyelte, majd megvakarta kopaszodó kese haját, s végighúzta hüvelykujját beesett, ráncos képén. Nem értette nagyon a gesztust, de nem akart véletlenül sem rákérdezni, neki végül is mindegy volt.
- Mindenképpen kisasszony, szívesen fogadjuk az egyház szolgáit. Mi járatban erre?
- Megbízásból érkeztem, Hellenburgban sok pletyka ütötte fel a fejét valamilyen ezen környéki barlangról, melyből ha minden igaz, a sátán kiált ki maga. * szárazan elnevette magát, nem is értette miért. * - Bolondságnak tűnik, de Isten kegyelméből semmilyen démoni csíny nem maradhat figyelmen kívül.
* A fogadós fáradtan eltette a pénzt, majd kupáért nyúlt, s egy foltos rézkanállal fűszeres, jó illatú vörösbort töltött bele. Ennek utána fatányérhoz folyamodott, s jó szelet pecsenyét, sajtot, hagymát helyezett rá, s egy akkora karéjt kenyeret, hogy akár cipó is lehetett volna.
- Az a átkozott bánya... Amióta felütötték a fejét a pletykák, senki sem jár erre... Az emberek pedig sorban tűnnek el, azt se tudom mit kezdjek ezzel az üzlettel, talán el kéne adnom, s a maradékból kubikosnak menni Hellenburgba. Az ételt fogadja el ajándékba, köszönetként, hogy megpróbál tenni valamit a helyzettel kapcsolatosan.
- Köszönöm. * Jelentette ki hálásan mosolyogva, majd belekortyolt a borba. Nagyon kellemes volt, érezte benne valamelyik fa kérgének fűszeres ízét, és még valami mást, amit nem ismert fel. * - Mondja csak, mégis merre lelem ezt a bizonyos barlangot?
---
Nem is esik az eső, nem is van éjszaka, nem is van hideg! Csak délibáb, pssszt
* Az eső már nagyban vert, ahogy végigsétált a máskor száraz, tövises dombságon, a hegy oldalában. Nem kívánt ellátogatni még ma ide, de meg akarta szemlélni a sátán száját, ha igaz, csak messziről is. Közeledtére zúgás csapta fülét, nem értette igazán mi lehetett, de lépésenként hangosodott, s hátát némi hidegleléssel futtatta. Éteri, piszok zaj volt, régen egy kocsmában hallott ehhez hasonlót egy dalnoktól, de ez itt rosszabb hatással volt rá, mint akkor az ott. 
- Ez mi lehet...
- Soha se hallottam még ilyen hangot, egy kicsit se tetszik nekem. Tartsd meg a tisztes távolságot, eső van, este van... Lehet érdemesebb lenne visszamenni még most, s holnap reggel visszatérni, az ilyen időben az ördögök kétszer olyan sokat rohangásznak...
* Ezzel egyet kellett értenie, ám sötétben a szemei mozgást pillantottak meg a bánya körül, nem is keveset ráadásul. Ez nem tetszett neki véletlenül sem, s ahogy felfele mászott az emelkedőn, melyet valaha régen taligák százai jártak, ismét összehúzta a vastag kék palástot.
- Mindjárt, de előtte megnézem kik vannak fent... Hátha veszélyben lennének.

6[Küldetés]Egy másik világ Empty Re: [Küldetés]Egy másik világ Pént. Júl. 29, 2016 1:31 pm

Alicia Zharis

Alicia Zharis
Nekromanta
Nekromanta

- Biztos ebben? – érkezik a kérdés éles gúnnyal. Érezhetően nem hisz a mesélőnek, aki csak óvni próbálja őt a veszélytől. Még hogy veszély! Csak egy buta kitaláció, amivel próbálnak minél több népséget odacsődíteni, hogy látványosság legyen a helyből, vagy inkább… Próbálnak akkora felhajtást csinálni, amivel távol tartják az embereket, azaz valami titkot őriznek ott, ami nem lehet kicsi.
Egy rövid pillanatig Azrael kardja jut eszébe, de egy ideje lemondott arról, hogy bárhol felbukkanjon csak úgy, váratlanul. Ahhoz valami nagyobb csodának kell történnie, nem pedig egyszerű eltűnéseknek. Az gyakorlatilag bárhol megesik, itt csupán egy bányával egészítették ki a híreket. Nem kell ennél tovább színezni, érti ő…
- Komolyan el kéne hinnem? – érdeklődik tovább, éreztetve a másikkal is, hogy egy szavának sem ad igazat. Minek kéne? Ez csak egy bugyuta história, aminek nincs semmi értelme.
- Kérem, kisasszony, higgyen nekem – szól aggódva, a tekintetét vizsgálgatva pedig őszinte könyörgésre lesz figyelmes. Bezzeg a sajátja… Az övé acélos és kemény, gunyoros és szúrós – áttörhetetlen.
- És mit szólna, ha inkább kideríteném, mennyi ebből az igazság? – könyököl a pultra, tenyerébe helyezve arcát, gonoszkás mosollyal figyelve a csapost. Már ránézésre megállapítható róla, mennyire magabiztos, hogy mennyire erősnek tartja saját magát, legalábbis az átlaghoz képest. Belül tudja, hogy vannak sokkalta rafináltabb és nagyobb hatalommal rendelkezők, akikkel még nem veheti fel a versenyt, de majd hamarosan...
- Kisasszony, kérem, az életével játszik – folytatja a kérlelést, de ez egyáltalán nem hatja meg. Unalmas. Mással kéne próbálkoznia, viszont az, hogy így könyörög, tényleg egyre inkább arra sarkallja, hogy utánanézzen az ügynek. Na meg… Akkor is megcsinálná, ha alig hinné el, elvégre nem a semmiért szoktak ilyen hírek előkerülni. Ha idáig, messzebb is eljut, az azért jelent valamit. Valaminek lennie kell ott, valamit rejtegetnek azon a környéken. Érzi.
- Mint ahogy mindig – sóhajtja lemondóan, aztán felegyenesedik. – Köszönöm a vendéglátást, régóta a legkellemesebb fogadtatásban és ellátásban volt részem – biccent egyet, néhány váltót a pultra téve fizetségként. – És az információt is.
Sarkon fordul, hogy elinduljon kifelé a fogadóból, majd felkeresse azt a vidéket, ahonnan ezek a mendemondák származnak. Őszintén nem tudná megmondani, mennyire fogta meg a történet, amivel a tulaj megpróbálta eltántorítani, de természetesen érdekli annyira, hogy utánanézzen – már csak azért is, mert hasznos tárgyakkal és tudással kecsegtet. Ha lenne jobb szórakozása, egy sokkal többet ígérő esemény, akkor arra menne egyértelműen, és ezt elkönyvelné egyszerű, öregasszonyok által terjesztett hírnek, amivel fölösleges foglalkozni.
Talán. Viszont túl abszurd és brutális ahhoz, hogy ezt egyszerű vénségek találják ki. Legfeljebb azok, akik megőrültek, akik már nem csak a saját gondolataikkal vitáznak, vihognak mindenen, hanem még rémeket is látnak. Vajon egy ilyen talált ki igazából mindent?
- Kisasszony, várjon! – szól még utána, és hallja a lépteket, ahogy igyekszik ki a pult mögül, hogy beérje őt, de nem foglalkozik vele túlságosan. Menni akar, mennie kell, nincs ideje a továbbiakban bájcsevejre.
- Sajnálom, az idő szorít! – int egyet szórakozottan, aztán kinyitja az ajtót, hogy távozzon, azonban néhány vállára szoruló ujj megállítja ebben. Egy darabig nézi a külvilágot onnan bentről, figyeli a napfénytől világos, kitaposott utat, ami már várja őt, a szemben lévő épületet, majd megelégelve ezt, komoran oldalra fordítja fejét, hogy válla felett hátrapillantson a férfira.
- Mit akar? – szűri fogai közt ellenségesen. Nem szereti, ha hátráltatják őt…
- Kisasszony… Ott… Ott tényleg emberek tűntek el – mondja halkan, remegő hangon. – Kérem. Sem én, sem senki más nem akarja, hogy bárki mást elragadjon az ottani rettenet – teszi hozzá suttogva, mire Alicia lefejti a férfi ujjait magáról. Szívesen odaszólna valami olyasmit, hogy a nekromantákat bizonyára nem sajnálná, viszont semmi kedve saját magát hátrányos helyzetbe tenni. Nem akar lebukni, ha már itt nem kergették meg csak azért, mert hullasétáltatással foglalkozik.
- Én pedig arra kérem, hogy hadd döntsek magam arról, mit csinálok és mit nem – válaszol hűvösen, szembefordulva a fogadóssal. – Szóval… Van még valami vagy mehetek? – érdeklődik kimérten. A csapos kissé ledöbben, de végül egy bizonytalan bólintással ráhagyja a nőre az esetet, beletörődve abba, hogy nem tehet semmit, ami megakadályozhatna egy újabb tragédiát. Ő szólt… Tiszta lesz a lelkiismerete.
- Ha a kisasszonyt nem tántorítja el semmi… Menjen csak – próbálkozik meg egy barátságos mosoly felvételével, amit Alicia halványan viszonoz. Láthatóan még mindig nehezére esik elengedni a másikat, még marasztalná szavakkal, még megpróbálná meggyőzni arról, hogy ez az egyik legrosszabb döntés, amit hozhatott, persze aztán lemond róla. Mást aligha tehet.
- Köszönöm – hajol meg kissé, azzal lép egyet hátra, mire már az utcán találja magát.
- Jó utat – hangzik a csüggedt jókívánság, az ajtó pedig becsukódik. Erről ennyit.
Mély levegőt véve fordul meg, elnéz jobbra, aztán balra, és míg tűnődik, merre is kell mennie, feltartja karját, jelezve az eddig tetőn gubbasztó bagolynak, hogy most már jöhet. Az állat halk szárnycsapásokat követően a levegőbe emelkedik, lesuhan a magasból, és pontosan a nő karján landol, ujjait rászorítva a tagra. A nekromantát kissé hátrébb sodorja az érkezés lendülete, de már hozzászokott, így gyorsan tud reagálni az állatra: nem kell lépésekkel igazodni, csupán néhány karmozdulattal.
- Már csak Zabos kell.

***

Több mesét is hallott a helyről. Az egyik az volt, hogy kísértetek lepik el a barlangot, olyan holtak lelkei, kik haraggal pusztultak el egy bányabalesetet követően. Ez a legkevésbé ijesztő, amiről értesült. Semmi különleges nincs benne, inkább tűnik úgy, hogy nekromanták szórakoztak arrafelé szolgáikkal, mint szabadon kóborló szellemek, akik saját szájízükre ijesztik halálra a lakosokat.
Amiben van némi csavar, az a következő: akadt olyan, aki szentül állította, hogy falánkságdémon is barangol ott az élőholtak mellett, egy olyan bányász, aki annak idején felfalta saját társait, hogy életben maradhasson. Persze a végzete így is utolérte, mivel az egyik járat beomlását követően bennragadt, segíteni pedig nem jöttek. Vagy éhen, vagy szomjan halt, aztán démonná vált a helyszínen, mert Isten ellen vétett. A bugyuta Isten ellen.
Állítólag még most is benn van, és aki bemerészkedik, azt elfogyasztja szőröstül-bőröstül, azért nem kerülnek elő azok, akik úgy döntöttek, hogy felfedezik a helyet. Ezek alapján viszont inkább azt mondaná, hogy valamiféle szörnyeteg, esetleg ténylegesen egy falánkságdémon beköltözött oda, nem csak úgy odatermett a semmiből. Csupán el kell pusztítani őt, és ha embereken élősködik, akkor túlságosan erős sem lehet. Szimplán nagyobb félelmet kelt a kelleténél…
Amit legutóbb a csapos mondott, talán az a legérdekesebb mind közül, de azt azért be kell vallania, hogy az elsővel sincs gond, ahol kísértetek szerepelnek, elvégre… Az ilyen helyeken vannak többnyire olyan tudást rejtő tekercsek, melyek a nekromanciával függnek össze. Ha szerencséje van, és nekromanták által lakott az a hely, akkor tényleg megszerezhet tőlük némi új tudást. Ha nem is öli meg őket – mivel az ilyen barmok, akik ezt csinálják, nem lehetnek azok –, akkor csak elveszi tőlük azt, ami használható, majd továbbáll, nem érdekelve, mi lesz a falu sorsával a továbbiakban.
Viszont, visszatérve a csapos történetéhez, furcsaság szempontjából ez a legkiemelkedőbb: egy barlang, ami elnyeli a behatolókat. Nem arról van szó, hogy eltévednek, és sosem találnak ki… Arról számolt be, hogy egy bányászcsapat bemerészkedett, egy darabig meneteltek a szilárd kövön, a biztos úton fáklyával megvilágítva mindent, oldalt itt-ott hegyes kiszögellésekkel találkoztak, föntről lecsöpögő, hideg vízzel. Egy átlagos barlangnak tűnt eleinte, és mi más is történhetett volna?
Természetesen az, hogy kiderült, egyáltalán nem egy közönséges járatban vannak, elvégre ahogy haladtak, egy idő után megakadtak. Egy darabig nem vették észre, de egyre nyálkásabb és puhább lett a talaj lábuk alatt, az oldalak kisimultak, majd hasonló állagot vettek fel, mint talpuk alatt a föld. Ha mindez nem lenne elég, a barlang sötétbarnás-barnás színe is megváltozott vöröses-rózsaszínes árnyalatra, mintha valamiféle óriási lény beleiben mászkáltak volna. Rendesen lehetett hallani a mélyből a bugyogást, a morajlást, ezzel még élénkebbé téve az emberek elborult, félelmekkel teli fantáziáját és iszonyodását. Szép mese, nem igaz?
Ahogy az egyik bányász még beljebb merészkedett, észrevette, hogy a járat hirtelen lejt, pontosítva… Ha tovább lépett volna, gyakorlatilag a semmibe való zuhanást vállalta volna. Előtte tátongott egy sötét, fekete lyuk, nagy valószínűséggel egy mélységes, szörnyűséges pokollal az alján…
Az egyik munkás odalépett, közel hozzá, még annak ellenére is, hogy undorodott az alatta lévő nyálkától, ami még a cipőjére is ráragadt. Mellette még tisztában volt azzal is, hogy esetleg megcsúszik, majd beleesik a mélységbe, de ez a tény valahogy nem foglalkoztatta – sokkal érdekfeszítőbb volt a semminek a felfedezése. A fáklyáját így a sötét folt felé tartotta, hogy legyen egy elképzelése, milyen mélységig vezet, és erre meg is találta a választ…
Megcsúszott. Pontosítva: valami megragadta a lábát, kirántotta alóla, pontosan a lyuk felé lendítve őt. Valami kis apró nyúlvány, ami kiemelkedett a földből, óvatosan rátapadva cipőjére és bokájára.
Éles kiáltással esett hasra, és mivel súlya nagyobb része a feketeségbe húzta, valamint a csúszós közeg sem kedvezett, így belezuhant a sötétségbe. Hiába futottak oda néhányan, hogy elkaphassák, majd kihúzhassák társukat, elkéstek vele. Ott álltak a szélén, tehetetlenül, hallgatva az egyre tompuló kiáltást. És mintha nem akart véget érni a járat… Mintha a végtelenségig zuhant volna. Nem visszhangzott fel odáig egyetlen puffanásra hasonlító hang sem, mely jelezte volna a föntieknek: van vége.
Nem volt. Állítólag.
Ami még ennél is borzasztóbb, hogy a szélén állók mindegyike sorban hullt az első után. Miért is? Történetesen azért, mert az egyikük oldalra fordította a fejét egy halk suttogásra, és mit látott? Egy kirajzolódó alakot. Először csak egy torz arcot a bőrszerű, puha falban, ami egyre jobban elvált onnan, és ahogy egyre jobban megformálódott a teste, úgy távolodott, úgy öltött ténylegesen alakot, de a bőrréteg még mindig kötötte.
A bányász ezt látva annyira megrémült, hogy ijedten elkezdett hátrálni, kiáltani alig mert. Elborzadt vonásaira kiült a rettegés, szemeiben is ez tükröződött. Az alak persze nem tántorodott meg ennyitől: követte a férfit, aki remegve kiáltott fel, a nyálkától fenékre esett, de a félelem annyira mozgatta, hogy azonnal felállt. Rohant a többiekhez, akik ugyanolyan döbbenettel figyelték a jelenetet, és a furcsa jelenségre reagálni sem tudtak, legalábbis egy-kettő… A maradék igyekezett odébb húzódni, de nem igazán volt hova: egyikük megpróbált oldalra kitérni, de az ember alakú szörnyeteg könnyedén ragadta meg a torkánál, hozzávágva aztán a falhoz. Ott nyomta szét a testrészt…
Hogy mi történt a továbbiakban, azt nem tudni. A furcsa bestiáról ejtett még el néhány információt: valószínűleg egy vézna férfi lehet, de nincsen se szeme, se szája, orra se ténylegesen, csak valamilyen kis dudor, ami jelzi, hogy ott lenne. Fülei szintén nincsenek, teljesen kopasz, valamint a falhoz van kötve a bőrrel. Hogy is volt a jellemzés erről? Mintha egy hatalmas lepedő lenne kiterítve valahova, biztosítva, és azon áthalad egy ember? Csak nyilván rugalmasabb, elvégre nyúlós-csúszós bőrről van szó. De a mozgása korlátozva van, viszont nagy valószínűséggel bárhol felbukkanhat, ahol ilyen undormány lepi a járatot.
A hallottak alapján az egyik bányász kijött, hogy elmesélje, miféle szörnyűség zajlott le a bányában. Állítólag pont a szörnyeteg háta mögött volt, és nem bírt megmaradni azon a helyen a gyilkosságot követően: fülét-farkát behúzva menekült el onnan, a faluba, azonnal szétkürtölve ezt a bizarr eseményt. Ami újabb furcsa csavarként szolgált, az nem más, minthogy ahogy a végére ért a történéseknek, elkezdett habzani a szája, és mintha ideggörcsökkel küzdött volna, egész testében remegett, aztán egy váratlan pillanatban teljesen megdermedt – kimúlt szerencsétlen. Mintha megmérgezték volna.
Ezt beszélik a rossz nyelvek. De vajon mennyi igazság van ebben? Talán semmi. Talán csak egy kitaláció az egész, ami iszonyatosan felkapottá vált, bár ez valószínűtlen.

***

Hát itt lenne, Eistanz közelében, a Schatteschilddel a láthatáron. El se hiszi, hogy komolyan eljött… Viszont a tudásvágy és némi kíváncsiság így is hajtotta, tehát nem volt más választása. Jó, igazából az új hatalom megszerzése a mozgatórugója… De az már csak részletkérdés. A hatalom nála úgyis megegyezik a tudással, elvégre mágus, mi mással kerülhetne előrébb?
Már látja a távolban az épületeket, melyek még össze- és egybemosódnak egymással és a környezettel és környező építményekkel. Érezve, hogy nemsokára megpihenhet egy kissé, Zabos nyakát megveregeti, aki komótosan, lustálkodva lépeget a település felé, míg Voile a magasban szárnyal, megtartva egy biztos távolságot, ahonnan még látja őket. A hátas természetesen érti a jelzést: hamarost megérkeznek arra a helyre, ahol végre kaphat friss vizet és élelmet, szerencsésebb napokon még akár almát vagy répát is. Vagy talán cukrot…? Nem számít, lényeg a friss víz és étek.
Meg is indul egy kissé, amelyet először Alicia meglepetten tapasztal, de utána halványan elmosolyodik. Érdekes egy hátas. És így belegondolva ilyen hosszú időre nem is nagyon volt mellette ló, akinek kiismerhette volna egy-két furcsa hóbortját, vagy megtudta volna, mit szeret és mi az, amit kevésbé. Furcsa érzés ismerni.
A pej hátast, ahol lehet, kiköti, elvégre barlangászathoz nem kifejezetten lesz szüksége rá, mindemellett Voilénak is másféle elfoglaltságot kell találnia arra az időre, míg benn kóborol, remélhetőleg túlélve az ottani akadályokat. Vagy inkább… Inkább csak jót nevetve azon, hogy mekkora balgaságokat képesek összehordani az emberek.
Mindenesetre Zabosnak gyorsan sikerül helyet találnia, meg is fizeti az ottani lovászfiút, hogy viselje gondját addig az állatnak, míg vissza nem tér. Már ha visszatér valaha.
Körbenéz, eleinte az égen keresve baglyát, aztán kutatva valamivel lejjebb, mivel nem találja a végtelen kékségen, és ahogy megpillantja egy közeli fa ágán, megemeli karját, észrevéve, Voile figyeli őt aranyló-barnás pillantásával. Tollas barátja a cselekedetre rögtön odasuhan hozzá, karmos ujjait rászorítja a nő karjára, aki elővesz egyik erszényéből egy kisebb húsdarabot.
- Valószínűleg egy ideig nem fogjuk látni egymást – suttogja társának. – Szóval majd vadássz magadnak, de ne szökj el, rendben? – Tisztában van vele, hogy úgysem tudja befolyásolni, mikor dönt úgy ez az idegesítő dög, hogy faképnél hagyja őt. Minél később, annál jobb… Nem akarja kényszerrel marasztalni, ugyanakkor kedveskedéssel sem akar elérni semmit, viszont nem tudja eldönteni, hogy ez színtiszta szövetségre épülő kapcsolat, vagy ebben már van némi bajtársiasság is. Kicsit talán reméli az utóbbit.
Az állat felborzolja tollazatát, az étel felé nyújtja a nyakát, mire a nő finom, kesernyés mosollyal adja oda neki.
- Jó étvágyat. – Még végigsimítana a bagoly fején, de az azonnal kikapja ujjai közül a vékony szelet húst, majd csőrében tartva emelkedik fel a magasba, hogy máshol fogyassza el étkét, gyakorlatilag faképnél hagyva gazdáját.
Rosszallón megrázza a fejét. Nem mintha elégedetlen lenne, számított erre a lépésre, de azért mégis… Ennyi idő után némi tiszteletet azért mutathatna. Bár… Ha Alexandernak sem mutatott, akkor mire számítson?
- Jól van. Induljunk, de előtte lássuk, mink van és mi kell – biccent egyet, halkan mondva saját magának a biztató szavakat, azzal elindul, hogy kivegyen magának a fogadóban egy szobát.

***

A megvetett ágyra kiterített köpenyére helyezi saját és a faluban összeszedett felszereléseit. Először is az ékszereit veszi sorra, és ugyan mind biztosan megvan, nem győzi ellenőrizni: Moonshift, Szentségtelen függő – bár egy ilyen helyen aligha lehet bármi is szent –, Death Dominance, Breathstealer, rubint gyűrű, a fogazat, valamint az ametiszt gyűrű és a Hamvasztó. Ha valóban élőholtak garázdálkodnak odabenn, akkor három ékszer nagyon is jól fog jönni, elmebefolyásolás esetén pedig ott lesz a rubintos kellék, elvégre még az is elképzelhető, hogy az az elátkozott hely pont ezt csinálja: megzavarja a benn tartózkodók eszét. Így még értelmet is nyerne a történet, a haláleset pedig könnyedén ráfogható valamilyen ellenségének a cselekedetére, esetleg óvintézkedésére.
Nem érdekes ez most, haladnia kell tovább. Gyorsan magára veszi az összeset, a nyakékeket fekete fölsője alá rejti, a karkötőket pedig ruhaujja alá, így csupán a gyűrűk maradnak láthatóak.
Fölsője alá nyúl, megérintve a felsőtestére csavart Szívmeleg vöröslő, finom anyagát, mely még mindig ugyanolyan fájdalmas élénkséggel rikít. Természetesen ezt sem hagyhatja hátra, elvégre a nap nem süt be oda, a bányába, nem melegít fel semmit a mélységben, és talán jól jön, ha valamivel jobban tűri a hideget.
Más tárgyak felé fordítja tekintetét: varázskönyve és botja, a kis gyógyital, valamint a szellemes palack – ezeket azonnal övére illeszti a bot kivételével. Néhány fáklya maradt már csak, eszközök a tűzcsiholáshoz, némi elégethető olaj, és ha valóban le kell majd másznia, akkor kötél is van nála, bár kérdés, mennyire lesz ereje egy feneketlen lyuk végéig ereszkedni. Mindenesetre tart azért magánál egyet, mint ahogy néhány vasdarabot is, amik majd tartani fogják a köteléket.
Talán ennyi. Körbenéz azért még egyszer, hátha talál mást, de a szobában nincs egyéb, ami fontos lehetne. Állatai biztonságban vannak. Legrosszabb esetben Voile elszökik, ha túl sokáig megváratja, Zabost pedig elviszi majd egy lovas, ha úgy akarja. Ha nem tér vissza, ez úgyis meglehetősen kis veszteség a számára úgyis.
… mintha számítana abban az esetben a veszteség…

***

A barlang szája felé sétál egy nagyobb, vállon átvethető, kopottas, ócska bőrből készült táskával, amiben a bónusz kellékek találhatók. Vállairól leomlik köpenye, csuklyája pedig ezúttal lehúzva lóg hátára – a Moonshift miatt tündeként nem igazán zavartatja magát. Ha meglátják, meglátják, eredeti faja úgyis rejtve marad addig, míg a Hold nem veti rá sugarát. Meg úgyis meleg van… Ennyire feketébe öltözve is csak ő közlekedhet nappal, még jobban felforrósodva tőle, legalább a csuklyától hadd szabaduljon meg, hogy fejét érje a néha-néha feltámadó finom szellő, kissé belekapva az illúziónak köszönhető sötétbarna hajába. De így is csurog róla a veríték...
Kissé nehézkesen teszi meg a lépéseket, mivel nem szokott hozzá túlzottan a hurcolkodáshoz – pláne nem azután, miután lova is lett –, és hiába vándor, nem abból állt eddig sem az utazása, hogy rengeteg felszereléssel járja a vidékeket. Minimalizálta mindig, csupán most, hogy van egy hátasa, úgy szokott rá valamivel több tárgy cipeltetéséhez. Amúgy teljesen elhanyagolható mennyiség volt nála mindig is. Talán mindössze… Váltó és egy szettnyi ruha, de nem több sosem.
Félúton hallja meg azt a furcsa morajt, amiről nem tudja megállapítani, micsoda: hangszer? A bennragadt lelkek különös sikolyai? Na meg vajon csak ő hallja? Vagy a közelben lévő falusiak is? Fene se tudja, így vet egy pillantást a rubintra, villog-e, van-e bármi, ami befolyásolja őt – legalább ilyen szempontból biztosra megy. Akármit jelezzen is, továbbmegy, mert ha már elindult, bármilyen nehéz is legyen, végigviszi. Többnyire ezen elv alapján él, de természetesen vannak olyan pillanatok, mikor fel kell adnia, és inkább a menekülést választania.
Ahogy felér, furcsán ismerős alakokat vél felfedezni az összegyűlt társaságban. Távolról még nem túl biztos a dolgában, így csak később, mikor a közelükbe sétált, akkor méri fel őket jobban: van egy lándzsás, páncélos nőalak, aki kissé kilóg a többiek könnyedebb felszereléseit látva, van itt még egy ezüsthajú, magas férfi is, aki vagy koraősz, vagy egy átkozott szerzet lehet, viszont egyikük sem tűnik ismerősnek. Továbbhaladva szemügyre veszi a többieket, és bár hátulról nehéz bárkiről is megállapítani, kicsoda-micsoda, egyiküknél mégis az az érzése, hogy találkoztak már korábban. Egy röpke ideig tervezi, hogy odalép hozzá, azonban a mellette álldogáló személy elbizonytalanítja, így nem közelíti meg, megpróbálkozva az üdvözléssel. Csak a másik páros az, akit ténylegesen felismer: Mina és Damien, akikkel ezelőtt már rengetegszer összefutott.
- Kiket látnak szemeim? – enged meg egy halvány mosolyt, odalépve a pároshoz, talán megzavarva a csevegésüket, és ha felé fordulnak, biccent egyet köszönésképpen. Nagyon úgy tűnik, hogy ők is ugyanazért jöttek, amiért ő: felfedezni a barlangot, később újabb feladatot tudva majd a hátuk mögött. Feltéve, ha túlélik. Az árvaházi eset sem volt épp egykutya.
A többiek felé fordul, és mit ne mondjon, szép kis társaság ez itt. Egyelőre fogalma sincs, miként fognak összedolgozni, mert így, első szemlélődésre mindenki annyira más, és bizonyára a célok is nagyban eltérnek egymástól, a személyiségek, a taktikák, az elképzelések… Nehéznek ígérkezik.
- Bizonyára nem tévedek nagyot, ha azt feltételezem: a barlang miatt jöttek – beszél magabiztosan, vonásai hasonlóak, tekintetében pedig mintha némi gúnyt lehetne észrevenni.


_________________
"I have seen and endured the biggest idiots of Veronia. I can do this."

Adatlap
https://questforazrael.hungarianforum.net/t700-alicia-zharis

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.