Quest for Azrael
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák

» [Magánjáték - Sigrun und Erlendr] Sárguló falevelek közt
by Sigrun Hjörnson Csüt. Ápr. 25, 2024 10:17 am

» [Útvesztő] A magoi hét próbája
by Ostara Kedd Ápr. 23, 2024 8:14 pm

» Alicia Zharis adatlap
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 1:43 pm

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:14 am

» Alicia Zharis
by Alicia Zharis Hétf. Ápr. 22, 2024 12:12 am

» Képességvásárlás
by Alicia Zharis Vas. Ápr. 21, 2024 11:30 pm

» Rothadó kalász - Dél (V.I.Sz. 822. Ősz)
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:42 pm

» Hóhajú Yrsil Bűvös Boltja
by Hóhajú Yrsil Vas. Ápr. 21, 2024 4:30 pm

» Ez vagyok én
by Kyrien Von Nachtraben Szomb. Ápr. 20, 2024 9:58 am


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

[Küldetés]A régmúlt árnyai

+4
Akae
Victor Goldhawk
Eiryn
Serene Nightbough
8 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Go down  Üzenet [2 / 3 oldal]

26[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Okt. 31, 2016 10:42 am

Luna Skyfesh

Luna Skyfesh
Kísértő
Kísértő

Le érve a könyvtárba, az öreg mond nekünk valamit arról, hogy milyen nyelveken íródtak a könyvek, ami nem kicsit vetette vissza a kezdeti lelkesedésem hisz ezen nyelvek töbségét, nem ismerem nem beszélem, így amiért én jöttem, az értelmetlenné válik, hasztalanná mivel nem tudom el olvasni. Vagy is el tudom olvasni, csak nem nem érteném, hogy pontosan mit is olvasok. Pontosan ez az oka annak is, hogy keresés helyett egyből egy elf segítségét kérem, és a bájomat is bevetem, de a dolog meddő próbálkozásnak tünt, hisz ő sem ért belőle semmit. Beismerése, csak arra jó a számomra, hogy számomra egy hasztalan érdektelen lénnyé fokozódott le, és magára hagyam. A self csaj is közben megérkezik, és hangosan segítséget kér. Hangja, mint a lágy gyermeki kacaj egy gyönyörű tavaszi napsütéses délutánon, és úgy akarnék segíteni neki, de nem tudok. Hálla a minden hatónak, valaki oda megy hozzá az öreg segédei közül, hogy segítséget nyújtson neki. Tekintetemmel, a self-et keresem, aki egy ajtónál álldogál, majd az öreghez intézi szavait, hogy mehetnénk tovább, és a könyvek pedig megvárnak minket. Magamban igazat adok abban, hogy megvárnak, de ha már az öreg ezzel a teremmel akarja kezdeni, hogy átnézzük a könyveket, hát legyen. Mondjuk, nem tudom azt, hogy pontosan mit is akar velünk kerestetni. Egyenlőre megvárom, hogy a self-nek válaszoljon, aztán én is megszólalok. Azaz csak megszólalnék, de észre veszem, hogy a kristály pislog, és a lépcsők felöl léptek zaja hallatszik. Talán a másik elf döntött úgy, hogy csatlakozik végre hozzánk, vagy valaki más jön. Tekintetem oda fordítom, és feszült figyelemmel várom, hogy mi lesz. Egy szárnyas nő lép közénk, és köszön nekünk.
- Üdv! - Köszönök vissza, mert bár démon vagyok, nem kell bunkónak lennem. Szárnyai, nem olyanok mint az enyém, az övé tollakból vannak. Tekintetem leveszem róla, és a kezembe veszek egy könyvet, és bele lapozok, hogy fel fogom-e emi benne van.



A hozzászólást Luna Luntika összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 01, 2016 4:56 pm-kor.


_________________
Azt kívánom erre az éjszakára,
erre az életre,
a sötétség vegyen körül,
és egy fényes tengerpart.
Ó, bárcsak a nappal együtt mehetnék le
Aludnék,
Sírnék, veled.

27[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Okt. 31, 2016 6:50 pm

Akae

Akae
Éjvándor
Éjvándor

A kis Akae segítség kérésére a professzor segédje lép oda hozzá majd ajánlja fel szolgálatait, illetve egy lehetőséget.
Akae az apróság szóra szúrós tekintettel válaszol, de inkább nem mond rá semmit és rögtön egy mosolyt csal saját arcára.
- Köszönöm bácsi. Kicsit közelebb tetszik hajolni, nem akarom hogy a többiek kinevessenek azért amit keresek.
Ha a professzor segédje közelebb hajol akkor a fülébe súgja ellenkező esetben csak halkan megjegyzi.
- Egy bizonyos kard után kutatok, amely már réges-régen eltűnt, de hatalmas ereje van. Nem említi valamelyik könyv véletlen?
Nem sokkal ezt a beszélgetést követően egy furcsa szárnyas hölgy sétál le a lépcsőn. Akae még ezelőtt sose látott hozzá hasonló lényt. Egészen emberi volt, de szárnyai voltak amiket tollak borítottak nem hasonlított egy démonra, de a kislány biztos volt benne hogy nem lehet angyal.
- Szia!
Mosolygott rá majd vissza nézett a professzor segédjére és várta válaszát.

28[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Kedd Nov. 01, 2016 2:26 pm

Serene Nightbough

Serene Nightbough
Mesélő
Mesélő

Akae: A professzor segédje szórakozottan néz le rád a megjegyzésre.
- Ami azt illeti néni, de nem vagyok olyan öreg, a nevem Friderika. - javít ki téged. Amikor kéred közelebb hajol, a kard említésére először elkomorodik végül halkan felnevet.
- Ha Azraelre gondolsz, márpedig mi másra gondolnál, a fél világ azt a kardot keresi, így ha valaki talál róla feljegyzést, aligha tárná a nyilvánosság elé. De egészen biztos vagyok benne, hogy van itt könyv ami említi, csak nem tudom melyik. Hiszen, ha itt nincs róla információ, akkor sehol.

Cavett: A léptek már tudod, hogy nem Viktorhoz tartoztak, hanem egy szárnyas nőhöz, és egy emberférfihoz. Visszagondolva emlékezhetsz rá, hogy Victor bizony lejött veletek, láttad is hogy eltűnik a polcok között, aztán… Semmi.

Luna: Amikor meglátod a szárnyas lányt elsőre talán szimpatikus lehet, de szépen lassan elfog egy enyhe rosszullét. A gyomrod kavarog, igazából egyszerre van meleged és fázol, elviselhető, de elég rossz a közérzeted. Ha próbáltál már bemenni templomba, pont olyan érzés, ha még nem próbálkoztál ilyesmivel korábban, akkor viszont valami teljesen új… Lehet akár véletlen egybeesés is, de tudhatod, hogy ti démonok nem szoktatok betegek lenni. Egyébként ha figyelmesen olvasod a címeket találsz német nyelvű könyveket is, csak a témájuknak nincs sok köze a csábításhoz, ahogyan a professzor is mondta, inkább történelemkönyvek ezek.

Eiryn: Ahogyan átkukucskálsz a többi terembe polcok végtelenbe nyúló sokaságát látod, néhány haloványan világító kristállyal. Minden bizonnyal egyszerre kapcsol be a rendszer, minden teremben, de csak ott fényes, ahol tartózkodnak is. Ami viszont feltűnik neked is, ahogyan korábban Cyne-nak, hogy talán csak érzékcsalódás, de mintha mozgást látnál az árnyékok között…
Amikor elkezdesz keresgélni, nem kell olyan sok idő, hogy találj olyat, ami tényleg érdekes lehet. A német nyelvű könyv egy hajós nép szokásait írja le, az első néhány oldalon leginkább ilyen hajókról van szó, később azonban régi királyok nevei vannak felsorolva, olyanok, amiről még sosem hallottál, és mindegyikükről szól egy -egy oldal. Ami neked érdekes lehet szakmailag, hogy a fegyvereit, a különleges motívumaik és díszítéseik is ott vannak jelentéssel és szimbolikával együtt. Sejtheted hogy valamikor a szakadás környékén jegyezhették le őket, így talán ez még a Veronia előtti világ tudását rejtheti magában.
//Off infó, hogy el tudd képzelni: Konkrétan viking stílusú dolgokat látsz, illetve az ő hadizsákmányaik stílusát, régi frank és angol cuccokat. IC nem láttál még hasonlóakat.//

Cyne ÉS MINDENKI MÁS IS: Herr Wissenschaftler meglepetten fordul oda hozzád.
- Többi terem? De hát még ezzel sem végeztünk! Még sosem jártunk a többi teremben de minden bizonnyal érdekes és végülis elég sokan vagyunk rá. Hmm… Igaza van fiam, tetszik ez a felfedező szellem!
Lendületesen lép oda melléd, nem veszi észre az előhúzott éjgyilkot, majd amikor lehajol hogy szemügyre vegye a zárat elsápad.
- Ezt nem értem… Mintha már… Mintha ezt valaki nemrég kinyitotta volna… Frida!
Innen pedig elég nyilvánvaló lehet számodra, hogy nem ők voltak. Vagy legalábbis a professzor nem tud róla. A névre a segédje kapja fel a fejét.
- Igen?
- Továbbment valaki az engedélyem nélkül?
- Nem tudok róla, professzor.
- Márpedig ezt az ajtót valaki megpiszkálta!
Ekkor érkezik meg Androméda Herbert társaságában, amire a két tudós rögtön odafordul, némileg meglepetten.
- Kisasszony?
- A nefilimek küldték le, hogy körülnézzen a könyvtárban. - válaszol azonnal a kísérője a félangyal helyett. A prof mintha megnyugodna ettől.
- Áhh nagyszerű, legalább lesz valaki aki tud héberül. Hogy is hívják magát?
- Herbert vagyok, uram.
- Jól van. Kisasszony a nevem Herr Wissenschaftler, nagyon örvendek a találkozásnak. Tetszik az ásatás? Ugye csodálatos, de nem annyira, mint a maguk kultúrája! - Lelkendezik. A Herbert nevű amúgy fiatal nyurga, abszolút kishivatalnok típusú ember odalép Cyne mellé.
- Csodálatos könyvtár nem igaz? És talán sok emelettel mélyebb még mindig húzódik. Vajon ki tudja mi lehet bent? Vagy lent… Még az is lehet, hogy nagy hatalmat rejlő kincsekre bukkanunk nem igaz? Vagy válaszokra. Érdeklik a válaszok a világról, az igaziak, nem az akadémikus blabla…
Közben lehajol a zárhoz, és tesz pár mozdulatot a héber írásjelek fölött, hihetetlen gyorsasággal, mintha nem először csinálná…
Az ajtó kinyílik, de csak az az egy, mögötte pedig feltárul egy még ennél is nagyobb terem. Herbert félreáll, és előzékenyen engedi előre azokat, akik be akarnak menni.

//Bárki személyes privát párbeszédet akar folytatni valamelyik njk-val, az keressen meg, és lemesélem neki röviden. Szintén bárkinek bármi kérdése van, leírás, hogy néz ki mit lát, szóljon bármilyen platformon és elmondom. Határidő: mint legutóbb, egy hetet szeretnék, de két hétig rugalmas vagyok, minél előbb annál jobb, még bőven van a halandból.//

29[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Kedd Nov. 08, 2016 10:12 am

Eiryn

Eiryn

A könyvtár még mindig hatalmas. Eiryn nem igazán tudja eldönteni, hogy a tudósok rakták-e össze a világítást, vagy már eleve is itt volt, mindenesetre meglehetősen lenyűgöző a rendszer. Bár valószínűleg újkeletű a dolog, hiszen az egyik teremben mintha mozgást látott volna, valószínűleg az egyik tudós az, aki a pislákoló világítást hivatott kijavítani. Nem is nagyon foglalkozik tovább a dologgal, gondolatai visszatérnek arra a teremre, ahol épp tartózkodik. Igen komoly, hosszú percekig is eltartó kutatómunkájának hamarosan be is érik a gyümölcse egy gyönyörűen illusztrált, német nyelvű könyv képében. Már az eleje is igen-igen érdekes, bár a hajóácsoláshoz nagyjából annyit konyít, mint egy szúnyoglárva, de a fegyverek… Jól gondolta, a régiek is szerettek ám felvágni a díszítésekkel. A stílus egészen lenyűgözi, még nem látott hasonlót. Valahogy olyan… Kerek. Az állat- és növényornamentika is szalagszerű, hol egészen tekervényes és szeszélyes, hol meg kifejezetten realisztikus. A mély bevésések ugyanolyan gyakoriak, mint a szegecsek és gombok, és rengeteg a berakás. Az stílus kifejezetten egyedi, kiforrott és nagyon érdekes. Bár újdonságszámba menő technikát nem igazán lát, azért nagyon érdekes. A mester valószínűleg nem tudná értékelni, bár ki tudja? Egy Szakadás körüli stílus feltámasztása akár még valami szent elhivatottsággá is kinőheti magát nála… De neem, nincs ekkora mázlija. Ráadásul a mester bizonyára azt várná tőle, hogy vigye el neki a könyvet,  s a lopáshoz nem igazán fűlik a foga. Ekkor üti meg a fülét a "tudós bácsika" kifejezés. Várakozóan fordul a self férfi felé, s nem is csalódik, tényleg ő sürgeti a társaságot. Talán a Deviáns név illene rá... Mindenesetre közelebb sétál, ha tényleg továbbmennek, nem szívesen lenne sereghajtó, ráadásul mindenképpen hallania kell a professzor válaszát. Mélységesen elkeseredik, amikor Herr Joviális-Nagybácsi nem is reagál a megszólításra, valószínűleg túlságosan lefoglalja önnön fontosságának tudata ahhoz, hogy hasonló dolgokat sértésnek vegyen. A prof hirtelen elsápad, s a lány feszülten hallgatja a beszélgetést (miközben mellékesen konstatálja, hogy a segéd valóban nő, a neve egyértelművé teszi). Még nem jártak a többi teremben? Nem az lenne az első, hogy körbejárják az egész nyamvadt helyet, hogy legalább egy körülbelüli elképzelés legyen a feltárandó területről?! Ráadásul ezek szerint az iménti árny nem tudós volt, vagy legalábbis hivatalosan nem lehetett ott.
- Azt hiszen, az előbb láttam valakit abban a teremben - int a megfelelő ajtó felé, majd kissé alaposabban utánagondol a dolognak. Elég híres ez az ásatás, rengeteg szerencsevadászt is vonzott, nincs abban semmi különös, ha valaki megpróbált betörni ide. Ami viszont valóban különös, hogy sikerült is neki, a kinti ajtó zárja nem tűnt épp egyszerűnek. Sem a bentiek, ha már itt tartunk. Ekkor lép be az érkező, aki valóban egy félangyal. Apró, diadalmas mosoly ragyog fel Eiryn arcán, amolyan "Na, hogy megmondtam!"-jellegű, de szinte azonnal el is enyészik, s újfent a szokott udvarias derű uralja a vonásait. Visszaköszön, s közben alaposan végigméri az újonnan érkezőt. Valahogy olyan... kora tavaszi benyomása van, amikor a színek még őrzik a tél hidegét, de már a meleg ígéretét hordozzák. Nem igazán tudja, mit várjon a nefilimtől, mindenesetre nem tűnik túlzottan csevegős és barátkozós típusnak. A vele együtt érkező emberen nem látszik csodálat vagy meghökkenés, amikor belép. tehát Eiryn feltételezi, hogy ő is a tudós csapat tagja. Herr Szórakozottat a belépők teljes sikerrel elterelik a problémáról, szinte azonnal az ásatást meg a leleteket kezdi méltatni. A vámpír hitetlenkedve mered rá. Ennek az embernek a koncentrációs képessége vetekszik egy agyalágyult molylepkéével. Éppen most fedezi fel, hogy a drágalátos kutatásába valaki belepiszkált az engedélye nélkül, és egy egyszerű érkező el is feledteti vele. Közben a Herbert nevezetű kisinas kinyitja az ajtót, sokkal nagyobb rutinról és értelemről téve tanúbizonyságot, mint a professzor bármikor. És közben folyamatosan beszél. Eirynnek nagy a gyanúja, hogy egy amolyan igazi idealista, kalandvágyó tudóspalántával találkozott. "Nagy hatalmat rejtő kincsek"? Amennyiben elfogadjuk, hogy a tudás hatalom, talán, de ki az az ütődött, aki egy könyvtárban rejt el valamit? A könyvtárakat sokan használják, és bár sokszor az van a legjobban elrejtve, ami majd' kiveri a szemet, jelen esetben ez valószínűleg kevéssé igaz. Bár ki tudja? Talán tényleg találnak valami könyvön kívüli érdekességet. És ha már nyitva van az az ajtó, akkor vétek lenne nem bemenni, nem igaz? Eiryn egy mosollyal megköszöni Herbert udvariasságát, majd belép az újabb terembe, és alaposan szemügyre veszi, az innen nyíló ajtóktól kezdve a padlón át a plafonig mindent megbámul. Végül újra az egyik könyvespolchoz lép, és német nyelvű kötetet keres. Ha az előző terem volt a Történelem-terem, kíváncsi rá, hogy ez milyen téma köré csoportosult.

30[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Pént. Nov. 11, 2016 3:06 pm

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

~ Oh, mamám, kifogtam az életem eddigi leghülyébb tudósát. ~
Igaz, hogy Ő az első, és reményeim szerint egyben az utolsó ilyen jellegű példány is, akinek volt olyan szerencséje - vagy inkább balszerencséje  - hogy az utamba akadt és a pofázásával, fontoskodásával és tudósi énképének magasztalásával vonta magára az ellenszenvemet, mely tüzet tovább táplálva a gyűlölet vad vihara is felcsaphat, és akkor lesz itt minden, kérem szépen, mint a neci-piacon! Egyáltalán, nem értem, hogy mi a francért figyelek én még rá? Totál jól el van a maga kis világával, bóklászik a könyvek között, néha rájön, hogy Ő bizony milyen fontos egyén is, és szemmel láthatólag - na meg füllel hallhatólag - ennyivel meg is elégszik. De neeem, neki úgy látszik, hogy mindenki másra is okvetlen rá kell akasztania a túlzott kergeségét, és sajnos azt találta meg legújabb célpontjának, aki volt olyan bolond, hogy megszólította őt: az az én! ÉN?!
~ FUSSATOK BOLONDOK!~
Sikított fel egy hang a fejemben, nem Shea-é, kivételesen az enyém, miközben ez már elkezdte az én érdemeimet ecsetelni. Vagy is nem, nem ecsetelt ez semmit - max én ecsetelném fel a vérét a földről - hanem rögtön elkezdett vadul képzelegni, hogy bennem még pedig mennyire is dúl az a bizonyos felfedező szellem.
- Felfedező szellem? Bakker, arról nem volt szó, hogy a tudós kollégáitok nyeszlett túlvilági leképzéseivel is dolgunk lesz!
Nyögtem fel erőltetetten, próbálva elvenni szavainak az élét, s közben csak magamban dohogtam.
~ Még hogy felfedező szellem? Az anyádat, azt ragaszgasd rám a hülye emberi jelzőidet. Történetesen csak minél messzebb akarok kerülni tőled és reménykedem, hogy elveszel valahol a rengeteg szoba között, hogy pár évtized múlva tényleg csak szellemként lássalak viszont. Na akkor lesz ott csak igazi felfedező szellem. Majd jól szellemeskedünk egy sort, és a többi és a többi. Hogy rohadj meg. Miért kell ilyen kínos helyzetbe hoznod engem? Mi lesz, ha mások netán azt gondolják rólam, hogy cseppet is érdekel engem ez az egész hülyeség? Azt a szégyent nem élném túl...~
Aztán meg közeledni kezdett hozzám. Jujujj, ebből még bajok lesznek. A nőket valahogy jobban csipálom, bár legalább a Te esetedben fogazás már szóba se jöhetne, de a kép, ami felugrott a fejemben, mint egy aljasul meghúzódó sunyi kis köcsög, egyáltalán nem tetszett nekem. A két szárnyaska, meg a töpörödött törpördög selfike, a vámpírkáról már nem is beszélve...ők jöhetnének, akár egyszerre is. Jaaa, hogy csak a zárat nézed? Akkor meg mondjad azt, te fránya kis szemét, ne ijesztegess itt engem alaptalanul. Csak fél szemmel figyelem, hogy az öreg csávó még is, mi a francot művel.
Huh, úgy látszik, hogy valaki kinyitotta a zárat. Hát ez...kellemetlen, gondolom én. Szegényke nem tud arról, hogy bárki is tovább ment volna az engedélye nélkül? Úgy látszik, hogy még sem tartja annyira kézben a dolgokat, mint ahogy azt Ő gondolta volna. Valószínűleg valamelyik túlbuzgó asszisztense próbált a saját szakállára dolgozni. Egyelőre azonban a fejleményeknek nem tulajdonítottam túl nagy figyelmet, hisz ekkor toppant be még egy szárnyaska, valami csávó társaságában. Az újonnan érkezett páros felé fordultam, majd inkább távolabb is mentem, hogy legalább valami távolságot tartsak Herr Vizipancsertől, aki már megint csak áradozott...és áradozott. Hogy tud valaki ennyit pofázni, de most komolyan? Nem tudom megérteni az ilyen embereket, akik csak pofáznak és pofáznak, mindenféle kohézió és értelem nélkül. Brrr...remélem, hogy én sose leszek ilyen!
- Hát, hogy mi van még lejjebb, előbb-utóbb úgy is kiderül, nem igaz? Hisz lényegében ezért jöttünk ide, legalábbis úgy látszik, hogy rajtam kívül mindenki más. Én csak a mesterem futárfiúja vagyok...
Morogtam vissza Herbert nevezetű egyénnek, miközben a kezem erősen ráfonódott az éjgyilokom markolatára, amit ekkor már ismét a köpönyegem alatt rejtegettem. Elég erős késztetést éreztem arra, hogy valakit csak a móka kedvéért felkoncoljak, hogy levezessem a feszültségemet, s közben csak a fickót figyeltem, ahogy kinyitja az ajtót. A szemöldököm felszaladt, s egy gondolat motoszkált a fejemben. Mikor kinyílt azon terem ajtaja, amely mögött valami árnyat láttam mozogni, Herbike félreállt, hogy előre engedje a többieket, én meg a vámpír lányt kezdem el nézegetni, aki úgy látszik, hogy szintúgy látta, amint valami vagy valaki mocorog arra felé. Tehát nem képzeltem az egészet. A két észrevétel cselekvésre késztetett.
- Óh, látom, hogy jó haverok leszünk...öhm, mi is a neved? Habart? Eh, mindegy. Figyu, segíts már: találtam egy könyvet, ami érdekelne engem, vess rá egy pillantást, míg a többiek eldöntik, hogy mennek-e vagy sem?
Karoltam át a fickó vállát, majd határozottan az egyik könyvespolc felé irányítottam, hogy a többiek elől takarásban legyünk. Lehet, hogy csak paranoiás vagyok, de hát ez meg a szakmám velejárója, így ezt senki sem róhatja fel nekem, ugyebár...
- Herbert- javít ki a csávó, majd egy pillantást vet a szórakozott professzorra. - Jól van, mutasd a könyvet.
- Komolyan Herbert? Őszinte részvétem.
Morogtam magam elé, s közben a plafon felé emeltem a tekintetemet, próbálva egy pillantást vetni Hold Anyára, hogy megkérdezzem tőle: még is, mivel vétett szegény ember, hogy így kicsesszenek vele a szülei? Azonban mélyen a föld alatt voltunk, a mennyezet eltakarta az eget, így a Hold nem hallgatta meg kérdésemet, cserébe más viszont igen.
- Miért, a Cynewulf mennyivel jobb? Vagy ha már itt tartunk, a Sheatro? Ne legyél már ennyire beképzelt és álszent, hogy a fene essen beléd! Koncentrálj...
Nem válaszoltam örök kínzómnak, inkább mentem tovább, míg meg nem érkeztünk a kiszemelt könyvespolc mögé. Tekintetemmel átfutottam a könyvek gerincét, hátha valami általam is ismert nyelven lesz felírva rájuk a cím...hát, nem nagyon. Alig páron volt valami ráfirkantva, és azokat a nyelveket meg nem is értettem meg, így hagytam a fenébe az üres pózolást, és nem tettettem tovább, hogy bárminemű érdeklődést is mutatnék az itt található irodalmi remekművek után. Hülyék azok, akik ennyi mindenről összeírnak ennyi hülyeséget...az életet megtapasztalni kell, nem írni róla, meg olvasni. Egy kultúra rengeteg időt és energiát fektetett abba, hogy mindezt lejegyzetelje és mi lett velük? Áh, meg van. Eltűntek örökre. Hát, volt értelme, nem?
- Mondd csak, nehéz megtanulni ezt az egész héberes-ajtónyitógatós trükköt?
- Nem annyira, csak meg kell jegyezni a sorrendet. Én minden mintát megjegyzek első látásra.
Az arcán már majdnem hogy büszkeség csillant, az én arcom meg elkomorodott.
- S ezt akár nekem is meg tudnád tanítani? Mert, ahogy azt mondtad, nem lehet ez annyira nehéz, hisz elsőre megjegyezted, s ahogy gondolom, minden ajtónál más.
Bár hogy miért, arról fogalmam sincs. Minek túlbonyolítani itt mindent? Ez elvileg egy könyvtár, nem igaz? Amit azért hoztak létre, hogy itt tárolják egy társadalom tudásának jelentős részét, és emiatt publikusnak kellett volna, hogy legyen, nem igaz? Akkor meg minek ennyi zár és biztonsági intézkedés? Ez a kérdés érdekelt engem, de nagyon...Mit rejtettek el itt, valójában? Nem hinném, hogy pár porosodó könyv ennyi vesződséget megért volna.
- Meg tudnám. De miért akarod megtanulni ezt az egy ajtót kinyitni?
- Nem, nem ezt az egyet. Ti se lehettek mindenütt jelen, nem igaz? Mi van, ha szétszakad a csapat, csapdába esünk és csak úgy tudnánk megmenekülni egy esetleges förtelem elől, ha ki tudnánk nyitni az előttünk lévő ajtót?
A fickó arcán először derű terült szét, majd fel is nevetett. Vicceset mondtam volna? Nem hiszem. Óh, Habart, azt hiszem, hogy Te leszel a következő áldozatom. Rohadt idegesítő egy stílusod van és már csak ezért megérdemelnéd azt, hogy még egy szelelő nyílást vágjak rád.
- Úgy, hogy nem csukjátok be magatok után.
~Óh, köszi a jó tanácsot, Herr Köcsög.~
- De ugyan már, milyen förtelem? Ebben a könyvtárban talán ezer éve nem járt senki...
~ Ühüm...jó. Akkor a vámpír és én csak képzelődünk. Tudod, a nem törődömséged és az ostobaságod akár végzetes is lehet...~
- Én...szeretek minden eshetőségre felkészülni és az ajtók maguktól is becsukódhatnak. De ettől most tekintsünk is el. Van valami jegyzet arra, hogy melyik ajtót milyen kód nyitja?
Ahogy sejtettem, nemleges választ kaptam egy fejrázás kíséretében. Hát ez az...
- Nincs. Csak azt tudjuk, amit kinyitottunk már. Van a fönti, meg ez. Ezt az előbb láttad, a másikat szívesen lerajzolom neked.
Kezemet végigfuttatom egy könyv töredezett gerincén, kisebb porfelhőt indítva el vele, amitől majdnem köhögni kezdtem. Egy takarítónőt igazán szerződtethetnének. Miközben a könyvvel matattam, feltettem azt a kérdést, amiért lényegében elhívtam egy kis közös beszélgetésre újdonsült haveromat.
- Nem úgy volt, hogy a többi ajtót még nem próbáltátok kinyitni? A Herr Viziizé valami ilyesmit papolt, már amikor figyeltem rá.
- Áh, ugyan! Te mondtad, hogy a prof se lehet ott mindenhol, nameg.... - kicsit közelebb hajolt hozzám és lehalkítja a hangját. - Elég szenilis már az öreg. Elfelejt dolgokat.
Egy vállrándítás, majd a sunyi kis köcsög a válla fölött pislogva az előbb kinyitott ajtó felé pislog.
- Gyere, menjünk a többiek után!
- Óh, hát az úgy van, hogy...az öreg nem hinném, hogy arra felé ment volna. Egy dolog a szenilitás...de csórikám totál meglepődött, amikor felfedezte, hogy az ajtót már kinyitották előtte. Tehát tény és való, hogy a prof nem lehet ott mindenhol, ellentétben a segítőitől. A kérdés az, hogy miért mentél előre a könyvtárba a többiek megkérdezése és engedélye nélkül?
- Nem hiszem, hogy elszámolással tartoznék neked elf...
Morogja, az arca elsötétült, és most már határozottan menekülőre fogta volna a dolgot. Ezzel ellentétben, én csak most kezdtem belelendülni a játékba, így a vállánál fogva ragadom meg Herbert-et.
- Naa, még én se sértegettelek téged! Ne elfezz már le engem! Nem elszámoltatni akarlak téged...
~Max leszámolni veled...~
- ...de nem szeretem a meglepetéseket. Ahogy gondolom se a nefilimek, és a professzor sem. Tehát, mit találtál odaát?
- Csak könyveket. Most pedig, eressz!
Herbert hangja hirtelen megváltozik. Eddig se volt valami túl vidám, most viszont parancsolóvá vállt. Erre elkaptam a tekintetemet a könyvek vizsgálatáról, és a tekintetünk találkozott. Több dolog történt egyszerre: valaki motyogott a fejembe. És félelmet éreztem...mint ha a belsőmből szakadt volna fel ez az érzés, olyan mélyről, amit már hosszú évek óta nem éreztem. A sötét erdőben magára hagyatott kisgyerek félelme, miközben hallja a távolról jövő ordításokat, sikolyokat, morgásokat, s tudja, hogy a vég nemsokára eléri őt. Vagy mint ha az egész a föld mélyéről jött volna...elhagyatottság. Bezártság. Düh. Agresszió. Az egész egy orkán erejű viharrá erősödött, és a motyogás csak nem akart megszűnni. Az elmémet kaparászta, s teljesen leblokkoltam ettől. Aztán feleszméltem, s amilyen hirtelen jött az érzés, olyan hamar el is tűnt. Herbert már sehol sem.
- Ez meg...mi a faszom volt?
Döbbentem le. Herbert lett volna az? Ki a jó büdös franc ez a csávó?! Valami nagyon nem stimmelt vele, és az egésztől libabőrös lettem. Olyat éreztem, amit már jó ideje sosem: félelmet. Az egész ügy kezdett igen csak rossz fordulatot venni, és erősen elgondolkoztam azon, hogy ideje lenne elmenni innen, fizetséget úgy se kapok már érte, a gazdám valahogy nem nagyon örült az én magán akciómnak, ezt bizonyította az is, hogy a szolgái közül egyet rám küldött, hogy leszúrjon. Kilestem a polc mögül. Herbert már az ajtónál állt, mindenki bement már, aki akart, én maradtam utoljára. Arcom elkomorodott. Tovább megyek. Van egy kis elintézni valóm ezzel a fickóval. Nem szeretem, ha velem szórakoznak, és Herbert kiérdemelte az első helyet a halálozási listán...
Az ajtóhoz sétáltam, s mielőtt beléptem volna az ajtón, még egyszer körbenéztem abban a terembe, ahonnan indultunk, majd beléptem. Se egy árnyékfoszlány, se motyogó, idegbajos emberkék. Csak a kis vidám csapat tagjai. A terem jóval nagyobb volt, mint az előző, de a kristály innen sem hiányozhatott.
- Óh, mamám...mibe csöppentem?


_________________
[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

31[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Szomb. Nov. 19, 2016 8:56 pm

Lamia von Nachtraben

Lamia von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Andromeda tekintete a termen időzik, lélekben azonban messze jár. Inkább mauzóleumnak, sírhelynek tűnik fel előtte az, ami egykor ősei városa volt. A múltat a jelennel és a jövővel összefűző gondolatok keverdnek magas homloka mögött valami nyomasztó előérzettel a szíve tájékán. Az árnyékokkal telt, könyvektől terhes polcsorok között mások is megborzonganak, de ők nem látták azt, amit a nefilim egy hasonló helyen. S jobb is ha ez így marad. A tudásért jöttek talán, de a tudatlanság néha áldás.
- Én is örvendek. –Viszonozza a professzor udvarias lelkendezését a maga szenvtelen módján. Érdekelné, miféle ember. Talán magához hasonlónak képzeli, vagy elítéli ismeretlenül is, hogy a világ és a múlt egy apró szeletéért bezárkózik egy ásatásba. De hogy mit is gondol valójában, azt nem lehet leolvansi az arcáról. Nem mulaszt el semmit a beszégletésből, s ami körülötte zajlik. Csak hogy a többiek elindulnak, néz körbe.
Pillantása a falakról és a professzorról a többiekre helyeződik át. Látja a tündét, ahogy elrejti a könyvet, majd ahogyan elindul őfelé. Ám ekkor meglepetsére a férfi irányt vált, felkiált és rohangálni kezd. A próféta izmai ösztönösen reagálnak a pánikra, ami a férfiból árad, teste azonnal harcot sejt, s kezei közt gyűlik a száműzött angyalok ereje. Ám mielőtt még megidézhetné Égi Vértjét, a tünde berohan elé.
- Hol van Vic. – Ismétli egyre idegesebben. - Kérlek segíts megkeresni.
Ada szenvtelenül néz vissza rá. Ha ember volna, nem lepné meg, hogy hozzá siet bajával. Az emberek gyakran elkövetik azt a hibát, hogy a félangyalokat valamiféle őrzőjüknek tekintik. Pedig ők nem így gondolkodnak erről. Akárcska őseik az angyalok, ők Isten hírnökei és katonái, az emberek sorsa, bajaik-örömeik nem tartoznak rájuk. De ez a férfi más. Ő tünde. Ada Loreenára emlékezik, a lovagnő szavaira, s ígéretére.
- Rendben.
Bólint rá.
Erreföl a férfi megragadja és odébb húzza.
- Eltűnt a barátom Vic, ő is tünde, mint én. Nem láttad kimenni? Esküdni mernék, hogy lejött és valamelyik polchoz ment. Véletlenül nem ment vissza amikor jöttetek?
Ada kivételesne hagyja magát oldalra rángatni. Ha egyszer besorolja magát egy csoportba(legyen az két személy vagy harmincból álló), azonnal mint egy gombnyomsára idomul hozzájuk és addig nem kezdeményez vagy ellenkezik amíg ki nem tapasztalta a dinamikájukat és, hogy valójában mi elfogadott mi nem. Kevesen gondolnák, de a nefilimek született konformisták, amíg amit mások csinálnak nem ellenkezik az Úr szavával.
- Nem láttam őt.
Mondja őszinte, már-már együttérző hangon. Egyedül a tekitnete az ami zavarba hoz, de a tünde amilyen pánikban van talán nem is látja őt. A hangja azonban szilárd és megnyugtató.
- Itt kell lennie a polcok között.
Teszi hozzá a kommunikáció kedvéért.
- Á, akkor csakugyan nem ment vissza.
Felel azonnal a férfi, de nem tűnik nyugodtabbnak.
- Eljössz velem megkeresni? Remélem igazad van, talán meglátod valahol, ahol én nem.
Ada ezen már nem lepődik meg. Bár azt furcsállja, hogy pont egy tünde ragaszkodik hozzá ennyire, inkább az emebrekre jellemző ez a fajta megnyugvás amit egy félangyal társaságában éreznek. A lány bólint, ezüstös haja meglibben a fáklyafényben. Aztán rájön, hogy nincs alap amin ítélhetne, a tündék és félangyalok olyannyira különböznek, hogy valóban nem sejtheti mi indítja rá a férfit, hogy pont ő kérje.
- Andromedának hívnak. Mi a te neved?
Jobb az elején kezdeni a dolgokat, ha már egyszer követi.
- Ki ez a te barátod és mit keresett itt?
Ha az elf most ránéz, talán kissé ijesztőnek találja majd a lány átható pillantását. Akárha egy szobor, ami eddig emreven tekintett maga elé, megelevenedne és az őt bámulóra visszatekintene a maga kortalan kifürkészhetetlenségével. Ez az ára Andromeda figyelmének, ha egyszer az érdeklődése körébe kerültél. Bár ez gaz a legtöbb félangyalra, gondohatja Ada, hiszen ő se tudott anélkül ide megérkezni, hogy fajtársa fel ne jegyezte volna jöttét s indokait.
- Cavett vagyok, Cavett Revengefire. Örvendek.
Mutatkozik be a férfi és elengedi a kezét. Ada meglepetten veszi tudomásul, hogy őneki magának sem tűnt fel, hogy továbbra is a kezét fogják. Valamiért melegség és borzalom önti el egyszerre.
- Victornak hívják, még Lightleafben ismertem meg, amikor egy szirten találkoztunk, jótünde ő. Valószínűleg őt is az a vágy hajta, hogy segíthessen a professzornak. Ezért is aggaszt, hogy eltűnt.
Ada csak bólint erre is. Ha nem járt volna ott, Lightleafben, a véletlen folamán, nem is tudja, miféle hely s hogy létezik. Avagy van-e véletlen egyáltalán? Az emberek egyik ekdvenc mondása jut az eszébe: Az Úr útjai...
- Van ötleted, hogy nézzük át a termet?
- Kifürkésszük.
Intézi el a kérdést. Nem ismeri a helyet, nem ismeri a professzort.
- Mit akar a professzor?
- Nem tudom, mit akar a professzor, amikor odamentem valami ajtót nézegettek.
Ada csak rábólint, ő is látta az ajtót. Majd, ha a tünde nem indul el, ő először az első teremben tesz egy kört, ahova most leérkezett. Már nyílnak az ajkai, végül nem szólítja az elveszettet. Valójában nem hiszi, hogy a barátja kiabálását ne hallotta meg. Ha valahol összeesett a polcok között, látni fogják. Tekintete néha visszatér a lépcsőkhöz, de biztos benne, hogy látta volna elmenni. Ha nem találnak senkit és semmit, Ada az újonnan felfedezett ajtó felé indul annak reményében, hogy a férfi már a másik termeben van. Lehet, ő babrálta meg az ajtót. A félangyal csak remélni tudja, hogy önszántából, s nem valamiféle belső hangok hatására...avagy mások keze által.


_________________
“Coming back to where you started is not the same as never leaving.”

Név: Mély levegő...
Típus: Személyes passzív
Erősség: I.
Felhasználás: Mágiamentes
Leírás: Lamia az évek során megtanulta, hogyan fojtsa magába az indulatait, amikor szükséges. Ennek hála néhéz kihozni a sodrából, részben tűrőképességének, részben elővigyázatosságának köszönhetően. Utóbbinak hála már-már ösztönösen megérzi, ha valakinek ellenséges szándékai vannak az irányába, hogy időben fel tudjon rá készülni..


Előtörténet | Adatlap

32[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Szomb. Nov. 19, 2016 9:36 pm

Cavett Revengefire

Cavett Revengefire
Tünde Druida
Tünde Druida

A kezemben lévő könyvet szorongatva nézek az új jövevény felé pont egy fél angyal volt. Elmerengtem a szárnyait bámulva. Nem láttam még ilyen szép teremtést, bája valódi volt, nem egy csábdémon csalfa álruhája. A kezemben levő könyv megnehezedett. Most értettem meg igazán, ez a lány minden bizonnyal tud héberül, oda kell mennem a segítségét kérni. De a könyv, amit szorongattam Azrael kardjáról ír, ezt mégsem mutathattam meg minden jöttment angyalnak. Beraktam a könyvet a köpenyem övem feletti hasába és megindultam az angyal felé.  

Ekkor mintha villám csapott volna belém, realizáltam, hogy ő nem Vic, és hogy én valójában láttam őt lejönni és két polc sorral odébb valamit csinálni, ám mégsem volt itt. Keresésemre nem találtam, kezdtem bepánikolni, hova tűnhetett itt a romok között egymaga?

Hirtelen elvesztettem a fejem és odafutottam a professzorhoz, aki valamilyen ajtót nézegetett és jól megráztam a köpenyét, majd az arcába üvöltöttem:
- Hol van Vic?

Ezután átrohantam a termen körbe körbe, majd megálltam az angyal előtt és megráztam a kezét, hogy segítsen nekem, ha valaki ő megtudja mondani miféle varázs ez.
- Hol van Vic. - ismételtem magam egyre idegesebben - kérlek segíts megkeresni.
A félangyal idegenül, kis idő után de bólintott.
- Rendben.

Nem tudtam, mi illendő, mi nem. Nem is igazán volt agykapacitásom arra is figyelni, odébb húztam a szárnyas lényt, de reméltem, nem rántottam meg túlságosan.
- Eltűnt a barátom Vic, ő is tünde, mint én. Nem láttad kimenni? Esküdni mernék, hogy lejött és valamelyik polchoz ment. Véletlenül nem ment vissza, amikor jöttetek?
- Nem láttam őt. - felelte. A hangja lágy volt és kellemesen füleimbe hatolt - Itt kell lennie a polcok között.
- Á, akkor csakugyan nem ment vissza. - válaszoltam, de még inkább pánikba estem, ismeretlen helyen voltam, és Vic nem mehetett ki. Azt viszont tudtam, hogy a félangyalt magam mellett kell tartanom - Eljössz velem megkeresni? Remélem igazad van, talán meglátod valahol, ahol én nem.
A félangyal erre is bólintott, arcát és rezzenéseit nem figyeltem meg, ahogy azt se, hogyan libben meg ezüstös haja a bólintás során.

- Andromedának hívnak. Mi a te neved? - a bemutatkozásra koncentráltam, nehogy elfelejstem a nevét, de amint az enyémet is ki kell mondani, biztos voltam benne, hogy elsőre nem fog megmaradni.
- Cavett vagyok, Cavett Revengefire. Örvendek. - De válaszára teljesen megnyugodtam és ekkor tűnt fel, hogy még mindig a kezét fogom. Elengedtem és félszegen hátrébb léptem.
- Ki ez a te barátod és mit keresett itt? -  A lány mélyen a szemembe nézett, mintha minden titkomat tudta volna. Zavaromban a botomat egy kicsit felemeltem jobb kezemmel és mutogatni kezdtem mindenfelé.
- Victornak hívják, még Lightleafben ismertem meg, amikor egy szirten találkoztunk, jótünde ő. Valószínűleg őt is az a vágy hajta, hogy segíthessen a professzornak. Ezért is aggaszt, hogy eltűnt.

A félangyal megint csak bólintott. Már ijesztően néma volt ilyenkor, elindultam az egyik polc felé és félúton megálltam, megnézni, hogy a félangyal követ-e.
- Van ötleted, hogy nézzük át a termet?


Közben igyekeztem barátságos maradni, hiszen szükségem volt egy héberül tudóra a könyv elolvasásához, ahhoz pedig az kell, hogy bízzon bennem, nehogy magának tartsa meg a kardról szóló információkat.
- Kifürkésszük.
Erre már nem válaszolhatott bólintással szerencsére.
- Mit akar a professzor?
Hogy mit akar a professzor, jó kérdésnek tartottam, eltűnődtem, mi történt az elmúlt percekben.
- Nem tudom, mit akar a professzor, amikor odamentem valami ajtót nézegettek. - Mutattam az ajtó felé.

A félangyal elindult körbe a teremben. Én követtem és mellé Victor nevét üvöltöztem jódarabon, de sehol sem találtam. Üvöltöztem, de semmi választ nem kaptam. Majd Andromeda megindult az ajtó felé. Én követtem, jó ötletnek tűnt átmenni a másik terembe, ám biztonságosabbnak éreztem kicsit lemaradni.

33[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Nov. 21, 2016 6:55 pm

Akae

Akae
Éjvándor
Éjvándor

Amikor Frederika kijavította a kislányt akkor nagyon elpirult.
- B-bocsánat én... én...
Majd hallgatta tovább amit a hölgy mondott neki.
- Értem, ha esteleg talál róla valamit akkor megkérhetem hogy szóljon róla?
Majd Akae elkezdett kutakodni a könyvek között ügyet sem vetve a többiekre. Kinyit egy könyvet majd szépen lassan elkezdi alapozgatni azt, persze egy kukkot sem ért belőle, de ezt nem akarja a többiek tudomására adni. Hasonlóképpen bérgyilkos mivoltijához. A könyven volt egy két kép is, de nem ábrázolt kardot ám nagyon szép kastélyokat és embereket igen. Akaenak támadt egy ötlete hátha valamelyik könyv egyik képén talál valamit a kardról, de mivel rengeteg könyv volt így azt sem tudta hol kezdje. Csak szépen sorba fogta a könyveket és lapozgatta...

34[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Nov. 21, 2016 8:49 pm

Luna Skyfesh

Luna Skyfesh
Kísértő
Kísértő

Eredetileg, beszéltem volna az öreggel, de aztán végül is meg gondoltam magam, Bár azt azért tényleg jó lenne tudni, hogy egészen pontosan mit is kell keresnünk. A kristály lámpa vagy mi, villogni kezd majd a lépcsők felöl léptek zaja hallatszik, aztán megjelenik egy hölgy, szárnyakkal mint én, de nekinem denevér szárnya van mint nekem, és bár első látásra nagyon szimpi, ezért köszönök is neki. Hirtelen, egy enyhe rosszúl lét kezd magába keríteni, egyszerre fázom és melegem is van, és a közérzetem is rossz lesz, de mind ezt a véletlennek tudombe, bár a démonok sose lesznek beetegek, most még is itt van ez a valami, és furává teszi a dolgot. Ahogy a könyveket nézegetem, találok nem egy Német nyelvüt is, és az egyikre Az Alexandra mecklenburgi nagyhercegné élete van fel írva, és azt veszem magamhoz, hogy bele lapozzak, megtalán el is olvasnám ha lenne rá időm. A kezembe veszem, és egy helyben állva az első oldat kezdem olvasni. Akönyv, olyan mintha egy regényt olvasna az ember, esetemben inkább démon de, részlet kérdése az egész. A könyv nagyon lebilincselő, színte magával ragad, és érdekelnek a könyv szereplőinek a sorsa. Hat oldal elolvasása után nézek fel a könyvből, mikor is azt látom, hogy a többiek már nincsenek is ebben a teremben. Remélve, hogy majd vissza jönnek, hisz ittvan a be és kijárat, így itt tudunk majd visszatérni a felszínre, így nem aggodalmaskodom, csak folytatom az olvasást.


_________________
Azt kívánom erre az éjszakára,
erre az életre,
a sötétség vegyen körül,
és egy fényes tengerpart.
Ó, bárcsak a nappal együtt mehetnék le
Aludnék,
Sírnék, veled.

35[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Kedd Nov. 22, 2016 6:32 pm

Serene Nightbough

Serene Nightbough
Mesélő
Mesélő

Luna: A többiek előre mentek, te azonban ott maradsz olvasni egy számodra érdekes, és kalandos könyvet. Teljesen belemerülsz, mikor hátulról egy árnyékot látsz, de mire megfordulnál, már érzed is a tompa tárgy ütését a tarkódon, a világ pedig elsötétül…
Mikor magadhoz térsz, magas alakokat látsz, sötét köpenyben, fekete színű lila díszítéssel, mindegyiküknek az arcába van húzva a csuklyája így a vonásaikat nem tudod kivenni. Ha mozogni próbált érzed, hogy a csuklóidat a hátad mögé kötözték, ahogyan a bokáidat is, sőt még a szárnyaid is össze vannak kötve egy harmadik kötéllel. Ha figyelsz ki tudod venni a beszélgetés foszlányait.
- Nem ez volt a terv, azt hittük csak az a félnótás és néhány csicskája lesz itt…
- A nagymesternek ez nem fog gondot okozni…
- Tartanunk kell magunkat a tervhez.
És az egyik hang mintha ismerős lenne.

Cyne: Herbert után kicsit lemaradva mész át a következő terembe, ahol már szét vannak szóródva a többiek, bár látod, hogy az újonnan érkező félangyal és a tünde még futottak egy kört a másik tündét keresve, aki szőrén szálán eltűnt… Gyanús, módfelett gyanús, de mikor beljebb érsz a teremben, hirtelen összekuszálódik a látótered.
Ismerős szagokat érzel, ismerős eget látsz a fejed felett. A polcok eltűntek, a romok, sőt a társaid is. A lábad előtt holttestek hevernek, valahol messze pedig egy romos torony maradványait látod. Mintha hirtelen más térbe és időbe kerültél volna, de teljesen tudatodnál vagy, tudod, hogy hol voltál még egy pillanattal ezelőtt. A csatatérben felismerheted a helyet, ahol minden kezdődött, ahol megölted a benned lévő gyermeket. Ami csak a rémálmaidban jön elő.

Cavett: A professzor értetlenül néz rád, mikor megrángatod a ruhaujját.
- Hogy ki? Ó a másik tünde… Biztos belemerült egy könyvbe… - és nem foglalkozik veled tovább. Adával karöltve sem találtok semmit, mintha Vic tényleg szőrén szálán eltűnt volna. Átsétáltok a másik terembe, hátha csak előre sietett, és már épp kezdenéd keresni őt a polcok között, mikor füstszagot érzel. Utána meghallod a sikolyokat is. A könyvtár polcai magas fatörzsekké változnak, a társaid menekülő tündékké és síró gyerekekké. Láttad már ezt a jelenetet, átélted, mikor felperzselték a falvadat, ahol eddig éltél, és úgy tűnik, mintha csak időutaztál volna, visszakerültél pontosan oda. Ugyanakkor azt is tudod, hogy nem kéne ott lenned, hiszen ez már elmúlt, és a könyvtárban voltál.

Ada: Cavettel együtt mész át a szomszéd terembe, hogy keressétek Vicet, vagy talán további könyveket, de Vic nincs sehol. A professzor meglepően csöndben van, inkább ámultan nézi a még előzőnél is hatalmasabb termet. Majd… Egyszercsak megremeg a látótered. Meleg, sivatagi szél simogatja meg az arcodat, és tudod, hogy ez nem természetes. Érzed a forró száraz levegőt is. Még láthatod, ahogyan egyszercsak mindenki elcsendesedik, megmerevedik, de mire reagálhatnál, már egy dűnéről bucskázol lefelé a pusztában. Jártál már itt, amikor a tieid száműztek, amikor a legmagányosabb voltál és most is egyedül vagy. Csak a tűző nap, az ég és a homokdűnék. De tudod azt is, hogy ez nem valóságos.

Eiryn: Az elsők között lépsz be a következő terembe, így még sikerül is levenned az egyik német feliratú könyvet, amit, ha kinyitsz az első, ami feltűnik egy két oldalt betöltő rajz egy nagyon furcsa lényről, amilyet még nem láttál azelőtt. Hasonlít egy sárkánygyíkhoz, amit háziállatként is tartanak, de a mellette lévő kis emberalak alapján sokkal nagyobb lehet. Kivehetőek a zöld pikkelyek a megfakult lapon, a négy láb a lapockából kinyúló szárny. Egyszerre felséges és rettenetes, ráadásul mintha tüzet fújna…
Ám mielőtt tovább lapoznál, a könyv eltűnik a kezedből, és ahogyan felpillantasz minden más is. Teljesen egyedül vagy, veled szemben pedig egy ajtó van. A szülőházad ajtaja, ahonnan szinte tolvajként kellett elszöknöd. Pontosan tudod te is, hogy az előbb még a könyvtárban voltál, és hogy nem kerülhettél mégis ide egycsapásra, legalábbis elméletileg.

Akae: Frida jókedvűen bólint neked a kérésedre, hogy szól-e neked, ha megtud valamit a kardról.
- Hát persze kicsilány… Hát persze.
Ez után határozottan terel téged át a másik terembe a professzor után, hátha ott több sikerrel jártok a karddal kapcsolatban. Ahogy haladtok befelé, látod, hogy ez egy még nagyobb terem, és hogy a többiek is jönnek utánad. Utána… Történik valami. Hirtelen megérzed a tűz és a halál szagát, a polcok lángolna, és egy idő után azt is észre veszed, hogy ez már egyáltalán nem a könyvtár. A falud közepén állsz a klánod lemészárolt hullái között, szemben pedig ott a könyvtár ahol először olvastál Azraelről…

//Rendhagyó kör ez drágaságaim. Mindenki belekerült a személyes rémálom csapdájába, a legrosszabb emlékei közé (kivéve Lunát). Hogy lássátok hogy megy egy klasszikus Azraeles egyeztetés - már aki még nem látta - ezért MINDENKI keressen meg skypeon. Chaten elkérhetitek a címem elküldhetitek üzibe a tiéteket és felveszlek, vagy ha nem akartok skypeolni a facebook is jó. A lényeg hogy valahogy mindenkinek ki kell jutnia a saját álmából, és ezt személyesen fogom nektek így lemesélni és abból majd megírja mindenki a reagot, ha kijutottatok megyünk tovább.
Szeretném ezeket a jövőhét folyamán lebonyolítani, minden este a rendelkezésetekre állok, de jó ha előre tudom, hogy mikor ki jön, és utána lesz még egy hetetek, hogy megírjátok a reagot. Kérdéssel óhajjal sóhajjal határidőtolással tudjátok hol találtok.//

36[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Csüt. Dec. 01, 2016 9:57 pm

Akae

Akae
Éjvándor
Éjvándor

Azt követően hogy Akae felismerte hogy hol is van egy kis időre sokkot kapva térdre ereszkedik.
- Miért vagyok itt? Mi történik?
Majd ösztönösen a késéért nyúlt.
- Talán ez egy lehetőség hogy megbosszulhassam a halálukat? Ez talán "isten" ajándéka?
Eközben csak nézelődött körbe hátha lát valakit, vagy valamit.
Válasz nem érkezik, és nem látott egyetlen teremtett lelket sem, csak hullákat, egyelőre. Messzebb a fák között mintha alaktalan árnyak mozognának, de amint odanézett akkor csak a lángok árnyékait látta.
Akae megpróbál pulzust keresni egy holt testen, de ahogyan meg fordítja magaféle látja hogy senkinek sincs arca. Mintha csak az emlékei lennének és amit akkor abban a pillanatban nem látott az nincs is a helyén.
A kislány elindul lefele a már jól ismert könyvtárba. Eközben végig benne motoszkál egy gondolat miszerint: "nem szabad ide le menned".
- Valaki! Valaki életben van még?!
Előhúzza pengéjét rejtekéből várva hogy lent esetleg találkozik valakivel, esetleg valamivel akivel nem szeretne.
Még mindig semmi válasz, ám a szeme sarkából megint mozgást lát, amikor odakapja a fejedet akkor pedig mintha megint eltűnt volna... Az ismert útvonalat járja végig, de közben már rájött, hogy ezek a ő emlékei, és valahogyan mégis idekerült az angyal-könyvtárból, de vajon miért?
Amikor leér már tisztán látja az árnyékokat, a saját múltja árnyait. Magas, nagy alakok, emberszerűek, de mégis mintha csak fekete füstből állnának.
- Mi ez a hely? Az nem lehet hogy még mindig a könyvtárban vagyok.... ugye?
Akae látott már dolgokat, de még soha nem látott ehhez foghatót. Már biztos volt benne hogy ez csak a saját emléke, de erre rajta kívül senki nem tud.
- Ez nem egy ajándék... sokkal inkább egy próba...
Tudta hogy nem fog senki és semmi reagálni rá így kicsit nyugodtabban beszélt.
- Akár ki is hozott ide! És akár mi is a célja vele... Én még nem bukta el próbán és nem most fogom elkezdeni!
Próbált kicsit "kemények" látszani, ám belül még mindig félt a helyzettől és az emléképtől magától.
Az árnyak a kihívó szavakra egyként fordulnak felé. Nekik sincs arcuk, és mégis. Nevetnek... Kinevetik, mert kicsinek tűnik és gyengének... vagy bármi más okból. A "kezükben" megjelenik az általa olyan jól ismert éjgyilok. Hárman vannak egyébként, és szépen lassan, könnyedén mint a levegő kezdenek el háromszög alakban elhelyezkedni körülötted.
A nevetésre a kislány figyelme azonnal az alakokra szegeződik . Közelednek felé és gúnyosan nevetnek, de nem úgy tűnik mint akik harcolni akarnának. Biztos ami biztos Akae felveszi a jelenlegi helyzethez legjobban alkalmazható alapállását majd apróbb oldalra mozdulásokkal folyamatosan próbálja szemmel tartani mind a három célpontot.
- Az ideges harcos szűk látókörű.
Mondja magának és végig próbál nyugodt maradni.
A három árnyék neki támad, szinte egyszerre. Először az elsőt látja, ahogy felé suhint az éjgyilokkal. Nem tudhatja mert honnan is tudhatná, mégis érzi a zsigereiben hogy ők ölték meg azokat, akik kint vannak.
Az árnyékok megmozdultak és támadásra lendítettek fegyverüket.
- Ezt kihívásnak veszem... NEM! Ez az én dolgom!
Majd alacsony testalkatának adottságait kihasználva próbálja elkerülni a támadásokat, majd az előszőr támadó árnyék hasfala irányába vág miközben a háta mögött álló két árnyék mozgását figyeli.
//dob kockával//
Ketté is vágja a hasánál az árnyékot... ám az hátrébb lendül, és újra összeáll, mögötte pedig megjelenik a semmiből még egy. Közben oldalról egy másik is támad... Ugyanakkor tudta, hogy ez nem valóság. Ez a múlt.
- Az ideges harcos szűk látókörű.-
Matrázza magában. Újabb árnyékra lesz figyelmes és egy újabb támadásra. Biztos benne hogy ez nem történik meg, de a büszkesége harcra utasítja.
- Ha akkor is ott lettem volna... talán tehettem volna valamit... ha... ha...
Már nem érez késztetést az ellentámadásra annak tudatában hogy szinte hasztalan, de továbbra is kerülgetni próbálja a támadásokat.
- Megmenthettem volna őket... ehelyett hagytam meghalni... lehet hogy a könyvtár arra utal hogy nekünk is ott kellet volna meghalnunk?
A kislány alig, de kibírja sírás nélkül és nem töri meg az összpontosítását.
Az árnyak egyszer csak lelassulnak. Elkezdenek körözni körülötted mint a ragadozók, de nem támadnak. Majd a semmiből egy hang szólal meg. Mélyebb, női hang, és biztos hogy soha nem hallotta még azelőtt.
- Vágyod a halált kicsilány?
- Vágyni nem vágyom, de abban nem vagyok biztos hogy ne érdemelném.
Majd ő is megált és csak figyelt. A hang kicsit kizökkentette az előző már-már teljesen összetört állapotból.
A kép egy pillanatra mintha megremegne, úgy mint a délibábok szoktak, de hamar visszanyeri az álom a szilárdságát.
- És ha valóban megérdemled?
- Akkor is hajlandó vagyok harcba szállni érte. Ígéretet tettem, és amég nem teljesítem addig nem halhatok meg...
Akae ugyan nem ragált rá, de észrevette hogy az előbb történt valami. Mintha egy pillanatra lefagyott volna minden.
- Csak ,maradj nyugodt, más nem számít -
Bíztatta magát.
A kép ismét megremeg, egy percre megkavarodik, mintha összezavarta volna magát az álmot.
- Számos halál létezik, s a test halála csak egy. De ha küzdeni akarsz... Küzdhetsz itt is.
És az árnyak újra támadásba lendülnek, most már 5 van belőlük.
A lány elmosolyodik, majd a földre dobja kését.
- Csak 5?
Kérdezte gúnyosan.
- Az előzőkéből akár 20-al is elbánok eggy magam...
Jelentette ki.
- Eleinte azt hittem ti mészároltátok le a klánom... de ilyen gyenge ellenfelek ellen ők soha nemveszítettek volna, és én sem fogok. Egy bérgyilkos család utolsó élő tagja vagyok naponta döntök mások élete vagy halála felett, de én magam már réges-régen elvesztettem az életemet. Igazad van! Nem csak fizikailag lehet meghalni. Élő is lehet halott, ha képtelen élvezni az életet. Erre csak most jöttem ugyan rá, de ez egy picit sem zavar.
Ahogy ledobta a fegyverét az árnyékok azonnal megálltak. Egy ideig csönd telepszik. Már nem hallja a tűz ropogását, de a rémálom tartja magát. Már azt hinné minden megfagyott, mikor újra hallod a hangot.
- És ki az akit szolgálsz? Meg tudsz halni újra és még százszor egy célért?
- Nem szolgálok senkit! Ha az a cél megéri a fáradságot és a végén siker koronázza majd, akár ezerszer is.
Nem sok mindent tudok az életről, hisz magam sem éltem túl sokat. Viszont biztos vagyok abban ha egy cél elég nemes ahhoz hogy saját életed árán is elérd akkor az legyen akármi, megéri a küzdelmet.

- Így gondolom én is. - válaszolta a hang. Az árnyékok eltűntek, a fal pedig téglánként épült le hogy a könyvtár ismerős, szürke valaki között találja magát megint. Hideg kőpadlón fekszik fölötte pedig egy lila köpenyes, barna hajú, 40 körüli embernő áll.
- Hajlandó vagy hát küzdeni a legnemesebb célért, hogy Azrael kardjával a mi urunk, Hoshekh győzelemre vezessen minket?
A szeme sarkából látja hogy a többiek is fekszenek és látszólag alszanak. Egy másik köpenyes a félangyal felett áll, tőrrel a kezében.
- A legnemesseb cél számomra továbbra is a klánom feltámasztása, de már másképen látom a dolgokat. Nem akarom az elhunytakat zargatni... idővel keresek valakit aki alkalmas, és együtt fogjuk feltámasztani hamvaiból a klánt. Még nem ismerem a célotok, de inkább uratok célját, nem szegődhetek mellétek.
Majd mikor a szeme sarkából megpillantja a fegyveres alakot lehunyja a szemét egy pillanatra.
- Védtelenre támadni tán nemes? Értem a próba lényegét és elfogadom, de azt ne várd hogy végig nézzem hogy a szemem láttára haljon meg valaki. "Ha kell segíts a bajbajutottakon." "Soha ne élj vissza helyzeteddel és tudásoddal." Ezek az erények minden bérgyilkosban ott motoszkálnak valahol mélyen. A mögöttem lévő hölgy szemlátomást bajbajutott és védtelen, ha megtámadja a társad én sem fogom majd vissza magam.
- Az a "hölgy" egy nefilim, és az ő népe az én uram ellensége. Nem védtelen, még ha annak is látszik. De jöjj. Meg fogod ismerni a terveinket.

37[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Csüt. Dec. 01, 2016 11:33 pm

Lamia von Nachtraben

Lamia von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Meleg, sivatagi szél simogatja meg az arcát, és tudja, hogy ez nem természetes. Érzi a forró száraz levegőt is. Még látja, ahogyan egyszercsak mindenki elcsendesedik, megmerevedik, de mire reagálhatna, már egy dűnéről bucskázik lefelé a pusztában. Járt már itt, amikor az övéi száműzték, amikor a legmagányosabb volt és most is egyedül van. Csak a tűző nap, az ég és a homokdűnék. De tudja azt is, hogy ez nem valóságos.
Adát meghökkenti a látomás valószerűsége és mindaz, ami a lelkében felkavarodik az ismerős helyen. Aki még nem járt a nefiimek pusztaságában nem sejtheti milyen forró a szárazság, milyen érdes a homok, égető a nap, s milyen veszedelmesek a lankák.
Csodálatosak.
A valódiságuk, az egyszerűségük, a bizonyosságuk. Igen,a  bizonyosságuk. Mert kiszámíthatatlan a sivatag, dűnéi örökké ellaposodnak, hogy odébb újra föltornyosuljanak. Mint egy főnix. A lemenő sivatagi nap minden nappal megszületik és minden nappal meghal. Isten egyszerre van közel s távol egy ilyen kegyetlen, kietlen helyen.
Aki látja Adát, ha ugyan láthatják, hiszen a félangyal már megélt hasonlót, 10 évet élt látomások között, s nem is oly rég, újra hangok és régmúlt idők árnyai között járt szintén egy tündével, egy nagyon hasonló helyen.. De ez a saját életéről szól, s az bárkit megrémítene. Így aki nézi, az fájdalmat és elszántságot lát tükröződni az arcán.

A nefilim lány feláll, s megpróbálja megidézni Égi Vértjét, lándzsáját. Némán veszi tudomásul, hogy megjelent, de nem biztos benne, hogy érzi-e fegyverét. Annak ereje angyaloktól jön, ám a látomás eltompít minden érzékelést. Kiált, de hangja nem visszhangzik, nem érez magán érintést, semmi kintről érkező ingert. Körbenéz, aztán lesöpri tógaszerű ruhájáról a sivatag porát, mely pontosan ugyanolyan, mint azon a napon, mkor elhagyta otthonát. Vakon, találomra indul el előre, szandáljába be-becsúsznak, majd kiszöknek az apró homokszemek. Lehetne ez a valóság, de nem az, és ezt Ada is tudja.
Előre a dűnék között egyszerre zöld színt lát és vakító fehér csillogást, mintha egy város lenne lefelé. Ada gondolkodás nélkül felé veszi az irányt.
Látja  a lehetetlenül magas épületek fehér falait, látja a szökőkutakat, és a kerteket, de egyetlen teremtett lelket sem. Nem veszi körül látható fal, ám amikor közel érne a kerthez, nekimegy egy láthatatlan falnak. Szó szerint felkenődik rá, ám látni nem lát semmit. Ada megint csak tudomásul veszi a helyzetet, bár a homlokát összeráncolja. Kezével megérinti a láthatatlan falat, amibe az előbb beletüközött. Körbenéz, hátra, előre, elindul a mentén, kezét továbbra is a falon tartva.
Pontosan a városhatár mentén halad, szíve megdobban, talán lesz valahol egy rés, repedés, akármi, talán közelebb tud kerülni azokhoz a magas, üres falakhoz. Szeretne bejutni, annyira szeretne, bár maga sem biztos miért, nem ismeri ezt a várost, ez nem az ő városa. A szeme sarkából viszont hirtelen mozgást lát, és elég egy pillanat, hogy meglássa,  ahogy három skorpió emelkedik ki a homok alól. Kétszer akkorák, mint ő maga. Igazi szépségek. Bár nem tudja,miért éppen erre gondol.
Ada nem biztos benne mennyire vegye valósnak a fenyegetést. Ha Égi Vértje nem valós, akkor semmi más se. Ebben biztos. Ettől függetlenül egy harcos sosem becsülhet alá egy helyzetet. S ha a megértés valóban nem elég... Míg a skorpiók közelítenek felé, egy pillanatra behunyja a szemét és kezét a láthatatlan barrikádon tartva arra gondol nagyon erősen, hogy ez nem valós, ez mind látomás. A kép mintha megremegne, egy pillanatra hideg fuvallatot érez. De a pillanat tovaszáll és a félangyal aranyszín szemében egyszerre tükröződik a három fullánk és saját ösztönös félelme. Nekiiramodik, s mikor elkezdene futni, akkor a látomás mintha megint "megszilárdulna" a skorpiók pedig sebesen utána iramodnak. Ada még épp elcsípi, ahogy a homokból további kettő előbukkan, majd szaladni kezd, ahogy a lába bírja, tovább a városhatár mentén.
Döbbenten és rémülten észleli, hogy nem futhat el. Ez a gondolat gyorsabb a fénysebességnél, túl gyors ahhoz, hogy azonnali bátorságot meríthetne belőle. A lába - ha ugyan a lábának nevezheti azt a nagyon is valósnak tűnő végtagot, ami a forró homokot szeli, amin ruhája sarka vadul cikázik ide-oda az észvesztett futásban – valósnak érzik. Érzi a lábát. Érzi a homokot. Látja a lábát. Látja a homokot. De látta megremegni a képet.
Látta megremegni a várost is. S most jobban fél, hogy ha le is győzi a látomást a város is eltűnik. Nem tudja, nem bírja elengendi a vágyat, hogy bejusson a falak, kertek, terek közé, a nefilim városba. Vajon, ha felülemelkedik a káprázaton, minden eltűnik skorpióstól, városostól? Mi ez a hely?

Lassít, majd megáll és szembe néz a skorpiókkal, készen védekezni, támadni. Míg közelegnek lassan hátrál.
~Nincs mögöttem semmi. Nincs mögöttem semmi. Nincs mögöttem semmi.~
A kép ismét megremeg, de még mindig érzi a falat a háta mögött. Az egyik skorpió odaér hozzá és először az ollójával támadja meg. Nagyon is valóságosnak látszik, nagyon is félelmetesnek. A város viszont valamiért nem engedi be, ki van belőle rekesztve, ellenségekkel körbevéve. Hiába tudja, hogy ez nem lehet valóság, a város megbabonázza, annyira tudni akarja, mi rejlik benne, annyi szeretne a városba bemenni, s talán pont ezért a város nem engedi. A puszta viszont telve félelemmel, magánnyal, telve óriássá növekedett gyilkos skorpiókkal... telve Istennel.
- Uram...
Lándzsáját előre tolva próbálja hárítani a támadást, de ekkor egy másik skorpió tűnik fel aki a farkával csap felé, miközben ámulva látja, hogy egy harmadik simán átmegy a falon a város felé, ami őt kint tartja.
- Isten nincs itt. Nem hall téged. Nem szeret téged. Nem fogad be téged.
Hangzik egy női hang, melyet Ada soha annak előtte nem hallott még.
- Isten mindenhol ott van.
Feleli Ada jobb híján a skorpiónak. S a következő csapás hárítására készül.
- Ez nem a valóság.
- Ki mondja meg mi a valóság? - a hang ekkor elhallgat, és mostmár két skorpió is támad egyszerre. A felé csapó farkat lándzsájával oldalt veti, a másik viszont ollójával megkarcolja a karját. Vér serken a nyomán, fáj is. Ada pedig felkiált, de nem a fájdalomtól. A meglepetés, az emlék erre a helyre... vajon meg lehet-e halni egy álomban? De sejti, hogy talán igen.
Megpróbál rést találni köztük. S talán míg köztük van, az egyik odlalába vághatja a lándzsát.
- Ez egy emlék! Te Bukott vagy.
Kitör  köztük, újra futásnak ered, el innen, el a várostól. Nem biztos benne, hogy mi történne ha imához folyamodna. Isten nem szereti, nem fogajda be... a társai nem szerették, kivetették,... a város...
És a skorpiók nőnek, dagadnak. Ada érzi, hogy nem győzhet. Magának hazudhat, de egy, az ő félelmeiből táplálkozó szörnyetegnek, nem. Tisztábban látják a lelkét mint azt talán ő maga valaha is látni fogja. Reméli nem így lesz. A kártyákra gondol, s a skorpiók lelassulnak.
Ő is lassít, kezét köpenye zsebébe csúsztatja a pakliért. Biztosan érzi, hogy ott lesz.
- A kártyák megmondják.
Suttogja maga elé.
Kezébe veszi és megkeveri az ismerős ábrákat rejtő lapkat. Hiszen ő rajzolta mindegyket. Képek káprázatról és valóságról. Megkeveri és megfordítja.
Húz.

A XII. számú kártya.
Az Akasztot ember.
A világ a feje tetejére áll.
A bolond zsebéből kihullik az arany.
Felad mindent, amibe kapaszkodik,
hogy mögé lásson káprázatának.
Ada megtorpan. S úgy fordul körbe a paklit a tizenkettes krátyával a skorpióknak szegezve, mint egy fegyvert. Másik kezét pedig a lapok fölé helyezi, mint ahogy íjász a nyilat idegzi be, készen arra, hogy húzzon újra, ha kell. A skopriók pedig megtorpannak és elkezdenek körözni körülötte. Ada feszülten figyeli őket, úgy látja várnak valamire.
XVI.  torony a következő lap ami felfedi magát neki.
Gyógyulás...
Rombolás...
Elengedés...
Ada szeretne bejutni a városba. Szeretné a kezében tudni Égi Vértjét e helyett a szépre faragott bot helyett. Szeretné ha Isten hallaná! Szeretné, ha Isten meghallgatná! Ha Isten megengedné, hogy angyalai erejét használja a saját maga megmentésére. Itt és most! Ahol a legnagyobb szükségét érzi. Amikor egyedül van a pusztában. Amikor azok akik a legközelebb állnak hozzá furcsán néznek rá, elítélik és kirekesztik. Amikor nincs megnyugvás, nincs biztonság, nincs bizonyosság. Amikor a szavak üresek, amikor a hite cserben hagyja. Amikor talán a Sátán vezeti a kezét és elméjét, s ülteti belé ezeket a képeket. De Ada nem hitte. Soha egy percig se hitte. Felébredt hosszú álmából és látta arcukat, hallotta szavaik, látta cselekedeteik. Városa, rokonai, barátaik, közösségük tagjait. De mikor a kártyákról beszélt nem az igazságérzet hevítette dühük, festette pirosra orcáikat. Hanem a félelem. S menekültek. El a közeléből, száműzték őt.
Talán félre ismerte rettegésük. Talán valóban istentelen hatalommal paktált. De közben a Világ értelmet nyert. S nem volt tiszta többé, nem volt hibátlan, nem volt malaszttal teli többé. De valós lett. Húsvér, igazi. Talán a Tudás Fájának almájából születtek ezek a képek, de a fát Isten teremtette. Honnan veszik, hogy nekik van igazuk? Honnan veszik, hogy Isten fiai s lányai nem arra teremtettek, hogy maguk is Istenné legyenek?!
Dühöt érez, pusztító, mindent leromboló, feloldozó dühöt. Elég erőset ahhoz, hogy meghaladja legmélyebb félelmeit.
Ada a lapokat el nem engedve két kézre markolja a lándzsát, szárnyait kitárja, párat csap velük elrugaszkodik és megcélozza a perzselő sivatagot maga alatt. Gyönyörű és rettenetes ebben a pillanatban, mert eleven és nincs benne könyörület.
A látomás szétesik, mintha egy leplet rántanának le a világról. Ada hideg kőpadlón fekszik, s a nő hangját hallja, aki az álomban is szólt hozzá.
- A mesternek sértés a félangyal jelenléte! Öld meg!



A hozzászólást Andromeda összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Dec. 02, 2016 12:34 pm-kor.


_________________
“Coming back to where you started is not the same as never leaving.”

Név: Mély levegő...
Típus: Személyes passzív
Erősség: I.
Felhasználás: Mágiamentes
Leírás: Lamia az évek során megtanulta, hogyan fojtsa magába az indulatait, amikor szükséges. Ennek hála néhéz kihozni a sodrából, részben tűrőképességének, részben elővigyázatosságának köszönhetően. Utóbbinak hála már-már ösztönösen megérzi, ha valakinek ellenséges szándékai vannak az irányába, hogy időben fel tudjon rá készülni..


Előtörténet | Adatlap

38[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Pént. Dec. 02, 2016 9:05 am

Eiryn

Eiryn

Eiryn érdeklődve bámul a könyvre. Sajnos ennyiből még nem tudja megállapítani, hogy pontosan milyen tematika köré rendezték be ezt a termet, amennyit a lerajzolt lényről tud, ugyanannyi esélye van a mitológiának és az őslénytannak. Éppen továbblapozna, amikor valami... megváltozik. A hideg és a jóleső sötétség tűnik fel először, no meg az, hogy a kezéből hirtelen eltűnik a könyv. Zavarodottan pillant fel.
~Nem, nem, nem, nem lehet! Ez... Ilyen nincs! Nem lehetek itt!~
Teljesen ledermed, fejében újra és újra apja utolsó szavai visszhangzanak: "Takarodj innen, fattyú!" Semmi sem változott, a ház vonalai túlontúl ismerősek, és megint érzi az elkeseredett vágyat, amit szökése napján, a vágyat, hogy bemenjen az ajtón és megbújjon az egyik kényelmes kanapé ölelésében. Hirtelen annyira visszakívánkozik az egykori tökéletes életébe, hogy könnyek szöknek a szemébe. De hogyan álljon négy év után a nevelőapja szeme elé? Annak a szeme elé, aki elzavarta otthonról, aki az orrára csapta az ajtót? Aki nem a vér szerinti apja? Hirtelen azt veszi észre, hogy közvetlenül az ajtó előtt áll. Nem emlékszik, hogyan jutott ide, lábai valószínűleg automatikusan megtették az utat, amit tizennyolc éven keresztül minden nap bejártak. Legszívesebben elfutna, ahogyan eddig, de most valami mégis ott tartja az ajtó előtt. A feszültség előcsalja belőle az elmúlt évek berögzült problémamegoldását: szélesen elmosolydik. Nem tudja, mennyi ideig áll ott meredten, vidámságot maszkírozva az arcára. Talán egy percig, talán egy örökkévalóságig. Mindenesetre megszületik benne a döntés. A három koppantás olyan, mint amikor a koporsószegeket verik be. Az ajtó szinte magától nyílik ki, mintha nyitva felejtették volna. Ismerős illatok csapják meg az orrát, és látszólag is minden a helyén van. Nincs bent senki, ám az ékszerészműhelyből munka zaja hallatszik, és fényt is lát pislákolni. Hirtelen újra gyermek lesz. A Mami éppen főz, a konyha felől étvágygerjesztő illatok szállnak, és keverednek az előszobába akasztott szárított növények aromájával. Ha fülel, még a halk dudorászást is hallja, mert Mami mindig énekelt munka közben. A Papa pedig a műhelyben dolgozik...
~Elkéstem! Papa mérges lesz, ha nem érek oda időben...~
Az előszobában gyorsan lekapja a saját munkakötényét és a fém hívogató csengését követve a műhelybe siet.
-Papa, bocsánat a késésért, ugye nem haragszol? - hadarja egy szuszra, miközben tekintetével az apját keresi. Látja az apja alakját, de ahogy felnéz rá az arcán a vonások elnagyoltak, mintha egy kisgyerek rajzolta volna oda őket. Összehúzott szemmel nézi egy ideig, majd visszafordul a munkájához. Nem ismeri meg, idegen lett a házban, ahol felnőtt...
~ Valami nincs rendben. ~
Az érzés úgy üli meg a mellkasát, mint valami fullasztó köd, ami nem hagyja levegőhöz jutni az embert. Az eddigi ismerős, otthonos kényelem eltűnik, az egész ház valahogy megfakul, mintha egy régi festményt nézne. A nyomasztó, kényelmetlen érzéstől kiesik az eddigi transzból, és rájön: már nem gyerek, és itt már nincs helye. De az apja arckifejezése akkor is szíven találja. Eiryn még mindig mosolyog, de a könnyek lassan elhomályosítják a látását.
- Nem... nem emlékszel rám?
Feléd fordítja a furcsa rajzolt fejét, majd lassan megcsóválja. Még a mozgása is fabábuszerű, és ez után vissza is tér a munkájához. Valami nagyobb nyakláncot csinál, de még ez is furcsa, elnagyolt, mint valami játékszer. Eiryn ráébred, hogy mi zavarja a jelenetben: eddig fel sem tűntek neki a durva arcvonások, összemosták őket a könnyei, de a szögletes mozdulatokat látva önkéntelenül is a zsinórokat kezdi keresni, amivel a marionett-bábokat mozgatni szokták. És az ékszer amin dolgozik... Az apja soha nem engedett volna ki a kezéből egy ilyen borzalmas kontármunkát. Hirtelen iszonyú dühös lesz, előrelendül, és megragadja a bábu vállait.
- Hol az apám? Hol van?!
Erősen megrázza az előtte ülő alakot. Az egyszer csak felpattan, és konkrétan nekicsapja a szemben lévő falnak. Fáj, pontosan úgy, mintha valós fájdalmat érezne. Ezután a bábu visszaül a munkájához... A lány tüdejéből az ütközéstől kiszakad az összes levegő. Éles fájdalom ömlik szét a gerincében, egy fogó pedig fájdalmasan a bordái közé ékelődik. Hirtelen megszédül. Az az Ő fogója. De hát.. Annak nála kéne lennie... Úgy néz a szerszámra, mint aki szellemet látott, a többi földre esett tárgyat észre sem veszi. Aztán megrázza a fejét. Fontosabb dolga is van. Az az... izé... sokkal erősebb nála, de úgy tűnik, amíg nem provokálja, nem támad. Viszont ő az egyetlen, aki tudja, mi történt itt... Vagy mégsem? Eszébe jut a konyhából áradó illatfelhő. A fogóját felkapva gyorsan átsiet a konyhába. Az ál-apa nem megy utána. A konyhában egy női alakot lát, hasonlít is az anyjára meg nem is. Csakhogy az édesanyja halott. Pontosan tudja, hogy ez nem a valóság, és igazából a könyvtárban van. Ezek a saját emlékei. Ennek ellenére amikor meglátja az anyját, önkéntelenül is felé lendül, karját ölelésre tárva, hiába harsogja az elméje, hogy "Ő MÁR HALOTT!!" Ami végül megállásra készteti, az az anyja mozdulata, ahogy magától értetődő természetességgel belerakja a húst a serpenyőbe. Csakhogy az anyja rettegett a forró, fröcsögő zsírtól. Soha nem állt volna neki főzni rövid ujjú ingben, a húst pedig mindig hihetetlen óvatossággal engedte bele a lábosba. Eiryn élesen beszívja a levegőt. Ez nem az anyja, nem az apja, és nem itt lakik. Fel kell ébrednie, mert ez csak valami álom lehet. De hogyan? Kezdetnek belecsíp a karjába, és próbálja kizárni az anya-bábut, amit a szeme sarkából lát mocorogni. A bábu tovább főz, mintha mi se történt volna. A csípést érzi a karján, ahogy a falnak csapódást is érezte, szóval az egész álom nagyon szilárd, biztos hogy nem természetes és mégis belőle táplálkozik. Elmormol egy káromkodást, és körbenéz a házban. A műhelyben történtek után tudhatta volna, hogy a fizikai fájdalom hatástalan. Akkor viszont mégis hogy a fenébe fog megszabadulni ebből a rémálomból? Egy ideig tanácstalanul kódorog a házban, majd valahogy visszajut a műhelybe. Dühösen mered a bábura, ami még mindig azon az átkozott nyakéken dolgozik. Hogy lehet ilyen silány és otromba vacakot csinálni?!
- Te nem vagy idevaló! Tűnj el a műhelyből, ha nem értesz hozzá! - rivall a bábura, majd dühösen fújtatót és fémet ragad. Valamiért úgy gondolja, hogy ha már nem tud kiszabadulni ebből a rémálomból, akkor legalább meg kell mutatnia, milyen egy igazi ékszerész. A bábu nem reagál a kiabálásra, hogy a fene esne bele. Más munkájára viszont úgy tűnik, allergiás, és végre-valahára abbahagyja monoton kontárkodást:  amikor nekiáll dolgozni, a bábu megmerevedik. Egyszerűen érzi a tekintét magán. Egy ideig hagyja, aztán meghallja a hangot.
- Mit csinálsz? - férfi hang, de nem az apjáé, sosem hallotta még. Olyan, mintha a bábuból jönne de egyszerre jön mindenhonnan. A hang, amin megszólal - vagy ami megszólal? - végigbizsereg a lány gerincén, a vére gyorsabban kezd száguldani. Kellemetlen érzés, de sikerként könyveli el, hogy megszólaltatta személyes rémálmát.
- Megmutatom, hogy hogyan kell bánni a fémmel, mert te egyértelműen nem tudod!
Dühösen vágja oda a szavakat, de a tekintetét nem veszi le a lassan átforrósodó fémről. Gyors, precíz mozdulatokkal dolgozik, apró láncszemeket fűz egybe.
- Ezt tanultam az apámtól. Nézd meg jól, mert sosem fogod tudni utánozni!
- Neked nincs apád. - szól szenvtelenül a hang, és látszólag nem igazán érdeklik az ékszerek. Fáj. Az igazság mindig fájdalmas. Eiryn dühösen összeharapja a fogát, de nem adja meg magát.
- Mindenkinek van apja. Nekem is. Lehet, hogy a véremet nem ismerem, de a nevelőapámat igen. Ha az jobban tetszik, hívhatod mostohának, vagy az első mesteremnek is. Nem változtat azon, hogy tizennyolc évig szeretett.
- Szívesebben élnél ebben a hazugságban?
- Igen. - Vágja rá sugárzó, méregtől csöpögő mosollyal.
- Mindannyian megteremtjük magunknak az élhető valóságot. Nincs szükségem rá, hogy belepiszkáljanak.
- Nos, addig maradsz itt ameddig akarsz. Örökre, ha akarod.
Nem túl nőiesen felhorkant.
- Félreértettél. Én az ÉN valóságomat választom, és nem a mostani, szedett-vedett vacakot. Tűnj a fejemből!
- Én nem csinálok semmit. Ezt te csinálod. Eltűnök. De az álomból neked kell kisétálnod. - és nem szólal meg többet, de talán már tudja, mit kell tennie.
- Helyes. - morogja, de valószínűleg már csak önmagának.
~Szóval nekem kell kisétálni...~
Az első valódi mosoly jelenik meg az arcán, s a szerszámokat letéve az ajtó felé veszi az irányt. Minden optimizmusával együtt is csak remélni tudja, hogy a valóságba lép ki. Az ajtón túl ugyanúgy az erdőt látja, viszont miután egy kicsit messzebbre jut, az álom falai mintha szépen lassan leolvadnának, mint a fém amivel dolgozik. A hideg kőpadlón ébred, fölötte kék kristály világít. Körbenéz, és látja a társait is, illetve több lila köpenyes alakot. Egyikük a sötéttünde kislánnyal beszélget egy másik a félangyal fölött áll tőrrel a kezében...

39[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Szomb. Dec. 10, 2016 7:54 pm

Cavett Revengefire

Cavett Revengefire
Tünde Druida
Tünde Druida

Átsétáltam a félangyalt követve a másik terembe, bíztam benne, Vic csak előre ment. Be is fordultam az egyik könyvsor felé, amikor valami füstszerű szagot éreztem, mintha csak most gyújtottak volna meg valamit. Nem foglalkoztam vele, azt hittem a dohos könyvekből áradhat, de ekkor sikolyokra lettem figyelmes, őrült kínokkal teli sikolyokra, melyek megrengették dobhártyámat. A könyvtár polcai, mintha valami tükrön át néztem volna, átalakultak fatörzsekké s a többiek, akik velem tartottak kutatni, nem voltak többé. Az emberek és tündék egyaránt menekülő tündék lettek, vagy éppen jobbra tőlem néhány sírdogáló gyermekké.

Ez a jelenet kifejezetten ismerősnek hatott, láttam már valahol. A prof és Ada hiánya teljesen özzezavart, elöntött a félelem, ez a hely, ez a hely az otthonom. Azaz az otthonom volt hajdanán és ott voltam a falu közepén, amikor éppen felperzselik azt a barbár emberhordák vért és szenvedést hagyva maguk után. Olyan érzésem volt, mintha időt utaztam volna, sőt talán tényleg időt utaztam ötlött fejembe, de mégis a könyvtárban kéne lennem.

- Anya! - kiáltom el magam és már rohanok is a házunk felé.

Ahogyan hasítottam a szélben és füstben a házunk felé, folyamatos sikolyokat hallottam, de csak tűzfestett árnyékokat láttam a fatörzseken. Mikor megérkeztem, a házat megtaláltam, lángokban állt, köröttem hullák feküdtek. Letérdeltem feléjük, hátha valakit felismerek, de arctalan testek némaságát láttam. Visszanéztem a ház felé, de édesanyámnak hűlt helye volt, zavaromban visszafordultam a holtak felé. Eszembe jutott, hhogy egy könyvnek kéne a ruhámban lenni, odakaptam érte és mégse volt ott.

-Hol van Azrael? - kérdem ismeretlen társaságomat.

A testek némaságban maradtak, nem feleltek. A tűzfestett árnyak a fák törzsén mozgolódásba kezdtek, teljesen megelevenedtek. Lesújtó bárdokat és baltákat láttam bennük, falum támadóinak körvonalait. Ez bizony már megtörtént egyszer, ismét tudatosítottam magamban. Tudtam, mi következik ez után és összeszorult a gyomrom. Szaladtam a másik irányba és megálltam az árnyak játékába merengve és reméltem, nem közelítenek felém. Azon a helyen álltam, hol megölték mesterem, hol a botom megkaptam és reménykedtem, hogy most is találok valami kiutat ebből a rémisztő kavalkádból.

Az egyik délibábban láttam, ahogy mesterem összeesik, de a botom nem volt nála. Ez a hiány meglepett ekkor eszméltem rá, hogy a bot végig nálam volt. Felsejlett bennem, hogy talán nem is időt utaztam. Ekkor az árnyak felém fordultak és körbevettek. Meggátoltak a szabadulásban, vagy hogy mesterem képéhez férhessek. Hárman voltak, mozdulni sem tudtam tőlük. Remegtem és féltem, hiszen bennem is kárt tehetnek, bár nem tudtam mihez hasonlítani füstösen gomolygó testüket. Kiutat nem találtam, de hogy időt nyerjek megszólítottam őket:

- Mit akartok tőlem?

Az árnyak némán lesújtóan figyeltek, az egyikük felém sújtott a a nagy, kétkezes pallosra emlékeztető kardjával. Jellegzeteset az emberszerű füstképződményeken még ekkor se véltem felfedezni. Lebuktam, hogy kitérjek előle és összerogytam. Nem tudtam megmenteni sem a családomat, sem a mesteremet. Nem tartottam magam méltónak a bot birtoklására. Szorosan a botot markolva felnéztem:

- Vissza jöttetek, hogy elvigyetek, megérdemlem - az árny felé nyújtottam botomat megadóan és közben könnyeket eresztettem.

Ekkor az árny megmerevedett.

- Vágyod a halált? - csendült fel egy meglepett női hang. Mindenhonnan jött egyszerre, mintha a fejemben szólt volna, de mégis olyan kívülről jövőnek tűnt, minden irányból hallottam. Magát a hangot nem ismertem fel, sosem találkoztam még vele. Éni akartam, de ezt nem mondhattam ki.

- Ha megérdemlem - válaszoltam, de fogalmam sem volt, mit teszek. Azt azonban tudtam, hogy most először kaptam választ, ezért nem hagyhatom annyiban.
- És megérdemled?
- Miattam haltak meg, ha én halok meg, mesterem többmindent tudna kihozni a botból, hozzá képest én csak támaszkodom rajta.
- Ezt csak te tudhatod, hisz te voltál ott. Ha akarod, megadhatom neked a halált. Bármily kevésre tartod is magad, valami mégis előre viszi a lábad.
- Élni szeretnék, de félek. A vágy, hogy megóvjam a tündék eredeti birodalmát, azzal fizetek mulasztásomért. De mesterem nyomába sosem érhetek.


A látomás megremegett, mint amikor délibáb kezd eloszlani, de hamar visszanyerte a szilárdságát. Csönd telepedett ránk, gyanúsan hosszú, néma csönd… Éreztem beszélgetőtársam agyában kattogó fogaskerekek csiszolatlan forgását. A látomás körülöttem összekavarodott.
- Ellentmondásos vagy. Meg akarod védeni a birodalmat, de félsz, és nem hiszel magadban. Hogy érhetnéd el így a célod? Egyszerűbb ha itt meghalsz. Nem?
Borsódzótt a hátam, magam is próbáltam valami megoldást találni, gondolkodni, hogy ne haljak meg, de mégis őszinte maradjak, hiszen akárki is volt ez a női lény belém látott.
- Mesterem tanította, az egyszerű út nem mindig könnyű és néha a nehéz út, amin menni kell. Ezt tanultam tőle, ha még tanulhattam volna többet, vagy ha most tanulhatnék, talán a tündék hasznára válnék. - a válnék közben összecsuklott a hangom, nem hittem, hogy meggyőztem a lényt. Jobbnak véltem felkészülni a halálra.
- Nem is akarod ezt megváltoztatni? Küzdeni? Megmenteni őket? - A délibáb remegése állandósult, ahogyan halkult a lény hangja. Talán nem meggyőznöm kellett őt, hanem saját magamnak kell előre tekintenem. Mintha valami hideget éreztem volna a hátamon, egyszerre álltam ahogy láttam magam, de mintha egyszerre feküdtem volna... Álom és ébrenlét vékony mezsgyéjén jártam. Nagyon furcsán éreztem magam, nem tudtam álom-e vagy valóság ez a párbeszéd. A félelem kezdett megszűnni, ahogy az anomáliákat tudatosítottam. Elkezdtem pofozni és csipkedni magam, hátha tényleg csak álmodok. De azért még hozzátettem - a múlt elmúlt, a jelen amin változtatni lehet. - majd egy csattanó pont adtam magamnak.

A pofon nagyon fájt, de ettől az álom nem szűnt meg. Mindazonáltal attól, amit mondam a fák elkezdtek olvadni, a füstlények is, alattam a föld is. A rémálom már nem tudott mibe kapaszkodni többé. A földön feküdtem ott voltak a társaim is, egyik oldalamon Cyne, másik oldalamon Ada. A félangyal fölött épp egy lila köpenyes férfi állt kezében tőrrel.

40[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Kedd Dec. 13, 2016 5:09 pm

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

Óvatosan közelítettem meg a termet és a többieket. Tekintetemmel végig követtem Herbert alakját, aki továbbra is úgy cselekedett, mint ha minden a legnagyobb rendben lett volna. Az egyik szárnyas csirke a tünci fiúval rohangált össze-vissza, a démon csaj meg lemaradt, Ő úgy döntött, hogy nem csatlakozik a díszes társasághoz, amelyhez én is csatlakoztam. Egy formás popóval kevesebb, amit nézegetni lehetne, de most valahogy amúgy se volt túl sok hangulatom hozzá. A dilis prof szeme elégedettséggel villogott, ahogy az újabb végtelen mennyiségű könyvet és tekercset nézte. Szavak értéktelen papírokra vetve. Amelyik civilizáció ennyit szórakozik azzal, hogy mindenféle hülyeségről írjon, az már bukásra van ítéltetve, és mivel most már nem is látni egyet sem az írók közül itt, így rá is jöhetünk, hogy ez mennyire igaz megállapítás. Napjaikat az értéktelen tudás hajszolásával töltve, s a múltban élve nem jöttek rá, hogy mennyire megváltozott a világ körülöttük. S miközben a tintás üvegbe mártogatták a tollukat, a végzet eljött értük. Persze, a tudásnak is meg van a maga hatalma, de amikor ezt értelmetlenségekre pazaroljuk, ne csodálkozzunk, hogy ilyen sors jut nekünk. Miközben szememet végig hordoztam az értelmetlenség hajszolásának relikviáin, az egész kép kezdett elhomályosodni, pedig még egy korty alkoholt sem ittam az elmúlt egy-másfél órában, ami mondjuk nálam igen csak szokatlan eseménynek számít.

Amikor végre ismét világos és értelmezhető lett a kép, egy régi, kiszáradt patakmedernél találtam magamat, amely tele volt hintve hullákkal. Éreztem Nebelwald erdeinek jellemző illatát, s a lágy szellő megcirógatta arcomat. Gyanakodva néztem körbe a tájon, amely a maga brutalitásában igen csak ismerős volt. Miközben tettem egy-két tétova lépést előre, a lemészárolt őrjárat tagjai felé, lábammal szétrúgtam pár csontkupacot, arcomon borongós kifejezés jelent meg.
~ Hát nem csodálatos? Vissza oda, ahol minden elkezdődött..~
Szólalt meg Shea hangja a fejemben. Érezni lehetett a levegőben a lemészárolt selfek hulláiból eredő enyhén édeskés szagot, ahogy a testek már bomlani kezdtek. Mindez keveredett az élet utolsó másodperceiben elengedett izmok által felszabadult széklet és vizelet maró bűzével. A szél ismét belekapott az illat-bűz tengerbe, s vad ostromot indított szaglószervem ellen. A gyomrom enyhén kavargott, s fintorogtam, remélve, hogy ezzel elűzöm a kényelmetlen tapasztalatot - mindezt igen csak sikertelenül. Shea megjegyzésére körbetekintettem a mészárlás helyszínén. Minden ugyanolyan volt, mint azon a napon, amikor elmenekültem otthonról, hogy megöljem magam, mert úgy éreztem, hogy az életem értelmét vesztette - apám meghalt, évekkel ezelőtt Kristen is, s anyám megkeseredett, űzöttségtől és fájdalomtól csillogó tekintetében olyan szintű lemondást láttam, amelyet egy gyerek se szeretne látni egyetlen megmaradt rokona tekintetében. Ezen "élmények" összessége kényszerített arra, hogy elfussak, csatlakozzak halott rokonaimhoz. Az egyetlen kirívó különbség egy romos torony volt, amely egészen biztos, hogy nem volt ott akkor.
~ Mi értelme van ennek az egésznek? Miért kísért engem a múlt?~
~ Valószínűleg Habart, vagy valami haverja szórakozik veled. De értelmét én se látom az egésznek.~
~ Akkor...akár körbe is nézhetnénk, nem igaz?~
~ Ja, persze, játszadozzunk egy kicsit a rég halott selfek csontjaival, dobáljuk a megjelenő kutyáknak, szórakozzunk egyet...
~ Nincsenek is itt kutyák...~
~ Jah, kutyák nincsenek, csak űzött farkas.~
~ A hülye megjegyzéseid nem segítenek egyáltalán, úgy hogy akár el is kussolhatnál egy kis időre, míg én felderítem a környéket és kiderítem, hogy mit akarnak ezek a szemetek velem.~
~Ahogy jónak érzed.
- Szép kis kiszáradt folyómeder, nem igaz? Pár hulla, egy-két végtag, eldobált fegyverek, rothadó hullaszag, talán még a halál pillanatában elengedett izmok büdössége is. Olyan otthonosan érzem itt magam. Az, hogy konkrétan totál másik időben és helyen vagyok, az hol zavarjon engem?
Állapítottam meg ismét a tényállást, sztoikus arckifejezéssel nézelődve, majd a hullák felé veszem az irányt. Szemöldököm felszalad, ahogy az egyetlen tájelemet nézem, amely nem volt ot, amikor tizenakárhány évvel ezelőtt lemészárolták az őrjáratot. A romos torony. Érdekel ez engem egyáltalán? Valaki szivatni akar engem. Habart meg fog dögleni, ez most már biztos...Ahogy a hullák mellé lépek, felkapok egy alsó lábszárcsontot és unottan dobálom fel a levegőbe, majd biztos kézzel kapom el.
- Figyu, akárki is vagy, aki most szopatni próbál engem, szerintem totál eltévelyedtél haver. Már rég túlestem ezen az egész hülyeségen. Mit akarsz elérni ezzel? Hogy kétségbe essek? Netán nemsokára megjelenik a halott apám és megpróbál kinyírni? Az tuti jó móka lenne, csináld már meg, légyszi!
Ordítom a ...semmibe. Mert én ilyen hülye vagyok. Azonban ordításomra nem érkezik felelet, pedig egy kicsit azért reménykedtem, hogy valaki csak válaszolni fog, és nem rontja el a mókámat. Az egész szituáció, meg kell vallani, hogy azért nem nagyon tetszett nekem. Az, hogy valamilyen őrült barom most megpróbálja velem újra átéreztetni azokat a kétségbeesett perceket, arra utal, hogy olvastak a gondolataimban, onnan emelték ki ezeket a képeket s ez dühítő volt. Vajon a többiek is átestek ezen? A válasz valószínűleg: igen. De mi értelme lenne ennek az egésznek? Elvonni a figyelmemet valamiről? Megpróbálják kideríteni a motivációimat, hogy mi az, ami előre hajt engem...hogy miért vagyok most a könyvtárban? Valami titkot őriznek ott, olyat, amit nem akarnak, hogy a felszínre hozzunk? Túl sok kérdés, túl kevés válasz és biztos információ. Az meg, hogy csak a bizonytalanban halászgatok, nem fog előre vinni semmiben.
Valami halk csörömpölés vonta magára a figyelmemet, pontosabban zörgés. Csontok zörgése. Elmerengve figyelem a kupacot, ahogy valamiféle felismerhető formát próbálnak felvenni. Lassan körbehordozom tekintetemet a környezetemen, keresgélve a nekromantát, aki még itt kell, hogy legyen a környéken. Azonban nem láttam senkit sem, s menet közben a csontkupac pár csont-harcossá állt össze, ezzel egy időben a torony is közelebb került. Nyilvánvaló volt, hogy ezt az álmot nem én irányítom, és hogy nem csak feltétlenül az emlékeimből táplálkozik, hanem próbálja azokat manipulálni is.
- Óh, hát most már a torony is mozog? Vagy én megyek előre? Netán a világ fordult egyet, miközben én egy helyben álltam? És még is mozog a föld...
Replikázom a semminek, ami eddig se szólt hozzám. A csontik készen álltak arra, hogy megtegyék, akármit is parancsol nekik a főnökük, de egyelőre nem tudtak érdekelni. Vajon ha az álomban megsérülök, az a való életben is meg fog történni velem? Van egyáltalán bármi jelentősége is annak, hogy én itt mit teszek? Ettől független a nekromanták iránt érzett gyűlöletem ismét fellángolt. Hülye nekromanták. Utálom őket. Fene essen a fajtájukba.
- Tehát most a toronyhoz kéne mennem, és megküzdeni a csontosokkal? Hülyének néztek engem? Én nem megyek a toronyhoz...így, gondolom, ha Cyne nem megy a toronyhoz, a torony megy Cyne-hoz. Nekem ez megfelel, lusta vagyok a sétálásra.
Folytatom tovább, szokásom szerint, amikor valamit nem értek, vagy nem tetszik, azt a nagy dumámmal próbálom palástolni és kiugrasztani a nyulat a bokorból. Talán a sok dumámtól hasra vágja magát, akárki is szórakozik velem. Vagy legalább bármi jelét adja annak, hogy felfigyelt rám.
A kezemben tartott lábszárcsontot a legközelebbi csontváz felé hajítom, most már úgy sincs rá szükségem, majd előhúzom az éjgyilokomat és párszor megforgatom a kezemben unalmamban. Mivel itt nemsokára úgy is harc lesz, gondoltam, hogy jó ötlet lenne magamhoz venni egy plusz kardot, amivel csapkodhatom a dögöket, bár nem éppen a kedvenc fegyverem, de az éjgyilok eléggé könnyű egy valami, komoly sebet a reanimált csontokban nem hinném, hogy tenne. Azonban amint a földön található kardért nyúlok, a kezem átcsusszan rajta. A franc nem esik ebbe az egész hülyeségben. Tehát nem manipulálhatom az ál-realitást. De, azért szerencse, hogy nem borosüvegek hevertem elszórtan, mert ha azokat nem tudnám megfogni, és csak néznem kéne, ahogy a kezem átcsusszan rajtuk, bele is őrülnék a bánatba és a keserűségbe. Elvégre, milyen self az, aki arra van kárhoztatva, hogy ne ihasson többé?
- Akkor most mi lesz? Harcolunk, vagy mi? De hozzatok csajokat is! Bögyöseket, fesletteket, kevés ruhával levezetésképpen.
Ezzel együtt a remegés is visszatért, mint amikor a távolban látsz egy délibábot a nagy forróságban, miközben az agyad - vagy agyhelyed - készül megbuggyanni, s kezdesz rájönni, hogy a távoli oázis, amit láttál, a valóságban nem is létezik. A csontvázak mozgása szaggatottá válik, mint ha nem tudnák, hogy mit is kezdjenek magukkal és az őket irányító elme is elbizonytalanodott volna. Aztán elkezdtek átalakulni és próbálkoztak felvenni egy általam jobban ismert formát. Ahogy elnéztem a holdőrök egyenruháját viselő amorf, torz alakokat, rájöttem, hogy ettől az álomtól nem kell sokat félnem, itt nem vagyok veszélyben. Akárki is próbálkozik, szemmel láthatólag nem ér el semmilyen eredményt. Így a rémálomszerű alakok inkább halk kuncogásra, semmit rémült sikoltozásra és menekülésre késztetnek. Akárhogy is próbáltam erőltetni a szememet, az alakok és a self holdőrök között nem túl sok hasonlóságot véltem felfedezni. De, szemmel láthatólag, nem a megkívánt nőkké változtak át.
- CSAJOKAT MONDTAM, NEM SELF PASIKAT!
Ordítom el magamat kétségbeesésemben. Ez, meg az, hogy nincs semmi pia a közelben, eléggé lehangolt. Megpörgettem a kezemben az éjgyilokomat, majd komótosan a torony felé indulok, fél szememet a self-szer valamiken legeltetve.
- Azt ugyan várhatjátok, hogy elsőként támadjak. Kíváncsi vagyok még arra, hogy mi sül ki ebből.
A csontvázból lett self-utánzatokat nem nagyon érdekelte, hogy én végül is, mi a francot csinálok, csak álldogáltak továbbra is egy helyben, bamba tekintetükkel bámulva előre. Eléggé elcseszett egy kísérletezés lett. Miközben megyek a torony felé, rájövök, hogy az bizony nem akar közelebb kerülni hozzám, mindig ugyanolyan távol marad tőlem. Lehet, hogy akár évekig is mászkálhatnék, míg a lábamról lekopik a hús, s végelgyengülésben esek össze, akkor se érnék oda. Ennek meg mi értelme van?
- Hova mész?
Csendült fel végre egy ismeretlen hang a fejemben. Valószínűleg annak a hangja, aki az egész műsort irányította eddig. Akárhogy is próbáltam arra fókuszálni, hogy megtaláljam a hang forrását, az sikertelen kísérletezés maradt. Egyszerre szólt mindenhonnan. Bujkál a kis szemét. Talán fél tőlem?
- Remélhetőleg előbb-utóbb a Te agyadra, kedves testetlen, idegen hang.
Felelem a hangnak, miközben megállok és a még mindig ugyan olyan távol lévő tornyot szemlélem, felvont szemöldökkel.
- A torony lenne a cél, amit elakarok érni, csak sose jutok közelebb a saját hibáimból kifolyólag? A torony lenne a bosszú, amit apám gyilkosa ellen fogadtam? Vagy netán a világ legnagyobb alkohol lerakatja? Ha az utóbbi, kérlek, inkább ölj meg. Nem bírnám elviselni a  gondolatát, hogy világ létemre pia nélkül maradok. Amúgy meg, mondtam már, hogy valami ritka nagy balfasz vagy? Már mint, azok ott az előbb milyen selfek akartak lenni?
Már csak megszokásból is nézelődök körbe, hátha meglátok valamit, ami a segítségemre lesz, hogy megtaláljam azt, aki szórakozik velem. A nagy duma és pofa ellenére nem éreztem valami túlságosan jól magam, valaki szórakozik a fejemmel és ez nem nyerte el a tetszésemet. Azonban...végül is, évek óta szivat egy hang a fejemben, ez se lehet rosszabb, nem igaz?
- Ezt csak Te tudhatod. Egy pillanatra azt hittem, hogy tényleg nincs táptalaja a rémálmodnak. De van...még mennyire, hogy van. Én nem tudom, hogy mi van a toronyban, csak Te. Hiszem, ez a Te álmod.
- Nem, ez nem az én álmom. Ez a te hülyeséged. Az én álmomban sok meztelen self nőcike lenne és végeláthatatlan sorokban piák. Ez egy elcseszett valami. Ha alapul vesszük ezt az egész kezdést, a csatatérrel és a csontvázakkal, akkor kiolvashattad az elmémből, hogy itt ölték meg az apámat a nekromanta és a szolgái. Ellene bosszút fogadtam, s hogy ezt megtegyem, azzá kellett válnom, ami Ő is: egy gyilkossá. Megöltem a belső gyermeket, saját magamat, mert ezt kívánta tőlem a mesterem. De a bosszú azóta elhalványodott és most már nem is igazi éltető cél, csak valami, amit néa napján hajtogatok magamnak unalmamban. Tehát három lehetőséget látok: vagy a nekromanta van bent, vagy én...vagy az apám. Mit is kéne tennem? Miért is érdekeljen engem? Egyikőjük se érdekel engem igazán. A neci előbb-utóbb meghal, amikor kedvem támad hozzá. Saját magamat már megöltem. Az apám emléke meg csak halványan pislákol bennem. Tehát: akarsz még valamit?
- Valóban? Valóban meghalna, amikor akarnád? Valóban megölted magad? Vagy mindez csupán része az előbbi flegmaságodnak?
- Hát, legalábbis bármikor rászánhatnám magam, amikor akarnám. De akkor elveszne az egyetlen mozgatórugóm. De tudod, rájöttem, hogy a boszú önmagában nem old meg semmit. De tettem egy ígéretet, amit be kell tartanom, mert ilyen fasza gyerek vagyok. Hogy valóban megöltem-e magam? Látszik, hogy nem érted az elmém működését. Képletesen öltem meg magam. Az a gyerek túl ártatlan volt erre az életre. Előbb vagy utóbb így is-úg is meghalt volna, akkor meg minek hagyjam őt élni? Csak szenvedést okozott volna. Amúgy se vagyok flegma, csak rohadtul nem szeretem, ha szórakoznak az agyammal. Van egy lelkitársam, tudod, tudathasadás, cuki egy dolog, nem igaz? Egész életemben a fejemet baszkurálták, van már tapasztalatom az ilyenben.
Csak nézem, ahogy a kép egyre jobban remeg, mint ha az, aki a fejemmel szórakozna, próbálná egyben tartani az egész helyzetet, az egész álmot, de sikertelenül. Arcomon kegyetlen vigyor jelenik meg:
- Próbálkozol, nem igaz? Próbálod megérteni azt, hogy milyen is vagyok. De van valami, amit nem tudsz megérteni, a működésem esszenciáját. Olyan erősen erőlködsz, de nem tudod elkapni azt az érzést, amire szükséged lenne. Csak a sötétben tapogatózol. Üdvözlet az agyamban! De mondd csak, mi vagy Te?
Kérdezem tőle, miközben próbálok megszabadulni attól az érzéstől, hogy valami nyomja a hátamat és ezzel együtt hideget is érzek. A bal kezem zsibbad. Párszor megtornáztatom az ujjaimat, hogy megbizonyosodjak róla, nem fognak a harcban hátráltatni. Hátranéztem, keresve, hogy mi is okozza a hideget, azonban nem láttam semmit sem. Helyette csak a remegő álmom határait láttam, s hirtelen ráeszméltem, hogy egy hideg kőpadlón fekszem, s a testem alá szorult be a bal kezem, amely már elkezdett zsibbadni. Vártam a választ...azonban nem érkezett semmi sem, így nem is értettem, hogy mondott-e még valamit, avagy sem. Ahogy végre kinyitom a szemem, ismét a valóságban találom magam, a könyvtárba. Mellettem a kis self csajszika fekszik és dobálja magát - lehet, hogy neki legalább valami szexuálisan túlfűtött álom jutott - másik oldalon pedig a tünci srác, aki a félangyallal rohangált körbe-körbe, mint farkától megfosztott macska. Rajta látszott, hogy már ébredezik. Nem messze tőlem megláttam a félangyalt is, aki felett egy nő álldogált és Habart-ot utasítja arra, hogy nyírja ki az újonnan érkezettet. Hát...nem vagyok épp egy túl hősies típus, aki a bajba jutottakon segítene, és ha nem Habart állna Andromeda felett, meg a nő nem játszaná el a főnök szerepet, le is szarnám én a dolgot...de ezek a hülyék szórakozni akartak velem, amit nem tolerálhatok és nem is hagyhatok. Az, hogy menet közben valószínűleg megmentek mindenkit...arról sajnos nem tehetek és a szívem bele is sajdul, hogy a jó fiú szerepét kell játszanom.
- Miért nem szórakoztok azzal, aki védekezni is tud, gyökerek?
Hördülök fel, miközben a lehető leggyorsabban próbálok felpattanni, menet közben előhúzva az éjgyilokot....


_________________
[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

41[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Kedd Dec. 20, 2016 10:02 am

Serene Nightbough

Serene Nightbough
Mesélő
Mesélő

//Úgy döntöttem nem várok tovább Lunára, jöjjön az új kör! Nagyon ügyesek voltatok az előző körben mindannyian, arra figyeljetek kérlek, hogy ha egyeztetős beszélgetésből állítjátok össze a reagot nézzétek át, amit én írok, hogy egységes legyen az egész szöveg a tiétekkel. Büszke vagyok rátok!
Luna, ha szeretnél még játszani a küldiben, keress meg és megbeszéljük mi legyen.
Következő határidő: Január 3.//

Kábán ébredtek, a kőpadló nyomja a hátatokat és hideg is, de nem vagytok annyira átfázva és elgémberedve, mint aki az erdő hideg földjén töltené az éjszakát. Valószínűleg a rémálmotok sokkal rövidebb idő alatt játszódott le, mint amennyinek belülről tűnt. A terem, ahol vagytok nem tűnik ismerősnek, kevés a polc, ellenben kőasztalok, székek, is vannak benne, afféle olvasószobának tűnt, és hogyha felültök, közvetlenül szemben ott láthatjátok a professzor megkínzott, véres testét egy székbe ültetve, mintha csak egy kiállítási darab volna egy groteszk múzeumban.
Öt köpenyes alakot láttok, egy negyvenesnek kinéző nőt aki éppen Akae fölött áll, és egész kedves ábrázata van, egy idősebb férfit, aki a professzor kipreparált holtteste mellett üldögél egy másik széken, kettőt valamivel távolabb tevékenykedik, és Herbertet aki éppen egy késsel igyekszik leszúrni Andromédát, aki erre a jelenetre ébred fel.
- Miért nem szórakoztok azzal, aki védekezni is tud, gyökerek? - halljátok mind Cynewulf hangját, aki nem sokat teketóriázott a felébredése után úgy tűnik. Egy pillanatra mindenki a bérgyilkos felé fordul, a pillanatnyi zavar pedig lehetőséget ad nektek a cselekvésre. A két távolabb lévő lila köpenyes alak is megindul felétek, kérdés, hogy támadtok vagy megpróbáljátok kidumálni magatokat a dologból?
Cyne, te elő tudod húzni az éjgyilkot a tokjából, de nem vagy elég gyors ahhoz, így hirtelen ébredés után, hogy le is szúrd Herbertet rögtön.
Akae felé az idősebb nő kinyújtja a kezét, hogy felsegítse.
- Gyere, gyermek. Hoshekh urunk mindent meg fog neked adni, amit csak kívánsz, de ehhez előbb neked is bizonyítanod kell, azzal, hogy megölöd a mester ellenségeit. Látni fogja… Hiszen itt van a fejünkben.
Majd a többiekhez is fordul.
- Csatlakozzatok! Együtt felébresztjük a mélységben alvót, és egyikőtöknek sem kell meghalnia!

42[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Szomb. Dec. 24, 2016 9:28 pm

Akae

Akae
Éjvándor
Éjvándor

Akae félrelöki a felé nyúló kezet és hideg tekintettel néz körbe.
- Nekem megvan mindenem amire szükségem van...
A másik sötételf megára vonta egy pillanatra a figyelmet mialatt Akae felpattant és a felette álló hölgy mögé állva kését a torkának szegezi.
- Kik vagytok és mi az uratok célja?
A kislány eközben vizsgálja a terepet hogy menyire van lehetősége a harchoz, hisz szemtől szembe kifejezetten kellemetlen lenne velük párbajozni. A nézelődés közbe veszi csak észre hogy számára jól ismert fegyvert lát a csoport egyik tagjánál.
-Tehát ő is bérgyilkos-
Gondolta magában, majd várt hogy vajon az előtte álló ember mit fog válaszolni, vagy megpróbál-e ellenállni.

43[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Dec. 26, 2016 7:52 pm

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

Ami közben felpattantam és előhúztam az éjgyilokot, volt időm felmérni azt, hogy még is, mivel állok szembe és hogy hova is kerültem. Amikor az álom és a realitás határmezsgyéjén jártam, nem vettem észre, hogy a táj változott is volna valamit, azonban amikor már felálltam és a kezemben ott szorongattam a fegyveremet...
~ Az ilyen gondolatolvasós-agyturkálós társaságban a kétértelmű kijelentéseket inkább mellőzném...~
rájöttem, hogy bizony Hold Anya, nem abban a teremben vagyunk, ahol elájultunk, vagy éppenséggel elkábítottak minket. Sokkal kevesebb volt a polc, tehát valószínűleg nem az egyik fő könyvtárban vagyunk, hanem valami mellékhelyiségben, ahova csak azért pakoltak be pár polcot, hogy valamivel kitöltsék a helyet. A falakra vetettem egy fél másodpercnyi pillantást. Kevés moha, amire számíthattam is, azonban nedvesség nem csillogott az illesztések között, vagy a köveken, s amikor feküdtem, a plafonról se láttam indákat lelógni, vagy vízcseppeket csöpögni. Nem lehettünk sokkal mélyebben, mint ahonnan elraboltak minket, maximum ha egy-két méter különbség lehetett becslésem szerint. A másik, amin megakadt a tekintetem, az a teljesen kőből készült berendezések, mind asztalok és székek. Nem tudtam ezeknek a részleteknek egy másodpercnél többet szentelni, de ennyi is elég volt, hogy leszűrjem, ezeket harcban nem fogom tudni használni, nem lehet őket elrúgni, és feldöntéséhez is sok erőt kéne bevetni.
 A professzor megkínzott testére szinte semmi figyelmet nem áldoztam. Annyira elvetemült egy fasz még én se vagyok, hogy felhasználjam csóri öreg testét fegyvernek vagy fedezéknek, ennyi tisztelet és becsület, meg  erkölcs-szerű képződmény még bennem is van. De azért felmerült bennem a gondolat, hogy talán Herbert-tel, vagy a nőcikével ugyanazt teszem, mint amit ők tettek a kissé ütődött, de amúgy korrekt csávóval. Baszki, mi is volt a neve?!

Aztán az ilyen részletekkel már nem volt időm foglalkozni. Amit eddig nem fedeztem fel kábulatomban, az az, hogy nem csak Habart és a parancsolgatós kis picsa volt ott, hanem még rajta kívül voltak páran. Az egyik az öreg faszika mellett volt, egy másik székben ülve, kettő meg még tőlünk távolabb. Gyors fejszámolás: Herbert majdnem hogy ott volt mellettem, a parancsolgatós kis ribanc vészesen közel, de Ő még nem jelentene akkora nagy bonyodalmat. A professzor kínzója maximum 4 méterre volt tőlem a két másik tag mögötte egy laza ötössel. Taktika. Herbert leszúrása. Testét nekilökni a nőnek, aki emiatt megtántorodik, de legalábbis pár másodpercre ki kerül az egyenletből. A széken ücsörgő alaknak legalább két másodperc kell, hogy fel tudjon kelni onnan, megint egy két másodperc, mire előrántja a fegyverét. Azonban nem láttam nála fegyvert. Takarja. Vagy a szék másik oldalán van, ahol nem látom. Ha a szék mellett van, mire oda nyúl érte, értékes másodperceket veszt. Ha a ruhája alá veszti, kicsivel kevesebb időm lesz. Négy méter. Ha a székből felpattanva rögtön futásnak ered, lassabban halad, a súlypontja előrébb helyezkedik, elesés veszély. Számítsunk három másodpercet az odaérésre, hogy optimizmus is legyen bennünk. Tíz másodperc alsó hangon, mire harcba elegyedik velem, optimális esetben tizenöt másodperc. Herbert leszúrása. Hozzálökni a nőnek, a pillanatnyi zavart kihasználva teljes erőből nekirohanni a férfinek, aki átesik a széken. Ha a nő kiiktatása előtt ér hozzám, támadás blokkolás, rúgás. Félrelökés. Többiekre hagyás. Eddigre a másik két fickónak már ide kell érnie. Helyezkedés. Az egyiknek folyton takarásban kell lennie. Por a földön. Ezt már megfigyeltem, amikor felpattantam. Rengeteg por. Felrúgás. Vakítás. Előny.

Szép volt ez a terv, de minden fuccsba dől, ha bárki is előbb reagál az eseményekre, vagy bárki is varázs használó. Akkor, finoman fogalmazva megszoptam. És a stratégia mindig az ellenséggel való támadásig tart csak ki. Onnan valószínűleg minden borul.

Herbert kitér a támadás elől. Támadásom követi a férfi mozdulatát, próbálok vállal neki vetődni, hogy kivessem a lendületéből. Meghallom a nő szavait. Meglátom, hogy a két köcsög hátulról megindul felénk. Picsába. Nem rántanak elő fegyvert. Mágia használók valószínűleg. KURVA PICSA!
- CSATLAKOZZATOK ÉS ÚGY VÉGZITEK, MINT A PROF! - ordítom el magam, majd vad támadás sorozatba kezdek Herbert ellen. Nem érdekel, a mindenki ezt a fasz társaságot választja, én akkor is kinyírom Herbert-et, mert rohadtul rühellem őt.
- Nem kellett volna a fejemmel játszadoznod buzikám - morgom Habart-nak, miközben próbálok támadást bevinni...és csak fél pillantást áldozok arra, hogy észrevegyem: a kis self csajszika a parancsolgatós ribancnak támad.
~ Jól van, egy mellettem áll. De a többiek?~  - bizonytalanodtam el.


_________________
[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

44[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Jan. 02, 2017 6:16 pm

Cavett Revengefire

Cavett Revengefire
Tünde Druida
Tünde Druida

Miután fölkeltem botomra támaszkodva gyorsan elemeztem a helyzetet. Akae és a sötét elf nem tétlenkedtek, máris maguk irányába lendítették a tekinteteket. Gondoltam valamiképpen nekem is be kéne segítenem, de mégsem vagyok húde profi a harcban, ezért inkább valami elmés trükköt kellett alkalmaznom.
- Mi az a mélységi, kedves idegen? -a kérdeztem meg a nőt, akit most Akae ragadott meg és közben amennyire lehet feltűnés nélkül közelebb léptem.
- Miért kell azt felébreszteni? - léptem még három nagyobb lépést, hogy már szinte ott legyek előtte és beálltam a látóterébe, hogy lehetőleg a self tevékenységével a nő már ne tudjon számolni, nem mintha az akihez épp kést szorítanak igazán akarna mással számolni, de mégiscsak ő tűnt a vezetőjüknek.
- Ugyan mire volt jó a felhajtás és miért nem mutatja be a barátait? - kérdezem ártatlanul legyintve botommal és a két segédjére mutatok, jelezve a többiek felé, hogy bizony ők is itt vannak.
- Vágyod a a halált te nő? Ezek itt nem viccelnek.

45[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Jan. 02, 2017 11:51 pm

Lamia von Nachtraben

Lamia von Nachtraben
Vámpírmágus
Vámpírmágus

Ada vergődik talán a legtovább álom és ébrenlét között. Élénk az elméje, felfogja mi történik körülötte, aranyszínű szeme pillantása összefonódik Herbertével - de mintha belefagyott volna a pillanatba, nem mozdul.
Valami kék villan a kezei között, ám ekkor a többiek mozgásba lendülnek. S ő, ahelyett, hogy fegyverét megidézné, egyszerűen kigördül a fölé hajoló alak alól, akit a rávetődő sötételf zavar meg.
Feláll és vékony kezével leporolja magát. Nem éppen nagy nyugalmában, ösztönös a mozdulat, a nefilim pusztában nagy a por meg a homok. S míg így tesz, ő is felméri a helyzetet.
- Ne öld meg. - Csendül a fiatal félangyal se nem kérlelő, se nem parancsoló hangja, ha ugyan még Herbert életben van, amikor ezeket a szavakat kimondja.
Nem sajnálatból, könyörületből, egyszerűen kíváncsiságból. Hallani akarja, amit mond, az, akit a másik sötételf tart fogva, ki tudja vajon társa elvesztésétől vagy megmentése reményétől lesz-e beszédesebb?
Hoshekh... a sötétség ura... hát persze, hogy a háta közepére kívánja a félangyalokat. Senkinek sem kell meghalnia, kivéve őt, mert ő a mélységiek természetes ellensége, ha ugyan lehet így fogalmazni.
Így végül is mindegy, hogy Herbert megmarad-e, mielőtt még a nő beszélhetne, vagy hogy egyáltalán beszél-e, mivel ezeknek az embereknek itt, akik a bukottat akarják felébreszteni, meg kell ma halniuk. Erre jut legalábbis.
Ha a maradék kettő, akit még nem fogtak le, megtorpannak, csak szemmel tartja őket, míg a beszéd ideje tart. Ha küzdenek, megidézi az Égi Vértet és hárít és támad. Nincs az ő ölésében annyi szenvedély mint Cynewulf gyilokvágyában, gyorsan összehangolódik a körülötte állókkal és egyfajta rideg szertartásosággal kivárja, hogy mindenki megtegye a maga lépését. Beszéljenek, kérdezzenek, fenyegetőzzenek, ameddig egy oldalon állnak. De ezeknek az embereknek itt ma meg kell halniuk.


_________________
“Coming back to where you started is not the same as never leaving.”

Név: Mély levegő...
Típus: Személyes passzív
Erősség: I.
Felhasználás: Mágiamentes
Leírás: Lamia az évek során megtanulta, hogyan fojtsa magába az indulatait, amikor szükséges. Ennek hála néhéz kihozni a sodrából, részben tűrőképességének, részben elővigyázatosságának köszönhetően. Utóbbinak hála már-már ösztönösen megérzi, ha valakinek ellenséges szándékai vannak az irányába, hogy időben fel tudjon rá készülni..


Előtörténet | Adatlap

46[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Szer. Jan. 04, 2017 4:34 pm

Eiryn

Eiryn

Eiryn nyögve feltápászkodik, és próbálja felfogni a helyzetet, amikor megcsapja az orrát a vér illata. Újra felnyög, hangja ezúttal rekedtes a vágytól. Nem is emlékszik már, mikor ivott utoljára vért. Az agya egy kis szegletében tudatosul, hogy a professzor holtteste a csodás aroma forrása. Kár érte. Vicces figura volt. A vér illata kezd mindent elnyomni benne. Mozdulatlanul áll, ajkát beharapva, szemei szinte falják a karmazsin folyamok csillogását... Egy tétova lépést tesz előre, amikor kiáltás harsan.
- Csatlakozzatok! Együtt felébresztjük a mélységben alvót, és egyikőtöknek sem kell meghalnia!
Hirtelen kizökken szinte már hipnotikus állapotából, és - bár a vér illatának még mindig tudatában van - képes tiszta fejjel felmérni a szobát. Négy ismeretlen, Herbert, plusz a Könyvtárkutató Csipet-csapat. Az első öt szemmel láthatólag egy követ fúj, míg a KCs tagjai egyelőre kissé tanácstalanul álldogálnak, a két sötét tündét kivéve. Eiryn nem igazán tudja, hogy most mi a francot kéne csinálnia. Természetesen esze ágában sincs csatlakozni a „mélységben alvó” ölebeihez, pláne, miután a fejében matattak, de az is tény, hogy egy harcban valószínűleg csak a többiek lába alatt lenne. Mindenesetre előhúzza a tőrét, és próbálja egyszerre megfigyelni az összes eseményt. Kissé aggódva veszi tudomásul, hogy egyedül a sötét elf férfi harcol aktívan. Ez addig jó, hogy legalább nem állt át Herbert pajtásaihoz, viszont így nagy valószínűséggel rá fognak rátámadni először. Ami nem egy életbiztosítás. Tehát egy élete, egy halála alapon végül előrántja az egyik dobótőrét, és a gyorsan közeledő két lila köpenyes felé hajítja. Mást nem mer tenni, ha a küzdelemben próbálna segíteni, a végén még olyasvalakit találna el, aki vele - vagy legalább is nem a lila köpenyesekkel - van.

47[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Szer. Jan. 04, 2017 6:09 pm

Serene Nightbough

Serene Nightbough
Mesélő
Mesélő

//Nagyszerű, köszönöm hogy mindenki viszonylag időben írt. Rájöttem, hogy a harc mesélése ha rendesen akarjuk csinálni egyeztetés nélkül iszonyú sok időt venne igénybe, így a következőt fogjuk csinálni: létre fogok hozni egy skype konferenciát, mindenki fel van véve nekem közületek, ott megbezsélünk egy időpontot remélhetőleg legkésőbb a jövőhétre, és utána a rákövetkező héten mindenki megírja belőle a maga verzióját. 2 kör van hátra a kalandból mostmár tartsatok ki!//

48[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Pént. Jan. 13, 2017 8:37 am

Eiryn

Eiryn

Eiryn legnagyobb meglepetésére a dobótőre pont az egyik köpenyes gyomrába fúródik, aki hörögve összeesik. A friss vér illata lassan végigkúszik a szobán, betöltve a helyet, megerősítve a tényt, miszerint egy ellenféllel már nem kell törődni többet. A lány már éppen készülne megdicsérni magát a sikeres akcióért, amikor a másik távolabb álló fickó dühtől eltorzult arccal felé fordul. A következő pillanatban megjelenik egy... egy... valami. A szörny leginkább egy cápafogsorú, nyomott pofájú bullterrier és egy rák keverékére hasonlít, és széép vastag páncélja van. Hogy az a... Mi a fenét kezdjen egy ilyennel egy szál tőrrel a kezében??? Abban a kezében, ami most amúgy is elkezdett kissé remegni. Arrébb ugrik, megpróbál minél távolabb kerülni a szörnytől, de szinte már érzi, ahogy az ollói a húsába vájnak. Ekkor hirtelen valami placcsan, és a lény fejét gyakorlatilag teljesen beborítja egy vízburok. Eiryn oldalra pillant. A tünde druida mentette meg. Ez viszont lehet, hogy az ő szempontjából nem volt túl okos döntés, mert a Bullterrák  feldühödve irányt vált, és a férfi felé veszi az irányt. Eiryn - a közvetlen életveszély elmúltával - észreveszi, hogy a páncél nem is olyan vastag, mint azt elsőre gondolta, és az illesztései elég jól támadhatónak tűnnek (egy Nebelturm mester sem hagyna ekkora réseket!). Ennek ellenére legszívesebben megfordulna, és kimenekülne a könyvtárból. Nem, ő határozottan nem arra szerződött, hogy őrült köpenyesek és a kedvenc háziszörnyeik ellen hadakozzon! Már majdnem elinal, amikor a pillantása végigsiklik a termen. A nefilimet szemmel láthatólag eléggé megviselte a látomás, és bár egy enyhe fénnyel ragyogó lándzsa van a kezében, nem úgy fest, mint aki effektíven tudná használni. A sötét elf férfi ellenben kettejük helyett is harcol, épp Herberttel próbálják kinyírni egymást. A másik sötét elf a padlón hever, teste nevetségesen aprónak tűnik így összerogyva. A köpenyes nő, akit eddig sakkban tartott, szabad, a druida pedig éppen egy adag Bullterrák-eledellé készül változni. Eiryn rájön, hogy képtelen lenne lelépni. A tünde megmentette az életét, és a többieket sem hagyhatja ott négy gyilkos idiótával meg a szörnnyel. Sóhajt egyet, és mielőtt még mélyebben belegondolna a dologba, már a levegőben van, tőrrel a kezében. A térde fájdalmasan nekicsapódik az izé páncéljának, de valahogy sikerül megfelelő szögben tartania a pengét, így az markolatig a lény húsába fúródik. Az hirtelen megdermed, és olyan hangon sivít, hogy a lány testén az összes szőrszál égnek mered, de legalább nem mozdul többet. Eiryn enyhén remegve szemléli maga alatt a lebénult dögöt, amikor hirtelen a semmiből két fekete csáp csap felé ostorszerűen. Automatikusan hátrarándul, hajszálnyival kerülve csak el az újabb furcsa támadást, és körülnéz, hogy mégis ki a fene támadta meg. A lény gazdája még mindig a a szoba másik felében áll, még mindig torz, gyűlölködő vicsor ül az arcán, de a karjai helyén a csápok tekergőznek. A lány már nem tétovázik, újabb dobótőrt küld útjára, ezúttal a kedves Polipkar felé, majd rögtön utána a lila köpenyes, földön fetrengő nőre veti magát, aki szintén átcsáposította az egyik karját. Arról ugyan lemaradt, hogy hogy a fenébe került padlóra a banya, de ez nem is lényeges az adott pillanatban. Lényeg, hogy viszonylag védtelen testhelyzetben, csak dühvel felvértezve, ott van az orra előtt van egy agyturkász. Újabb halálugrás következik. Az eleje a tervek szerint megy: a nő hátán landol, harapási távolságban, de annyira ficánkol, hogy képtelen hozzáférni a nyaki artériákhoz. Ráadásul a csápja sokkal messzebb elér és jobban tekeredik hátrafelé, mint egy emberi felső végtag, így már veszélyes közelségben csapkod Eirynhez.
~ Ez NEM jó... ~
Valahogy azt nem tanítják az ékszerészeknek, hogy hogyan kell egy félig angolnává mutálódott, rémes stílusérzékkel rendelkező illetővel földharcolni. Mellesleg azt sem tanítják, hogy hogy kell egy egyszerű emberrel földharcolni. Kétségbeesetten próbál felül és a nő hátán maradni, de a csáp hirtelen megtalálja a karját, és szorosan rátekeredve szorítja-tépi. Ez így nem fog sokáig menni. Megpróbál a tőréért nyúlni, de ehhez el kéne engednie a Csápdémont, vagy ki kellene szabadítania a karját a szorításából. Az első nem tűnik okos dolognak, a második szimplán lehetetlen. És akkor hirtelen beugrik a mentőötlet. Árnytőrt idéz a kezébe, s mélyen a nő torkába döfi. Vége. Egy pillanatig lihegve támaszkodik a földön. Aztán megcsapja a vér illata, és a szeme az alatta heverő hulla sebére rebben. Szinte öntudatlanul közelebb hajol, képtelen ellenállni. Mintha egy ínyenc borász előtt lengetnének egy pohár régi, különleges évjáratú ritkaságot... Élvezi, ahogy a még meleg nedű végigcsorog a torkán. A pillanat szépségét két könyv zavarja meg, amik gyors egymásutánban a halott nőhöz csapódnak. Eiryn riadtan felnéz, de csak a druida áll az egyik könyvespolcnál. Elönti a megkönnyebbülés, és rögtön utána a düh. Az addig rendben, hogy a tünde valószínűleg segíteni akart, de egy földharcban mégis hogy lehet biztosan célozni? Felpattan, lopva megtörli a szája szegletét, és villámló szemekkel Cavett felé fordul.
- Ez veszélyes volt! Ha engem találsz fejbe, akkor mi van??
- Próba szerencse, reméltem, eltalálom - hangzik a válasz. Eiryn dühödten felmordul, és önkéntelenül is azon kezd el tanakodni, hogy a tündevérnek milyen íze lehet. Körbenéz a termen. Az összes köpönyeges a földön fekszik, Herbert és a sötét tünde kislány úgyszintén, bár ez utóbbi feltehetően még él. A Bullterrákból csak valami gyanús szmötyi maradt a padlón. A Könyvtár Egylet maradék két tagja - a nefilim és a self férfi - egy kicsit távolabb állnak, Herbert hullája mellett. Eirynre hirtelen rátör a hányinger. Most tudatosul csak benne, hogy tulajdonképpen mi is történt. MEGÖLT két embert! Azért van fegyvere, hogy meg tudja védeni magát, ez eddig rendben van, de a rohadt életbe, soha sem gondolt rá, hogy tényleg használnia is kell valamikor! Mit keres ő itt tulajdonképpen?! Ő egy ÉKSZERÉSZ, a pokolba is! Nem kutató, nem katona, csak egy egyszerű mesterember! Hirtelen az egész teste remegni kezd, és karba fonja a kezét, hogy ezt leplezze. A többiek szinte természetesen veszik tudomásul a dolgot, mintha minden nap csápos-köpenyes barmok turkálnának a fejükben, akiket később heccből felkoncolnak. A nefilim nyugodt hangon, közömbösen megállapítja, hogy jelenteni kell Sabriyah-nak. Ez az a pont, ahol Eirynből kitör a feszültség.
- Ki az a Sabriyah? És mégis MI A FENE VOLT EZ?! - kérdezi talán egy cseppet túl hangosan. A sötételf férfi szakszerűen nekiáll átkutatni a hullákat, a nefilim pedig oda sem figyelve közli, hogy az említett személy a régészeti kutatás egyik vezetője. A druida pedig takarítani akar.
~ Itt mindenki megbolondult?!? ~
Eiryn hitetlenkedő pillantást vet a tündére.
- Nem. Abba a hullák eltakarítása is beletartozna, ahhoz pedig valamiért nincs kedvem.
- Ha mi nem, akkor ki? Ahogy a port nézem, régen takarított itt takarító.
Hogy ő szállítsa ki a hullákat?! Na, nem! Közönyt színlelve vállat von.
- Majd a tudósok, vagy a testőreik.
- Rendben, akkor mégsem takarítunk ma itt - mosolyog a tünde, és a lány megborzong. Csak neki nem természetes, hogy egy hullákkal teli szobában állnak?! Közben megüti a fülét a másik beszélgetés egy foszlánya.
- Mi a fene az a mélységi? - kérdezi ismét, némileg normálisabb hangon.
- Én is ezt kérdeztem a nőtől, akit megöltél - válaszolja Cavett, mire végképp elszakad a cérna.
- Egy rohadt rákkal voltam elfoglalva, nem érdekelt a bájcsevejed! - rivall a druidára vicsorogva. És egyébként is, a mélységi talpnyalójától valószínűleg valami olyasfajta választ kapott, hogy: "A világ jogos uralkodója. Mind elpusztultok, ostobák! Mi pedig, akik hűen szolgáltunk Urunkat, mérhetetlen jutalomban részesülünk!", vagy ennek egy verzióját. Hiszen mindenki, aki önszántából szolgál, csak a jutalomra hajt, beleértve az Egyház papjait is. Pedig az istenek csak a büntetésben kiválóak.
Közben a nefilim végre érdemben is megválaszolja a feltett kérdést.
- Bukott angyal - rövid szünet - A legrosszabb, amivel valaha találkozhatsz.
Eiryn elnémul, és a továbbiakban szinte csak háttérzajként hallja az eseményeket. Ennyi. Kész. Ő kiszállt. Szorosan bezárkózik önmagába, mint valami kagyló. Rétegről rétegre építi fel a külső burkot, ami megvédheti ettől az őrülettől. Egyenes gerinc: pipa. Laza testtartás, kétoldalt lógó kézzel: pipa. Arcvonások kisimítása, érzelemmentes maszk felhelyezése: pipa. Maszkfestés. Szinte nem is látható félmosoly, nyugodt, gunyoros tekintet: pipa. Mihelyst kész van, körülnéz a teremben. A leütött kislányt épp a másik sötételf próbálja életre pofozni, amivel csak némi nyöszörgést sikerül kiváltania. Eiryn hátat fordít a többieknek, és elmegy begyűjteni a dobótőreit. Amikor kihúzza az elsőt a halott köpenyes gyomrából, kiszélesedik a mosolya, mint mindig, ha valami elviselhetetlennel találkozik. Külső szemlélő csak egy mosolygó lányt láthat a vérben tapicskolva, pedig odabent komolyan küzd azért, hogy benn tartsa a gyomortartalmát. A tőrt mindenesetre megtörli a hulla köpenyében, majd összeszedi a másikat is, és újra csatlakozik a többiekhez. Némán figyeli őket, egyszerűen nem képes felfogni, hogy milyen egyszerűen átléptek a történteken. Ilyen nincs a való életben! A valóságban csak rád támad egy rablóbanda, vagy egy medve szemel ki uzsonnának, esetleg elkap egy hű Egyházfi, de nem bukott angyalok félpolip szolgálóival kell küzdeni először az elmédért, aztán az életedért! Ilyen egész egyszerűen nincs! Mikor a társaság végre felcihelődik, megkönnyebbülten veszi az irányt a kijárat felé. Már nagyon-nagyon szeretne innen kijutni, még akkor is, ha odafent dél van és szikrázó napsütés. Életében először talán még vágyik is arra az átok fénygolyóra - legalább is ha ezt egyet jelent a könyvtár elhagyásával.

49[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Pént. Jan. 13, 2017 5:21 pm

Cavett Revengefire

Cavett Revengefire
Tünde Druida
Tünde Druida

Ott álltam szemben a nővel, akit a sötét tünde lány fogott szorítóba. A nő nem tudtam, vette-e az utalást, hogy akkor az ő élete volt a mi kezünkben s nem fordítva. De ő csak ördögien mosolygott, mégsem értette meg.

- Engem az uram meg fog védeni... A mélyben szunnyadó sötétséget nem állíthatjátok meg úgysem, az világ az övék lesz minket pedig megjutalmaznak. Nem tudod mi az a mélységi, tünde? Ők a valódi örökösei ennek a világnak, ősi angyalok, kik rájöttek hogy Isten tőrbe csalja őket. Még nem késő mellénk állnod. - jött a válasz a nőtől.

Épp elgondolkodtam,  megjátszam-e a csatlakozást, így időt nyerve, amikor félszememmel láttam, hogy a vámpírra készül támadni valami furcsa szörnyeteg.

- Ó tényleg? A mélységiek is olyan szépek, mint a többi angyal? - kérdésem közben egy kisebb vízgömböcskét vontam össze a levegőből. Bíztam abban, hogy a nőt feltartja a kérdésem és egy botsuhintással a vízgömböt rádobtam a szörny szemére, így időt nyerve a vámpírnak. A kérdésem azonban nem tartotta fel a kultistát. A nő, mintha egy pillanatra csordogáló patakká vált volna siklott ki a self lány kezei közül, majd leütötte volt fogvatartóját. Ez megrémített, gyorsan odaugrottam a lányt felsegíteni, de eszméletlen volt. A nő ellenben mellettem állt. Egyértelmű volt, mit kell tennem. A botom segítségével kigáncsoltam a lábaiba beleütve, mire a földre roggyant össze. Egy pillanatra megörültem, hogy na most tényleg nem tud menekülni, de megint tévedtem. Tettemtől csak felbőszítettem a jószágot, mire feleszméltem, a nő kezei helyén csápok voltak. Gyorsan pörögtek a gondolataim. Tekintve, hogy nem tudtam a druidamesterség minden fortélyát elsajátítani, ezért mágiával nem sokra megyek a csápok ellen. A botom sem valami kard, amellyel könnyedén lenyisszanthatnám azt. Nem sok lehetőségem maradt közelről megküzdeni a csápokkal. Bizonyára megragadna és összeroppantana, mint a napraforgómagot az utca koldusa. Egyetlen megoldást láttam, elfutni. De nem gyávaságból. A kis terem végén könyvespolcokat láttam, ha el tudok futni a többiek mellett és odaérek, akkor ott a csápok is kevésbé találnak meg a takarásban. Amint megiramodtam, nyálkás szorítást éreztem a bokám köré csavarodni és orral a földre vágódtam. Fájt az orrom és a porban még tüsszenteni is majdnem kedvem támadt, ekkor szerencsére valami miatt mégis elengedték a csápok a lábamat. Nem láttam ki volt az, de hálásan köszöntem neki gondolatban és a botomra támaszkodva felálltam, majd  a polcok felé vetettem az irányt. A nagy küzdelem körülöttem zajlott, de nem mertem körbenézni, nehogy amiatt bármelyik kultista, aki még élt megtámadjon. A polcokhoz érve a két legelső könyvet megragadtam, ekkor már a küzdelmek zaja tompult, előrébb léptem és a nő felé hajítottam mindkét jókora könyvet sorban, nem is törődve a nőt földön tartó vámpírral.

A vámpír mérgesen felpattant és felém fordult, miközben vacsorájának jeleit törölte szájáról.
- Ez veszélyes volt! Ha engem találsz fejbe, akkor mi van??
- Próba szerencse, reméltem, eltalálom – haragját próbáltam nem észrevenni. Csupán a legoptimálisabb segítséget kerestem, amit még én is meg tudok tenni. Persze őt is eltalálhattam volna, de ezért volt nálam két könyv, ha őt eltalálom, a másik csak célba ér.
- Ezt jelenteni kell Sabriyah-nak – hangzott a hátam mögül egy angyali hang. Nem voltam vele tisztában, pontosan miről beszélnek, de úgy hangzott, valami komoly dolog lehet ez a jelentés. Odaléptem megnézni a könyveket, hogy eltegyem őket, nehogy a végén valaki kiakadjon, hogy felforgattuk a feltárást.
- Szerintem rendet is kéne tennünk, nem? - kérdezem úgy a levegőbe a többiektől.
A vámpír mintha nem a közös nyelven beszéltem volna nézett rám a kérdésre.
- Nem. Abba a hullák eltakarítása is beletartozna, ahhoz pedig valamiért nincs kedvem.
- Ha mi nem, akkor ki? Ahogy a port nézem, régen takarított itt takarító - ráfújtam az egyik könyvre a kezemben.
- Majd a tudósok, vagy a testőreik.

Inkább a kezemben levő könyvbe feledkeztem, amiről lefújtam a port, most tisztán látszott. Elindultam a polcok felé. A könyv németül volt, és díszes betűk ékesítették, rajta a felirattal, hogy Yrsil. Druidaként nem hittem a véletlenekben. Elhagytam egy könyvet, amit nem tudtam elolvasni és most találtam egyet, ami sokkalta szebb volt az előzőnél, ráadásul olyan nyelven, amit én is értek. Nem kellett több, el tettem a köpenyembe, nem mert szomjaztam a tudást, sokkalta inkább azért, mert úgy éreztem, van benne valami, ami nekem szól és utat mutat.  Rámosolyogtam igyekezve a helyzetet nyugodtan kezelni, hiszen megmenekültünk:
- Rendben, akkor mégsem takarítunk ma itt.
- Mi a fene az a mélységi? - most ő kérdezett, ami egy kicsit megütötte a füleim, hiszen pont ugyanezt, ha még nem is így, kérdeztem a kultisták főnökétől.
- Én is ezt kérdeztem a nőtől, akit megöltél.
- Egy rohadt rákkal voltam elfoglalva, nem érdekelt a bájcsevejed!
Úgy látszott, nagyon felidegesítettem a vámpírt, nem igazán tudtam, hogy kell velük bánni. Egy ideges vámpír képes lehet megenni desszertnek? Nem tudtam. A félangyal válasza az ismételt kérdésre mégrémesebben hangzott, mint a kultistanőé, ráadásul tapasztaltnak tűnt.
- Ijesztően hangzik, láttál már olyat?
- Igen, láttam. - gyorsan letudta, valamit eltitkolhatott róluk, mindenesetre jobbnak éreztem most nem firtatni, egy vámpír már dühös volt rám, ha még egy angyalt is felidegesítetem volna.
A self férfi is elég durcás volt, ami a mai napi munkát illeti, de nem törődtem vele, inkább Adával foglalkoztam.
- Érdemes a könyvtárat feltárni? Vagy hogyan tárjuk fel úgy, hogy a lényt nem ébresszük fel?
- Mit akarsz te a könyvtárban? Még többet dobálózni? Ti, tündék, valami ritka furcsa teremtések vagytok! - csóválta a fejét, gúnyolódva rajtam, mintha csak valami elmebajom lenne.
- Attól még, hogy a prof halott, még a feladatunk a könyvtár, nem? - én maradtam annál, amiért idejöttünk. Úgy éreztem nem azért vagyunk itt, hogy lejöjjünk és utána hagyjunk mindent a fenébe. Persze én is féltem, de volt bennem némi büszkeség, mintsem hogy feladjak mindent. A prof meghalt, de hiába való a halála, ha mi itt hagyjuk az álmát felemésztődni a mélységiek vigyázó álma felett.
- Megváltoztak a körülmények. - az angyal válasza már elfogadhatóbbnak tűnt, ezért sem törődtem a self mégdurcásabb válaszával sem.
- A nefilimeknek fontos ez a hely. Meg fogjuk védeni a mélységitől.
- Ha a nefilimek megoldják, akkor nekem okés, ez esetben mehetünk - valóban az angyal ügyesen érvelt, így nem láttam értelmét erősködni és elindultam a kijárat felé.

50[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Empty Re: [Küldetés]A régmúlt árnyai Hétf. Jan. 16, 2017 1:18 am

Crispin Shadowbane

Crispin Shadowbane
Éjvándor
Éjvándor

 A harc tehát elkezdődött és én élveztem minden egyes pillanatát. Az ereimben száguldozott a vér, éreztem, hogy minden porcikám él. A szőrszálak önálló életre keltek a karomon, miközben az édes adrenalin végigszáguldozott a testemen. A szívem olyan hevesen lüktetett, hogy az már majdnem hogy fizikai fájdalmat okozott és én élveztem ezt. Végre tényleg úgy éreztem, mint ha tényleg élnék. Imádtam a vért, az akciót, ahogy a penge pengét akaszt, s ahogy egy csapásom nyomán emberek kerülnek a földre, a saját mocskukban és vérükben fuldokolva. Minden elmosódottá vállt, mint ha az idő maga is lelassult volna, hogy igazodjon a kívánságaimhoz. A hangok tompábban érkeztek hozzám, s mellőztem minden egyes felesleges érzelmet és részletet, csak a túlélésre és a gyilkolásra koncentráltam. Csak Herbert-re koncentráltam. A fickó felém vágott a tőrével, s tekintetemmel követtem a fémesen csillogó tárgy nyomvonalát, ahogy az a hasamat kutatta. Kecsesen tértem ki előle, egyáltalán nem jelentett számomra mindez semmi nehézséget.  A kis rohadt mocskos anyaszomorító teljesen kezdő volt a tőrrel való harcban, ez tisztán látszódott rajta. Csak arra volt képes, hogy mások fejével szórakozzon, de mire én végzek vele, nem fog senkivel se szórakozni már. Csak az a baj, hogy a helyzetet megfigyelve nem nagyon lesz időm arra, hogy kínozhassam őt még egy kicsit. Mindegy, a lényeg, hogy megöljem és ezzel kiegyenlítsem a számlánkat. A tőr elsuhan mellettem és az éjgyilokkal a férfi kezére csapok, azonban valami vakszerencse folytán elrántja a kezét még épp időben ahhoz, hogy ne nyessem le a végtagját. Felmordulok. Közelebb lépek hozzá és ismét szúrok, mire Ő vak hadonászásba kezd, próbálva elkerülni azt, hogy sikeres találatot vigyek be. A szemében csillogó félelemtől csak még jobban bepörgök. Élvezem, amikor ezt látom az áldozataim szemében. Amikor látom, hogy megértik: számukra itt a vég, még van pár értéktelen másodperc az életükből, ami alatt talán meg is bánhatják azt a sok hülye döntést, ami végül ahhoz vezetett, hogy felvegyék velem a harcot. Bár leginkább hátulról szoktam őket leszúrni és utána figyelni, ahogy az élet távozik belőlük, de ennek is meg van a maga jól eső érzése. A férfi tovább csapkodott a tőrével, olyan kétségbeesetten, mint amikor egy kisfiú csapkod botjával az őt sarokba szorító farkasok felé, remélve, hogy azok megijednek. A farkasok nem ijednek meg. Én is egy farkas vagyok és most itt áll előttem a prédám, szinte védtelenül. Nem egy gyakorlott fegyverforgató, tehát semmi nehézséget nem fog nekem jelenteni. Arcomon ördögi vigyor terült szét, amitől már-már ijesztőnek is tűnhettem a kis rohadék szemében. Nagyon reméltem, hogy összepiszkítja magát félelmében. A tőr ismét felém lendült, én pedig a saját fegyveremmel rávágtam egyet erősen a kis malacbökőre. Az egész penge beleremegett a találatba, s Herbert ijedten húzta vissza a saját fegyverét. Ezzel egy másodpercnyi időt nyertem, ami alatt felmérhettem a helyzetet, hogy megtudjam, van-e valaki a közelben, aki komolyabb fenyegetést jelentene-e a számomra?  
 Az egyik férfi a földön feküdt, a hasából egy tőr állt ki, a szája sarkában összegyűlt véren a gyér világítás fénye csillant meg. Maradtak tehát négyen, így a helyzet igen csak könnyen kezelhetőnek bizonyult. Egy másik férfi torkából vad ordítás tört elő, mint aki siratja a halottat, aztán megéreztem valaminek a jelenlétét. Valami hangosan dobbant a kövezeten, s arra fordítottam a fejem, megkockáztatva ezzel azt, hogy az ellenfelem egy sikeres találatot bevigyen, de nem érdekelt, az új fenyegetés felé fordultam. Egy rohadt nagy rákszerű izé, ami...még is, mi a jó büdös franc ez?! Már majdnem megijedtem, hogy a rohadék dög felénk fordul és ránk támad, mert akkor igen csak nagy bajban lennénk, de nem, a vámpír csajszi és a tünci druida felé iramodik. Jól van, akkor vele egyelőre nem kell foglalkozni. Viszont akivel kell, az az a férfi, aki a professzor megcsonkított teste mellett lévő székben üldögélt eddig és most felpattant, hogy leszámoljon velem és a szárnyaskával, aki azonnal reagált és valami fény robbant ki a kezéből, ami lassan alakot kezdett ölteni. Tehát Ő felveszi a harcot az eddig békésen üldögélő faszival. Kanfasztikus. A bérgyilkos leányzó még mindig sakkban tartja a parancsolgatós ribancot, tehát vele se kell foglalkoznom. Így aztán tényleg csak Herbert az, aki megkapja a figyelmemet teljes egészében. Még épp időben fordulok vissza, hogy az alkalomra fektetett éjgyilokkal kecses eleganciával védjek ki egy újabb kétségbeesett támadást. Egy csókod dobtam az ellenfelem felé, majd egy bonyolult mintázattal védőhálót vontam magam köré fegyverem pengéjével és lassan a barátom felé nyomultam. Nem sietek én el semmit sem. A harc közben tombolt körülöttem, s úgy éreztem, hogy én vagyok a nyugalom egyetlen szigete, akit a tenger hullámai ostromolnak. Azonban a szikla is tombol, s most készen állt arra, hogy revansot vegyen a hullámokon. S a sziklának bizony elege volt abból, hogy lassan játszadozzon. Kitört belőlem az agresszió egy újabb hulláma és Herbert szánalmas védelmét legyűrve megpróbáltam őt tökön térdelni, azonban az kétségbeesetten tért ki a támadásom elől, s így csak a hasába sikerült találatot bevinni, amitől Ő összegörnyedt és pillanatnyira kiesett a harcból...pont időben ahhoz, hogy felmérjem, még is, mivel állunk itt szembe?
 Riadtam perdültem oldalra, ahogy egy alak elsuhant mellettem. Az a férfi, aki alig pár másodperce indult meg felénk. Rohadt gyorsan ideért és konkrétan letarolta a nefilimet, aki így a földre került , s már készen állt arra, hogy végezzen a leányzóval. Az egész helyzet valahogy olyan ismerősnek tűnt most. A szárnyaska a földön fekszik, felette meg áll valaki - szerintem Ő kifejezetten élvezi ezt a felállást...s ha más helyen történne meg ez a jelenet, ahol én vagyok a férfi, aki felette áll, még örültem is volna. Most azonban nem volt időm ilyenekkel foglalkozni. Ideje volt, hogy másodjára is megmentsem a kis cukipofa életét, bár nagyon nem örültem annak, hogy ismét a hős szerepében kell tetszelegnem. A lány kezd ebből szokást csinálni, nekem pedig nem szokásom az, hogy a jó fiúk csoportjába soroljam magam. Arcom fintorba torzul, egy gyors pillantást vetek a még mindig görnyedező Herbert felé, majd "egy életem, egy halálom" alapon a lányt feldöntő nagydarab férfi felé vetem magam. A félangyal megérezhette azt, hogy itt az ideje annak, hogy kiszabaduljon, így a megidézett fegyverével vakon csapott egyet támadója felé, majd kigördült a lába elől, s gyorsan felpattanva, mindenféle habozás nélkül az én első számú ellenfelemre vetette magát.

~ Na még az lenne a szép, ha a csaj most meg megölné Herbert-et! Azt biztos, hogy nem!~
 Hördülök fel magamban. A támadó jobbjáról érkezek, s alulról indítok egy támadást ellene. Semmi védekezésre nem volt ideje a kis nyomorultnak, akit túlságosan elfoglalt az, hogy a mi kis szende szűz hajadonunkra próbáljon ismét rátámadni. Amatőr barom. Mindig legyél tisztában azzal, hogy mi történik körülötted és sose csak egy ellenfélre koncentrálj! Az éjgyilok pengéje akadálytalanul hatolt át a gyenge szövetruhán, átszakította a bőrt, s két borda között átcsusszanva jó pár eret átvágott, illetve mélyen megsértette a tüdőt. Habos vér szökkent elő a férfi szájából, jelezve a sikeres találatot. Gyorsan kirántottam a fegyveremet a testéből, mielőtt még az eldőlő test magával ragadta volna azt. Felpezsdült a vérem, ahogy láttam a férfit haldokolni. Az összes élet elszállt belőle s én a lábammal taszítottam egy kicsit rajta. Feje hangosan koppant a földön, ahogy leérkezett. Egy mocskos rohadékkal kevesebb. Biztos vagyok benne, hogy Ő is részt vett abban, hogy a fejünkkel játszadozzon. Megérdemelte a sorsát, nem igaz? Vártam egy másodpercet, kiélvezve a látványt, aztán komótosan megfordultam, hogy felmérjem a helyzetet. Minek sietni? Van bőven időm, és ha menet közben valamelyik társam elhullik, annyi baj legyen, nem barátaim ők, csak egy csapat idegen, akiket összesodort a Sors áramlata.Soha, senki iránt nem éreztem még bajtársiasságot, miért most kezdeném el? Felmértem a helyzetet...nem azért, hogy azt nézzem meg, hogy kin tudok segíteni, hanem azért, hogy lássam, melyik mocskos dög jelenti rám a legnagyobb fenyegetést, hogy végezhessek vele.
 A gigászi méreteket öltött rák bénultan hevert a földön, tőlem nem is olyan messze. Kicsit sajnáltam szegénykét, én akartam vele végezni, megérdemelt volna ennyit, meg biztos vagyok benne, hogy valami hasznos dolgot tudtam volna menet közben szerezni a testéből. Mivel erről a szórakozásról le kellett tennem, a vámpír leányzó és a tünci alkotta páros kínos küzdelmét figyelgettem egy ideig. A mocskos kis ribanc valahogy kiszabadult a bérgyilkos lány öleléséből, aki amúgy mellesleg a földön feküdt ájultan - vagy holtan? - s most valami csápok nőttek ki a kezéből. Ezek még is, mi a jó bánatos fészkes fenét művelnek? Nem tetszett ez az egész nekem. Azok a csápok jó messze érhetnek és még rám is fenyegetést jelentenek. Közben a csápika pofozgatja a kis vámpírkánkat, a bátor tünde - egyem a csöpp kis szívét! - menekülőre fogná a dolgot. Ennyit a fajtájáról. Ahhoz ért, hogy a botját szorongassa, de amint az igazi akció elkezdődne, már a gatyáját telepakolva rohan minél messzebb az ellenség elől. De legalább a támadója most teljes mértékben vele volt elfoglalva, ergo: könnyű célpontot nyújtott nekem. Főleg úgy, hogy a csápjait felhasználva a földre rántotta a nem túl értelmes srácot- SOSE FORDÍTS HÁTAT AZ ELLENSÉGEDNEK BASZKI!! -  s most minden figyelmét neki szentelte. A nefilim lány Herbert-tel volt elfoglalva. Hát, szegénykének a harci tudása nem tett valami túl nagy benyomást bennem, de legalább jól kiegészítették egymást Herbert-tel. Hagytam, hogy ők ketten szépen eljátszadozzanak egymással, elnézve a párbajuk alakulását, bőven lesz időm arra, hogy a csápikák kiiktatása után lazán visszasétáljak hozzájuk, ellökjem a madárkát az ősellenségem elől és én végezzek vele. A druidát fogva tartó férfi felé rohanva leguggoltam a földre, felmarkoltam onnan egy nagy marék port, majd folytattam tovább az utam. Ideje egy kis aljas harchoz. Felejtsétek el itt a test-test elleni küzdelmet. A pengék csattanó találkozását. A védéseket, hárításokat, szúrásokat és támadásokat! Mert jön Cyne! És akkor minden terv borul, minden szabály elfelejtődik...s a végén mindig Ő kerül ki győztesen belőle! A férfi meghallotta közeledő lépteimet és felém fordult. Túl késő, köcsög! A kezem kicsapódott és az eddig ökölbe szorított kézfejem most kinyílt ,s a benne tárolt por nagy sebességgel száguldozott a feje felé. A lelassított belső időmben figyeltem, ahogy a por szétterjed az arca körül, majd a szemébe vágódik. Eltorzult sikoly. A férfi az arcához kap, próbálva kitisztítani szemét a csípős érzéstől. Elengedi a fiút...aki nemes egyszerűséggel fogta magát, és elfutott. Mogorva tekintettel figyeltem, ahogy elrohan a biztonságot jelentő könyvespolcok felé. Na EZÉRT nem vagyok én a hős típus! Megmentem a nefilim csajt, erre mit csinál? Egy másik pasival hempergőzik utána és ha ez még nem elég, elkezd Herbert-tel játszadozni ismét. Szinte érezni lehetett a romantikát meg a szerelmet a levegőben. Na meg a vizelet és széklet kesernyés elegyét. Nagy fájdalmamra még az a rohadt rákizé is eltűnt, ahogy a gazdija elindult, hogy hosszasan elcsevegjen Mélységi komájával a túlvilágon. Apropó, rák meg túlvilág - meg rákos túlvilág - valamit még el kell intéznem, mielőtt én is oda kerülnék. A csápiboy még nem halt meg, csak prüszkölt és káromkodott egy sort. Ideje rövidre zárni itt a dolgokat. A kezem kicsap, az éjgyilok az alkaromra támasztva, hogy stabilabb legyen és a kiélezett pengét elhúzom a férfi torka előtt. Szinte alig éri a fegyver a bőrhöz, még is könnyedén átvágja azt, szétroncsolva a légcsövet és a hangszálat is, nem beszélve a nyaki főütőérről. Sötétvörös vér fröccsen, s a tag kétségbeesetten kap a torkához, de már késő, ezen már senki sem segítene, még egy angyal se forrasztaná be a sebet. Hörgés, aztán puffanás, ahogy keményen a földhöz csapódik. A végtagjai vad táncolásba kezdenek, ahogy a lábával kapálózik kétségbeesetten, mint ha így el tudna menekülni a Halál elől. De pajti, előle nincs menekvés, Ő jön és learatja a lelkedet, aztán a Fátylon túl még el is játszadozik vele. Legalábbis remélem, hogy eljátszik vele, mint ahogy Ti tettétek Herr Viziseftessel, meg a testével. Egy pillanatig elgondolkoztam azon, hogy valamelyikük testét kicserélem a profikáéval és ugyanúgy meggyalázom, ahogy Ők tették, de az már végleg jófiús cselekedett lett volna, amitől a továbbiakban minden erőmmel igyekezem távol tartani magamat.

~ Jó fiús tett? Az, hogy meggyalázod a testét és ott hagyod rohadni, míg az első erre felé battyogó Mélységi meg nem erőszakolja?
Csendül fejemben a régóta nem hallott hang. Shea visszatért és köszöni szépen, a szarkazmusát megőrizte, ahogy a gúnyos hanglejtését is!
~ A jófiús beállás relatív dolog. A többiek valószínűleg annak fognák fel, hogy feldühített engem, amiért így bántak a csóri Herr-rel, és azért teszem azt, amit teszek.~
~ És ez nem lenne igaz?~
~ Határozottan nem. Csupán azért tenném, mert ideges vagyok rájuk, amiért nem nekem jutott először eszembe.~
~ Aha...persze...biiiiztosan.~
Shea a részéről ezt a témát lezártnak tekintette.Ahogy én is. Ideje komolyabb dolgokkal foglalkozni. Megperdültem, de erre már mindennek vége lett. A vámpír csajszi éppenséggel a másik cafka nyakával szemezgetett, szemében éhes vággyal, párosuk mellett könyv hevert. A tüncibünci a polcoknál állt, készen arra, hogy ha kell, még pár oda csődülő szörnyet a tudás hatalmával tegyen ártalmatlanná. A nefilim Herbert teste felett állt, szemmel láthatólag azzal a szándékkal, hogy egy jól irányzott döféssel véget vet az életének...hisz még élt. Látszott a mellkasa szaggatott emelkedése, a sípoló hang, amit hallatott. Valószínűleg megsérült a tüdeje. Sokáig már amúgy se élne, s nekem eszem ágában se volt megmenteni őt. De nem hagyhatom, hogy a szárnyaska végezzen vele! Ez az én reszortom! Rohanok is gyorsan feléjük, mielőtt az idegbeteg kis szűzleányzónk valami csúnya és rossz dolgot vinne véghez. Az meglepődik, aztán félreáll, én pedig kaján vigyorral a csini kis pofimon mérem végig a rohadék véres testét. A szeme résnyire van nyitva, s most, hogy meglát engem a fátyolos szemén keresztül, csak még több rettegés vegyül bele.
- Én mondtam, hogy meg fogod bánni, hogy velem baszakodtál. Remélem, hogy a Mélységi haverodnak átadod az üdvözletem!
 Súgtam a fülébe, s beleadva minden gyűlöletem, amit iránta éreztem - s minden agressziómat, amit csak megtaláltam magamban - az éjgyilokkal lesújtottam. Ahogy a fém szelte a levegőt, halkan süvített. Aztán lágy szövethez ért, s egy pillanatra lassult a sebessége. Aztán ahogy a bőr engedett, folytatta tovább útját rendületlenül, s végül csak a padló akasztotta meg. Még párszor megforgattam a sebben a pengét, majd kihúztam Herbert lágyékából a bérgyilkosok kis kedvenckéjét. Vér fröccsent a szája sarkában, habosan, a teste a fájdalomtól ívbe feszült...aztán elernyedt. Egy utolsó sóhaj hagyta el bűzös pofáját s Herbert is csatlakozott a haverjaihoz a Túlvilágra vezető úton. Ez is megbosszultatott. Tényleg ne szórakozzon velem senki se! A vér illatától felpezsdült minden érzékem, mint ha csak egy rohadt vámpír lennék, s egy ideig hagytam, hogy az orromat átjárja ez a csodálatos, édes illat. Aztán hagytam elszállni az érzést. A kezem enyhén remegett, ahogy az éltető adrenalin forrás megszűnt, de a testem még mindig teljes kapacitással dolgozott, keresve az újabb izgalmakat. Lenyugtattam magam. Felkeltem a földről s leporoltam a nadrágomat.
- Köszönöm!
Csendült fel mellettem a nefnilim hangja. Felé fordítottam a tekintetem, s most először mértem fel közelebbről is az arcát. Nem is volt olyan csúnyácska, egy ideig még tudnám rajta legeltetni a tekintetem.
~ Hogy mi...? Ez egy bűzhödt félangyal, az általuk agyon dicsőített Isten szent szolgája! Az emberek szövetségese, a selfek ellensége! Nehogy még csak gondolni is merjél rá!~ -próbált pattogni Shea.
Én csak gondolatban legyintettem egyet. Végül is, miért ne...? Élménynek biztos, hogy igen csak egyedi lenne.

- Szívesen...öhm...a nevedet nem jegyeztem meg, bocsi. Túlságosan lefoglalt más.
 Az, hogy mi volt az a más, már nem osztottam meg vele. Tekintetem egy pillanatra a mellkasára vetődött, aztán inkább ismét az arcát vizslattam.
- Ezt jelenteni kell Sabriyah-nak - jelentette ki tárgyilagosan.
- Ki az a Sabriyah? És még is, MI A FENE VOLT EZ??
 A kétségbeesett és követelőző hang a tejfel...véresszájú vámpír leányzónktól származott, aki köszöni szépen, nagyon nem volt elégedett a helyzettel. Végül is...csak öt halott, egy trutyivá omlott rákizé, pár szétdobált könyv és egy csapat pszichopata között találta magát, akiknek a fegyveréről és a ruhájáról vér fröcsög és csak úgy lazán elbeszélgetnek egymással, miközben lábaikkal hullákat rugdosnak odébb. Még is, mi a rémisztő ebben? Lehet, hogy a világítás az oka...határozottan a világításé. Azok a hülye kristályok bántják a szemet és az elmét. Lenézek a lábamra. Átázott. Herbike utolsó erejével még bemutatott a világnak azzal, hogy kieresztette az összes vizeletét. Pont az én lábamra. Pontosabban a tócsa ott gyűlt össze. Shea hangos, sátáni kacajjal nyugtázta a helyzetet...én morcos pillantással.
~ Hogy rohadjál el, te mocskos rohadt szemét!~
~ Ezt most ugye Herbert-nek szántad?
 Nem válaszoltam...csak hagytam, hogy a kis rohadt mocsok gondoljon arra, amire akar - vagy amire nem akar.
~ UGYE?!! CYNE!!
Továbbra is ignoráltam a kis szemetet, és inkább vérszopónk és lángoló-lándzsásunk beszélgetéséből kaptam el egy-két foszlányt.
- A régészkutatás egyik vezetője. Ő engedte meg, hogy csatlakozzam hozzátok.
~ S én áldom is őt ezért a döntésért....dat ass...~
 Nyugtáztam a gondolatot, miközben egy lapos, sunyi pillantást vetettem a leányzó hátsójára, úgy tettetve, mint ha valamit a földön akarnék megnézni mögötte. Aztán, mivel a többiek nem nagyon tudtak engem érdekelni - csináljanak, amit akarnak - én hozzá fogtam, hogy jó pszichopata módjára átkutassam a testeket, hátha találok valami izgit és drágát. Első utam a megidézett szörny felé vezetett, amiből már csak trutyi maradt. Kár, pedig szívesen lekaptam volna róla a páncélját, meg pár szervét eltettem volna mutatóba, hogy később megvizsgálgassam őket. Így csak a maradékot piszkálgattam meg az éjgyilokommal. A trutymó állagra nagyon hasonlított a jó kis híg takonyra, és a gondolattól majdnem el is hánytam magam. Egy vékony bevonat keletkezett a fegyverem pengéjén, mire végeztem a vizsgálódással, s mivel a saját ruhámba nem akartam törölni, így úgy ahogy volt, becsúsztattam a tokjába, itt már valószínűleg nem lesz rá szükség. Mivel a többiek még mindig nem jutottak konszenzusra - vagy valami ilyesmire - így folytattam tovább a kutakodást. Mind a négy rossz fiú és az egy rosszcsont kislányka tetemét átkutattam, azonban tőrökön kívül túl sok izgit nem találtam. A szintúgy feszes fenekű, és aranyosan kis mellméretű ribinél találtam pár papírt. A földön guggolva kigöngyöltem a papirosokat. Jó pár rajz volt valami csápos lényekről - gondolom ez az a bizonyos Mélységi, vagy jó cimboráinak a portréja lehet - illetve egy térkép, ami felfedte, hogy a helyiség tényleg hatalmas és bonyolult felépítésű. Szemeim előtt egy borzasztó méretes földalatti könyvtár-város képe derengett fel, rengeteg átjáróval és zsákutcával. Be voltak jelölve rajta az átjárók, azonban nem tudhattuk, hogy melyikek épek még és melyikek nem. Na meg...engem nem is érdekelt. Aki akarja, átkutatja a kócerájt, szíve joga, de hogy én ide vissza nem jövök, az is biztos! Azért a térképet elteszem magamnak - valaki biztos jó pénzt fizetne érte. Mondjuk egy csoport kincskereső kalandor, akik hallottak már a romokról. De egyelőre csak visszasétálok a nefi mellé, és megmutatom neki a térképet.
- Amúgy Cynewulf.
- Nefilim Andromeda.
 Érkezik a válasz egy kéznyújtás kíséretében. Viszonozom a gesztust és tenyerembe zárom az övét. Selymesen puha bőre van...legalábbis én úgy érzem. Aztán nem túl nagy kedvvel elengedem, mielőtt még kínos lenne a szitu és immáron együtt nézegetjük tovább a rajzot, mint két felnőtt, miközben a két gyerekünk egymással civakodnak, a legkisebb lányunk meg épp átalussza a bulit. Miért van olyan érzésem, hogy egyedül én vagyok ebben a bagázsban az egyetlen épeszű lény? A válasz nem késlekedik. Shea ismét röhögésben tör ki, szinte már látom, ahogy a könnyeit törölgető nem létező szemeiről.
~ Rohadj meg Te bunkó...~
- Azonnal jelentenünk kel, ami itt történt. Ha többen vannak és valóban egy mélységi van ide lent...
 Andromeda nem fejezi be a mondatot. Nem is kell. Tudjuk, hogy az bizony igen csak csúnya dolgokat jelentene. Bár még életemben nem hallottam ezekről a dögökről, azonban a szolgálói alapján valószínűsíthető, hogy nem éppen egy kedves kis fickó, aki cukrokat és puszikat osztogat az arra haladó kisgyerekeknek egy laza délutánon. Nem, Ő inkább a bokrok mögül előugró szatír...vagy a kedves öregapó, aki pörkölttel kínálgatja a szomszéd kölyköket - ami pörköltet a szüleikből csinált. Én csak elgondolkozom a dolgon...már mint azon, hogy innen minél hamarabb tűnjek el a fenébe!
- Jelentés és egy fegyveres erő, aki átfésüli ezt az egész helyet. A Mélységieket meghagyom az öngyilkos jelölteknek.
 Öntöm hangos formába is a gondolataimat, Ada mellett állva, aki igyekszik nagyon komolynak tűnni. Nem úgy, mint Eiryn és Ca...valami Ca-páros, akik egymás szavába vágva civakodnak egymással...mint valami friss házaspár. Csak nem...? Mi történt itt, míg nem figyeltem oda? A kis mocskos kölkök...egy pillanatra nem nézek rájuk és már egymással kavartak. Ideje elcsavarni anyuci fejét is.
- Bukott angyal. A legrosszabb, amivel valaha találkozhatsz.
Érkezik a válasz a vámpírunk kérdésére. Legalábbis mint ha Ő kérdezett volna valamit és a tüncike meg mint ha válaszolt volna. Nem figyeltem rájuk. Teljes mértékben nem érdekeltek a fiatalok. Őszintén megvallva, innen senki sem érdekelt, s a beszélgetéseik meg főleg nem, így csak a fontosabb dolgokat szűrtem ki magamnak, a többit meg hagytam elúszni, pont, mint Sheatro gondolatait. Azért még egy megjegyzésre futotta az erőmből:
- És mi a legjobb, amivel valaha találkozhatok? Te?
 Azonban a szépség nem válaszol nekem, csak Kaka - vagy Caca...vagy Cavi? Na mindegy, a hülye nevű druida srácot részesíti ebben a dicsőségben. Mivel volt egy olyan érzésem, hogy én itt kiestem egy időre a társasági körökből, meg mert az is látszik, hogy mindenki elfeledkezett csóri faj-, és szakmatársamtól, a kis törpicúr mellé térdeltem le, aki alig pár lépésre tőlünk heverészett. Összeráncoltam a szemöldököm fókuszálásomban, hogy megállapítsam, egyáltalán él-e még? Láttam, hogy lélegzik, még hozzá egyenletesen, csak a fején volt egy kisebb vöröses folt, ahogy a ribi megütötte. Kutyaharapást szőrével alapon nem túl erősen, de azért határozottan lekevertem én is a jánykának egy pofont. Hát, nem nagyon volt hatása. Így kissé határozottabban és erőteljesebben másik oldalról is lekevertem neki egy taslit. Ennek se volt semmi hatása, csak a tenyerem kezdett el zsibbadni, illetve egy szép vörös foltocska jelent meg a pofikáján. Azt hiszem, hogy ennyi elég is annak megállapítására, hogy szegényke totál eszméletlen, s nem kell folytatni az ilyen jellegű kísérleteimet, mert még valaki azt hiszi, hogy kínzom csórikát és nekem esnek. A lány teste mellől szúrom közbe gondolataimat.
- Szóval akkor nem megyünk Mélységire vadászni. Jól van, érettem én. Nem mint ha nagyon akartam volna. Elég volt nekem egy nap egy nagy hősies tett, amivel megmenthettem mindenkit.
 Aztán egy morcos tekintetet vetettem Andromeda felé, csak úgy lazán, sunyiban. Nem tetszik, hogy átveszi az irányító szerepet. Na nem mint ha én pályáztam volna rá, de akkor is...ha a nők kezébe adjuk az irányítást, abból mindig baj van. Mindenki tudja, hogy a férfiaknak két agyuk van és az mindig is jobb, mint ha csak egy aggyal rendelkezők parancsolgatnának. Mert hát...nézzük csak meg a tünciket és Amellére királycsajszikájukat. Szerintem nem jártak valami túl jól. Azt hiszem, hogy ebből a társaságból egyedül Kovára számíthatok...vagy valami ilyesmire.
- Siessünk!
- Éremes a könyvtárat feltárni? Vagy hogyan tárjuk fel úgy, hogy a lényt ne ébresszük fel?
 Az előző Andromeda volt, aki szemmel láthatólag és füllel hallhatólag igyekezett innen minél hamarabb eltűnni. Az utóbbi Kováé. Megkérdőjeleztem előbbi kijelentésemet, miszerint benne megbízhatnék értelmi tekintetekben. Elvégre, még is csak tünde.
- Mit akarsz a könyvtárban? Még többet dobálózni? Ti, tündék, valami ritka furcsa teremtések vagytok.
- Attól még, hogy a prof halott, még a feladatunk a könyvtár, nem?
 Érkezett rögtön a kötekedő, naiv kérdés. Ez tényleg...? Áh, inkább nem is pazarolok gondolatot rá. Az egyetlen értelmes megjegyzés a nefilimtől jön a maga szép kis tömörségében.
- Megváltoztak a körülmények.
~ Na nem mondod cukipofa? De végül is, igazad van. Valahogy vedd rá a naiv tüncikét meg a vérgőzös vámpír-szeretőjét, hogy takarodjunk innen...~
~ Mi van Cyne, berezeltél?~
~ Van egy olyan érzésem, hogy a Mélységivel való találkozás nem egy laza egészségügyi séta lenne a parkban.~
~ Lehet, hogy nincs is itt, csak a sok hülye papol róla.~
~ Én azért nem kockáztatok...Nem hiányzik nekem egy hülye bukott angyal meg a fanatikus szolgálói, akik a fejemmel baszkurálnak. Elég vagy nekem Te is, még sok is.~
~ Most őszintén megsértettél! Hát nem is szeretsz engem?~
Shea próbált tettetett durcisságot csempészni a hangjába, azonban nem jött össze. Gondolatban ökölbe szorítottam a kezem, majd a középső ujjam  egy kilőtt nyílvessző sebességével pattant ki, hogy nonverbális választ adjak a kis görcsnek odabent. Feleltként iszonyatos fejfájás hasogatott. A kis rohadt, mocskos bu....
~ EZT MÉG MEGKESERÜLÖD!~
Csak halk kacagás, aztán Shea jelenléte visszahúzódott, s vele együtt a fejfájás is. Király...talált még egy módot, amivel szivathat engem. Hát nem csodás? De mivel úgy látszott, hogy mindenki készen van az indulásra, az övembe gyűrtem a papírokat, a tőröket átvettem a bal kezembe, majd a törpicúrt övénél fogva felemeltem, és átlendítettem a vállamon. Még kicsit igazgattam petyhüdt testét, mire kényelmesen el tudtam őt helyezni. Csak most meg a feje minden lépésemnél a mellkasomat verte. Bár...ha mondjuk kicsit lejjebb engedném, akkor már nem azt verné...
~ CYNE ! BASZOD! Ő MÉG CSAK EGY KISLÁNY! TE....Hold Anya kegyelmezz. Ez totál meg van zakkanva! TE JÓ ÉG?! EZ A KÉP MOST KOMOLY?! TE BETEG VAGY!~
 Azzal Shea ismét csak "elrohant", miután a gondolataim közé némi perverzitást és züllöttséget  vittem bele, igen csak szépen megfogalmazva és el is képzelve a szituációt...ami a fejemben lévő gyökérnek nem tetszett. Érdekes...talán még is van benne valami normális? És én miért gondoltam ilyenre? Ajjaj...ideje elmennem egyet kurvázni. A továbbiakban igen csak ügyeltem arra, hogy a kezem nehogy még csak a kislány tompora felé közelítsen...mert semmi olyasmire nem gondoltam, de egy ekkorka csöpp kis testen nehéz úgy fogást találni, hogy az ne illetlen helyen történjen. Remélem, hogy jön velünk szembe valaki ellenséges érzületű és hozzá vághatom a töpörödött kis törpördögöt, aztán foglalkozzon Ő a morális kérdésekkel...
- Én nem is akartam alapból a könyvtárba jönni, csak valami gazdag, dagadék hülye bérelt fel testőrének, aztán a Viziizé professzor meg kiszemelt magának. Majd gondolom a többi nefilim lejön, kitakarítja a helyet, meg valami rendes temetést adnak csóri vén fószernak. A részemről én lezártnak tekintem a dolgot.
- A nefilimeknek fontos ez a hely. Meg fogjuk védeni a Mélységitől.
 Jól esett, hogy legalább Andromeda nem akadékoskodik és készen áll az indulásra. Végül úgy látszott, hogy Mr. Idegesítő is beadja a derekát és hajlandó velünk jönni ahelyett, hogy még tovább járatná a lepcses pofáját. Elgondolkoztam azon, hogy hozzá vágom a kis koloncomat, aztán elnézem, ahogy féltékenységében a vérivó bajnokunk neki esik...s mi ketten Andromeda-val kisétálunk az alkonyba, alakunkat a lenyugvó Nap vörös sugarai színezik be, s itt hagyunk magunk mögött mindent. Legfőképpen egymást. Ő jobbra, én balra és soha többé nem látom egyiküket se viszont. Ennyi köszönöm szépen, bőven elég volt mindenkiből. Bár, a nefilim még megérne egy-két misét, ahogy az emberek mondanák. Mindenki elindult visszafelé. Én a nefilim felé fordultam, hogy megpróbáljak szóba elegyedni vele, de látom, hogy az még mindig szédül. Ekkora ütést kapott volna be? Nem jó jel...ha valaki ránk támad, Ő is csak koloncot jelentene nekem és megint hősködnöm kéne, hogy megmentsem őt, meg mindenkit. Hold Apa...hova kerültem én?
- Minden rendben van?
 Kérdezem meg tőle...


_________________
[Küldetés]A régmúlt árnyai - Page 2 Fzb676
"Ki vagy te valójában a sok szöveg mögött, Cynewulf?"
- Armin Fairlight herceg

" You know the guy, the batshit loose one, thinkin’ two guys livin’ in his head. Good homie, just crazy and drunk most of the time. "
- Random nigga from the ghetto to Det. Christine Dalgarde

Cynewulf "Soberisthenewugly" Longtalk
- Szép kis megnevezés ala Darr

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 3 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.