Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Sigrun Hjörnson Csüt. Ápr. 25, 2024 10:17 am

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Ostara Kedd Ápr. 23, 2024 8:14 pm

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:14 am

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:12 am

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm

» Hóhajú Yrsil Bűvös Boltja
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:30 pm

» Ez vagyok én
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Ápr. 20, 2024 9:58 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

[Küldetés]A régmúlt árnyai

+4
Akae
Victor Goldhawk
Eiryn
Serene Nightbough
8 posters

Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Go down  Üzenet [1 / 3 oldal]

1[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty [Küldetés]A régmúlt árnyai Pént. Aug. 05, 2016 8:13 pm

Serene Nightbough

Serene Nightbough
Mesélő
Mesélő

Már néhány hónapja elkezdődött a legészakibb angyalrom feltárása Augustus Wissenschaftler carolusburgi királyi akadémikus vezetésével. A herr elismert szakembere a szakadás előtti leleteknek, és a nefilimek érkezésével erősen fellendült a kutatási kedv, egyre több és több ősi feliratot sikerült megfejteni, de igazi áttörést csak most sikerült elérniük. Ásás közben találtak egy lepecsételt ajtót, amit csupán öt kiváló rúnamágus segítségével sikerült csak kinyitni és állítólag egy erős félangyal apostol is a segítségükre volt benne.
Herr Wissenschaftler a titkos lépcsőket kitakarítva egy hatalmas könyvtárra bukkant, amiben az ismeretanyag mennyisége, ami a már málló tekercseken, táblákon rejlik, egyenesen felbecsülhetetlen, ráadásul már érkeztek jelentések, hogy a nagyterem alatt is számos járat és kamra húzódik még. A felfedezés híre végigsöpört Veronián, és számtalan kalandor, tudós és mágus kerekedett fel, hogy kivegye a részét a könyvtár felfedezéséből. Sokan suttogják, hogy Azrael is a romok mélyén fekhet, vagy ha az nem, néhány tekercsben biztos megemlítik… Sose lehet tudni. Az egyház tudásdémonok egész seregétől tart, a déliek egyszerűen kíváncsiak, a régészek pedig tudósok, és cseppet sem érdekli őket, hogy ki milyen faj képviselője, vagy milyen vallást követ.
Északra számtalan karaván megy most, felszerelést és utánpótlást biztosítani a régészeknek, mert úgy tűnik, még sokáig maradnak.

[Küldetés]A régmúlt árnyai BhnB-_zCcAAKTU6

Kedves játékosok! Az első körben annyi lenne a dolgotok, hogy értesüljetek valahogyan a felfedezésről, és érkezzetek meg az ásatás helyszínére! Ha akartok, már most beszéljetek össze, érkezhettek külön, együtt, ahogy jól esik. Határidőt nem szeretnék szabni, aki nem írta fel magát de meggondolta, az az első kör végéig büntetlenül becsatlakozhat.

2[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Vas. Aug. 07, 2016 5:07 pm

Eiryn

Eiryn

Eiryn nincs túl jó hangulatban. Pár napja utazik a karavánnal, és már most szívből gyűlöli. Nem mintha a kutyagolással, vagy a nem túl kényelmes alvóhelyekkel problémája lenne. Az igazi gond azzal van, hogy soha, semmilyen körülmények között nem tud teljesen egyedül lenni. Mindenhol ott az út többi résztvevője, nagyrészt férfiak, akik a nagy nyereség reményében igen vidáman - és ennek megfelelően igen hangosan - beszélgetnek, ugratják egymást, meg miegymás. A lány hozzászokott, hogy nagy társaságok zajszintjét maximum napi 7-8 órában kell elviselnie, így a mostani helyzet kissé megterhelő számára.
~Miért is vállalkoztam erre az őrült útra?!~
Persze pontosan tudja a választ. Ittlétének egyetlen oka, hogy nem akar - az elmúlt négy éven belül hetedszer is - új mestert keresni magának. Elhúzza a száját, ahogyan eszébe jut az ominózus este, amikor a mestere választás elé állította: vagy ez az út, vagy a munkája.
A testes férfi szinte ugrándozva jött haza a kocsmából, és nagy lelkesedéssel újságolta a Nagy Hírt: északon angyalromokat találtak, egy hihetetlen könyvtárral. Elvileg "e szent helyen a világ összes tudása fel van halmozva", s lehet, hogy "Azrael titkát végre felfedik", legalábbis a szóbeszéd szerint. Eirynt ugyan az egész kard-história nem igazán érdekli, sőt, puszta legendának tartja, s a mester sem sokat törődik egy letűnt kor érdekes mementójával (bármilyen nagy hatalma legyen is), na de a tudás! Azonnal elhatározta, hogy bizonyosan több száz könyv, tekercs, irat, meg miegyéb rejtőzik a könyvtár mélyén, melyeken a régiek írták le mesterségük minden fortélyát. Természetes tehát, hogy Eirynnek oda kell utaznia, és kimentenie az értékes információkat az ostoba régészek és szerencsevadászok karmai közül, hogy a mester válhasson a világ legjobb ékszerészévé. Mert mire másra való egy segéd, ha nem a kényelmetlen munkák elvállalására??  Hiszen a mester nem hagyhatta ott a boltját! Az, hogy valójában csak lusta volt megmozdítani a kisujját is, már részletkérdés. Így tehát Eiryn csatlakozott a Nebelturm karavánhoz, amely főként szerszámokat szállított a tudósoknak.
Nem baj, csak addig kell kibírnia, amíg elég pénzt összegyűjt ahhoz, hogy beindítsa saját üzletét. Ki tudja, a végén még valami jó is kisülhet ebből az egészből. Vagy nem. Felsóhajt, és éppen kezdene elmerülni az önsajnálatban, amikor izgatott kiáltások harsannak a sor elején, végigkígyózva a teljes karavánon. Végre megérkeztek!

3[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Vas. Aug. 07, 2016 5:52 pm

Cavett Revengefire

Cavett Revengefire
Tünde Druida
Tünde Druida

Elindultam szerencsét próbálni, miután elhagytam a falut, ahol pultosként szolgáltam. Menet közben  egy patak csordogálására lettem figyelmes. Körbenéztem és mellettem balra egy mélyebb árkot találtam. Odaléptem az árok szélére és letekintettem. Nem volt mély, az alján kristálytiszta víz hömpölygött lefelé.  Leereszkedtem mellé és megpillantottam tükörképemet a víz felszínén. Ahogy a fülbevalóm bal fülemben megcsillant, halak bolydították meg a képet. Piciny apró lények, vígan fickándozva úsztak el mellettem. Kezeim belemerítettem közéjük tálkát formázva, melyre a halak egyből eliszkoltak. Hideg víz simogatását éreztem bőrömön, mely megnyugtatott, ahogy lágyan megérintette az ujjaim. Kimertem egy adag friss vizet majd megittam. Frissítő italként hatott, a sok ásványi anyag még zamatosabbá tette. Nem tudtam megállni, újabb és újabb kortyokat vettem, majd elővettem egy üres kulacsot és azt is megtöltöttem a nektárnak ható patak vízével. Megmostam és felfrissítettem az arcom, mikor az út felől, ahonnan lejöttem, hangokat hallottam. Szekerek gördültek, felegyenesedtem és kinéztem az árokból. Látszólag emberek voltak, akik a jelenlétemre a karavánt megállították. Valami nagyon fontosat szállíthattak, mert alaposak voltak. Karddal felszerelt emberek álltak körbe és azt hihették, kémkedem ezért kikényszerítettek az árokból mialatt a főnökük előlépett. Erős jól képzett testes ember volt, tekintélyt sugárzott, az emberei egytől egyig hallgattak rá. Ellenben valami mégsem volt megszokott, katonai. Mellvértjéből egy tekercs lógott ki és keze teli volt tintafolttal, sokat írhatott. Beszéde sem éppen hadvezérnek való volt. Nem szólt, csak megvárta, míg bemutatkozom.
- Mi járatban errefelé? Különös, egy véletlen, hogy egy tünde druidába botlottunk – mutatott botomra, ami ott hevert az árok mellett. Sietve felkaptam, erre meghátráltak egy kicsit.
- Éppen átutazóban vagyok – kezdtem bele mesémbe  - egy régi baráttól jövök, azt hallottam, itt mindig történik valami. Tudják, a háború, a kard, a táj. Szeretem járni a régi erdőket, mezőket. Apropó, kérnek vizet? Van itt egy csomó épp most töltöttem meg én is, lenn az árokban.
Az egyikük leellenőrizte szavaimat, mire igent bólintott a főnöknek.
- Önök merre tartanak a karavánnal? – puhatolóztam, nagyon érdekelt, mit tudhatnak. Mikor kimondtam a kard szót egyértelműen megrezzent a szemük. Egy ilyen rakomány fontos helyre tart.
- Ó csak egy ásatásra. Semmi különös, romok itt ott. Élelmet és segítséget viszünk Északra Augustus Wissenschaftler számára. Nem nagy szám, elég gyakoriak a nefilimek óta a kutatások.
- Csatlakozhatok én is? Hátha hasznomat veszik az út során – éreztem, hogy valamit eltitkol. Ekkora ellátmány vagy harminc embernek elegendő lett volna, ha nem többnek. Tudósnak tűntek, ha szerencsém van, megtudhatok valamit Azraelről.
- Nem bánom, de egyelőre nem hagyom magára. Mehetünk, minden perc számít.
A karaván elindult, velem és a vezetővel az élen. Boldogan meneteltem mellettük közben az egyik fiatal srác kezéből kivettem egy zsákot és a hátamra dobtam, ezzel bizalmuk egyre nőtt bennem. Nem sok saját holmim volt, így könnyedén át tudtam venni az egyik zsákot. Másik kezemmel a botomat támasztva haladtam előre. Menetközben kérdezősködtem tovább, de nem sokat árultak el, csak annyit, hogy sok megfejteni való irat van és hogy szépek a romok. A főnökük biztosra vette, hogy tetszeni fog nekem. Azraelről sajnos semmit nem mondott. Megfordult a fejemben, hogy lehet, hibáztam és még sincsen semmi köze hozzá. Mindazonáltal az a tény, hogy régi romokról és megfejtésre váró iratokról volt szó, csak még inkább felkeltette az érdeklődésemet. Elolvasni biztos nem tudtam volna őket, de ha van valaki, aki igen még talán sikerrel is járhatok. Ha mégsem legalább megismertem sok okos embert, akiknek a segítsége a későbbiekben még felbecsülhetetlenné válhat. Minél többet tudtam meg a régiekről, annál közelebb jártam a célhoz. Azrael kardjával az összes erdő visszahódítása és megóvása remek lett volna.
@>-^--
Már jó pár napja úton voltunk, amikor megálltunk. A főnök valahova a távolba mutatott.
- Az ott, azok ott a romok!
Mindannyian megörültünk és gyorsléptekkel elindultunk egy romos, távoli épületnek tűnő szürke folt felé. Ahogy közeledtünk, egyre jobban kilehetett venni. Talán egy templom lehetett, vagy egy nagyobb bazilika, esetleg egy iskola. Bármi is lehetett, a régi időkről nem sokat tudtam akkoriban, így nem tudtam megsaccolni. Lenyűgözött, ahogy az ősi falak még mindig álltak, alig mertem hinni a szememnek. Szinte a levegőben éreztem az angyalok illatát, mialatt két toronynak látszó maradványt megkerültem majd az épület bejáratánál lepakoltam. A környező falak teli voltak feliratokkal, vagy díszítésekkel. Nem bírtam megállni, hogy ne érintsem meg. Kezem egyből a falhoz simítottam és tenyerem végighúztam a motívumokon. A főnök rámförmedt, nehogy ártsak a falak épségének. Vonzott az egész komplexum hatalmas volt és korához képest egész ép. Nem láttam még ehhez foghatót, így leültem egy árnyékos helyre a fűbe és a romokba feledkeztem.

4[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Szer. Aug. 10, 2016 9:36 pm

Victor Goldhawk

Victor Goldhawk
Tünde Druida
Tünde Druida

Egy szekéren ülök éppen. A fejem olyan szinten sajog, hogy legszívesebben levágnám a nyakamról, ha lenne nálam kés. De szerencsére nincs nálam semmi. A botomat és egy díszes ruhát leszámítva, amit egy fényűző rendezvényen viseltem. Meleg van, ezért már csak a fekete nadrád és a fehér ing van rajtam, amit díszes tünde hímzés tarkít. Na meg persze az út pora piszkít. A zakómon, aki ugyan kezemben van most, szerencsére nincs semmi piszok vagy szakadás, szóval egész olcsón megúszta. A váltó ruhám még a lovon maradt, ami pedig már rég visszatérhetett a tündékhez, ahonnan kölcsönbe kaptam egy útra. Én is oda indultam el pár napja, mielőtt még meg nem találtak a Hellenburgi Királyi Szövetség északi határánál, a kiszáradás küszöbén.
- Köszönöm mégegyszer, hogy rámtalált. Pontosabban azt, hogy nem hagyott ott. - fordulok a  vezető helyén ülő férfihez. Öreg már, nagyon öreg. Ültében is hétrét van görnyedve a vállára nehezedő kortól. Északra tart egy ásatásra, hogy a fiainak vigyen felszerelés és pár jó kívánságot otthonról. Nekem megígérte hogy visszafelé kirak egy forgalmas városban, ahonnan eljuthatok könnyen a tündékhez.
- Semmiség fiatalember. Egyébként is segítségemre lehet a kirakodásnál - hangja halk, erőtlen és remeg. Maga az ember sincs sokkal jobb állapotban. Nehezen előre vánszorgok a vezető mögé és megfogom a vállát.
- Menjen hátra pihenni, majd én vezetem a szekeret. - mosolygok rá kellemesen, majd megfogom a gyeplőt és helyet cserélek az útitársammal.
- Tud ilyet vezetni? - kérdezi miután elhelyezkedett hátul. Én csak nemlegesen megrázom a fejem. Soha nem vezettem még ilyet. De valahol mindent el kell kezdeni. - Ott maga mellett van egy kar, az a fék. De mielőtt használni kezdené, szóljon a lovaknak is, hogy mire készül. - nevet fel.
- Rendben majd szólok neki. - mondom mire a ló büszkén megrázza a sörényét.
- Okos állatok ezek, csak tudni kell velük bánni. El sem hinnéd ha elmesélném, hogy fiatalon miket csináltam. - mosolyog az öreg. Majd mivel látja, hogy nem tiltakozom a meséi ellen, belekezd. - Egyszer régebben egy nehéz küldetésre indultam. Fiatal voltam még akkor és nagyon öntörvényű. Hiába mondták nekem, hogy vigyázzak a Mocsárvidékkel én mégis arra vezettem a lovamat. - pár pillanat szünetet tart. Megemészti az emlékek áradatát, majd folytatja.
- Egyik nap végül a ló bele szaladt egy olyan részbe, ami messziről szilárnak látszott, de ahogy rálépett már süllyedni is kezdett. Nem akartam meghalni, ezért felmásztam a jószágom hátára, majd kiugrottam a lápos rész partjára. Próbáltam kihúzni szegény párát is onnan, de túl nehéz volt én pedig túl gyenge. Nem sikerült. - újabb néma csönd következik, talán a ló tiszeletére.
- Utána mi történt? - kérdezem izgatottan. Engem is érdekel már a történet vége.
- Utána napokon keresztül kóboroltam. Bár a mocsárvidéket sikerült elhagynom, már közel voltam ahhoz, hogy éhen halljak és semmit nem találtam. Végül ráleltem egy fekete szőrű csődörre. Vad volt, mint a legsebesebb folyó. Szíve szabadabban szárnyalt, mint a sólymok fent az égen. Két napon keresztül próbáltam betörni, hogy végül megülhessem. De nem sikerült. A harmadik napon már nem volt erőm hozzá. Felkelni alig volt erőm. Végül az állat megsajnálhatott. Megengedte, hogy a hátára üljek és elvitt az egyik közeli faluba. - előkeres egy kulacsot, majd egy jó nagy kortyo iszik belőle.
- Egy dolgot jó ha megtanulsz. A vad lovat nem tudod betörni. Csak annyit tudsz tenni, hogy arra mész amerre ő akar menni. - nevet fel.
- Érdekes történet volt. - mosolygok rá. Az már egyszer biztos, hogy jobb a vadon élő állatokat meghagyni abban a formájukban.

Egy kis idővel később.
- Nézze öreg. Megérkeztünk. - keltettem fel, miközben a szekerünk begördült a megannyi tábor közé. - Merre vannak a fiai?
- Ott hátul az lesz az ő sátruk, oda megyünk. - mutatott az utolsó sátorhoz. Csak ott nem állt még semmilyen szekér. Szekerünk lassan mozgott keresztül a tömött soron. Mindenfelé emberek nyüzsögtek. Pakoltak le és fel a kocsikra. Mikor megállítottam a miénket, az öregapó szinte mint egy fiatal suhanc ugrott le, hogy a fiait köszöntse. Én lassan levánszorogtam a vezető ülésről és elkezdtem lepakolni a ládákat.

5[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Pént. Aug. 12, 2016 9:20 pm

Akae

Akae
Éjvándor
Éjvándor

Akae egy újabb ég alatt töltött éjszaka után felkerekedett és elindult a közeli városka felé ahonnan az előző nap sikerült egy kis elemózsiáját szereznie. Betért egy kocsmába, majd rögtön a pulthoz igyekezett, és megkérdezte a pultost hogy nem-e adna neki egy pohár vizet. A pultos kedves ember volt így szívesen adott az aprócska utazónak egy pohár vizet, amit Akae nagyon szépen meg is köszönt. A pult másik felén kettő fura külsejű fazon ült és valami nemrégiben felfedezett könyvtárról beszéltek.
-Talán itt lehet információ arról a bizonyos kardról, hacsaknem ott van maga a kard is.- gondolkozott el miközben kortyolgatta a vizet.
A pohár kiürült, de a kislány fejében egyre csak az járt hogy vajon merre lehet az a bizonyos könyvtár. Oda is ment a két fura fickóhoz és érdeklődni kezdett a könyvtáról.
Kis csitri.... menyi inkább és játssz valahol máshol....
Ezek a mai kölykök nem ismerik az illemet.... meg amúgyis egy kislány mit akar egy olyan helyen?
Akae arca komoly formát vett fel, majd így szólt.
- A kardot keresem... és ha akadályoztok ebben sajnos végeznem kell veletek...
A kéz fazon egy pillanatra elhallgatott majd hahotázásba kezdett.
Majd pont egy ilyen kis csitri fog minket megölni... nevetséges...
Tetszik az elhatározottságod kölyök, hogy hívnak?
- Úgy illik hogy mielőtt megkérdezed valaki nevét előbb te árulod el a sajátod
Jogos... Engem Robinnak hívnak.

- Örvendek az én nevem Akae.
Furcsa egy név ez... Node van egy ajánlatom a számodra. Ha le gurítasz egyet az itteni specialitásból és még talpon vagy akkor megmondom hol keresd a könyvtárat megegyezünk?
- Rendben!
Csapos! Egyet kérünk a helyi specialitásból!
A csapos perceken belül kihozza és le rakja eléjük az asztalra, majd Akae érte nyúl és meg issza rögtön. Enyhén szédeleg ugyan ,de nem érzi hogy ne tudna talpon maradni ezután ezért úgy dönt feláll, de csak épen hogy tudja megtartani az egyensúlyát.
Az üzlet az üzlet, talpon vagy ezért elmondom merre kell menned.
Robin hosszasan magyarázta a kislányak hogy merre is az arra, majd mielőtt elköszöntek egymástól adott neki egy térképet is.
Akae útnak is indult majd hosszas utazás után oda is ért.

6[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Pént. Aug. 19, 2016 5:04 pm

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

Ott ültem a sátorban és néztem az előttem lévő alakot. Nem volt épp egy túl bizalomgerjesztő pofázata, és a testalkatával is adódtak némi nemű problémáim. Na már most, az arca. Elhiszem, hogy nem lehet mindenki olyan szép és elbűvölő, mint én, már amennyiben valaki szereti a hűvös arroganciával vegyített szépséget...na de Ő aztán minden volt, csak szemrevaló egyed nem - ha egyáltalán ezt a kifejezést lehet használni egy férfire. Két ősz hajszála vidáman ringatózott a sátorlapok között befújó enyhe szellőcskében és versenyeztek azon, hogy melyikük tud idiótább hurkokba fonódni, mielőtt ismét kiegyenesedtek volna. Vagy inkább mint egy óriási madár, ami a legkisebb szárnyakkal van megáldva és épp arra készül, hogy felszáll, csak a szárnyai nem bírják. Egyik szeme hiányzott, vagy pedig csak azt hitte, hogy a szemfedő, amit visel a bal szeme felett, majd vonzani fogja a nőket, akik a kalóz típusra buknak. Még büszkeségből rikító vörösre is festette a kis kellékét, hogy még hivalkodóbb legyen és a saját magyarázata szerint egyszer meglátogatta a Sötét Apostolt és jól elagyabugyálta, majd kacagva hagyta ott a szerencsétlen áldozatot, s csak az egyik szeme bánta meg az összetűzést...volt, amikor nem is egy Apostollal harcolt, hanem mindjárt hárommal, mert hogy ők hármas ikertestvérek, egyszer-kétszer még egy sárkány is csatlakozott a buliba. Ahogy teltek a napok és fogytak a sörök, úgy vált abszurdabbá a története is. Az egyik embere végül elmondta, hogy az asszony a fejéhez vágott egy üveget, amikor már nagyon felidegesítette a fószer. Ez hihetőbbnek hangzik, bár nem csodálom, hogy hősi történeteket sző szeretett szerve szenvtelen elvesztése köré. Fogai olyan szép sárgák voltak, hogy a Nap és a Hold is megirigyelte volna és szerintem sorban álltak nála, hogy elkérjék a receptjét. A művészi összhatást pár zöld paca zavarta meg, ami vagy penész volt, vagy a tegnapi kaja maradványai...vagy a kettő egyben. Mindenesetre adott neki valami bájos megjelenést - nem, még sem, tévedtem. Rohadt undorító volt és minden egyes rohadt percben a kis ezüsttükrében nézegette magát és sóhajtozott, hogy egy ilyen elbűvölő férfiúi embert miért nem találják meg az arra érdemes hölgyek, miért mindig csak a bögyös szexéhes egyedek akadnak a horgára, akik csak a méretes gyereknemző kacsójáért szeretik és nem a személyiségéért. Bár van egy olyan elképzelésem, hogy az a méretes tag valahol egy hangya szintjén mozog, de ezt inkább nem említettem meg neki. A testalkatról. Ha elképzelsz egy hízó disznót, akit csak azért tömnek, hogy jó dagadt legyen, mielőtt levágják, akkor nagyjából elképzelhető ez a természeti csoda, aki volt vagy kétszáz kiló és még képes volt a mozgásra. Leginkább a kezeit mozgatta, hogy még több kaját tömjön magába és utána hangos böfögéssel nyugtázza, hogy milyen faszányosan jól is lakott. Nem azt mondom, lehet, hogy tényleg csak erősek a csontjai, és én aztán senki felett se ítélkezek kinézete alapján - kivéve, ha egy dögös nőről van szó - de az már pofátlanság, hogy egy csili-vili páncélba próbálja belepréselni magát, és az oldalán ott lóg az Apostoltól "lopott" kardja, amiről még a legidiótább ember is megállapítja, hogy egy kacat, valószínűleg már abba eltörne, ha kihúznák a hüvelyéből és tuti, hogy csatában nem használható. Na már most, ha azt hinné az adott, valamilyen szintű intelligenciával megáldott lény, hogy ez a kettő a legkiemelkedőbb rajta, hát tévedett. A szag, amit árasztott magából, olyan szinten kaparta a torkomat, hogy minden fél percben krákogtam és harákoltam, s minden egyes tudásomat bevetettem arra, hogy elkerüljem a jelenlegi munkaadóm társaságát, főleg zárt térségben. De baszki, ez most nem sikerült. Itt ülök hát előtte, arcom vonásait rendezgetve, hogy ne fintorogjak s közben unottan futtatom körbe ujjaimat a söröskorsó peremén - már vagy ezredjére, hisz erre az egyetlen cselekedetre fókuszálva nagyjából sikerül megőriznem az ép elmémet.
- Öhm, mondd el megint, te kis butuska, hogy miért is fogadtalak fel Én, az Apostol Legyőzője, a Nők Hajhásza, a modern kori lovag példaképe?
~ A jó édes anyját, ennek aztán még véletlenül sincsenek tévképzetei. Akkor halnék be ténylegesen, ha még hozzáadna valami csili-vili titulust ezeknek a nonszenszekhez...~
-....jajj, majdnem kifelejtettem a "Mértéktartás Fejedelmét"! Mondtam már, hogy érdemeltem ki a titulust?
~ Leginkább szerintem a levegővételben tarthatna mértéket. Mondjuk úgy évente egy az pont megfelelő lenne, talán még sok is. Alkudozzuk le évezredenként egyre és a világ egy csodálatos hely lesz, nekem elhiheted.~
~Az a baj, hogy ez a suttyó még azt is túlélné. Ééééés nem akarom tudni, hogy érdemelte ki a rangot! Kérem, Hold Anya, ne folytassa! Megteszek bármit!~
- Mivel látom rajtad, hogy nagyon érdekel, elmesélem.....
~ Neee...csak ezt ne!
-...az egész úgy volt, hogy egy banketten vettem részt, ahol épp egy egész hordára való disznót szolgáltak fel...
~...és Te megálltad, hogy ne faljad fel a fajtársaidat és a családodat? Elismerésre méltó teljesítmény...~
-...és megálltam, hogy egy fél disznót meghagyjak a többieknek is....
~ Óh, igen, a kannibalizmus a maga szépséges formájában. És még büszke is rá! A nyál meg úgy fröcsög a szájából, mint ha még ez a folyadék is menekülni akarna előle.~
-...pedig igen csak éheztem, de azért gondoltam, hogy jó fej leszek és meghagyom nekik azt a fél disznócskát! Háháhá, ugye milyen jó sztori volt?
~Ja, kurvára...hol marad a kötelező röfögés a végéről? Szerintem a disznók mennyében egy anyakoca sírva fakad minden egyes alkalommal, amikor ezt elmondja, hogy milyen kegyetlen csemetét nevelt fel. A pláne, hogy ez a kretén viccesnek hiszi magát és elhisz mindent, amit saját magáról mond.~
~ Az hagyján hogy az anyakoca felsír....de hallottad már a szolgáit panaszkodni, akik az ő dagadt seggét cipelik a hordágyon?! Az elmúlt évben kerek egy tucatnyi szolga dőlt ki aközben, hogy Őt cipelték, hárman belehaltak, ketten egész életükre rokkantak lettek és még mindig nem esik le neki, hogy itt valami gebó van. Hogy a bánatos francba találod meg Te ezeket a szerencsétleneket?!
Képzeletben megvontam a vállam és egy kiadós turhát köptem a földre, mert már nem bírtam megállni, hogy a torkomban felgyülemlett slájmnak utat ne engedjek. A munkaadó felvont szemöldökkel nézett rám - csodálom, hogy van még olyan izma a kezein kívül, ami működik - és láttam az apró disznószemén - milyen találó ez a kifejezés - hogy válaszokat követel.
- A népünknél ezzel a szokással fejezzük ki, ha egy történet nagyon tetszett nekünk és elismeréssel adózunk a történet elbeszélőjének. Ilyenkor lényegében szimbolizáljuk a...hmm...a víz adományát, ami életet ad és köszönetet adunk az életnek hogy hallhattuk ezt az elbeszélést.
~ Jó kis mentés...ez tetszik. Bár tuti hogy nincs olyan hülye, hogy ezt bevegye...
A férfi nem válaszolt, csak két percig olyan testi funkciókat végzett, amire a későbbi életemben nem akarok visszaemlékezni, bár valószínűleg EZT a képet soha a francba nem fogom elfelejteni. Két percnyi intenzív krákogás és toroktorna után a világtörténelem legnagyobb adag turhájának adott életet és a szemében csillogó büszkeség....az utolsó pillanatban sikerült megállnom, hogy ne hányjam telibe a képét és adjak erre is egy frappáns magyarázatot, mert utána két napig üldözött volna hogy már pedig Ő mindenképp leakar engem hányni tisztelete jeleként.
- Nem mondom, elég furcsa népség vagytok ti, sötét elfek, de tetszik ez a szokás.
~Ez a gyökér tényleg bevette! Ez hihetetlen! Megtaláltuk a legnagyobb hülyét a környéken! Juhúú...na jó, nem juhúú hanem "óh baszki".~
- Óh, a legjobb, ha valakinek az arcába köpöd ezt, ezzel fejezve ki azt, hogy örök szövetségesként üdvözlöd a szerencsés választottat. Ez a legnagyobb megtiszteltetés népem körében, azonban a földre köpés rituáléja után három napig a veled szemben ülővel nem végezheted el ezt a rituálét babonás okokból. Így sajnos most engem nem köphetsz telibe, de hallottam az egyik szomszédos karavánőrt beszélgetni és neki nagyon elnyerted a tetszését. Szerintem Ő örülne ennek a gesztusnak, járt már a földünk közelében, biztos tudja, hogy miről van szó.
Huh, láttam, hogy a csóka elgondolkozott, majd arcán gyermeki mosoly jelent meg és bólogatott, hogy márpedig ezt meg fogja tenni! Aztán végül ismét előredőlt, szeméből törölgetve a könnyet a röhögés után és egyenesen rám szegezte egy szem szemét. Eh...na mindegy.
- Szóval a szolgálatomba szegődtél, egész olcsóért árulva a szolgálataidat, bár ezen jó beszélgetések után szerintem megduplázom a pénzedet, nagyon elnyerted a tetszésemet és legszívesebben itt helyben pofán köpnélek, de az a fránya három nap...
~ De jó, hogy emlékszik erre a fontos részletre...~
-...de milyen fejvadász az, aki ilyen olcsón adja magát? Életemben nem hallottam a nevedet, pedig sok földet bejártam már...
~ A cipelős szolgáid legnagyobb bánatára, a lovakról már nem is beszélve...~
-...de esküszöm, hogy sose hallottam még rólad.
- A legjobb fejvadászok nevét sose fogod ismerni, mert az a fejvadász, akinek a nevét ismerik, béna. Azt vagy már elfogták egyszer-kétszer pálya futása során vagy bizalmas információkat kotyogott ki. Ha egy olyan fejvadásszal akad dolgod, akinek ismered a nevét, utasítsd is el rögtön, az csak egy pancser. Az én nevem se Cynewulf, ez csak az a név, amit erre a küldetésre találtam ki, hogy megkönnyítsem a kettőnk közötti kölcsönösen gyümölcsöző kommunikációt. Az eredeti nevemet senki se tudja és ez így is jó, rontaná a reputációmat - ami ugyebár nem létezik, mert senki se tudja, hogy ki vagyok - ha ilyen hibát követnék el. Na már most jöhet a következő kérdés, hogy ha ilyen jó fejvadász vagyok, akkor miért ajánlkozom a munkára és miért nem hagyom, hogy a munka találjon meg engem? Hisz ez már majdnem hogy úgy hat, mint ha kuncsorognék a melóért, mert nincs olyan ember, elf, démon, vámpír vagy nefilim, aki engem felfogadna és elkeseredettségemben még azt is vállalnám, hogy a disznók alól kiganézzak, csak hogy valami pénzecskéhez jussak. A megoldás: álca. És a válaszom is ez: álca. Adnom kell azt, hogy egy utolsó, huszadrangbeli fejvadász vagyok, hisz így feltérképezhetem a körülöttem lévő világban zajló eseményeket anélkül, hogy bárki is gyanakodna rám. Már pedig most, ebben a világban egy igen csak fontos esemény zajlik le épp: az ősi angyalromok feltérképezése és feltárása. Nem vagyok buta, Te se vagy az, mindketten tudjuk, hogy nem itt lesz Azrael kardja és azok a tekercsek, amik meg is fogják említeni a néhai angyal nevét, a kard hollétéről semmi információt nem fognak elárulni, hisz pont ez volt Azrael utolsó tettének a lényege: csak egy legendát szőtt a kard köré, amit csak az arra hivatottak lesznek képesek megtalálni. Bárminemű írott információt hagyni arról, hogy hol található ez a bűvös fegyver, hagyva, hogy bárki elolvashassa - akár egy démon is, akit az angyalok annyira nem kedvelnek - igen csak felelőtlen lépés lenne, s mint tudjuk, az angyalok s főleg Azrael minden, csak nem felelőtlen. De az itten található információk és tudás segíthet nekem abban, hogy még jobbá váljak és egyben segíthetek neked is abban, hogy ismét megmérkőzhess a Sötét Apostollal, hogy bosszút állhass szeretett szemed elvesztése felett. Mint ilyen, a céljaink összefonódnak, csak úgy, mint a történetünk. Ezen felül szeretném megköszönni a sört, és azt, hogy felszegődhettem becses szolgálatodba, azonban most mennem kell, hogy igazi profi módjára felmérjem a terepet. Tudom, hogy ez nem egy bérgyilkosnak való terep, ezért adom a karavánőr szerepét...de nem árt, ha az orvgyilkos énemnek is teret engedjek és kipuhatolózzam, honnét fenyegethet veszély minket, s ennek megfelelően tudja megóvni becses személyedet. Ja és szólok a szomszédos karavánőrnek, aki annyira szeretne találkozni veled. Jegyezd meg: minél több nyálat tudsz összegyűjteni, annál jobb, hisz minél több a köpedék, annál nagyobb a megbecsülés!
 A rövidnek nem nevezhető monológom végén nem vártam meg, hogy Sir Malacius bármit is reagálhasson, gyorsan felpattantam az asztalról, és szapora léptekkel hagytam el a sátort. Amint kiértem a szabad levegőre, mély kortyokban vettem levegőt...éltető volt. Megkönnyebbülés. Azt hittem, hogy a tüdőm ki fog rohadni odabent, de most már szerencsére megszabadultam ettől az egésztől és hagytam bőven gondolkozni valót az Idióta Lovagnak, hogy legalább Ő is elüsse valamivel az időt. Aztán utamat a szomszédos karaván felé vettem, ahol gyors megkerestem a karavánőrök kapitányát. A társaságtól pont ekkor vált le egy fiatal srác, aki valamiféle hülye botot cipelt magával és egy ajtó árnyékában telepedett le. Megjegyeztem magamnak, hogy lassan valami árnyékos helyet kéne találnom nekem is, mert kezd igen csak meleg lenni, főleg így nappal. A csuklyát mélyen az arcomba húzva védekeztem az átok tűzgolyó elől. Megvártam, míg a főnöknek kinéző alak végez a srác lehordásával - nem mint ha az, hogy megérinti a falakat, bármit is ártott volna nekik - majd átadtam neki az üzenetet, miszerint a nem is olyan messze lévő sátorban lévő munkaadóm szívesen beszélgetne vele, van egy kis információja, amit megosztana legkedvesebb szomszédjával. A férfi egy ideig hezitált és habozott, de aztán kiejtettem a bűvös szavakat: Azrael kardja....és a férfi, aki szemmel láthatólag csak plusz felszereléseket hozott ide, azonnal megindult a főnököm sátra felé. Ördögi módon dörzsölgetve kezemet, arcomon gonosz vigyorral indultam meg a férfi után, de nem mentem be a sátorba, csak megálltam a bejárat közelében, kicsit félrehúzva a sátorlapot, hogy lássam a bent lezajló eseményeket. Amint a meginvitált férfi belépett a sátorba, Sir Undormány az öt perce gyűjtögetett nyáladagját egy-az-egyben a férfi arcára injektálta, aki az első másodpercekben meg szólalni se tudott, utána kidobott egy rókát. A mesterem angyali mosollyal figyelte a jelenetet és azt hitte, hogy minden a lehető legjobban zajlik és hogy épp most kötött örök szövetségest egy erősen felfegyverzett, morcosnak tűnő, de minden bizonnyal nagyon kedves emberrel. Aztán amikor a hívatlanul is hívott vendég végre összeszedte magát, a kardja után nyúlt és megindult a dagadék felé. Ezt a pillanatot választottam ahhoz, hogy lelépjek a közelből és kerítsek magamnak egy jó pofa sört. Csudi jól indul ez a mai nap is! Cynewulf megérkezett, drága népség, és kész arra, hogy mókát és kacagást hozzon mindenki életébe!


_________________
[Küldetés]A régmúlt árnyai Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

7[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Vas. Aug. 21, 2016 4:43 pm

Luna Skyfesh

Luna Skyfesh
Kísértő
Kísértő

+16
Az egyik kedves kuncsaftomtól, hallottam szóbeszédeket arról, hogy feltártak egy könyv tárat, s talán ott van az is, hogy merre lehet az a legendás kard. Eleinte nem is akartam elindulni, hisz úgy gondolom minek,  de aztán meggondoltam magam, hisz ha másra nem is, arra azért jó, hogy hátha találok olyan tekercset, amiben eddig elfeledett csábítási technikák találhatóak, s talán még ennél is többet találok, talán olyasmire is rá bukkanhatok, amit most még gondolni se mernék rá, hogy megtalálhatom. Főnök nőmnek ezt fel is hoztam, aki nem nagyon volt elragadtatva az ötletért, de aztán végül is elengedett. Az volt a szerencsém, hogy egy karaván is pont oda tartott, így megtudtam kérni őket, hogy vigyenek magukkal. Egy öreg úr szekerén kaptam helyet, aki az unokájával utazott szintén oda, de ők a kard miatt mentek. A dologra, nem mondtam semmit, De nem is kérdeztem az okot. Ők, azt hiszik én is azért megyek, és én ebben a hitben hagyom őket. Az elvivésnek, viszont ára van, ami az ő esetükben az, hogy főznöm kellet. Miután össze kotyvasztottam valamit ebédre, amit meg is ettünk. Nem vagyok egy konyha tündér, de valamit azért össze hoztam, abból amit adtak nekem. Az étel ehető volt, de az öreg elmondása szerint, ettek már jobbat is az életben. Vagy már annyira éhesek voltak, hogy még az én rémes főztömet is megeszik. Mosogatás után, az öreg aludni tér, míg Tom elpakolja az edényeket.
- Gyere velem. - Suttogom a fülébe, s egyenesen az erdő felé indulok. Amikor hátra nézek, látom azt, hogy követ. Amint az erdőben vagyunk, Tomra akaszkodom. - Kívánlak. - Mondom, s mielőtt még bármit is mondhatna, ajkait birtokomba veszem. Nem ellenkezik, sőt még neki is tetszik, hogy ilyen vagyok. Pár perc múlva, már mind a ketten egymás ruháit Egymásról tépjük. Üdítő érzés a sok kövér pacák után, egy vékony korban hozzám illővel. Tom az egyik pillanatban még gyengéd, a következőben pedig egy megvadult állat, de amit csinál, attól még élvezem. A gyors menetet követően, a karjaiban alszom el. Mikor fel ébredek, még mindig Tomon fekszem, s ujjperceivel, a lapockámat cirógatja.
- Nagy apa minket keres. - Mondja halkan Tom, de nem mozdul, ami jelezné, hogy szálljak le róla.
- Igen, én is hallom. - Mondom bosszúsan, és én se mozdulok. Jó lenne még maradni, de nem lehet mert kelni kell. Tovább kell mennünk, ha oda akarunk érni. Így kelletlenül mászom le róla, s kezdek öltözni. Mikor már a köpeny is fent van, hogy szárnyaim ne látszódjon, s úgy hagytuk ott a helyet. Kéz a kézben sétálva megyünk vissza az öreghez.
- Hát ti, hol voltatok? - Kérdi, csípőre tett kézzel. - S mit fogdossátok egymás kezét? - Faggat minket tovább, és látszik rajta, hogy megvan ijedve.
- Ne aggódj, csak sétálni voltunk.  - Mondja, de az öreg erre nem nyugszik meg. Mikor jól körül nézek, látom csak mi vagyunk itt. A többiek már elhúztak. Mi is szedelőzködni kezdünk, majd tovább megyünk a szekérrel. Utána, egy jó ideig nem lehettem vele kettesben, hogy ne tűnjünk el. Amint meg érkezünk, én már szállok is le, hogy kinyújtózzam magam, és indulnék is hogy ezt a szárnyaimmal is megtegyem, de Tom megrázza a fejét alig észre vehetően.


_________________
Azt kívánom erre az éjszakára,
erre az életre,
a sötétség vegyen körül,
és egy fényes tengerpart.
Ó, bárcsak a nappal együtt mehetnék le
Aludnék,
Sírnék, veled.

8[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Aug. 22, 2016 7:53 pm

Serene Nightbough

Serene Nightbough
Mesélő
Mesélő

A megérkezésetek utáni reggel nagyfelbolydulásra ébredtek. Valaki egy rézfazekat ver egy fakanállal és jár a sátrak között.
- Ébresztő Veroniai fiai és lányai, ébresztő! Herr Wissenschaftler mindenkit hívat, azt mondja, személyesen választja ki, kik menjenek le vele a könyvtárba! Mutassátok a legjobb formátokat, ilyen lehetőség nem lesz több!
A küldönc, látszólag egy fiatal varázsló minden sátor előtt elhalad. Ha kinéztek, az éj alja még halvány rózsaszín, a Nap nemrég kelhetett föl éjszakai szunyókálásából, és nektek sem jutott rá több idő, mint neki, sőt inkább kevesebb. Az északi pusztaföld reggelei még így nyár végén is hidegek, a sötétebb zugokban dér ül a gyér füvön. Ha követitek a tömeget, akkor egy kisebb tisztásra értek ki, néhány romosabb fal és oszlop közé, egy szebben faragott, valaha talán falként funkcionáló kőtömb tetején ott áll egy szakállas, ráncos, de egyenes derekú idősebb emberférfi, nagyon élénk színű lila kabátban. Mellette egy varázslónak kinéző szőkehajú lány ücsörög (bár nemi hovatartozásában nem lehettek teljesen biztosak), kicsivel hátrébb pedig láthattok egy ezüst szőrmébe burkolózott nefilim nőt két kísérőjével, akik láthatóan az ásatást végző kutatókhoz tartoznak. A kövön álló férfi jókedvűen csapta össze a tenyereit.
- Nagyszerű, igazán nagyszerű, hogy ennyien eljöttek! És még voltak, akik azt hitték, hogy manapság már senkit sem érdekel a kultúra és a régmúlt elfeledett emlékei! Mint azt kitalálhattátok már Marcus Wissenschaftler vagyok, és ez az egész itt az én csodálatos felfedezésem.
A háttérben ülő nefilim nő feltűnően köhögött egyet.
- Ohh, és igen, a frau és szárnyas fivérei nagy segítségemre voltak benne. Nade a lényeg, ami miatt ilyen korai az ébresztő, az az, hogy szükségem lenne néhány vállalkozó szellemű egyénre, minél több és szerteágazóbb ismeretekkel mert… Nos… A lényeg, hogy kell.
Kicsit elvörösödik, meg is vakarja a fejét, majd végignéz az egybegyűlteken.
- De látom, elég színes társaság gyűlt össze, úgyhogy ez nem gond. Kellene nekem először is egy… Tünde! Nem, legyen kettő! Maga, ééééééééééssssssss igen és maga is! – mutat Cavettre és Victorra, csak úgy találomra, és ha körülnéztek valóban nem láttok sok más tündét a közelben. – És hogy igazság legyen legalább itt az én ásatásomon, ha már a világban nincs, kell nekem két éjfi is, vagy éjlány… - körbenéz összehúzott szemekkel, majd felderül az arca, amikor kiszúrja Cyne-t. – Ó, maga uram tökéletes lesz, látom, hogy a Hold áldása van magán, így a bőre sem olyan sötét, de azért felismerem még, ha sötét tündét látok. És kell még egy. Hmm… Ó egy apróság! Kisasszony! Volna szíves csatlakozni? Kicsike is sok, helyre is befér tökéletes, egyenesen tökéletes! – ismét összecsapja a tenyerét, mikor tekintete megakad Akae sötét arcocskáján. Láthatóan nagyon elégedett magával. - Mi kell még…
- Egy démon és egy vámpír, Herr, ha már ennyire akar tényleg mindenből… - szólal meg a kövön ülő lány, a hangjából mostmár egyértelmű, hogy az.
- Ó igen! Kérnék egy démoni jelentkezőt, és egy vámpír jelentkezőt is! Nyugalom, tollas barátainkkal már megbeszéltem, hogy itt nem lesz vérontás ma, nyugodtan lehet jelentkezni.
Ha Eiryn és Luna jelentkezett, a herr nagyon boldog lesz, amennyiben maguktól nem szólnak, úgy a mellettük állók fognák rájuk mutogatni. A kiválasztás végeztével a férfi lemászik a szikláról, kicsit ügyetlenül, egyszer majdnem hasra is esik a saját köpenyében. Végül viszont talpra kecmereg.
- Nos, a kiválasztottak jöjjenek velem, mindenki más munkára, akad elég tennivaló!

Az emberek morogva, és kicsit csalódottan mennek a dolgukra, ti pedig, ha követitek a tudóst, egy nagyobb fehér márványajtó előtt álltok meg végül, amin minden féle számotokra ismeretlen szimbólum van.
- Hogy is nyílt? Ameddig kitalálom, ismerkedjenek össze…
A férfi elkezd a szimbólumokkal babrálni, addig van időtök megismerkedni egymással. Ez jó tíz percet igénybe fog menni, végül azonban az öreg összerakja hogyan is kell. Az ajtó pedig csikordulva tárul ki, de egyelőre csak egy, a mélységbe vezető hosszú lépcsősort láttok.

//A feladatotok, hogy reagáljátok le az ébresztőt, a kiválasztásotokat, és végül egymást, ahogyan összeismerkedtek, legalább egy kicsit. Összebeszélni, együtt reagot írni ér, de senki se maradjon ki, mindenki vegyen tudomást mindenkiről. Jó írást, pörgessük meg kicsit ezt a kalandot!//

9[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Aug. 29, 2016 8:02 pm

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

[Zenei aláfestés: The Offspring - The Kids Aren't Alright]


~Szivatni, vagy nem szivatni: ez itt a kérdés!~
~ Van egy olyan kérdésem, hogy mindez csak egy költői kérdés volt, és mint az ilyenek jellemzője, már tudod is rá a választ, csupán próbáltál valami dramaturgiát, vagy dramatikát...dramaizét vinni a gondolataid közé, hogy legalább TE elhidd saját magadról azt, hogy rendelkezel a kellő mennyiségű és minőségű intelligenciával és agyi állománnyal ahhoz, hogy filozofálgatni kezdjél. Szerintem ez szánalmas, ahogy azt már párszor mondtam neked számtalan és számos helyzetben is. A további tény, hogy TE mindezek ellenére folytatod tovább az ökörködést és a gyermetegi csínyeket, arra már kár is a szót pazarolni és igazából nem értem, hogy ÉN még is, mi a francért próbálkozok még mindig? Erőfeszítéseim hiába valóak, agyat sajnos nem tudok adni neked, akármilyen erősen is próbáltam az elmúlt években, s ez szomorúvá tesz engem. Miért kell engem mindig elszomorítanod?~
~ Mit ér az elme, még ha kettő is, móka, öröm és kacagás nélkül? Vajh nemesb-e a lélek, ha a marconaság csúfos tengerébe merül újra és újra, remélve, hogy ezzel megőrzi a komolyságát, minek jelentősége nincs? Hát élet-e az, amikor csak napról napra élsz anélkül, hogy bármit is változtatnál, és közben folyamatosan próbálod magadra erőltetni a komoly felnőtt szerepét, amit elvárna tőled a társadalom?~
~ Ennek a hablatynak lesz is valami értelme?~
~ Pont ez a lényege, Shea, hogy ne legyen értelme! Mert aminek van értelme, az kiszámítható. Ami kiszámítható, az könnyen kivédhető. Ami könnyen kivédhető, alapjában véve kudarcra van ítéltetve. Viselkedhetsz Te normálisan, úgy, ahogy az a Nagy Könyvben meg van írva. Élheted az életed dogmákhoz, parancsokhoz és elvekhez igazítva, de mint ilyen, mindig gyengébb leszel. Persze, ennek is meg van a maga egyszerű gyönyörűsége, mint ahogy a szabályos sorokban ültetett virágmezőnek, de én a káoszban látom a gyönyörűséget, ahogy Te is, ebben biztos vagyok. De TE szintúgy kiszámítható vagy. Az egyetlen dolog, ami éltet téged az az, hogy vért onts, és gyakran az ésszerűség határait átlépnéd csak azért, hogy a pengéden a vöröslő életnedv csillogjon. Ezzel szemben Én? Sose úgy viselkedek, vagy legalábbis nagyon ritkán, amit az emberek, elfek, démonok, nefilimek, slájmok, mélységiek, mittudoménhogykik elvárnának tőlem. Szóval, a kérdés a következni: szopatni, vagy nem szopatni?~
~ Az előbb még szivatni vagy nem szivatni volt, nem?~
~ Adoptálódás, Shea, adoptálódás az új helyzethez. Ráébresztettél valamire: túl komolyan vettem a dolgokat. A szivatás gyermeteg csíny. A szopatás, na az már sokkal, de sokkal jobb.~
~ Édes istenem....~
~ Már mint édes Hold anya, meg Apa, nem? Vagy átnyergeltél a keresztények bűzhödt hamis istenségéhez?~
Shea kussban maradt. Kár, pedig szívesen folytattam volna vele teológiai vitákat, na nem mint ha bárminemű kétségem is lett volna afelől, hogy a Hold vagy a kitalált transzcendens hatalom felé vonzódik-e, bár lehet, hogy Ő vígan éli az ateisták világát. Ami mondjuk eléggé furcsa lenne, tekintve, hogy egy testben osztozunk, ugyanazokat az élményeket élnénk meg, és igen csak nehéz lenne elképzelni egy ateista, vagy Hold-tagadó sötét elfet. De ki tudja? Látott a világ már ennél nagyobb csodákat és katasztrófákat is. Apropó, ha már a katasztrófák kerültek szóba...

 ...Ott álltam az említett katasztrófa ágya mellett. Sajnos nem volt teli hold, nem voltak farkasok a közelben, akik a vonyításukkal adtak volna hajmeresztő hangulatot az egész estének és ráadásul egy rohadék bagoly se volt, amelyik huhogott volna, pedig az ilyenek elkeltek volna. Jobban szeretem, amikor a környezeti hatások is rátesznek még egy lapáttal a csínyeimre. De ezek nélkül is meg kell hogy oldjam valahogy és aztán rólam soha, senki se mondja el, hogy az ilyen apróságok bármikor is megakasztanának abban, hogy a terveimet végre hajtsam. Miután óvatosan belopóztam az aktuális munkaadóm sátrába és eloltottam a még mindig pislákoló gyertyákat, tökéletes sötétség borult az egész kalyiba belsejére. Pont az, ahogy én akartam...így már totálisan esélytelen, hogy meglásson engem, ahogy azt az utóbbi időkben észre vettem. Hasznos kis képesség, bár hogy örököltem-e, vagy az évek alatt fejlesztettem-e ki magamnak, nem tudom, de az ilyen kis szivatások végrehajtásakor nagyon is hasznosan jön, ha az ember láthatatlan - a szó szaros...akarom mondani szoros értelmében. Hülye nyelvbotlások, fúj. Az egyetlen nyelvbotlás az, amikor a nyelved véletlen belebotol - ez egy értelmes szó egyáltalán?!- egy gyönyörű nő lábai közé. De sajnos itt nem volt gyönyörű nő, csak egy undorító valami. Aki úgy horkolt, hogy azt csodálom, a környéken egyáltalán valaki tud aludni...ami még meglepőbb, hogy nem érkezett a környékről egy vaddisznó csorda, hogy leróják tiszteletüket az istenüknél. A nyálából folyt a száj...izé, szájából folyt a nyál. Ez a látvány elrontja a koncentrációmat. Így nem lehet értelmesen gondolkozni! Na nem mint ha máskor ment volna ez, erről most ne is beszéljünk, de így még a szokásosnál is...nehezebb. Uh...az takony a szája felett? Oh, mamám. Ez...ez gáz. Ez nagyon gáz.
 Majdnem lefordultam álltó helyemben a székről - kis képzavar, se gáz - amikor az említett gáz - a FRANCNAK EMLÍTEK GÁZT ILYEN HEYLZETBEN?!! - nem túl kecses hanghatások mellett távozott az alanyunk testéből. Ez...förtelem. Hánynom kell. Nem szabad. Az anyád. De undorító vagy. Az ilyennek ki adta meg az engedélyt, hogy tovább rontsa a levegőt?  Miután eposzi erőfeszítések árán legyűrtem az ösztönös reakciómat és nem hánytam telibe Ser Malacot, vártam, míg a mozdulatlanságom kifejtse a hatását. Nem tudtam soha se, hogy mennyi időt vesz igénybe az, míg teljesen eggyé vállok az árnyakkal, de valahogy mindig sikerült. Vártam. A tag nem mozdult. Én csak vártam, hisz az elmúlt napok során, amíg a társaságában - vagy inkább minél messzebb a társaságától - utaztam, kiismertem a napi és éji rutinjait. Ismerd meg az ellenfeleidet, tartja az ősöreg életbölcsesség, és én ennek megfelelően cselekedtem. Ha megfigyeléseim nem csalnak, nemsokára elkezd hüppögni, aztán pár könnycsepp legördül az arcocskáján, és végül sírva ébred fel. Minden. Rohadt. Este. Minden. Egyes. Rohadt. Este. A. Bőgését. Hallgathattam. Idegesítő. De a menetrend szerinti ébresztő megérkezett.
 Így, hogy ténylegesen szemtanúja voltam az eseményeknek, már majdnem hogy megsajnáltam szegénykét, de aztán rájöttem, hogy ez az érzés teljesen kihalt belőlem, legalábbis iránta biztos, hogy soha se fogok ilyet érezni, maximum azt fogom sajnálni, hogy megismertem őt egyáltalán. A sátor oldala felé fordulva a nagy darab állat csak szipogott tovább és közben egy nevet hajtogatott. Katrina? Az meg ki? Nem érdekes, csak sirassa a lányt, hát engem az meg hol érdekel? De eljött az én időm.
- Ne sírj, óh, kérlek, ne sírj. Tudom, hogy furdalja a lelkiismereted az, ami Katrina-val történt...tudom, mert én vagyok a lelkiismereted!
Búgtam halkan, szinte sejtelmes hangon,próbálva elképzelni azt, hogyan is hangozhatna az, ha az embernek ténylegesen megszólalna a lelkiismerete. Leginkább egy berekedt békafingra emlékeztetett - nem tudom, hogy az milyen, de ez kifejezetten olyan volt - de legalább nem ordibáltam, hogy megijesszem őt. A nagy darab állat válla rázkódott sírás közben, és egy ideig nem is reagált.
- Nekem nincs lelkiismeretem. Meghalt Katrina-val együtt...megöltem vele együtt...
Érkezett a halk, keserű válasz, majd rövid idő múlva:
- De mondd, csak, miért most kezdesz el kísérteni? Ennyi idő után? Miért hozod fel még mindig annak az estének az emlékeit?
~ Heh, milyen emlékek? Óha, itt valami nagyon mély dolog történhetett. Na bakker, ez nagyon rossz időpont a szivatásra. Neeee már baszki, hogy én is egy mentálisan és lelkiekben sérült ember leggyengébb pillanatát fogom ki. Így már nem is móka a szivatás. Eh, hogy rohadjál meg! MIÉRT KELL ELBAHNOD A SZÓRAKOZÁSOMAT?!!!~
Míg a gondolataimmal voltam lefoglalva, a főni megfordult és tekintete egyenesen rám szegeződött. Szerencse, hogy nem láthat engem! Háh, egy vagyok az árnyakkal! Cseszd meg, most már akkor is szivatni foglak, engem nem érdekel a sérült lelked! Nagyon megfogod bánni az estét, amikor felbé...
- Te meg ki a franc vagy? És mit keresel a sátramban?!! - dördült fel a követelőző hangnem.
- Mi? TE látsz engem?
- Na majd adok én neked...
- Az anyádat, azt!
Azzal kapásból halántékon vágtam a férfit, akinek a szemei fennakadtak és ájultan rogyott vissza az ágyra. A francba látott ez meg engem? Rohadjál meg! Hát nekem láthatatlannak kéne lennem! Baaaszki, úgy látszik a beszéd megtöri a "varázst". Ezt jó tudni...de akkor is.
- Legközelebb baszki, ha a lelkiismereted beszél hozzád, kussban maradsz és hallgatsz rá ÉS legfőképp: NEM. FORDULSZ. FELÉ! Szemét kis barom! Elrontani a self mókáját nem szép dolog! Hülye disznaja...
Már majdnem hogy feldúltan távoztam a sátorból, amikor az asztalon megláttam egy szem almát, és mellette egy hosszú, vékony és vörös szövetdarabot. Ismét ördögi vigyorra húzódott a pofikám. Óh, malackám... Fél perc múlva már a munkaadóm szájában csücsült az alma, és egy szép masni is díszítette a fejecskéjét. Bár az egyetlen úri lakodalmon, ahol részt vettem, a malac farkán volt a masni, de ezt valahogy most nem akartam kivitelezni, meg nem is volt nálam csipesz, amivel meg tudtam volna fogni...De a hatás így is eléggé lenyűgöző volt. Már csak abban reménykedem, hog nem ismerte meg a hangomat, vagy az alakomat...Végül is, miután művészien elrendeztem a terepet, a távozás hímes mezejére léptem, mielőtt ismét felébred....

A másnap reggel egy fa árnyékában talált meg engem. Mellettem az előző este egy kissé kapatos társaságból elcsent söröskorsó pihent, sajnos üresen, de ez legyen a legkisebb gondom. A nagyobb gond az, hogy valaki azt hitte, hogy olyan nagyon vicces, ha hajnalok hajnalán a fazekát dobnak nézi, és veri mint magányos kamasz a farkát. Kómásan pislogtam fel, és úgy döntöttem, hogy alszok tovább, majd a későbbiekben likvidálom ezt a szerencsétlen egyént, amiért fel merészelt kelteni engem. Aztán nagy nehezen elszivárgott a tudatomig az, hogy a nagy dob...akarom gondolni, fazékverés közepette valamit mondott is az elvetemült,saját életét megunt alak. Herr VizenKapdel vagy mi a franc gyűlést hív össze? Eh, ki ez a tag? Kinek képzeli magát ez az anyaszomorító, hogy gyűlést hívjon össze nappal, amikor minden normális lény alszik? Hát rohadjon el, mondom én, hogy ez a világ teljesen ki van fordulva a normális kerékvágásából! Öh, ja, várjunk. Ez a főmufti nem, aki összetoborozta a kisebb seregre való hatalom-, pénz és pia éhes társaságot? Ja, mint ha valami ehhez hasonló hülye nevű emberke lenne a bűnös. Kissé fázósan összehúztam magamon a köpenyt, és enyhén vacogva tápászkodtam fel a földről, ahol az estémet töltöttem részeg önkívületben. Megpróbáltam a szemeimből kidörzsölni az álmosságot, nem túl sok sikerrel, így inkább agyatlan zombi módjára követtem a társaságot az említett hely felé. Mindenkin látszott, hogy bizony nem rég keltették fel, és nem egy szemben láttam a gyilkos indulatot, aminek a célpontja a kisdobos volt. Ez tetszik, legalább nem én vagyok az egyetlen, aki szívesen eltenné láb alól a kis szemetet.
 Mire feleszméltem volna, már valami rét kellős közepén voltunk. Így, hogy mindenki egy helyen gyűlt össze, jöttem rá, hogy egész szép kis társaság gyűlt itt össze. Na bakker, most jöttem rá, hogy tolvajnak kellett volna állnom és most igen csak szépen megszedtem volna magam, ha elkezdem kifosztogatni a sátraikat. Na majd a következő este. Addig meg adjunk esélyt a muksónak, aki összetapsolt minket, hogy magyarázatot adjon arra, miért is keltett fel engem? Rohadt morci vagyok, ha erőszakkal zavarnak fel legszebb álmaimból...főleg, ha az az élet három legfontosabb dolga körül mozog, amelyek mindegyike P-vel kezdődik... A körülöttem állókat kezdtem el vizsgálgatni, majd őszintén mosolyogni kezdtem, amikor megláttam a munkaadóm elgyötört arcát, ahogy a hat rabszolga által mozgatott hordszéken ücsörögve vizsgálta a terepet. Ahogy meglátott engem, arca fintorba torzult és düh lángolt fel a szemében. Óóó bakker, ez rájött, hogy én jártam tegnap este a sátrában? Öhm...hoppá? Mindenesetre megeresztettem felé a legőszintébb, leggyermetegebb vigyoromat és integettem mellé, amire Ő a középső ujja felmutatásával reagált. Na most meg az én agyamat öntötte el a düh, és mindkét kezemet a levegőbe lökve mutogattam neki, hogy az én középső ujjaim sokkal kecsesebbek! Ahogy az ujjaim a levegőben voltak, elmélázva figyelgettem őket. Tényleg szép kecsesek. Bár van némi piszok a köröm alatt. Még direkt lengettem is a kezeimet amúgy, hogy biztos ami biztos alapon a dagadék ne tévessze őket szem elől. Aztán valaki a könyökét az oldalamba mártotta, és én levegő után kapkodtam. Mellettem valami tök ismeretlen csóka álldogált és a szemében nagyjából olyan düh csillogott, mint az enyémben vagy a főnciében, majd maga elé mutogatott. Oda nézve megláttam a világ legidiótább emberét.... lila kabátban?
 A látvány egy kissé sokkoló volt. Mint ha a tag a legközelebbi elmegyógyintézetből szabadult volna ki, ahova a legsúlyosabb arcokat suvasztják el. De aztán elkezdett tapsikolni, amit én arra véltem, hogy nagyon tetszett neki a non-verbális harcom a hordszékes köcsög ellen, így már rögtön megkedveltem a fura kis öreg emberkét. Aztán az egészet elrontotta azzal, amikor kifejtette, hogy miért is tapsikolt annyira. Hát az anyád! Ki a francot érdekel az, hogy ennyien itt vannak?! Az én produkcióm meg nulla? Az nem ér semmit! A lónak a farkát érdekli a kultúra bakker, engem a romok között elásott cuccok érdekelnek! Meg az, hogy kinyírjam Ser Malacot, ez most mellékes. De akkor is. Ne. Pofázz. Annyit. Még van pár kézmozdulat, amit elő kéne adnom. A gondolat végére érve vissza is fordultam inkább a páncélos koca felé, aki ezen idő alatt eltűnt....HOGYAN?! Már mint, egy hegy hogy tűnhet el a pusztaság kellős közepén? Oh, mi van, hogy ha a hátam mögött fog felbukkanni? Bár a földrengés valószínűleg figyelmeztetne a közeledtére, de akkor is. Ez az alak egy szemét, mondom én nektek! Tekintetemet körbefuttattam a tömegen, hátha megtalálom az ős ellenségemet, de sehol se bukkant fel. Helyette pár részleten akadt meg a tekintetem. Fegyverek. Páncélok. Pajzsok. Druida bot. Valaki rejteget valamit. Az egyik alak sunyin nézegeti a körülötte lévőket. Egy sántikáló férfi. Valaki szipog. Egy penge, rajta megszáradt vérfolttal. Egy szőke hajú egyén a varázsló mellett. Nefilimek. Az öreg csávóval kapcsolatban furcsa érzések. Vésetek a falon. Ahogy körbenéztem magam körül, a másodperc töredék részeire megragadták a figyelmemet azok a dolgok, amik elütöttek az átlagostól. Értékeltem. Elemeztem. Nem fenyeget veszély. Egyelőre. Léptek a hátam mögött. Mindenki mozdulatlanul áll és figyel. Léptek. Szövet súrlódása szöveten. Valaki levegő után kap. A kezem hátra felé lendült és könyökömmel valakinek az orrát találtam el. Hátra fordultam, mint ha az egész véletlen lett volna és egy vértől maszatos arc derengett fel előttem, ahogy a földön kuksol meglepett arckifejezéssel. A dagi egyik rabszolgája. De édes. Bérgyilkososdit játszik! Amatőr. Egy fejvadász ellen egy ilyet küldeni? Te rohadék!
- Óh, elnézést jó uram! Nem direkt volt, csak valami megcsípett, és azt akartam elhessegetni! Semmi baja nincs? - kérdeztem aggodalmaskodó hangon, majd közvetlen a férfi füléhez hajoltam, hogy csak Ő hallja, amit mondok:
- Ha még egyszer a főnököd rám küld valakit, azt kinyírom és a levágott farkát lenyomom a dagadék torkán. Érthető? Na takarodj vissza és mosd meg az arcod!
Segítettem a szolgának felállni, és elégedetten fordultam vissza a varázsló felé, aki eközben már arra koncentrált, hogy véletlenszerűen válogassa ki az alanyait a kísérletére. Akarom mondani, a felfedező körútra. De akkor is, valami nagyon nem tetszett a fazonnal kapcsolatban. Aztán a tekintetem a nefilimekre szegeződött és...dühöt éreztem. De nem a sajátomét.
~Öhm, Shea, mi a franc?~
Azonban a rejtett egóm nem válaszolt, csupán éreztem, hogy legszívesebben átvenné felettem az irányítást és vérengzésbe kezdene, aminek a fő célpontjai a nefilimek lennének. MI.A.FRANC? Ilyet még soha se éreztem. Egy pillanatra mint ha egy vörös tenger öntötte volna el az agyamat és már nyúltam is az éjgyilok felé, hogy kirobbanva a tömegből rávessem magam azokra a szerzetekre. A kezem még mindig remegett az elfojtott indulatoktól és a gondolattól, hogy majdnem átvette felettem az irányítást Sheatro. A sebesen száguldozó gondolataim hullámát az "éjfi" kifejezés szakította meg. Értetlenül pislogva néztem körül s állapodtam meg végül a főmuftinál. Öhm...oké? Ki vagyok választva? Juhú! Így legalább távol leszek a seggarctól, aki bérgyilkosokat akar utánam küldeni! Mivel sérthettem meg őt ennyire?  Aztán a gondolataim megint elterelődtek, egészen körülbelül negyed perc erejéig, amikor pedig...
- ...kicsike is, sok helyre is befér, tökéletes....
Felpislogtam. Ez a farkáról beszél most? Így a tömeg előtt? Az elégge gázos, de legalább bevallja, hogy nincs túl méretes szerszámmal megáldva. Aztán követtem a tekintetét, és egy fajtársamat pillantottam meg, egy nőt, aki tényleg nem volt valami túl kimagasló egyéniség. Oh, azt hiszem, hogy ezen a napon túl sok a züllöttség és perverzió az elmémben. Ez így nagyon nem lesz jó. Innentől kezdve inkább csak a fontos dolgokra koncentráltam. Egy sötét elf. Vajon mi a "foglalkozása"? Ha ilyen messze van Nebelwald-tól, akkor vagy Armin herceg küldte ide, és követ...de nem, nem az. Eléggé szegényes az öltözéke ahhoz, hogy hivatalos ügyben járjon erre. A Hold Őrök meg a Papok pedig nem ilyen felszereléssel jönnének. A leányzót elnézegetve nagy bizonyossággal megállapítottam, hogy egy hivatásombelivel van dolgom. Úgy látszik, hogy jobb lesz mindig a hátam mögé nézegetni. Háát, inkább a hátam mögé ÉS lefelé, hogy biztos ami biztos, meglássam őt. Tovább információk. Lesz egy démon és egy vámpír is közöttünk. Ez érdekesen hangzik. Árgus tekintettel méregettem a környezetemet. Végül a két említett alak kilétére is fény derült. Démonok? Itt? Jó, sejthettük volna, de bakker, még életemben nem volt dolgom velük. Mire számítsak tőle? Mire képes? A vámpír esetében ugyanerre gondoltam. A helyzet kezdett egyre abszurdabbá válni, és igazából rájöttem, hogy itt lehet, hogy egymagamban kevés leszek. Démonok! Vámpírok! Bakker! De ki tudja? Lehet, hogy a végén még jó buli lesz ebből! Bár, azt a kis démon csajszit elnézve lenne pár elképzelésem, hogy milyen bulit csapnék vele! Mezítelen a holdfényes éjszakában...és akkor ELŐUGRIK A ROHADT DÉMONSZARVA! Uh, romantika lelőve. Ahogy a késztetés is, hogy testközelből megismerjem őt. Ennyit a romantikáról. Rohadt démonok, elrontanak mindent.

Mire kettőt pisloghattam volna, már valami márványajtó előtt álldogáltak a Kiválasztottak, készen arra, hogy belépjenek a Titkok Könyvtárba és megkezdjék a mély ereszkedést a Pokol Kapu felé. Mindenkiben buzogott a tettvágy, és az elfojtott szexualitás. Az emberek és egyéb lények keze izzadt. Minden tekintet a vén emberkére szegeződött, aki a zsinórokat rángatta bőszen és ide csődített mindenféle szerzetet erre a helyre. Vártam. Biztos valami nagy monológot vág majd le, biztat minket, hogy minden rendben lesz ,és Hősök leszünk. Láttam, hogy szólásra nyitja a száját! Biztos valami mély bölcsességet fog mondani! Az életemet fogja megváltoztatni! Éreztem, hogy büszkeségtől dagad a lelkem, hogy valami nagyobbnak leszek a része! Az életem végre értelmet nyer! Éééés...
- Hogy mi? - leheltem magam elé hitetlenkedve!
Ennyit a bölcsességről meg a hangzatos beszédről! Ez az ember egy bolond! Mint minden ember. Csalódtam benned öreg, már másodjára pár percen belül. Felkerültél a csalódottság listámra! S ezek után még azt várja el tőlünk, hogy ismerkedjünk össze! Óh, csak figyeljétek!
- Na jó, gyerekek, vágjunk az egész közepébe! - dörzsöltem össze a kezemet, miközben kiléptem a többiek elé, az öregről figyelmet se véve. - A nevem...eh, ne érdekeljen titeket! De én vagyok a legkedvesebb és legszeretetreméltóbb self, akivel valaha is találkozhattok! Szeretem a sört, az ízletes húsételeket és a szép nőket! Legnagyobb álmom, hogy egyszer a Pápával igyuk holt részegre magunkat és utána legjobb cimborák legyünk! Kedvenc színem a vörös, mint a bor, vagy mint a vér. Legyen inkább a bor, az kevésbé dúl az erőszak gondolatától! Akinek bármi kérdése van hozzám, az fojtsa magába, és mindenkinek további szép napot kívánok! Ja, és mondtam már, hogy milyen csudira örülök annak, hogy itt lehetek veletek? Áh, ti lesztek a legjobb cimboráim, én érzem! Na pá!
Azzal a kisebb csoportosulás mögé mentem és vártam, hogy kinyíljon az ajtó, a felesleges beszédet meg bájcsevejt meghagytam a többieknek! Csak lényegre törően fiatalok!


_________________
[Küldetés]A régmúlt árnyai Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

10[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Aug. 29, 2016 10:10 pm

Eiryn

Eiryn

Eiryn morcosan ébred, de ki lenne vidám és kellemteli, amikor egy repedtfazékra kel?? Mármint, ha még egy repedtfazék hangú énekes lenne... akkor legalább lehetne röhögni rajta! De egy kanállal csapkodott fémedény...
~ Nincs ezeknek fantáziája! ~
De legalább a Nap még nem kelt fel. Kényelmetlen lenne leégni. Kissé ásítozva indul a gyülekező felé, valahol a középmezőnyben tömörülve. Rengetegen vannak körülötte, előlrébb azok, akik mindenképpen be akarnak jutni a könyvtárba, hátrébb pedig az árusok, akik a hajnali ébresztő miatt morognak. Eiryn még nem igazán döntötte el, hogy tulajdonképpen be akar-e jutni, viszont egyre idegesebb lesz, ahogy a tömeg minden oldalról körülzárja. Testtartása percről percre feszültebb, bár senki sem veszi észre – mindenki a szónokkal van elfoglalva. Eiryn is odapillant egy másodpercre, amikor rés nyílik két ember széles válla között, de nem igazán nyűgözi le a látvány. Az mondjuk elég szórakoztató, ahogy az öregúr saját fontosságának teljes tudatában észre sem veszi, hogy mennyire bicskanyitogató modorban beszél. Vicces lenne, ha a nefilim nő leszúrná. Bár ha egy nefilim megígérte, hogy nem lesz vérengzés, valószínűleg búcsút mondhatnak a látványosságnak.
~Várjunk csak... Nefilim... BASSZUS! ~
És erre nem gondolt, amikor elindították erre az őrült útra! Az angyalromok tekercsei minden valószínűség szerint nem németül vannak írva. Ha be is jut a romokhoz, igencsak kétséges, hogy egy nefilim lefordítaná neki a kicsent szövegeket. Lehet, hogy jobban járna vele, ha be sem menne. Akkor legalább hivatkozhatna arra, hogy „senkit nem engedtek be, csak néhány kiválasztottat”. Bár a Mester valószínűleg egyik eshetőségnek sem örülne túlzottan.
Az előnyöket és hátrányokat mérlegelve egyszerre csak azt veszi észre, hogy egy csapat igencsak dühös tudós mutogat rá kárörvednően vigyorogva, és seperc alatt Herr Kutató elé tuszkolják.
~Te jó ég! Még mindig ennyire dühösek lennének a tegnap este miatt? ~
Pedig egyáltalán nem az ő hibája volt! Azt a falat az Úr is azért rombolta le úgy, ahogy, hogy fel lehessen rá mászni. És tényleg hihetetlen volt onnan fentről a kilátás! Nem is vette észre egy jódarabig, hogy az a csapat ideges tudós odalent éppen neki ordibál. Most igazán! Bárkivel megesik, aki a tájat csodálja. És lehet, hogy a dühös fenyegetésekre („Ezzel a hozzáállással megszentségteleníti a helyet! Ezzel biztosította, kedves Fraulein, hogy soha ne mehessen a könyvtár közelébe!” „Ön még arra sem méltó, hogy megérintse eme falakat! Személyesen beszélek Herr Wissenschaftlerrel, hogy toloncoltassák ki inen!”) nem éppen a megfelelő módon reagált. De olyan mulatságos volt nézni a megdöbbent arcokat, amikor csak annyit válaszolt: “Akkor már megérte!”, és méltóságteljesen elsétált. Nincs ezeknek a kutatóknak humorérzékük!
Tehát valószínűleg valamiféle bosszúhadjárat miatt tuszkolták be a “kiválasztottak” közé. Éljen! Milyen jó, hogy önként vállalkozik ennek a kalandnak minden részére! De ha már így alakult, alaposan szemügyre veszi a társaságot. Először is, Herr Wissenschaftler, az azonosíthatatlan-nemű-de-talán-inkább-nő segédje és egy nefilim. Eiryn azonnal elnevezi őket Tudós Csapatnak.
~Bár lehetnének ők a “Hivatásos Csapat” is… ~
Vállat von, és tovább nézelődik, ezúttal a Kiválasztott Csapat tagjait véve szemügyre. Két tünde, első pillantásra mindkettejüket druidának, vagy egyéb nem-harcosnak tippeli. Egyikükön sem látja a gazdagság szembeszökő jeleit, sem a túlzottan magabiztost mozgást, sem a drága öltözéket. Aztán ott a két sötét tünde, egy kislány, és egy – Eiryn képtelen ezt nem észrevenni – feltűnően jóképű, fiatal férfi. Az ilyenektől job, ha távol tartja magát az ember. A kislányban is van valami disszonáns. Lehet, hogy a maci, amihez túl idősnek tűnik, vagy talán az, hogy egyedül utazik, amihez viszont túl fiatal. Lehet, hogy a két faj tradicionálisan jóban van egymással, de ez esetben Eiryn inkább a három lépés távolságra voksol. A démon… Hát igen, démon. Még nem találkozott démonokkal, így nem igazán tudja, hogy mire számítson ebből az irányból. Magában felsóhajt, miközben követik a Tudós Csapatot a bejárathoz. Itt érkezik a Kettes Számú Hideg Zuhany. Mi az, hogy a Herr nem tudja kapásból a könyvtár kinyitásának módját?! Ekkor hirtelen a veszedelmesen jó kiállású sötét tünde kiperdül középre. Hmm, lehet, hogy mégis érdemes lenne a közelében maradni? Csak azért, hogy figyelhesse, ahogy a többiekkel beszélget. Vicces lenne… Két lépés távolságból. Úgy dönt, önkényesen folytatja a bemutatkozást.
- Na jó, én jövök. Szerintem a vérszín jobban hangzik. Mindenkit meg fogok támadni, aki két méternél közelebb jön, vagy vérző sebe lesz. Úgyhogy fel a fejjel, nem vagyok veszélyes. Ha esetleg tudnak valahol egy jó ötvösműhelyet, ahol segédet keresnek, ne habozzanak szólni.
Vidáman integet úgy általánosságban mindenkinek, majd visszalép a csoportba. A nevét elfelejti megemlíteni, de ha valaki megkérdezné, megmondja. És árgus szemekkel figyeli a reakciókat. Félig-meddig reméli, hogy a bemutatkozás távol tartja tőle a többieket, bár ez igencsak soványka remény. Na mindegy, ez van. Vidoran a többiek felé fordul, és várja a következőt.

11[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Csüt. Szept. 01, 2016 8:29 pm

Victor Goldhawk

Victor Goldhawk
Tünde Druida
Tünde Druida

Másnap reggel ricsajra ébredtem. Valami eszement lábasokat ver egymáshoz, vagy nem tudom miket, de olyan éktelen zajjal jár, hogy azt nem lehet elviselni. Egyébként is nem rég aludtam el, mert a szekéren - bár a sátrakban is - eléggé hideg volt és van is. Nem is értem miért maradtunk itt, már este elindulhattunk volna visszafelé, akkor most már az északiak fővárosában aludhatnék egy kellemes kis fogadóba, ahelyett, hogy itt fagyasztom magam halálra. A ricsaj meg közben egyre hangosabb lesz, így végül morcosan lerúgom magamról az a négy vastag plédet, amit az éjszaka folyamán magamra rángattam. Szinte azonnal vacogni kezdek, a fogaim úgy koccolják le egymást, hogy talán még egy tőrt is felaprítanának ha valaki most a számba dugna egyet. Ahogy leléptem a szekér hátuljáról a földre, a csizmámon és a lábamra csavart ruhadarabokon keresztül éreztem, ahogy sugárzik a földből a hideg. Világ életemben délen éltem, nem szoktam hozzá ehhez az időhöz. Már most megmondom bárkinek, aki kérdezi, az biztos, hogy nincs azaz isten hogy én északra költözzek. Vacogtam, de szerencsére a közelben valaki tüzet gyújtott, ami köré páran a fázósabban közül oda gyűlünk, mielőtt meghallanánk ahogy valaki, valószínűleg az, aki a lábasokat is verte valamit elkezd kiabálni. Mindenkit egy kisebb tisztásra vezényel ki. Útközben hallom ahogy ropog a fagyott fű a lábam alatt. A táj a hajnali napsütésben ezer színben játszik. A csípős szél, frissítőileg hat. Szinte azonnal felébredek tőle. Közben ahogy a mező felé haladok, csak ez a Wissenschaftler jár a fejemben, vajon ki lehet és mi ez az egész könyvtáras mizéria. Talán valahol informálódnom kellene. Megkérdezhetném azt a srácot is, aki felvert álmaimból. Pedig milyen szép álmok voltak. A bál, a tánc, a zene. Megannyi finomság. Édességek tömkelege. Gyönyörűen feldíszített torony és persze a gyönyörű partnerem. De hát nem aludhatok örökké.
Megszaporázom a lépteim, hogy még mielőtt megérkeznénk elérjem a férfit, de sajnos már késő. Már ott vagyunk a mezőn, ahol a faragott oszlop és falak romjai között, egy kisebb sziklán ott ül maga – legalábbis úgy gondolom – Wissenschaftler, aki mellett még egy szőke lány üldögél. Pár arasznyival mögöttük egy barna bőrű nő áll, ezüstbundában két férfival. Végül a férfi – mint később kiderül Marcus – bele kezd a mondandójába. Szavai nekem túlzott önimádatról árulkodnak, de lehet hogy csak a reggeli ébredésem miatt vagyok kicsit érzékenyebb.  Bár a szőrmebundás nő is közbeköhögött, érezhetően azt jelzi vele, hogy kicsit kapjon vissza az arcából a manus. Bár ez a szárnyas fivérei kicsit elgondolkodtat. Hallottam már róluk, a nefilimekről, de még soha nem láttam egyet sem. Tehát akkor a nő is egy olyan.
Mialatt én az angyaltudásomon gondolkozok Marcus már el is kezdte kiszemezgetni azokat az embereket, akik nekik kellenek. Csak akkor figyelek fel rá igazán, mikor ujjaival felém bök és elhagyja a száját, az hogy "maga".
Most komolyan engem kellett beválogatnia? Ez meg van hülyülve? Előbb még valami tudásról beszélt, amire szüksége van. Én meg még csak egy rendes főtt tojást sem tudok elkészíteni. Na de lássuk csak ki lenne az a másik " maga " akire rábökött. Ahogy elkezdek forgolódni, megpillantok egy ismerős arcot.
- Nini! Csak nem.... Cavett.. – kicsit el kell gondolkoznom a nevén. Lassan közelebb araszolok hozzá. A továbbiakban a válogatás már nem is érdekel annyira.
– Szia barátom! Ezer éve nem láttalak. Hogy vagy mostanában? – válasza közben Marcus végez a soltírozással és elindul a tisztáson át egy nagy márványkapuig.
– Na végre van egy kis időnk. Mire azt kinyitja. – fordulok Cavett felé. Mialatt egy elsőre nem épp rokonszenves sötét tünde kezd el beszélni hozzánk. Csak ekkor nézek körbe. Egész színes társaság gyűlt itt össze.  Sötét barátainkból is volt kettő, meg még két másik lány is. Szóval akkor hatan leszünk, remek legalább nem tűnik fel annyira ha nem értek semmihez. Meg majd segít nekem Cavett is.
A névtelen sötételfet egy vámpír lány követi. Egész csinos ő is, de nem annyira mint legutóbbi táncpartnerem. Magamban mosolygok, ahogy eszembe jut a bál.
– Na ha már mindenki ilyen vidám és szellemes, akkor én is beszállok közétek. A nevem Victor és hát én inkább a bornál maradnék. Na meg a sörnél. Abban biztos vagyok hogy te leszel a legkedvesebb self, eddig te vagy a második akivel találkozok és hát az első... inkább hagyjuk is. – mosolyodok el. Áhh az öreg Damien barátom. Remélem rosszakat álmodik. - Az erőszakot én magam sem szeretem és próbálom is kerülni ha csak egy mód van rá. Örvendek a találkozásnak. – mosolyogva integetek a többieknek, majd visszafordulok Cavett-hez. Persze a maradék két lány bemutatkozására is odafigyelek majd.

12[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Pént. Szept. 09, 2016 11:18 pm

Luna Skyfesh

Luna Skyfesh
Kísértő
Kísértő

Tom testéhez simulva fekszem, forró ölelésében közben a repülésről álmodom, hogy repülök. Azt nem tudom, hogy hova, de repülök madarak, és denevérek közt. Épp egy forgást akarnék végre hajtani, de a mozdulat rosszúl sikerűl, mert az egyik madárnak neki megyek, és zuhanni kezdünk. Ahogy a föld felé zuhanunk, egy hangot kezdek hallani, ami egyre hangosabb kezd lenni, és mielött még becsapódnék, még elötte felnyílnak a szemeim, és úgy zihálok, mint aki egy egész maratont futott volna le, és a szívem is úgy kalapált. Szinte kiakart ugrani a helyéről, még jó hogy nem tette. Még jó, hogy ez a hang zavar fel ébresztett, mert nem tudom milett volna, ha a földbe csapódom álmomban. Nem biztos, hogy a valóságban is megúszom a dolgot. Fel öltözöm gyorsan, és a köpenyt is magamra veszem, hogy szárnyaimat takarjam vele. Csak most nézem, hogy mennyien vannak itt, és egy ember kivételével, vagy kettő ez nem egyértelmű nekem, de mindegy is. Szóval mindenki csak egy dolog ért jött, és az a kard, vagy annak az esetleges lelő helyének keresése. Nem tagadom, hogy én is azért vagyok itt, hogy keressek, de én nem a kardot keresem, hanem a régen elfeledet csábítási praktikákat. Egy hozzám hasonló csábdémonnak, gondolom ez többet ér, mint egy kívánságokat teljesítő kard, bár az is fontos lehet bizonyos szempontból véve, de nem nekem. Az őreg is megérkezik, és dumálni kezd. Úgyan hallom amit mond, és értem is, de gondolataim jelenleg máshol kóborolnak, egy egészen más helyen. Gondolataimból, Tom bökése térít vissza a valóságba.
- Jelentkez, mert egy démont is akarnak. - Mondja, erre én jelentkezem, ha már Tom rámszólt. Ez a nagyapjának, egyáltalán nem tetszett,amit valahol megtudok érteni. Én se repesnék az örömtől, ha nem kerülnék be a kis régész csoportba, hogy a kardot kereshessem, amit valójában nem teszek. Én, nem azt keresem. A kiválasztottak, az öreggel mennek, de az út nem olyan hosszú, hamar oda érünk,és míg arra várunk, hogy az öreg kinyissa az ajtókat, addig ismerkedni kezdünk. Oda figyelek mindenkire, és Egy-egy biccenéssel jelzem, hogy értem amit monanak.
- Luna vagyok, és nekem a rózsaszín kivételével, egyikkel sincs gondom, bár a feketét jobb szeretem. - Szólalok meg, amint rám kerül a bemutatkozás. - Egyébként a self el ellentétben, nekem jöhetnek a kérdése. Ha tudok, válaszolok. - Folytatom, aztán várom, hogy hát ha lesz valakinek.


_________________
Azt kívánom erre az éjszakára,
erre az életre,
a sötétség vegyen körül,
és egy fényes tengerpart.
Ó, bárcsak a nappal együtt mehetnék le
Aludnék,
Sírnék, veled.

13[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Vas. Szept. 11, 2016 10:12 pm

Cavett Revengefire

Cavett Revengefire
Tünde Druida
Tünde Druida

Egy közeli sátorba kéredzkedtem be és foglaltam el helyemet, három ember társaságában. Szerencsére nem voltak zavaróak, egyikük horkolása kifejezetten álomba merített így amikor korán reggel jött az ébresztő és a feladat, hamar felpattantam. Meg kellett jelennem egy eligazításon. Gyorsan összeszedelőzködtem és a reggeli napfényben az árnyékom  segítségével megigazítottam a hajamat, hiszen sose tudhattam kikkel fogok ott találkozni, ezért nem ártott, ha jó benyomást nyújtok mindenkinek, amihez elkerülhetetlen, hogy ápoltan nézzünk ki.
@>-^--
Követtem a népes tömeget, akik megálltak a romok közötti mezőn, és egy sziklát néztek és körötte pár embert, egyből rájöttem, övéké az ásatás és most megtudjuk, mit is lehet itt csinálni igazából. A férfi, aki valamiféle vezető lehetett, sokat beszélt, elég határozott volt, vagy legalábbis az elején annak tűnt, ahogy felém bökött és két tündére utalt. Gyorsan körbenéztem, hogy biztos felém bökött-e hiszen én csak egyetlen tünde voltam, nem voltam kettő, de úgy tűnik mégis rám bökött, ugyanis a másik irányból nem közel tőlem, de persze én mindig a másik irányban kezdem a dolgokat, mint kéne, egy ismerős hang a nevemen szólított. Victor volt az, Victor Goldhawk.
- Csak de, üdv, Vic! Mintha csak tegnap váltunk volna el Lightleafben – arról kérdezett, hogy vagyok, erre a kérdésre sose tudtam, válaszolni, általában automatikusan az első válaszom kapásra az, hogy fáradtan, most sem történt ez másképpen.
- Fáradt vagyok barátom. Sokat utaztam és gyalogoltam, tegnap érkeztem, még nem nagyon tudom, hogy mi történik itt. Noha amúgy jól aludtam, az egyik emberke kellemes altatót horkolt, inkább macskadorombolásra emlékeztetett. Voltam itt-ott és most hallottam erről a helyről és gondoltam, ezt nem hagyhatom ki, ez egy remek alkalom az északi vidék megismerésére – szinte észre se vettem, ahogy a ránk mutató alak már a márványajtó előtt volt. Victor az ajtó kinyitásáról tett megjegyzése ébresztett fel, amire persze hangosan fel is nevettem, majd remélve, hogy nem volt feltűnő úgy tettem, mint a kisgyerek, aki valami rosszat csinált és mestere rajtakapta, felnéztem az égre és semmittevően karba tettem a kezem. Majd ismét Vic felé fordultam.
- Valóban – de ekkor egy sötét tünde kezdett már beszélni, biztos voltam benne, hogy látta az előző kis színdarabot. Úgy látszik Vicnek volt valami afférje egy selffel, de nem szeretném ezzel felzaklatni, inkább nem kérdezősködöm, habár kíváncsivá tett.
- Erőszak, melyik druida szereti az erőszakot? - biccentek a self felé egy baráti, de komoly mosollyal, mintha csak átvitt értelemben mondtam volna várva, hogy Victor egyetértsen. Szeretem a kétes hanglejtéseket, mindenki úgy értelmezi, ahogy jónak látja.
Eközben egy szép lány is bemutatkozott, aki alig várta, hogy kérdezzenek tőle. Az erőltetett bemutatkozásoktól én is féltem, hogy nem tudok mit mondani, magamról, de el kellett kezdeni valahogy.
- Egyébként én Cavett vagyok – büszkén emelem fel lila kristállyal megáldott gyönyörű tündérdíszítette botomat, nem mintha ezzel bármi rokonszenvet szerezhetnék, de ezzel nyugtáztam, hogy valóban druida vagyok, még ha tapasztalatlan is.
- Üdv Luna, a rózsaszín miért nem tetszik annyira?

14[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Szer. Szept. 14, 2016 10:04 pm

Akae

Akae
Éjvándor
Éjvándor

Akae nem sokkal az ebéresztő előtt ébredt így őt kicsit kevésbé zavarta a hangzavar. Kisétált a sátorból és körbenézett hogy kik maradtak végül. Majd mikor kiválasztották őt is, a fülében csengtek a szavak amiket az a furcsa férfi mondott.
Kicsit később meglátta hogy a többiek elég szépen egybegyűltek és mintha beszélgetnének valamiről. Akae szépen lassan oda is ment hozzájuk és hallotta hogy igazából csak ismerkednek. Színekről, meg italokról volt szó. A kislány csak ott állt kicsit távolabb, de még bőven a hallótávon belül, nem igazán vágyott arra hogy beszélnie keljen másokkal. A beszélgetés hallatán túl sok fontosnak tűnő információt nem szerzett kivéve, hogy a két elf valószínűsíthetően druida és ismerik egymást. Akae miután Cavett is befejezte mondandóját lépett csak közelebb és a testi adottságaival ellentétben próbált komolynak tűnni.
- Én sem árulnám el a nevemet, de örvendek a találkozásnak. Szintén a piros szín a kedvencem és szeretem az édeségeket.
Majd a kislány a másik selfre mutat.
- Furcsa a bőröd színe, de valamiért úgy gondolom te is sötételf vagy. Igazam van?
Ezt követően odasétál a kicsit durvábban bemutatkozó hölgyhöz.
- Szóval megtámadsz mindenkit akinek vérző sebe van vagy közel megy hozzád... hm...
A kislány elmosolyodik.
- Kedvellek... nem engedsz csak úgy potenciális ellenfeleket közel magadhoz és még azt is kijelented hogy megtámadod őket.
Majd az elfek közelébe megy.
- Ti ismeritek egymást? Ha jól halottam druidák vagytok. Szeretitek az állatokat?
Kérdezett egyre többet, akár egy ártalmatlan gyerek. Próbálta nem leleplezni magát.
- Luna? Szép neved van... A rózsaszín nekem sem tartozik a kedvelt szineim közé.
Akae körbenézett hogy kihagyott-e valakit, de úgy tűnt mindenkivel beszélt egy picit.

15[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Csüt. Szept. 15, 2016 7:16 pm

Serene Nightbough

Serene Nightbough
Mesélő
Mesélő

A tudós miközben beszélgettek lassan megfejti (segédje hathatós segítségével) a bejáratot, aki közben a fejét csóválja, olyanokat motyogva, hogy „Sabriyah már háromszor megmutatta” és hogy „Hívja ide inkább ilyenkor az egyik félangyalt, mert ez égő”, de végülis megoldják.
A nagy ajtó csikorogva tárul ki, és néz szembe veletek az ásító, ébenfekete sötétség.
- Na ezzel meg is volnánk! Indulás lefelé! Nekem van fáklyám, kettő, egyet szívesen adok valakinek, aki nem lát a sötétben….
Jelenti ki a tudós, majd meggyújtja a két fáklyát, amik közül az egyiket felétek is nyújtja, majd ha valamelyikőtök elvette, elindul lefelé. A lépcsősor hosszúnak tűnik, beleveszik a feketeségbe. Ha megfigyelitek a fénynél, látjátok, hogy minden féle faragványok díszítik már ezt a lefelé menő folyosót is. Néhány szárnyas lényeket ábrázol, vannak írások is, de meghatározhatatlan, amorf hullámformákból is van bőven.
- Lenyűgözőek nem igaz? Már kértem néhány folyamatosan világító kristályt a mágusoktól, de még nem küldték el, pedig a faragások tanulmányozása és értelmezése is megérne egy külön tanulmányt! Hatalmas mennyiségű anyag, és biztos vagyok benne, hogy értékes információkat hordoznak, ha kihámoztuk őket. – lelkesedik az öreg. Nagyjából kétszáz lépcsőfok után értek el egy újabb ajtóhoz, de ez nyitva van, majd tértek rá egy folyosóra, ami hasonló, mint az lefelé menő járat, és a legvégén megértek egy hatalmas terembe. Nem tudjátok megállapítani, hogy egy barlang volt-e, vagy kivájták, de mintha ablakok nyomait vélnétek felfedezni. Egykor ez mind a felszínen állhatott, de az idő vasfoga kikezdte, így jórészt a föld alá került. A fal mentén, és közben is minden féle polcokat láttok és rajtuk… Köteteket. Iszonyatos mennyiségű könyv és még annál is több tekercs sorakozik a falak mellett. A tudós elmond néhány szót, valami ismeretlen nyelven, mire a terem tetején egy hatalmas kristály izzik föl, kék fénybe vonva a termet. Így már látjátok, hogy nagyobb, mint a Hellenburgi nagykönyvtár, és hogy a túlvégében is ajtók vannak. Néhány zárt, de van, aminél átláttok a következő terembe, ami pontosan ugyan ilyen…
- És ez az, amiért maguk itt vannak. Hihetetlen mennyiségű tudás, a szakadás idejéből, és azelőttről. Nagyon sok kötet héberül van, a félangyalok nyelvén, de van itt minden, latin, görög… Néhány ismeretlen nyelvű is, de úgy hiszem a démonok nyelvén íródhatott. Rajta, nézzenek körül!

//No, itt kérnék némi közös döntést: folytathatjátok a megkezdett beszélgetést, hogy ne legyen ilyen furán elvágva, hiszen az öreg szöszöl egy ideig, de ehhez szükséges lenne közös skype-egyeztetés, ha akartok ilyet. Nem árt, ha látjátok ez hogy megy, sok mese van, ahol skypeos egyeztetés van többségében. Ha nem akarjátok, akkor nem kötelező, ez esetben a reagotokban írjátok le, hogy ki hogy reagál a könyvtárra, hova megy, mit néz meg, hol kezd el keresgélni stb… Jussatok valamilyen konszenzusra kérlek, és ha akartok skypeolni szóljatok, és összerakok egy csini konferenciát.//

16[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Vas. Okt. 02, 2016 6:49 pm

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

Végre-valahára kinyitotta a szerencsétlen - akarom mondani, vagy is hát gondolni, tudós - az ajtót, a pimasz helyettese, vagy segédje, vagy mije meg kommentálta az egész eseményt, csak úgy szépen, sunyi módon magában, amiről az öreg csóka meg egyáltalán nem vett tudomást. Én meg nagyjából a többiekről se vettem tudomást, amennyire tudtam, igyekeztem elhatárolódni tőlük. Nem ismerem őket, nem is szándékozok ezen változtatni, élő csaliknak lesznek jók maximum. Ha jön valami felénk, én tuti hogy kigáncsolom valamelyiküket, hogy inkább azt zabálja meg, mint engem. Nem túl hősies és bajtársias hozzáállás, na de se nem hős nem vagyok, se a bajtársuk, barátjuk meg főleg nem. Amint kinyílt az ajtó, lenéztem a lejáratra. Végre ott legalább sötét van, eltekintve a fáklyáktól, és nem a Napon kell aszalódnom, így kihasználva az esélyt, rögtön elsőnek be is léptem, a többieket magam mögött hagyva. Aztán az első pár lépés után rájöttem, hogy bármi ellenséges érzületű lény, ami bent van, elsőnek engem támadna meg, tekintve, hogy elöl vagyok, így inkább szépen megvártam, míg mindenki elmegy mellettem, közben azt mímeltem, mint ha a falon lévő faragványokat bámulnám. Nem tudtak lekötni. Egyáltalán nem. Mi értelme a falat televésni hülyeségekkel? Sose fogom megérteni az emberi logikát... Ettől független nézelődtem, hátha valahol lesz valami utalás, ami a későbbiekben hasznos lehet, mert én ilyen király self vagyok, hogy mindenre felkészülök. Arra nem készültem fel, hogy az öreg folyton dumálni fog. A plafont bámulva halnak elmondtam pár káromkodást, a nem túl durva fajtából, aztán követtem a többieket.
Az út lefelé eléggé hosszú volt, a végére már én kezdtem unni magamat, így szórakozásból elképzeltem, hogy melyik alkalmi társamat milyen módon nyírnám ki. Tőr a tüdőbe, torok átvágás, behajítani őket egy rovaroktól hemzsegő verembe, a szexi kis csajszit, aki maga valamiféle-fajta démon...hát, annak más sorsot képzeltem el. Arcomon megjelenő kéjes vigyorral vizsgálgattam a női alakot. Igen, határozottan más sorsot kell neki szánnom.  A különböző pózokról és irányokról való fantáziámat az szakította meg, hogy végre megérkeztünk a célállomásra. Én a sötétben is láttam, hogy valami hatalmas egy terem lehet ez, de a tudós inkább valamit hadovált és a felettünk lévő kristály felizzott. Rohadjon meg, én nagyon nem szeretem a fényt! Tanuljanak meg mások is a sötétben látni! Miközben a többiek a sorok között mászkálnak - gondolom én - jómagam a zárt ajtók felé indulok meg, unott ábrázattal és elővont éjgyilokkal. Felkészült self vagyok, mint már említettem. Kit nyírjak ki előbb? Azért mondjuk a könyvtár mérete se hagyott hidegen. Hatalmas volt, a legnagyobb könyvtár, amit eddig láttam, az a mesteremé volt, aki pár kötetet tartogatott magánál, semmi érdekes. Itt több ezer kötet van, ha nem több! Mennyi elfeledett tudás lehet itt? De, sajnos, a legtöbbjét úgy se érteném meg, mert ezek a szerencsétlenek biztos, hogy nem az elfek nyelvén írták ezeket, így a könyvekkel való bajlódást inkább hagyom a többiekre. Jó magam, miután elérek egy zárt ajtóhoz, egy ideig vizsgálgatom azt, és inkább arra helyezem a hangsúlyt, hogy a továbbiakban felmérjem a terepet, bármiféle veszélyforrás után kutatva, bár elvileg itt már voltak lent ezelőtt is...de a gonosz sosem alszik. Bár mondjuk rám férne egy kevéske pihike. Francnak keltettek fel engem ilyen korán?


_________________
[Küldetés]A régmúlt árnyai Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

17[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Vas. Okt. 02, 2016 8:00 pm

Cavett Revengefire

Cavett Revengefire
Tünde Druida
Tünde Druida

Valaki vihetett fáklyát, nem én akartam lenni, aki felel a többiekért, nem most, ezért odébb húzódtam, hogy valaki más vegye el a fáklyát.
Na én megyek is - mondtam határozottan a többieknek - ezzel is megúszva a fáklyavivést.
Majd megindultam az emberke után invitálására, be az ajtón a sötét elf után. Csodálatos látvány, de dohos szag fogadott, kicsit talán még nyirkosnak is éreztem a levegőt köröttem, sötétség és lépcső, le a mélybe. A self megállt, el volt foglalva a falakon levő freskókkal, kikerültem és tovább mentem. Mondanom sem kell, mennyire izgatott voltam, de nem mertem futni, mégha szívem szerint már lent lettem volna. Izgalmamban a falakon levő szárnyas lényeket bámulva meg is csúsztam az egyik fokon, talán nekem is meg kellett volna állnom.. Ám még éppen időben visszanyertem egyensúlyom botom segítségével. Szerencsére a halvány fények miatt biztos voltam benne, hogy nem figyeltek fel arra, mennyire elváltozott az arcszínem közben. A falakon levő freskókat ez a fény majdnemhogy elevenné és ijesztővé tette. Mikor leértünk elsőnek csalódottság fogadott, egy folyosón kellett végigballagni azok a világító kristályok most tényleg jól jönnének, a folyosó végén levő teremben azonban valóban megigézett a hatalmas tér. Valamit mondtak a sok-sok ősi könyvről, tekercsről, amik most előttem hevertek, messzi amíg a szem ellátott. Aztán a többi ajtó mögül még látszott, hogy még azután is ilyesféle helyiségek várják, hogy feltárjuk őket. Ide tényleg kellettünk mindahányan vagyunk. Noha egyetlen dolog zavart, nem tudtam én sokat az angyalok nyelvéről, avagy a démonokéról, vagy bárkijéről is. Sajnos az angol és a közös nyelven kívül más még nem ment bele az elmémbe, habár tudtam, minden mi ezeken a falakon belül van közelebb vihet a kardhoz, ahhoz a kardhoz, amivel végre a tündék és erdők minden szenvedését megválthatom és elhozhatom a természet uralmát.
- Lássunk is neki, mi jót tartogat nekünk ez a könyvtár -
Máris nekirohantam az egyik polchoz és levettem belőle egy díszes könyvet. Borítója vaskos és nehéz volt, por födte a címet, ezért rá kellett fújnom. Az írás az angyalok nyelvén díszelgett rajta, miután jól kiköhögtem magam. Nem érdekelt, hogy mi lehet a cím, azaz, hogy nem tudom, mit jelent, de belelapoztam, néhol egy egy rajzolat segített megérteni valamit, egész épnek tűnt a könyv, bár a lapjai már mintha csupán az érintésemtől porladtak volna, ezért alig-alig értem hozzá egy-egy lapozás során. A hasam ekkor hangos korgásba kezdett és ami egy könyvtárban ilyenkor mindig kihallatszik, most sem maradt el, már csak a könyvtáros csöndre intése hiányzott az egész jelenetből. Rájöttem, hogy semmit sem ettem egész nap, de nem érdekelt folytattam a lapozgatást, miközben szememmel Vicet kerestem.

18[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Okt. 03, 2016 8:00 pm

Eiryn

Eiryn

Eiryn - fogjuk rá - figyelmesen hallgatja végig a többiek bemutatkozását.
~ Szóóval... Victor, Cavett, Luna... Hogy a sötét elfeknek micsoda averziói vannak itt a nevekkel szemben... ~ lamentál magában. Az, hogy ő is elfelejtette megmondani a nevét, most nem fontos.
~ Most komolyan... Csak egy nevet kellene mondaniuk, az nem jelent semmit. ~ Egy pillanatra elgondolkodik, majd elnyom egy kaján kis vigyort. Így adtak neki egy lehetőséget, hogy mindenféle csúúnya prekoncepció nélkül kitaláljon neveket a kedves delikvenseknek. Tehát legalább két "társát" figyelnie kell, hogy a névadáshoz megfelelően karakterisztikus vonásaikat kifürkészhesse. A szórakozást tehát megoldotta az elkövetkezendő órákra. Amikor a kislány közelebb jön hozzá, óvatosan áthelyezi a testsúlyát, így csalva maguk közé némi plusz távolságot.
~ Potenciális ellenfelek?! Egy ekkora gyereknek a cukros bácsiktól kellene félnie...~
Igen, a rossz érzés egyre növekszik benne. Ezt azonban egyetlen rezdüléssel sem árulja el, sőt, szélesen elmosolyodik, kivillantva a szemfogait.
- Én csupán el akartam oszlatni a vámpírok köré szőtt ostoba előítéleteket...
Miközben a Kicsi Selffel (jobb híján egyelőre így nevezi magában) bájolog, fél füllel hallgatja az öreg bénázását. Alig tudja megállni, hogy ne csóválja meg a fejét. Hogy lehet valaki ekkora fa... fafej?? Ráadásul a Nap kezd fenyegetően felsejleni a horizont peremén. Eiryn igyekszik sürgősen árnyékba húzódni, mielőtt még komolyabb sérüléseket szenvedne. Amikor végre-valahára kinyílik az ajtó, gyorsan befelé veszi az irányt, és végül hármas rajtszámmal sikerül is bejutnia. Halkan felsóhajt a megkönnyebbüléstől, ahogyan a homály körülöleli. Miután ily módon megmenekült, újfent szentel némi figyelmet a környezetének. A falon lévő freskók lenyűgözőek, nem tudja megállni, hogy végig ne simítson rajtuk ujjai hegyével. Sem azt, hogy ezután a tunikájába törölje a kezét. Úgy tűnik, takarítani még nem volt ideje a drága tudósoknak. Egy idő után azért kezdi unni a végtelennek tetsző lépcsősort. Türelmetlenül nyújtogatja a nyakát, ám még vagy száz lépcsőfok, s egy hosszú folyosó után veheti szemügyre a tényleges könyvtárat. Nem tehet róla, amikor először megpillantja a föld alatti termeket azzal az iszonyatos mennyiségű írással, csak tátott szájjal bámul. Hihetetlen, hogy mennyi könyv, s bennük mennyi tudás van itt felhalmozva! Pár pillanatig még emészti a látványt, amíg meg nem zavarja a hirtelen, éles fény, amit az öreg varázsolt a többiek számára. Enyhe frusztráltsággal a tudósra pillant, s karba font kézzel hallgatja végig a mondandóját.
~ Szóval nem csak héber könyvek vannak... Remek. Már csak ki kell válogatni a milliónyi kötetből azt az ezret, amit el tudok olvasni, és azok közt keresgélni valami használhatót a mesternek. Gyerekjáték! És mi az, hogy nekünk kell kihámoznunk az információt a tudósoknak?! Ez fordítva szokott lenni, nem?
Már majdnem felrobban, de nem szólal meg. Szent elhatározása, hogy nem fog személyes interakcióba keveredni a professzorral, mivel nem egészen biztos benne, hogy el tudná viselni az emberke mérhetetlen arroganciáját, ha az egyenesen rá irányulna. Végül azonban nem képes csöndben maradni.
- Elnézést. Jól értem, hogy azt várja tőlünk, hogy csak úgy találomra, egyesével vizsgáljuk át az összes könyvet a könyvtárban? Nyilván van valami rendszer benne, nem? Az legalább segítene, hogy ki merre induljon el.

19[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Vas. Okt. 16, 2016 6:27 pm

Luna Skyfesh

Luna Skyfesh
Kísértő
Kísértő

A self férfi, inkább névtelen kiván maradni, ellenben más témát viszont szívesebben felhoz, például a színekkel kapcsolatban, és a terveit illetően. Ezen a símán haladva mutatkozik be mindenki, és én egy-egy biccenéssel jelzem, hogy hallom a nevüket. Én is megteszem, én is bemutatkozom, és én is elmondom a magam véleményét, hogy nem szeretem a rozsaszínt, de még annak az árnyalatait se, bár a sötét rozsaszín talán az ami jól nézki, de nem nállam. Az utánnam jövők egyike, egy kérdést tesz fel nekem, majd az utolsó egy self nő vagy lány is mond valamit amiből nekem az jönle, hogy nem csak én vagyok az egyetlen, aki nem szereti a rozsaszínt. Vártam, hogy hátha fel merül másban egy kérdés felém, de nem. Senkinek nincs több kérdése, így csak egy kérdésre kell választ adnom, és már nyitnám is a számat, ám pont ebben a percben, kinyillik az ajtó és hárman már mennek is befelé, de egyikük se veszi magához a másik fákját, amit az öreg magánál tart. A másik kettő, hátra marad úgy fest ők inkább kint maradnak, és itt élvezik a továbbiakban egymás társaságát, míg mi a többiek bemegyünk. Én is meg indulok, és mikor elhaladok az öreg mellett, egy halk köszönöm elmormolása közben, magamhoz veszem az egyiket, és úgy megyek tovább a bejárat felé. Bent, csak most veszem észre, hogy az elsőnek berohanó névtelen self, most a ősi fal képeket nézegeti, és bennem fel merűl, hogy talán de csak talán egy tudós self félével lehet dolgom. Kicsit, én is megállok és a képeket nézem, amik a falat díszitik. Nem maradok sokáig, csak egy-két pillanatig nézem, aztán indulok is tovább. A lépcsőn lefelé megyünk, ami eléggé sokáig tart, pedig társaságban vagyok, és egy társaságban, rövídebnek kéne tünnie az útnak, viszont egyedül talán még ennél is hosszab lenne, mint amien hosszú most. Egy kis lépcsőzést követően, még egy folyoson is végig kell haladnunk, majd egy terem félébe jutunk, ahol felgyullad egy kő vagy mi, mikor is az öreg fószer beszélni kezd. Mikor ahoz a részhez ér a mondatában, hogy mely nyelveken íródottak a könyvek. A lelkesedésem, alább hagy azt illetően, hogy találok bármit is csábitással kapcsolatban. Mert még ha találok is valamit, azzal se mennék sokra, ha semmit nem értek belőle. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy van két férfi, és két nő, valamint az öreg és segédei. Talán, de csak talán a két férfi közül az egyiket az ujjam köré kéne csavarnom, hátha tud segíteni a keresésben, csak még azt nem tudom, hogy ki legyen az a szerencsés, akit megtudok környékezni. Esetleg, beprolbálkozhatnék a elfnél. Meg is indulok az elf felé, elő huzzom leg szebb mosolyom, és szóba elegyedek vele.
- Szia szépfiú. - Kezdek bele a mondandomba. - Mondd, tudsz segíteni nekem abban, hogy csábítással kapcsolatos témáju könyvet találjak? - Kérdésem után, az államat lebigyesztem, és alsó ajkam kezdem harabdálni, lágyan.


_________________
Azt kívánom erre az éjszakára,
erre az életre,
a sötétség vegyen körül,
és egy fényes tengerpart.
Ó, bárcsak a nappal együtt mehetnék le
Aludnék,
Sírnék, veled.

20[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Okt. 17, 2016 11:19 am

Akae

Akae
Éjvándor
Éjvándor

A kis csapat elindult lefelé, de a kis Akae egyelőre maradt még. Megvárta még a többiek bemennek az ajtón hátha valami csapda várja őket. Majd mikor az előtte lévő hölgy elvette a fáklyát ő is óvatosan utána ment. Ahogy belépett a kapun szebbnél szebb képek, tele információval fogadták. Nem igazán talált olyat ami akár emlékeztethette volna a céljára, de még nem veszett el minden reménye hisz egy egész könyvtárnyi tudás volt előtte. Amint elértek az úr mesélt arról hogy a könyvek milyen nyelven is íródtak.
-Az baj.... nem igazán ismerem ezeket a nyelveket...- gondolta a kis elf. -Kéne keressek valakit akinek a segítségével találhatok valami érdekeset.-
Amint ez a gondolat végigfutott fején észrevette hogy a Luna már is szóba elegyedett az egyik elfel. Vélhetően ő sem igazán értette a nyelveket amiken ezek a könyvek íródtak.
- Valaki tud nekem egy kicsit segíteni?
Kérdezte hangosan majd körbenézett hátha valaki jelentkezik. Egy kicsit félre is ált egy fal mellé várva hátha valaki odamegy hozzá.
-Ez nem valószínű hogy be fog jönni.... de hátha. A másik lehetőségem hogy keresek valakit aki szintén a kard után kutat.-  Mélyült el a gondolataiba a kislány.

21[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Szer. Okt. 19, 2016 11:05 am

Serene Nightbough

Serene Nightbough
Mesélő
Mesélő

Cynewulf: Ahogy a zárt ajtót nézegeted, arra leszel figyelmes, hogy mintha már hozzányúltak volna, de nem lehetsz benne biztos, hogy nem-e a tudósok próbáltak behatolni a bentebb lévő termekbe. Az ajtón nincs olyan komoly zárszerkezet, mint a kintin, bár vannak rajta angyali vésetek, felfedezni vélsz egy kulcslyukat is, mint afféle alternatíva. Mivel azonban az ajtó repedt át lehet látni a túlsó szobákba is, és mivel téged nem zavar a sötétség át is látsz… Legnagyobb meglepetésedre pedig egy árnyékot látsz elsuhanni a polcok között, éppen egy pillanatra, de nagyon is valóságosnak tűnt.

Cavett: Ami könyvet leveszel héberül van, így egy szót sem értesz belőle, ám tele van érdekesebbnél érdekesebb rajzokkal. Hasonló motívumok jelennek meg rajta, mint a falakon volt, szárnyas lények küzdenek valami stilizált, fekete tintapacának látszó szörnyeteg ellen. Több olyan két is van, ahol kisebb lényegeket vezet egy, aki föléjük tornyosul, és látsz is egyet valahol a könyv harmadik harmadában, aminek lángoló kard van a kezében… Ugyanakkor a történetet magát sajnos képtelen vagy elolvasni. Victort viszont hiába keresed a szemeddel… Mintha elnyelte volna a föld.

Akae: Mikor segítséget kérsz, bár lehetséges, hogy a többiek is segítenek, a professzor segítője lép oda melléd.
- Mit szeretnél apróság? Levegyek neked valamit? - kérdezi, kedves szavakkal, de a hangja teljesen színtelen.
- Egyébként, ha unalmasak a könyvek, nem kell olvasnod, segíthetsz a másik sötét tündének az ajtónál. A te kis kezed lehet több helyre befér…. - veti fel, de úgy döntesz, ahogy szeretnél. Ha kéred bizonyosan segíteni fog.

Eiryn ÉS MINDENKI MÁS IS: A professzor meglepetten néz rád a kérdésedre, de végül kedvesen mosolyodik el.
- Dehogy, kisasszony dehogy! Átvizsgálni egy ekkora mennyiségű anyagot még egy örökéletű tudásdémonnak is kihívást jelentene! - nevet fel kicsit. - Arra már rájöttünk, hogy tematikusan vannak elrendezve. A tünde úr előtti polcon, meg mellette a falig történelemkönyvek vannak. Vagyis inkább a régi korok stílusának megfelelő történetírás, ami minden bizonnyal ki van színezve sok helyen. Pont ott példának okáért biztos vagyok benne, hogy találnak köteteket tündéül, az emberek nyelvén, de még talán a démonok nyelvén is! Tudta például a kisasszony, hogy a démonoknak van saját nyelvük, de mindig csak egyetlen démon születik úgy, hogy beszélje, amikor az előző elhalálozott? Mindig az lesz utána a démonok királya vagy királynője. - fordul itt Luna felé. Kicsit elhallgat, mintha elgondolkodott volna, utána újra felkapja a fejét.
- Ja igen! Tematikus. Ott tartottam. Ez itt azt hiszem a történelmi terem lehet, de a történetíráson kívül találtunk már haditechnikát leíró tekercseket is, félangyal fegyverekről, stílusokról… Bár én nem értek hozzá, vámpírkisasszony minden bizonnyal jobban keni-vágja a technikai részleteket.
Ahogy beszélgettek, a kristály egy pillanatra elhalványul, majd ismét erősebbé válik a fénye, de a szemetek még érezheti azt az enyhe remegést benne.
Közben pedig lépteket hallotok a lépcső felől, emlékezhettek rá, hogy az ajtó nem csukódott be mögöttetek.

//Következő körben Androméda is csatlakozik hozzátok. Victor nem válaszolt az üzenetemre, így ebből a körből ő kimarad, ha idő közben visszatérne vissza fogom mesélni. Bár megjelöltem, hogy melyik részlet kire vonatkozik, kérlek olvassátok el az egészet, és persze egymást is.

Szeretnék kicsit tempósabban haladni, örülnék ha mindenki tudna írni egy héten belül, ha ez nem megy, nincs katasztrófa, légyszi szóljatok. Két hétig várok, de utána megyünk tovább.//

22[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Okt. 24, 2016 9:43 am

Eiryn

Eiryn

Nincs mese, Eiryn most már legszívesebben kézzel fojtaná meg a drágalátos Herr Wissenschaftlert.
~ Egy élet nem lenne elég a könyvtár átvizsgálásához? Tényleg?! Nem mondja, Herr Tudós! Nem is ez volt a problémám, á, dehogy!~
Udvarias mosollyal hallgatja végig a professzor le-bi-lin-cse-lő előadását a démonok nyelvéről, illetve királyválasztási módjaikról, és türelmetlenül várja, hogy végre visszakanyarodjanak az eredeti témához. Hallott már olyan elméleteket, hogy a tudósok mind szétszórtak, meg hogy a zsenik egyben őrültek is, de... Maradjunk abban, hogy a "szétszórt" és az "őrült" felét már látja a dolognak.
~ Szóval történelmi terem, hadtörténettel és fegyverekkel... Hmm... ~
Világéletében utálta a történelmet. Mindig is úgy találta, hogy túlságosan szubjektív dolog, a tényeit pedig rettenetesen könnyű elferdíteni. A félangyal fegyverekről szóló rész viszont már érdekesebbnek tűnik, legalábbis kicsit közelebb áll a témája ahhoz, amit ő keres. Hiszen a fegyvereket díszíteni is szokták, sőt, vannak kifejezetten díszfegyverek. Az pedig nem kovácsnak való feladat: az aranyozást meg hasonlókat még csak-csak megoldják, na de a különféle ékkövek bevágása, az már igazi művészet; ékszerészt igényel. Csak remélni tudja, hogy a félangyalok is hordtak/ hordanak meglehetősen haszontalan, ám igen szép tőröket, inkább ékszernek, mint fegyvernek. Eszmefuttatását a világítótest durván megzavarja: a teremben egy pillanatra hirtelen jólesően elhalványul a fény, majd szinte azonnal újra felerősödik. Eiryn kissé meglepődve pillant a világító kristályra. Normális az, ha egy ilyen néha kialszik meg remeg a fénye? Nem mintha nagyon zavarná a sötét, de ki tudja, milyen mélyen a föld alatt nem szívesen találkozna komoly problémákkal. A szeme sarkából figyeli a Herrt és a segédjét. Bár a szőke lány nem látszik túl ijedősnek, reménykedik benne, hogy amennyiben tényleg baj van, az a professzor arcán tisztán fog látszani. Mondjuk azt még nem tudja, hogy baj esetén mihez is kezdhetne tulajdonképpen, de a teljes tudatlanságnál minden jobb. Ekkor lesz figyelmes a közeledő léptekre a lépcső felől. Ki a rossznyavalya lehet? Talán az egyik félangyal? Mindenesetre távolabb sétál a bejárattól. Semmi esetre sem szeretne fogadó-bizottságot játszani, ezt a szerepet meghagyja Herr Fontoskodónak. A világ minden kincséért sem akadályozná meg a drága professzort abban, hogy saját hangszálai édes muzsikáját hallgassa. Végigsétál a termen, közben átkukucskál a többibe a nyitott ajtókon keresztül. Lehet, hogy az első döbbenete már elmúlt, de még mindig lenyűgözi a hatalmas könyvtár. Végül az egyik fal menti polcot kezdi el végigböngészni, hátha talál egy számára is érthető, lehetőleg nem történelmi témájú könyvet. Ennek pedig legjobb módja, hogy szépen sorban minden egyes tekercset, pergament, meg miegyebet leszedjen. Ahogyan Herr Wissenschaftler is említette, rengeteg stílusú és nyelvű iromány közül válogathat, az első tíz könyv legalább négy nyelvet felvonultat. Persze ebben nem egészen bizonyos, tekintve, hogy az anyanyelvén kívül soha nem foglalkozott más nyelvekkel.
~ Azért az angyalok tarthatnának egy kicsit nagyobb rendet a könyvtárukban...~ dohog magában.
~ Az addig rendben van, hogy tematikusan rendezik, de hogy képesek teljesen véletlenszerűen benyomni a különböző nyelveken írt köteteket egymás mellé? ~
Amikor végre talál egy németül írt könyvet, letelepedik a földre, és nekilát.

23[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Okt. 24, 2016 12:05 pm

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

Az ajtó előtt álltam, s azon töprengtem, hogy még is, mi a fenét kezdjek én ezzel az ajtóval? Számos másik akadt, s felnyitogatni mindegyiket, valószínűleg időpazarlás lenne. Vagy szétválunk, hogy nagyobb terepet fedjünk le, vagy akár itt is elidőzhetünk egy jó ideig, bámulgatva a rengeteg mennyiségű könyvet és tekercset, azon morfondírozva, hogy mit is tegyünk velük. Elolvasni nem tudnánk a nagy részét, nem is lenne érdemes. Csak fél füllel hallgattam a körülöttem zajló beszélgetéseket, nem nagyon tudott érdekelni. De az ajtó azért csak felkeltette a figyelmemet. Ugyanolyan volt, mint a többi, de ezen látszott, hogy már előtte valaki megpiszkálta. Próbáltam visszaemlékezni a furcsa kis öreg beszédére, hogy még is, milyen mélyen hatoltak be ezekre a részekre. Azonban akármennyire is próbáltam visszaemlékezni, nem jutott eszembe az a rész, amikor ezt a részt ecsetelte volna a hülye nevezetű emberke. Egy vállrándítással letudtam a dolgot, majd tovább vizsgálódtam. Az angyali vésetek elemzésével nem foglalkoztam, nem vagyok én tudós, csak egy egyszerű bérgyilkos. A zárszerkezetet vizsgálgattam helyette. Ha megkérném, biztos, hogy a férfi, vagy valamelyik nefilim kinyitná azt. Aztán áttértem az ajtó repedéseire. Próbáltam így menet közben kideríteni, hogy még is, milyen irányból keletkeztek a repedések. Külső erő hatására történt-e, vagy esetleg belülről rongálták meg, netán csak az idő vasfoga kezdte ki. Ujjaimat végigfuttatom rajta, követve a sérülések nyomvonalát, aztán hirtelen ötlettől vezérelve bekukucskálok a réseken...hogy aztán rögtön hátraugorjak. Valami elsuhant ott. Mint ha egy árnyék lett volna. Lehet, hogy csak képzelődtem, bár annyit nem ittam, hogy ez megtörténjen. Valami határozottan volt ott, de aztán el is tűnt. Visszaléptem az ajtóhoz, és még egy fél percet rászántam arra, hogy befelé nézegessek. Nem láttam az árnyat újra. Talán még is csak az elmém játszadozik velem. Ebben a pillanatban észleltem azt is, hogy a kristály kicsit elhalványul. Arra felé fordítottam a fejem, hogy megvizsgáljam a kristályt. Aztán a többieket néztem. Láttam, hogy a vámpír lány is felfigyel az eseményre, aztán nem foglalkozik tovább a történtekkel.
Nem vagyok egy paranoiás alkat, és egyelőre az eseményeknek nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget, de azért az éjgyilok előcsusszant a tokjából. A fegyvert tartó kezemet a köpenyem alá csúsztattam, eltakarva a tényt, hogy a pengét előkészítettem. A fegyver markolata ismerősen simult a tenyerembe, megnyugtató, már-már biztonságos érzést keltve. Valaki jött le a lépcsőn. Nem nagy probléma, rengeteg embert hagytunk odafent, akiknek kiadták a feladatot, hogy kezdjenek magukkal valamit, míg a főszervező, idegesítő tudós meg itt lent téblábol velünk. Valószínűleg valaki útmutatásért jött le. Töprengtem, hogy még is, mihez kezdjek? A zárt ajtók vizsgálgatása nem célra vezető. Vagy kinyitjuk őket, vagy itt maradunk. Az utóbbi szintúgy értelmetlen.
- Öhm...Herr akárkicsoda, szóval hé, tudós bácsika! - fordultam a csávóhoz, aki szemmel láthatólag minden kérdésre szívesen felel. - Ezt a termet már alaposan megnézte mindenki magának. Lesz még bőven időnk arra, hogy a könyveket bújjuk. Én amondó vagyok, hogy menjünk tovább, nyitogassuk ki az ajtókat és nézzük meg, hogy mi van beljebb. Hívjon le valakit, aki ért több nyelven, keressen valami térképet a helyről, vagy mit tudom én...aztán menjünk tovább. Ha itt álldogálunk, évek múlva is csak rostokolni fogunk.
Aztán visszafordultam az ajtóhoz, arcomon töprengő arckifejezéssel. A véseteket kezdtem el bámulni és próbáltam felidézni a lefelé tartó úton a fali véseteket. Volt rajtuk valami érdekes? Nem emlékszem. Aztán az éjgyilokomat előhúzva a köpeny alól halkan hármat kopogtattam az ajtón.


_________________
[Küldetés]A régmúlt árnyai Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

24[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Csüt. Okt. 27, 2016 4:38 pm

Cavett Revengefire

Cavett Revengefire
Tünde Druida
Tünde Druida

Annak ellenére, hogy nem értettem a szöveget, kifejezetten elbűvöltek a rajzolatok és képek a könyvben, amit óvatosan lapozgattam. Féltem, hogy bármely apró mozdulattal eltörhetem a lapokat és soha többé senki sem fogja tudni elolvasni. Az egyik oldalon megakadt a szemem, felfigyeltem arra, hogy amit láttam, ismerős volt. Egy kis gondolkodás után ráeszméltem, hogy ezeket a motívumokat láttam a falakon is. Szárnyas lények küzdöttek valami ellen, amit nem tudtam kivenni. Olybá tűnt a az egész jelenet, mintha pillangók táncoltak volna körbe egy tintafoltot. Elmosolyodva továbblapoztam. Több oldal átböngészése során is azonos képekkel találkoztam, ahol egy a többiektől nagyobb és hatalmasabb lény vezette valamerre a csoportot. Egyszerre tűnt félelmetesnek és tiszteletre méltónak, de lehet, hogy csak egy idegenvezető volt, az ismeretlen földön, nem tudhattam de kifejezetten érdekelni kezdett. Vadul kutatni kezdtem utána, hogy megtaláljam őt más oldalakon is, amiből talán kitalálhatom, ki is volt valójában. A könyv harmadik harmadában meg is találtam, amit kerestem, ő volt az, biztos voltam benne, a vezető, a nagyságos, egy óriási lángoló kardot fogva a kezében. Egy kardot egy fenséges és szívmelengető kardot, a szívem hevesebben vert, a bőröm végigremegett. Előttem volt a Kard, amit mindenki oly nagy becsben tart, talán maga Azrael nézett vissza rám a könyvből. Erre a gondolatra megrémültem és gyorsan becsaptam azt.

Vic keresése eredménytelen volt, nem találtam sehol. Talán nem jött még le, nem tudom, sajnos erre nem figyeltem, izgatottságomban megfeledkeztem róla amikor beléptem az ajtón. Most viszont egy szép fiatalos démonlány nagyobb szárnyakkal közeledett felém. Átfogott valami bizsergés a hátamon és félelem. Közelebb jött, bájologva mondott valamit, de nem értettem teljesen, vagy nem is akartam érteni, valami csábításról beszélt meg könyvekről. Ez a bájolgás emlékeztetett valamire, vagy inkább valakire. A Tünde erdő tavában történtek jutottak eszembe. Bizonyára csábdémon lehetett, most inkább nem volt kedvem belemenni a játékba ezért terelően válaszoltam és reméltem, nem akar maga köré csavarni.
- Sajnos nem tudom, magam sem értem, amilyen nyelven ezek a könyvek íródtak. Szerintem a régiek, angyalok nyelve lehet a képekből ítélve, látok itt szörnyeket, de csábítást nem igazán, talán másfelé biztosan rátalálsz. Én is épp most terveztem odébb menni, hogy olyat lássak, amit el is tudok olvasni, de örülnék ha egy nefilim egyszer elmesélné, miket láttam. De most inkább keresek valami angolt, ha van.
Megindultam egy másik polcsor felé, amikor egy pillanatra a kristály elhalványult, figyelni kezdtem, mi történik. Lépteket hallottam meg a lépcső felől ahonnan jöttem, mereven bámultam magam elé várva a jövevényt. Talán Vic lesz az, hisz az ajtót nem zártuk be, vagy valami más.

25[Küldetés]A régmúlt árnyai Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Vas. Okt. 30, 2016 12:27 am

Lamia von Nachtraben

Lamia von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Ada már megszokta a vándor életet. Beszerzett egy béléses kabátot, kesztyűt egy furcsa szürke sapkát, színes batyuját összekapva pedig elindult északra. A pap, akinek tudomását és a kutatásba való beavatásátköszönheti, valószínűleg nem fogja hiányolni, de Ada ezt nem bánta. Miután a kabátot módosította a szárnyaira, már-már mosolygva indult útnak.
Az ezüstös hajú, aranyszínszemű szárnyas nefilim egy délelőtt érkezett a sátortáborba a romok közé. Természete, múltja tapasztlásai és az alárendelt helyzet, melyben mások irányítása alat végzi majd megfigyeléseit, mind türelemre, visszahúzódásra késztetik. Átható pillantása most inkább kíváncsiságot tükröz, ahogy a táborban ácsorog és nézelődik, miután leszállt a szekérről és tett pár lépést a hely belseje felé. Ám arckifejezése azonmód megváltozik, amint két fajtársa lép mellé. Két nefilim férfi, mindkettő magasabb, mindkettő magán viseli Égi Vértjét, egyikük pallost, a másik lándzsát. Nem szólnak azonnal, ezért Ada szól először.
- Üdv. Akartok valamit tőlem?
- Te nem a mi különítményünkkel jöttél, ugye? - kérdezi az egyik iker héberül.
- Nem a tiétekkel.
Feleli Ada a maga velős nem túl barátságos, de nem is kimondottan barátságtalan, tényközlő stílusában. Amúgy sem túl bőbeszédű, már ami a nefilimeket illeti. Tart tőle, hogy lesz valaki aki felismeri, bár maga sem biztos, hogy mitől fél pontosan. Nálunk nincs halálbüntetés, számműzni már száműzetésben van, még ha nagyjarészt önkéntesen is. Talán csak a kapcsolatainak árthatna annak a kevésnek ami Észak egyházához köti a fővárosi papon keresztül. Minél többet meg akar tudni róluk, az emberekről, beszéln akar a pápával. És nem akarja, hogy rossz fényt vessen rá társai képzete arról, hogy ő miféle.
Az ikreknek így sem tetszik a válasza, mert egymásra néznek és aki eddig is hallgatott, csak némán megcsóválja a fejét.
- Gyere velünk. – szól az előző tömören, Ada pedig szintén nem szaporítja tovább a szót:
-  Rendben. - feleli. - Hová megyünk?
Az ikrek erre szó nélkül közre fogják, de olyan rövid ideig tart útjuk, hogy mire Ada kérdése elhangzik, már meg is érkeznek egy jellegzetesn félangyal stílusú sátorhoz. Az egyik férfi csak int felé, majd mikor odaértek elhúzza a bejáratot. Bent egy 40 körüli fényes fekete hajú félangyal nő ül (nála nincs fegyver ellenben van két nagyon nagy szárnya) és amikor megérkeznek barátságosan pillant fel rájuk egy könyvből, mely németül íródott és sakk-fogásokról szól.
- Asszonyom, egyedül kóborolt de közénk való... - kezdené a beszédesebb, ám a nő felemeli a kezét mire az elhallgat. Ezek után leplezetlenül méri végig Adát. De Adának ez nem újdonság.
- Androméda. Igazam van?
Ada enyhén meglepődik, mert ha még számolt is vele, azért csak nem gondolta volna, hogy valaki valóban ismerni fogja. Viszonozza a felmérő pillantást a maga átható, rezzenéstelenjével. Ám ebben nincs semmi tiszteletlenség, a félangyalok között az egyenes tekintet mely állja és viszonozza a másikét inkább üdvözlendő tulajdonságnak számít, amíg a beszéde illemtudó és egyenes.
- Így igaz. - Bólint. - Te ki vagy?
Nem emlékszik rá, hogy ismerné, de nem tudhatja biztosan.
- Szólíts Sabriyah-nak. Nem találkoztunk még, csupán minden félangyalt számon tartok aki Carolusburgban és környékén él.
A feketehajú nő úgy tűnik fel Ada előtt, hogy könnyeden beszél, majd tölt teát egy bádogbögrébe, és maga köré csavar még egy sálat. Ez a harmadik ami rajta van.
- Kérsz? Meg lehet fagyni itt. Messzire jutottunk a pusztáról, nem igaz? – kérdi tőle a papnő.
Most hogy belegondol valóban furcsának találja a sok sálat, talán kissé mókásnak is, de miután a másik elmagyarázza, meg tudja érteni. Őrajta ugyan van kabát is sapka is és kesztyűt is beszerzett, viszont olyan melegvérű, hogy amúgy sem szenved annyira a hidegtől.
- Kérek, igen. Köszönöm.
Azzal a teakínálást egyben felszólításnak is véve leül  a földre az alacsony asztal mellé és kíváncsian néz Sabriyah-ra.
- Messze vagyunk, de nem is tudtuk, hogy van ilyen hely. Lehet, hogy sokkal több is van, sokkal több másféle faj is?
Most először beszél fajtájabelivel amióta átjött a hegyen és elhagyta társait, jól esik neki olyasvalakivel szóba elegyedni aki hozzá hasonló szemekkel látja a világot.
A nő mielőtt válaszolna, tölt neki is teát, meg az ikreknek is, miközben bemutatja őket.
- Ők a bátyám fiai Sém és Nathaniel.
Az említettek biccenéssel üdvözlik Adát újfent, aki ezt viszonozza. Sabriyah csak ezután felel neki arcát a sátor teteje felé fordítva, elgondolkodón. Barátságosnak látszik, és nyugodtan, otthonosan viselkedik, mintha a világ összes ideje arra lenne, hogy ők itt teázzanak.
- Minden bizonnyal. A világ határai tágak, nemrégiben felfedeztek egy térképet, amin még a pusztától délre lévő területek is vannak, és tovább az erdő messze keletre, ahol még a tündék sem jártak. Minden bizonnyal számtalan ismeretlen nép és föld vár még felfedezésre, noha minden nap kiderül, hogy az emberek még a saját földjüket sem ismerik eléggé. Különben nem lenne ez az ásatás.
Ada elkerekedett szemekkel áhitattal hallgatva követi nyomon szavait az új térképről és a területekről, amik eddig is léteztek Élóhim ege alatt, de még ők sem tudhattak róla. Viszont az utolsó szavak, melyekben az embereket bírálja a fekete hajú nefilim nő, igazságtalannak tetszenek fel előtte. S Ada, akire már lesújtott fajtársai arroganciája, talán érzékenyebb is az effajta beszédre.
Nem válaszol azonnal, fejét lehajtja de aztán nem leplezi gondolatait.
- Mi sem tudtunk a könyvtárról, nem tudjuk mit rejtenek őseink városai.
Tudja, hogy talán veszélyes vizekre evez, már csak a nefilim nő fellépéséből is látja, az önbizalmából, hogy fajtájuk közt magasabb rangú lehet. De nem tudja meállni, hogy ne kérdezzen.
- Hogy lehet ez?
Sabriyah kék szeme számára megfejthetetlenül, érdekesen  villan, de uralkodik a vonásain, Ada semmit sem tud leolvasni az arcáról a gondolatairól, valós érzéseiről.
- Nem tudom. És ez engem is módfelett bosszant. Mióta átjöttünk az hegyeken ahelyett hogy válaszokat kaptunk volna csak egyre több a kérdés. Ezért vagyunk itt ezen az ásatáson. A könyvtárban a népünk tudásának igen nagy gyűjteménye van, még azelőttről hogy eltűntek volna erről a vidékről. Egyszer régen feltétel nélkül hittünk, követtük a parancsokat, amiket úgy véltük, hogy az Úrtól kaptunk. De a világ kuszábbnak tűnik semmink gondoltuk. Mostmár, ideje kérdezni is. Te milyen válaszokat keresel?
Amikor úgy szól 'ideje kérdezni is', Ada először azt hiszi, az Úrtól akar kérdezni, s most másodszor idéz fel benne valamit azokból az időkből amikor még a pusztában élt a nefilimvárosban. Talán csak a nosztalgia az oka, de az is lehet, hogy valami más. Kérdzeni az Úrtól... hiszen kérdezhetnek...akárkitől is. Ada színes szövetű oldaltáskájában ott lapul a pakli, a kártya, ami szimbülumokon keresztül beszélget mások sorsával, s talán...talán valami feljebbvalóval. Az Úrral. Vagy a Sátánnal, ahogy mások hiszik.
- Meg akarom ismerni az embereket. A múltjukat, az indokaikat, a viszonyukat Élóhimmal és, hogy miért vesznek el oly sokan közülük.
Ezután mindketten beleisznak a teájukba, csak ezután érkezik a fekete hajú nefilimnő válasza.
- Az emberek szívét akkor lehet legjobban megismerni, hogyha közöttük vagy. Olyan sokfélék mint ahány homokszem van a sivatagban, mindnek mások a céljai, és a viszonyuk az úrral. Engem is érdekel a háborújuk, amiről azt hiszik a hit védelmében vívják, pedig tudhatnák, hogy Neki semmilyen háborúskodás nem kedves.
Sabriyah felsóhajtott, majd folytatta:
- De most közelebbi motivációkra voltam kíváncsi. Mit keresel itt, az ásatáson? A félangyalok akik a régésznek segítenek fordítani a szövegeket velem együtt érkeztek. Ennek ellenére nem bánom, ha lemész velük kutakodni a saját szakálladra, amennyiben nem tartasz meg egy tekercset sem. Egy csoport pont most indult el.
Ada most már érti, hogy félreértette. Ám válasza talán mégsem volt önmagában olyan fontos. Sabriyah látni akarta, s egy teázásból, s néhány mondatból eldöntötte, hogy megbízik-e benne.
- Szeretném megismerni ezt a világot. – Pontosít Ada a mondandóján. És ehhez hozzá tartozik minden. Nem csak az emberek, hanem a saját népe, az angyalok, az Úr, ez a könyvtár. Ezért is van most itt.
- Remélem sikerrel jársz. Nagy feladat és még senkinek sem sikerült.
Ada emlékezetében még sokáig fognak élni ezek a szavak néha emlékeztetőként, néha mosolygásra késztetik majd, vagy nagyobb erőfeszítésekre, máskor tehetetlen tételnségének okai között ágaskodnak majd, vagy vitatkozik vele.
- Köszönöm, így teszek.
Adja válaszul ígéretét, ami az ásatásokat illeti. Kiissza maradék teáját és feláll, hogy csatlakozzon a csoporthoz. De még enm megy el, hátha szólna még hozzá. És neki is van kérdése.
- Hol talállak meg az ásatások után?
- Itt. – feleli Sabriyah és illendőségből ő is feláll. - Amennyi anyag odalent van, még hónapokig itt fogunk fagyoskodni. Remélem találok valakit akivel sakkozhatok...
A papnő megrázza a fejét, és ebben a pillanatban lép be egy fiatalabb emberférfi.
- Asszonyom, szükségünk lenne valakire, aki segít megfejteni a héber szövegeket. A Herr megint előre rohant...
- Épp jókor jött, a hölgy Androméda, és szeretné látni a könyvtárt.
A férfi arca felderül. Nyurga, huszonéves tipikus hivatalnok külsővel, göndör barna hajjal.
- Igazán? Nagyon örvendek kisasszony Herbert Schwarcz, hadd legyek a vezetője...
Miután bemutatták őket egymásnak, egy bólintással nyugtázza a férfi szavait, fajtársai felé fordul és héber szóvalköszön el tőlük.

A Herbert nevű fiatalember vezeti eztán el Adát a bejárathoz. A nefilimet furcsa érzések szaladják meg, amit az emberek talán gyomorgörcsnek neveznek, amikor a férfi fákylát gyújt és egy hosszú lépcsőn kezdi vezetni lefelé. Aranyszín szemei nem csak a falalkat látják, hanem régmúltja emlékképeit és olyan emlékek emlékeit melyek egy rég elfeledett időből származnak, mégis tanúja lehettek ő, meg a tünde.
- Nem történtek különös dolgok az ásatások körül?
Kérdi Herbertet váratlanul, a férfi pedig összerezzen a kérdésre.
- Nem... Még csak az első teremnél járunk, próbáljuk finoman kinyitni az újabb ajtókat, nem kárt tenni bennük így viszont lassú a folyamat. Miért? Ön hallott valamit? Talán... a félangyal megérzései?
Adának nem újság, hogy az emberek félelemmel vegyes csodálkozással fordulnak felé, de azért furcsállja.
- Nem. Csak láttam már ilyen romokat.
Válasza tartózkodó és részéről lezártnak tekinti a témát, ám Herbert nyelve csak eztán ered meg igazán.
- Azt nem csodálom. Egész Veronián vannak elszórva. Tudta hogy Hellenburg és Carolusburg is ilyen romok fölé épült?
- Igazán?
Kérdez vissza és újra elkerekednek a szemei ahogy oldaltpillant a hivatalnokra, ám ez a gyermeki vonás hamar elvész szoborszerű arckifejezésének kortalan merevségében.
- Igen. Tudja könnyebb már egy eleve megépült város újraépíteni.... Azt mondják Eichenschild, sőt még Elatha a sötét tündék fővárosa is olyan helyen van ahol valaha angyalok éltek. Talán csak Zephyrantes nem. Inkább az a furcsa hogy itt nincs város, de azt hiszem az éghajlat nem kedvező, és folyó sincs. - magyarázza lelkesen a férfi.
Ada pedig legalább olyan lelkes hallgatója. Bár maga elé néz és pillantása is csak néha-néha állapodik meg Herberten, az apró jelekből, főleg elmélyült bólintásokból értheti a férfi, hogy kiselőadása értő és érdeklődő fülekre talált. Ada pedig még egy olyan kérdést is megkockáztat, amire nincs reménye, hogy választ nyerjen.
- Hallottál már mélységiekről?
Herbert megrázza a fejét.
- Nem. De nem ez lenne az első eset hogy maguk valamit másképp neveznek mint mi.
Adának nincs több kérdése, innetől némán mennek előre. Lassan leérnek a terembe, ahol már egész sokan vannak, s ekkor egy pillanatra megtorpan a férfi.
- Nem tudom Sabriyah említette-e, de átmenetileg úgy tudom megállapodtak hogy a kutatás érdekében tolerálják a démonok jelenlétét. Kérem... Nagyon kérem ne kezdjenek el harcolni. - a férfi szinte könyörög, ám szemében olyasfajta elszántság ül, ami arra enged következtetni, hogy ha válasza nemleges, valóban megpróbálja majd feltartóztatni. Ada nem tart tőle, hogy vissza tudná fogni, ám elsőre nem is tudja mire vélni ezt a fajta engedékenységet. A fekete hajú félangyal nő jut eszébe és kiismerhetetlensége.
- Démonok? - kérdez vissza.
De megígéri.
- Találtunk pár minden bizonnyal démoni nyelven írt tekercset is. Ezért... Köszönöm. - Herbert félreáll és előre engedi a lányt. A teremben két sötét tündét lát, egy férfit és egy kislányt, egy tündét egy nagyon érdekes kristályvégű bottal, egy démonlányt szárnyakkal és még egy nőt aki elsőre embernek tűnik, de van olyan sejtése, hogy talán mégsem az. Ada szenvtelen, átható tekintettel néz rájuk, majd elindul feléjük, de nem lép oda egyikőjükhöz sem.
- Üdv!
Köszönti őket, fél füllel hallgatva beszélgetéseiket, de míg meg nem szólítják egyedül néz körbe a teremben. Tekercseket keres, feliratokat. Il-Roboám óta nem nyugodhat.


_________________
“Coming back to where you started is not the same as never leaving.”

Név: Mély levegő...
Típus: Személyes passzív
Erősség: I.
Felhasználás: Mágiamentes
Leírás: Lamia az évek során megtanulta, hogyan fojtsa magába az indulatait, amikor szükséges. Ennek hála néhéz kihozni a sodrából, részben tűrőképességének, részben elővigyázatosságának köszönhetően. Utóbbinak hála már-már ösztönösen megérzi, ha valakinek ellenséges szándékai vannak az irányába, hogy időben fel tudjon rá készülni..


Előtörténet | Adatlap

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 3 oldal]

Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.